Békés Megyei Hírlap, 2007. április (62. évfolyam, 77-100. szám)

2007-04-10 / 83. szám

gssasaas s s, ^ ymmimmmmmmmm SPORT BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP - 2007. ÁPRILIS 10., KEDD A, ÁRUHÁZ & HETES KFT Békése 1003, Munkácsy U. íj. Mesterlövészek a megye egyben A Lancast megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság góllövőlis­tájának élmezőnye. 14 gólos: Ács, Martonosi (Mezőhegyes). 13 gólos: Werle (Gyomaendrődi FC) 12 gólos: Túrbucz (Batto- nya). 11 gólos: Wagner (Mező- berény), Podina (Battonya). 10 gólos: Ugrai, Lövei (Rákóczi Vasas-OMTK), Putnoki (Batto­nya), Tóth Cs. (Füzesgyarmat). 9 gólos: Toldi (Gyomaendrődi FC), Gróf (Mezőhegyes). 8 gó­los: Kurilla (Jamina), Karakas (Méhkerék), Fejes M. (Magyar- bánhegyes). 7 gólos: Varga (Me­zőhegyes), Komróczki (Füzes­gyarmat, Szeghalom), Géczi (Battonya), Nagy K. (Szegha­lom), Pusztai, Boér (Kondoros), Ekker A., Tóth A. (Szabadkí­gyós), Mátyus (Gyomaendrőd). A megyei 1. o, állása 1. Battonya 14 5 2 54-18 47 2. Mezőhegyes 14 4 3 65-29 46 3. Gy.-endrőd 11 6 4 45-28 39 0 r—t 1 ■^r 7 4 38-21 37 5.Jamina 9 9 3 39-20 36 6. F.-gyarmat 9 6 6 43-32 33 7. Méhkerék 9 5 7 34-21 32 8. Rákóczi 8 6 7 40-34 30 9.S.-keresztúr 8 2 11 25-38 26 10. Szeghalom 510 6 23-21 25 11. Kondoros 6 6 9 28-34 24 12.M.-bánhegyes 6 3 12 29-56 21 13. Vésztő 5 6 10 23-45 21 14. Mezőberény 5 4 12 2t-r33 19 15. Bszt.-andrás 4 7 10 23-36 19 16. Dévaványa­4 17 13-77 4 Következik. Április 14., szombat. Mezőbe- rény-Szabadkígyós, 16.30, Sarkadke- resztúr—Rákóczi Vasas, 16.30, Füzes- gyarmat-Méhkerék, 16.30, Battonya- Vésztő, 16.30, Jamina-Kondoros, 15.00, Dévaványa-Gyomaendrődi FC, 16.30, Mezőhegyes-Szeghalom, 16.30. Április, 15., vasárnap. Magyarbánhegyes-Békés- szentandrás, 16.30. ■ Ifjúságiak Szeghalom-Magyarbánhegyes 6-0, Békésszentandrás-Batto- nya 0-4, Vésztő-Füzesgyur- mat 1-5, Szabadkígyós—Dárct ványa 4-1, Gyomaendrőd-Ia- mina 0-1, Kondoros-Mezőhe­gyes 2-4, Méhkerék—Sarkad- keresztúr 4-2, Rákóczi Vasas -Mezőberény 0-1. Bánhegyesi bravúr Szeghalmon labdarúgás A Szabadkígyós nyolc, a Méhkerék öt gólig jutott az ünnepek alatt SZEGHALOM­MAGYARBÁNHEGYES 0-1 (0-0) Lancast megyei I. osztályú lab­darúgó-bajnokság. Szeghalom, 250 néző. V.: Kádár (romániai). Szeghalom: Komáromi - Nagy, Simon, Sáfián Z., Farkas Z. (Zsombok), Boruzs, Hajdú, Cser- na (Elek), Vámos L, Sáfián 1., Bi­hari (Pálinkás). látékosedző: Boruzs Péter. Magyarbánhegyes: Kovács - Farkas N. (Horváth), Vá­gási, László L, László Z., Sándor M., Várnai A., Fazekas, Fejes, Málik, Bokor. Edző: Híresek Zol­tán. Kiállítva: Fazekas (második sárga lap után) a 76. percben. G.: Várnai a 75. percben. Jó: Simon, Farkas Z., ill. Kovács, László Z., Fazekas, Málik. Boruzs Péter: - Amit hetek alatt felépítettünk, kilencven perc alatt tönkretettük. Híresek Zoltán: - Fegyelmezett védőjá­tékunknak köszönhetjük a há­rom pontot. ■ Zsombok János BÉKÉSSZENTANDRÁS-BATTONYA 1-2 (0-0) Békésszentandrás, 250 néző. V.: Czirbuly. Békésszentandrás: Kondacs - Darida, Virág (Pi- sont), Mochnács T., Petykó, Bobvos, Sinka, Kiss T., Kiss L., Nagy Z., Szabó N. (Mochnács G.). Edző: Pisont András. Batto­nya: Schvarcz - Pozsár, Roczkó, Géczi, Ferenczi, Putnoki, Árgyelán, Kovács K., Podina (Szabó), Turbucz, Czira. Edző: Juhász Zoltán. G.: Kiss T. a 86., ill. Podina a 48., Czira a 79, percben. Jó: Darida, Virág, Pety­kó, Kiss T., Kiss L, ill. Roczkó, Géczi, Putnoki, Turbucz, Czira, Podina. Pisont András: - Főleg az el­ső félidőben voltunk méltó part­nerei a Battonyának. Juhász Zoltán: - A második félidei játé­kunk alapján, ha nehezen is, de megnyertük a mérkőzést. ■ Varga László VÉSZTÓ-FÜZESGYARMAT1-1 (1-0) Vésztő, 300 néző. V.: Rácz A. Vésztő: Nagy Zs. - Szőke, Rá­bai, Lázár A., Vígh, Jánosi, Tür- buez, Litauszki, Papp, Csende (Szilágyi), Szántó Cs. Edző: Zsombok Attila. Füzesgyarmat: Kovács — Mészáros, Varga I., Ulrich N., Elek, Nagy R., Nagy G. (Ulrich P.), Varga L., Tóth, Bo­ros, Komróczki. Játékosedző: Boros Tibor. G.: Csende a 27., ill. Komróczki (11-esből) a 89. A világos mezes sarkadkeresztúriak igencsak beleszaladtak egy nagy zakóba Méhkeréken, ahol a házigazdák 5—0 arányú győzelmet arattak. percben. Jó: Lázár A., Jánosi, Turbucz, Szántó Cs., ill. Mészá­ros, Ulrich N., Komróczki. Zsombok Attila: - Egy na­gyon jó mérkőzést tett tönkre a játékvezető a teljesen jogtalan tizenegyessel. Boros Tibor: - Já­tékban még nem, de küzdeni tudásban már előrébb léptünk. Remélem, az elvégzett munka után eredményesebbek le­szünk. ■ Buzgány József SZABADKÍGYÓS-DÉVAVÁNYA 8-0 (4-0) Szabadkígyós, 170 néző. V: Sárközi. Szabadkígyós: Varró - Tóth Z., Bánfi A., Bérezi, Rattai (Szabó Z.), Bozsó F., Tóth A., Bo­ruzs (Fekete), Tobai (Holecska), Ekker G., Lipták. Edző: Ekker Attila. Dévaványa: Gál - Ilyés, Molnár, Pesztránszki, Zeller, Kéki, Bogya, Sille, Fűzi, Nagy, Ernyes. Edző: Molnár Tamás. G.: Tóth A. a 4., a 11., a 62., a 89., Rattai a 8., Bánfi A. a 21., Lipták a 48., Ekker G. az 57. percben. Jó: Tóth A., Bozsó F., Bozsó Z., Bánfi A., ill. Zeller. Ekker Attila: — Jó hozzáállás­sal hoztuk a kötelezőt. Molnár Tamás: — Játéktudásban és fej­ben, valamint játékoskeretben is osztálykülönbség volt a két csapat között. ■ Tóth Lajos GYOMAENDRŐDI FC—FRÜHWALD- JAMINA 0—0 Gyomaendrőd, 300 néző. V: Szeles. Gyomaendrőd: Szabó Z. - Csikós, Bóczér, Gellai (Gál Z.), Tolnai, Adamecz, Werle, Ka­rászi, Béla, Hegedűs, Czakó. Edző: Szegedi Ferenc. Jamina: Kollár - Szabó T. (Jantyik), Zsi- lák, Varga, Fehérvári, Szokol, Gerai (Nagy), Zsibrita, Göblyös, Sajben (Miklya), Lábos. Edző: Pásztor József. Jó: Béla, Tolnai, ill. Varga, Szabó. Szegedi Ferenc: - A kapusok nullás osztályzata mindent el­mond a mérkőzésről. Pásztor József: — Igazságos döntetlen, a hazaiak többet támadtak, de helyzeteink nekünk voltak. ■ Szabados Ferenc KONDOROS-MEZŐHEGYES 2-4 (0-2) Kondoros, 250 néző. V: Fe­hér. Kondoros: István - Boér, Kerekes A., Sárosi, Vajgely (Ké­kesi), Kerekes R. (Ladnyik), Ud­vari, Omiljak (Szabó), Mitykó, Rómer, Kéri. Edző: Somogyi Já­nos. Mezőhegyes: Binges — Csizmadia (Berki), Major, Pata­ki (Horváth), Kovács R., Gál, Varga, Zsoldi, Martonosi, Ko­vács A. (Szatmári), Ács. Edző: Mákos Árpád. Kiállítva: Kere1 kés A. (második sárga lap után) a 27. percben. G.: Boér (11-es- ből) a 68., Kéri (11-esből) a 84., ill. Kovács A. a 8., Ács a 11., a 87., Varga a 46. percben. Jó: Mitykó, Udvari, ill. Binges, Gál, Ács, Varga. Somogyi János: - Több mint egy órán keresztül emberhát­rányban remekül küzdött a csa­pat. Még az egyenlítés is benne volt a játékunkban. Hol vol­tunk, amíg teljes létszámban voltunk a pályán? Mákos Ár­pád: - Ismét egy mérkőzés, amit magunknak tettünk ne­hézzé. ■ Jankovics László MÉHKERÉK-SARKADKERESZTÚR 5-0 (4-0) Méhkerék, 420 néző. V.: Vi- czián. Méhkerék: Patka — Gaj­dács (Cziczeri), Semjéni (Deák), Balogh, Lukucz (Hajdú), Beré- nyi, Bondár, Barcsay, Csotye, Ja­nis, Csúz. Edző: Bíró Róbert. Sarkadkeresztúr: Farkas - Benyovszki, Démusz, Cser, Számfira, Boda (Gombkötő), Er­dei, Petruzsán, Zsoldos (Knei­fet), Szabó (Csige), Tóth. Edző: Cserháti István. G.: Barcsay a 27., Csotye a 38., Patka (11-es- ből) a 4L, Semjéni a 44., Csúz a 69. percben. Jó: Csúz (a mezőny legjobbja), Semjéni, Barcsay, Csotye, Berényi, ill. Cser, Be­nyovszki. Bíró Róbert: - Már az első fél­időben sikerült eldönteni a mérkőzést, így tovább tart a Sarkadkeresztúr elleni veret­lenségünk. Cserháti István: - Megérdemelten nyert a Méhke­rék. ■ Árgyelán Mihály RÁKÓCZI VASAS-OMTK—MEZŐBE­RÉNY 3-1 (1-1) Orosháza, 400 néző, V: Ró­zsa. Rákóczi Vasas: Halász - Debrepzeni, Pásztor, Szántó, Horváth, Bakos, Széli (Mátyus), Boros, Elekes, Kánya, Lövei (Papp). Edző: Kvasznovszky Jó­zsef. Mezőberény: Barabás — Pántya (Csók), Lakatos, Pojen- dán, Kiss, Kajlik, Bereczki, Zsí­ros, Szűcs, Wagner, Laudisz. Edző: Borgula János. G.: Szántó a 33., Lövei az 52., Kánya a 90., ill. Wagner a 40. percben. Jó: Szántó, Bakos, Elekes, Kánya, ill. Pojendán, Laudisz, Zsíros. Kvasznovszky József: - Nagy iramú, küzdelmes mér­kőzésen megérdemelt győ­zelmet arattunk. Borgula Já­nos: — Játékosainknak rá kel­lene döbbenni, hogy hétről hétre szoros meccseken mi­ért maradunk alul. ■ Bot Ferenc A megyei rangadón kisiklott a békéscsabai vasutascsapat labdarúgó megyei ü. osztály Meglepetésgyőzelmet aratott a Medgyesegyháza Tarhos ellen, pedig az első félidőben CSANÁDAPÁCA-GYOMAENDRŐDI VSE 0-1 (0-0) Megyei II. osztályú labdarú­gó-bajnokság. Csanádapáca, 150 néző. V: Halma. G.: Kurilla a 76. percben. Jó: Pócsik, Rakonczás, Gyovai, ill. Kiszely, Kővágó, Hanyecz, Horváth. Gellény István mb. edző: - A vereség ellenére volt egy-két biztató jel a csapat játékában. Zolnai Pál: - A sok kihagyott helyzet után egy szerencsés gól­lal nyertünk. ■ Tóth B. István NAGYSZÉNÁS-CSABACSÜD 1-1 (1-0) Nagyszénás, 130 néző. V.: Gyekiczki. G.: Simon a 34., ill. Gulyás a 49. percben. Jó: Popon, Kokai, Baki, Gyuris, Szilagyi H., ill. Szilágyi D., Pillár, Varga T., Adamik, Petrovics. Horváth Zsolt: - Az első fél­időben megvoltak a lehetősége­ink, számtalan ziccert hibáz­tunk. Szünet után a figyelmet­lenségünk ára két elvesztett pont lett. Rétes Pál: - Túlfűtött hangulatú mérkőzésen mind­két csapat előtt több gólszerzési lehetőség adódott. ■ H. Zs. ÚJKÍGYÓS-DOBOZ 4-1 (1-1) Újkígyós, 150 néző. V.: Petrovszki. Kiállítva: Komlósi (utánrúgásért a 74. percben. G.: Rövid a 2., az 50., a 70., Karlovszki (11-esből) a 74., ill. Komlósi az 1. percben. Jó: Rövid (a mezőny legjobbja), Stier, Ju­hász, Kovács G., ill. Szabó L. Pataki Lajos: - Elismerésem a csapatnak a lelkes játékáért. Az eredmény önmagáért beszél. Kundia Attila: - Mi más célért küzdünk. ■ Ecker György GÁDOROS-MEZŐKOVÁCSHÁZA 1-2 (1-1) Gádoros, 100 néző. V: Sechna. G.: Jernei a 44., ill. Stanciu a 45., Németh a 77. percben. Jó: Ozgyin, Pisont Z., Liszkai, ill. Szűcs, Dumitriu, Tú­ri, Stanciu. Lakatos László: — Ma már az akarással nem volt gond, de a szerencse elpártolt tőlünk. Sza­bó Ferenc: - Küzdelmes talál­kozón a szerencsésebb csapat győzött. ■ Páli István SARKAD-TÓTKOMLÓS 1-1 (0-0) Sarkad, 180 néző. V: Szűcs 1 Zs. G.: Bende (11-esből) a 83., ill. Szalai az 51. percben. Jó: Bende, Szabó, Gergely, ill. Krecsméri, Krátky, Karasz. Szabó Attila: - Nyolcvan per­cet támadtunk és mégsem használtuk ki a lehetőségein­ket. A kapura ma nem voltunk veszélyesek. Bordás Sándor: - Szerencsés körülmények között vittük el a pontot. ■ Kiss Gábor BÉKÉS-TELEKGERENDÁS 3-0 (3-0) Békés, 150 néző. V.: Csatári. G.: Árgyelán a 18., Pősze a 28., Vadas a 44. percben. Jó: Zahorán Z., Czinanó B., ifj. Gera, Árgyelán, Kasik, ill. Demkó (a mezőny legjobbja), Belicza Z., Szalai, Nagy Z. Szarvas János: - Nagyszerű első félidő, jó helyzetkihaszná­lás, örömjáték. Kovács György: - Elismerésem a hazai csapat­nak, amely az első félidőben jól használta ki a helyzeteit. ■ Gera Imre KASZAPER-BÉKÉSCSABAI MÁV 5-1 (3-1) Kaszaper, 400 néző. V.: György. G.: Bíró az 5., Bakos a 16., a 43., a 72., Cseri az 51., ill. Gál az 1. percben. Jó: Bakos (a mezőny legjobbja), Egeresi, Molnár, Váczi, Bíró, Szabó, ill. Szarka, Pataj, Ondrejcsik. Sajtos Tibor: - Az ellenfél gyors gólja felébresztett bennün­ket, és utána - a tavasz folya­mán először - végre azt játszot­tuk, amit tudunk. Braun Attila: - Sajnos, ennyit tudunk. ■ S. T. MEDGYESEGYHÁZA-TARHOS 2-1 (0-1) Medgyesegyháza, 150 néző. V: Farkas. G.: Szabó Zs. a 80., Kovács Z. a 90., ill. Szabó I. S. a 40. percben. Jó: Engelhardt, Ko­vács Z., id. Kiss Á., Pintér, ill. Szabó I. S., Botyánszki, Rónyai. Szenti Zoltán: — Ma nem dinnyénk volt, hanem mákunk. ('folytatás a 11. oldalon) I \ 4