Békés Megyei Hírlap, 2006. november (61. évfolyam, 256-280. szám)

2006-11-06 / 259. szám

10 SPORT BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP - 2006. NOVEMBER 6., HÉTFŐ Nagy küzdelem Mezőhegyesen labdarúgás A Mákos-csapat ziccerek sokaságát puskázta el a rangadón SZABADKÍGYÓS-VÉSZTŐ 0-0 Lancast megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság. Szabad- kígyós, 110 nézó'. V.: ifj. Tóth. Szabadkígyós: Sódar - Ekker A., Bozsó F., Bozsó Z., Bérezi, Lipták, Bánfi R., Tóth A. (Rattai), Bozsó A., Kovács P. (Hegedűs), Boruzs (Holecska). Játékosedző: Ekker Attila. Vész­tő: Pozsgai - Jánosi, Rábai, Papp, Pribojszki, Litauszki, Pál, Turbucz, Lázár, Bakos (Zsom- bok), Szántó. Edző: Zsombok Attila. Küzdelmes, alacsony színvonalú mérkőzésen egyik csapat sem érdemelte volna meg a három pontot. Jó: Bérezi, ill. Rábai, Pribojszki, Turbucz. Ekker Attila: - Mindent el­árul formánkról, hogy játéka alapján nehezen tudunk ki­emelni bárkit is a csapatból. Zsombok Attila: — Rászolgál­tunk az egyik pontra. ■ Tóth Lajos RÁKÓCZI VASAS-OMTK—MÉH­KERÉK 1-0 (0-0) Orosháza, Rákóczitelep, 150 néző. V.: dr. Zaharia (román). Rákóczi Vasas-OMTK: Tóth I. — Debreczeni, Kánya, Horváth, Boros, Bakos (Nagy Z.), Szántó, Széli, Lovas (Mátyus), Lóvéi (Polacsek), Ugrai. Edző: Kvasz- novszky József. Méhkerék: Patka Gy. — Lukucz, Berényi, Balogh, Semjéni, Gajdács, Petruzsán (Bagi), Bondár, Martyin, Barcsay (Tóth A.), Karakas. Edző: Bíró Róbert. Ma­gabiztos orosházi győzelem született. G:: Boros az 1. perc­ben. Jó: Boros, Bakos, Kánya, Szántó, ill. Lukucz. Kvasznovszky József: - Végre hazai pályán is nyertünk. Ezzel a győzelemmel kívánunk mi­előbbi gyógyulást játékosunk, Polacsek László beteg kislányá­nak. Bíró Róbert: — Sajnos még nem vagyunk annyira jó csapat, hogy gyenge egyéni teljesítmé­nyünket elbírjuk. Keddtől meg­próbáltam én is átnevelni a csa­patomat, hogy derék alatt nem lehet rúgni, mert ellenünk ez ve­zet eredményre. ■ Bot Ferenc DÉVAVÁNYA-SARKADKERESZTÚR 0-2 (0-1) Dévaványa, 100 néző. V: Ró­zsa. Dévaványa: Gál (Darvasi) - llyés, Pálfi, Szarka, Sille R. (Nagy L), Dányi, Kálmán, Ada- mecz, Fűzi, Nagy R., Ernyes. Nem bírt egymással a Szabadkígyós (fehér nadrágban) és a Vésztő a megyei I. osztályú labdarúgóbajnokságban. Edző: Molnár Tamás. Sarkadke- resztúr: Farkas — Démusz, Benyovszki, Marczis, Boda, Edu, Molnár, Petruzsán, Sztoj- ka, Zsoldos (Ancsin), Kovács. Edző: Cserháti István. Alacsony színvonalú, küzdelmes mérkő­zésen a helyzeteit jobban ki­használó vendégek megérde­melten győztek. G.: Petruzsán a 12., Edu a 65. percben. Jó: Adamecz, Pálfi, Kálmán, ill. Marczis, Démusz, Boda, Edu. Molnár Tamás: — Küzdöt­tünk, hajtottunk, de ez csak a tisztes vereséghez volt elegen­dő. Cserháti István: - A három pontnak nagyon örülök, a játék­nak kevésbé. ■ Vass József FRÜHWALD-JAMINA—FÜZESGYAR- MAT 3-1 (2-0) Békéscsaba, 150 néző. V.: Vereska. Frühwald-Jamina: Kol­lár - Hrabovszki, Laurinyecz, Varga M., Pájer (Friderikusz), Szabó, Lábos, Kurilla (Göblyös), Nagy M., Miklya (Jantyik), Zsilák. Edző: Pásztor József. Füzesgyarmat: Kovács - Mé­száros, Varga I., Ulrich N., Gilik, Gyáni, Nagy G., Varga L. (Tóth), Novák, Boros, Botyánszki. Edző: Tőkés Miklós. Iramos, kulturált mérkőzésen a hazai csapat helyzeteit kihasználva megérdemelten nyert. G.: Hrabovszki a 30., Varga M. a 42., Zsilák a 87., ill. Tóth (11-es- ből) a 84. percben. Jó: Hrabov­szki, Laurinyecz, Nagy M., Kol­lár, ill. Tóth, Novák. Pásztor József: - Megérde­melt hazai győzelem született. Boros Tibor, füzesgyarmati szakosztályvezető: — Egy na­gyon sportszerű mérkőzésen volt „lapeső”, annak ellenére, hogy mindkét csapat kulturált játékot mutatott be. így nem szabad mérkőzést vezetni. Meg­érdemelt hazai győzelem. ■ Szabó Zoltán MEZŐHEGYES-BATTONYA1-1 (0-1) Mezőhegyes, 420 néző. V: György. Mezőhegyes: Binges — Horváth (Szatmári L.), Pataki, Csizmadia (Berki), Kovács R., Gál, Varga, Zsoldi (Gróf), Marto- nosi, Szatmári G., Ács. Edző: Mákos Árpád. Battonya: Schvarcz - Kiss R. (Kovács Z.), Roczkó, Géczi, Serban, Putnoki, Árgyelán, Kovács K., Lovász, Turbucz, Czakó (Gombkötő). Edző: Ölei Dezső. A vendégek az első félidőben rúgtak egy szép szabadrúgásgólt. A hazai csapat a kilencven percet végig­támadta, de minden helyzetet elpuskázott. A vendégek örül­hetnek az egy pontnak. G.: Hor­váth a 68., ill. Putnoki a 28. percben. Jó: Varga, Ács, Pataki, Gál, ill. Schvarcz, Roczkó, Turbucz, Serban. Mákos Árpád: - Hiába irányí­tottuk az egész mérkőzésen a játékot, alakítottunk ki féltucat­nyi gólhelyzetet, de ezeket elhi­báztuk, így meg kell eléged­nünk az egy ponttal. Ölei De­zső: - Küzdelmes mérkőzésen a kitűzött minimális célt elér­tük. ■ Perlaki János K0ND0R0S-MAGYAR8ÁNHEGYES 1-1 (0-0) Kondoros, 200 néző. V.: Petrusán. Kondoros: Stumpf - Boér, Ancsin, Sárosi, Rómer (Kerekes), Udvari (Palyusik), Omiljak, Benczúr, Pusztai, Kéri (Ancsin A.), Vajgely. Edző: So­mogyi János. Magyarbánhe- gyes: Kovács - Szakái, Pozsár, Fazekas, László Z., Kiszely (Vá­gási), Janis, Zábrák, Fejes, Málik (Várnai), Farkas (László L.). Edző: Turcsek Zoltán. Köze­pes iramú mérkőzésen a hazai csapat a hajrában szerzett gól­lal mentett pontot. Igazságos eredmény. G.: Boér a 90., ill. Kiszely az • 50. percben. Jó: Sárosi, Benczúr, Omiljak, ill. Kovács, Fejes, Zábrák. Somogyi János: - Elsősorban saját magunkat okolhatjuk az elmaradt győzelemért, a végén örülni kellett az egy pontnak is. Turcsek Zoltán: - Küzdelmes mérkőzésen reális eredmény született. ■ Jankovics László GYOMAENDRŐDI FC-BÉKÉS- SZENTANDRÁS 3-1 (0-1) Gyomaendrőd, 300 néző. V: Benyovszki Z. Gyomaendrőd: Szabó - Csikós (Szegedi), Bokor (Kovács), Gellai, Tímár, Mátyus (Lövei), Gál, Karászi, Toldi, He­gedűs, Hunya. Játékosedző: Sze­gedi Ferenc. Békésszentandrás: Kondacs - Steigler, Mochnács, Petykó, Csipái, Bordács, Fehér, Szécsi, Kiss, Kajtár (Pisont A.), Darida. Edző: Varga László. A hazaiak végig irányították a já­tékot, s számtalan kidolgozott helyzetből hármat értékesítve megérdemelten nyertek. Kiállít­va: Bordács (második sárga lap után) a 40. percben. G.: Mátyus az 50. és a 87., Toldi a 82., ill. Kajtár (11-esből) a 45. percben. Jó: Karászi, Mátyus, Gellai,- He­gedűs, ill. Petykó, Kondacs, Darida. Szegedi Ferenc: - A második félidei lelkes, harcos játékunk­kal rászolgáltunk a győzelemre. Varga László: - A játékvezetők­nek egy éven belül másodszor is sikerült elintézni a szentand- rási csapatot Gyomán. ■ Szabados Ferenc SZEGHALOM-MEZŐBERÉNY 3-0 (0-0) Szeghalom, 200 néző. V.: ifj. Szabó S. Szeghalom: Komáromi - Bihari, Sáfián, Simon, Tatár, Farkas (Pálinkás), Vámos L. (Zsombok K.), Hajdó, Cserna (Elek T.), Nagy, Boruzs. Edző: ifj. Zsombok János. Mezőbe- rény: Lestyán - Bereczki, Kiss Z., Barabás, Szűcs Z., Csók (Gönczi), Szűcs Zs., Pántya, La­katos, Kajlik, Laudisz. Edző: Borgula János. Kiegyenlített el­ső félidő után a másodikra elfá­radt vendégek nem tudtak el­lenállni a sorozatos hazai roha­moknak. G.: Nagy az 51., a 67. és a 72. percben (mesterhár­mas). Jó: Nagy, Tatár, Elek T., Boruzs, ill. Bereczki, Pántya, Laudisz. Ifj. Zsombok János: - Hosszú böjt után végre gólokat rúg­tunk, ami biztos győzelmet eredményezett. Borgula János: -Jól küzdöttünk, de a mai hely­zetünkben ez semmire nem elég. ■ Zs. J. Mesterlövészek A megyei I. osztály góllövőlistá­jának élmezőnye. 8 gólos: Mar- tonosi (Mezőhegyes), Werle (Gyomaendrőd). 7 gólos: Kurilla (Jamina), Turbucz, Putnoki (Bat­tonya), Wagner (Mezőberény), Tóth Cs. (Füzesgyarmat), Toldi (Gyomaendrőd). 6 gólos: Lovas (Rákóczi Vasas), Gróf (Mezőhe­gyes), Fejes M. (Magyarbánhe- gyes), Podina (Battonya), Má­tyus (Gyomaendrőd), Pusztai, Boér (Kondoros). 5 gólos: Petru­zsán (Sarkadkeresztúr), Géczi (Battonya), Málik (Magyarbán- hegyes), Varga P. (Mezőhegyes),' Pribojszki (Vésztő), Lövei, Ugrai (Rákóczi Vasas). 4 gólos: Boros (Rákóczi Vasas), Ekker A. (Sza­badkígyós), Karakas (Méhke­rék), Ács, Szatmári G. (Mezőhe­gyes), Csipái (Békésszentand­rás), Gyáni, Varga L. (Füzes­gyarmat), Lábos (Jamina), Janis (Magyarbánhegyes). ■ A megyei 1. osztály állása: 1. Battonya 9 4­32-10 31 2. Mezőhegyes 8 4 1 37-17 28 3.Jamina 6 5 2 25-10 23 4.Gy.-endrőd 6 4 3 27-18 22 5. Méhkerék 6 2 5 18- 9 20 6. Rákóczi-V. 5 5 3 26-22 20 7. Szabadkígyós 5 5 3 17-13 20 8. Kondoros 5 4 4 22-20 19 9.F.-gyarmat 5 3 5 28-20 18 10. Bszt.-andrás 4 4 5 17-22 16 11. Mezőberény 4 3 6 15-19 15 12. Szeghalom 3 6 4 15-13 15 13. S.-ke resztúr 4 2 7 15-27 14 14.Vésztő 2 4 7 12-31 10 15. Mb.-hegyes 2 2 9 18-35 8 16.Dévaványa ■ ­3 10 8-46 3 Következik. November 11., szombat: Rákóczi Vasas-Szeghalom, Vésztő-Gyo- maendrődi FC, Békésszentandrás-Kondo- ros, Battonya-Jamina, Füzesgyarmat-Dé- vaványa, Sarkadkeresztúr-Mezőberény, November 12., vasárnap: Méhkerék-Sza­badkígyós, Magyarbánhegyes-Mezőhe- gyes, mind 13.30. ■ Ifjúságiak Szabadkígyós—Vésztő 8—0, Rákóczi Vasas—Méhkerék 0-0, Dévaványa-Sarkad- keresztúr 0-0, Jamina-Fü- zesgyarmat 10-2, Mezőhe- gyes-Battonya 5-1, Kondo- ros-Magyarbánhegyes 10-0, Gyomaendrődi FC—Békés­szentandrás 9-0, Szegha- lom-Mezőberény 0-2. Váratlan fürdőváros! vereség hazai pályán a szolnokiaktól labdarúgó nb in A gyulaiaknak nem sikerült szépen búcsúzniuk közönségüktől és az őszi szezontól sra GYULAI TERMÁL FC-SZOLNOKI SPARTACUS 1-3 (1-1) NB Ill-as labdarúgó-mérkő­zés, Gyula, 150 néző. V: Né­meth. Gyula: Steigerwald — Fabulya, Brasoveanu, Bányai P., Laurinyecz — Dobray (Karda), Varga, Oláh, Cseke - Germán (Bányai T.), Sztraczinszki (Csende). Edző: Oláh Ferenc. Szolnok: Bak - Dálnoki, Lippai, Boda, Luca — Sárkány (Dras- kóczi), Balázs, Kővári, Szabó — Ruskó, Gódor. Edző: Gömöri Bé­la. 18. perc: egy szolnoki szög­letből a fejes a felső kapufáról kipattant, majd azt Ruskó szin­tén fejjel juttatta a kapuba, 0—1. 41. perc: Germán közelről megszerezte a hazaiak egyenlí­tő gólját, 1-1. 60. perc: egy lesgyanús szitu­áció során Ruskó átemelte a labdát Steigerwaldon és előnyt szerzett a vendégeknek, 1—2. 74. perc: egy közeli erős labda Steigerwaldról Bányai Péterre pattant, s róla a hazaiak kapujá­ba, öngól, 1-3. Az első játékrészben a vendé­gek góljáig egyenrangú felek küzdöttek a pályán, majd ezt követően a hazaiak nagyobb se­bességre kapcsoltak és jó játék­kal fölénybe kerültek, aminek meg is lett az eredménye. A má­sodik félidőben ezt a játékot nem tudták folytatni a gyulai­ak, többször hibáztak a me­zőnyben és a vendégek igazi gólhelyzet nélkül is gólokat sze­reztek. Bár többgólos szolnoki siker született, a hazaiak talán érdemtelenül szenvedtek ilyen arányú vereséget. Jó: Brasovea­nu, Varga, Germán, ill. Bak, Ruskó, Dálnoki, Kővári, Boda. Oláh Ferenc: - Sajnálom, hogy vereséggel zártuk az őszi szezont, ennek ellenére az egész idényben nyújtott teljesít­ményéért elismerés jár csapa­tomnak. Gömöri Béla: - Közel azonos képességű csapatok ta­lálkozóján most a szerencsével sem álltunk hadilábon. Sport­szerű mérkőzésen megérde­melt győzelmet arattunk. ■ Jenei Kálmán További eredmények: Cegléd— Túrkeve 4-3, Mezőtúr-Baja 4—3, Algyő—Újszász 8-0, Örkény- Kiskunfélegyháza 1-0, Hódme- zővásárhely-Csongrád 3-0. 1. Örkény 10 1 1 22­- 9 34 2. Algyő 9 1 3 35­-10 28 3. Cegléd 8 4 1 26­-14 28 4. Hmv.-hely 7 3 3 30­-10 24 5. Gyula 7 2 4 23­-15 23 6. Mezőtúr 7 1 5 25­-26 22 7, Szolnok 6 4 3 21­-14 22 8. Monor 4 2 7 21­-23 14 9. Kkf.-gyháza 4 2 7 13­-16 14 10. Baja 4 1 8 21­-29 13 11. Túrkeve 3 3 7 16­-28 12 12. Csongrád 3 3 7 15­-28 12 13. Újszász 2 2 9 12­-29 8 14. Szarvas­3 10 8­-37 3 A sötét nadrágos gyulaiak elbukták a szezonzáró mérkőzést. « »