Békés Megyei Hírlap, 2005. október (60. évfolyam, 230-255. szám)

2005-10-31 / 255. szám

D-FOTÓ: KISS ZOLTÁN 20 05. OKTÓBER 31., HÉTFŐ - BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP SPORT Gólzáporos hazai győzelem labdarúgó nb n Orosháza FC-Erzsébeti SMTK 7-2 (5-1) NB n-es labdarúgó-mérkőzés, Oroshá­za, Mátrai-stadion, 600 néző. V.: Berettyón (Rischák, Szabó n.) Oroshá­za: Such - Balogh M., Molnár, Gyagya, Lupsa - Ábel, Szeverényl, Csiszár, Búza - Koncz, Balázs. Vezetőedző: Bel­von Attila. Erzsébeti SMTK: Uhrln - Ta­kács, Marosfalvi, Farkas, Péter - Czakó, Túri, Szabó G. Ruzsicska - Sza­kács, Szöllősl. Vezetőedző: Pál József. Csere: Lupsa helyett Gellér, Uhrln h. Gyurkó, Szöllősl h. Szabó A. mindhá­rom a szünetben, Csiszár h. Pardi az 53., Búza h. Jakab a 64., Ruzsicska h. Scherer a 76. percben. Gólszerző: Csiszár a 2., Gyagya all. Csiszár a 15, Koncz a 23, Marosfalvi (11-esből) a 28, Balázs a 31, Koncz a 48, Szabó G. a 63, Ábel a 75. percben. Sárga lap: Lupsa (visszahúzásért) a 22, Balogh M. (buktatásért) a 47, Gellér (szándékos kezezésért) az 56. percben. Szögletarány: 6:2 (4:1). Guti Ferenc t i. perc: Egy bal oldali hazai szöglet után Búza középre ívelt, a védőkről lepattanó lab­dát CSISZÁR Zoltán az elmélázó Uhrin mel­lett a jobb alsó sarokba lőtte, 1— 0. 11. perc: Búza indította a bal szélen Balázst, aki középre ját­szott, és az előrehúzódó Gyagya a kapust megelőzve, egy méter­ről fejelt a vendégek hálójába, 2-0. 15. perc: Búza bal oldali sza­badrúgása után a labda a ven­dég védőkről Csiszár elé pat­tant, aki tizenöt méterről a háló­ba lőtt, 3-0. 23. perc: Szeverényi bal olda­li szögletét Uhrin kiütötte, a lab­da pontosan Koncz elé került, aki egyből, tíz méterről a vendé­gek kapujába vágta, 4-0. 28. perc: Túri indításába Búza a büntetőterületen belül kézzel beleütött, a megítélt 11- esből Marosfalvi lőtt a jobb alsó sarokba, 4—1. 31. perc: Szeverényi indította a jobb szélen elfutó Ábelt, aki a ka­pu elé ívelt, és Balázs öt méterről fejelt Uhrin kapujába, 5-1. 48. perc: Koncz mintegy húszméteres szabadrúgása a sorfalon irányt változtatott, és így a labda az elmozduló Gyurkó mellett a kapu jobb ol­dalában kötött ki, 6-1. 63. perc: Farkas indításával Szabó G. lépett ki a hazai védők közül, és nyolc méterről lőtt a kapu közepébe, 6-2. 75. perc: Pardi pontos labdá­jával Abel lépett ki a vendég vé­dők közül, és tíz méterről bizto­san lőtt a hálóba, 7-2. Repülőrajtot vett a hazai gár­da, hiszen már a 15. percben harmadszorra került a labda a vendégek kapujába. A meg­nyugtató előny birtokában to­vábbra is az orosháziak irányí­tottak, szinte végig a fővárosiak térfelén folyt a játék. Az erzsébetiek erejéből jobbára csak védekezésre és néha-néha egy-egy ellentámadásra futotta. Egy ilyen próbálkozásuknál Búza kezezése után büntetőből szépítettek. A kapott gól után tovább folytatódott az orosházi fölény, és újabb gólt szerezve, tetemes előnnyel térhettek pi­henőre. A második félidő is gyors hazai góllal kezdődött, majd mintegy húsz percen át kiegyenlítettebb lett a játék, ek­kor már a fővárosiak is bátrab­ban támadtak, és több gólhely­zetet is kidolgoztak Such kapu­ja előtt. A játékrész második fe­lében ismét a hazaiak vették át az irányítást, és a gólgazdag mérkőzésen ilyen különbséggel is megérdemelten nyertek. Jó: Csiszár, Balogh M., Molnár, Ábel, Szeverényi, ill. Marosfalvi, Farkas, Szabó G. Belvon Attila: - Gyorsan el­döntöttük a mérkőzést, szép eredmény született. Pál Józsefi - Magassági- és erőfölényét a hazai csapat gyorsan kihasz­nálta. A labdarúgó NB n Keleti csoportján­ak további eredményei: Soroksár- Bak- talórántháza 0-0, Kazincbarcika-Kar- cag 3-1, Bőcs-Budafok 3-0, Szolnok- Makó 1-1, Nyíregyháza-Vecsés 2-0, Vác-Kecskemét 1-1. Szabadnapos: Jászapáti. A fürdővárosiak nyerték a rangadót labdarúgó nb in A Békéscsaba 1912 Előre SE kiütéssel nyert idegenben Lendületben a sötét mezes gyulaiak. A hét végi NB lll-as Békés megyei rangadót a vendég fürdővárosiak nyerték az újonc Sarkadkeresztúr otthonában KÖVITE+SARKADKERESZTÚR— GYULAI TERMÁL FC 0-2 (0-0) NB Ill-as labdarúgó-mérkőzés, Sar­kadkeresztúr, 360 néző. V.: Rácz B. Sar­kadkeresztúr: Cserháti - Mondrucz, Bányai P., Erdei, Báli - Bagi, Csúz (De­ák), Karakas (Bányai T.), Petruzsán - Kovács, Balogh (Zsoldos). Edző: Cserhá­ti István. Gyula: Steigerwald - Marchis, Tereny, Cser (Kertész), Cseke — Brasoveanu, Oláh, Tamási, Ótott - Kis- Szabó, Pap. Edző: Szabó Attila. 56. perc: A huszonöt méterről, sza­badrúgásból kapu elé ívelt labdát öt mé­terről Tereny a kapu közepébe fejelte, 0-1. 89. perc: A 16-os sarkától, jobb oldal­ról egy szabadrúgást végeztek el a ven­dégek, a beívelés után a kapufa mellett álló Tamási a kapuba bólintotta a játék­szert, 0-2. Egyenlő erők küzdelméből az ellen­fél gyengéit jobban kihasználó fürdővá­rosi csapat szerezte meg a három bajno­ki pontot. Jó: Kovács, Bányai T., ill. Steigerwald, Tereny, Tamási. Cserháti István: - Teljesen kiegyen­súlyozott mérkőzés volt, legalább a dön­tetlenre rászolgáltunk volna. Ellenfe­lünk kapusának bravúrjai viszont meg­fosztottak tőle. Szabó Attila: - Nagyon nehéz, küzdelmes mérkőzésen a csapat küzdeni tudásával megérdemelten nyerte az összecsapást. ■ B. P. DABAS—SZARVASI FC 6-3 (2-2) Dabas, 200 néző. V.: ifj. Tóth S. Dabas: Végh G. - Blaskó, Danyis, Volenszki (Ordasi), Tóth A. (Moldován) - Liszkay, Szakács, Feczesin, Szent­györgyi (Suhajda) - Csendes, Kertész. Megbízott edző: Kucsák István. Szar­vas: Balatoni - Darida N., Bogdán, Pá- kozdi, Terhes (Varga) - Kiszel, Kiss, So­mogyi (Csellár), Darida P. - Mátyus, Klimaj (Fekécs). Edző: Paulik János. 7. perc: Darida P. jobb oldali szögletét Bogdán hét méterről a kapu közepébe fejelte, 0-1. 22. perc: jobb oldali beadást Feczesin a bal sarokba rúgta, 1—1. 27. perc: Darida P. buktatták a 16- oson belül, a büntetőt Bogdán biztosan értékesítette, 1-2. 47. perc: 18 méteres szabadrúgást Volenszki a jobb felső sarokba csavarta a labdát, 2—2. 56. perc: jobb oldali szöglet után ki­pattant a labda és Tóth hat méterről a bal sarokba rúgta, 3-2. 60. perc: a menteni igyekvő Terhes a jobb sarokba rúgta a labdát, öngól, 4-2. 67. perc: Feczesin beadását Moldován a bal sarokba rúgta, 5-2. 71. perc: egy szép támadás végén Ki­szel tíz méterről a hosszú jobb alsó sa­rokba rúgta a labdát, 5-3. 78 perc: bal oldali beadást Moldován négy méterről a kapuba passzolta, 6-3. Az első félidőben a vendégek próbál­tak kezdeményezni, mivel a hazaiak be­álltak kontrákra. A szarvasi támadások gólt eredményeztek. Utána egy védelmi megingást büntetett a hazai csapat, majd egy jogos büntetőből és egy vitat­ható szabadrúgásból döntetlennel men­tek pihenőre az együttesek. A második játékrészben a hazaiak magukhoz ra­gadták a játék irányítását és Gera part­jelző segítségével húsz perc alatt há­romgólosra növelték előnyüket. A végé­re hiába próbált támadni a vendégcsa­pat, csak szépítésre futotta az amúgy színvonalas mérkőzésen. Jó: Volenszki, Takács, Feczesin, ill. Bogdán, Pákozdi, Mátyus. Kucsák István: - A flúgos futamból szerintem megérdemelten kerültünk ki győztesen. Paulik János: - A játékveze­tők ténykedése és a múlt heti szabadna­punk nagyban rányomta a bélyegét a já­tékunkra. ■ K. Gy. MEZŐTÚR-BÉKÉSCSABAI 1912 ELŐRE SE 1-5 (0-2) Mezőtúr, 200 néző. V: Galambosi. Mezőtúr: Tőke - Dóczi, Barna, Sőrés L., Varga L, Nagy G., Petykó, Gergely (Mes­ter), Hídvégi - Moldván (Horváth K.), Horváth S. Edző: Erdősi Gyula. Békés­csaba: Kollár - Tóth-Kovács, Brlázs, Czi- pó Z., Juhász Gy. (Miklya) — Ferenczi, Czira, Dobi, Süli - Okos (Varga A.), Ko­csis (Feuerwerker). Edző: Jakab Péter. 3. perc: Czipó ívelt átadását Kocsis levette a 16-os előtt, majd rávezette a ka­pusra, elfektette, és higgadtan a hálóba gurított, 0-1. 10. perc: A lesre játszó hazai véde­lem között Czipó Z. átadásával Kocsis kilépett, és a klvetődő kapus alatt a bal sarokba helyezett, 0-2. 47. perc: Juhász György jobb oldali szabadrúgását Czipó Zoltán nyolc mé­terről a bal sarokba fejelte, 0-3. 83. perc: Horváth Sándor lesgyanús helyzetben megelőzte Kollárt, és a vál­láról a kapuba pattant a labda, 1-3. 87. perc: Süli átadását Miklya tizen­öt méterről a hálóba lőtte, 1—4. 89. perc: Süli a bal oldalról gyönyörű keresztlabdát ívelt a jobbösszekötő he­lyén érkező Dobi elé, aki huszonnyolc méterről a felpattanó labdát kapásból a bal felső sarokba bombázta, 1-5. A békéscsabai csapat mindjárt a mérkőzés elején kétgólos vezetéshez ju­tott, ez nagymértékben befolyásolta a további történéseket, ugyanis a hazai gárda nem tudott felpörögni, kevés volt bennük a tűz, a lila-fehérek pedig ké­nyelmesebben kezdtek játszani kétgó­los vezetésük birtokában. A második já­tékrészben tovább nőtt a vendégek elő­nye, de a végére maradt a csattanó, mert az utolsó tíz percben három gólt is láthatott a publikum, aminek megint csak a csabaiak örülhettek, hiszen ők ebből kettőt szereztek. Teljesen megér­demelt volt a vendéggyőzelem a szét- esően futballozó mezőtúri csapat ellen. Jó: Hídvégi, Nagy G., ill. Czipó Z., Ko­csis, Süli, Tóth-Kovács. Erdősi Gyula: - Megérdemelten nyert a vendégcsapat, de a gólkülönb­séget túlzottnak tartom. Jakab Péten - Végre megtörtént az, amire régóta vár­tam, nyugodtan ülhettünk a kispadon, és játéklehetőséget is tudtam adni a fi­atal tehetségeknek a második félidő­ben. Mindez azért lehetett így, mert a csapat maximálisan kihasználta a helyzeteit. ■ J.P. További eredmények: Hódmezővá- sárhely-Monor 4-1, Örkény-Algyő 0- 0, Tápiógyörgye-Cegléd 5-4, Szolnoki Spartacus-RSE-Túrkeve 2-1. Szabad­napos: Kiskunhalas. Harcművészek erősorrendje A Secret-Őr Kupa Békés me­gyei harcművész csapatbaj­nokság állása a 21. forduló, a kondorosi Lak-Alarm Kupa gyermek light-contact megyei verseny után: 1. Bcs. LTPSE KB 339 pont, 2. Battonyai TSE KB 241,3. Mezőberényi SSE 175,4. Újkígyósi Kick-box SzSE 106, 5. TÉT SE ITF TKD 101,6. Bcs. LTP-Csabaszabadi KB 94,7. Kondorosi Kick-box Klub 87, 8. Békéscsabai LTPSE ITF Taekwon-do, 79, 9. Füzesgyarmati SE 69,10. Gyulai Kick-box Klub 67,11. Dragon ITF Taekwon-do Klub 56,12. Szarvasi HKSE KB 42, 13. Platán SE, Mezőhegyes 36, 14. Contact Thai és Kick-box SE, Orosháza 34,15. Dévavá- nyai SE KB és Barátság SE, Battonya ITF TKD 22-22. Idegenben nyertek a békéscsabaiak Hódmezővásárhely- Békéscsabai Előre NK 23-24 (9-12). NB I-es leány Ifjúsági kézilabda-mérkőzés, Hódme­zővásárhely, 150 néző. V.: Gyuris, Kiss. A végig jól küz­dő lila-fehér fiatalok megér­demelten nyertek. A békés­csabaiak legjobb dobói: Gá­bor 10, Zsilák 3. Erősemberek világbajnoksága A Nemzetközi Erősem­ber Szövetség (IFSA) Szevasztopolban (Ukraj­na) rendezte meg az idei csapat erősember világ- bajnokságot. Both Imre jgiasv Mg A magyar csa- [»atot Forgács Gábor, Mala- tinszky Ta- más, Nagy Pé­ter és Békés megyéből a mezőgyáni czégény csaba képviselte.- Négy helyszínen tizenöt versenyszámban mértük ösz- sze erőnket, s a magyar né­gyesnek az igen erős mezőny­ben a hatodik helyet sikerült megszereznie - tudatta elöljá­róban Czégény Csaba. A nyolc ország csapatának részvételével megrendezett vi­lágbajnokságot idén a Vasil Virastyuk - egyéni világbaj­noki második helyezett - által is erősített Ukrajna csapata nyerte. Második helyre az egyéni világbajnoki címet is tarsolyában tudó Zydrunas Savickast is tagjai közt szá­mon tartó Litvánia csapata fu­tott be. A harmadik az Ameri­kai Egyesült Államok csapata lett. S nem volt könnyű dolga a mi fiainknak, hiszen emellett még az oroszok, a finnek, az angolok és a németek csapatá­val kellett megküzdeniük a pontokért, s ez utóbbi két ná­ció tagjai alulmaradtak a mie­inkkel és az embertpróbáló súlyokkal vívott küzdelem­ben.- Háromszázharminc kilo­grammos farönk nyomás, hyolcszáz kilogrammos hord­ágy cipelése, két versenyző ál­tal teljesítendő 50 kilogram­mos súly dobása magasra, sziklapakolás, s a program színesítéseként szumóbirkózás is szerepelt az idei csapat világbajnokság kí­nálatában - számolt be a rész­letekről Czégény Csaba. A mezőgyáni vasember azt is elárulta: nem tölti pihenés­sel az idejét, hiszen tervei sze­rint november 25-én már Pe- kingben, a 105 kilogramm alatti erős emberek egyéni vi­lágbajnokságán küzd a sú­lyokkal. Ezüst- és bronzérem birkózás Budavári és Börcsök sikere Kaposváron rendezték meg a szabadfogású utánpótlás or­szágos birkózó-bajnokságot, amelyen 22 egyesület 92 ver­senyzője lépett szőnyegre. Az Orosházi MTK fiataljai jól sze­repeltek a viadalon, két érem- ü me ^rtek ha­r ’ t za. A 100 kg- !«* “p. * osok mező­nyében végig W*' ^ magabiztosan birkózó BUDA­VÁRI TIBOR a döntőbe jutott, ahol vereséget szenvedett, így Kiss István edző tanítványa ezüstérmes lett. Az 58 kg-osok között BÖRCSÖK LÁSZLÓ ÍS jó teljesítményt nyújtott és az eredményhir­detéskor a do­bogó harma­dik fokára állhatott. A 69 kg­osok között Budavári Deniel a nyolcadik helyen végzett. M U U ® €) ® Orosházán rendezték meg a grundbirkózó diákolimpia me­gyei döntőjét. A lányoknál az Orosházi József Attila Általá­nos Iskola, a fiúknál az Oros­házi Eötvös József Általános Iskola és Gimnázium csapata győzött. Végeredmény. Lányok: 1. Orosházi József A. ált. isk., 2. Orosházi Eötvös J. ált. isk. és gimn. Fiúk: 1. Orosházi Eötvös J. ált. isk. és gimn., 2. Oroshá­zi Vörösmarty M. ált. isk., 3. Orosházi József A. ált. isk., 4. Orosházi Gyógypedagógiai in­tézet. A lányoknál az első két, a fi­úknál az első három helyezett jutott tovább a területi döntő­re, amelyet Bács-Kiskun me­gyében rendeznek november közepén.