Békés Megyei Hírlap, 2006. február (61. évfolyam, 27-50. szám)

2006-02-25 / 48. szám

D-FOTÓ: LEHOCZKY PÉTER SP ORT BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP - 2006. FEBRUÁR 25., SZOMBAT Fegyelmezetlenül játszottak kézilabda Szünet után szétesett a lila-fehér együttes Zsuzsa Vivien (kezében a labda) 11 gólja is kevés volt az üdvösséghez. A csapat nagy része meg sem tudta közelíteni egy héttel ezelőtti jó játékát BÉKÉSCSABAI ELŐRE NK- HÓDMEZŐVÁSÁRHELY 24-30 (10-10) NB I-es női kézilabda-mérkő­zés, Békéscsaba, 600 néző. V.: Baranyi, Szloska. Békéscsaba: VERESS - Valyuch 2, Hajdú 1, Szekeres 5, ZSUZSA 11 (7), Forczek 2, Kelemen. Cs.: Mé­száros (kapus), Brecska, Vincze 2, Tóth K. 1. Edző: Rapatyi Ta­más. Hódmezővásárhely: Körmöczi - Mucsi 2, NYIKOLA- JENKO 9 (2), WOLF 7(1), GAÁL 4, Jenőfi 3, Ancsin 2. Cs.: Scholtz (kapus), Sipos 2, Jókai 1, Dobó, Fehér, Bloj, Gagyi. Edző: Buday Ferenc. Kiállítások: 10, ill. 10 perc. Hétméteresek: 8/7, ill. 4/3. Az eredmény alakulása: 3. perc: 0-2, 8. p.: 2-2, 12. p.: 3— 5, 15. p.: 5—ó, 22. p.: 8-8, 31. p.: Hat csapat részvételével Sely- lyén rendezték meg a 16. Or­mánság kupa utánpótlás kézi­labdatornát, amelyen részt vett az Orosházi FKSE 1994- 95-ös korosztályos fiúcsapata is. Az eseményen az orosházi­ak négy győzelemmel és egy vereséggel a döntőbe jutottak, ahol 12-10-re kikaptak a horvát Vrpojétól, így ezüstér­mesek lettek. A csapat tagjai: 11-10, 35. p.: 11-14, 45. p.: 13- 18, 49. p.: 14-21, 56. p.: 21-29. A vendégek kezdtek jobban, majd egyenlítettek a lila-fehé­rek. Keményen védekezett mindkét csapat, rendre a ven­dégeknél volt az előny, a békés­csabaiak mindig próbáltak fel­zárkózni. A hazaiak kapusa Ve­ress az első félidőben ezúttal is bravúrosan védett, így a játék­rész végéig tartotta a döntetlent a lila-fehér gárda. Fordulás után az első percben Zsuzsa góljával először (és utoljára) vezetett az Előre, de a kitűnő teljesítményt nyújtó Wolf vezérletével a ven­dégek gyorsan fordítottak. Fel­tűnő volt, hogy a mezőny leg­gyengébb embere, 'Brecska so­káig a pályán maradhatott, pe­dig sokat hibázott a balkezes át­Kardos Gábor, Tóth Róbert, Pamer Tamás, Bencze László, Győri-Dani Dávid, Deme Sza­bolcs, CsurákÁdám, Pásztor Ákos, Halmai Péter, Csányi Richard, Vizi Dániel, Zsiga Bence, Gáspár Mihály, Kere­kes Tamás, Kónya Balázs, edző Papp Mihály. A torna vá­logatottjába bekerült a kapus, Tóth Róbert és a balszélső Pamer Tamás. lövő. A 42. percben Rapatyi edző időt kért, de ez sem segí­tett a lila-fehéreken, akik telje­sen szétestek ebben a félidő­ben. A vásárhelyieknél az uk­rán átlövő Nyikolajenko magá­ra talált és az első félidőben szerzett egy góljához ebben a ■ játékrészben még nyolcat hoz­zátett. A vendégeket az sem za­varta meg, hogy a félidő köze­pén Sipos megkapta harmadik kétperces büntetését és ezzel együtt a piros lapot. A hazaiak nem tudták megis­A férfi kézilabda NB I-ben szombaton 18 órakor azErste- Békési FKC együttese a tabel­la második helyén álló, hazai és külföldi válogatottakkal te­letűzdelt, eddig százszázalé­kos Pick Szeged csapatát fo­gadja. Az esélyekről Szőke Ist­vánt, a hazaiak mesterét kér­deztük. — Egyértelműen az évek óta a nemzetközi porondon edződő vendégek az esélyesek, akiknél olyan sztárok szerepelnek, mint Perunicsics, Matics, Andjelkovics, Puljezevics vagy a magyar válogatottak közül Lendvay, Mezei, Ilyés. Az biz­tos, hogy a szurkolók számára az ilyen kiváló kézilabdázók já­mételni egy héttel ezelőtti, a Va­sas ellen mutatott játékukat, így teljesen megérdemelten győzött a rutinosabb vásárhelyi csapat a dél-alföldi alsóházi rangadón. Rapatyi Tamás: - Riadt tekin­tettel, fegyelmezetlenül sehol senki ellen nem lehet mérkő­zést nyerni. További eredmények: Bp. Spartacus-Debrecen 23-26, Vasas-Győri ETO KC 22-28. ■ V.L. téka élményt jelent. Mi szeret­nénk mindent megtenni a tisz­tességes helytállásért és végig becsülettel küzdeni, kérdés, hogy ez mire lesz elég a remek Tisza-parti együttes ellen. Az ilyen mérkőzések lehetőséget adnak számunkra arra, hogy olyan dolgokat gyakoroljunk egy erős ellenféllel szemben, amit később a hozzánk hason­ló csapatok ellen hasznosítani tudunk. Sajnos továbbra sem számíthatok a sérüléssel bajló­dó dr. Czinára és Kocsisra. Jó hír viszont, hogy Kopcsák fel­épült, a fiatal átlövő vállalni tudja a játékot. A találkozót az Ágnecz, Sipos játékvezetői kettős dirigálja. Orosházi ezüst az Ormánságból A szegediek az esélyesek Békésen Békés döntetlen Mezőhegyesen MEZŐHEGYES-GYULAI TERMÁL FC 1-1 (1-1) Előkészületi labdarúgó-mérkő­zés, Mezőhegyes, 50 néző. V.: Suck. Gyula: Steigerwald (Gróh) - Braso- veanu, Marczis, Cser, Tóth R. - Ker­tész, Karda, Gonda (Kneifel), Szelei (Sztanojev) - Dobray, Kis-Szabó (Tö­rök). Edző: Szabó Attila. A jó iramú, küzdelmes mérkőzésen mindkét olda­lon sok helyzet kimaradt. A találkozón reális eredmény született, bár az igazsághoz hozzátartozik, hogy az NB III-as gyulaiaknál hat ember hiányzott. G.: Szabó Á., ill. Dobray. ■ P. J. Minőség, minősített ziédoeszl^pzöl^ tetőiéi talpig egy helyenl MUNKAVÉDELMI, KÖRNYEZETVÉDELMI, TŰZVÉDELMI SZAKÜZLET ÉS BEMUTATÓTEREM: Békéscsaba, Gyóni G. u. 6. fszt. 44. Tel./fax: (66) 448-007. Mobil: 06 (20) 2195-033. E-mail: remuszk@enternet.hu engedmény az akciós Célunk: olyan eszközökkel ellátni partnereinket, melyek védelmet, kényelmet és biztonságot nyújtanak, tetőtől talpig, csökkentve a munkavégzésből származó balesetek kockázatát. modellekre, a készlet erejéig! \ . jjpr Minden kedves vásárlónk 3000 Ft feletti vásárláskor ajándékot kap! Várjuk kedves vásárlóinkat! H.-p. 9-17.30-ig, szó. 9-12-ig. Tíz csapat a Farsang Kupán A napokban ismét megren­dezték Kevermesen a hagyo­mányos -Farsang Kupa terem­labdarúgó-tornát. A viadalra ezúttal tíz csapat nevezett. Végeredmény: 1. Kevermes A, 2. Kevermesi öregfiúk, 3. Kevermes ifjúsági. Támoga­tók: Egészséges Ifjúságért Közalapítvány, Lakatos Zol­tán vállalkozó. Sport a megyei médiában Csaba Tv. Február 27., hétfő, 20.15: Sporthírek, benne ké­pes tudósítások: Csaba FC— Fáklya NB Il-es futsalmérkő- zés összefoglalója; Békéscsa­bai Előre NK-Hódmezővásár- hely NB I-es női kézilabda­mérkőzés; kick box kiállítás Békéscsabán; sajtótájékoztató a Békéscsabai Atlétikai Club­nál; további megyei hírek. (Is­métlés: március 1., szerda, 18.40 és március 2., csütör­tök, 21.20). Február 28., kedd, 21.20 (ismétlés: március 4., itt ,vi szombat, 17.45): Csaba FC- Temesvári Hús NB Il-es futsalmérkőzés. Március 1., szerda, 17.05: Békéscsabai Előre NK—Hódmezővásárhely NB I-es női kézilabda-mérkő­zés. Március 2., csütörtök, 21.20: Erste-Békési FKC-Pick Szeged NB I-es férfi kézilab­da-mérkőzés. Orosházi Városi Tv. Február 27., hétfő, 19.20: Sporthírek. Csaba Rádió. Feb­ruár 26., vasárnap, 21.00: Sporthírek. Hétköznap, min­dennap 17.50 és másnap 7.05, valamint 9.05: Hosszabbítás. Varga Lajos búcsúztatása Február 7-én életének het- venharmadik évében elhunyt a gyomaendrődi Varga Lajos, egykori olimpikon tornász, aki később évtizedeken át. edzőként nevelte a fiatalokat. A sokszoros magyar bajnok tornász búcsúztatása február 25-én, szombaton 10 órakor lesz a gyomaendrődi városi sportcsarnokban. A VALÓSÁGBAN MÉG SZEBB A Grande Punto egy vérbeli olasz, ahol a kitűnő minőség kiugró teljesítménnyel és magas felszereltséggel párosul! Széria ABS, klímaberendezés, dupla légzsák, központi zár, elektromos ablakemelő, szervokormány, elektromos tükör, elektromos csomagtérnyitás, színre fújt löklap, indításgátló, mindez már 2 520 000 Ft-tól 1 év ajándék Casco-val + akciós finanszírozással, akár 0% THM*-mel is. * 20-80% KEZDŐ BEFIZETÉS, EGYÉVES FUTAMIDŐ, CHF ALAPÚ FINANSZÍROZÁS. FIRT AUTO-BRILL KFT. Békéscsaba, Bartók B. út 46-50. TeL/fax: (66) 450-622, (66) 442-748. Honlap: www.autobrilI.hu SZEVERENYl FOTO, Békéscsaba, Pozsonyi a. IS. Tel : (66) 438-681. ■ Mobii: (30) 9355-871. I