Békés Megyei Hírlap, 2006. november (61. évfolyam, 256-280. szám)

2006-11-07 / 260. szám

14 Galyas nyerte a rangadót az Erkel Ferenc- emlékversenyen Gyulán a negyedik forduló küz­delmeivel folytatódott a 26. Er­kel Ferenc-sakkemlékverseny. Az A csoport rangadóján Ga­lyas Miklós legyőzte a szerb [ Bodirogát és egyedül vezeti a mezőnyt. A megyei rangadón j az orosházi Horváth Zsolt nyert } a békési Petró József ellen. A 4. forduló érdekesebb ered­ményei. A csoport: Galyas (Sta- tisztikaj-Bodiroga (szerb) 1:0, Deák (Debrecen)—Tatár Kis (Makó) 0:1, Horváth Zs. (Oros- háza)-Petró (Békés) 1:0, Kelly (Gyula)-Pásztorcsik (Oroshá­za) 1:0. Döntetlenek: Váradi (Gyula)-Mokcsay (Pénzügyőr), j Rummel (Zsámbék)-Kakuk (Orosháza), Balatoni (Szarvas)- Gombos (Gyula). Az élcsoport állása: 1. Galyas 4, 2. Tatár Kis 3,5, további 11 játékosnak van 3 pontja. A B csoport élcsoportja: 1—2. Czápos, Lőrinczy 3,5—3,5, to­vábbi három sakkozónak van 3 pontja. ■ V. L. Kosárlabda: a gyulaiak a második félidőben találtak magukra GYULAI COLOR KC—BÉKÉSCSABAI KK 91:68 (15:16, 20:11, 21:15, 35:26) NB Il-es kosárlabda-bajnok­ság. Férfi. Gyula, 100 néző. V.: Szugyiczki, Borgula. L. d.: | Baráth (25/6), Nádházi J (17/12), Hajdú (15/3), Susán- szki (10/3), Bak (10/3), ill. Czifrák (17/6), Varga (14), Szűcs (11). Indiszponáltan kez­dett mindkét gárda. A második félidőben felpörgette a játékot a gyulai csapat és tíz perc alatt 36:12-es szériát produkálva el­döntötte a mérkőzést. HÓDMEZŐVÁSÁRHELY-MEZŐBE- RÉNYI SSE 142:55 (39:19, 30:2, 29:16, 44:18) Férfi. Hódmezővásárhely, 150 néző. V.: Harsányi, Lázár. L. d.: Balogh (12), Bálint (10/3), Tánczos (10/3). A mindössze öt játékossal kiálló Mezőberény súlyos vereséget szenvedett a több NB I-es kosarast is sorai­ban tudó Vásárhelytől. ■ SPORT BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP - 2006. NOVEMBER 7., KEDD Komlóson botlott a MÁV labdarúgás A Csanádapáca Sarkadról rabolt el három pontot A gádorosiak játékosa és szakosztály-vezetője, Pisont Richard (szemben Petrovszki játékvezetővel) reklamál. A mér­kőzés végén pedig úgy fogalmazott: nem érti, miért érdemli csapata azt. hogy rendre nem adják meg góljaikat. MEZŐKOVÁCSHÁZA-KASZAPER 0-1 (0-0) Megyei II. osztályú labdarú­gó-bajnokság, Mezőkovácshá- za, 100 néző. V.: Bálint. Kiállít­va: Szanda (Kaszaper, a játékve­zető megsértéséért) a 80. perc­ben. G.: Marócsik a 84. perc­ben. Jó: Vígh T., Vígh Z., Bozsó, ill. Kun, Csenki, Patyi, Molnár. Szabó Ferenc: - Tipikus egy- gólos mérkőzésen sajnos a gólt nem mi rúgtuk. Sajtos Tibor: — Megérdemelten nyertünk, hi­szen tíz emberrel lőttük a gó­lunkat és nálunk futballozott egy Marócsik. ■ Szabó Lajos ÚJKÍGYÓS-NAGYSZÉNÁS 1-1 (0-0) Újkígyós, 100 néző. V.: Czirok. G.: Kocziha az 56., ill. Popon a 70. percben. Jó: Tóth, Kocziha, Juhász, ill. Moszheim, Lakatos, Vincze. Pataki Lajos: — Nem tudunk elmozdulni a mélypontról, eb­ben az osztályban több kell. Horváth Zsolt: - A nyolcvan­nyolcadik percben ismét el- dönthettük volna a mérkőzést. Méltók voltunk az egy pontra. ■ Ecker György TELEKGERENDÁS-GYOMAENDRŐ- Dl VSE 1-3 (0-1) Telekgerendás, 80 néző. V.: Rácz A. G.: Hrabovszki (11-es- ből) a 86., ill. Lipták a 43., a 49., a 76. percben (mesterhármas). Jó: Nagy Z., ill. Lipták (a me­zőny legjobbja), Hanyecz, Hor­váth, Tímár. Kovács György: - Amíg a játé­kosok azzal vannak elfoglalva, hogy ki mennyit hibázik a pályán és egymást „ölik”, addig csak ez lehet az eredmény. Zolnai Pál: — A második félidőben nyújtott tel­jesítményünk alapján megérde­melten nyertük meg a mérkőzést ■ Hegedűs József BÉKÉS-TARHOS 3-2 (1-1) Békés, 150 néző. V.: Cs. Győ­ri. G.: Árgyelán a 25., Zahorán Z. az 50., Pősze az 56., ill. Szabó S. a 44. és a 88. percben. Jó: Za­horán Z., Pősze, Kubik Cs., Czi- nanó B., ill. Varjú, Gézárt, Ba­logh Cs. Szarvas János: - Magunknak tettük nehézzé a mérkőzést a sok kihagyott helyzet miatt. Halmosi József: — Végig parti­ban voltunk, nagyobb odafigye­léssel meglepetést okozhattunk volna. ■ Gera Imre SARKAD-CSANÁDAPÁCA 2-3 (2-2) Sarkad, 60 néző. V: Zsurka. G.: Kocsis a 2., Iszáka a 45., ill. Volencsik a 7., Gyovai a 32., Zsadány a 62. percben. Jó: Ko­csis, ill. Potocska, Volencsik, Elekes, Gyovai. Szabó Attila: - Ma nagyon rosszul játszottunk. Szikora Pál: — Lelkes, csupaszív játé­kunk megérdemelt győzelmet hozott a bennünket lekezelő el­lenféllel szemben. ■ Kiss Gábor M.-EGYHÁZA—DOBOZ 2-4 (1-1) Medgyesegyháza, 100 néző. V.: Kepka. Kiállítva: Tímári (Do­boz) és Kiss Á. (Medgyesegyhá­za) kakaskodásért a 75., Vári (Doboz, második sárga lap után) a 89. percben. G.: Kovács Z. a 32., Pintér az 52., ill. Gyeb- rovszki a 28., 80., Provosinszki (11-esből) a 47., Sztojka a 89. percben. Jó: Kindel, Zalai, Ko­vács Z., ill. Gyebrovszki, Szabó L., Sztojka, Provosinszki. Szenti Zoltán: - Ha a bajnok­ságot kialakított ziccerekre mérnék, nem itt tartanánk. Kundia Attila: - Kemény, küz­delmes mérkőzésen nagy aka­rással játszottunk, így meg­nyertük a mérkőzést. ■ Sz. Z. TÓTKOMLÓS-BÉKÉSCSABAI MÁV 1-0 (1-0) Tótkomlós, 100 néző. V.: Brusznyiczki. G.: Papj) a 43. percben. Jó: Nyíregyházki, Krecsméri, Czolner, Fazekas, ill. Ondrejcsik, Szalai. Bordás Sándor: - Mindkét ol­dalon adódtak helyzetek, mi eb­ből egyet értékesítettünk. Bra­un Attila: — A nagy lelkesedés­sel és kulturáltan játszó hazai­ak megérdemelten nyertek. Hatvan percnyi lélektelen játé­kunk nem maradhatott büntet­lenül. ■ Tóth B. István CSABACSÜD-GÁDOROS 2-1 (0-0) Csabacsüd, 150 néző. V.: Petrovszki. G.: Urbancsok a 66., Hangya a 74., ill. Tasi a 60. perc­ben. Jó: Hangya, Viszkok, Szi­lágyi B., Valencsik, ill. Tasi, Pisont Z., Farkas. Rétes Pál: — Hosszú idő óta ma újra számos helyzetet sike­rült kidolgoznunk. Pisont Ri­chárd: - Nem tudom, miért ér­demeljük ezt a játékvezetőktől. Ma is egy szabályos gólt és két tizenegyest nem adtak meg ja­vunkra. Értetlenül állok a dol­gok előtt. A szezonban ez volt a tizenkettedik meg nem adott jo­gos gólunk. Elismerésem a ha­zaiaknak. ■ R. P. Ifjúságiak: Mezőkovácsháza— Kaszaper 0—3, Újkígyós—Nagy­szénás 2-2, Telekgerendás- Gyomaendrődi VSE 5-0, Bé- kés-Tarhos 2-2, Sarkad-Csa- nádapáca 3-2, Medgyesegyhá­za—Doboz 2—7, Tótkomlós—Bé­késcsabai MÁV 2—2, Csaba- csüd-Gádoros 5-1. A megyei II. osztály állása: 1. Békés 12­1 55-16 36 2. Kaszaper 11 1 1 33- 7 34 3. Bcs. MÁV 9 2 2 26-13 29 4. Sarkad 8 1 4 30-21 25 5. Mk.-háza 7 2 4 22-16 23 6.Csabacsüd 6 3 4 24-19 21 7. Doboz 5 3 5 27-26 18 8. Gy.-endrőd 5 2 6 22-20 17 9. Tarhos 4 3 6 20-25 15 10. Tótkomlós 4 2 7 21-29 14 11. T.-gerendás 4 1 8 21-31 13 12.M.-egyháza 3 2 8 21-31 11 13. Cs.-apáca 3 2 8 9-38 11 14. Nagyszénás 2 5 6 17-34 11 15. Gádoros 3 1 9 23-30 10 16. Újkígyós 1 4 8 18-33 7 Mesterlövészek a megye kettőben A megyei II. osztályú labdarú­gó-bajnokság góllövőlistájának élmezőnye. 17 gólos: Árgyelán (Békés). 13 gólos: Kocsis (Sar­kad). 11 gólos: Bíró (Kaszaper). 10 gólos: Szarvas (Békés), Tasi (Gádoros). 9 gólos: Bozsó (Me­zőkovácsháza), Vadas (Békés), Szabó G. (Kaszaper). 8 gólos: Lipták (Gyomaendrődi VSE), Nana (Gádoros), Simon (Nagy­szénás), Iszáka (Sarkad). 7 gó­los: Gyebrovszki (Doboz), Gu­lyás (Csabacsüd), Stanciu (Me­zőkovácsháza), Pintér (Med­gyesegyháza). ó gólos: Szarka, Potocska (Békéscsabai MÁV), Váczi S. (Doboz), Balogh Cs. (Tarhos), Kerepeczki (Békés). 5 gólos: Szabó S. (Tarhos), Pol- czer (Békés), Belicza J. (Telek- gerendás). ■ Következik a megye kettőben A megyei II. osztályú labdarú­gó-bajnokságban következik. November 11., szombat: Újkí­gyós—Medgyesegyháza, Nagy- szénás-Mezőkovácsháza, Sar- kad-Kaszaper, Csanádapáca- Békés, Tarhos-Telekgerendás, Gyomaendrőd VSE-Tótkomlós. November 12., vasárnap: Bé­késcsabai MÁV—Gádoros, Csa- bacsüd-Doboz, mind 13.30. ■ A 44. heti totónyeremények. 13+1 talála- tos szelvény 1 darab, nyereménye 32 mil­lió 503 ezer 845; 13 találatos szelvény 1 darab, nyereménye 6 millió 779 ezer 372 forint; a 12-esek 284 ezer 508, a 11-esek 20 ezer 532; a 10-esek 3642 forintot ér­nek. A Góltotón 6 és 5 találatos szelvény nem volt; a 4-esek 4856 forintot fizetnek. A helyes tippsor: 2, x, x, 1, x, 1, 1, x, x, 1, x, 1, 1 és 1. Totójáték Békés megyei csapatokkal foci Tessék kitölteni, lehet nyerni, szombatig várjuk a szelvényeket Dimák Dávid négy aranya az egri Dobó-kupáról Hétről hétre keddenként jele­nik meg totószelvényünk, ame­lyen a Békés megyei együttesek hétvégi mérkőzései szerepel­nek. Ezekre lehet tippelni a to­tóban ismert formában, azaz 1 (az elöl álló győzelme), 2 (a ven­dég győzelme), x (döntetlen). Ezeket a szelvényeket kell pos­tán vagy személyesen eljuttatni szerkesztőségünk címére, 5600 Békéscsaba, Munkácsy utca 4. Csak a lapból kivágott szelvé­nyeket vesszük figyelembe. Ami a múlt heti nyertesünket illeti: telitalálatos (12-es) nem akadt, sőt a legtöbb találatot el­érők a nyolcasok voltak. Közü­lük a soroslás a füzesgyarmati Jeneses Lászlónak kedvezett, AMIRE! A HETEN TIREEIaHETNEIC 1. Békéscsaba 1912 Előre SE-Baktalórántháza 2. Kecskemét-Orosháza FC ................................ 3. Rákóczi Vasas—Szeghalom.............................. 4. V észtő—Gyomaendrődi FC .............................. 5. Békésszentandrás—Kondoros ....................... 6. Battonya-Frühwald-Jamina........................... 7. Füzesgyarmat-Dévaványa............................. 8. Sarkadkeresztúr-Mezó'berény...................... 9. M éhkerék-Szabadkígyós............................... 10 . Magyarbánhegyes-Mezőhegyes .................. 11 . Nagyszénás—Mezőkovácsháza...................... 12 . Sarkad—Kaszaper............................................. Név:..................................................................... Cím: .................................................................. íg y ő kapja a támogató, a Hetes Kft. által biztosított értékes ajándékot, amelyet a békéscsa­bai fociáruházban (Munkácsy utca 11. szám) vehet át, illetve az esetleges postázásról egyez­tethet a (66) 324—256-os tele­fonszámon. A beküldött borítékra kérjük ráírni: Totó. Az e heti szelvé­nyek beérkezési határideje e hét szombat, 14 óra. ■ Egerben rendezték meg az ősz legrangosabb hazai uszonyos és búvárúszó versenyét. A Do­bó-kupáért kiírt viadalon az egész hazai élmezőny rajtkőre állt. Az Eötvös DPSE Orosháza a csapatversenyben ötödik lett. A serdülők közül kiemelkedik Dimák Dávid, aki négy szám­ban állhatott a dobogó legfelső fokára. Az ifjúságiaknál Károlyi Szabolcs két számban lett ne­gyedik. A már felnőttek között induló Károlyi Csilla 50 m-es búvárúszásban és 100 m uszo­nyos úszásban ért el jó ered­ményt. Nemes Béla vezetőedző elmondta: a felkészülés elején járó sportolónő teljesítménye biztató a jövő évi felnőtt világ­bajnokság előtt, amelynek telje­sítette a szintidejét. Orosházi érmesek. Felnőttek. Nők. 50 m búvárúszás: 2. Ká­rolyi Cs. 18,91.100 m uszonyos úszás: 2. Károlyi Cs. 45,05. 4x100 m váltó: 1. Eötvös DPSE Orosháza (Nemes Gabriella, Ne­mes Andrea, Horváth Zsuzsa, Károlyi Csilla) 3:22,02. Ifjúsági­ak. Fiúk. 4x100 m váltó: 2. Eöt­vös DPSE Orosháza (Dimák, Forrai, Kis, Károlyi Sz.) 3:40,20. Serdülők. Fiúk. 50 m uszonyos úszás: 1. Dimák Dávid 22,74. 100 m uszonyos úszás: 1. Di­mák Dávid 48,84. 200 m uszo­nyos úszás: 1. Dimák Dávid 1:53,42. 400 m uszonyos úszás: 1. Dimák Dávid 3:58,24. ■ V. L. ü