Békés Megyei Hírlap, 2006. június (61. évfolyam, 127-151. szám)

2006-06-06 / 130. szám

2006. JÚNIUS 6., KEDD - BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP SPORT lancast megyei i. osztályú labdarúgó-bajnokság Tovább folytatódik a versenyfutás az élbolyban. A Battonya és a Mezőhegyes is nyert, de továbbra is a Méhkerék vezeti a tabellát ■■ r ff / DÖNTETLEN A VÉSZTŐI RANGADÓN Vésztő-Méhkerék 1-1 (0-0) Láncost megyei I. osztályú lab­darúgó-mérkőzés. Vésztő, 350 néző. V: Benyovszki Z. Vésztő: Kiss - Rábai, Keresztesi, Pál, Czinanó (Papp), Jánosi, Lázár, Turbucz (Szőke), Litauszki, Szántó, Bakos. Edző: Hanyecz János. Méhkerék: Patka Gy. - Gajdács, Semjéni, Rúzsa, Ba­logh, Lukucz, Bondár, Barcsay, Martyin (Hajdú), Karakas, Bogi (Csotye). Edző: Balogh Ist­ván. Az eső rányomta bélyegét az el­ső félidőre. Igazi helyzetet egyik csapat sem tudott kialakítani. A folytatásban találtak egy gólt a vendégek és ez felpaprikázta BATTONYA-GYOMAENDRŐDI FC 2-0 (O-O) Battonya, 200 néző. V.: Majo­ros. Battonya: Ölei - Lovász, Roczkó, Géczi, Számfira, Putno- kl, Árgyelán, Baukó (Kovács K.), Czakó (Kovács Z.), Turbucz, Sza­bó R. Játékos edző: Ölei Dezső. Gyomaendrődi FC: Szabó Z. - Dobó, Vatai (Kovács Gy.), Szilágyi Sz., Tímár, Tanács (Csikós), Werle, Karászi, Toldi, Béla, Hunya. Edző: Szegedi Ferenc. A hazai csapat lelkesedésből jelesre vizsgázott és megérde­melten nyerte a rangadót. G.: Tanács (öngól) a 68., Géczi a 81. percben. Jó: Roczkó, Géczi, Ár­gyelán, Turbucz, Szabó R., ill. Toldi, Béla. Ölei Dezső: - Nagy küzde­lem, jó ellenfél és megérdemelt győzelem. Szegedi Ferenc: - Ha nem tudunk gólt rúgni, nem tu­dunk mérkőzést nyerni. ■ ifj. Lukács István KONDOROS-ERZSÉBETHELY 3-2 (2-0) Kondoros, 200 néző. V.: Benyovszki J. Kondoros: Stumpf - Boér, Kerekes A. (Dián), Sá- rosi (Palyusik), Kasik, Zöldi, Ud­vari, Medvegy, Benczúr, Pusz­tai, Kéri (Kerekes R.). Edző: So­mogyi János. Erzsébethely; Haj­dú - Csiernyik (Mázán), Laurinyecz, Kolarovszki, Jan- tyik, Hrabovszki, Lábos, Pájer, Horváth, Zsilák, Göblyös (Fe­hérvári). Edző: Pásztor József. A hazai csapat a kezdeti bi­zonytalanság után átvette a já­ték irányítását, amit két gyors góllal nyomatékosított. A folyta­tásban a tíz emberrel játszó vendég csapat nem adta fel a mérkőzést és majdnem pontot szerzett egy jó iramú, változa­tos mérkőzésen. Kiállítva: Haj­dú (reklamálásért) a 28. perc­ben. G.: Boér a 26., a 89., Pusz­tai (11-esből) a 28., ill. Jantyik a 66., Fehérvári (11-esből) a 88. percben. Jó: Boér, Kasik, Pusz­tai, Benczúr, ill. Kolarovszki, Lábos, Jantyik. Somogyi János: - Ezt majd­a Vésztőt. Teljesen beszorították ellenfelüket, egyenlítettek. A Méhkerék csak a szerencséjé­nek köszönheti az egy pontot. G.: Bakos a 76., ill. Bagi a 62. percben. Jó: Keresztesi, Jánosi, Lázár, Bakos, HL Patka Gy., Semjéni, Lukucz, Bondár. Hanyecz János: - A rangadón kicsit idegesen játszottunk, a végén nagy helyzetek maradtak ki A döntetlen igazságos. Ba­logh István: - Az első félidőben nagy taktikai harc, fegyelmezett játék folyt. Mindkét csapatot megzavarta a csúszós talaj. A döntetlen igazságos. | ■ Buzgány József g 2 nem sikerült elszórakoznunk. Pásztor József: — Jó mérkőzésen nem érdemeltünk vereséget. ■ Jankovics László SZABADKÍGYÓS- MEZŐKOVÁCSHÁZA 5-1 (1-1) Szabadkígyós, 127 néző. V.: Flinta. Szabadkígyós: Fekete — Ekker A., Rattai (Bozsó F.), Bo- zsó Z., Bánfi A., Bánfi R., Tóth Z. (Kiss), Tóth A., Bozsó A., Kovács P. (Holecska), Boruzs. Játékos edző: Kiss László. Mezőko- vácsháza: Schwarcz - Szabó, Dumitriu, Szűcs, Szentiványi, Zábrák, Húsvéth, Hedvig (Jano- sik), Bessenyei, Stanciu, Bá- nyik. Edző: Vágó Mihály. A szabadígyósiak ilyen arány­ban is megérdemelten győztek. G.: Ekker A. a 36., az 57., a 83., Bozsó F. a 73., Boruzs a 80., ill. Bányik a 40. percben. Jó: Ekker A., Bánfi R., Bánfi A., Bozsó F., ill. Szűcs, Dumitriu, Húsvéth. Kiss László: - A mérkőzés egészében mi irányítottuk a já­tékot, de csak a második félidő közepétől tudtuk érvényesíteni a papírformát. Vágó Mihály: - Az első félidőben egyenrangú ellenfelei voltunk a hazai csa­patnak. Szünet után a kígyósi- ak teljesen átvették a játék irá­nyítását és ilyen különbséggel is megérdemelten nyertek. ■ Tóth Lajos BÉKÉSSZENTANDRÁS- SZEGHALOM 2-0 (2-0) Békésszentandrás, 250 néző. V.: Zsurka. Békésszentandrás: Petrás - Steigler, Melian, Bobvos (Fehér), Csépai Cs. (Mochnács), Chlebik, Kajtár, Szécsi, Bakró, Virág (Kiss L), Kriska. Edző: Varga László. Szeghalom: Ivicsevics - Zsigovics, Simon, Sáfián Z., Komróczki, Boruzs, Pálinkás, Vámos, Kovács (Nagy), Sáfián I., Kincses (Zsombok K.). Edző: ifj. Zsombok János. Fontos győzelmet arattak a hazaiak. G.: Szécsi a 20., Kajtár a 43. percben. Jó: Bakró, Petrás, Kriska, Kajtár ill. Komoróczki, Pálinkás, Sáfián Z. Mesterlövészek a megyei I. osztályban A Lancast megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság góllöv& listájának élmezőnye. 27 gó­los: Málik (Magyarbánhe- gyes). 23 gólos: Hunya (Gyo­maendrődi FC), Szántó (Vész­tő). 22 gólos: Bakos (Vésztő), Ekker A. (Szabadkígyós). 20 gólos: Boér (Kondoros, OMTK­Rákóczi). 19 gólos: Géczi (Battonya). 18 gólos: Baranyai (OMTK-Rákóczi). ló gólos: Tóth A. (Méhkerék), Ács (Me­zőhegyes), Podina (Battonya). 15 gólos: Miklya (Erzsébet­hely), Toldi (Gyomaendrődi FC). 14 gólos: Pusztai (Kondo­ros), Lövei (OMTK-Rákóczi). Egy remek vésztői fejes. A megyei I. osztályban a listavezető Méhkerék ponttal tért haza a Vésztő otthonából a hétvégi fordulóban. Varga László: - Az első félidő­ben eldöntöttük a találkozót. Ifj. Zsombok János: - Megérdemelt hazai győzelem, a második fél­időben próbáltunk már valamit, de az öt hiányzó ember sok volt. ■ V. L. MAGYARBÁNHEGYES- MEZŐBERÉNY 5-0 (1-0) Magyarbánhegyes, 150 néző. V.: Bodó. Magyarbánhegyes: Kovács — Szabó, Bozsár, Faze­kas, Opauszki (Vágási), Pusztai, Sajben, Kurilla, Fejes (László), Málik, Janis (Papp). Edző: Tur- csek Zoltán. Mezőberény: Bara­bás - Benyovszki I., Kiss, Szűcs, Gidófalvi, Pántya, Laka­tos, Wagner, Gál, Pecze, Bokor. Játékos edző: Barabás István. A rossz időjárás ellenére na­gyon jó mérkőzést játszottak a csapatok. Az első félidőben még egyenrangú ellenfélnek bizo­nyult a vendég gárda, de a má­sodikban a Magyarbánhegyes több gólhelyzetet dolgozott ki és megérdemelten nyert Málik ve­zérletével. G.: Bozsár a 25., Málik a 65., a 73., a 80. és a 85. percben. Jó: Málik (a mezőny legjobbja), Sajben, Janis, Pusz­tai, Kurilla, ill. Benyovszki, Gidófalvi, Szűcs, Pecze. Turcsek Zoltán: - A második félidőben nagyobb sebességre kapcsolt a csapat és látványos tá­madójátékkal nagyobb arányban is nyerhetett volna. Barabás Ist­ván: - Hiába játszottunk jobban, mint az ellenfél, az eredmény ezt nem mutatja. ■ Fejes Mihály DÉVAVÁNYA—OMTK-RÁKÓCZI 0-4 (0-2) Dévaványa, 150 néző. Hege­dűs. Dévaványa: Kardos (Darva- si) - Ilyés, Molnár, Kovács, Zel­ler (Varjú), Gyányi, Pesztránsz- ki, Kálmán, Nagy, Szakács, Több bosszúság is érte szom­baton az erzsébethelyi labda­rúgócsapat játékosait és veze­tőit. A megyei első osztályban szereplő gárda vereséget szen­vedett Kondoroson, s ezzel a ti­zenkettedikről a tizenharma­dik helyre csúszott vissza a ta­bellán. Többen jelezték, s Kon­dorosról hazatérvén a vezetők is döbbenten konstatálták, hogy a Bessenyei utcai pályá­juk talaját személykocsik több helyen is megtaposták. Pálfi (Sille). Játékos edző: Mol­nár Tamás. OMTK-Rákóczi: Tóth - Papp, Pásztor, Mátyus, Skorka, Szántó, Kánya, Boros, Lovas, Csete (Egri), Baranyai. Edző: Kvasznovszky József. A rutinosabb Orosháza meg­győzőbben játszott és megérde­melten vitte el a pontokat. Kiál­lítva: Nagy (ütésért) a 82. perc­ben. G.: Baranyai a 12., Lovas a 33., a 62., Skorka a 83. percben. Jó: Ilyés, ill. Lovas, Csete, Bara­nyai. Molnár Tamás: - Csapatom ezer sebből vérzik. Mindenki­nek tudomásul kell vennie, hogy ennyire vagyunk képe­sek. Kvasznovszky József: - A kiállítástól eltekintve sportsze­rű csapatot győztünk le meg­győző fölénnyel és nagy akarat­tal. ■ Vass József MEZŐHEGYES-BÉKÉS 3-1 (0-1) Mezőhegyes, 180 néző. V.: Kalácsán. Mezőhegyes: Kere­kes — Csizmadia (Gróf), Pataki, Fekete, Kovács, Gál, Szabó, Zsoldi, Horváth (Szatmári L.), Szatmári G. (Berki), Ács L. Edző: Mákos Árpád. Békés: Kollár — Kerepeczki (Bokros), Kubik, Kiss, Szűcs, Ács R., Minya, Balogh, Vadas, Czinanó (Lakatos), Pősze. Edző: Szarvas András. Nyögvenyelős, de megérde­melt hazai siker született. Kiál­lítva: Minya (második sárga lap után) a 80. percben. G.: Gróf a 79. és a 83., Gál (11-esből) a 91., ill. Fekete (öngól) a 6. percben. Jó: Szabó, Gál, Gróf, ill. Vadas, Balogh, Szűcs, Ács R. Mákos Árpád: — Egy mérkő­zés, amelyen számtalan kiha­gyott helyzetünk, mezőnyfólé- riyünk és győzelmünk ellenére csak a vendégcsapatot illetheti dicséret. Szarvas András: —- Városi rendezvényt tartot­tak a hétvégén, de az eső már szombaton elverte az egészet. A lelátó felöli olda­lon a tizenhatos vonalától az alapvonalig a játéktéren több személykocsi nyomát fe­deztük fel. A következő hét­végén itthon játszunk bajno­kit, addig hengerrel igyek­szünk rendbehozni a pályát- tájékoztatott az erzsébeth­elyi állapotokról Fiilöp Imre, a klub elnöke. Meglepően hangozhat, hogy a nagyobb helyzeteink nekünk voltak, igaz, a hazaiak labdabir­toklásban jelentősen fölénk nőttek és mezőnyben is kultu­ráltan futballoztak. Több gól­szerzési lehetőségük is volt. En­nek ellenére az egy pontra rá­szolgáltunk volna. ■ Perlaki János GYOMAENDRŐDI VSE—GYÉ-MOBIL TÓTKOMLÓS 2-0 (O-O) Gyomaendrőd, 200 néző. V.: Brusznyiczki. Gyomaendrődi VSE: Gyuricza - Kiss G., Báli (Uhrin), Alt, Tímár, Csejtei, Nagy M., Beinschróth, Fekécs (Kővágó), Gellai (Nagy L.), Farkasinszki. Szakmai vezető: Pelyva Miklós. Gyé-Mobil Tót­komlós: Jakab - Nyíregyházki, Bányik, Paksi, Dávid, Szalai, Fa­zekas, Papp, Czollner (Krátky), Garan (Herczeg), Kiss B. Edző: Bordás Sándor. A hazaiak számára volt nagy tétje a mérkőzésnek, végig fö­lényben játszottak, a szívósan védekező vendég csapat védel­mét nehezen tudták feltörni. A második félidő még nagyobb hazai fölényt hozott, így megér­demelten szerezte meg a három pontot a fiatal gyomaendrődi gárda. G.: Gellai az 55., Csejtei a 68. percben. Jó: Tímár, Nagy M., Beinschróth, Gyuricza, ill. Papp, Bányik, Dávid. Pelyva Miklós: - A múlt heti hozzáállást kicsit feledtettük. Bordás Sándor: - A hazaiak a második félidő alapján megér­demelten tartották otthon a há­rom pontot. ■ V. I. Ifjúsági: Vésztő-Méhkerék 7— 1, Battonya-Gyomaendrődi FC 2-5, Kondoros-Erzsébethely 0- 5, Szabadkígyós-Mezőkovács- háza 5—2, Békésszentandrás— Szeghalom 0-7, Magyarbánhe- gyes-Me-zőberény 1—3, Dévavá- nya-OMTK 3-2, Mezőhegyes- Békés 0-2, Gyomaendrődi VSE-Tótkomlós 3-3. A BékésNet megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság góllövő­listájának élmezőnye. 34 gólos: Tóth Cs. (Füzesgyarmat). 33 gó­los: Nana (Gádoros). 31 gólos: Tasi (Gádoros). 26 gólos: Bo- tyánszki (Tarhos). 20 gólos: Bo­ros (Füzesgyarmat). 18 gólos: Kissi. (Kamut). 17gólos:Rácz A megyei I. osztály állása: 1. Méhkerék 20 9 3 69-27 69 2. M.-hegyes 21 4 7 58-29 67 3. Gyomae. FC 21 3 8 87-44 66 4. Battonya 21 2 9 74-39 65 5. Mb.-hegyes 19 4 9 74-37 61 6. Vésztő 18 7 7 70-33 61 7. OMTK 17 5 10 82-48 56 8. Sz.-kígyós 16 5 11 61-44 53 9. Szeghalom 16 4 12 48-54 52 lO.Mezőberény 13 6 13 33-46 45 ll.Kondoros 13 5 13 45-44 44 12.B.szentandrás 13 5 14 51-54 44 13.Erzsébethely 14 2 16 51-58 38 14.Dévaványa 10 2 20 39-85 32 15.Gyomae. VSE 8 7 17 35-58 31 16. Békés 6 4 22 27-66. 22 17.Tótkom!ós 2 5 25 22-81 11 18.Mk.-háza 1 3 28 29-102 ! 6 Következik. Június 10., szombat: Tótkom- lós-Gyomaendrődi FC, Méhkerék-Bat- tonya, Békés-Vésztő, OMTK-Mezőhe- gyes, Mezőberény-Dévaványa, Szegha- lom-Magyarbánhegyes, Mezőkovácshá- za-Békésszentandrás, Gyomaendrődi VSE-Kondoros, mind 17.00. Erzsébet- hely—Szabadkígyós, 14.30, _____________ Me gyei II,. osztály. Ifjúsági: Tarhos—Füzesgyarmat 0—9, Ka- mut-Csanádapáca 1-4, Telek­gerendás-Gádoros 6—1, Med- gyesegyháza-Kunágota 4-4, Bcs. MÁV-Csabacsüd 0-1, Kö- rösladány-Csorvás 0-3, Nagy- szénás-Ókány 12-0, Sarkad- Doboz 1-1. A megyei II. osztály állása: 1. F-gyarmat 25 3 1 112-25 78 2. Kamut 20 4 5 90-41 64 3. Tarhos 17 4 8 69-44 55 4. Bcs. MÁV 16 6 7 52-47 54 5. Csabacsüd 17 2 10 70-37 53 6. Gádoros 15 5 6 99-68 53 7. T.-gerendás 12 5 12 60-49 41 8. M.egyháza 12 5 12 58-60 41 9. Cs.-apáca 10 6 13 52-62 36 10. Doboz 10 4 15 38-66 34 11. Nagyszénás 7 8 14 46-76 28 12. Sarkad 7 5 17 41-79 26 13. Kunágota 7 5 17 45-86 26 14. Kl-adány 6 7 15 42-72 25 15. Okány 5 5 19 50-78 20 16. Csorvás 6 1 21 32-76 19 Következik. Június 10., szombat: Csanád- apáca-Telekgerendás, Okány-Sarkad, Csorvás-Nagyszénás, Csabacsüd-Kö- rösladány, Füzesgyarmat-Bcs. MÁV, Kun- ágota-Tarhos, Gádoros-Medgyesegyhá- za, Doboz-Kamut, mind 17.00. (Okány). 16 gólos: Sztratyin- szki (Kamut). 15 gólos: Pintér (Telekgerendás), Szarvas (Ka­mut), Gilik (Tarhos), Multyán Cs. (Kunágota), Novák (Füzes­gyarmat). 14 gólos: Varga L. (Fü-zes-gyarmat), Nouas (Bé­késcsabai MÁV). 13 gólos: Ko­csis (Sarkad). Kocsinyomok az erzsébethelyi pályán Mesterlövészek a megyei II. osztályban