Békés Megyei Hírlap, 2005. november (60. évfolyam, 256-280. szám)

2005-11-22 / 273. szám

2005. NOVEMBER 22., KEDD - BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP SPORT békésnet ii. és in. osztályú labdarúgó-bajnokság Pusztaföldváron vesztette el őszi veretlenségét a Kaszaper, a Kötegyán erejéből döntetlenre futotta Kardoson / / íf KAMUTI ES TARHOSIGOLESO TELEKGERENDÁS-CSANÁDAPÁCA 2-1 (2-1) BékésNet megyei n. osztályú labda­rúgó-mérkőzés, Telekgerendás, 100 né­ző. V.: Bálint. Telekgerendás: Gregovsz- ki - Nagy, Szász, Restye, Tóth L. (Pa- lylk), Tóth A., Patka, Belicza, Hrabov- szki J. (Szarka), Pintér, Sipiczki (Belicza Z.). Edző: Borgula János. Csanádapáca: Potocska - Mátó, Szekeres, Göcző, Gyo- vai, Elekes, Zsadány, Hajdú, Kovács, Ke- resztély, Kiss (Mag). Edző: Szikora Pál. A Telekgerendás, ha nem is meggyő­ző játékkal, de megérdemelten nyerte a mérkőzést. G.: Hrabovszki J. a 24., Pin­tér a 44., ill. Kovács a 42. percben. Jó: Tóth A., Pintér, Hrabovszki J., ill. Ko­vács, Mátó. Borgula János: - Ha a mérkőzés ele­jén a helyzeteinket kihasználjuk, akkor könnyű győzelem is születhetett volna. Szikora Pál: - Egyenrangú ellenfelek voltunk, a szerencsésebb csapat győ­zött. ■ Hegedűs József Korcsok - Hajdú, Szarvas, Skumáth, Békési (Gál), Gera, Kiszely, Oláh, Polczer (Zahorán A.), Sztratyinszki (Vakulya), Kiss. Játékos edző: Szarvas János. Doboz: Balogh - Miklián, Tóth, Kundia, Tímári, Váczi (Kovalovszki), Szabó, Lukucz, Gyebrovszki, Sztojka (Szatmári), Provosinszki (Baku). Edző: Zsigmond Károly. Végig sportszerű mérkőzést játszott a két csapat. Az egész őszi szezonban jó teljesítményt nyújtó kamutiak ilyen arányban is rászolgáltak a három pont­ra. G.: Kiss a 7., a 76., a 88., Szarvas a 33., az 55., Zahorán A. a 60., a 70., ill. Szatmári a 74. percben. Jó: Kiss, Szar­vas, Korcsok, Békési, Gera, Zahorán A., ill. Kundia, Lukucz, Gyebrovszki. Szarvas János: - Megérdemelt, ma­gabiztos győzelem. Külön öröm, hogy a csapat a rúgott hét góllal átlépte a bűvös ötvenes álomhatárt. Zsigmond Károly. - Egy jobb csapattól kaptunk ki. Szá­munkra sok pozitívuma nem volt a mérkőzésnek. ■ Szlancsik János NAGYSZÉNÁS-CSORVÁS 2-3 (1-2) Nagyszénás, 100 néző. V.: Domokos. Nagyszénás: Pólyák - Szilágyi, Szeke­res, Gyuris, Hatfaludi, Leszenyiczki, Schneider (Burján), Popon, Moszheim, Horváth, Valaczkai (Simon). Játékos edző: Horváth Zsolt. Csorvás: Greksza - Németh, Tárnyik (Hajdú), Seres, Zsiga, Hocz, Sznopek, Béres (Csökő), Krámli, Vajgely, Adamik (Pogonyi). Edző: Evanics István. Két szebb napokat látott csapat talál­kozóján a vendégek alattomos, durva játékuknak, óriási szerencséjüknek és némi játékvezetői segítségnek köszön­hetik a győzelmet. G.: Szekeres a 33., Si­mon a 72., ill. Sznopek a 10., Béres a 35., a 68. percben. Jó: Szilágyi, Schnei­der, ill. Béres, Krámli, Seres, Sznopek, Greksza. Horváth Zsolt: Lehet, hogy a kollé­gával nem egy mérkőzést néztünk, de az a bizonyos kisgyerek az én csapatom volt, amelyiknek elvették a játékát. A „lejtős” hazai pályáról annyit, hogy a ti­zenegyes a kilencvenharmadik perc­ben is tizenegyes, s ebből nem ez volt az első, amit nem ítélt meg a játékvezető. Evanics István: - Nagyon „lejtős" hazai pály^tmegérdemelten nyertünk. Ránk fért«ÍMBpMMilMaMMNi> ■ H. L*. KÖRÖSLADÁNY-CSABACSÜD 2-1 (1-0) Körösladány, 100 néző. V.: Pataki. Körösladány: Sípos - Molnár (Pardi), Horváth T., Keresztesi Gy., Keresztesi Zs., Farkas Gy. (Botos), Szántó (Horváth I.), Szabó, Bartyik, Tóth S., Keresztesi K. Edző: Szabados Zoltán. Csabacsüd: Adamik - Valencsik, Palyov, Nagy, Sze- begyinszki (Pillér), Tüsjak, Varga, Han­gya, Sutylnszki, Gombár, Sechna. Edző: Rétes Pál. A kevés hazai néző azt látta a körösladány! csapattól, amit tud. G.: Farkas Gy. a 19., az 52., ill. Tus jak a 80. percben. Jó: Sipos, Horváth T., Kereszte­si Zs., Szabó, ill. Adamik, Tüsjak, Su- tyinszki. Szabados Zoltán: - Az idény legjobb játékával, kidolgozott helyzeteink alap­ján megérdemelten nyertünk. Rétes Pál: - Gyengén játszottunk, megérde­melt a hazai győzelem. ■ Ponta Sándor TARHOS-KUNÁGOTA 6-1 (2-1) Tarhos, 100 néző. V.: Boldoczki. Tarhos: Kohut - Püski, Szabó, Knapp, Fabulya, Balogh Zs., Tótfalusi, Nagy Zol­tán (Djabbar), Vígh (Balogh G.), Kardos (Boldizsár), Baukó. Edző: Schvarcz Jenő. Kunágota: Kovács Gy. - Laczkó, Méreg, Samu, Gábor, Multyán L., Multyán Zs., Korpa, Nagy Zoltán (Dómján), Multyán Cs., Pécsik. Edző: id. Multyán Csaba. A Kunágota vezető gólja után a Tarhos magára talált, és még ilyen arányban is megérdemelten győzött. A vendég gárda lelkesen futballozott. G.: Nagy Zoltán (11-esből) a 31., Knapp a 39., Fabulya (11-esből) a 49., Baukó a 62., Boldizsár a 80., Balogh G. a 88., ill. Multyán Cs. a 18. percben. Jó: Nagy Zol­tán, Baukó, Boldizsár, Knapp, ill. Multyán Zs., Multyán L Schvarcz Jenő: - A mérkőzés elején a fiatal kunágotai csapat megijesztett bennünket. A második félidőben kijött a két csapat közötti tudásbeli különb­ség. Id. Multyán Csaba: - Megérdemelt hazai győzelem, a csikócsapat csak az első félidőben bírta erővel. ■ Pankotai István MEDGYESEGYHÁZA-GÁDOROS 2-3 (1-1) Medgyesegyháza, 100 néző. V.: Petrovszki. Medgyesegyháza: Metzger — Göcző, Kiss, Vantara, Hajdú, Zsur- zsucz, Kovács, Holecz, Schmidt, Kindel, Pintér. Edző: Szenti Zoltán, Gellény Fe­renc. Gádoros: Ivanics - Maglóczki, Pisont Z., Farkas Cs. (Pisont R.), Nana, Pisont J. (Tóth), Liszkai, Tasi, Mihály, Kerepeczki, Jernei. Edző: Lengyel Krisz­tián. Egyenlő erők küzdelmében a szeren­csésebb gádorosi csapat nyert. Kiállít­va: Göcző, Maglóczki (kakaskodásért) mindketten a 70., Kindel (reklamálá­sért) a 80. percben. G.: Pintér a 20., Holecz a 68., ill. Farkas a 30., Nana a 80., a 89. percben. Jó: Kiss, Holecz, ill. Farkas, Nana, Ivanics. Szenti Zoltán, Gellény Ferenc: - Elő­ször magunkat okoljuk a vereségért, utána mást is. Lengyel Krisztián: - Gyengébben játszottunk, mint szok­tunk, de lelkesedésünkkel megnyertük a mérkőzést. A vendéglátók lelkesen játszottak. ■ Sz. Z. BÉKÉSCSABAI MÁV-FÜZESGYAR- MATO—3(0-1) Békéscsaba, Csányi utcai pálya, 200 néző. V.: Brusznyiczki. Békéscsaba: Magda - Lovas, Prekop (Nouas), Rubus, Szarka, Susánszki (Puskás), Pataj, Potocska, Bíró (Hajdú), Némedi, Tóth. Edző: Braun Attila. Füzesgyarmat: Ko­vács - Mészáros, Varga, Ulrich, Vámos, Novák, Nagy, Varga, Várkonyi I. (dr. Várkonyi G.), Boros, Gyáni. Edző: Tőkés Miklós. A gyenge első félidő után mindkét csapat nagyobb sebességre váltott, ami­nek a végén a vendégek megérdemelt győzelmet arattak. G.: Ulrich a 30., Lo­vas (öngól) a 74., Novák a 80. percben. Jó: Magda, Potocska, ill. Gyáni, Nagy, Novák, Ulrich. Braun Attila: - Pont ideje, hogy vége legyen az őszi szezonnak. Meggyőződé­sem, hogy a bajnokcsapattól kaptunk ki. Boros Tibor, a Füzesgyarmat szak­osztályvezetője: - Ma is, mint az egész szezonban, főként fegyelmezett játé­kunknak köszönhetjük a sikert. Az egész idényben maximálisan elégedett voltam játékosaim teljesítményével. ■ B. A. SARKAD-OKÁNY1-0 (0-0) Sarkad, 70 néző. V.: Kotolák. Sarkad: Petrusán - Buzgán, Szőke, Gurzó (Kiss), Kocsis, Székely, Juhász, Germán, Szabó M. (Czeglédi), Bende, Farkas. Edző: Molnár Gyula. Okány: Irází - Ró­zsavölgyi, Papp, Komáromi, Sújtó, Sza­bó S., Szabó L., Horváth, Rácz, Jámbor, László. Edző: Pálinkás Mihály. A sorsolástól eltérően az Okány ké­résre szombatra hozták előre a mérkő­zést. A mezőnyben jól futballozó, cserék nélkül felálló Okány ellen nehezen nyert a sok helyzetet elpuskázó Sarkad együttese. G.: Czeglédi az 55. percben. Jó: Petrusán, Buzgán, Bende, Szőke, Ko­csis, ill. Irázi, Papp, Komáromi, Jámbor. Molnár Gyula: - A kötelező győze­lem megszerzése mindig nehéz. így volt ez ma is. Helyzetek sokaságát hagytuk ki, győzelmünk így is megér­demelt. Pálinkás Mihály: - A szervezet­tebb, szebb futballt mi játszottuk, úgyanúgy, mint egy hete. Megint nem kaptunk ezért egy pontot sem. ■ Kiss Gábor KAMUT-DOBOZ 7-1 (2-0) Kamut, 100 néző. V.: Frey. Kamut Ifjúsági: Telekgerendás-Csanádapá­Mesterlövészek A BékésNet megyei U. osztályú labdarúgóBajnokság góllövőlis­tájának élmezőnye. 19 gólos: Nana (Gádoros). 16 gólos: Tasi (Gádoros). 14 gólos: Multyán Cs. (Kunágota). 13 gólos: Botyán- szki (Tarhos), Pintér (Telekgerendás). 11 gólos: Nouas (Békés­csabai MÁV), Sztratyinszki (Kamut), Tóth (Füzesgyarmat). 10 gólos: Polczer (Kamut), Palyov (Csabacsüd), Novák (Füzesgyar­mat). 9 gólos: Kiss (Kamut). 8 gólos: Rácz (Okány), Kocsis (Sar­kad), Boros (Füzesgyarmat), Potocska (Békéscsabai MÁV). ca 0-2, Nagyszénás-Csorvás 1-4, Kö- rösladány-Csabacsüd 2-3, Tarhos- Kunágota 7-1, Kamut-Doboz 2-1, Medgyesegyháza-Gádoros 10-2, Bé­késcsabai MÁV—Füzesgyarmat 5—2, Sarkad-Okány 3-1. A megyei n. osztály állása: 1. Füzesgyarmat 15 52- 9 45 2. Bcs. MÁV 11 3 2 36-23 36 3. Kamut 11 2 2 53-18 35 4. Gádoros 9 4 2 53-31 31 5. Tarhos 9 1 5 37-20 26 9. T.gerendás 9 1 5 38-22 2H 7. Csabacsüd 6 2 7 34-25 20 8. Sarkad 5 4 6 18-36 19 9. Csanádapáca 5 3 7 30-33 18 10. Nagyszénás 4 3 8 25-42 15 11. Körösladány 4 2 9 21-38 14 12. M.egyháza 3 4 8 26-39 13 13. Csorvás 4 1 10 20- 41 13 14. Doboz 3 2 10 19-42 11 15. Kunágota 2 3 11 26-54 9 16. Okány 1 5 9 25-40 8 A BékésNet megyei U. osztályú lab­darúgóbajnokságban következik. No­vember 26., szombat Kamut-Telekge- rendás, 13.00. Tarhos-Gádoros, 13.00. Körösladány-Füzesgyarmat, 13.00. Do- boz-Okány, 13.00. Nagyszénás-Csaba- csüd, 13.00. Medgyesegyháza-Csanád- apáca, 13.00. November 27., vasárnap: Sarkad-Csorvás, 13.00. A Békéscsabai MÁV-Kunágota (3-2) mérkőzést no­vember 1-jén lejátszották. « « « MEZŐBERÉNY ll.-SZARVASI LSZK 0-1 (0-1) BékésNet megyei ÜL osztályú labda­rúgó-mérkőzés, Északi csoport Mező- berény, 20 néző. V.: Simon József. Mező- berény: Balogh - Sandrika, Gönczi, Szabó, Gézárt (Maléth), Schaffer, Burai, Jónás (Pojendán), Nyeste, Zsíros, Ku- kely. Játékos edző: Gál András. Szarvas: Hunya - Petrovics, Szécsi, Becsei, Gá- bos, Korbely, Jurák (Roszik), Gyulai G., Gyulai I. (Molnár), Takács, Pozderka. Edző: Szloszjár Mihály. Az első félidőben a vendégcsapat, a másodikban a hazai támadott többet, de a mezőberényieknek nem ment a góllö­vés. A második félidőt tíz emberrel vé­gigvédekező szarvasiak elvitték a há­rom pontot. G.: Szécsi. Jó: Gönczi, Sza- bó, ilL Szécsi, Petrovics, Korbely. Gál András: - A pihenő jól jön, hogy felkészüljünk a tavaszra, mert a végére már kiengedtünk. Szloszjár Mihály: - Egy „ikszes” mérkőzésen szerencsével nyertünk. ■ Schupkégel Ádám KARDOS-ÖRMÉNYKÚT-KÖTEGYÁN 1-1 (1-1) Kardos, 80 néző. V.: Szaszák. Kardos- Örménykút Galáth - Zahorecz, Opa- uszki, Lestyán, Csicsely, Kóródi (Szpis- jak), Zsibrita, Szabó (Brlázs), Tímár, Ja- necskó, Koszt!. Edző: Gombár György. Kötegyán: Dobi - Márton, Varga, Ujj, Nagy, Semsei (Herczeg), Kodreán, Pecze (Szűcs), Coita (Fazekas), Iszáka Z. (Tóth), Iszáka I. Játékos edző: Szűcs Mihály. Igazságosnak mondható eredmény született a csoport rangadóján, ahol job­bára a két 16-os között folyt a játék. Ki­állítva: Csicsely (két sárga lap után). G.: Koszti, ill. Iszáka I. Jó: Opauszki, Lestyán, Tímár, Koszti, ill. Varga, Nagy, Iszáka Z., Iszáka I. Gombár György: - Reális eredmény született. Szűcs Mihály: - Minden elis­merésem a csapatomnak, amely tavaly ősz óta nagyot változott, tök utolsókból elsők lettünk. ■ G. Gy. GERLA-ZSADÁNY 2-1 (0-1) Gerla, 50 néző. V.: Csatári. Gerla: Szalay - Perei, Dobák, Gazsó, Kacsán, Laukó, Bánszki (Bucsi), Carutasu (Ja­kab), Vidovenyecz, Mlinár, Huszár (Gyenge). Szakmai vezető: Juhász Kár­oly. Zsadány: Sütő - Mészár, Balogh, Fá­bián, Kiss B., Muntyán, Eszenyi, Szabó Z., Kiss P., Kutasi, Bíró (Bagdi). Edző: Nagy Róbert. Két rivális csapat küzdelméből a job­ban koncentráló gerlaiak kerültek ki győztesen. G.: Muntyán (öngól), Laukó, ill. Kiss P. Jó: Szalay, Perei, Laukó, Vido­venyecz, Huszár, Mlinár, ill. Kutasi, Kiss P. Juhász Károly: - Büszke vagyok a csapatomra, ez a játék biztató a jövőre nézve. Nagy Róbert - Kihagytuk a helyzeteinket, és ez megbosszuíta ma­gát. ■ M. L. GERENDÁS-GYULAI TERMÁL FC II. 0-5 (0-1) Gerendás, 50 néző. V.: Bodó. Geren­dás: Molnár - Kovács, Gergely (Ránkli), Zatykó, Oláh, Zleovszki, Potocska, Bartolák, Botyánszki J., Seres (Tóth), Botyánszki P. Edző: Lengyel József. Gyula IL: Gróh - Csányi, Perlaki, Szabó, Gutl, Balogh, Fülöp (Gergő), Kurta, Vincze, Stir (Medve), Mihucz. Edző: Ve­res lózsef. Kellemetlen, szeles, hideg időben le­játszott találkozón az első játékrész utolsó percében egy szerencsés góllal szerzett vezetést a Gyula. A szünet után az elfáradó gerendásiak ellen növelték előnyüket a vendégek. G.: Balogh 2, Guti (11-esből), Kurta, Medve. Jó: A kevés hazai néző azt látta a körösladányi csapattól, amit tud. Ennek ellenére 2—1-re nyertek a hazaiak a világos nadrágos Csabacsüd ellen a megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokságban Zleovszki, Potocska, Botyánszki P., ill. Gróh, Balogh, Kurta, Stir, Mihucz. Lengyel Józsefi - A második félidő végére elfáradt a csapat. Veres Józsefi - Ezért szép a labdarúgás. ■ T. B. I. A Csárdaszállás-Kétsoprony mérkő­zés pbw^dL.mert az ellenfél jjem Je­lent meg. PUSZTAFÖLDVÁR-KASZAPER 1-0 (0-0) Déli csoport. Pusztaföldvár, 150 né­ző. V.: Cs. Győri. íüsztafóldvár: Ökrös - Fülöp, Vokanics, Németh, Holecska, Kvak, Gyuricza, Sinka, Nagy (Szabó), Szivák (Fekete), Vatai (Göböly). Edző: Nagy István. Kaszaper: Bordás - Kősze­gi, Fodor, Takács (Kovács), Székely, Brachna, Molnár T., Szabó G., Kun, Mol­nár L., Borsi (Szanda). Edző: Sajtos Ti­bor. A múlt heti súlyos vereség után a Pusztaföldvár szervezett játékkal és nagy akaraterővel simán megverte a lis­tavezetőt. G.: Sinka. Jó: Szivák, Németh, Holecska, Szabó, ill. Fodor, Molnár T., Kőszegi. Nagy István: - A múlt heti null-hét után is leültünk és megittunk egy sört. Ezt most ismét megtettük, de ezúttal kettőt ittunk. Sajtos Tibor: - A hazai csapat alattomos, durva játékkal pró­bálta ellensúlyozni a tudásbeli különb- ségeL A játékvezető ebben partner volt. ■ Zalai Antal ELEK-KEVERMES 0-0 Elek, 60 néző. V.: Suck. Elek: Takács - Negrea, Korcsok, Tereszán, Kovács, Márk, Szűcs, Pintér, Bányai, Ancsin, Thúróczi (Tari). Edző: Mikulás Mihály. Revenues: Szabó - Rung, Orbán, Lász­ló, ifj. Bauer K., Bilibok, Bodor, Boda, Bauer T. (Túró), Povázsai, Burai (id. Bauer K.). Edző: Lantos Zoltán. Mindkét kapu előtt adódtak helyze­tek, de ezek rendre kimaradtak, így igazságos döntetlen született a sport­szerű mérkőzésen. Jó: Negrea, Korcsok, Kovács, Márk, ill. ifj. Bauer K., Orbán, Szabó, Povázsai. Mikulás Mihály: Sajnos hetek óta gólképtelen a csapat, „csak” nyolc száz- százalékos helyzetet hagytunk ki. Lan­tos Zoltán: - Mindkét csapat sok hely­zetet elpuskázott, így az eredmény igaz­ságosnak mondható. ■ Hotya Mihály BÉKÉSSÁMSON-DOMBEGYHÁZ 1-1-NÉL A 85. PERCBEN FÉLBE­SZAKADT. Békéssámson, 100 néző. V.: László. Békéssámson: Döme - Hajduch, Rancz, Setény, Gojdár, Varga, Gulyás, Doktor, Kerekes M., Kerekes Cs., Nagy I. Játé­kos edző: Kerekes Csaba. Dombegyház: Kontró - Kender, Tapasztó T., Szilágyi, Nemczov, Gerendás, Bajkán, Papp, Mla- donyiczki, Tapasztó Zs., Talpai. Edző: Ménesi Róbert. Gyászszünet előzte meg a találkozót az egykori kiváló hazai játékos, Hege­dűs János tiszteletére. A félidő felénél Kerekes Csaba lesgyanús helyzetből ve­zetést szerzett, majd Talpai révén egyen­lítettek a vendégek. Fordulás után is a vendégek irányítottak, ám a játékvezető a hazaiaknak a partjelző beintése alap­ján nem adott meg egy szabályos gólt. Felborzolódtak a kedélyek, Kerekes Csa­bát reklamálás miatt kiállította a játék­vezető, majd a békéssámsoni Setény Mi­hály inzultálta a játékvezetőt. Ezért a bí­ró a 85. percben félbeszakította a mér­kőzést. G.: Kerekes Cs., ill. Talpai. Kerekes György békéssámsoni sportköri elnök: Sajnálom, hogy (gy elszabadultak az indulatok, de ilyen fel­készületlen bíráskodás mellett, értem ez alatt a játékvezető és az egyes számú asszisztens tevékenységét, nem csoda, hogy idáig fajulhattak a dolgok. Ménesi György: - Sajnálom a történteket, nem nyilatkozom. ■ Kutasi Ferenc KÉTEGYHÁZA-NAGYBÁNHEGYES 1-0 (1-0) Kétegyháza, 50 néző. V.: Baráth. Két- egyháza: Szelezsán A. - Faur Gy., Faur A., Búkor, Majorovics, Csumpilla, Szele­zsán Gy., Árgyelán K. (Radnóti), Szege­di, Grósz, Ottlakán. Játékos edző: Argye- lán Krisztián. Nagybánhegyes: Demkó G. - Pilinszki (Nagy), Horgász, Egeresi, László, Petró (Szentandrászki), Kátai, Demkó M., Fazekas, Várnai, Saitz. Mb. edző: Fudala György. A Kétegyháza teljesen megérdemel­ten szerezte meg idei első győzelmét. G.: Árgyelán K. Jó: Faur Gy., Csumpilla, Szelezsán Gy., ill. Nagy, Egeresi. Árgyelán Krisztián: - Ennél jobb já­tékkal is kaptunk már ki. Lelkesedé­sünk meghozta a régen várt győzelmet. Fudala György: - A szezon eddigi leg­gyengébb játékával szenvedtünk vere­séget. ■ Bencze László LÖKÖSHÁZA-MEZŐKOVÁCSHÁZA II. 1-1 (0-1) I-ökösháza, 80 néző. V.: Salamon. Lökösháza: Krisán K. - Körtvélyesi, Ba­lázs, Fodor, Horváth, Almási A., Csor­dás, Kovács, Mittnacht, Kiss (Havrán), Krisán Cs. (Gug). Edző: Varga István. Mezőkovácsháza IL: Schwarcz — Szakái, Dumitriu, Zalai, Almási T. (Tú­ri), Bíró, Metál, Bányik, Molnár (Álé), Bozsó, Zámbori. Edző: Vágó Mihály. Küzdelmes mérkőzésen a .hazaiak győzelmet érdemeltek volna a végére nagyon elfáradó vendégek ellen. G.: Csordás, ill. Almási T. Jó: Csordás, Ba­lázs, Körtvélyesi, ill. Almási T., Zalai, Bányik. Varga István: - Küzdöttünk, hajtot­tunk, helyzeteket dolgoztunk és hagy­tunk ki. Vágó Mihály: - Igazságos pont- osztozkodás. ■ V. 1. Az Újkígyós csapata szabadnapos volt A megyei ÜL osztály állása: Északi csoport 1. Kötegyán 11 2­44- 13 35 2. Gyula II. 9 2 2 50-18 29 3. Kardos-Ö. 9 2 2 32- 11 29 4. M.berény II. 7 t 5 30-17 22 5. Szarvas 6 1 6 22-27 19 6. Gerla 4 3 6 20- 34 15 7. Zsadány 4 9 18-31 12 8. Gerendás 3 I 9 13-29 10 9. Cs.szállás 2 2 7 11-28 8 10. Kétsoprony­4 8 7-36 4 A Csárdaszállás-Kétsoprony mérkő­zés elmaradt. Déli csoport í. Kaszaper 10 2 1 35- 2 32 2. Újkígyós 9 3­46- 13 30 3. P.földvár 7 2 4 27-27 23 4. Békéssámson 6 2 4 23-17 20 5. Dombegyház 6 1 5 28-23 19 6. Kevermes 5 2 5 24-22 17 7. Elek 5 2 5 15-16 17 8. Mk.háza II. 4 3 6 23-25 15 9. N.bánhegyes 4 1 8 22-25 13 10. Lökösháza 2 2 9 16-43 8 11. Kétegyháza 1 12 3-49 3 A félbeszakadt Békéssámson­Dombegyház eredménye nem szerepel a táblázatban. A BékésNet megyei Hl. osztályú lab­darúgó-bajnokságban következik. Déli csoport November 26., szombat: Nagy- bánhegyes-Lökösháza, 13.00. Domb- egyház-Kevermes, 13.00. Újkígyós- Elek, 13.00. November 27., vasárnap: Mezőkovácsháza IL-Pusztafóldvár, 13.00. Békéssámson-Kétegyháza, 13.00. Szabadnapos: Kaszaper. Botrány Békéssámsonban Még el sem csitultak a november 13-ai Méhkerék-Vésztő megyei I. osztályú labdarúgó-mérkőzés hullámai, máris újabb botrány borzolja a sportszeretők kedélyeit A BékésNet megyei 111. osztály Déli csoportjának november 20<ti, 14. fordulójában a Békéssám- son-Dombegyház találkozón szabadultak el az indulatok. Az el­sőfélidőben még békésen csordogált a játék, a hazaiak szerezték meg a vezetést majd a vendégek még a szünet előtt egyenlítettek. Szünet után a sámsoniaknak a játékvezető a partjelző beintése alapján nem adott meg egy szabályosnak tűnő gólt A folytatás­ban a 75. percben a békéssámsoni játékos edzőt Kerekes Csabát reklamálásért kiállították, majd a 85. percben a békéssámsoni . Setény Mihály tettleg bántalmazta László Levente játékvezetőt aki azonnal lefújta a mérkőzést. Ezután tumultuózus jelenetek zajlottak le a pályán, minek következményeként a sípmester se­gítségére siető egyik asszisztens, Bálint Zoltán is a földre került A rendőrség is a helyszínre érkezett, de helyszíni beszámolók sze­rint intézkedésre nem került sor. D-FOTÓ: LEHOCZKY PÉTER