Békés Megyei Hírlap, 2006. április (61. évfolyam, 77-100. szám)

2006-04-18 / 90. szám

12 SPORT BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP - 2006. ÁPRILIS 18., KEDD Beelőzött a fővárosi együttes kézilabda nb i A hajrában nyert a Spartacus és ezzel némi lépéselőnybe került Orosházi FKSE-Delfin KC Kecskemét 25-24 (17-10) NB I B-s férfi kézilabda-mérkő­zés, Orosháza, 300 néző. V.; Medve, Tóth. Orosháza: SZ1K0RA A. - Krizsán 1, BER­TA G. 10, BAJUSZ 7, Gazsó 2, Bánfi, Kardos 1. Cs.: Szikora G. (kapus), Pásztor, Juhász 4, Kosa, Varga A. Edző: Bakó Bo­lond. A Delfin KC legjobb do­bói: Pál 7, Zapletán 5. Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hét­méteresek: 2/1, ill. 2/2. * A hazaiak kezdtek jobban, a hatodik percben 3-1-re vezet­tek. A kecskemétieknél sok volt a technikai hiba, gyengén véde­kezett a vendégcsapat, így foko­zatosan húzott el a hazai együt­tes. Elsősorban Berta Gábor járt élen a gólgyártásban, de Bajusz is jeleskedett A kecske­métiek csak az orosháziak tá­madásban elkövetett hibái után gyors kontrákból tudtak gólt szerezni. Szünet után egy másik Kecs­kemét jött a pályára, a hazaiak még az öltözőben voltak, így a 40. percben 18-16 volt az állás. A folytatásban felváltva estek a gólok, Kun István, a vendégek edzője rendre reklamált, űzte- hajtotta csapatát. A hajrában a kecskemétiek átvették a veze­tést, de az orosháziak egyenlítet­tek, majd ismét előnyhöz jutot­tak. Az utolsó percben Bakó Berta Gábor (Jobbra) tíz góllal járult hozzá az orosháziak győzelméhez. edző időt kért, ám labdát szer­zett a vendégcsapat, ekkor Kun István is kikérte az idejét A kecskeméti támadás után Szikora Attila bravúrral védett, majd Bajusz ellen három má­sodperccel a lefújás ellen sza­baddobási ítéltek a sípmesterek. A küzdelmes találkozón drá­mai csatában megérdemelten nyertek a hazaiak. Bakó Botond: - A mezőny egyik legjobb csapata ellen si­került nyernünk, amelyért nagyon keményen megdolgoz­tak a fiúk. rnrnm ■ A négy közé jutásért játszanak Komlón A férfi kézilabda Magyar Ku­pában a legjobb négy közé jutásért április 18-án, ked­den 18 órakor Komlón lép pályára az Erste-Békési FKC együttese. A találkozót a Sport 1 Tv élőben közvetíti. Szőke István, a békésiek rutinos mestere így véleke­dik az esélyekről: - Mivel a hazaiak a bajnokságban elő­rébb végeztek a tabellán és egy összeszokott társaságról van szó, így ők a mérkőzés esélyesei. Mindez egyben azt is jelenti, hogy a Komlónak van nagyobb veszteni valója a kupatalálkozón. Egyébként azt már megfigyeltem, ha tétmérkőzést kell játsza­nunk, sokkal idegesebb a csapatunk, s emiatt görcsös­sé válik. Ezt tapasztalhattuk legutóbb a Csömör elleni rájátszásbeli bajnoki össze­csapáson. Most az esélytele­nek nyugalmával léphetünk pályára és a tisztes helytál­lásra törekszünk. Döntetlen­nél egyébként mi jutnánk to­vább, mivel idegenben ját­szunk. A hazaiaknál a gól­erős Sutkára, a volt békési Cifrára és a két szélsőre, Csorbára, Egrire kell figyel­nünk, de sok függ a két ka­pus, Mészáros és Pókos telje­sítményétől is. Nálunk a csa­pat minden tagja egészsé­ges. ■ V. L. Mesterlövészek A Lancast megyei L osztályú labdarúgó-bajnokság góllövőlis­tájának élmezőnye. 19 gólos: Szántó (Vésztő). 18 gólos: Géczi (Battonya). 16 gólos: Baranyai (OMTK), Málik (Magyarbánhe- gyes). 15 gólos: Tóth A. (Méhke­rék), Podina (Battonya). 14 gó­los: Ekker A. (Szabadkígyós), Hunya (Gyomaendrődi FC), Boér (Kondoros, OMTK). 13 gó­los: Bakos (Vésztő), Toldi (Gyo­maendrődi FC). 12 gólos: Ács (Mezőhegyes). 11 gólos: Lövei (OMTK), Putnoki (Battonya), Pusztai (Kondoros), Werte (Gyo­maendrődi FC), Miklya (Erzsé- bethely), Fejes M. (Magyarbán- hegyes, Mezőberény). MM M ® ® ® A BékésNet megyei n. osztá­lyú labdarúgó-bajnokság gól­lövőlistájának élmezőnye. 26 gólos: Tasi (Gádoros). 25 gólos: Nana (Gádoros). 20 gólos: Tóth Cs. (Füzesgyarmat). 18 gólos: Botyánszki (Tarhos). 15 gólos: Multyán Cs. (Kunágota), Bo­ros (Füzesgyarmat). 14 gólos: Sztratyinszki (Kamut). 13 gó­los: Pintér (Telekgerendás), Novák (Füzesgyarmat). 12 gó­los: Nouas (Békéscsabai MÁV). 11 gólos: Szebegyinsz- ki (Csabacsüd), Polczer, Kiss (Kamut), Rácz (Okány). 15. HETI TOTÓ 1. Bayern München-Bielefeld2-0 1 2. Duisburg-Hamburg 0-2 2 3. Frankfurt-Mainz 0-0 X 4. Hertha BSC-Dortmund 0-0 X 5. Leverkusen-Mönchengl. 2-1 1 6. Schalke-1. FC Köln 1-1 X 7. Wolfsburg-Bremen 1-1 X 8. Nürnberg-Kaiserslautern 3-2 1 9. Hannover-VfB Stuttgart 3-3 X 10. Cagliari-Iuventus 1-1 X 11. Lazio-Livorno 3-1 1 12. Palermo-Roma 3-3 X 13. Milan-Internazionale törölve helyette: 1. számú pótmérkőzés Plusz egy mérkőzés: 14. FTC-Űjpest 1-2 2 Pótmérkőzés: 1. Lecce-Udinese 1-2 2 BP. KŐBÁNYAI SPARTACUS- BÉKÉSCSABAI ELŐRE NK 33-26 (17-13) NB I-es női kézilabda-mérkő­zés, rájátszás a 9-11. helyért, Bu­dapest, 300 néző. V.: Dudás, Ser­főző. Spartacus: Lengyel - Nagy A. 2, Szamosi 2, SZŐKE 6, Borkowska 2, VIGLÁS1 7, Ba­logh 4.Cs.: Székely (kapus), KÉ­VÉS 9 (7), Halmai 1. Edző: Laurencz László. Békéscsaba: Veress — Valyuch 3, Brecska 3, Forczek 1, Hajdú 2, Zsuzsa 1, Vincze 2. Cs.: Mészáros (kapus), Tóth K., Szekeres 4, Jancarová 10 (5). Edző: Rapatyi Tamás. Kiállítások: 12, ill. 10 perc. Hétméteresek: 7/7, ill. 6/5. Az eredmény alakulása: 6. perc: 3-1, 10. p.: 5-1, 18. p.: 7- 6, 25. p.: 13-10, 39. p.: 21-13, 43. p.: 24-17, 49. p.: 24-23, 55. p.: 29-23. A lila-fehérek nagyon készül­tek a szombat délelőtti össze­csapásra, már pénteken elutaz­tak a fővárosba. Szép számú csabai szurkoló buzdította az el­ső perctől kedvenceit, ám kap­kodva, idegesen kezdtek a lila­fehérek, így a 10. percben 5-1- re vezetett a házigazda. A foly­tatásban feljavultak a vendé­gek, ennek köszönhetően egy gólra felzárkózott az Előre. A félidő utolsó perceiben gyengén védekeztek a csabaiak, nem volt kapusteljesítmény, így négygólos Spartacus-előnnyel zárult a játékrész. Fordulás után mintha öltözőben maradt volna a csabai gárda, kilenc perc alatt nyolcgólos vezetésre tett szert a hazai csapat. Ekkor Rapatyi edző időt kért, és Jancarová vezetésével meg­kezdte a felzárkózást a vendég­csapat. A 49. percben, miután zsinórban hat gólt szereztek a Mezőberényben rendezték meg a Secret-Őr Kupa 2006. évi Bé­kés megyei kick-box diákolim­piát. Érződött, hogy a húsvéti ünnepekben járunk, ugyanis megszokottnál kisebb mezőny jött össze. A hét végén, szomba­ton Csepelen, a Kick-box diák­olimpia országos döntőit rende­zik meg, ahová a mostani érme­sek kvalifikálták magukat. Eredmények. Fiúk. Általános Iskolások. 1. korcsoport. 28 kg: 1. Olej Tamás (Mezőberény, Kis­térségi iskola), 2. Niedermayer (Battonya, Szent István iskola), 3. Hídvégi (Békéscsaba, Erzsé- bethelyi iskola). 32 kg: 1. Him- ler Bence (Bcs. Erzsébethelyi is­kola), 2. Pintér (Újkígyós, Szé­chenyi iskola), 3. Zsigmond (Füzesgyarmat, Kossuth Lajos iskola). +32 kg: 1. Vígh Antal (Battonya, Szerb iskola) 2. Vida (Füzesgyarmat, Kossuth Lajos iskola). 2. korcsoport. 28 kg: 1. Molnár Dániel (Bcs., Erzsébet­helyi iskola), 2. Bérezi (Bcs., Pe­tőfi utcai iskola). 37 kg: 1. Bur­ján Márk (Széchenyi István is­kola, Újkígyós), 2. Bartó (Mező- berény-Bélmegyer Kistérségi is­kola), 3. Vizsnyiczai (Bcs. József Attila iskola). 42 kg: 1. Himler Gábor (Bcs. Erzsébethelyi isko­lila-fehérek, 24—23 volt az állás. Ekkor a játékvezetők érthetetle­nül kétszer kétperces kiállítás­sal sújtották a vendégeket, ami megzavarta a csabai csapatot, így öt góllal elhúzott a Sparta­cus, és magabiztosan könnye­dén szerezte góljait. A találkozó elején a fővárosi­ak játszottak jobban, kihasznál­ták a vendégek védekezési hi­báit. Szünet után ismét a Spar­tacus percei következtek, majd egy jó tízperces lila-fehér perió­dus következett. A hajrában a játékvezetők érthetetlen ítélete­ikkel a vendégeket sújtották, így a fővárosiak nyerték a talál­kozót, és ezzel megelőzték a ta­bellán a békéscsabaiakat. Rapatyi Tamás: - Lelkiisme­retünk tiszta. A csatát elveszí­tettük, de a háborúnak még nincs vége. TÚRKEVE—FERBONEX-GYULAI SE 25-19 (13-10) NB I B-s női kézilabda-mérkő­zés, Túrkeve, 300 néző. V.: Bé­res, Láda. Gyula: Szrnka - Csa­pó 3, Madar 1, BACSA 8, Mah­ler 3, Szabó A. 3, Szabó R. 1. Cs.: Riczu (kapus), Sólyom, Szom- bathy, Czoldán, Dobi. Edző: Aj­tony Ákos. A Túrkeve legjobb dobói: Sütő M., Kánya 7-7. Kiállítások: 4, ill. 6 perc. Hét­méteresek: 8/5, ill. 5/4. Igen szűkös kerettel utazott a fürdővárosi együttes a vasárna­pi dél-alföldi rangadóra, hiszen a sérült Csiffáry Csillára és Gönczöl Tündére továbbra sem számíthat Ajtony Ákos edző. A találkozó elején felváltva estek a gólok, ebben, az időszakban még tartani tudta magát a gyu­lai együttes. A hazaiaknál az egykori békéscsabai Kánya és a Debrecenből érkezett, kettős já­tékengedéllyel rendelkező Sütő Mariann jeleskedett a gólgyár­tásban, míg a másik oldalon Bacsa Edina tartotta a lépést. A 25. percben 10-9 volt az állás, ekkor elég volt néhány figyel­metlenség, így a házigazdák há­romgólos előnyével zárult a fél­idő. Szünet után fokozta a tem­pót a túrkevei gárda, a vendé­gek a kapu előtt sok technikai hibát vétettek, lövéseik rendre célt tévesztettek, így a 45. perc­ben már öt góllal vezetett a ha­zai csapat (20-15). A folytatás­ban is a túrkeveiek akarata ér­vényesült, a gyulaiaknál a fiata­lok is lehetőséget kaptak, akik közül Czoldán Csilla néhány ügyes megmozdulása érdemel említést. A tartalékos vendégek hu­szonöt percig tartották magu­kat, ezt követően jobb teljesít­ményével megérdemelten nyert a Túrkeve. Ajtony Ákos: - A hátralévő mérkőzéseken nagyon össze kell szednie magát ennek a szűk keretnek, mert még baj lehet. Kisebb mezőny, színvonalasabb küzdelmek kick-box Secret-Őr Kupa diákolimpia megyei döntői a mezőberényi Molnár Sportcsarnokban la), 2. Pertich (Battonya Szent István iskola), 3. Komlódi (Me­zőberény Kistérségi iskola). 47 kg: 1. Ulbert Dávid (Bcs. belvá­rosi iskola), 2. Fürjesi (Gyula Magvető iskola). 52 kg: 1. Olasz Máté (Szent István iskola, Battonya), 2. Valach (Széchenyi István iskola, Újkígyós), 3. An- dó (Bcs., 2-es iskola). 63 kg: 1. Kovács János, 2. Schupkégel (mindkettő köröstarcsai iskola), 3. Szatmári (Gyula, Implom Jó­zsef iskola). +69 kg: 1. Mata Zol­tán (Füzesgyarmat Kossuth La­jos iskola), 2. Brenucz (Battonya Szent István iskola). Középisko­lások. 1. korcsoport. 63 kg: 1. Rákóczi József (Bcs., Gépészeti iskola), 2. Gácsi (Bcs. Szent- Györgyi Albert Gimn.). 2. kor­csoport. 63 kg: 1. Szabó László (Gyula, Munkácsy Mihály Szakközépiskola), 2. Benedek (Bcs., Kemény Gábor Szakkö­zépiskola), 3. Bartó (Mezőbe­rény, Petőfi Sándor Gimn.). 79 kg: 1. Szőke Zoltán (Füzesgyar­mat), 2. Kádár (Gyula, Mun­kácsy Mihály Szakközépisko­la), 3. Perlaki (Bcs., Széchenyi István Szakközépiskola). 89 kg: 1. Báthori Zoltán (Szeghalom, Péter András Gimn.), 2. Schaf­fer (Bcs., Kemény Gábor Szak- középiskola). A békéscsabai Hanlcz Nelly (balra) nyerte a leányok 42 kilós súlycsoportjának küzdelmét. Lányok. Általános Iskolások. 1. korcsoport. 32 kg: 1. Káli Eni­kő (Battonya, Szent István isko­la), 2. Móga (Békéscsaba, belvá­rosi iskola). 2. korcsoport. 37 kg: 1. Bálint Nikolett (Dombegyházi iskola) 2. Balogh B. (Gyula, Mag­vető iskola), 3. Borsos (Battonya, Szent István iskola). 42 kg: 1. Hanicz Nelly (Bcs., 10-es iskola), 2. Kádas (Mezőberény, Bél-me- gyer Kistérségi iskola). 47 kg: 1. Megó Katalin (Geriai iskola), 2. Alexa, 3. Pintér (mindkettő Battonya, Szent István iskola). 55 kg: 1. Andó Bettina (Bcs., 2­es iskola), 2. Kesjár (Bcs., Szabó Pál téri iskola), 3. Balogh B. (Gyula, Magvető iskola). 60 kg: 1. Pribojszki Katalin (Bcs., 2-es iskola), 2. Kiss B. (Mezőberény- Bélmegyer Kistérségi iskola), 3. Vigh (Szent István iskola, Battonya). 65 kg: 1. Sélley Anna (Bcs., Evangélikus iskola), 2. Jantyik (Bcs., 2-es iskola), 3. Vizsnyiczai (Bcs., József Attila iskola). Középiskolások. 1. kor­csoport. 60 kg: 1. Erdei Dóra, 2. Rétlaki (mindkettő Bcs., Evan­gélikus Gimn.), 3. Fekete (Batto­nya). 2. korcsoport. 55 kg: 1. Bá­lint Mariann (Gyula, Munkácsy Mihály Szakközépiskola és Gimn.), 2. Sztarenki (Bcs., Szent-Györgyi Albert Gimnázi­um), 3. Kovács Sz. (Bcs., Ke­mény Gábor Szakközépiskola). 65 kg: 1. Vizsnyiczai Viktória, 2. Koritár (mindkettő Bcs., Zwack József Szakközépiskola). A verseny támogatói: Mező­berény önkormányzata, Secret- Őr Vagyonvédelmi Kft., Tappe Kft., Berény Tégla; Mezőberény- Bélmegyer Kistérségi Általános iskola; Károlyi és Társa, II. Ke­rületi Evangélikus Egyház.