Békés Megyei Hírlap, 2006. április (61. évfolyam, 77-100. szám)

2006-04-24 / 95. szám

2006. ÁPRILIS 24., HÉTFŐ - BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP SPORT 11 lan cast megyei i. osztályú labdarúgó-baínokság Tíz emberrel is győzött a Magyarbánhegyes a Vésztő ellen. Pásztor József szerint kellett a győzelem, mint régen a falunak a világítás OFC: GÓLMENTES MÉRKŐZÉS, EGY PONT Az orosháziak nem bírtak a kazincbarcikai Szántai Levente kapussal KAZINCBARCIKA—OROSHÁZA FC 0—0 NB Il-es labdarúgó-mérkő­zés, 300 néző. V.: Berettyón (Veizer, Orosz Krisztina). Ka­zincbarcika: Szántai - Hanász, Harnócz, Sebők, Engi - Kovács, Deák, Odrobéna, Kerekes - Simkó, Darók. Vezetőedző: Ká­dár Zsolt. Orosháza: Tóth Z. - Balogh M., Molnár, Szabó N. - Szeverényi, Kerepeczki, Koncz, Gellér - Ábel, Balázs, Búza. Ve­zetőedző: Belvon Attila. Csere: Búza helyett Lupsa a 61., Darók h. Badalik a 65., Ba­lázs h. Jakab, Odrobéna h. Máthé, mindkettő a 71. percben. Sárga lap: Kovács (buktatá­sért) a 31., Odrobéna (reklamá­lásért) a 37., Koncz (ellenfele visszahúzásáért) az 56., Engi (gáncsolásért) a 70. percben. Szögletarány: 9:5 (1:2). Közepes iramban kezdődött a mérkőzés. Az első negyed­órában kiegyenlített mezőny­játék folyt a pályán, majd foko­zatosan átvette a játék irányí­tását a viharsarki együttes. Az orosháziak többször is gólhely­zetet teremtettek Szántai ka­puja előtt, de csatáraik rendre elkapkodták az adódó lehető­ségeket, így biztos orosházi ve­zetés helyett gól nélküli dön­tetlennel térhettek pihenőre a csapatok. Fordulás után a nagy lendülettel kezdő hazai­ak léptek fel támadólag, ekkor percekig a vendégek térfelén folyt a játék. Ezt követően is­mét az orosháziak vették át a játék irányítását, de gólszerzé­si lehetőségeiket ezúttal a kitű­nő formában védő Szántai ka­pus akadályozta meg. A kimaradtak helvzetek és a látottak alapján a vendégek többgólos győzelmet szalasz­tottak el. Jó: Szántai, Har­nócz, Kovács, Sebők, ill. Mol­nár, Koncz, Kerepeczki, Gel­lér. Kádár Zsolt: - A mai küzdel­mes mérkőzésen egyik csapat sem érdemelt győzelmet, így a látottak alapján a döntetlent igazságosnak tartom. Belvon Attila: - Mi irányítottuk a játé­kot, de gólt sajnos nem sike­rült szereznünk. ■ Guti Ferenc A labdarúgó NB II Keleti cso­port további eredményei: Nyíregyháza-Karcag 1—1, Szolnok-ESMTK 4-1, Bőcs- Soroksár 0-4, Kecskemét- Vecsés 1—1, Vác—Makó 0-1, Jászapáti-Budafok 1-1. Sza­badnapos: Baktalórántháza. ERZSÉBETHELY—OMTK-RÁKÓCZI 2-1 (1-0) Lancast megyei I. osztályú labdarúgó-mérkőzés, Békéscsa­ba, 200 néző. V.: Frey. Erzsébet- hely: Hajdú - Csiernyik (Kola- rovszki), laurinyecz, Hrabovsz- ki, Balogh, Varga, lantyik, Pájer, Lábos (Friderikusz), Fe­uerwerker (Miklya), Zsilák. Edző: Pásztor József. OMTK- Rákóczi: Kunos - Szántó, Deb- reczenf, Mátyus, NagyfSzukan- csik), Kánya, Baranyai, Skorka, Boros, Horváth, Pásztor. Edző: Kvasznovszky József. Az első félidőben a hazai csa­pat három helyzetéből egyet ér­tékesített, és ezzel szerzett veze­tést. A másodikban is a hazaiak irányították a mérkőzést, és így győzelmük teljesen megérde­melt. Kiállítva: Balogh (második sárga lap után) a 87. percben. G.: Balogh a 25. és a 78., ill. Pásztor a 88. percben. Jó: Hajdú, Laurinyecz, Hrabovszki, Varga, ill. Debreczeni, Baranyai. Pásztor József: - A győzelem úgy kellett, mint régen a falu­nak a világítás. Kvasznovszky József: - Minden intelmem elle­nére a csapat túl későn ébredt ahhoz, hogy eredményes le­gyen. ■ Szabó Zoltán KONDOROS-MÉHKERÉK 2-0 (1-0) Kondoros, 250 néző. V.: Rácz A. Kondoros: Kurucz G. - Boér, Kerekes R. (Ancsin P.), Sárosi, Kasik, Zöldi, Kerekes A., Medvegy (Römer), Benczúr, Omiljak, Kéri (Palyusik). Edző: Somogyi János. Méhkerék: Patka Gy. - Semjéni, Balogh, Lukucz, Berényi, Bondár, Bar- csay, Martyin (Hajdú), Karakas, Tóth (Csotye), Bagi (Patka J.). Edző: Balogh István. Az első játékrészben a hazai­ak egy gyors találattal megsze­rezték a vezetést. A folytatás­ban a hazaiak lendületben ma­radtak, s egy újabb góllal eldön­tötték a mérkőzés kimenetelét. G.: Omiljak a 2., Römer az 58. percben. Jó: Omiljak, Sárosi, Römer, Zöldi, Kerekes A., ill. Berényi, Balogh, Karakas. Somogyi János: — Több alap­emberünket nélkülözve is ma­gabiztos győzelmet arattunk. Balogh István: — A második percben kapott gól megfogta a csapatot, aztán csak az ered­mény után szaladtunk. Egy jó Kondorostól szenvedtünk vere­séget. ■ Jankovics László SZABADKÍGYŐS-GYOMAENDRŐDI FC 0-1 (0-0) Szabadkígyós, 230 néző. V.: Hegedűs. Szabadkígyós: Varró - Ekker A., Bozsó Z. (Rattai), Bánfi A., Kiss, Ekker G., Tóth Z., Szalai (Boruzs), Bozsó A., Ko­vács (Holecska), Bánfi R. Játé­kos edző: Kiss László. Gyoma- endrődi FC: Szabó - Dobó, Werle, Tímár, Osan (Szilágyi Szabolcs), Tanács, Karászi, Szi­lágyi Szilárd (Szegedi), Toldi, Béla (Csikós), Hunya. Játékos edző: Szegedi Ferenc. Hiába támadta végig a mérkő­zést a Szabadkígyós, a gólt a nemrégiben edzőváltáson átesett gyomaendrődiek szerezték. G.: Osan a 82. percben. Jó: Bánfi R., Ekker G., Bozsó A., Rattai, ill. Szabó (a mezőny legjobbja), Tol­di, Werle, Tanács, Osan. Kiss László: - Sovány vigasz, de nem érdemeltünk vereséget. Szegedi Ferenc: - Sok minden­nel meg kellett ma küzdenünk, de sikerült értékes három pon­tot szereznünk. ■ Tóth Lajos BÉKÉSSZENTANDRÁS-BATTONYA 0-1 (0-1) Békésszentandrás, 250 néző. V.: Viczián. Békésszentandrás: Petrás - Steigler (Fehér), Bob- vos (Kiss L.), Chlebik (Kovács N.), Csipái, Bordács, Kajtár, Szécsi, Bakró, Virág, Kriska. Edző: Varga László. Battonya: Ölei — Lovász, Roczkó, Géczi, Számfira (Kovács Z.), Putnoki, Baukó, Kovács K., Podina, Turbucz, Kiss B. (Czakó). Edző: Ölei Dezső. A hazai csapat sorra hagyta ki a helyzeteit, a vendégcsapat egyet a kevés helyzetéből ki­használt, így ő vitte el a három pontot. G.: Lovász a 43. percben. Jó: Kriska, Bordács, Csipái, ill. Turbucz, Roczkó, Baukó, Géczi. Varga László: — Ha a helyze­teket berúgjuk, nem kapunk ki. Ölei Dezső: - Küzdelmes mér­kőzésen fontos győzelmet arat­tunk a jól játszó ellenféllel szemben. ■ V. L. DÉVAVÁNYA-MEZŐHEGYES 1-5 (1-3) Dévaványa, 200 néző. V.: Brusznyiczki. Dévaványa: Kar­dos (Darvasi) - Ilyés, Molnár, Kovács Zs., Pálfi, Kálmán, Pesztránszki, Adamecz, Bogya, Nagy R. (Sille), Szakács. Edző: Molnár Tamás. Mezőhegyes: Binges - Berki (Kertmegi), Pa­taki, Fekete, Kovács L. (Köd- mön), Csizmadia, Bojeczán (Kiss), Szabó, Horváth, Szatmá­ri G., Ács. Edző: Mákos Árpád. A találkozó sorsa már az első félórában eldőlt. A jobb erőben lévő, nagyobb játékerőt képvi­selő vendégek ekkorra már há­romgólos előnyt szereztek. A hazaiaknak semmi sem sike­rült. G.: Bogya a 33, ill. Fekete a 11., Szatmári G. a 14., Ács a 28., a 70., a 79. percben. Jó: Pálfi, ill. Berki, Pataki, Fekete, Ács. Molnár Tamás: - Fájó ezt mondani, de ma osztálykülönb­ség volt a két csapat között. Má­kos Árpád: - A szimpatikus és lelkes hazaiak ellen ilyen arányban is megérdemelten nyertünk. ■ Vass József MEZŐKOVÁCSHÁZA- MEZŐBERÉNY 1-2 (0-0) Mezőkovácsháza, 100 néző. V.: Kiss. Mezőkovácsháza: Mesterlövészek A Lancast megyei l. osztályú labdarúgó-bajnokság góllövőlistá­jának élmezőnye, 19 gólos: Szántó (Vésztő). 18 gólos: Géczi (Battonya). 17 gólos: Múlik (Magyarbánhegyes). 16 gólos: Bara­nyai (OMTK). 15 gólos: Ács (Mezőhegyes), Tóth A. (Méhkerék), Podina (Battonya). 14 gólos: Ekker A. (Szabadkígyós), Hunya (Gyomaendrődi FC), Boér (Kondoros, OMTK-Rákóczi), Bakos (\'észtő). 13 gólos: Toldi (Gyomaendrődi FC). 11 gólos: Lóvéi (OMTK), Putnoki (Battonya), Pusztai (Kondoros), Werle (Gyo­maendrődi FC), Miklya (Erzsébethely), Fejes M. (Magyarbánhe- gyes, Mezőberény). 10 gólos: Tóth A. (Szabadkígyós), Szegedi (Gyomaendrődi FC), Barcsay (Méhkerék), Elek T. (Szeghalom). Schwarz — Zsótész, Dumitriu, Szűcs K., Szentiványi, Zábrák, Húsvéth, Szakái, Bányik (Dé- kány), Stanciu, Németh (Sza­bó). Edző: Vágó Mihály. Mező­berény: Balogh - Barabás, Bo­kor, Bereczki L., Bondár, Szűcs Z., Lakatos (Pántya), Gidófalvi, Wagner (Bereczki G.), Benyov- szki, Kis. Játékos edző: Barabás István. A második félidőben tíz em­berrel játszó mezőberényiek bravúros győzelmet arattak a helyzetek sokaságát elpuskázó mezőkovácsháziak otthonában. Kiállítva: Benyovszki (szöve­gért) az 56. percben. G.: Stanciu (11-esből) az 51., ill. Ba­rabás az 58., Kis a 85. percben. Jó: Húsvéth, Schwarz, ill. Ba­logh, Gidófalvi, Szűcs Z., Bereczki G. Vágó Mihály: — Megérdemel­ten győzött a lelkesen küzdő vendégcsapat. Kihagytuk a helyzeteinket, így más nem is lehetett az eredmény. Barabás István: — Végre vesztes állás­ból, tíz emberrel is sikerült megfordítani az eredményt. A játék gyenge volt, de a hozzáál­lás példaértékű. Ez már biztató jel. ■ Szabó Lajos GYOMAENDRŐDI VSE—BÉKÉS 1-0 (1-0) Gyomaendrőd, 200 néző. V.: fisch), Balogh 0., Czinanó. Edző: Szarvas András. Küzdelmes, nem túl magas színvonalú mérkőzésen a hazai csapat lelkesedése győzelemhez vezetett. G.: Balogh Cs. a 25. percben. ló: Tímár, Alt, Csejtei, Balogh Cs., ill. Sándor, Balogh 0. Pelyva Miklós: - Ma a három pont begyűjtése volt a legfonto­sabb cél, ezt a csapat sikerrel teljesítette. Szarvas András: - Meddő mezőnyfölényünk nem ért gólt, így csak hazai győze­lem születhetett. ■ V. I. SZEGHALOM-GYÉ-MOBIL TÓTKOMLÓS 3-1 (1-0) Szeghalom, 300 néző. V.: Bá­lint. Szeghalom: Komáromi - Nagy (Kincses), Zsigovics, Sáfi- án Z., Komróczki, Boruzs, Haj-, dú (Simon), Vámos, Elek T., Sáfián I., Zsombok K. (Pálin­kás). Edző: ifj Zsombok János. Gyé-Mobil Tótkomlós: Jakab - Nyíregyházki, Garan (Kaliska), Horváth, Dávid, Csordás, Faze­kas, Papp, Paksi (Krátki), Csi- kai, Czollner (Bányik) Edző: Bordás Sándor. A hazai csapat a számára kö­telező győzelmet csak a második félidőben mutatott javuló játék­kal tudta biztosítani. G.: Elek T. a 20., Vámos (11-esből) a 65. és a 83., ill. Papp az 52. percben. Jó: Zsigovics, Sáfián Z., Vámos A., MAGYARBÁNHEGYES-VÉSZTŐ 2-1 (0-0) Magyarbánhegyes, 300 néző. V.: Czirbuly. Magyarbánhegyes: Jambrik — Szabó, Bozsár, Faze­kas, László, ifj. Turcsek, Sajben, Kurilla, Fejes (Vágási), Málik, Opauszki. Edző: Turcsek Zoltán. Vésztő: Kiss - Rábai, Keresztesi, Papp (Czinanó B.), Jánosi, Pál, Bak (Bereczki), Litauszki (Sző­ke), Turbucz, Bakos, Szántó. Edző: Hanyecz János. Mindkét csapat támadó fut­ballt játszott. Egy nagyon jó és színvonalas mérkőzésen a ha­zai csapat lelkesedésének kö­szönheti, hogy tíz emberrel is megfordította a mérkőzést és megérdemelten nyert. Kiállítva: Fazekas (második sárga lap után) a 65. percben. G.: Kurilla az 65., Málik a 80., ill. Bakos az 55. percben. Jó: Málik, Sajben, Kurilla, László, Opauszki, ill. Rábai, Jánosi, Keresztesi. Turcsek Zoltán: - Fantaszti­kus második félidőt produkált a csapat, pedig huszonöt percet emberhátrányban játszottunk. A lelkes, fegyelmezett játékunk három pontot eredményezett. Hanyecz János: - Megint nyert mérkőzést engedtünk ki a ke­zünkből. A hazai csapat a végén tíz emberrel is megérdemelte a győzelmet. ■ Fejes Mihály Ne tévesszen meg senkit, nem a Stuttgart látogatott Mezőkovácsházára a hét végén a megyei I. osztályban, hanem csupán a Mezőberény. Igaz, a vendégek elorozták minkét pontot a házigazdáktól. Benyovszki J. Gyomaendrődi VSE: Hanyecz - Nagy L., Uhrin, Tímár, Alt, Nagy M. (Tóth), Ma­tus (Kiss), Csejtei, Balogh Cs., Fekécs, Farkasinszki (Bein- schróth). Szakmai vezető: Pely­va Miklós. Békés: Kollár - Ács, Kubik, Zahorán J. (Lakatos), Szűcs, Sándor, Vadas, Minya (Bokros), Kerepeczki (Wal­Sáfián I., ill. Jakab, Dávid, Papp. Ifj. Zsombok János: - Helyen­ként javult a játékunk, de amíg a helyzeteinket nem használjuk ki, addig meg kell elégedni a szerény, de biztos győzelem­mel. Bordás Sándor: - Végig nyílttá tettük a mérkőzést, de a lehetőségeinket nem tudtuk ki­használni. ■ Zs. J. Ifjúsági: Erzsébethely­OMTK 6-0, Kondoros-Méhke­rék 6-0, Szabadkígyós-Gyo- maendrődi FC 3-0, Békésszent- andrás-Battonya 1-3, Déva- ványa-Mezőhegyes 4-1, Mező­kovácsháza—Mezőberény 0—6, Gyomaendrődi VSE-Békés 1— 0, Szeghalom-Tótkomlós 4-2, Magyarbánhegyes-Vésztő 1-3.