Békés Megyei Hírlap, 2007. február (67. évfolyam, 1-26. szám)

2007-01-25 / 21. szám

2007. JANUÁR 25., CSÜTÖRTÖK - BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP SPORT Nagy békéscsabai fölény gyermekfoci Három korcsoportban öt csapatuk a dobogón A fehér mezes füzesgyarmati fiatalok remek csatát játszottak a Sárospatak hasonló korú fiataljaival a 11. Téli-torna keretében. Focifelkésziilés: gólszüret a Kórház utcai mufuvon BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE- NAGYSZALONTA (ROMÁN) 3-4 (1-3) Felkészülési labdarúgó-mér­kőzés, Békéscsaba, 100 néző. V: Iványi. Békéscsaba: Such (Harman) - Ferenczi (Szenti), Czipó Z., Brlázs, Juhász Gy. (Bogdán) — Valentényi (Lauri- nyecz R), Buzási (Okos), Pozsár (Cseke), Ursz (Süli) - Lengyel, Dobi (Kocsis). G.: Dobi, Lengyel, Süli, ill. lánc 2 (egyet 11-esből), Búd, Dobrescu. Gólokban gazdag mérkőzést hozott a román második liga él­lovasa elleni Kórház utcai talál­kozó, amelyen az erőteljeseb­ben játszó vendégek eggyel többször voltak eredményesek, mint a házigazdák. Egyébként mindkét csapat előtt még szám­talan lehetőség adódott az ira- mos találkozón. Csató Sándor: - Nagyon jó iramú mérkőzést hozott az esti találkozó, sok ilyen meccsre van szükségünk a bajnokság kezdetéig. ■ Nem borult a papírfoma FERBONEX-GYULAI SE-DUNA- FERR 19-34 (7-14) Magyar Kupa női kézilabda­mérkőzés, Gyula, 600 néző. V: Medve, Tóth. Gyula: AJTONYNÉ — Buzási, Szöllősi 4, BACSA 4, Karlovszki 1, SZABÓ T. 4., Gön- czöl 4 (2). Cs.: Riczu (kapüs), Bé­kési, Csiffáry 2, Szántó, Madar. Edző: Ajtony Ákos. Dunaferr: Hoffmann - LOVÁSZ 5, Laluska 4, FERLING 7 (3), BORBÁS 3, Mörtel 2, Vincze 3. Cs.: Sirina (kapus), Kovács A. 1, PIGNICZKI 1, Nagy 1. 2, Gáspár 1, Őri A. 5 (4). Edző: Kovács Péter. Kiállítások: ló, ill. 8 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 8/7. Az eredmény alakulása: ó. perc: 1-4,16. p.: 4-9, 25. p.: 6- 13, 35. p.: 8-17, 47. p.: 12-25, 58. p.: 19-31. A több sérültet nélkülöző hazaiak az első negyedórában jól tartották magukat. A folytatás­ban a rutinos, válogatottak egész sorát felvonultató újvárosiak a sportág szépségeit bemutatva igazi kézilabdaünnepet varázsol­tak a fürdővárosi csarnokba. Ajtony Ákos: — Becsülettel küzdöttek a lányok. ■ A Békéscsabai Utánpót­lás-nevelő Futball Club újabb három korosztály­nak, az 1990, ’92 és ’94- ben születetteknek ren­dezte meg all. Téli-torna nemzetközi gyermeklab- darúgó-tornát. Az idősebbeknél nyitott volt a küzdelem, mert Fodor Sándor csapata számára egy váratlan meghívás érkezett a ’90-es kor- osztályos válogatottól (szerdán az MTK ellen egy edzőmérkőzé­sen tesztelik a békéscsabai játé­kosokat az U17-es Európa-baj- nokság selejtezőjére készülve), így a csabaiak legjobbjai inkább egy nagypályás edzést iktattak a programjukba vasárnap délelőtt. Az esélyes hazaiak hiányát ki­használva, az erős csapattal ér­Az NB Il-es Orosháza FC szom­baton 9 órától az Eötvös téri sportcsarnokban rendezi meg hat együttes részvételével a ha­kezett Rojik FC vitte el az arany­érmet Debrecen fiókcsapata, a Létavértes előtt. A másik két kor­csoportban hazai siker született, hiszen Silviu Iorgulescu A és B csapata mögött a Temesvár csak a harmadik helyre ért oda, és ugyanígy járt a fiatalabbaknál a Jászberény csapata, amely Sze­keres Lajos ’94-es A és B csapata mögött álhatott a dobogó harma­ve^ffifrhények. 1990 után születettek: 1. Rojik FC, 2. Léta­vértes, 3. Békéscsaba Utánpótlás­nevelő FC. Különdíjasok. A torna legjobb kapusa: Csecsődi Dávid gyományos Gyopáros-kupa te­remlabdarúgó-tornát. A viada­lon az NB Il-es Békéscsabai 1912 Előre SE, a Kecskeméti TE, (Létavértes). A torna legjobb vé­dőjátékosa: Tóth Tamás (Békés­csaba Utánpótlás-nevelő FC). A torna legjobb mezőnyjátékosa: Bogdán Szabolcs és Nagy Dávid (mindkettő Rojik FC). Gólkirály: Ebért Krisztián (Létavértes) 16 góllal. Torna legjobb hazai játéko­sa: Zsilák Tamás. 1992 után születettek: 1. Bé­késcsaba Utánpótlás-nevelő FC A, 2. Békéscsaba Utánpótlás-ne­velő FC B, 3. Temesvár (román). Különdíjasok. A torna legjobb kapusa: Jova Levente és Sándor László (Békéscsaba Utánpótlás­nevelő FC). A torna legjobb vé­a Makói FC, az Orosháza FC, va­lamint az NB III-as Gyulai Ter­mál FC és a Hódmezővásárhely csapata lép pályára. Mint Csiz­dőjátékosa: Otigba Karim Kenneth (Békéscsaba Utánpót­lás-nevelő FC). A torna legjobb mezőnyjátékosa: Kiszel Sándor (Békéscsaba Utánpótlás-nevelő FC). Gólkirály: Vólent Roland (Békéscsaba Utánpótlás-nevelő FC) 15 góllal. Torna legjobb ha­zai játékosa: Laurinyecz Ákos. 1994 után születettek: 1. Bé­késcsaba Utánpótlás-nevelő FC A, 2. Békéscsaba Utánpótlás-ne­velő FC B, 3. Jászberérty. Külön­díjasok. A torna legjobb kapusa: Szász Milán (Békéscsaba Után­pótlás-nevelő FC). A torna leg­jobb védőjátékosa: Ludasi Mar­tin (Jászberény). A torna legjobb mezőnyjátékosa: Szecei Donát (Jászberény). Gólkirály: Hudák Martin (Békéscsaba Utánpótlás­nevelő FC) 16 góllal. Torna leg­jobb hazai játékosa: Madarász Ádám és Zsilinszki Máté. ■ madia Imre, a torna főszervező­je elmondta: díjazzák a legjobb kapust, a gólkirályt és a legjobb mezőnyjátékost. ■ Fontos győzelem a csehek ellen a kézilabda­világbajnokságon Folytatta jó szereplését a ma­gyar férfi kézilabda-válogatott a németországi világbajnoksá­gon: a középdöntő első forduló­jában Skaliczki László szövetsé­gi kapitány együttese Mannhe- imben 28-25-re verte a cseh csapatot, így továbbra is száz- százalékos. MAGYARORSZÁG-CSEHORSZÁG 28-25 (17-10) Magyar gólszerzők: Iváncsik G. 7, Császár 4, Nagy L, Iván­csik T., Mocsai 3-3, Ilyés, Diaz, Gál 2-2, Katzirz, Tombor 1-1. A magyarok számára az volt a tét, hogy újabb győzelem ese­tén elvileg a negyeddöntőben érezhette magát a csapat. A 8. percben 5-0-nál, a cseh szövet­ségi kapitány időt kért. Negyed­óra elteltével 10—2 volt az állás. A második félidőben a korábbi­nál sokkal agresszívebben ját­szott a cseh csapat, azonban kö­zelebb férkőzni nem tudott. Az ellenfél nem adta fel, feljött 19— 15-re, amikor legjobbjuk, Jícha büntetést kapott. A hajrában lé­lektanilag fontos pillanatban előbb Császár lőtt gólt, majd Fa­zekas védett bravúrral. A ma­gyarok ma 18.15 órakor az olim­piai bajnok, a két évvel ezelőtti vb-n ezüstérmes horvát csapat­tal mérkőznek. ■ Először döntőzik a Petőfi-gimnázium A Mezőberényi Petőfi Sándor Gimnázium teremlabdarúgó­csapata történetében először szerzett jogot az országos dön­tőben való részvételre. A Kajlik Péter edző és Hida­si László testnevelő által felké­szített V-VI. korcsoportos gár­da az elmúlt héten a megye- székhelyen lebonyolított Bé­kés megyei döntőben kitűnő játékkal utasította maga mögé ellenfeleit. Végeredmény: 1. Mezőberény (Csige Sándor, Csige Zoltán, Dede Sándor, Kajlik Alpár, Kiss Attila, Laudisz Péter, Molnár Dániel, Ramos Miron, Tóth Já­nos), 2. Székely Mihály Szakkö­zépiskola és Szakképző Intézet, Szarvas, 3. Zwack Péter Ven­déglátó-ipari Szakközépiskola, Békéscsaba, 4. Táncsics Mihály Gimnázium, Orosháza. ■ Újabb három korcsoport következik Ezen a hétvégén újabb három sportcsarnokban, a Mester évfolyam 32 csapata lép pá- Csarnokban és a Tessedik-f& lyára a békéscsabai városi iskola csarnokában. Hat csapat a Gyopáros-kupa teremtornán labdarúgás A házigazdák és a békéscsabaiak is harcba indulnak Evadnyitány: éremhalmozó Békés megyeiek úszás Békéscsabai és gyulai szeniorok a nemrég átadott debreceni uszodában léptek rajtkőre A szenior úszók Debrecenben nyitották az évadot, méghozzá a nemrégiben átadott, minden igényt kielégítő 50 méteres me­dencében. Az eseményen ott voltak a Békéscsabai Szenior Úszóegyesület és a gyulai Dr. Regele Károly Szenior Úszó­klub versenyzői is; az élőbbek tizenhatan, a fürdővárosiak he­ten léptek rajtkőre. Összesen öt nemzet 18 egyesületének csak­nem háromszáz szeniorja mér­te össze tudását. A békéscsaba­iak a csapatversenyben a har­madik helyen kötöttek ki. A békéscsabai dobogósok a különböző korosztályokban. Nők. Felegyi Éva: 50 m pillangó, 100 m gyors - első hely; 50 m mell, 50 m gyors - második. Jámbor Sándorné: 200 m hát, 200 m mell - első; 50 m mell - máso­dik. Dr. Megyei Zsoltné: 50 m mell ­második; 200 m hát, 200 m mell - harmadik. Németh Éva: 800 m gyors, 100 m pillangó - első; 50 m gyors — harmadik. Dr. Kocsor Ferencné: 800 m gyors - harmadik. Kocsis Zita: 200 m mell - harmadik. Juhászné Tóth Margit: 50 m gyors, 100 m gyors, 800 m gyors - első; 100 m vegyes - második. Galambosi Judit: 50 m gyors, 100 m gyors, 800 m gyors, 200 m hát - el­ső; 50 m hát, 100 m vegyes - második. Metcalfe Bodnár Tí­mea: 100 m pillangó, 100 vegyes - második, 200 m hát - harma­dik. Férfiak. Béládi Csaba: 50 m mell, 200 m mell - második. Galambosi István: 50 m hát - második. Pető Tamás: 200 m mell — harmadik. Pető László. 1500 m gyors - harmadik. Terdy László: 50 m hát, 200 m hát, 100 m pillangó - első; 100 m vegyes úszás — harmadik. A szenior világbajnok Juhászné Tóth Margit három versenyszámban nyert A gyulaiak eredményei. Nők. Bagi Csilla: 50 m pillangó — má­sodik; 50 hát, 50 m gyors - har­madik. Fehér Edit: 50 m hát - első; 200 m hát, 800 m gyors — harmadik. Murnyák Zsuzsan­na: 100 m pillangó - második, 50 m pillangó, 800 m gyors - harmadik. Prátné Liker Izabel­la: 100 m vegyes, 50 m hát, 800 S m gyors, 200 m hát - harma- | dik. Gévai Liliana: 50 m mell, i 100 rri vegyes, 200 m mell - el­lj ső; 800 m gyors - második. Fér- " fiák. Molnár József: 100 m pil­langó, 100 m vegyes, 100 m gyors - második. Dr. Kárpáty Sándor: 50 m pillan­gó, 50 hát - első; 200 m hát — második. ■ Pankotai István a felnőtteket is edzi Tarhoson Új edzővel kezdi meg a téli fel­készülést a Tarhos megyei má­sodosztályú labdarúgócsapata. Az együtteshez tavaly nyáron érkező Halmosi József helyét az ifjúsági gárda eddigi edzője, a korábbi kapus, Pankotai István vette át. Hat játékos érkezése már biz­tosra vehető, Czinanó Mihály, Fehér János, Római Tibor és Kiss János Békésről érkezik. Visszatér Füzesgyarmatról Gilik Attila és Botyánszki And­rás, velük sokat erősödhet a je­lenleg kilencedik helyen álló együttes. Tárgyalásokat folytat­nak a körösladányi Farkas Gyu­lával és a békési Nagy Zoltán­nal is. ■