Békés Megyei Hírlap, 2006. április (61. évfolyam, 77-100. szám)

2006-04-10 / 84. szám

2006. ÁPRILIS 10., HÉTFŐ - BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP SPORT 13 lancast békés megyei i. osztályú labdarugó-bajnokság Gyomaendrődön nem bírt egymással a két helyi együttes, Battonyán nyert a Kondoros MEGLEPETÉS: BOTLOTT A MEZŐHEGYES ERZSÉBETHELY-MÉHKERÉK 1-2 (0-1) Lancast megyei L osztályú lab­darúgó-mérkőzés, Békéscsaba, Bessenyei utcai pálya, 200 néző. V.: Barna. Erzsébethely: Hajdú - Csiernyik (Pájer), Laurinyecz, Varga, Balogh (Jantyik), Lábos, Zsilák, Hrabovszki, Göblyös, Miklya (Feuerwerker), Horváth. Edző: Pásztor József. Méhkerék: Patka - Gajdács, Semjéni, Lu- kucz, Berényi, Bondár, Barcsay, Hajdú (Balogh), Karakas (Mar- tyin), Tóth (Csotye), Bagi. Edző: Balogh István. Végig izgalmas, élvezetes mérkőzésen a helyzeteit jobban kihasználó vendégek győzelme megérdemelt. G.: Feuerwerker a 61., ill. Bondár a 3., Barcsay a 60. percben. Jó: Varga, Hajdú, Hrabovszki, ill. Barcsay (a me­zőny legjobbja), Berényi, Semjéni, Bondár, Karakas. Pásztor Józsefe - Korán beka­pott gól miatt végig futottunk az eredmény után. Balogh István: - A korán rúgott gól önbizal­mat adott a játékosoknak, és a csapatom végig jól teljesít­ményt nyújtott egy jól felkészí­tett Erzsébethely ellen. ■ Szabó Zoltán GYOMAENDRŐDI VSE—GYOMAEND- RŐDI FC 1-1 (0-0) Gyomaendrőd, endrődi pálya, 800 néző. V: Madácsi. Gyoma- endrődl VSE: Hanyecz -. Nagy L, Gellai, Alt, Báli, Tímár, Nagy M. (Farkasinszki), Matus (Ku- rilla), Csejtei, Balogh, Tóth (Beinschróth). Szakmai vezető: Pelyva Miklós. Gyomaendrődl FC: Szabó - Dobó, Werle, Bó- czér, Osan, Tanács, Szilágyi, Karászi, Toldi, Kovács (Béla), Hunya. Szakmai vezető: Szege­di Ferenc. A szokásos városi derbi han­gulatában lejátszott mérkőzé­sen igazságos eredmény szüle­tett. A hazai csapat lelkesedésé­vel pótolni tudta a techniká- sabb vendégcsapat játékát. G.: Csejtei a 46., ill. Osan az 54. percben. Jó: Nagy L, Gellai, Báli, Csejtei, ill. Osan, Tanács, Szilágyi, Karászi. Pelyva Miklós: - Küzdeni tu­dásból jeles. Szegedi Ferenc: - Igazságos eredmény született. ■ V.I. BATTONYA-KONDOROS 1-2 (0-1) Battonya, 250 néző. V: Gera. Battonya: András — Lovász, Roczkó, Géczi, Számfira, Putnoki, Baukó, Kovács Z. (Kiss B.), Podina, Turbucz, Zsóri. Edző: Ölei Dezső. Kondoros: Stumpf - Boér (Palyusik), Kere­kes A. (Sztvorecz), Kerekes R., Ancsin, Zöldi, Udvari, Medvegy (Czesznak), Benczúr, Pusztai, Omiljak. Edző: Somogyi János. A lelkesen játszó vendégcsa­pat megérdemelten nyert a gyenge napot kifogó hazaiak el­len. Kiállítva. Udvari (második sárga lap után) a 89. percben. G.: Roczkó a 60., ill. Pusztai (11- esből) a 25., Kerekes A. a 67. percben. Jó: Számfira, Turbucz, ill. Kerekes A., Zöldi, Medvegy, Pusztai. Ölei Dezső: - Lassan és ener- váltan játszottunk egy agresszí­ven játszó ellenfél ellen. Somo­gyi János: - Nagyon értékes győzelmet arattunk. ■ ifj. Lukács István SZABADKÍGYÓS-VÉSZTŐ 2-1 (0-1) Szabadkígyós, 200 néző. V.: Gulyás. Szabadkígyós: Varró - Ekker A., Bozsó Z., Bánfi A., Bánfi R., Ekker G. (Hegedűs), Tóth Z. (Rattai), Szalai (Holecs- ka), Bozsó A., Kovács, Boruzs. Edző: Kiss László. Vésztő: Kiss — Pál, Rábai, Tar, Jánosi, Lázár (Bak), Litauszki, Czinanó (Sző­ke), Turbucz (Keresztesi), Ba­kos, Szántó. Edző: Hanyecz Já­nos. Küzdelmes mérkőzésen a ha­zai csapat a második játékrész­ben elszántan támadott, ami­nek három pont lett az eredmé­nye. G.: Ekker A. az 55., Kovács a 78., ill. Bakos a 33. percben. Jó: Varró, Tóth Z., Boruzs, Ekker A., ill. Bakos, Rábai. Kiss László: - Jobban akar­tuk a győzelmet, mint az ellen­fél, és amikor kellett szeren­csénk is volt. Hanyecz János: - Ekkora egyéni hibát nem bír­tunk el, igaz, egy-nullás vezeté­sünknél óriási lehetőségünk volt, de az kimaradt, és a végén ez megbosszulta magát. ■ Tóth Lajos BÉKÉSSZENTANDRÁS- MEZŐHEGYES 1-0 (1-0) Békésszentandrás, 300 néző. V.: Benyovszki Z. Békésszent­andrás: Petrás - Melian, Kris: ka, Steigler (Chlebik), Bordács, Csipái, Bobvos, Kajtár (Fehér), Szécsi, Virág, Bakró. Edző: Var­ga László. Mezőhegyes: Binges- Csizmadia, Pataki, Fekete, Kovács, Gál, Szabó (Kiss), Zsol- di, Horváth (Bojeczán), Szatmá­ri G. (Ács), Szatmári L. Edző: Mákos Árpád. Küzdelmes mérkőzésen, lel­kes játékkal a hazai csapatnak sikerült begyűjtenie a három pontot. Kiállítva: Szatmári L. (szándékos szabálytalanságért) az 50., Zsoldi (szándékos sza­bálytalanságért) a 89. percben. \---------------------------------------------------------------------­A TOTÓ 14. HETI EREDMÉNYEI | 1. Bielefeld-Frankfurt ............. .............1-0 1 2. B remen—Bayern München__ .............3-0 1 3. D ortmund-Leverkusen......... .............1-2 2 4. K aiserslautern-Hertha BSC ... .............0-2 2 5. 1 . FC Köln-Wolfsburg .......... .............3-0 1 6. M ainz-Hannover ................ .............0-0 X 7. V fB Stuttgart-Nürnberg........ .............1-0 1 8. D uisburg-Schalke .............. .............1-1 X 9. H amburg—Mönchengladbach .. .............2-0 1 10 . Ascoli—Internazionale .......... .............1-2 2 11 . Milan-Chievo..................... .............4-1 1 12 . Siena-Lazio ...................... .............2-3 2 13 . Manchester United-Arsenal .. .............2-0 1 Plusz egy mérkőzés: 14. Juventus-Fiorentina lapzártakor tartott G.: Szécsi a 22. percben. Jó: Szécsi, Melian, Bordács, Kriska, Petrás, ill. Fekete, Gál, Pataki. Varga László: - Lelkes játé­kunkkal megérdemelt győzel­met arattunk, osztályon felüli volt a mérkőzés irama. Mákos Árpád: - Kiegyenlített első fél­idő után talált egy gólt a Szentandrás. A másodikban a korai kiállítás ellenére végig uraltuk a játékot, azonban a pontszerzés nem sikerült. ■ V.L. SZEGHALOM—OMTK-RAKOCZI 2-2 (1-0) Szeghalom, 300 néző. V.: Mihálik. Szeghalom: Komáromi - Nagy, Elek S., Sáfián Z., Kom- róczki, Boruzs, Zsombok K. (Kovács), Cserna (Simon), Elek T. (Kincses), Sáfián I., Bihari. Edző: ifj. Zsombok János. OMTK-Rákóczi: Tóth (Kunos) - Szántó, Bereczki, Mátyus, Papp, Kánya, Baranyai, Skorka, Boros (Nagy), Lövei, Pásztor. Edző: Kvasznovszky József. A mérsékelt teljesítményt nyújtó hazaiak nem találtak el­lenszert a nagy akarással küz­dő vendégekkel szemben, akik rászolgáltak a pontszerzésre. Kiállítva: Kovács (második sár­ga lap után) a 71. percben. G.: Komróczki a 33., Nagy K. a 75., ill. Kánya a 69., Skorka a 80. percben. Jó: Komáromi, Kom­róczki, Sáfián I., ill. Mátyus, Papp, Skorka. Ifj. Zsombok János: - Mivel közünk sem volt a mai mérkő­zéshez, ezért örülök az egy pontnak is. Kvasznovszky Jó­zsefi - Sajnos, túl udvarias ven­dégnek bizonyultunk, ugyanis két pontot hagytunk veszni Szeghalmon. ■ Zs. J. MEZŐKOVÁCSHÁZA-BÉKÉS 1-3 (0-2) Mezőkovácsháza, 100 néző. V.: Rózsa. Mezőkovácsháza: Schwarcz - Zsótész, Dumitriu, Szentiványi (Szakái), Szűcs K. (Bányik), Zábrák, Húsvéth, Mészáros, Bíró (Balázs), Stanciu, Németh. Edző: Vágó Mihály. Békés: Kollár - Ács, Kubik, Zahorán, Szűcs Zs., Sándor, Vadas, Minya (Kiss), Kerepeczki (Walfisch), Balogh, Pősze (Czinanó L). Edző: Szar­vas András. A hazai csapat nem tudott él­Papírforma győzelem született Magyarbánhegyesen, ahol a fehér mezes hazaiak az újonc Déváványát 3—O-ra verték ni a kínálkozó lehetőségekkel, az akarat nem volt elég még a pontszerzéshez sem. A vendé­gek lényegesen jobb helyzetki­használásuknak köszönhetően biztosan nyerték a találkozót. G.: Stanciu a 60., ill. Zahorán a 10., Szűcs Zs. a 36., Kerepeczki a 47. percben. Jó: Szentiványi, Húsvéth, ill. Kollár, Balogh, Ács, Sándor, Vadas. Vágó Mihály: - Átok ül raj­tunk hazai pályán, hiszen a tíz százszázalékos helyzetből csak egyet sikerült értékesíteni. A múlt heti lelkesedés több játé­kosnál elmaradt. Szarvas And­rás: - Az első félidőben taktiku­san és jól játszottunk, a máso­dik játékrészben a hazaiak jó­val többet birtokolták a labdát és több gólhelyzetet dolgoztak ki. Küzdeni tudásból a csapat jelesre vizsgázott. ■ Szabó Lajos Mesterlövészek A Lancast megyei I. osztályú labdarúgóóajnokság góllövőlistá­jának élmezőnye. 17 gólos: Szántó (Vésztő). 15 gólos: Tóth A. (Méhkerék), Géczi (Battonya), Málik (Magyarbánhegyes). 14 gólos: Hunya (Gyomaendrődi FC), Baranyai (OMTK-Rákóczi), Boér (Kondoros, OMTK-Rákóczi). 13 gólos: Toldi (Gyomaendrődi FC), Ekker A. (Szabadkígyós). 12 gólos: Ács (Mezőhegyes), Podina (Battonya). 11 gólos: Pusztai (Kondoros), Werle (Gyomaendrődi FC), Miklya (Erzsébethely), Fejes M. (Magyarbánhegyes, Mezőberény). 10 gólos: Tóth A. (Szabadkí­gyós), Szegedi (Gyomaendrődi FC), Putnoki (Battonya), Lövei (OMTK-Rákóczi), Bakos (Vésztő). 9 gólos: Barcsay (Méhkerék), Elek T. (Szeghalom), Horváth (Mezőhegyes), Zsóri (Battonya), Virág (Békésszentandrás). 8 gólos: Komróczki (Szeghalom), Csi­pái (Békésszentandrás), Gróf (Mezőhegyes). 7 gólos: Osan (Gyomaendrődi FC), Papp, Bozsár (Magyarbánhegyes), Pesztránszki (Dévaványa), Szántó (OMTK-Rákóczi). 6 gólos: Bondár (Méhkerék), Bakró G. (Békésszentandrás), Turbucz (Battonya), Bozsó (Mezőkovácsháza), Nagy R. (Dévaványa). 5 gólos: Wagner (Mezőberény), Ekker G. (Szabadkígyós), Nagy M. (Gyomaendrődi VSE), Kajtár (Békésszentandrás), Cseke (Magyarbánhegyes), Vámos A., Nagy K (Szeghalom), Béla (Gyomaendrődi FC). MEZOBERENY-GYE-MOBIL TÓT­KOMLÓS 1-1 (0-1) Mezőberény, 70 néző. V.: Kepka. Mezőberény: Váradi - Bokor, Bereczki, Kiss (Várhal­mi), Pántya, Szűcs (Gál), Laka­tos, Gidófalvi, Barabás, Wagner, Benyovszki. Játékos edző: Bara­bás István. Gyé-Mobil Tótkom­lós: Jakab - Horváth (Somogy- vári), Bányik, Roszkos, Garan, Csordás, Fazekas, Papp, Kalis- ka (Szalai), Csikai, Krátky (Dá­vid). Edző: Bordás Sándor. Alacsony színvonalú mérkő­zésen a Tótkomlós védekezett, a hazai csapat meddő fölénye csak egyenlítésre volt elegendő. G.: Barabás a 80., ill. Csikai a 20. Jó: Bokor, Gidófalvi, ill. Ja­kab, Papp. Barabás István: - Edzés nél­kül nem lehet ebben az osztály­ban sem futballozni, így csak ez az eredmény születhetett. Bor­dás Sándor - Hősiesen küzdöt­tünk, és ez egy pontot eredmé­nyezett. ■ Gurmai Sándor MAGYAR BÁNH EGYES-DÉVAVÁNYA 3-0 (0-0) Magyarbánhegyes, 200 néző. V.: Németh. Magyarbánhegyes: Jambrik - Szabó T., Janis, Eva- nics, László, Pusztai, Opauszki (Vágási), Sajben, Fejes, Málik, Fazekas. Edző: Turcsek Zoltán. Dévaványa: Kardos — Czakó, Pálfi, Kovács, Zeller, Sille, Pesztránszki, Adamecz, Szitás, Nagy, Szakács. Edző: Molnár Tamás. Alacsony színvonalú mérkő­zésen Málik mesterhármasával magabiztos győzelmet aratott a Magyarbánhegyes. G.: Málik az 55., a 65., a 80. percben. Jó: Fa­zekas, Málik, Szabó T., Opausz­ki, ill. Pálfi, Szakács, Kardos. Turcsek Zoltán: - Sérülés és betegség miatt több poszton is változtatni kellett a megszokott csapaton. így a győzelmünk a vártnál nehezebben született meg. Molnár Tamás: - Edzés nélkül nem lehet játszani, rá­adásul hétről hétre két-három játékost nélkülözünk, így na­gyon nehéz eredményt elérni. A mérkőzésen még így is lett vol­na keresnivalónk. ■ Fejes Mihály Ifjúsági: Erzsébethely-Méh- kerék 5-2, Gyomaendrődi VSE-Gyomaendrődi FC 1-2, Battonya-Kondoros 1-1, Sza­badkígyós-Vésztő 5-2, Békés- szentandrás-Mezőhegyes 4-0, Szeghalom-OMTK-Rákóczi 4- 0, Mezőkovácsháza-Békés 0- 3, Mezőberény-Gyé-Mobil Tót­komlós 1-1, Magyarbánhe­gyes—Dévaványa 1-2. R A Tessedik Sámuel Főiskola Gazdasági Főiskolai Kara (Békéscsaba) NDSZERGAZDA munkakör betöltésére hirdet állást. Elvárások: min. 3 éves üzemeltetési tapasztalat Novell Netware, Windows, UNIX/LINUX szerverek és hálózat üzemeltetésében. Az állás 2006. május 2-tól tölthető be. <, o Várjuk önéletrajzát a következő címre: ? TSF GFK, Jagri István, 5600 Békéscsaba, Bajza u. 33. vagy jagresz@zeus.tsf.hu Y i FOTÓ: VERESS ERZSI