Békés Megyei Hírlap, 2006. április (61. évfolyam, 77-100. szám)

2006-04-18 / 90. szám

2006. ÁPRILIS 18., KEDD - BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP O X W il 1 A 3-1-es győzelem ellenére nehéz szülés volt BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE- CEGLÉD 3-1 (2-0) NB III-as labdarúgó-mérkő­zés, Békéscsaba, Kórház utcai műfüves pálya, 1000 néző. V.: Agócs. Békéscsaba: Such - Tóth-Kovács, Czipó Z., Brlázs - Cseke, Czira, Juhász P. (Miklya), Szenti, Juhász Gy. (Süli) - Dobi (Kocsis), Lengyel. Edző: Jakab Péter. Cégiéi Kirí — Cseh, Kosaras, Abdel Mazsid, Magyari - Farkas J. - Kecske­méti, László (Lendvai), Utassy (Kun), Juhász D. - Szabó T. Edző: Ványi Zsolt. 13. perc: Lengyel kitűnő negyven méteres indítást ka­pott Czipótól, a kaputól tizen­nyolc méterre átvette a labdát és a kiinduló Kiri fölött látvá­nyos mozdulattal a hálóba emelt, 1-0. 30. perc: Bal oldali szöglet­hez jutott a Békéscsaba, míg a ló-oson belül nagy kavarodás, lökdösődés, dulakodás zajlott, Lengyel beívelte a szögletet, s az őrizetlenül hagyott Dobi öt méterről fejelt a jobb sarokba, 2-0. 73. perc: Egy jobb oldali, ke­mény lapos beadást a békéscsa­bai védők és Such kapus is elvé­tett, a labda így akadálytalanul jutott Magyari elé, aki három méterről az üres kapuba továb­bított, 2-1. 88. perc: Békéscsabai akció alakult ki a jobb oldalon, Len­gyel az alapvonaltól középre ívelt, és Kocsis nyolc méterről a ceglédi kapus fölött a hálóba fe­jelt, 3—1. Kitűnő időben, jó pályán jól kezdődött a mérkőzés a Békés­csaba szempontjából, hiszen már a 13. percben egy remek támadás után vezetést szerez­tek a hazaiak. Ezután is többet birtokolták a labdát, és még az első félidőben növelték az előnyt egy érdekes szögletszi­tuáció után. Ezzel az ered­ménnyel a Békéscsaba az első félidőben elégedett lehetett, és így ők készülődhettek a szü­netben nyugodtabban. A má­sodik játékrész eleje nagy bé­késcsabai fölényt hozott, eb­ben az időszakban akár három gólt is szerezhetett volna a ha­zai gárda. Azonbdn a helyze­tek kimaradtak, és továbbra is maradt a 2—0. A mérkőzés vé­ge felé egy nem túl veszélyes szituációból ajándék gólhoz jutott a ceglédi gárda, ezt köve­tően teljesen felborult a játék, a békéscsabai csapat nem tu­dott magához térni a gól utáni sokkból, s emiatt nehéz hely­zetbe került. Szerencsére a vé­gén egy szép kontrát eredmé­nyesen fejezett be Kocsis, és így magabiztossá vált a győze­lem. Jó: Dobi, Lengyel, Brlázs, Czira, ill. Farkas. Jakab Péter: - Magunknak tettük nehézzé a végét, de re­mélem, hogy utoljára fordult elő ilyen. Ványi Zsolt: - Második félidei játékunkkal sikerült iz­galmassá tenni a mérkőzést. 2— 1-nél ha nem a kapufát találjuk el, a döntetlent megszerezhet­tük volna. Ifjúságiak: Békéscsaba 1912 Előre SE-Cegléd 5-0 (2-0). ■ J.P. SZARVASI FC-ALGYŐ 0-2 (0-0) Szarvas, 200 néző. V.: Kristóf. Szarvas: Balatoni - Kugyela B., Pákozdi, Kis M., Terhes — Darida P. (Darida Zs.), Zahorecz R. (Darida N.), Somogyi, Csellár — Fekécs (Brakszatórisz), Klimaj. Edző: Paulik János. Algyő: Dénes - Vass, Varga F., Kothencz, Krucsó — Varga N., Krajczár, Sümeghy (Retek) - Tóth, Katona (Pataki), Végh (Daróczi). Edző: Lóczi István. 64. perc: Krajczár bal oldali beadását a jól helyezkedő Tóth a bal alsó sarokba bólintotta, 0-1. 72. perc: Vass—Tóth volt a lab­da útja, az utóbbi Katonához passzolt, aki mintegy tíz méter­ről kilőtte a jobb alsó sarkot, 0-2. Már a mérkőzés elején fel­tűnt, hogy a vendégcsapat na­gyon komolyan veszi a találko­zót, ugyanis a párharcokat rendre megnyerték. Szünetig némiképpen feljöttek a szarva­siak, de a vendégcsapat védel­mét nem tudták kijátszani. For­dulás után Krajczárék hamar döntésre akarták vinni a dolgot, és ez a félidő közepén sikerült is. Ezután a hazaiaknak is vol­tak lehetőségeik, de a mai na­pon jobban játszó Algyő ellen ez nem sikerült. Jó: Kis M., Ter­hes, Fekécs, ill. Kothencz, Krucsó, Varga N. Paulik János: - A taktikusab- ban játszó Algyő megérdemel­ten nyert. Lóczi István: - Kicsit tartottunk a hazaiaktól, de végül is a taktikánk bevált, és úgy ér­zem, megérdemelten nyertünk. Ifjúságiak: Szarvasi FC- Algyő 4-2 (4-2) ■ Kepenyes György GYULAI TERMÁL FC-DABAS 2-0 (2-0) Gyula, 250 néző. V: Kálé. Gyula: Steigerwald - Marczis, Tereny, Cser - Cseke, Karda (Gonda), Tamási, Brasoveanu, Szelei - Kis-Szabó (Török), Tóth R. (Kertész). Edző: Szabó Attila. Dabas: Monok - Teplán, Laczkó, Szakács, Danyis - Szentgyörgyi, Suhajda (Ordasi), Gál (Sztancs), Volenszki - Liszkai (Feczesin), Moldován. Edző: Gálvölgyi István. 27. perc: Karda jobb oldali partdobása Szelei elé került kö­zépen, aki tizennégy méterről a jobb alsó sarokba lőtt, 1-0. 39. perc: Egy előrevágott lab­dát Monok akart lábbal mente­ni, labdájára azonban Kis- Szabó rácsapott, és egy csel után a hálóba talált, 2-0. A hazai csapat kezdett job­ban. Vezetésük birtokában sem állt le a gyulai gárda, ismét két nagy helyzetet dolgoztak ki. A 39. percben szerzett góljukkal megnyugtató előnnyel vonul­hattak a szünetre. A második félidőben a vendégek voltak fö­lényben, szinte végig ők uralták ezt a játékrészt, a fürdővárosi csapatnak a óO. perc táján vol­tak érdemleges kezdeményezé­sei. A 85. percben azonban egy sajnálatos sérülés történt: egy előrevágott labdára Karda raj­tolt, a kifutó Monok kapus azonban úgy' leterítette a hazai játékost, hogy az nem tudta folytatni a mérkőzést, s a koráb­ban apróságokért öt sárga lapot is kiosztó Kálé játékvezető en­nél az esetnél csak játékvezetői labdát ítélt. Jó: Tereny, Tamási, Cser, ill. Laczkó, Szakács. Szabó Attila: - Az első félidőbeli jó játékunk alapján megérdemelt győzelmet arat­tunk. Remek hozzáállást tanú­sítottak játékosaink. Gálvölgyi István: - Az első félidőben elkö­vetett szarvashibák miatt vere­séget szenvedtünk. Ifjúságiak: Gyulai Termál FC-Dabas 1-0 (0-0) ■ Jenei Kálmán A KÖVITE+SARKADKERESZTÚR— Örkény találkozó elmaradt, mi­vel szombaton a sarkadkeresz- túri pálya addig is rendkívül mély talaja az ifjúsági mérkő­zés utáni sárdagasztást követő­en játékra alkalmatlanná vált. A tervek szerint a két felnőtt együttes május 3-án, szerdán pótolja a mérkőzést. Ifjúságiak: Kövite+Sarkadke- resztúr-Örkény 0-0. További eredmények: Mo­nor-Tápiógyörgye 3—1, Hódme- zővásárhely-Szolnoki Sparta- cus-RSE 2—2, Kiskunhalas— Túrkeve 2-0. Szabadnapos: Mezőtúr. Magyarbánhegyesi bravúr Mezőhegyesen MEZŐHEGYES­MAGYARBÁNHEGYES 0-1 (0-1) Lancast megyei I. osztályú labdarúgó-mérkőzés, Mezőhe­gyes, 350 néző. V.: Rácz. Mező­hegyes: Binges — Berki, Pataki, Kiss (Bojeczán), Kovács, Gál, Varga, Szabó Á., Horváth, Szat­mári G., Ács. Edző: Mákos Ár­pád. Magyarbánhegyes: Jambrik - Szabó T., Janis, Opauszki, ifj. Turcsek, Pusztai, Sajben (Vágá­si), Kurilla, Fejes (László), Málik, Fazekas. Edző: Turcsek Zoltán. Küzdelmes mérkőzésen a jól védekező vendégek egy nagy helyzetükből gólt rúgtak. A ha­zaiak a lehetőségeiket kihagy­ták, így végül megérdemelt a magyarbánhegyesi siker. G.: Málik a 27. percben. Jó: Gál, Berki, Szatmári G., ill. Málik, Szabó T., Fazekas, Sajben. Mákos Árpád: — Hiába ját­szottunk végig mezőnyfölény­ben és alakítottunk ki fél tucat­nyi gólhelyzetet, ez megbosz- szulta magát. Gólínségünk to­vább tart. Turcsek Zoltán: - A rangadó nagy küzdelmet ho­zott. ■ Perlaki János vésztő-békésszentandrás 1-1 (1-0) Vésztő, 300 néző. V: Rácz Zs. Vésztő: Kiss — Rábai, Kereszte­si, Papp, Czinanó (Jánosi), Bak (Lázár), Pál, Litauszki, Turbucz, Bakos, Szántó. Edző: Hanyecz János. Békésszentandrás: Pet- rás - Bobvos F. (Fehér), Melian, Chlebik (Kovács), Csipái, Bor- dács, Kajtár, Szécsi (Bobvos L), Bakró, Virág, Kriska. Edző: Var­ga László. A helyzetek sokaságát elhibá­zó hazaiak nem tudták otthon tartani a három pontot. G.: Litauszki a 42., ill. Csipái a 86. percben. Jó: Kiss, Litauszki, ill. Petrás, Csipái. Hanyecz János: - Egy-nullnál a helyzeteinket nem tudtuk érté­kesíteni, az ellenfél pedig száz­százalékosan kihasználta. Varga László: - Az első félidőben ka­tasztrofálisan gyengén játszott a középpályássor, a másodikra egy egész más csapat jött ki. Megérdemelten szereztünk egy pontot. ■ Buzgány József BATTONYA-SZABADKÍGYÓS 6-2 (3-0) Battonya, 300 néző. V: Pata­ki. Battonya: Ölei - Lovász (Oláh), Kiss B. (Árgyelán), Géczi, Számfira, Putnoki, Bau- kó, Kovács Z. (Kovács K.), Podi- na, Turbucz, Zsóri. Játékos edző: Ölei Dezső. Szabadkígyós: Varró - Ekker A., Bozsó Z., Bán- fi A., Bánfi R., Ekker G., Tóth, Szalai (Bozsó F.), Bozsó A., Ko­vács P. (Kiss L), Boruzs. Játékos edző: Kiss László. A mai mérkőzésen ragyogó já­tékkal feledtette a múlt heti gyen­gébb produkcióját a hazai csapat, és ilyen arányban is megérde­melten győzött. G.: Lovász a 12., Podina a 20., Géczi a 30., a 62., a 88., Putnoki a 48., ill. Ekker A. a 78., Ekker G. a 81. percben. Jó: Lo­vász, Géczi, Baukó, Turbucz, Zsóri, ill. Bánfi R., Boruzs. Ölei Dezső: - Szép idő, jó já­ték, és fontos győzelem. Kiss László: - A legstabilabb csapat­részünk mondott csődöt, és en­nek súlyos vereség lett a vége. ■ ifj. Lukács István BÉKÉS-ERZSÉBETHELY 2-2 (0-0) Békés, 200 néző. V: Flinta. Bé­kés: Kollár Á. - Ács (Walfisch), Kubik Cs., Zahorán, Balogh, Szűcs, Pősze, Minya (Czinanó M.), Kiss (Bokros), Sándor, Kere- peczki. Edző: Szarvas András. Erzsébethely: Kollár T. - Mázán, Hrabovszki, Jantyik, Varga M., Zsilák, Friderikusz (Kolarovsz- ki), Lábos (Miklya), Horváth (Zsibrita), Göblyös, Feuerwerker. Edző: Pásztor József. Végig közepes iramú és szín­vonalú szomszédvárak találko­zóján az agresszívabb játékot a vendégek mutatták be, de a bé­kési fiatalok küzdőszellemben felvették velük a ritmust. Az eredmény igazságos. G.: Sándor (11-esből) az 51., Czinanó M. a 85., ill. Göblyös az 58., Jantyik az 59. percben. Jó: Kollár Á., Sándor, Czinanó M., Balogh, ill. Göblyös, Mázán, Jantyik. Szarvas András: - Minden mérkőzésünkön olyan hibákat követünk el, amiket ezen a szin­ten nem lenne szabad. Pásztor Józsefi - Egy megnyert mérkő­zést adtunk döntetlenre. ■ Sz. A. MEZŐBERÉNY-SZEGHALOM 0-1 (0-0) Mezőberény, 100 néző. V.: Zsurka. Mezőberény: Balogh - Barabás, Bokor (Gál), Bereczki, Bondár, Pántya (Kiss), Szűcs, Lakatos, Gidófalvi, Wagner, Be- nyovszki. Játékos edző: Barabás István. Szeghalom: Komáromi - Nagy, Elek K., Sáfián Z., Zsombok K. (Zsigovics), Boruzs (Pálinkás), Hajdú, Vámos (Kin­cses G.), Elek T., Sáfián I., Biha­ri. Edző: ifj. Zsombok János. A Mezőberény végig küzdötte a mérkőzést, de az adódó kevés helyzetből egyet sem sikerült értékesíteni. A döntetlen reáli­sabb lett volna. G: Kincses G. a 82. percben. Jó: Bokor, Gidófal­vi, ill. Sáfián Z., Sáfián I., Hajdú, Kincses G. Barabás István: - Alacsony színvonalú mérkőzésen a sze­rencsésebb csapat nyert. Sajnos ezek nem mi voltunk. Ifj. Zsombok János: - Az eddigi leg­gyengébb játékunkkal nem ér­demeltük meg a három pontot. ■ Gurmai Sándor GYÉ-MOBIL TÓTKOM LÓS-DÉVAVÁ- NYA 2-5 (1-1) Tótkomlós, 150 néző. V: Csöngető. Gyé-Mobil Tótkom­lós: Jakab - Nyíregyházki, Roszkos (Szalai), Czollner (Csikai), Dávid (Bányik), Paksi, Fazekas, Papp, Csordás, Kalis- ka, Garan. Edző: Bordás Sándor. Dévaványa: Kardos - Ilyés, Molnár, Kovács Zs., Zeller, Cza- kó, Pesztránszki (Sille), Ada- mecz, Bogya L, Kálmán, Pálfi. Edző: Molnár Tamás. Küzdelmes találkozón hiába szereztek vezetést a hazaiak, ugyanis a második félidőben a’ tíz emberrel játszó dévavá-nyai- ak fordítottak. A tótkomlósi Roszkos Roland megsérült az első félidő közepe táján, elvitte a mentő. Kiállítva: Zeller (utolsó emberként lerántotta ellenfelét) a 44. percben. G.: Roszkos a 10., Bányik (11-esből) a 78., ill. Pesztránszki a 16. és a 77., Ko­vács Zs. az 55. és az 58., Pálfi a 88. percben. Jó: Fazekas, ill. Ko- vács Zs., Pesztránszki, Pálfi. fi Bordás Sándor: - Az ellenfél » leckét adott a futball iránti alá-1 zatból és hozzáállásból. A mi já- § tékunk óvodás szintű volt. Mol­nár Tamás: - A csapat tíz em­berrel is óriásit küzdött és lát­ványos gólokat rúgott. Igazi húsvéti hangulatot csináltunk. ■ Tóth B. István MÉHKERÉK-GYOMAENDRŐDI VSE 3-1 (3-1) Méhkerék, 270 néző. V.: Ve­reska. Méhkerék: Patka Gy. - Uhrin J. (Balogh Zs.), Berényi, Lukucz, Bondár, Karakas, Gajd­ács, Semjéni, Martyin (Patka J.), Barcsay, Tóth (Csotye). Edző: Balogh István. Gyomaendrődi VSE: Hanyecz - Nagy L, Uhrin T., Csejtei, Báli (Kurilla), Tímár, Nagy M., Matus, Gellai, Balogh Cs., Tóth Cs. (Tóth L.). Szakmai vezető: Pelyva Miklós. Már az első félidőben eldőlt a mérkőzés, a második játékrész­ben kiegyenlítettebb játék folyt. G.: Uhrin J. a 2., Berényi a 4., Barcsay a 28., ill. Balogh Cs. a 44. percben. Jó: Uhrin, Lukucz, Barcsay, Berényi, Karakas, ill. Hanyecz, Tamás, Balogh Cs. Balogh István: - Végre meg­tört a hazai átok. Egy szimpati­kus Gyomaendrőd ellen megér­Sárdagasztás Méhkeréken. Ennek ellenére a hazaiak győztek. demelt győzelmet arattunk. Pelyva Miklós: - Ilyen hiú és rossz játékvezetéssel még nem találkoztam. ■ Árgyelán Mihály OMTK-RÁKÓCZI- MEZŐKOVÁCSHÁZA 5-1 (4-0) Orosháza, 400 néző. V: Sala­mon. OMTK-Rákóczi: Kunos - Debreczeni, Pásztor, Mátyus, Nagy D. (Szukancsik), Kánya, Szántó (Sebők), Skorka (Lovas), Boros, Lövei, Baranyai. Edző: Kvasznovszky József. Mezőko- vácsháza: Schwarcz - Húsvéth, Dumitriu, Bíró, Zsótész, Záb- rák, Szűcs (Balázs), Németh Sz., Szakái, Szentiványi (Bá­nyik), Stanciu. Edző: Vágó Mi­hály, Szabó Ferenc. Sportszerűen és lelkesen ját­szó vendégek ellen hozta a köte­lező győzelmet a hazai csapat. G.: Baranyai (11-esből) a 35. és a 44., Nagy D. a 22., Kánya a 26., Lövei a 62., ill. Stanciu az 51. percben. Jó: Pásztor, Szántó, Boros, Bara­nyai, ill., Schwarcz, Stanciu. Kvasznovszky József: - Könnyed játékkal ilyen arány­ban is megérdemelten nyer­tünk. Sajnálom, hogy a máso­dik félidőben a biztos vezetés tudatában kicsit kiengedtünk. Vágó Mihály, Szabó Ferenc: - Az első félidőben jelentős előnyt szerzett a hazai csapat, az egyéni hibáinkat kihasznál­va. A második félidőre feljavult a csapatjátékunk, de a nagy gólarányú vereségünket nem tudtuk megakadályozni. ■ Bot Ferenc A GYOMAENDRŐDI FC-KONDO­ros mérkőzés a pálya használ­hatatlansága miatt elmaradt. Ifjúsági: Mezőhegyes-Ma- gyarbánhegyes 1-2, Vésztő- Békésszentandrás 1-2, Batto- nya-Szabadkígyós 2-5, Bé­kés—Erzsébethely 2—3, Mező- berény-Szeghalom 2-1, Gyé- Mobil Tótkomlós-Dévaványa 3-1, Méhkerék-Gyomaendrődi VSE 4-5, OMTK-Rákóczi-Me- zőkovácsháza 2-1. A Gyoma­endrődi FC—Kondoros mérkő­zés elmaradt.