Békés Megyei Hírlap, 2006. március (61. évfolyam, 51-76. szám)

2006-03-28 / 73. szám

2006. MÁRCIUS 28., KEDD - BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP SPORT békésnet megyei uni. osztály A kunágotai győzelem eredménye: helycsere a második vonalban a tabella alján, bravúros kevermesi pontszerzés a megye háromban Kaszaperen ■■ f A FUZESGYARMAT ELLENALLHATATIAN KAMUT-CSORVÁS 4-0 (3-0) BékésNet megyei II. osztályú labda­rúgó-mérkőzés. Kamut, 130 néző. V.: Ács. Kamut Sándor - Varga (Dinya), Szarvas, Zahorán Z., Gál, Vakulya (Nagy), Kiszely, Oláh, Polczer, Kiss, Sztratyinszki. Játékos edző: Szarvas Já­nos. Csorvás: Greksza (Maczák) - Hocz, Fábián, Krámli, Seres, Pogonyi, Ivanics, Benyovszki (Kaszai), Németh, Simon, Sznopek (Vajgely). Edző: Eva- nics István. Közepes iramú mérkőzésen a végig jobb teljesítményt nyújtó kamutiak győ­zelme nem forgott veszélyben. G.: Vakulya a 16., Sztratyinszki a 25., Szar­vas a 41., Kiss a 89. percben. Jó: Kiss, Polczer, Kiszely, Vakulya, Gál, Zahorán Z., ill. Maczák, Ivanics. Szarvas János: - Jó első félidő után gyenge második. De ez most elég volt a győzelemhez. Evanlcs István: - Megér­demelt hazai győzelem. ■ Sziancsik János FÜZESGYARMAT-DOBOZ 5-0 (2-0) Füzesgyarmat, 200 néző. V.: Sárközi. Füzesgyarmat: Kovács - Mészáros (Ulrich P.), Varga I., Ulrich N. (Latyák), Vámos, Novák, Nagy, Varga L., Tóth Cs. (Lipták), Boros, Gyáni. Edző: Tőkés Miklós. Doboz: Vári A. - Tímári, Vári P., Kundia, Szabó L, Váczi S. (Szatmári), Szabó J., Váczi J., Tóth S. (Kovalovszki), Telek (Baku), Provosinszki. Edző: Zsig- mond Károly. A hazai csapat nehezen lendült já­tékba, de így is kijött a tudáskülönbség. Megérdemelt sima hazai győzelem. G.: Tóth Cs. a 23., a 43., a 80., Varga L. az 56., Ulrich P. a 65. percben. Jó: Novák, Nagy, Varga L, Tóth Cs., Gyáni, Ulrich P., ill. Vári P., Szabó L. Boros Tibor szakosztályvezető: - Még mindig döcög a játékunk, de azért az eredmény önmagáért beszél. Zsig- mond Károly. - Elismerésem a hazaiak­nak. ■ B. T. KUNÁGOTA-SARKAD 3-2 (0-0) Kunágota 100, néző. V.: Laurovics. Kunágota: Valach - Pécsik, Méreg, Su­lyok, Kovács, Korpa, Multyán Zs., Berta, Nagy, _Sirkó (Samu), Multyán P. (Dómján). Edző: id. Multyán Csaba. Sar­kad: Szekeres - Szűcs, Tóth, Hajdú, Ko­csis, Vígh (Molnár), Szőke (Sarkadi), Ju­hász, Szabó, Cziczeri, Kóra. Edző: Mol­nár Gyula. Idény eleji formában futballozott mindkét csapat, a hazaiak a második félidei játékukkal megérdemelték a győzelmet. G.: Sulyok az 57., Nagy a 65., Multyán Zs. (11-esből) a 89., ill. Sarkadi a 63,, Kóra a 85. percben. Jó: Valach, Pócsik, Nagy, ill. Kocsis, Hajdú. Id. Multyán Csaba: — Végre győz­tünk, megérdemelten. Molnár Gyula: - Ameddig a helyzeteinket nem rúgjuk be, addig nem győzhetünk. A játékveze­tővel nem szoktam foglalkozni, de a mai napon ők döntötték el a mérkőzést. ■ Szilágyi János GÁDOROS-NAGYSZÉNÁS 3-3 (2-1) Gádoros, 100 néző. V.: Domokos. Gá­doros: Berki - Szilágyi, Pisont Z., Szikora, Szkalonai, Pisont J., Farkas (Ozgyin), Tasi, Jernei, Mihály, Nana. Edző: Lengyel Krisztián. Nagyszénás: Pólyák - Csapó, Szekeres, Gyuris, Ta­kács, Uhlár (Gyömrei), Kiss, Simon, Moszheim (Leszenyiczki), Horváth (Schneider), Valaczkai. Játékos edző: Horváth Zsolt. Nem is nyilatkozott Megkereste lapunkat SZARVAS ANDRÁS, a Békési FC megyei első m zSrwk osztályú lab­darúgócsapatának edzője, aki megdöbbenéssel olvasta március 27-ei lapszámunk­ban, a Mezőberény-Békés mérkőzés tudósításában a szájába adott nyilatkozatot. Elmondása szerint őt nem kereste meg a mezőberényi tudósító, így nem is nyilat- kozhatta azt, ami a lapban megjelent. Szarvas András találkozó utáni értékelése a következő lett volna: - Végig küzdelmes mérkőzésen a ha­zaiak labdabirtoklásban ki­csit félénk nőttek, de küzde­ni akarásunkkal rászolgál­tunk az egy pontra. Alacsony színvonalú mérkőzésen a kényelmes hazaiak kis híján mindhá­rom pontot odaajándékozták a nagyszé- násiaknak. G.: Nana a 11., 11-esből a 88., Mihály a 4L, ill. Moszheim a 34., Csapó a 62., Simon a 70. percben. Jó: Jernei, Szkalonai, Nana, ill. Csapó (a mezőny legjobbja), Takács, Moszheim. Lengyel Krisztián: - Lelkes ellenfe­lünket megint szokás szerint gólokkal segítettük, ilyen ajándékot minden csa­pat szívesen elfogadna tőlünk. Hiába mi játszunk, ha sokszor nagy hibákat vé­tünk. Horváth Zsolt: - Ideáig is sok szög volt a gádorosi labdarúgás kopor­sójában, ezzel az eredménnyel még mi is ütöttünk bele egyet. ■ Páli István CSANÁDAPÁCA—KÖRÖSLADÁNY 3-0 (2-0) Csanádapáca, 180 néző. V.: Majoros. Csanádapáca: Potocska - Szekeres Cs. (Mag), Szekeres T., Hajdú, Mátó, Kiss (Sánta), Elekes, Rostás, Harangozó, Ko­vács (Csicsely), Gyovai. Edző: Szikora Pál. Körösladány: Sipos - Botos (Mol­nár), Horváth T., Keresztesi Gy. (Szabó), Keresztesi Zs., Farkas, Balogh, Horváth A., Bartyik, Keresztesi K., Tóth. Edző: Szabados Zoltán. Közepes iramú, végig küzdelmes összecsapáson a hazaiak megérdemel­ten tartották otthon a három pontot. Ki­állítva: Szabó (utolsó emberként sza­bálytalankodott) a 88. percben. G.: Ros­tás a 8., Kovács a 26., Elekes a 86. perc­ben. Jó: Szekeres T., Hajdú, Elekes, Ros­tás, Kovács, ill. Tóth. Szikora Pál: - Az első félidőben nagyszerűen futballoztunk. A fordulás után viszont cifráztuk a játékot. Győzel­münk így is megérdemelt. Szabados Zoltán: - Minden elismerésem a hazai csapatnak. ■ Tóth B. István TELEKGERENDÁS-BÉKÉSCSABAI MÁV 2-2 (2-1) Telekgerendás, 100 néző. V.: Boldoczki. Telekgerendás: Kiss - Nagy, Tóth L., Szarkas F., Patka (Hrabovszki L.), Silló (Palyik), Tóth A., Boldizsár, Beíicza J., Hrabovszki J., Sipiczki. Edző: Borgula János. Békéscsaba: Magda - Szarka Z., Prekop, Ondrejcsik, Lovas, jjuskás, Susánszki, Pjttocska, Rubus, Bí tó (Pataj), Nouas (Némedi). Edző: Braun Attila. -«« f * A megszerzett egy ponttal mindkét csapat megszakította a több forduló óta tartó vereségsorozatát. Küzdelmes mér­kőzésen igazságos eredmény született. G.: Hrabovszki J. a 23., a 26., ill. Bíró a 38., Szarka Z. (11-esből) a 67. percben. Jó: Hrabovszki J., Patka, Boldizsár, ill. Potocska, Szarka Z., Magda. Borgula János: —• Reális eredmény született, bár kettő-nullás nagyszerű ve­zetésünk után nem lett volna szabad ki­engedni a mérkőzést a kezünkből. Bra­un Attila: - Remélem, egyszer eljön az az idő, amikor nem kétgólos hátrányból kell talpra állnunk. ■ Hegedűs József MEDGYESEGYHÁZA-TARHOS 2-3 (1-1) Medgyesegyháza, 100 néző. V.: Suck. Medgyesegyháza: Vígh T. - Valyuch (Horváth), Kiss Á., Vantara, Hajdú, Tóth G. (Mittnacht), Kovács Z., Holecz, Zalai, Szabó Zs., Pintér. Játékos edző: Szenti Zoltán. Tarhos: Kohut - László (Püski), Szabó Z., Gézárt, Fabulya, Szabó S. (Baukó), Sajben, Somlyai, Botyánszkl, Tóthfalusi, Gilik. Edző: Schwarz Jenő. Két egyforma képességű csapat mér­kőzésén a szerencsésebb győzött. G.: Pintér a 38., a 70., ill. Gilik a 15., a 90., Hajdú (öngól) a 75. percben. Jó: Vígh T., Hajdú, ill. Fabulya, Gilik. Szenü Zoltán: - Hivatkozhatnánk a szerencsére, de olyan hibákat követ­tünk el, ami nem szerencse kérdése. Nem érdemeltünk vereséget. Schwarz Jenő: — Ritka nagy szerencsével nyer­tük meg ezt az alacsony színvonalú mérkőzést. ■ Sz. Z. CSABACSÜD-OKÁNY 6-0 (4-0) Csabacsüd, 200 néző. V.: László. Csabacsüd: Adamik - Valencsik, Mizik, Szilágyi, Gombár A., Jansik (Gulyás), Varga (Rózsa), Palyov (Urbancsok), Hangya, Szebegyinszki, Gombár Cs. Edző: Rétes Pál. Okány: Lestyán - Sza­bó L. (Patai), Pardi (Sújtó), Jámbor, Láz­ár, Papp, Komáromi, Rácz, Barna, Hor­váth, Prokics (Tóth). Edző: Hégely Sán­dor. Az őszi mérkőzésen a hazaiak moti­váltságuknak köszönhették a döntet­lent. Ma a csabacsüdiek gyengébb telje­sítményük ellenére akár két számjegyű győzelmet is arathattak volna. Kiállítva: Jámbor (a játékvezető megsértéséért) a 90. percben. G.: Gombár A. a 19., Han­gya a 28., Valencsik a 35., Szebegyinsz­ki a 45., a 69., Varga a 76. percben. Jó: Valencsik, Hangya, Gombár Cs., Varga, ill. Lázár, Lestyán. Rétes Pál: - Az első félidőben a ven­dégek egyenrangú partnerek voltak. A jó időben szerzett góljainkon túlmenő­en ha gyengébb játékkalis, de sok hely­zetet tudtunk kidolgozni. Hégely Sán­dor - Nagyon szégyellem magam, re­mélem, a fiúk is így éreznek. ■ R. P. Labdaszeildítés telekgerendás) módra. A csíkos mezes hazaiaktól egy pontot elvitt a Békéscsabai MÁV labdarúgócsapata a megyei II. osztályú bajnokság hét végi fordulójában Ifjúsági: Kamut-Csorvás 0-4, Fü­zesgyarmat—Doboz 4—1, Kunágota- Sarkad 2-4, Gádoros—Nagyszénás 3-4, Csanádapáca-Körösladány 2-1, Telek­gerendás-Békéscsabai MÁV 0-4, Med- gyesegyháza-Tarhos 2-4, Csabacsüd- Okány 6-1. A megyei II. osztály állása: 1. F.gyarmat 18 1­71-11 55 2. Kamut 15 2 2 66-19 47 3. Tarhos 12 2 5 47-25 38 4. Bcs. MÁV 11 4 4 41-33 37 5. Gádoros 10 5 4 66-43 35 6. Csabacs. 10 2 7 51-27 32 7. T.gerend. 9 2 8 42-32 29 8. Cs.apáca 7 4 8 38-38 25 9. Csorvás 6 1 12 26-50 19 lO.M.egyh. 5 4 10 31-46 19 11. K.ladány 5 4 10 29-47 19 12.Sarkad 5 4 10 22-51 19 13. N.szénás 4 4 10 30-58 16 14. Doboz 4 2 . 13 22-52 14 15. Kunágota 3 4 11 30-57 13 16. Okány 2 5 12 28-51 11 A táblázatban nem szerepel az elmaradt Nagyszénás-Kunágota mérkőzés eredmé- nye.__________________________ A BékésNet megyei EL osztályú lab­darúgó-bajnokságban következik. Ápri­lis 1, szombat Körösladány-Telekge- rendás, 16.30, Nagyszénás-Csanádapá- ca, 16.30, Doboz-Kunágota, 16.30, Okány-Füzesgyarmat, 16.30, Csorvás- Csabacsüd, 16.30, Tarhos-Kamut, 16.30. Április 2., vasárnap: Békéscsabai MÁV-Medgyesegyháza, 15.00, Sar- kad-Gádoros, 16.30. DOMBEGYHÁZ-ÚJKÍGYÓS 1-3 (1-1) BékésNet megyei III. osztályú labda­rúgó-mérkőzés. Déli csoport. Dombegy­ház, 110 néző. V.: Dajka. Dombegyház: Kovács K. - Kender, Gerendeli, Papp Zs., Deutsch, Bajkán, Papp Cs. (Nem- czov), Szatmári, Mladonyiczki, Tóth (Szalai), Talpai. Edző: Ménesi Róbert. Újkígyós: Pataki - Kocziha, Borsi (Kár­oly), Bohus, Gedó, Kovács L, Kolarovsz- ki, Silló, Kovács G. (Burkus), Hőgyes, Durcs. Edző: Nemes László. Küzdelmes, hajtós mérkőzésen a dombegyháziak több helyzetet dolgoz­tak ki, a három pontot mégis az agresz- szív, néhol durva vendégcsapat vitte el. G.: Talpai, ill. Hőgyes 2, Kovács G. Jó: Deutsch, Szatmári, Talpai, ill. Pataki, Kovács L., Gedó, Hőgyes. Ménesi Róbert - Á helyzeteink meg­voltak, de Pataki kapus és a mi egyéni hibánknak köszönhetően az Újkígyós lett a győztes. Nemes László: - Kiegyen­lített első rész után a középpályán na­gyot javult a játékunk, ennek köszönhe­tően sikerült két helyzetet értékesíteni. ■ M. R. KASZAPER-KEVERMES 0-0 Kaszaper, 150 néző. V.: Kotolák. Ka­szaper Bordás - Kőszegi, Kun, Fodor, Székely, Deák (Pócsik), Marócsik, Sza­bó G., Takács, Molnár (Kiss), Patyi. Edző: Sajtos Tibor. Kevermes: Szabó R. - Boda, Bodor Z., Frank (id. Bauer K.), ifj. Bauer K., Kovács, Bodor J. (Bauer T.), László, Povázsai, Bilibok, Burai (Ring). Edző: Lantos Zoltán. A lelkesen játszó vendégek megérde­melték az egy pontot. Jó: Fodor, ill. Sza­bó R. Sajtos Tibor - Idény eleji kényel­mes, lassú játékunkkal nem tudtuk fel­törni a szervezetten játszó vendégek vé­delmét. Lantos Zoltán: - Minden elis­merésem a fiúknak, a bajnokaspiráns otthonában a döntetlen nagyon jó ered­mény. ■ S. T. BÉKÉSSÁMSON-PUSZTAFÖLDVÁR 1-0 (0-0) Tótkomlós, 50 néző. V.: Rébék. Békéssámson: Döme - Fekete, Hotorán, Abonyi, Rancz, Hajduch (Kerekes M.), Doktor (Zádori), Varga, Gulyás, Nagy L, Krajcsovics. Játékos edző: Zádori Ernő. TTisztaföldvár Ökrös - Iványi, Voka- nics, Németh, Holecska, Kvak, Sinka, Gulácsi, Nagy G., Forgó, Kormányos. Edző: Nagy István. A lendületesen játszó és nagy el­szántsággal pályára lépő békéssámso­niak megérdemelt győzelmet arattak a sportszerű földváriak ellen. A gólt a most debütáló játékos edző, Zádori Ernő szerezte egy perccel a lefújás előtt. G.: Zádori. Jő: Hotorán, Varga, Nagy I., Kraj­csovics, ill. Ökrös, Németh, Gulácsi. Zádori Emó: - Elismerés jár a csapat tagjainak, akik végig jól küzdöttek. A helyzetek alapján nagyobb arányban is nyerhettünk volna. Nagy István: - Meg­érdemelt hazai győzelem született. ■ Kutasi Ferenc KÉTEGYHÁZA-LÖKÖSHÁZA 3-0 (1-0) Kétegyháza, 100 néző. V.: Gábor. Kétegyháza: Szelezsán A. - Búkor (Sass), Lakatos, Isztin, Grósz, Gálea (Ár- gyelán), Gyulai, László (Szelezsán Gy.), Márk (Kapocsán), Baji, Mihók. Edző: Kiss Tibor. Lökösháza: Krisán K. - Almás!, Balázs (Fodor), Havrán, Hor­váth, Körtvélyesi (Sárközi), Csordás, Gyuris (Gugh), Kiss (Kovács P.), Kovács A., Krisán Cs. Edző: Varga István. Egyperces gyászszünettel kezdődött a mérkőzés, Juhász Mihály a kétegyhá- zi klub rendezőjének emlékére. Új csa­pat, új edző, bravúros bemutatkozás, két támadószellemű fiatal csapat. A ha­zaiak irányították a játékot és tíz fővel is megérdemelt győzelmet arattak a szép számú publikum előtt. Kiállítva: Mihók (visszarúgásért, Kétegyháza) az 54. percben. G.: Balázs (öngól), Isztin, Baji. Jó: Lakatos, Grósz, Gyulai, Baji, ill. Ba­lázs, Kiss. Kiss Tibor: - Egy felesleges fegyel­mezetlenség és az első tétmérkőzés gör­csössé tette a játékunkat. Abban bízom, hogy több van a csapatban. Varga Ist­ván: - A vereséget magunknak köszön­hetjük. ■ Bencze László A Nagybánhegyes és az Elek együtte­se szabadnapját töltötte. A III. osztály állása, Déli csoport l. Újkígyós 11 4­54-17 37 2. Kaszaper 11 3 1 40-3 36 3. P.földvár 9 2 5 31-28 29 4. D.egyház 9 1 6 43-28 28 5. B.sámson 7 4 5 28-24 25 6. Kevermes 5 4 6 28-30 19 7. Elek 5 2 7 17-24 17 8. Nb. hegyes 5 1 9 23-28 16 9. Lökösháza 2 3 11 18-49 9 10. Kétegyháza 2 1 13 8- 56 7 A BékésNet megyei Hl. osztályú lab­darúgó-bajnokságban következik. Ápri­lis 1., szombat Északi csoport Gyulai Termál FC II.--Kardos -Örménykút, 16.30, Szarvasi LSZK-Gerendás, 16.30, Kötegyáni-Gerla, 16.30, Zsadány- Csárdaszállás, 16.30. Déli csoport Újkígyós-Kaszaper, 16.30, Kétegyhá- za-Pusztafóldvár, 16.30. Április 2., va­sárnap. Északi csoport Kétsoprony- Mezőberény II., 16.30. Déli csoport Elek-Nagybánhegyes, 16.30, Lököshá- za-Dombegyház, 16.30. Szabadnapos: Békéssámson és Kevermes. Mesterlövészek A BékésNet megyei K osztályú labdarúgóbajnokság góllövőlis­tájának élmezőnye. 23 gólos: Nana (Gádoros). 21 gólos: Tasi (Gádoros). 17 gólos: Botyánszki (Tarhos), Tóth Cs. (Füzes-gyar­mat). 15 gólos: Multyán Cs. (Kunágota). 13 gólos: Pintér (Te­lekgerendás), Novák, Boros (Füzesgyarmat), Sztratyinszki (Ka­mut). 11 gólos: Szebegyinszki (Csabacsüd), Nouas (Békéscsa­bai MÁV), Polczer, Kiss (Kamut). 10 gólos: Rácz (Okány), Pa­lyov (Csabacsüd). 9 gólos: Holecz (Medgyegyháza), Kocsis (Sar­kad), Varga L. (Füzesgyarmat). 8 gólos: Potocska (Békéscsabai MÁV), Gilik (Tarhos), Szarvas (Kamut). 7gólos: Pintér B. (Med­gyesegyháza), Mihály (Gádoros), Tóth I. (Körösladány), Urban­csok (Csabacsüd), Lázár (Okány), Belicza Z., Hrabovszki J. (Te­lekgerendás). 6 gólos: Elekes, Kovács Á. (Csanádapáca), Mul- tyán Zs. (Kunágota), Hatfaludi (Nagyszénás), Nagy, Gyáni (Fü­zesgyarmat), Zahorán A., Vakulya (Kamut), Belicza J. (Telekge­rendás). 5 gólos: Hangya (Csabacsüd), Szatmári (Doboz), Hor­váth /., Szántó (Körösladány), Sipiczki (Telekgerendás), Zsa- dány, Keresztély (Csanádapáca). D-FOTÓ: LF.HOCZKY PÉTER