Békés Megyei Hírlap, 2007. június (62. évfolyam, 126-150. szám)

2007-06-30 / 150. szám

18 SPORT BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP - 2007. JpNIUS 30., SZOMBAT Shotokanosok sikeres öwizsgája a fürdővárosban A Gyulai Shotokan Karate Klub meghívására tíz napig a fürdő­városban tartózkodott Kesic Bogdan hatdanos nemzetközi karateinstruktor. A zrenjanini mester szemináriumán a fő anyag az ifjúság nevelése, a ki­tartás fokozása, a tisztelet fej­lesztése és a gyakorlatok tökéle­tesítése volt. A programon töb­bek között Sarkad, Kunágota, Békéscsaba, Szeged klubjai is részt vettek. Az esemény végén övvizsgára is sor került: Hor­váth László klubvezető negye­dik danra és dr. Hutter Károly harmadik danra tett sikeres vizsgát. ■ Szabadkán jártak a szeniorok Évek óta hagyomány, hogy nyá­ron a szabadkaiak is rendeznek egy nagyszabású szenior úszó­versenyt, amelyre ugyancsak hagyomány, hogy a Békéscsabai Szenior Úszóegyesület és a Gyu­lai Dr. Regele Károly Szenior Úzsóklub versenyzői elutaznak. A Békés megyeiek dobogósai. Gara Zoltán: 50, 100 m hát, 50 m pillangó, 50 m mell, 50 m gyors, 200 m vegyes úszás: első helyezés. Dr. Legeza László: 50, 100 m pillangó, 100 m gyors el­ső; 50 m gyors második; a Ladóczki János gyorsúszó-em- lékszám abszolút nyertese, amelyért egy veretes kupát ka­pott. Bagi Csilla: 50 m pillangó, hát, mell, gyors első helyezés. Dr. Tóth Ilona: 200 m vegyes, 50 m gyors második; 50 m pillan­gó, 100 m gyors harmadik. Schriffert Józsefné: 50, 100 m mell, 100 m gyors első; 400 m gyors második. Tóth Ilona: 50, 100 m mell első. Fehér Edit: 50 m hát, 100 m mell második, 100 m gyors, 50 m pillangó harma­dik. Hambarás Edit: 100 m hát második, 50 m gyors harmadik. Práthné Liker Izabella: 100 m hát, 200 m vegyes, 400 m gyors harmadik. Béládi Csaba: 200 m vegyes első, 50,100 m mell má­sodik; 100 m gyors harmadik. Locskai Antal: 50 m mell, 50 m gyors első; 100 m mell, 50 m hát harmadik. Felegyi Éva: 50 m, 100 m gyors, 200 m vegyes, 400 m gyors második, 50 m mell harmadik. ■ Óriási előny egy orrhossz lovassport Díjugratók és galopposok a Dédanyán küzdöttek A mezőhegyesi Piroska Zoltán Zsorzset nevű lovával kék szalagot érdemelt a B2 nyitott számban a díjugratók mezőnyében. A békéscsabai Dér-tanya melletti lovaspályán ren­dezték meg a díjugrató megyei bajnokság máso­dik fordulóját. A kilenc számban összesen 126 nevezést rögzítettek. Szabó Zsuzsa Különösen népes volt a kezdő lovak mezőnye, 26 ló indult, kö­zülük Zeusz bizonyult a leg­eredményesebbnek, lovagolta Jován Richárd (Ménesbirtok SE). Lovasokból is biztosított az utánpótlás, a kezdő lovasok ver­senyében tízen álltak rajthoz. A győztes Gajdács Bettina (Nim­ród LE) lett Olimpia nevű lová­val, mögötte Mojdisz Anita (Bé­késcsabai LK) Jutalom nevű lo­vával és Petrezselem Dorottya (HPanel Kft.) Mercur nevű lová­val végzett. Az ifjúsági és felnőtt megyei bajnokságba számító B2, illetve B3 számokban értékes ponto­kat gyűjtöttek a lovasok. Az if­júságiak mezőnyében Apáti Nagy Glória (Békéscsabai LK) Igor nevű lovával győzött, sőt a B3 ifjúsági számot is megnyer­te. A felnőtt megyei bajnoki for­duló első helyéért nagy harc alakult ki az összevetésben, század másodpercek döntötték el a helyezéseket. A győztesnek járó kék szalag végül az oroshá­zi Szöllősi Zoltán (Békéscsabai LK) Mevrick nevű lovára került. Szép teljesítmények születtek a B2 nyitott számban, ahol hét hi­bátlan lovas volt az alappályán, közülük öten az összevetésben is hibátlanul teljesítettek. A leg­jobb idővel végül Piroska Zoltán (Ménesbirtok SE) Zsorzsett ne­vű lovával lett első. A bemelegítő CO szám húsz indulója közül Néveri Imre László (B&H LK) Amadeusz ne­vű lovával lett első, összesen ti­zenkét hibátlan lovas volt eb­ben a számban. A befejező, C4 számban az öt hibátlan alappá­lyás lovas közül három az összevetésben is hibátlanul ment, a legeredményesebb Kaszta Attila (Rosemarie LK) Boni nevű lovával lett. A galopp 500 méteren négy lovas állt rajthoz, közülük egy hölgy, Medovarszki Anett (Ken­taur LE), aki Debi nevű lovával meg is nyerte számot. Az 1200 méteres futamban Rúna Csaba (Orosházi LE) Látnok nyergé­ben ért elsőként a célba. Az 1600 méteren Trionella (lova­golta Novák Tamás) nyert orr­hosszal Ticius (lovagolta Fettik József) előtt. Bővebb eredmé­nyek a www.bekeslo.hu oldalon olvashatók. A Dér-tanyán hétfőtől in­dult A LOVASTÁBOR, AHOVÁ EGÉSZ NYÁRON VÁRIÁK AZ ÉR­DEKLŐDŐKET. Tel: 06(20)5428426. A A megyei I. osztályra nevez a Szarvasi FC labdarúgás Anyagiak hiánya miatt felkérés esetén sem vállalják az NB III-at Véglegesen eldőlt, hogy a labda­rúgó NB Ill-ból kiesett Szarvasi FC a megyei I. osztályú bajnok­ságba nevez a következő sze­zonra. Mint Rejtő József elnöktől megtudtuk, bár a Karcag, a Me­zőtúr és a Túrkeve visszalépése után, ha felkérték volna őket az NB III-ba is nevezhettek volna, elsősorban az anyagiak hiánya miatt indulnak a megyei I. osz­tályban. Az viszont még nem dőlt el, hogy marad-e a klub élén az el­nök, várhatóan a kérdésre tíz napon belül választ kapunk. A játékosok is kivárnak, eddig senki sem jelentette be távozási szándékát. ■ A csabai Koncz György nyerte a Stock kategóriát autómodellezés Remekül futottak az orosházi betonkörön a Békés megyei mini autók Az Orosházi Városi Modellező Klub aszfaltpályáján rendezték az elektromos autómodellek ma­gyar bajnokságának harmadik és a Tamiya-kupa 4. fordulóját. Az ország minden tájáról szép­számmal érkeztek versenyzők, így elég népes csapat gyűlt ösz- sze. Természetesen a rendező csapat, a Csaba Honvéd Kulturá­lis Egyesület modellező szakosz­tálya is megmérette magát a via­dalon. A hat kategóriából három­ban voltak érdekeltek a Békés megyei versenyzők. Az N kategó­riában Novák Péter (Békéscsaba) a 6. helyről rajtolhatott a finálé­ban. A startot minden döntőben elrontotta, és visszaesett az utol­só helyekre, de szép, egyenletes vezetéssel ledolgozta hátrányát, minden döntőben az 5. helyen futott be. Ezzel a nap végén a 6. helyezést érte el. Az összesítés­ben jelenleg a 7. helyen áll. Szabad kategóriában viszont egyértelműen Novák volt a fa­vorit, minden futamot nyert, ez­zel övé lett az első hely. Máso­dik lett a gyulai Dávid István, aki élete első versenyét futot­ta, a 3. helyen a békés­csabai Kónya Szabolcs Levente ért célba. Mint az várható volt, hatalmas csata alakult ki a Stock kategóriában. A rajtrács első pozícióját Koncz György, a harmadikat Gellén Attila, míg a hatodikat Nagy Miklós szerezte meg (mindhárman békéscsabaiak). Nagy Miklóst megtréfálta a technika ördöge, így két döntő­ben el sem tudott indulni, s a 10. helyen zárt. Gellén jól kapta el a rajtokat de többször is ütkö­zött. A két 5. és egy \ 2. az összesí­tésben csak az 5. helyre volt ele­gendő. Az élről rajtoló Koncz György az el­ső döntőben hibázott, így csak a 4. he­lyen ért célba. Ám a következő két döntőt megnyerte, így övé lett az első­ség. A bajnokságban, holtver­senyben, 76 ponttal jelenleg Nagy és Gellén a 8. helyen áll.- Nagyon jól jött ez a győze­lem és a vele járó ötven pont, mert ezzel a bajnokság harma­dik helyén állok 114 ponttal, alig hat ponttal lemaradva a másodiktól és tizenhattal az el­sőtől. Három futam van még hátra, tehát bármi megtörtén­het - összegzett Koncz György. Legközelebb július 22-én Du- „ naújvárosban bizonyíthatják | tudásukat a békéscsabaiak. ■ % A legeredményesebbnek Koncz I György bizonyult. Békés megyei érmek a Speciális Olimpiai Szövetség bajnokságán Békéscsabán rendezte meg a Magyar Speciális Olimpiai Szö­vetség és a Fogyatékkal Élők Békés Megyei Sportszövetsége atlétikai országos bajnokságát, amelyen 25 egyesület három­száz versenyzője küzdött az ér­mekért. Békés megyét a Tarhosi DSE, a Magyarbánhegyesi SSE és a | békéscsabai Degré utcai Esély SE versenyzői képviselték igencsak szép számban, míg a Vandháti DSE fiataljai segéd­keztek a rendezésben. ■ Nagy lelkesedéssel vetették magukat a küzdelembe az or­szág minden részé­ből érkezett fogya­tékkal élők. A Békés megyei fiatalok ki­tűnően szerepeltek, amit alá­támaszt, szinte nem is volt olyan versenyszám, ahol vala­melyik fiatal ne került volna dobogóra. Békés megyei érmesek. Aranyérmesek: Nagy Attila (tá­volugrás), Szabó János, Tihanyi Gábor (100 m), valamennyi Tar- hos. Nemes Tibor (távolugrás), Pápai Edit (helyből távolugrás), Adu Magdolna, Kita Tibor, Re­szelő Zoltán (kislabdahajítás), Hódos Éva (súlylökés), vala­mennyi Magyarbánhegyes. Dé- kány Róbert, Jónás Zoltán (kis- | labdahajítás), Dézsi Norbert (50 m, kislabdahajítás), Faluhelyi Balázs (kerekes székes 100 m), Szegedi Pál (kerekes székes súlylökés), Hídvégi Katalin (50 m), Darócz Bettina (50 m), vala­mennyi Esély SE. Ezüstérmesek: Tihanyi Gá­bor (távolugrás), Kolompár Pé­ter (100 m), valamennyi Tarhos. Kozma János (helyből távolugrás), Gerlai András (tá­volugrás), Gyöngyösi Ferdi- nánd, Hódos Éva, Gerlai And- J rás (100 m), valamennyi | Magyarbánhegyes. Vigyikán Zsolt, Tulkán Anikó, Eszlári Mária (távolugrás), Vannai Zsolt, Zsilák-Urbán Heléna (50 m), Nedreu György (kislabda­hajítás), Faluhelyi Balázs (kere­kes székes súlylökés), Szegedi Pál (kerekes székes 100 m), Gyurics Csilla, Sallai Tibor (100 m) valamennyi Esély SE. Bronzérmesek: Nagy Attila (400 m), Kolompár László (tá­volugrás), 4x400 m-es váltó, va­lamennyi Tarhos. Sárközi Csilla (kislabdahajítás), Bozó Zsolt, Bertalan Zoltán (100 m), Resze­lő Margit (400 m gyaloglás), va­lamennyi Magyarbánhegyes. Szabó Kitti (100 m), Kiss Henri­etta (távolugrás), Zsilák-Urbán Heléna, Darócz Bettina (kislab­dahajítás), Kádár István (100 m, távolugrás), András István (súlylökés), Farkas József (kere­kes székes súlylökés), Gyurics Csilla (távolugrás), valamennyi Esély SE. ■ Sport a Békés megyei médiában Orosházi Városi TV. Július 2., hétfő, 19.20: Sporthírek. Csaba Rádió. Július 1., vasárnap, 21.00: Sporthírek. Hétköznap, mindennap 18.05 és másnap 7.05, valamint 9.05: Hosszab­bítás. ■ 4 k « ►