Békés Megyei Hírlap, 2005. november (60. évfolyam, 256-280. szám)

2005-11-15 / 267. szám

15 2005. NOVEMBER 15., KEDD - BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP SPORT békésnet ii. és in. osztályú labdarúgó-bajnokság Az Újkígyós hetest hintett a Pusztaföldvárnak, négy együttes még mindig veretlen az alsó két osztályban A GÁDOROSUK ÚJABB ÖTÖSE CSANÁDAPÁCA-KAMUT 3-5 (2-1) BékésNet megyei n. osztályú labda­rúgó-mérkőzés, Csanádapáca, 70 néző. V.: László. Csanádapáca: Vári - Szeke­res Cs., Szekeres T., Göcző, Csicsely, Mátó, Matyelka (Gyovai), Pócslk (Nagy), Keresztély, Kiss K., Zsadány. Edző: Szikora Pál. Kamut Korcsok - Varga, Kvasz, Szarvas, Kiszely, Sztra- tyinszki (Zahorán), Gera, Polczer, Kiss I. (Hajdú), Békési (Gál), Vakulya. Játé­kos edző: Szarvas János. Hiába vezetett 3-1-re a Csanádapáca, a Kamut megfordította az eredményt. Kiállítva: Csicsely (reklamálásért) a 65. percben. G.: Kiss K. a 6., Keresztély a 8., Göcző (11-esből) a 60., ill. Kiss I. a 30., Polczer a 63., Sztratyinszki a 72., Zahorán a 85., a 89. percben. Jó: Göcző, Mátó, Keresztély, Kiss K., ill. Kiszely, Gera, Polczer, Sztratyinszki, Kiss I. Szikora Pál: - Nem értem, miért kell sújtani ezer vérből sebző csapatot ilyen játékvezetéssel. Szarvas János: - Fordu­latokban gazdag mérkőzésen jobb hely­zetkihasználásunknak köszönhetjük a győzelmet. ■ Tóth B. István GÁDOROS-TELEKGERENDÁS 5-0 (1-0) Gádoros, 100 néző. V.: Fehér. Gádo­ros: Ivanics (Plesovszki) - Maglóczki (Tóth A.), Pisont Z., Farkas (Hriagyel), Nana, Lengyel, Liszkai, Tasi, Mihály, Kerepeczki, Jernei. Játékos edző: Len­gyel Krisztián. Telekgerendás: Kiss - Restye, Nagy, Tóth L, Palyik, Patka, Be- licza Z., Pintér, Sipiczki, Szász, Belicza J. Edző: Borgula János. Sportszerű mérkőzésen, tetszetős játék­kal, könnyed hazai győzelem. G.: Mihály a 21., Tasi az 50. és az 59., Nana a 72., Far­kas a 81. percben. Jó: liszkai, Tasi, léméi, Lengyel, Kerepeczki, ill. Kiss, Restye. Lengyel Krisztián: - A mérkőzést vé­gig irányítva még nagyobb különbség­gel is nyerhettünk volna. Borgula János: - Védekezésünkkel hozzásegítettük a hazaiakat könnyű győzelmükhöz. Saj­nos hiányzott a középpályáról két meg­határozó játékosunk, s ez nagyban befo­lyásolta játékunkat. ■ Páli István FÜZESGYARMAT-TARHOS 1-0 (1-^0) I " Füzesgyarmat, 20&-nező. Va-SárköZl. Füzesgyarmat: Kovács - Mészáros, .(Var­ga I., Ulrich, Vámos, Novak, Latyák (Várkonyi L), Varga L., Tóth (dr. Várko- nyi G.), Boros, Gyáni. Edző: Tőkés Mik­lós. Tarhos: Kohut - Püski (Vígh), Sza­bó (Baukó), Knapp, Fabulya, Balogh, Tótfalusi, Nagy, Botyánszki, Kardos, Gi- lik. Edző: Schvarz Jenő. Egy rövidre sikerült kirúgás után sze­rezte meg a hazai csapat a gólját. A kevés­bé látványos, de célirányos gyarmati fut­ball ismét eredményre vezetett Megérde­melt hazai győzelem. G.: Tóth a 33. perc­ben. Jó: Mészáros, Ulrich, Varga L, Varga L, Tóth, ill. Kohut, Tótfalusi, Knapp, Nagy. Boros Tibor, a Füzesgyarmat szak­osztályvezetője: - Ennyivel jobbak vol­tunk! Schvarz Jenő: - Ideges hangulatú, küzdelmes mérkőzésen egy szerencsés körülmények között esett góllal győzött a hazai csapat. A játékvezető erélytelen- sége mindkét oldal dolgát megnehezí­tette. ■ B. T. CSORVÁS-KÖRÖSLADÁNY 3-0 (1-0) Csorvás, 150 néző. V.: Vereska. Csorvás: Greksza - Hocz, Tárnyik, Krám- 11, Pogonyi (Csökő), Adamik (Béres), Zsi­ga (Sütő), Vajgely, Németh, ivanics, Sznopek. Edző: Evanics István. Körös- ladány: Sipos - Pardl, Horváth T., Keresz­tesi Gy., Keresztesi Zs. (Botos), Szabó, Szántó, Keresztesi K., Horváth L, Mező (Nánási), Baksa. Edző: Szabados Zoltán. A mérkőzés nagy részében a Csor­vás akarata érvényesült a pályán. A há­zigazda a kidolgozott helyzetek alapján teljesen megérdemelten gyűjtötte be a három pontot. G.: Vajgely a 26., Ivanics az 54., Csökő a 67. percben. Jó: Greksza, Tárnyik, Vajgely, ill. Sipos, Keresztesi Gy. Evanics István: - Nem elég játszani, jól játszani, a versenysportban néha nyerni is kell, s ez most sikerült. Szaba­dos Zoltán: - Akaratgyenge, felelőtlen „játék”. Tükörbe kellene nézni néhány embernek! ■ E. I. KUNÁGOTA-MEDGYESEGYHÁZA 0-3 (0-2) Kunágota, 100 néző. V.: György. Kun- ágota: Valach - Laczkó, Pócsik T., Samu, Korpa, Dómján (Berta), Multyán Zs., Multyán L. (Pócsik J.), Papp, Multyán Cs., Török (ifj. Körösi). Edző: id. Multyán Csaba. Medgyesegyháza: Engelhardt - Hajdú, Kiss, Göcző (Valyuch), Vantara, Kovács (Telek), Schmith, Kindel, Pintér, Holecz, Zsurzsucz (Szabó). Edző: Szenti Zoltán, Gellény Ferenc. Egyperces gyászszünettel kezdődött a mérkőzés a legidősebb kunágotai törzsszurkoló, Verik Károly emlékére. A Kunágota elgondolás nélkül, pontat­lanul, mélyen tudása alatt játszva vere­séget szenvedett a medgyesi „öregfiúk" csapatától. A vendégek győzelme egy percig sem forgott veszélyben. Kiállít­va: Valach (utolsó emberként elkövetett szabálytalanságért) a 90., ill. Engel­hardt (kakaskodásért) a 85. percben. G.: Holecz a 7. és a 85., Zsurzsucz a 25. percben. Jó: Korpa, Multyán L, ill. Kiss, Kindel, Kovács, Holecz. Id. Multyán Csaba: - A múlt heti ál­lításom még mindig érvényes, aki gól­arányt akar javítani, játsszon velünk. Szenti Zoltán, Gellény Ferenc: - Megér­demelten nyertünk. ■ Szilágyi János OKÁNY-NAGYSZÉNÁS 3-5 (0-3) Okány, 200 néző. V.: Brusznyiczki. Okány: Irázi - Papp, Komáromi, Szabó, Lázár, László, Jámbor (Veres), Tóth, Rácz, Horváth L, Bujdosó (Sújtó). Edző: Pálin­kás Mihály. Nagyszénás: Pólyák - Szil­ágyi, Szekeres, Gyuris, Hatfaludi, Uhlár, Schneider (Burján), Popon, Moszheim, Horváth Zs. (Leszenyiczki), Valaczkai (Gyömrei). Játékos edző: Horváth Zsolt. A tartalékos hazai csapat végig me- zőnyfólényben játszott, de a védelem­ben nem tudta pótolni a hiányzó embe­reket. Nulla-háromnál, egy kiállítás után az Okány tíz emberrel egyenlített, de a végén megint kapott két potyagólt. Kiállítva: Lázár (reklamálásért) az 53. percben. G.: Rácz (11-esből) az 55. és a 77., Jámbor a 79., ill. Szilágyi az 5., Sze­keres a 15., Hatfaludi a 18., Popon a 84. és a 88. percben. Jó: Rácz, Horváth L., ill. Popon, Szekeres, Szilágyi. Pálinkás Mihály: - Az eredmény ön magáért beszél. Védelem kerestetik. Horváth Zsolt: - A szebb focit a hazai csapat játszotta, de a futballt gólra játsz- szák és ebből mi szereztünk többet, ami nagyon fontos három pontot eredmé­nyezett. ■ Mártha Lajos DOBOZ-SARKAD 1-1 (1-1) Doboz, 200 néző. V.: Zsurka. Doboz: Balogh — Gyebrovszki, Tóth, Kundia, Szabó T., Váczi J., Szabó ]., Kovalovszki, Lukucz (Váczi S.), Baku (Szatmári), Provosinszki. Edző: Zsigmond Károly. Sarkad: Petrusán - Buzgány, Szőke, Hajdú, Kocsis, Székely, Juhász, Ger­mán, Szabó L. (Szűcs), Bende, Farkas (Gurzó). Edző: Molnár Gyula. A mérkőzést inkább a küzdelem, mint a szép játék jellemezte. Mindkét kapu előtt adódtak helyzetek, amelyek közül a csapatok egyet-egyet értékesítet- tek^GbEukUcsta 20., ill. Bende (ll-eO- ből) a 44. percben. Jó: Váczi J., Lukucz, Balogh, ill. Hajdú, Juhász, BjJSgány Zsigmond Károly: - Reális eredmény született. Molnár Gyula: - A helyzetek alapján győzelmet érdemeltünk volna. ■ Zs. K. CSABACSÜD—BÉKÉSCSABAI MÁV 5-0 (3—0 ) Csabacsüd, 100 néző. V.: Frey. Csaba- csüd: Adamik - Valencsik, Nagy, Mizik (Pillár), Sutylnszki, Tusjak, Varga, Han­gya, Palyov, Uíbancsok, Szebegyinszki (Gombár). Edző: Rétes Pál. Békéscsaba: Magda - Szalai, Prekop, Szarka, Lovas, Susánszki, Pataj, Potocska, Tóth, Nouas (Pálfi), Némedi. Edző: Braun Attila. A Csabacsüd hosszú hetek után meggyőző mezőnyjátékkal rukkolt elő. A vendégek teljesítménye nem igazolta a tabellán elfoglalt előkelő helyezésü­ket. Kiállítva: Urbancsok (második sár­ga lap után) a 80. percben. G.: Urbancsok a 22., Tusjak a 38., Palyov a 44., Szebegyinszki a 48., Hangya a 77. percben. Jó: Varga, Sutyinszki, Mizik, Hangya, ill. Némedi. Rétes Pál: - Ma sem játszottunk más­képp, mint az elmúlt hetekben, de né­hány jó egyéni teljesítmény, illetve a hely­zetkihasználás javulása győzelmet ered­ményezett. Braun Attila: - Csabacsüdön a helyzet változatlan, és ami a legszomo­rúbb, a mutatott játékunk is. ■ R. P. Ifjúsági: Csanádapáca-Kamut 8-0, Gádoros-Telekgerendás 1-10, Füzes- gyarmat-Tarhos 1 -i, Csorvás-Körös- ladány 4-0, Kunágota-Medgyesegyhá- za 0-4, Okány-Nagyszénás 0-8, Do­boz-Sarkad 1-3, Csabacsüd-Békés- ,csabai MÁV 1-3. A megyei n. osztály állása: 1. Füzesgyarmat 14 49- 9 42 2. Bcs. MÁV ti 3 t 36-20 36 3. Kamut 10 2 2 46- 17 32 4. Gádoros 8 4 2 50-29 28 5. T.gerendás 8 1 5 36-21 25 6. Tarhos 8 1 5 31-19 25 7. Csabacsüd 6 2 6 33-23 20 8. Csanádapáca 5 3 6 29-31 18 9. Sarkad 4 4 ó 17-36 16 10. Nagyszénás 4 3 7 23-39 15 11. M.egyháza 3 4 7 24-36 13 12. Doboz 3 2 9 18-35 11 13. Körösladány 3 2 9 19-37 11 14. Csorvás 3 1 10 17-39 10 15. Kunágota 2 3 10 25-48 9 16. Okány 1 5 8 25-39 8 A ló. fordulóból november 1-jére elő­rehozott Békéscsabai MÁV-Kunágota mérkőzés eredménye (3-2) már szere­pel a táblázatunkban. A BékésNet megyei n. osztályú lab- darúgó-bajnokságban következik. No­vember 19., szombat: Telekgerendás- Csanádapáca, 13.00, Nagyszénás-Csor- vás, 13.00, Körösladány—Csabacsüd, 13.00, Tarhos-Kunágota, 13.00, Ka- mut-Doboz, 13.00, Medgyesegyháza- Gádoros, 13.00. November 20., vasár­nap: Békéscsabai MÁV-Füzesgyarmat, 13.00, Sarkad-Okány, 13.00. ZSADÁNY-KARDOS-ÖRMÉNYKÚT 0-1 (0-0) BékésNet megyei HL osztályú labdarú­gó-mérkőzés, Északi csoport Zsadány, 100 néző. V.: Domokos. Zsadány: Sütő - Mészár, Szabó S., Bagdi, Eszenyi, Muntyán, Gombos, Balogh, Vásárhelyi, Kutasi, Bíró 1. Edző: Nagy Róbert Kardos- Örménykút: Galáth - Zahorecz, Opa- uszki, Varga (Lestyán), Csicsely, Kóródi, Janslk, Zsibrita, Tímár, Janecskó (Borbás), Koszü (Bíró 1.). Edző: Gombár György. Sportszerű, nagy iramú mérkőzésen is bebizonyosodott, hogy nem mindig az nyer, aki jobb. G.: Lestyán. Jó: Kutasi, Gombos, Bagdi, Szabó S., ill. Opauszki, Jansik, Zsibrita, Lestyán, Csicsely. Nagy Róbert - Domokos játékvezető „ajándékainak” egyike három pontot ért az ellenfélnek. Hol van még a kará­csony? Gombár György: - A lestaktika hatékonyabb kijátszásával könnyebb győzelmet is arathattunk volna. ■ Muntyán Sándor KÖTEGYÁN-GERENDÁS 3-1 (2-1) Kötegyán, 80 néző. V.: Hernádi. Kötegyán: Dobi - Márton, Varga, Ujj, Nagy, Semsei (Herczeg), Tóth (Szűcs), Pecze (Czirle), Coita, Iszáka Z., Iszáka I. Játékos edző: Szűcs Mihály. Gerendás: Molnár - Kovács, Gergely, Zatykó, Po­tocska, Zleovszki, Botyánszki R, Botyán­szki J., Bartolák. Edző: Lengyel József. Az ellenfél tartalékosán, kilenc em­berrel állt fel, ezért a kötegyáni csapat nem vette komolyan a mérkőzést. Ez meglátszott a gyenge játékukon. G.: Iszáka I. 2, Iszáka Z., ill. Botyánszki J. Jó: Iszáka Z., Iszáka L, Márton, ill. Potocska, Botyánszki). Szűcs Mihály: - Ami ma történt, azt gyorsan felejtsük el, nagyon gyengén játszott a csapat. Lengyel Józsefi - Elis­merésem a tisztes helytállásért a tarta­lékos csapatomnak. ■ Nagy Lajos A lökösházi kapus, Krisán Krisztián (világos felsőben) aligha emlékszik vissza szívesen a hét végi megyei III. GYULAI TERMÁL FC II.—MEZŐBE- osztályú bajnokira, ugyanis négyszer kapitulált a kaszaperi támadók előtt RENY II. 0-1 (0-0) Gyulavári, 50 néző. V: Szűcs. Gyula n.: Gróh - Perlaki, Kakas, Csányi, Szabó Cs., Fülöp, Kurta, Balogh Zs., Guti, Mi- huez, Medve (Tar G.). Edző: Veres József. Mezőberény U.: Balogh L - Gézárt, Sza­G., Rácz (SandrtkaJ,Petze-P. (Gál), Nyes­te flótiás). Játékos edzőr Gát András: Az esélyesebb hazai csapat helyzetek sokaságát hagyta ki. Az ellenfél helyze­teiből egyet kihasznált, így nyert. G.: Pecze P. Jó: Kakas, Mihucz, Tar, Perlaki, ill. Burai, Balogh, Rácz, Gönczi, Pecze P. Veres Józsefi - Ez a vereség úgy hi­ányzott, mint púp a hátunkra. Gál And­rás: - Ez a győzelem a csapat diadala volt. Megérdemelten győztünk egy jól játszó Gyula ellen. ■ Alberti János SZARVASI LSZK—KÉTSOPRONY 5-1 (3-1) Szarvas, 50 néző. V.: Fabók. Szarvas: Hunya - Korbely, Molnár (Roszik), Gá- bos, Petrovics, Takács (Pozderka), Gyu­lai G. (Hován), Becsei, Jurák, Melis, Gyulai I. (Moicsan). Edző: Szloszjár Mi­hály. Kétsoprony: Petrovszki P. - Lesz- kó Sz., Laurinyecz L, Leszkó K., Lauri- nyecz R, Pribránszki, Priskin, Ancsin, Kerekes, Viczián, Petrovszki Zs. Játékos edző: Kerekes Róbert. Az első félóra a vendégeké volt, majd a feljavult a Szarvas és biztosan szerez­te meg a győzelmet. G.: Gyulai I. 2, Ju­rák 2, Melis, ill. Ancsin. Jó: Petrovics, Gyulai G., Jurák, Gyulai I., Hl. Petrov­szki R, Priskin, Ancsin. Szloszjár Mihály: Ránk ijesztett a vendégcsapat, de végül is megvan a há­rom pont. Kerekes Róbert - Sportszerű mérkőzésen a hazai csapat jobban használta ki helyzeteit. ■ K. Gy. CSÁRDASZÁLLÁS-GERLA 2-2 (2-0) Csárdaszállás, 50 néző. V.: Szaszák. Csárdaszállás: Kurucz (Rau) - Szabó Z., Szabó R. (Zsiga), Tímár (Hoffmann), Csejtei, Dobrai, Ónodi, Papp, Szabó K., Andrejsi, Burai. Edző: Kolozsi Péter. Gerla: Sebestyén - Perei, Dobák, Gazsó, Kacsán, Laukó, Bánszki (Bucsi) Carutasu (Jakab), Vidovenyecz, Mlinár (Gyenge), Huszár. Szakmai vezető: Juhász Károly. Az utolsó pillanatban a két csapat megcserélte a pályaválasztói jogot, így nem Gerlán, hanem Csárdaszálláson csapott össze egymással a két alakulat. Végig barátságosan és sportszerűen zajlott a mérkőzés. Egyenlő erők küz­delmét .láthatta h jmblikunv Jüállítva: An'lrejsi (gancsolásért) 83! percben. G.: Szabó ZV« Ónodi, ill. Vidovenfícz, Mié nár. Jő: Kurucz, Szabó Z., Burai, ill. Lau­kó, Vidovenyecz, Mlinár. Kolozsi Péter: - A második félidőre szétszórtan játszottunk, a kiállítás után a vendégek kiegyenlítettek. Juhász Kár­oly: - Helyzetek sokaságát hagytuk ki, igazságos döntetlen született. ■ Papp János ÚJKÍGYÓS-PUSZTAFÖLDVÁR 7-0 (2-0) Déli csoport Újkígyós, 20Ö néző. V.: Rózsa. Újkígyós: Silló 1'. - Kocziha, Hő­gyes (Borsi), Bohus, Károly (Rövid), Ko­vács L, Karlovszki, Silló J. (Gedó), Ko­vács G., Zatykó (Gyebrovszki), Burkus R. Edző: Nemes László. Pusztaföldvár Ökrös - Fülöp, Vokanics (Kormányos), Németh, Holecska, Kvak, Gyuricza, Sinka, Nagy (Balogh), Gulácsi, Szivák. Edző: Nagy István. Az egyre egységesebb Újkígyós nem hagyott kétséget arról, hogy ki a jobb a pályán. Kiállítva: Gulácsi (szövegért) az 50. percben. G.: Rövid 2, Silló J., Károly, Zatykó, Borsi, Gedó. Jó: Bohus, Karlovszki, Hőgyes, Rövid, Borsi, ill. Fü­löp, Kvak. Nemes László: - Felszabadultan, nagy kedvvel, gólerősen játszottunk, ilyen arányban is megérdemelten nyer­tünk. Nagy István: - Az Újkígyós min­den csapatrészében jobb volt nálunk. ■ Ecker György NAGYBÁNHEGYES- BÉKÉSSÁMSON 2-1 (0-1) Nagybánhegyes, 60 néző. V.: Gábor. Nagybánhegyes: Demkó G. - Pilinszki (Szőke), Horgász, Egeresi, Petró, László, Kátai, Demkó M., Saitz, Merlák, Várnai. Mb. edző: Fudala György. Békéssám- son: Döme Máté - Gojdár, Hotorán, Haj­dúéit, Katona, Kerekes M., Zádori, Var­ga N., Doktor, Kerekes Cs., Döme Márk. Játékos edző: Kerekes Csaba. Mesterlövészek A BékésNet megyei U. osztályú labdarúgóbajnokság góllövőlis­tájának élmezőnye. 17 gólos: Nana (Gádoros). 16 gólos: Tasi (Gádoros). 13 gólos: Multyán Cs. (Kunágota), Botyánszki (Tar­hos). 12 gólos: Pintér (Telekgerendás). 11 gólos: Nouas (Békés­csabai MÁV), Sztratyinszki (Kamut), Tóth (Füzesgyarmat). 10 gólos: Polczer (Kamut), Palyov (Csabacsüd). 9 gólos: Novák (Füzesgyarmat). 8 gólos: Rácz (Okány), Kocsis (Sarkad), Boros (Füzesgyarmat), Potocska (Békéscsabai MÁV). 7gólos: Lázár (Okány), Belicza Z. (Telekgerendás). 6 gólos: Urbancsok, Szebe­gyinszki (Csabacsüd), Holecz (Medgyesegyháza), Mihály (Gádo­ros), Varga L., Nagy (Füzesgyarmat), Kiss (Kamut). 5 gólos: Hatfaludi (Nagyszénás), Vakulya (Kamut), Multyán Zs. (Kuná­gota), Belicza J., Sipiczki (Telekgerendás), Zsadány (Csanáda­páca). A Nagybánhegyes támadásaival kez­dődött a mérkőzés, majd a Békéssám- son váratlanul gólt szerzett A második félidőben a sok gólhelyzetet kialakító hazai gárda tíz emberrel iynegforditot- ta a mérkőzést. KláIl}tfl%l!i?íllílVl rúgásért) a 40., ifi" Katona (szovégerf) a 75. percben. G.: Várnai 2, ill. Kerekes M. Jó: Demkó G., Egeresi, Demkó M., Saitz, Várnai, ill. Döme Máté, Doktor, Varga N., Zádori. Fudala György: - Elismerésem az egész csapatnak a lelkes játékért. Kere­kes György, a Békéssámsoni Sportkör elnöke: - Nem tudtuk értékesíteni a helyzeteinket, ezért a végén a hazai csa­pat a lelkesedésével meg tudta fordítani az eredményt. ■ F. Gy. ELEK-DOMBEGYHÁZ 1-2 (0-1) Elek, 60 néző. V.: Czirbuly. Elek: Ta­kács - Kovács Zs., Negrea, Kovács S., Tereszán, Ancsin, Márk, Kacsala, Barta- Ios (Abrudán), Bányai, Túróczi. Edző: Mikulás Mihály. Dombegyház: Kontró- Kender, Tapasztó T. (Karasz Zs.), Szil­ágyi, Kovács K., Gerendeli, Papp Cs., Mladonyiczki, Nemczov (ifj. Ménesi, Stir), Bajkán Cs., Tapasztó Zs. Edző: Mé­nesi Róbert. A mérkőzés elején számtalan helyze­tet hagyott ki a hazai együttes, és ahogy lenni szokott, ez megbosszulta magát. Kiállítva: Kovács Zs. (utolsó emberként szabálytalankodott) a 62., ill. Stir, (szö­vegért) a 83. percben. G.: Túróczi, ill. ifj. Ménesi, Tapasztó Zs. Jó: Tereszán, Ancsin, Márk, Bányai, ill. Kontró, Mladonyiczki, ifj. Ménesi, Kovács K., Tapasztó Zs. Mikulás Mihály: - Sajnos hetek óta kihagyjuk a legnagyobb helyzeteinket is. Ménesi Róbert: - Nem játszottunk jól, de a győzelem még így is megérde­melt. ■ Hotya Mihály KASZAPER-LÖKÖSHÁZA 4-0 (3-0) Kaszaper, 100 néző. V.: Suck. Kasza­per: Bordás - Kőszegi (Deák), Fodor N., Takács, Székely, Brachna, Marócsik (Kun), Szabó, Szanda (Halász), Molnár, Patyi. Edző: Sajtos Tibor. Lökösháza: Krisán K. - Körtvélyesi, Balázs, Fodor A., Horváth, Almási, Kovács, Csordás, Kiss, Mittnacht, Havrán. Edző: Varga István. Alacsony színvonalú mérkőzésen vé­gig a hazai csapat akarata érvényesült. G.: Szabó 3, Patyi. Jó: Takács, Székely, Patyi, Molnár, Szabó, ill. Balázs, Hor­váth. Sajtos Tibor: - Hoztuk a kötelezőt, ez az egyetlen pozitívum, amit el lehet mondani a mérkőzésről. Varga István:- Az utolsó percig küzdött a csapat, a második félidőben a játékunk is elfo­gadható volt. ■ S. T. MEZŐKOVÁCSHÁZI TE II.- KÉTEGYHÁZA 3-0 (2—0) Mezőkovácsháza, 50 néző. Vezette: Klembucz. Mezőkovácsházi TE II: Schwarcz - Mákos (Vígh T.), Zalai, Ja- nosik, Szakái, Túri, Bányik, Zámbori, Molnár (Almási) Bozsó Zs. (Álé), Besse­nyei K. Edző: Vágó Mihály. Kétegyháza: Szelezsán A. (Radnóti) - Búkor, Majoro- vics, Szelezsán Gy. (Ottlakán), Gálea, Faur Gy., Csumpilla, Argyelán K. (Faur A.), Szegedi (Grósz A.), Grósz Gy., Sass. Edző: ifj. Argyelán Krisztián. Sportszerű találkozón a mezőkovács­háziak az. első félidő hajrájában és a •Üiásodik félidő éftjéd szerzett gólokkal Könnyén gynzfélTlé'á kapura veszélyte­len lelkes Kétegyházát. G.: Zalai, Túri, Bányik. Jó: Zalai, Túri, lanosik, Szakái, ill. Szelezsán A., Ottlakán, Búkor. Vágó Mihály: - Rengeteg helyzetet dolgoztunk ki, amelyekből sajnos csak keveset értékesítettünk. Ifj. Argyelán Krisztián: - A mérkőzésnek voltak olyan szakaszai, amikor kimondottan jól játszottunk, viszont a gólszerzéssel még mindig hadilábon állunk. ■ Szabó Lajos A Revenues szabadnapos volt A megyei ül. osztály állása: Északi csoport 1. Kötegyán ti 1 43­12 34 2. Kardos-Ö. 9 1 2 31­10 28 3. Gyula 11. 8 2 3 45­18 26 4. M.berény II. 7 1 4 30­16 22 5. Szarvas 4 1 6 18­27 13 6. Zsadány 4 8 17­29 12 7. Gerla 3 3 6 18­33 12 8. Gerendás 3 1 8 13­24 10 9. Cs.szállás 2 2 7 11­28 8 10. Kétsoprony 4 8 7­36 4 A 11. fordulóban elmaradt Szarvasi LSZK-Csárdaszállás mérkőzés ügyé­ben még nem született döntés. Déli csoport 1. .Kaszaper 10 2 35- 1 32 2. Újkígyós 9 3 46- 13 30 3. Békéssámson 6 2 4 23- 17 20 4. P.földvár 6 2 4 26-27 20 5. Dombegyház 6 1 5 28-23 19 6. Kevermes 5 1 5 24-22 16 7. Elek 5 1 5 15- 16 16 8. Mk.háza II. 4 2 6 22- 24 14 9. N.bánhegyes 4 1 7 22- 24 13 10. Lökösháza 2 1 9 15-42 7 11. Kétegyháza 12 2-49 0 A BékésNet megyei HL osztályú lab­darúgó-bajnokságban következik. No­vember 19., szombat. Északi csoport Csárdaszállás-Kétsoprony, 13.00, Me­zőberény IL-Szarvasi LSZK, 13.00, Kar- dos-Örménykút-Kötegyán, 13.00, Ger- la-Zsadány, 13.00. Déli csoport Puszta­földvár-Kaszaper, 13.00. November 20., vasárnap. Északi csoport Gerendás- Gyula II., 13.00. Déli csoport Elek- Kevermes, 13.00, Békéssámson Domb- egyház, 13.00, Kétegyháza-Nagybán- hegyes, 13.00, Lökösháza-Merokovács- háza II., 13.00. Szabadnapos: Újkígyós. | A 45. heti Totónyereménye: 13 plusz j egy találatos szelvény 2 db, nyere­ményük 2 millió 875 ezer 239 fo­rint; 13 találatos szelvény 2 darab, | nyereményük 821 ezer 497; a 12- esek 19 ezer 559; a 11-esek 1640; a 10-esek 392 forintot érnek. | A Góltotón 6 és 5 találatos szel­vény nem volt, a 4-esek 3013 forin­tot fizetnek. A helyes tippsor: 2,1,1, x:, 1,2,2, x, 2, x, 1, 2, x és 2. IKFOTÓ: KISS ZOLTÁN