Békés Megyei Hírlap, 2006. december (61. évfolyam, 281-304. szám)

2006-12-04 / 283. szám

SPORT BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP - 2006. DECEMBER 4.. HÉTFŐ A Mezőhegyes két hónapig az élen labdarúgás A Mákos-csapat Méhkerékről is bezsebelte a három bajnoki pontot Helyenként csontzenét hozott a Szabadkígyós—Gyomaendrőd meccs, amely végül a hazaiak győzelmét hozta. BATTONYA-SARKADKERESZTÚR 2-1 (0-1) Lancast megyei I. osztályú labdarúgó-mérkőzés. Battonya, 250 néző. V: Brusznyiczki. Bat­tonya: Schvartz - Kiss (Gomb­kötő), Roczkó, Géczi, Serban, Putnoki, Árgyelán, Baukó (Lo­vász), Podina, Turbucz, Zsórl. Edző: Ölei Dezső. Sarkadkeresz- túr: Farkas - Marczis, Erdei, Csige, Számfira, Boda, Edu, Ko­vács, Szabó (Sztojka), Petru- zsán, Zsoldos (Ancsin). Edző: Cserháti István. Megérdemel­ten nyert a hazai csapat. Kiállít­va: Zsóri (Battonya), ill. Edu (Sarkadkeresztúr), mindkettő kakaskodásért a 95. percben. G.: Lovász a 75., Roczkó a 94., ill. Zsoldos a 28. percben. ló: Roczkó, Turbucz, ill. Farkas. Ölei Dezső: — Végigtámadtuk a mérkőzést és megérdemelten s nyertünk a védekezésre bérén-1 dezkedett vendégek ellen, g Cserháti István: - Nehéz ilyen-1 kor mit mondani, aki látta a k mérkőzést, annak biztos van véleménye róla. A játékvezetőt nem kívánom minősíteni, nem az én feladatom. Akik ismerik az urat, tudják, hogy nagyjából mi történhetett. ■ ifj. Lukács István BÉKÉSSZENTANDRÁS-DÉVAVÁNYA 1-1 (0-1) Békésszentandrás, 130 néző. V.: ifj. Tóth S. Békésszentand­rás: Kondacs - Steigler, Melian, Darida, Csipái, Bobvos, Petykó, Szécsi (Kiss T.), Kiss L. (Sinka), Kajtár, Fehér. Edző: Varga Lász­ló. Dévaványa: Pálfi - Ilyés, Molnár, Kálmán, Zeller, Gyányi, Pesztránszki, Fűzi, Ernyes, Nagy, Szakács. Játékos edző: Molnár Tamás. Idényvégi játék. Szerencsés találat mentette meg a hazaiakat vereségtől. Ki­állítva: Csipái (dulakodásért) a 67. percben. G.: Ilyés (öngól) a 90., ill. Pesztránszki a 16. perc­ben. Jó: Melian, Darida, Bobvos, ill. Molnár, Zeller, Pesztránszki. Varga László: - Nagyon gyen­ge játék, szerencsés pontszer­zés. Molnár Tamás: - Küzdöt­tünk, majdnem sikerült a há­rom pont megszerzése. ■ V. L. VÉSZTŐ—FRÜHWALD-JAMINA 1-1 (0-1) Vésztő, 150 néző. V.: Benyov- szki J. Vésztő: Pozsgai - Jánosi, Litauszki, Papp, Pál, Vígh (Tal­lér), Lázár S. (Zsombok), Tur­bucz, Lázár A., Bakos, Szántó. Játékos edző: Zsombok Attila. Frühwald-Jamina: Kollár — Hra- bovszki, Pusztai, Varga, Lábos, Sajben (Laurinyecz), Kurilla, Nagy, Pájer, Miklya (Göblyös), Zsilák (Zsibrita). Edző: Pásztor József. A hazaiak a második fél­idei játékuk alapján közelebb álltak a győzelemhez. G.: Bakos a 84., ill. Varga a 15. percben. Jó: Jánosi, Litauszki, Turbucz, Lázár A., ill. Kollár, Varga, Nagy, Zsilák. Zsombok Attila: - A mai dön­tetlen a mi helyzetünkben egy győzelemmel is felér. Pásztor József: — Igazságos döntetlen született. ■ Buzgány József RÁKÓCZI VASAS-OMTK—KONDO­ROS 0-1 (0-0) Orosháza, 300 néző. V.: Né­meth. Rákóczi Vasas-OMTK: Tóth — Debreczeni (Mátyus), Pásztor, Boros, Nagy, Széli, Ká­nya, Bakos (Szántó), Lovas, Ugrai, Lövei (Csete). Edző: Kvasznovszky József. Kondo­ros: István — Benczúr, Ancsin, Kasik (Ladnyik), Udvari, Sárosi, Omiljak, Pusztai (Palyusik), Vajgely, Römer, Boér (Stumpf). Edző: Somogyi János. Az idény­zárón a kondorosiak örülhettek a három pontnak. G.: Palyusik a 72. percben. Jó: Pásztor, Má­tyus, ill. István, Ancsin, Boér. Kvasznovszky József: - Gö­dörben lévő csapatunknak még külső tényezőkkel is meg kel­lett küzdenie. Jelenlegi helyze­tünkben többre nem voltunk képesek. Somogyi János: - Ez­zel a győzelmünkkel valamit kozmetikáztunk az őszi szezo­non. ■ Bot Ferenc SZABADKÍGYÓS-GYOMAENDRŐDI FC 2-1 (0-0) Szabadkígyós, 140 néző. V.: Kepka. Szabadkígyós: Sódar - Ekker A. (Varró), Bozsó F., Bérezi, Lipták, Ekker G. (Szabó Zoltán), Tóth Z. (Holecska), He­gedűs Cs., Kovács, Bánfi R., Boruzs. Játékos edző: Ekker At­tila. Gyomaendrőd: Szabó Zol­tán - Csikós (Szegedi), Gellai, Bokor, Tímár, Werle, Molnár (Lövei), Karászi, Toldi, Hegedűs L, Gál. Játékos edző: Szegedi Fe­renc. A többet támadó hazai csapat sikere megérdemelt. G.: Bozsó F. a 72., Szabó Zoltán a 85., ill. Toldi a 88. percben. Jó: Bérezi, Lipták, Boruzs, Holecs­ka, ill. Werle, Gellai, Gál. Ekker Attila: - Kiegyenlített első játékrész után a második félidei teljesítményünk alapján megérdemelten győztünk. Sze­gedi Ferenc: — A hazai pálya előnyét bíró csapat megérde­melten győzött. ■ Tóth Lajos FÜZESGYARMAT-SZEGHALOM 2-1 (0-0) Füzesgyarmat, 500 néző. V: Salamon. Füzesgyarmat: Ko­vács - Mészáros, Varga L, Ulrich N., Gilik (Latyák), Gyáni, Nagy G., Varga L, Novák, Boros, Botyánszki (Ulrich R). Edző: Tő­kés Miklós. Szeghalom: Komá­romi (Szívós) - Nagy K., Tatár, Simon, Komróczki, Vámos L. (Pálinkás), Hajdú, Vámos A. (Farkas), Elek, Sáfián, Bihari, ifj. Zsombok János. Egy kevésbé látványos, de annál küzdelme­sebb mérkőzésen ennyivel jobb volt a hazai csapat. G.: Ulrich P. a 48., Varga I. az 57., ill. Nagy K. a 75. percben. Jó: Ulrich P. (a mezőny legjobbja), Ulrich N., Mészáros, Latyák, Novák, ill. Tatár, Sáfián. Boros Tibor füzesgyarmati szakosztályvezető: - Sajnálom, hogy elrontottuk a nagyszerű Vámos Attila búcsúmérkőzését, de ennyivel jobbak voltunk. Ifj. Zsombok János: — A második fél­idő elején két egyéni hiba meg­pecsételte a sorsunkat. ■ B. T. MAGYARBÁNHEGYES-MEZŐBERÉNY 2-1 (1-1) Magyarbánhegyes, 200 néző. V: Domokos. Magyarbánhe­gyes: Kovács — Szakái, Bozsár, Fazekas, László Z., Kiszely (Far­kas), Vágási, Zábrák, Fejes, Evanics, Várnai. Edző: Turcsek Zoltán. Mezőberény: Lestyán - Bereczki (Gönczi), Kiss, Bara­bás, Szűcs Zs., Pántya, Lakatos (Pecze), Wagner, Laudisz, Kaj- lik, Benyovszki. Edző: Borgula János. A hazai csapat jobban akarta a győzelmet és megérde­melten nyert nagy valószínű­séggel utolsó megyei I. osztályú bajnoki mérkőzésén. G.: Várnai az 5., Fejes az 53., ill. Wagner a 38. percben. Jó: László Z., Vágá­si, Fejes, Várnai, ill. Bereczki, Wagner. Turcsek Zoltán: - Nem tudok felhőtlenül örülni, lélektanilag egy nagyon fontos győzelmet arattuk. A háttér-információk szerint teljesen bizonytalan a csapat jövője. Remélem, a jövő héten minden nyitott kérdésre választ kapunk. Borgula János: - A mai mérkőzés igazolja, hogy nemcsak a játékban, ha­nem morálisan is szétestünk, s ezért a csapat helyett is nagyon szégyellem magam. ■ Fejes Mihály MÉHKERÉK-MEZŐHEGYES 0-2 (0-1) Méhkerék, 210 néző. V.: Benyovszki Z. Méhkerék: Patka - Gajdács, Lukucz, Berényi, Bondár, Kovács T., Karakas, Bagi, Martyin (Haj­dú), Barcsay, Balogh (Séllei). Edző: Bíró Róbert. Mezőhe­gyes: Binges - Berki, Pataki, Horváth, Kovács R. (Zsoldi), Gál (Gróf), Varga, Csizmadia (Méreg), Martonosi, Szatmári, Ács. Edző: Mákos Árpád. Egyenrangú ellenfele volt egy­másnak a két csapat. Amíg a hazaiak nem találják el a ka­put, a tizenegyest elhibázzák, győzelemről ne is álmodjanak. Kiállítva: Bagi (szövegért) a 81. percben. G.: Ács a 33., a 70. percben. Jó: Barcsay, Berényi, ill. Szatmári, Ács, Pataki. Bíró Róbert: - A mai mérkő­zés hűen tükrözte az egész őszi teljesítményünket. Mákos Ár­pád: — Csodálatos ősz végén egy kínkeserves, de fontosnak mondható győzelem született. Megszerzésében a mérkőzés egyes szakaszaiban Fortuna se­gítségére is szükségünk volt. ■ Árgyelán Mihály Mesterlövészek a megye egyben Az I. osztályú góllövőlista élme­zőnye. 13 gólos: Ács (Mezőhe­gyes). 12 gólos: Werle (Gyoma- endrődi FC), Martonosi (Mező­hegyes). 11 gólos: Turbucz (Bat­tonya). 10 gólos: Tóth Cs. (Fü­zesgyarmat). 9 gólos: Toldi (Gyomaendrődi FC), Gróf (Me­zőhegyes), Wagner (Mezőhe­gyes). 8 gólos: Ugrai (Rákóczi Vasas), Putnoki, Podina (Batto­nya), Kurilla (Frühwald-Jami­na), Karakas (Méhkerék), Fejes M. (Magyarbánhegyes). 7 gólos: Pusztai (Kondoros), Ekker A. (Szabadkígyós), Mátyus (Gyo­maendrődi FC). 6 gólos: Nagy K. (Szeghalom), Géczi (Batto­nya), Gyáni (Füzesgyarmat), Lo­vas, Lövei (Rákóczi Vasas), Boér (Kondoros). 5 gólos: Csipái (Bé­késszentandrás), Lábos, Mik­lya, Zsilák (Frühwald-Jamina), Petruzsán, Zsoldos (Sarkadke­resztúr), Málik (Magyarbánhe­gyes), Varga R, Pataki (Mezőhe­gyes), Pribojszki (Vésztő), Tóth Á. (Méhkerék). ■ A megyei 1. osztály állása 1. Mezőhegyes 12 4 1 57-22 40 2. Battonya 12 4 1 44-14 40 3.Jamina 9 6 2 36-15 33 4. Gy.-endrőd 9 4 4 36-24 31 5. F.-gyarmat 8 3 6 37-27 27 6. Szabadkígyós 7 6 4 26-20 27 7. Méhkerék 8 3 64 ■25-18 24 8. Kondoros ^6. ..fi; .5 .-25-23 24 9. Rákóczi V. 5 6 6 30-30 21 10. S.-keresztúr 6 2 9 21-31 20 11. Szeghalom 4 8 5 19-17 20 12. Bszt.-andrás 4 6 7 21-30 18 13. Mezőberény 4 3 10 17-27 15 14. M.-bánhegyes 4 2 11 26-49 14 15. Vésztó 3 5 9 16-42 14 16. Dévaványa 1H 4 13 13-60 4 Ifjúságiak a megye egyben Battonya-Sarkadkeresztúr 4—1, Békésszentandrás-Dé- vaványa 3-2, Vésztö-Jami- na 1—5, Rákóczi Vasas—Kon­doros 1—5, Szabadkígyós— Gyomaendrődi FC 1-1, Fü- zesgyarmat-Szeghalom 2-5, Magyarbánhegyes-Mezőbe- rény 0-5, Méhkerék-Mező­hegyes 1-1. Jól hajrázott, két győzelemmel zárt a Gádoros csapata labdarúgás A Békés telel az első helyen, otthon szórt el két pontot a Kaszaper. Gádoroson gólszüretnek örülhettek GYOMAENDRŐDI VSE-CSABA- CSÜD 0-0 Megyei II. osztályú labdarú­gó-mérkőzés. Gyomaendrőd, 100 néző. V.: Szaszák. Jó: Nagy, Mázán, Lipták, Tímár A., ill. Viszkok, Varga, Jansik, Szi­lágyi D. Zolnai Pál: - Két ellentétes félidő, igazságos végeredmény­nyel. Rétes Pál: — Közelebb áll­tunk a győzelemhez. ■ Szilágyi Anikó NAGYSZÉNÁS-TELEKGERENDÁS 2-1 (1-0) Nagyszénás, 200 néző. Ve­zette: Halma. Kiállítva: Fabu- lya (Telekgerendás, az asszisz­tens megsértéséért) a 22. perc­ben. Gólszerzők: Popon a 17., Uhlár a 48., ill. Hrabovszki (11- esből) a 46. percben. Jó: Popon, Kókai, Takács, ill. Hrabovszki, Kiss. Horváth Zsolt, a Nagyszénás edzője: - Minden jó, ha jó a vé­ge. ■ H. Zs. ÚJKÍGYÓS-BÉKÉS 1-4 (1-2) Újkígyós, 150 néző. V.: Ré- bék. G.: Rövid a 10., ill. Szarvas az 5., a 30. (mindkettőt 11-es- ből) és a 85., Vadas a 75. per­ben. Jó: Rövid, Kovács L, Ko- eziha, ill. Zahorán, Gera, Nagy L, Szarvas. Pataki Lajos: - A Békés annál jobb csapat, hogy ekkora játék­vezető segítségre szoruljon. El­ismerésem a csapatomnak, hogy elviselte ezt a hátrányt. Szarvas János: — Idény végi mérkőzés, magabiztos győze­lem. ■ Ecker György MEZŐKOVÁCSHÁZA-SARKAD 2-2 (1-2) Mezőkovácsháza, 100 néző. V: Zsurka. Kiállítva: Szőke (Sar­kad, második sárga lap után) a 80. percben. G.: Stanciu (11-es- ből) 18., Bozsó a 77., ill. Szőke az 5., Pecze a 36. percben. Jó: Szűcs, Németh, Besenyei, ill. Cziczeri, Hajdú, Sarkadi. Szabó Ferenc: — Küzdelmes mérkőzésen igazságos ered­mény született. Szabó Attila: - Az egy pont olyan, mint a szőke nő—jó, hogy van -, de jobb len­ne, ha vörös lenne. Én amit ígértem, betartottam. Elismeré­sem mindenkinek. ■ Szabó Lajos TARHOS-DOBOZ 1-1 (1-1) Tarhos, 150 néző. V.: Sárközi. G.: Skumáth a 33., ill. Váczi J. a 32. percben. Jó: Szabó Z., Szabó II. S., Gézárt, Bali, ill. Gyebrovszki, Huszár, Szabó L., Balogh Cs. Halmosi József: - Izgalmas mérkőzésen igazságos ered­mény született. Ha az utolsó percben berúgjuk a százszáza­lékos helyzetünket, akár a győ­zelmet is megszerezhettük vol­na. Kundia Attila: - Kemény, küzdelmes mérkőzésen igazsá­gos pontosztozkodás. ■ Pankotai István MEDGYESEGYHÁZA- BÉKÉSCSABAI MÁV 1-3 (1-0) Medgyesegyháza, 50 néző. V.: Petrusán. Kiállítva: Pintér (Medgyesegyháza, második sárga lap után) az 57. percben. G.: Kiss Á. a 22., ill. Tóth az 50., a 87., Potocska a 48. percben. Jó: Vantara, Holecz, Kovács, Hajdú, ill. Pluhár, Gál, Szarka, Potocska, Tóth. Szenti Zoltán: - Az első fél­időben behozhatatlan előnyre tehettünk volna szert. A máso­dikban a MÁV kihasználta ha­talmas védelmi hibáinkat. Bra­un Attila: - Elismerésem a csa­patnak az őszi teljesítményé­hez. ■ Sz. Z. KASZAPER-TÓTKOMLÓS 2-2 (0-2) Magyarbánhegyes, 200 néző. V.: Szűcs Zs. G.: Bíró az 50. és a 72., ill. Fazekas a 10., Csikai a 35. percben. Jó: Patyi, Bíró, Egeresi, ill. Dávid, Horváth, Fa­zekas. Sajtos Tibor: - Az első félidőt átaludtuk. Szünet után hiába egykapuztunk, az ellenfél nagy­szerűen tördelte a játékot és a játékosaimat is. Bordás Sándor: - Egy megnyert mérkőzést sike­rült döntetlenre rontani. ■ S. T. (folytatás a 11. oldalon) %