Békés Megyei Hírlap, 2007. május (62. évfolyam, 101-125. szám)

2007-05-21 / 117. szám

11 2007. MÁJUS 21., HÉTFŐ SPORT Rangadót nyertek a gyulai lányok hazai pályán a hajdúságiak ellen Kár az utolsó percekért kézilabda Nem érdemeltek vereséget a békésiek a rangadón A debreceniek magabiztosan nyertek az újonc Csorvás ellen ERSTE BÉKÉSI FKC—DEBRECENI KSE 30-31 (17-16) NB I-es férfi kézilabda-mérkő­zés az 5-6. helyért, második ta­lálkozó, Békés, 600 néző. V.: Horváth, Marton. Békés: ÁRDE- LEÁN - DJURICIN 4, OLÁH 10 (3), H1MER 3, Trivkovics 3, dr. Czina 5, Varga P. 3. Cs.: Szikora, Domokos (kapusok), Jurko, Kopcsák, Szatmári 1, Kocsis 1. Vezetőedző: Bakó Botond. Deb­recen: Djordjevic - GÚNYA 7 (1), RÉDEI 5, Uros 2, Habuczki 1, Ambrus, FREY T. 6 (2). Cs.: Pereverzia (kapus), TARNAVÖL- GYI5, Dömös 2, Mezei 3, Kiss I. Vezetőedző: Kovács Mihály. Kiállítások: 10, ill. 14 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 3/3. Az eredmény alakulása: 3. perc: 3-0, 6. p.: 3-3, 13. p.: 7— 4, 23. p.: 12-12, 25. p.: 15-12, 37. p.: 21-17, 54. p.: 27-29, 57. p.: 29-29. A debreceniek hétközi, hazai környezetben elért győzelmével lépéselőnybe kerültek a Békés­sel szemben az idei bajnokság 5-6. helyéért folyó csatározás­ban. A három győztes meccsig tartó végelszámolásban a helyi­ek abban bíztak, Békésen visz- szavágnak a hajdúságiaknak. Ennek szellemében is kezdték a mérkőzést Oláh Gáborék, akik remekül védekeztek és szép tá­madásokat mutattak be. Tulaj­donképpen a mérkőzés döntő hányadában vezettek, sőt két al­kalommal már négy góllal is el­húztak ellenfelüktől. Akkor tör­téntek kisebb megingások, ami­Pásztorcsik nyerte a Pálka-emlékversenyt sakk Hatodik alkalommal tisztelegtek az egykori versenyző és vezető előtt FERBONEX-GYULAI SE-HAJDÚNÁ- NÁS 31-24 (17-13) NB I B-s női kézilabda-mérkő­zés, Gyula, 200 néző. V: Hor­váth, dr. Vattai. Gyula: AJTONY- NÉ - Buzási 1, Madar 5, BACSA 5, Cifra 1, Szabó T. 5, Szabó R. 4. Cs.: Riczu (kapus), KARLOVSZ- KI 1, Békési, SZÖLLŐSI 8, Gön- czöl 1, Budai. Edző: Ajtony Ákos. A Hajdúnánás legjobb do­bói: Nyilas 7, Halcsik ó. Kiállítások: 18, ill. 10 perc. Hétméteresek: 6/5, ill. 6/5. A rangadó elején felváltva es­tek a gólok, egyik csapat sem tu­dott előnyt szerezni. A 16. perc­ben 9-9 volt az állás, majd jó vé­dekezés után két-három góllal elhúzott a hazai együttes. For­dulás után gyors két góllal kez­dett a gyulai gárda és a 34. perc­ben 19-13-ra vezetett. A ruti­nos, NB I-et megjárt játékosokat (Halcsik, Nyilas) felvonultató vendégek még egyszer feljöttek három gólra, ám a hajrá a fürdő­városiaké volt, akik Szöllősi és Bacsa vezérletével növelték az előnyt. A két dobogóra pályázó csapat küzdelmes rangadóján a nagy elszántsággal küzdő, takti­kusan játszó gyulaiak megérde­melten győztek. Ajtony Ákos: - A közönség tá­mogatása mellett a lányok jó tel­jesítményével megérdemelten nyertük meg a mérkőzést. ■ Döntőben az orosházi Eötvös A fiú kézilabda diákolimpia IV. korcsoportos országos elődön­tőjét rendezték meg négy csa­pat részvételével Orosházán. Az elődöntőből az Orosházi Eötvös József Általános Iskola és Gim­názium együttese jutott az or­szágos döntőbe, amelyet Papp Mihály edző készített fel. Az orosháziak eredményei. Oros- háza-Budapesti Török F. ált. isk. 22-18 (11-6), Orosháza- Solymár 26—16 (15—6). A tor­nán az Eötvös-iskola legjobb gólszerzői Nagy László 19, Sóti . Csaba 10, Bánfi Richárd 7. ■ Orosházán rendezték meg a klub egykori versenyzője és szakosztályvezetője emlékére, hatodik alkalommal, a dr. Pálka István rapidsakk-emlékver- senyt, amelyen hatvanan ültek asztalhoz. Végeredmény: 1. Pásztorcsik János (Orosházi SE) 7,5 pont, 2. Andor (Békés) 7,5, 3. Győri (Orosházi SE) 7, 4. ifj. Horváth A. (Orosházi SE) 6,5, 5. Hegyesi (Békés) 6,5, 6. Kerekes Zs. (Orosházi SE) 6, 7. Csúri (Hódmezővásárhely) 6, 8. Mó- nus (Orosházi SE) 6. Különdíja­sok. Legjobb ifjúsági: Oláh Gá­bor (Békés) 5,5 pont. Legjobb 14 éven aluli: Csonka Balázs (Maróczy SE) 5 pont. Legjobb női versenyző: Novák Barbara (Békés) 5 pont. Legjobb oroshá­zi felnőtt: Zalai Mihály 5,5 pont. Legjobb szenior: Szigeti János (Hódmezővásárhely) 5,5 pont. kor kiállítottak a hazai csapatból egy-egy játékost. Láthatóan a csapat szerkezete megbomlott, egy kicsit döcögőssé vált a sze­kér. Ha a debreceniek kerültek emberhátrányba, nem érezték meg ennyire. Mindettől függetle­nül Oláh és Himer nagy kedvvel játszott, jól megértették egymást a pályán, és Czina is jól zárkó­zott hozzájuk, ám nála időnként baj volt az irányzókkal. Az 53. percben harmadszor egyenlített a Debrecen, sőt egy újabb béké­si kiállítást követően villámgyor­san kétgólos előnyre tettek szert. Ezt még ledolgozták a házigaz­dák, ám a finisben már nem tud­tak mit kezdeni a hosszú ideig és jól passzolgató Debrecennel szemben, amely ismét egy góllal vezetett ekkor már. A békésiek minden dicséretet megérdemeltek, hiszen óriási akarással és lelkesedéssel ját­szottak, ám a finisben kissé el­fáradtak, és a szerencse is el­pártolt tőlük. Ezzel a Debrecen 2-0-ás előnyre tett szert, és a harmadik találkozóra szerdán, a hajdúsági megyeszékhelyen kerül sor 18 órától. Itt kellene győzniük a békésieknek ahhoz, hogy továbbra is versenyben maradjanak az ötödik helyet je­lentő EHF Kupa részvételi lehe­tőségért. Bakó Botond: - Csalódott va­gyok, mert óriásit küzdöttünk, és nem érdemeltünk vereséget. ■ Jávor Péter Dr. Czina József harca Gúnya Péterrel (21). Legjobb egyesületen kívüli: Tóth Sándor (Győr) 4,5 pont. Legjobb orosházi ifjúsági: Bogdány Gá­bor 5,5 pont. Legidősebb sakko­zó: Verba István (Orosháza, 83 éves) 4 pont. Legfiatalabb sak­kozó: Lantos Alexandra (Szen­tes, 9 éves) 0,5 pont. ■ V. L. DEBRECENI VSC ll.-CSORVÁS SK 31-21 (16-11) NB I B-s női kézilabda-mérkő­zés, Debrecen, 60 néző. V: Do­hány, Varga. Csorvás: MIKE - Major L. 1, Gábor 4, Greksza 1, Sütő 3, Petrovszki 2, Elhardt 4. Cs.: Szrnka, Kukla (kapusok), Major B. 2, Fabisz 4, Babinyecz, Gyimesi, Könyves. Edző: Ifj. Baráth Lajos. A DVSC II. leg­jobb dobói: Kovács A. 9, Kazai 7. Kiállítások: 8, ill. 12 perc. Hétméteresek: 6/5, ill. 4/1. Az első percekben felváltva estek a gólok. A félidő közepétől a debreceni fiatalok átvették az irányítást, és a 20. percben már négy góllal vezettek (9-5). Ez­után a vendégek még két gólra feljöttek (24. perc: 10-8), ám a játékrész hajrája a hazaiaké volt. Fordulás után csak az első per­cekben tartotta magát az újonc csorvási együttes. Védekezés­ben gyengébb teljesítményt nyújtottak a vendégek, támadás­ban kimaradtak a helyzetek. A hajrában tovább növelte előnyét a hazai gárda, amely megérde­melten nyerte a találkozót. Ifj. Baráth Lajos: - Amiben nem hiszünk, azt nem tudjuk megvalósítani. ■ A Hőterm nyerte a 35 éven felüliek csabai tornáját Békéscsabán befejeződött a 35 éven felüliek városi teremlab­darúgó-bajnoksága, amelyen 16 csapat indult. Az elődöntőben a Holsten Kisvendéglő 0—0-ra végzett a Malom Sörözővel, és hétméteresekkel 3-2-re nyert, míg a másik ágon a Hőterm 2- 1-re győzött a Sziszi Szita ellen. A döntőben a Hőterm 4-1-re verte a Malom Sörözőt, a har­madik helyért a Holsten 4-1-re nyert a Sziszi Szita ellen. Kü­löndíjasok. Legjobb kapus: Baráth Róbert (Malom Söröző). Legjobb játékos: Árgyelán János (Hőterm). Gólkirály: Kiss István (Holsten) 24 góllal. ■ CITYLINE BÉKÉSCSABAI ELŐRE NK-MAKÓ 28-27 (18-13) NB I-es női kézilabda-mérkő­zés, Békéscsaba, 400 néző. V.: Bonifert, Oláh. Békéscsaba: Ve­ress - Valyuch 4, Zsuzsa 4, TA­KÁCS 6 (3), Tóth K. 3, SZEKE­RES 5, Vincze 3. Cs.: Mészáros (kapus), Such 2, Forczek 1, Cif­ra, Hajdú, Kelemen. Vezető­edző: Rapatyi Tamás. Makó: KLEMBUCZ - Horváth M. 1, Zámbó 3, NÉMETH ZS. 12 (8), Kárpáti, Erdei, Baunok 4. Cs.: Kozserán K. (kapus), Lévai 6 (1), Kozserán B. 1. Megbízott edző: György Ferenc. Kiállítások: 10, ill. 2 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 9/9. Az eredmény alakulása: 5. perc: 5-2, 15. p.: 10-4, 25. p.: 16-13, 35. perc: 19-17, 45. p.: 22-22, 54. p.: 25-25. Az idény utolsó hazai mérkőzé­sén már az első percekben ma­gához ragadta a kezdeménye­zést a békéscsabai csapat. A folytatásban is a házigazdák irányították a játékot, akik lab­daszerzés után gyors lerohaná- sokból szerezték góljaik jelen­tős részét. Az első félidő hajrá­jában három gólra feljött a ma­kói együttes, de két csabai gól­lal megnyugta­tó előnnyel vo­nultak pihenő­re a lila-fehé­rek. Fordulás Hidasháti után na­gyobb lendülettel kezdtek a vendégek, Klembucz kapus bravúrosan védett, tá­madásban pedig Németh és Lé­vai góljaival a 45. percben egyenlítettek. A hajrában a kapkodóan játszó és sokat hi­bázó lila-fehérek nehezen sze­rezték meg a győzelmet a nagy akarással küzdő már kiesett | vendégek ellen. Rapatyi Tamás: - Szégyellem J magam az egész csapat helyet. I Szekeres Klára öt gól­lal járult hoz­zá a csabai­ak győzelmé­hez. © BUDAPEST BANK A GE Money Bank tagja Szenior úszók sikerei a csongrádi medencében Csongrádon 4. alkalommal ren­deztek szenior úszóversenyt. A csabaiak eredményei. Felegyi Éva: 2. hely: 50 m pillangó, gyors,- 400 m gyors, 200 m ve­gyes; 3. 100 m gyors. Metcalfe- Bodnár Tímea: 1. hely: 50,100 m pillangó, 50, 100 hát, 50, 100, 400 m gyors, 200 m vegyes. Jám­bor Sándorné: 1. hely: 100 m mell, 50 m hát. Szabó Lajos: 1. hely: 50,100 m mell. Simon Met­calfe: 2. hely: 50 gyors, 100 gyors; 3. 200 m vegyes, 400 m gyors, 200 m mell. Pető László: 1. hely: 50 m pillangó; 3. 100 m mell. Szilágyi Imre: 2. hely: 50 m pillangó. Locskai Antal: 3. hely: 50 m mell. Bélád! Csaba: 1. hely: 100 m gyors, 200 m vegyes; 2 hely: 100 m mell. Gyulaiak. Schriffert Józsefné: 2. hely: 100 m gyors, 100 m mell; 3. 400 m gyors. Tóth Ilona: 2. hely: 50,100 m mell. Murnyák Zsuzsa: 1. hely: 50 m pillangó; 2.400 m gyors, 3. 50,100 m hát. Tóth Ilona: 2. hely: 50 m pillangó, 50, 100 m gyors. Gévai Liliana: 1. hely: 100 m mell, 100 m pillangó, 200 gyors, 200 vegyes. Gara Zoltán: 1. hely: 100 m hát; 2.: 50 m mell; 3.: 50 m pillangó, 200 m vegyes. Tótkom- lósiak. Gombkötőné Tóth Ilona: 1. hely: 50,100 m gyors, 50,100 m hát, 50 m mell, 200 m vegyes. Szabó Lászlóné: 1.50 m pillangó; 2. 50 m gyors; 3. 50 m hát. Kan­csó János: 2.50 m mell; 3.100 m gyors, 200 m mell. ■ 4 4 4 t A végére egy gól maradt az előnyből kézilabda Alacsony színvonalú hazai szezonzáró