Békés Megyei Hírlap, 2006. augusztus (61. évfolyam, 178-204. szám)

2006-08-28 / 201. szám

SPORT BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP - 2006. AUGUSZTUS 28., HÉTFŐ A harmadik 1-0-ás meccs labdarúgás Apró sikerekkel araszolgat előre a Szabadkígyós A világosabb felszerelésben játszó szabadkígyóslak remekül vették az akadályokat az idei megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban. A megyei I, osztály állása 1. Battonya 3­­8-2 9 2. Szabadkígyós 3­Ilii 3-0 9 3. Mezőhegyes 2 í­6-3 7 4. Kondoros 2­1 8-3 6 5. Mezőberény 2­1 4-2 6 6. Jamina 1 í 1 7-4 4 7. B.-szentandrás 1 í 1 5-2 4 8. M.-bánhegyeS 1 í 1 8-6 4 9. Szeghalom 1 i 1 4-2 4 10. Füzesgyarmat 1 •­2 5-5 3 11. Méhkerék 1­2 3-3 3 12. Gyomaendrőd r 2 1 1-2 2 13. Rákóczi-Vasas­2 1 2-7 2 14. Vésztő­1 2 5-12 1 15. S.-keresztúr­1 2 4-12 1 Dévaványa 1 2 4-12 1 A megye egyben következik A Lancast megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban követ­kezik. Szeptember 2., szombat: Battonya—Szeghalom, 16.30, Füzesgyarmat-Magyarbánhe- gyes, 16.30, Sarkadkeresztúr- Békésszentandrás, 16.30, Me- zőberény-Vésztő, 16.30, Déva- ványa-Méhkerék, 16.30, Früh- wald Jamina SE-Rákóczi Vasas- OMTK, 16.30, Mezőhegyes- Szabadkígyós, 16.30, Kondo- ros-Gyomaendrőd, 16.30. ■ Megyei I. osztály, ifjúsági: Szabadkígyós- Kondoros 1-1, Rákóczi Vasas-OMTK-Me- zőhegyes 5-0, Vésztő-Dévaványa 3-1, Békésszentandrás-Mezőberény 2-2, Batton^a-Fiizesgyarmat 4-3, Szegha- lom-Gyomaendrödi FC 3-6, Magyarbán- hegyes-Sarkadkeresztúr 1-2, Méhke- rék-Frühwald-Jamina 2-4. ■ SZABADKÍGYÓS-KONDOROS 1-0 (1-0) Lancast megyei I. osztályú labdarúgó-mérkőzés. Szabadkí­gyós, 300 néző. V.: Tanács. Sza­badkígyós: Varró - Ekker A., Bozsó F., Bozsó Z., Bánfi A., Lipták (Ekker G.), Bánfi R., Tóth Z. (Holecska), Szabó, Bozsó A., Húsvéth (Rattai). Játékos edző: Ekker Attila. Kondoros: Stumpf - Boér, Kerekes A., Sárosi, Kasik (Ancsin), Zöldi, Udvari, Omiljak, Benczúr (Ladnyik), Pusztai (Kerekes R.), Kéri. Edző: Somogyi János. Szikrázóan kemény összecsa­pásokkal tarkított mérkőzésen zsinórban harmadik egy-nullás győzelmét aratta, megérdemel­ten a kígyósi csapat. Kiállítva: Szabó (rúgásért) a 86. percben. G.: Bozsó F. a 21. percben. Jó: Bozsó F., Bozsó A., Bánfi A., Szabó, ill. Zöldi, Udvari. Ekker Attila, szabadkígyósi edző: - Fiatal játékosaink be­bizonyították, hogy nem ér­demtelenül nyerték meg az el­múlt években az ifibajnoksá­got, és hogy lehet rájuk számí­tani a felnőtt csapatnál is. Időnként kemény játékkal győztünk le egy jól és szerve­zetten futballozó Kondorost. ■ Tóth Lajos Mesterlövészek a megye egyben A Lancast megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság góllövőlis­tájának élmezőnye. 4 gólos: Kurilla (Frühwald-Jamina), Martonosi (Mezőhegyes), Fejes M. (Magyarbánhegyes). 2 gólos: Karakas (Méhkerék), Pribojsz- ki (Vésztő), Bakró (Békésszent- andrás), Lábos (Frühwald-Jami­na), Vámos A. (Szeghalom), Pusztai, Boér, Ladnyik (Kondo­ros), Janis, Málik (Magyarbán­hegyes), Gyáni (Füzesgyarmat), Petruzsán (Sarkadkeresztúr), Podina, Géczi (Battonya). 1 gó­los: Bányai, Szakács, Pálfi, Czakó (Dévaványa), Tóth A., Bo- ruzs, Bozsó F. (Szabadkígyós), Lukucz (Méhkerék), Kasik, Ke­rekes A. (Kondoros), Bakos, Já­nosi, Lázár (Vésztő), Gál, Varga (Mezőhegyes), Csipái, Chlebik, Virág (Békésszentandrás), Mik- lya (Frühwald-Jamina), Kovács, Roczkó, Árgyelán, Putnoki (Bat­tonya), Pecze, Szűcs Z., Vári, Wagner (Mezőberény), Nagy G., Tóth Cs., Varga L. (Füzesgyar­mat), Kánya, Ugrai (Rákóczi Vasas-OMTK), Sáfián I., Elek S. (Szeghalom), Gál (Gyomaend- rődi FC), Zsoldos, Benyovszki (Sarkadkeresztúr). ■ Battonyán a második percben eldőlt a mérkőzés sorsa labdarúgás Négy pályán döntetlen volt az eredmény a hétvégi fordulóban, a Mezőberény idegenben győzött RÁKÓCZI VASAS-OMTK—MEZŐHE­GYES 1-1 (0-1) Lancast megyei I. osztályú labdarúgó-mérkőzés. Orosháza, Rákóczitelep, 300 néző. V.: Gyekiczki. Kiállítva: Csizmadia (Mezőhegyes, két sárga lap után) a 32. percben. G.: Ugrai az 53., ill. Martonosi a 17. perc­ben. Jó: Debreczeni, Kánya, Mátyus, ill. Varga P., Zsoldi, Martonosi. Kvasznovszky József: - Kitű­nő csapat ellen remek mérkő­zést játszottunk, amelyet hely­zeteink és a játék alapján gólok­kal kellett volna megnyernünk. A kapu előtti döntéseink ma - egy kivétellel - rossznak bizo­nyultak. Mákos Árpád: - Tu­dom, hogy Gyekiczki sporttárs a legjobb tudása szerint vezeti a mérkőzéseit. Ma azonban ismét döntő hibát vétett, a mérkőzés után pedig felesleges magya­rázkodnia. Meggyőződésem, hogy egyenlő létszám esetén nyertünk volna. ■ Bot Ferenc VÉSZTŐ-DÉVAVÁNYA 2-2 (1-0) Vésztő, 230 néző. V.: Ács. G.: Pribojszki a 4. és a 76., ill. Pálfi az 52., Czakó az 58. percben. Jó: Jánosi, Pribojszki, ill. Molnár, Kovács Zs. Hanyecz János: - Nagyon akartunk, így görcsössé vált a játékunk. A döntetlen igazsá­gos. Molnár Tamás: - Csapatom küzdeni tudásból jelesre vizs­gázott. Ha van egy kis szeren­csénk, egy-kettőnél berúgjuk a százszázalékos ziccert, s akkor még győzthettünk is volna. ■ Buzgány József BÉKÉSSZENTANDRÁS- MEZŐBERÉNY 0-1 (0-0) Békésszentandrás, 250 néző. V: Fehér. G.: Wagner a 80. perc­ben. Jó: Melian, Bobvos, ill. Bereczki, Szűcs Zs., Benyov­szki, Csók. Varga László: - A Mezőbe­rény jobban akarta a győzelmet. Borgula János: — Csapatom job­ban akarta a győzelmet. ■ V. L. BATTONYA-FÜZESGYARMAT 1-0 (1-0) Battonya, 300 néző. V.: Ré- bék. G.: Putnoki a 2. percben. Jó: Schvarz, Roczkó, Putnoki, Árgyelán, ill. Urlich N., Varga L, Botyánszki. Ölei Dezső: — Az első félidő­ben eldönthettük volna a mér­kőzést, a másodikban mindkét csapat előtt adódtak helyzetek, azok viszont kimaradtak. Boros Tibor füzesgyarmati szakosz­tályvezető: - Szabályos gólt rúgtunk, a tizenegyes a kilenc­venedik percben is tizenegyes. „Lejtett” a hazai pálya. ■ ifj. Lukács István SZEGHALOM-GYOMAENDRÖDI FC 1-1 (0-1) Szeghalom, 250 néző. V.: Bá­lint. G.: Elek S. az 58., ill. Gál a 25. percben. Jó: Elek S., Simon, Hajdú, ill. Bóczér, Gellai, Toldi. Ifj. Zsombok János: — Az első félidőt átaludtuk, a másodikra felpörögtünk, azonban ez csak a döntetlenre volt elég. Szegedi Ferenc: — Sajnos ma megint ti­zenkét ember ellen kellett küz­deni. ■ Zs. J. MAGYARBÁNHEGYES- SARKADKERESZTÚR 2-2 (0-0) Magyarbánhegyes, 250 néző. V: Alberti. G.: Fejes M. a 86., Málik a 87., ill. Zsoldos az 56., Benyovszki 85. percben. Jó: Fe­jes M., Evanics, Zábrák, Málik, ill. Benyovszki, Farkas, Erdei, Zsoldos. Turcsek Zoltán: - Ha úgy haj­tottunk volna a mérkőzés nagy részében, mint az utolsó tíz percben, akkor most győzelem­nek örülhetnénk. Cserháti Ist­ván: — Teljesen megérdemelt győzelmet engedtünk ki a ke­zünkből. A helyzetkihasználá­son még van javítanivaló. ■ Fejes Mihály MÉHKERÉK—FRÜHWALD-JAMINA 2-0 (0-0) Méhkerék, 310 néző. V: Frey. G.: Lukucz a 64., Karakas a 81. percben. Jó: Berényi, Lukucz, Balogh, Bagi, Gajdács, Semjéni, ill. Kollár, Varga, Göblyös. Bíró Róbert: - A második fél­idő alapján megérdemelten győztünk, remélem, ezzel a mérkőzéssel megfordul a koc­ka. Pásztor József: - Az első gól eldöntötte a mérkőzést. Sajnos nem mi szereztük. ■ Árgyelán Mihály Török Nagydíj: Felipe Mássá élete első futamgyőzelme forma—i Drámai csata Fernando Alonso és Michael Schumacher között a spanyol sikerével, aki 12 ponttal vezet Felipe Mássá, a Ferrari brazil pilótája nyerte a Forma—1-es autós gyorsa­sági világbajnokság tizen­negyedik futamát, a Tö­rök Nagydíjat. A vb-pontversenyben éllovas Alonso tovább növelte előnyét M. Schumacher előtt, s már 12 ponttal vezet riválisával szemben. Mássá, aki az első rajkockából indult, pályafutá­sa első futamgyőzelmét sze­rezte meg. A második és a harmadik helyért óriási csata zajlott a spanyol és a német pilóta között, M. Schumacher mindent elkövetett, hogy meg­előzze a világbajnoki címvé­dőt, ám próbálkozásai nem jártak sikerrel. Török Nagydíj (58 kör, 309,356 km): 1. Felipe Mássá (brazil, Ferrari) 1:28:51,082 ó (átlag: '208,903 km/ó), 2. Fernando Alonso (spanyol, Re­nault) 5,575 mp hátrány, 3. Michael Schumacher (német, Ferrari) 5,656 mp h., 4. Jenson Button (brit, Honda) 12,334 mp h., 5. Pedro de la Rosa (spanyol, McLaren-Mercedes) 45,908 mp h., 6. Giancarlo Fisichella (olasz, Renault) 46,594 mp h., 7. Ralf Schumacher (német, Toyo­ta) 59,337 mp h., 8. Rubens Barrichello (brazil, Honda) 60,034 mp h. A pontverseny állása a 14. futam után (még négy van hát­ra): 1. Fernando Alonso 108 pont, 2. Michael Schumacher 96, 3. Felipe Mássá 62, 4. Giancarlo Fisichella 52, 5. Kimi Räikkönen (finn, McLaren-Mercedes) 49, 6. Jenson Button 36,7. Juan Pablo Montoya (kolumbiai, McLaren- Mercedes) 26, 8. Rubens Barrichello 22. A konstruktő­rök versenyében: 1. Renault 160 pont, 2. Ferrari 158, 3. McLaren-Mercedes 89, 4. Hon­da 58, 5. Toyota 28, 6. BMW- Sauber 26. Következik az Olasz Nagydíj c két hét múlva (szeptember 10.) I Monzában. ■ A brazil Felipe Mássá élete első futamgyőzelmét aratta Ferrarival a Török Nagydíjon.