Békés Megyei Hírlap, 2006. május (61. évfolyam, 101-126. szám)

2006-05-02 / 101. szám

2006. MÁJUS 2.. KEDD - BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP SPORT 11 A méhkeréki Semjéni Gábor (középen) csapata mind az öt gólját egymaga szerezte a szabadkígyósiak ellen. VÉSZTŐ-DÉVAVÁNYA 4-1 (2-0) Lancast megyei I. osztályú labdarúgó-mérkőzés. Vésztő, 300 néző. V.: Sáfián. Vésztő: Kiss - Pál, Keresztesi (Szőke), Rábai, Jánosi, Litauszki (Szabó), Papp, Lázár (Bak), Turbucz, Ba­kos, Szántó. Edző: Hanyecz Já­nos. Dévaványa: Darvasi - Sille, Czakó I., Kovács Zs., Zeller, Kál­mán, Pesztránszki (Kovács L.), Adamecz, Gyagya, Nagy (Szi­tás), Pálfi. Edző: Molnár Tamás. Majdnem fél év után először nyert hazai pályán a Vésztő. G.: Papp a 7., Szántó a 38., Bak az 55., Bakos az 58., ill. Szitás a 70. percben. Jó: Jánosi, Bak, Ba­kos, ill. Czakó I., Zeller. Hanyecz János: — Hálásak le­hetünk a közönségnek, hogy ki­tartottak, és most sikerült egy kis örömet szerezni nekik. Mol­nár Tamás: - Nem a hazai csa­pat volt ennyire jó, hanem mi voltunk gyengék és kishitűek. ■ Buzgány József BATTONYA-MAGYARBÁNHEGYES 1-5 (1-3) Battonya, 350 néző. V: Dajka. Battonya: Ölei - Kovács Z., Roczkó, Czakó, Baukó, Putnoki, Kiss B., Kovács K., Podina, Tur­bucz, Zsóri. Játékos edző: Ölei Dezső. Magyarbánhegyes: Jamb- rik — Szabó, Bozsár, Evanics, László, Pusztai, Sajben, Kurilla, ifj. Híresek, Málik (Lévai), Vágá­si. Edző: Turcsek Zoltán. A korai vezetés a hazaiakat zavarta meg. A vendégek ki­használták a battonyai csapat hibáit, és öt kapura lövésből öt gólt rúgtak. G.: Putnoki a 6., ill. Málik a 23., a 70., Sajben a 25., a 42., ifj. Turcsek a 60. percben. Jó: Kiss B., ill. Evanics, Pusztai, Sajben, Kurilla, Málik. Ölei Dezső: - A vendégek kö­nyörtelenül kihasználták gyen­geségeinket. A második félidőt végigtámadtuk, de ezúttal sem­mi nem jött össze. Turcsek Zol­tán: - A csapat végig nagyon fe­gyelmezetten és taktikusan ját­szott, ilyen arányban is megér­demelten nyertük meg a talál­kozót. p ifj. Lukács István GYOMAENDRŐDI FC-BÉKÉS- SZENTANDRÁS 4-3 (3-1) Gyomáendrőd, 600 néző. V: Benyovszki Z. Gyomaendrődi FC: Szabó - Dobó, Werle (Tímár A., Szilágyi Szabolcs), Osan, Tí­már K., Tanács, Szilágyi Szi­lárd, Karászi, Toldi, Béla, Hunya (Szegedi). Játékos edző: Szegedi Ferenc. Békésszentandrás: Pet- rás - Fehér, Melian, Steigler, Csipái (Bobvos F.), Bordács, Kajtár (Chlebik), Szécsi (Bob­vos L), Bakró, Virág, Kriska. Edző: Varga László. Izgalmas, változatos párhar­cot láthatott a publikum. A má­sodik játékrészben mindkét csapat keményen harcolt a győ­zelemért, de ez végül a gyomai­aknak sikerült. G.: Hunya a 2., a 23., Osan a 10., Toldi (11-esből) az 58., ill. Steigler a 44., a 82., Virág az 54. percben. Jó: Béla, Dobó, Tímár K., Hunya, ill. Pet- rás, Kriska, Bakró. Szegedi Ferenc: - Remek első félidei játék után a másodikról nem érdemes beszélni. Varga László: - Kritikán aluli játékve-1 zetés, a gyomaiak ellen már Sj másodszorra teszik ezt velünk. | ■ Szabados Ferenc I BÉKÉS-KONDOROS 0-1 (0-0) Békés, 200 néző. V: Mircea. Békés: Kollár — Sándor, Ács (Kerepeczki), Kiss, Balogh, Bok­ros (Walfisch), Szűcs, Pősze, Czinanó M., Vadas, Minya (Nagy T.). Edző: Szarvas András. Kondoros: Stumpf - Zöldi, Kere­kes A. (Rómer), Kasik, Sárosi, Kerekes R. (Medvegy), Omiljak (Ancsin), Kéri, Pusztai, Udvari, Boér. Edző: Somogyi János. A mérkőzés túlnyomó részé­ben enyhe mezőnyfölényben játszott a Kondoros. A hazaiak dolgoztak ki több százszázalé­kos ziccert és egy szabályos gólt is rúgtak, amit a játékveze­tő érvénytelenített. G.: Kéri a 89. percben. Jó: Kiss, Vadas, ill. Stumpf, Zöldi, Kasik, Sárosi. Szarvas András: - Végig iga­zi csapatként játszottunk és küzdöttünk a pályán, sajnos, a gólhelyzetek kihasználásával továbbra is hadilábon állunk. Somogyi János: — Kiszenvedett győzelem. ■ Sz. A. OMTK-RÁKÓCZI—GYOMAENDRŐDI VSE 2-0 (1-0) Orosháza, Rákóczitelep, 250 néző. V: Csuka. OMTK-Rákóczi: Tóth I. - Debreczeni (Sebők), Pásztor, Mátyus, Kánya, Szántó, Skorka, Boros (Szukancsik), Lo­vas (Csete), Lövei, Baranyai. Edző: Kvasznovszky József. Gyo­maendrődi VSE: Hanyecz - Uhrin, Gellai, Báli, Alt, Farkasin- szki (Tóth Cs.), Tímár, Csejtei, Nagy M., Nagy L. (Beinschróth), Balogh Cs. (Kővágó). Szakmai vezető: Pelyva Miklós. A hazaiak közönségszórakoz- tatóan futballoztak, helyzetei­ket kihasználták, így biztos győzelmet arattak. G.: Lövei a ló., az 59. percben. Jó: Pásztor, Mátyus, Lövei, Baranyai, ill. Gellai, Tímár, Nagy M. Kvasznovszky József: - Gól­fesztivál helyett meg kellett elé­gednünk a minimális különbsé­gű győzelemmel. Pelyva Mik­lós: - Lehetetlenség és tehetet­lenség közül mi továbbra is az utóbbit választjuk. p Bot Ferenc MEZŐBERÉNY-ERZSÉBETHELY 1-0 (1-0) Mezőberény, 120 néző. V: Vereska. Mezőberény: Barabás - Balogh (Várhalmi), Bereczki L, Bokor, Lakatos, Pántya (Gál), Gidófalvi, Wagner, Bondár, Be­reczki G. (Krecsmarik T.), Szűcs. Játékos edző: Barabás Ist­ván. Erzsébethely: Hajdú - Lau- rinyecz, Csiernyik, Hrabovszki (Kolarovszki), Zsilák, Varga (Tí­már), Jantyik, Péter (Fride- rikusz), Feuerwerker, Göblyös, Lábos. Edző: Pásztor József. A Mezőberény sáros, mély ta­lajú pályán nagy küzdelemben, egy jól eltalált lövéssel győzött. G.: Bereczki L. a 32. percen. Jó: Wagner, Bereczki L., Bokor, ill. Baukó, Balogh. Barabás István: - Jó iramú mérkőzésen egy „talált” góllal itthon tartottuk a három pontot. Pásztor József: - Sikerült egy győztes gólt „rúgni” az ellenfél­nek. ■ Gurmai Sándor SZEGHALOM-MEZŐKOVÁCSHÁZA 3-2 (0-2) Szeghalom, 200 néző. V: Al­berti. Szeghalom: Komáromi - Nagy (Kincses), Simon, Sáfián Z., Komróczki, Boruzs, Zsom- bok K. (Zsigovics), Vámos (Ko­vács), Elek T., Sáfián L, Bihari. Edző: ifj. Zsombok János. Mező- kovácsháza: Schwarcz - Szabó K., Dumitriu, Szűcs (Balázs), Szentiványi, Zábrák, Húsvéth, Bányik (Dékány), Bíró, Stanciu, Németh. Edző: Vágó Mihály. Az első félidőben a támadó szellemben pályára lépő vendé­gek 2-0-ás vezetése meglepte a hazaiakat. A szeghalmiaknak a második felvonásban keményen meg kellett dolgozniuk a győze­lemért G.: Vámos a 61., Nagy K. a 63., Komróczki a 72., ill. Stanciu a 25., Németh a 38. perc­ben. Jó: Bihari (a mezőny legjobb­ja), Nagy K., Komróczki, Zsigo­vics, ill. Szabó, Dumitriu, Bíró. Ifj. Zsombok János: - Egy fél­idő szenvedés, egy félidő foci. Vágó Mihály: - Egy félidőn át kitűnően játszottunk, de szünet után voltak akik úgy „döntöt­tek”, hogy ezt a mérkőzést nem nyerhetjük meg. ■ Zs. J. GYÉ-MOBIL TÓTKOMLÓS-MEZŐ­HEGYES 0-2 (0-1) Tótkomlós, 250 néző. V: Frey. Gyé-Mobil Tótkomlós: Jakab - Nyíregyházki, Bányik, Somogy- vári, Dávid, Csordás, Fazekas, Papp (Szalai), Kaliska (Herczeg), Csikai, Krátky. Edző: Bordás Sán­dor. Mezőhegyes: Binges - Csiz­madia, Berki, Fekete, Kovács, Gál (Kiss), Varga, Szabó, Horváth (Gróf), Szatmári (Bojeczán), Ács. Edző: Mákos Árpád. Közepes színvonalú mérkő­zésen a vendégek jobb helyzet- kihasználásuknak köszönhetik a három pontot. G.: Varga a 34., Ács (11-esből) az 55. percben. Jó: Bányik, Csordás, Fazekas, ill. Binges, Fekete, Gál, Varga. Bordás Sándor: - Az első fél­időben túlságosan tiszteltük az ellenfelünket, a másodikban feljavultunk, helyzeteket alakí­tottunk ki, de sajnos ezeket ki is hagytuk. Mákos Árpád: - Megérdemelt győzelmet arat­tunk. ■ Tóth B. István MÉHKERÉK-SZABADKÍGYÓS 5-2 (2-1) Méhkerék, 560 néző. V: Rácz Zs. Méhkerék: Patka Gy. - Ba­logh, Lukucz, Berényi, Bagi, Bon­dár, Semjéni (Hajdú), Gajdács, Martyin (Uhrin), Barcsay, Tóth At­tila (Patka J.). Edző: Balogh István. Szabadkígyós: Varró — Rattai, Kiss, Bozsó A., Bánfi (Bozsó E), Tóth Z. (Tóth Attila), Süli (Holecs- ka), Ekker A., Szalai, Boruzs, Ekker G. Edző: Kiss László. Egyperces gyászszünet előz­te meg a mérkőzést Rúzsa György emlékére. A hazai csa­pat egy Semjénivel jobb volt el­lenfelénél. A méhkeréki játékos ötször talált a hálóba. Kiállítva: Hajdú és Ekker G. (mindkettő kakaskodásért) a 83. percben. G.: Semjéni a 2., a 30., a 61., a 74. és a 84., ill. Tóth Z. a 21., Szalai a 88. percben. Jó: Semjé­ni (a mezőny legjobbja), Berényi, Lukucz, Gajdács, Bagi, ill. Bozsó A., Ekker A., Szalai. Balogh István: - Igazi karne­váli hangulat, öt gól, kiváló já­ték, és a szurkolók is jól szóra­koztak. Kiss László: - Elismeré­sem a hazai csapatnak, megér­demelten nyert, mi pedig to­vábbra is keressük régi önma­gunkat. ■ Árgyelán Mihály Ifjúsági: Vésztő-Dévaványa 1-0, Battonya-Magyarbánhe- gyes 4-0, Gyomaendrődi FC- Békésszentandrás 3—2, Békés- Kondoros 2-1, OMTK-Gyoma- endrődi VSE 0-0, Mezőbe- rény-Erzsébethely 0-1, Szeg- halom-Mezőkovácsháza 16-0, Tótkomlós-Mezőhegyes 4-1, Méhkerék-Szabadkígyós 0-2. Kilencszer tömték ki a kunágotaiak hálóját a megye kettőben CSABACSÜD-GÁDOROS 3-2 (2-1) BékésNet megyei II. osztályú labdarúgó-mérkőzés, Csabacsüd, 100 néző. V: Rózsa. Csabacsüd: Adamik - Jansik, Szilágyi, Gombár Cs., Gombár A., Mizik, Hangya, Varga, Pa- lyov (Gazsó), Szebegyinszki (Urbancsok), Gulyás (Nagy E). Edző: Rétes Pál. Gádoros: Iva- nics - Pisont R., Pisont Z., Szka- lonai, Nana, Szikora, Liszkai, Tasi, Jernei, Maglóczki, Farkas. Edző: Lengyel Krisztián. Rangadóhoz illő mérkőzésen a hazai csapat sok helyzetet dol­gozott ki, ezeket sorra kihagy­ták, amely majdnem megbosz- szulta magát. Kiállítva: Tasi (második sárga lap után) a 73. percben. G.: Szebegyinszki a 23., Gulyás a 40., Palyov az 53., ill. Nana a 15., Liszkai a 85. percben. Jó: Gulyás, Szebegyin­szki, Urbancsok, ill. Jernei, Na­na. Rétes Pál: - Rengeteg helyze­tet hagytunk ki, ha berúgjuk ezeket, négy-öt góllal nyerhet­tünk volna. Lengyel Krisztián: - Jó mérkőzésen alulmaradtunk, a mai napon minden sikerült a Csabacsüdnek. Tíz emberrel jól játszottunk, a végén egyenlít­hettünk volna. Jövő héten, aki akar látni egy igazi rangadót, jöjjön el Gádorosra. ■ R. P. DOBOZ-MEDGYESEGYHÁZA 3-2 (2-1) Doboz, 250 néző. V.: Majoros. G.: Lipták a 20., Sztojka a 35., Szatmári a 88., ill. Kovács Z. a 28., Holecz a 70. percben. Jó: Lipták, Váczi J., Szabó T., Kundia, Vári, ill. Kovács Z., Holecz, Vígh, Kindel. Zsigmond Károly: - Érdemes volt a végsőkig küzdeni. A do­bozi labdarúgók szép teljesít­ményt nyújtottak. Szenti Zol­tán: - Fáradt volt a csapat, de az a baj, hogy egy páran nem a munka miatt. ■ Zs. K. OKÁNY-TELEKGERENDÁS 4-2 (4-1) Okány, 200 néző. V.: Sárközi. G.: Rácz az 1., a 21., Komáromi a 15., Vári a 25., ill. Patka a 33., Boldizsár a 60. percben. Jó: Ko­máromi, Rácz, Szabó L, Papp, ill. Belicza J., Tóth L, Patka. Hégely Sándor: - Négy-null után magunkra húztuk az el­lenfelet. Borgula János: - Nehéz hétköznapok, még nehezebb hétvégék. ■ Mártha Lajos CSORVÁS-CSANÁDAPÁCA 2-3 (0-1) Csorvás, 100 néző. V.: Né­meth. G.: Zsiga az 58., Németh a 65., ill. Kovács a 21., a 73., Göcző a 69. percben. Jó: Hocz, Németh, Béres, ill. Kovács, Zsadány, Harangozó, Göcző. Evanics István: - Szegény embert még az ág is húzza. Szikora Pál: — Győzelmünket a jó egyéni teljesítményeknek kö­szönhetjük. ■ E. I. KÖRÖSLADÁNY-KAMUT 2-2 (1-1) Körösladány, 150 néző. V: Pa­taki. G.: Bokor a 27., Keresztesi K. (11-esből) a 60., ill. Kiss a 30., Szarvas a 90. percben. Jó: Hor­váth T., Farkas, Balogh, Bokor, ill. Pősze, Szarvas, Kiszely, Kiss. Franyó János körösladányi szakosztályvezető: - Mezőnyfó- lényünket az utolsó percben ka­pott gól miatt nem tudtuk győ­zelemre váltani. Szarvas János: - A lelkes hazaiaknak ajándé­koztunk két gólt. Kis szerencsé­vel végül pontot mentettünk a meccs végén. ■ Ponta Sándor FÜZESGYARMAT-KUNÁGOTA 9-0 (4-0) Füzesgyarmat, 250 néző. V: Szaszák. G.: Varga L. a 4. és a 70., Ulrich P. a 7., Tóth Cs. a 22., Boros a 27., az 51 és az 57., Novák a 49. és az 53. percben. Jó: Dávid (a mezőny legjobbja), Novák, Nagy G., Varga L, Boros, Ulrich P., ill. Méreg. Boros Tibor füzesgyarmati szakosztályvezető: - A bajnoki címet már nem veheti el tőlünk senki. Van még motivációnk a hátralévő mérkőzésekre is. Id. Multyán Csaba: - Csak annak tudok örülni, hogy a Füzes­gyarmat nem nekünk rúgta a századik gólját. ■ B. T. NAGYSZÉNÁS-BÉKÉSCSABAI MÁV 1-1 (0-0) Nagyszénás, 120 néző. V: Petrusán. Kiállítva: Leszenyicz- ki (Nagyszénás) a 78. percben. G.: Horváth az 56., ill. Potocska az 50. percben. Jó: Gyuris (a mezőny legjobbja), Horváth, Hatfaludi, Popon, ill. Szarka, Méhes, Ondrejcsik, Potocska. Horváth Zsolt: - Minden elis­merésem a játékosaimé. Ezen a mérkőzésen mi nem szerezhet­tünk volna győzelmet akkor sem, ha reggelig játszunk. Bra­un Attila: - A bajnokság hajrá­jához közeledve egyre több ilyen feszült hangulatú mérkő­zés lesz. Meggyőződésem, hogy a játékvezetők között vannak olyanok, akik megtudják oldani ezt a feladatot. ■ H. Zs. SARKAD-TARHOS 1-3 (1-1) Sarkad, 130 néző. V: Ács. G.: Jtíhász a 34., ill. Botyánszki a 39., a 72. és (11-esből) a 81. percben. Jó: Juhász, Hajdú, ill. Botyánszki, Fabulya, Gézárt. Molnár Gyula: — Tovább dol­gozunk, célunk a bentmaradás. Schwarz Jenő: - A második fél­időben kontráink jól sikerültek, miután a hazaiak kihagyták helyzeteiket. ■ Kiss Gábor Ifjúsági: Csabacsüd-Gádoros 6-0, Doboz-Medgyesegyháza 5-1, Okány-Telekgerendás 1- 7, Csorvás—Csanádapáca 0—1, Körösladány—Kamut 7—2, Fü- zesgyarmat-Kunágota 14-0, Nagyszénás-Békéscsabai MÁV 0-5, Sarkad-Tarhos 2-1.