Békés Megyei Hírlap, 2006. június (61. évfolyam, 127-151. szám)

2006-06-12 / 135. szám

2006. JÚNIUS 12., HÉTFŐ - BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP SPORT lancast megyei i. osztályú labdarúgó-bajnokság A Méhkerék kiütötte a Battonyát, a Gyomaendrődi FC lépett a második helyre. Nagy a tülekedés az alsó régióban is. PARÁDÉZTAK AZ OROSHÁZI LABDARÚGÓK GYOMAENDRŐDI VSE-KONDOROS 0-1 (0-0) Gyomaendrőd, 200 néző. V.: Mihálik. Gyomaendrődi VSE: Hanyecz - Nagy L, Gellai, Uhrin, Csejtei, Kurilla (Rafael), Beinschróth, Tímár, Alt, Nagy M., Kővágó (Kis). Szakmai veze­tő: Pelyva Miklós. Kondoros: Kurucz — Boér, Kerekes A. (Dián), Sárosi (Ancsin), Kasik, Zöldi, Udvari, Medvegy, Ben­czúr (Kerekes R.), Pusztai, Kéri. Edző: Somogyi János. Mély talajú pályán küzdel­mes mérkőzésen a szerencsé­sebb csapat nyert. G.: Udvari a 86. percben. Jó: Nagy L., Uhrin, Tímár, ill. Kurucz, Zöldi, Udva­ri, Pusztai. Pelyva Miklós: — Nem érde­meltünk vereséget. Ezt a játékot levelező tagozaton nem lehet végezni. Somogyi János: - Hal­vány játékkal gyűjtöttük be a három pontot. ■ V. I. ERZSÉBETHELY-SZABADKÍGYÓS 2-2 (2-1) Lancast megyei, I. osztályú labdarúgó-mérkőzés, Békés­csaba, 100 néző. V.: Sáfián. Erzsébethely: Kollár - Cser­nyik, Laurinyecz, Kolarovszki, Hrabovszki (Horváth), Jantyik, Lábos, Pájer, Miklya (Fehérvá­ri), Zsilák, Göblyös (Frideri- kusz). Edző: Pásztor József. Szabadkígyós: Varró - Ekker A., Rattai (Szalai), Bozsó Z., Bánfi A., Kiss, Bánfi R., Tóth (Szabó), Bozsó A., Kovács (Holecska), Boruzs. Játékos edző: Kiss László. Az első játékrészben a haza­iak jó teljesítményt nyújtottak, és ennek köszönhetően veze­tést szereztek. A második fél­időben kiegyensúlyozott volt a játék, és egy vitatható 11-essel egyenlített a szabadkígyósi csapat. G.: Zsilák a 2., Miklya a 35., ill. Bozsó A. a 30., Ekker (11-esből) a 65. percben. Jó: Laurinyecz, Mik-lya, Zsilák, ill. Kiss, Varró, Ekker. pásztor József: - Ha jobban figyelünk, megszerezhet­tük volna a három pontot. Kiss László: - Mi is ^Ül­és a hazaiak is nyerhettek volna a helyzetek alapján, ezért igazságos dön­tetlen született. ■ Szabó Zoltán BÉKÉS-VÉSZTŐ 1-0 (0-0) Békés, 200 néző. V.: Bálint. Békés: Kollár - Ács, Sándor, Kiss J., Szűcs, Balogh, Pősze, Zahorán, Czinanó M., Kere- peczki (Nagy T.), Vadas. Edző: Szarvas András. Vésztő: Kiss S. — Rábai, Keresztesi, Pál, Jánosi, Lázár (Bak), Litauszki, Papp (Czinanó B.), Turbucz (Szőke), Szántó, Bakos. Edző: Hanyecz János. A mély talajú pályán leját­szott mérkőzést végig nagy küzdelem és iram jellemezte. A vésztőiek az első félidőben li­est hibáztak. Szünet után a ha­zaiak szép támadás után meg­szerezték a győztes találatot. G.: Kerepeczki a 62. percben. Jó: Kollár, Sándor, Vadas, Balogh, Ács, ill. Szántó, Litauszki. Szarvas András: - Hosszú idő után újra megízleltük a győ­zelem ízét. A három pontot óri­ási küzdeni akarásunknak kö­szönhetjük. Elismerésem a csa­pat minden tagjának. Molnár Mihály vésztői klubelnök: — Szégyen, amit ma a csapat mu­tatott. A Békés megérdemelten nyerte a mérkőzést. ■ Sz. A. OMTK-RÁKÓCZI—MEZŐHEGYES 7-0 (3-0) Orosháza, Rákóczitelep, 500 néző. V.: Lászlai. OMTK- Rákóczi: Tóth I. - Debreczeni, Pásztor, Mátyus (Szántó), Ká­nya, Papp L, Skorka (Csete), Bo­ros, Lovas, Baranyai, Lövei. Edző: Kvasznovszky József. Me­zőhegyes: Binges - Zsoldi, Ko­vács, Gál, Csizmadia, Pataki, Fekete, Ács, Szatmári L. (Szat­mári G.), Szabó Á. (Gróf), Hor­váth Sz. (Berki). Edző: Mákos Árpád. Ez a mérkőzés méltó befeje­zése volt a hazai csapat tavaszi szezonjának. Az orosházi lab­darúgók bebizonyították, hogy van emberi tartásuk. G.: Bara­nyai a 38., a 85., Papp L. a 45., a 71., Lövei a 36., Boros az 59., Kánya a 76. percben. Jó: Bara­nyai (a mezőny legjobbja), Pász­tor, Kánya, Lövei, ill. Fekete. Kvasznovszky József: — A csapat óriási becsvággyal, el­lenállhatatlanul futott át az osz­tály sztárcsapatán, amiért di­cséret illeti a fiúkat. Az ilyen pillanatokért érdemes megyei szinten dolgozni. Mákos Árpád: - Nagyon akartunk győzni, de a nagy akarásnak nyögés lett a vége. ■ Bot Ferenc MEZŐBERÉNY-DÉVAVÁNYA 4-0 (3-0) Mezőberény, 100 néző. V.: Rácz Zs. Mezőberény: Várad! - Bereczki (Lakatos), Bondár, Szűcs, Balogh D. (Pántya), Bo­kor, Laudisz, Wagner (Várhal­mi), Barabás, Gidófalvi, Be- nyovszki. Játékos edző: Barabás István. Dévaványa: Darvasi - Ilyés, Pálfi, Kovács, Zeller (Var­jú), Sille, Pesztránszki, Ernyes, Nagy, Szitás, Szakács. Edző: Molnár Tamás. A hazai csapat a sáros, mély talajú pályán nagy lelkesedés­sel és jó játékkal verte a Dévaványát. G.: Wagner a 8., a 35., a 60. pályán kiegyenlített első fél­időt láthatott a publikum. Szü­net után a magyarbánhegye- siek jobban használták ki helyzeteiket és rászolgáltak a győzelemre. G.: Nagy K. a 27., ill. Málik a 17., Kurilla a 60., Bozsár a 77. percben. Jó: Szí­vós, Sáfián L, Nagy K., Zsom- bok K., Zsigovics, ill. Kovács A., Sajben, Kurilla, ifj. Turcsek, Janis, Málik. Ifj. Zsombok János: — Le a ka­lappal a csapat előtt. A sok hi­ányzó ellenére megnehezítet­tük a jól játszó Bánhegyes dol­gát. Turcsek Zoltán: - Az irreá­lis talajú pályához jobban alkal­mazkodtunk és ez eldöntötte a találkozó kimenetelét. ■ Zs. J. MEZÖKOVACSHÁZA- BÉKÉSSZENTANDRÁS 0-0 Mezőkovácsháza, 80 néző. V.: Rácz A. Mezőkovácsháza: Schvarcz - Zsótész, Dumit- riu, Szűcs (Bányik), Szentivá- nyi (Hedvig), Zábrák, Hús- véth, Szakái (Bessenyei), Bí­ró, Stanciu, Németh. Edző: Vá­gó Mihály. Békésszentandrás: Petrás - Steigler, Melian, Chlebik, Csipái, Bordás, Kajtár, Kiss (Fehér), Bakró, Virág, Kriska. Edző: Varga László. A két együttes nagy küzdel­met vívott egymással és a vizes talajjal, azonban a kapuba egyik sem talált be. Jó: Schvarz, Németh, Zábrák, ill. Kriska, g Bordás, Melian. Vágó Mihály: - Mindkét ka- 7 pu előtt kimaradtak a helyze- | tek. Az eredmény igazságos, f Varga László: - Ideális talajon, ~ igazságos döntetlen. ■ Szabó Lajos MÉHKERÉK-BATTONYA 4-0 (0-0) Méhkerék, 220 néző. V.: György. Méhkerék: Patka — Uhrin (Rúzsa), Lukucz, Beré­(mester- hármas), Barabás a 30. perc­ben. Jó: Wagner (a mezőny leg­jobbja), Bondár, Váradi, ill. Darvasi, Pálfi. Barabás István: - Nagyszerű játékkal győztünk. Molnár Ta­más: — Az eredmény hűen tük­rözi a gondjainkat. ■ Gurmai Sándor SZEGHALOM­MAGYARBÁNHEGYES 1-3 (1-1) Szeghalom, 200 néző. V.: Gyekiczki. Szeghalom: Szívós — Nagy K., Elek S., Sáfián Z., Si­mon, Zsigovics, Zsombok K., Vámos, Kincses (Farkas Z.), Sáfián L, Pálinkás (Kovács Gy.). Edző: ifj. Zsombok János. Magyarbánhegyes: Kovács A. - Szabó, Bozsár, Fazekas (Vágá­si), Opauszki (László), Pusztai, Sajben (Horváth), Kurilla, ifj. Turcsek, Málik, Janis. Edző: Turcsek Zoltán. A játékra alkalmatlan talajú nyi, Bondár, Bagi, Semjéni, Gaj­dács, Martyin (Csotye), Bar- csay, Karakas (Tóth). Edző: Ba­logh István. Battonya: Ölei - Lo­vász, Roczkó, Kiss, Árgyelán, Kovács K., Turbucz, Baukó, Po- dina, Kovács Z., Putnoki. Játé­kos edző: Ölei Dezső. Az első félidőben nem bír­tak egymással a csapatok, vol­tak helyzetek, de kimaradtak. A második félidőre a hazai csapatnak még voltak tartalé­kai, amelyek az eredményben is megmutatkoztak. G.: Bondár az 52., Gajdács a 62., Tóth a 77., Barcsay a 85. perc­ben. Jó: Berényi, Lukucz, Bondár, Bagi, Karakas, ill. Roczkó, Turbucz. Balogh István: - Első félidő: Ha megfogod a lábam, nem tudok gólt lőni — mondhatná a szabadkígyósi támadó. Ennek ellenére négy gól esett — egyenlő arányban — az Erzsébethely—Szabadkígyós mérkőzésen a megyei I. osztályban tapogatódzó játék, mély talaj, második félidő: gólratörő já­ték, nagyszerű győzelem. Ölei Dezső: — Irreális körülmények között lejátszott találkozón egy öngól és két lesgól eldön­tötte a találkozót. ■ Árgyelán Mihály GYÉ-MOBIL TÓTKOMLÓS-GYOMA- ENDRŐDI FC 1-2 (0-1) Tótkomlós, 80 néző. V.: Sala­mon. Gyé-Mobil Tótkomlós: Krecsméri - Horváth (Somogy- vári), Bányik, Vetró, Paksi, Karasz, Fazekas, Papp, Czol- lner, Garan, Kiss (Kaliska). Edző: Bordás Sándor. Gyoma­endrődi FC: Szabó - Boczér, Vatai, Szilágyi, Kovács Gy. (Furka), Tanács, Werle, Karászi, Toldi, Béla (Kovács T.), Hunya (Dinya). Edző: Szegedi Ferenc. Az igen csúszós talajon, pa­rázs hangulatú mérkőzésen a vendégcsapat győzelme megér­demelt. G.: Kaliska a 75., ill. Werle a 35., Hunya a 64. perc­ben. Jó: Czollner, ill. Karászi, Werle. Bordás Sándor: - Az első félidőt átaludtuk, a második játékrészben sikerült feljavul­nunk, de ez csak a szépítésre volt elegendő. Szegedi Fe­renc: - Parázs hangulatú mérkőzésen nagyon sok hely­zetet kihagytunk, de így is si­került a győzelem. ■ Tóth B. István Ifjúsági: Erzsébethely-Sza- badkígyós 0-2, Gyomaendrődi VSE-Kondoros 2—4, Békési FC-Vésztő 3-3, Orosházi MTK-Rákóczi—Mezőhegyes 3—2, Mezőberény FC—Dévavá­nya 4-0, Szeghalom-Magyar- bánhegyes 4-3, Mezőkovács­házi TE-Békésszentandrás 2-1, Méhkerék-Battonya 1-7, Gyé-Mobil Tótkomlós—Gyoma­endrődi FC 2—3. . . . . . ................................... . . ................. ... , . . , v. . . . . Me sterlövészek a megyei I. osztályban A Lancast megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság góllöv& listájának élmezőnye. 28 gó­los: Málik (Magyarbánhegyes). 24 gólos: Hunya (Gyomaend­rődi FC). 23 gólos: Szántó (Vésztő), Ekker A. (Szabadkí­gyós). 22 gólos: Bakos (Vész­tő). 20 gólos: Boér (Kondoros, OMTK-Rákóczi), Baranyai (OMTK-Rákóczi). 19 gólos: Géczi (Battonya). 17 gólos: Tóth A. (Méhkerék). 16 gólos: Ács (Mezőhegyes), Podina (Battonya), Miklya (Erzsé­bethely). 15 gólos: Toldi (Gyomaendrődi FC), Lövei (OMTK-Rákóczi). 14 gólos: Pusztai (Kondoros). 13 gólos: Elek T. (Szeghalom), Putnoki (Battonya), Werle (Gyomaend­rődi FC). 12 gólos: Barcsay (Méhkerék), Szegedi (Gyoma­endrődi FC). 11 gólos: Csipái (Békésszentandrás), Tóth A. (Szabadkígyós), Fejes M. (Magj'arbánhegyes, Mezőbe­rény). 10 gólos: Bozsár (Ma- gyarbánhegyesf Horváth, Gróf (Mezőhegyes), Virág (Békés­szentandrás), Osan (Gyoma­endrődi FC). 9 gólos: Semjéni (Méhkerék), Komróczki (Szeg­halom), Zsóri (Battonya), Pesztránszki (Dévaványa), Wagner (Mezőberény). 8 gólos: Kajtár (Békésszentandrás), Vá­mos (Szeghalom), Bondár (Méhkerék). 7 gólos: Nagy (Szeghalom), Jantyik (Erzsé­bethely), Bakró (Békésszen­tandrás). Papp (Magyar­bánhegyes), Szántó (OMTK- Rákóczi). 6 gólos: Kurilla (Magyarbánhegyes), Kéri (Kon­doros), Nagy M. (Gyomaend­rődi VSE), Ekker G. (Szabadkí­gyós), Uhrin, Gajdács (Méhke­rék), Turbucz (Battonya), Bo­zsó (Mezőkovácsháza), Nagy R. (Dévaványa). 5 gólos: Skorka, Kánya (OMTK- Rákóczi), Medvegy (Kondoros), Stanciu (Mezőkovácsháza), Fe­kete, Varga (Mezőhegyes), Cseke, Sajben, ifj. Turcsek (Magyarbánhegyes), Béla (Gyo­maendrődi FC), Litauszki (Vésztő), Kerepeczki (Békés). 4 gólos: Pásztor (OMTK-Rákó­czi), Kerekes A. (Kondoros), Szatmári G. (Mezőhegyes), Kiss L, Boruzs, Bozsó F. (Sza­badkígyós), Szűcs Z., Barabás (Mezőberény), Horváth, Fride- rikusz, Göblyös, Zsilák (Erzsé­bethely), Adamecz, Czakó L, Szakács (Dévaványa), Szőke (Vésztő), Bányik (Gyé-Mobil Tótkomlós), Karászi (Gyomaendrődi FC), Gellai (Gyomaendrődi VSE).