Békés Megyei Hírlap, 2005. október (60. évfolyam, 230-255. szám)

2005-10-24 / 249. szám

16 SPORT BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP - 2005. OKTÓBER 24., HÉTFŐ Az első pólós győzelem vízilabda Idegenből hozták a pontokat BALÁZS WT BÁNKI VSE-TVSK BÉKÉSCSABA 3-4 (2-0, 0-3, 0-1, 1-0) OB I B-s férfi vízilabda-mérkőzés, Bu­dapest, Hajós Alfréd uszoda, 100 né­ző. V.: Juhász, Kenéz. Békéscsaba: DR. MÁTÉ - LUKÁCSI 2, HOPPÁL, SZÉCSID. 1, Lacző P., Latorcai, Dávid 1, Borsos, Mucsl, Pallag. Edző: Behun Lajos. Gól emberelőnyből: 2/0, ill. 3/0. Öt­méteresek: 1/1, iÚ. 0/0. Dr. Szlávik, Pásztor A., Berki és Puha munkahelyi elfoglalt­ság miatt hiányzott, ugyanak­kor a békéscsabaiak a Domino Honvéd ifjúsági csapatából erősítettek Hoppállal és Szécsi Dáviddal (az utóbbi a csabai klub alapítójának fia). A két kettős igazolású játékos nagy hasznára volt a csapatnak, re­mekül védekeztek, sok labdát szereztek, mi több, még gólt is lőtt Szécsi. Ugyanakkor na­gyon fontos volt, hogy dr. Má­té Attila remekül őrizte a csa­bai kaput, szinte minden lö­vést hárított. Jellemző, hogy a fővárosiak utolsó gólja sem volt teljes értékű, mivel a lab­da nem csurgott át teljes terje­delmében a gólvonalon - ám az is tény, az a gól, amit a já­tékvezető megad. De még így is nagyszerű fegyvertény volt a békéscsabai pólósoktól, hogy idegenben megszerez­ték idei első győzelmüket az egyébként harcos, kemény és iramos mérkőzésen. Behun Lajos: - A két új játé­kos jelentősen hozzájárult az első győzelem megszerzésé­hez, különösen, hogy sok volt a hiányzónk. Persze Máté Atti­la szenzációs védéseire is szükség volt ahhoz, hogy a két pontot begyűjtsük. Lukácsi Sándor (jobbra) ismét csapata meghatározója volt Újoncokkal az Extra ligában asztalitenisz Csak az NB I B-sek nyertek STATISZTIKA l.-OROSHÁZA HUNGAROTEL ASE 1.10:0 Extra ligás női asztalitenisz-mérkő­zés, Budapest A vendégek két újoncot avattak, a serdülő korú Tóth Vivien és az újonc korú Szabó Mariann személyében. A sok­szoros bajnok fővárosiak - amelyben a világranglista harmadik, szingapúri Li Jia Wei és a hetedik Boros Tama­ra is szerepelt — a papírformá­nak megfelelően magabizto­san győztek. A Duna Kupán szereplő Viskit nélkülöző orosháziak csak szetteket tud­tak nyerni. OROSHÁZA HUNGAROTEL ASE II.—TANODA SE MISKOLC 18:0 NB IB, női, Orosháza. Orosházi győz­tesek: Bónusné dr. Lehoczky A., Furákné Szabovik R., Fórizs, Tóth K. 4-4, a Bónusné dr. Lehoczky A., Furákné Szabovik R. és a Fórizs, Tóth K. páros. A két tarta­lék játékossal érkező újonc vendégek el­len a jó telje­sítményt nyújtó oroshá­zi csapat a fiatal fórizs Do­rottya hathatós játékával ma­gabiztosan nyert. BÉKÉSI TE-SALGÓTARJÁN 13:5 NB I B, női, Békés. Békési győztesek: Molnár 4, László 3, dr. Ántovszki, Kiss Sz. 2-2, a László, Molnár és a dr. Ántovszki, Kiss Sz. páros. A békésiek leigazolták Kiss Szilviát, aki korábban volt a klub játékosa és nyolc évi ki­hagyás után tért vissza. Az „újonc” nem okozott csalódást, egyéniben és párosban három győzelemmel járult hozzá a megérdemelt sikerhez. Pedagógusok bajnoksága tenisz Egyéniben a herényiek győztek Befejeződött a Békés megyei testnevelő tanárok teniszbaj­noksága. A Gyulán lebonyolí­tott sorozatban a 65 éven felü­lieknél a 77 éves mezőberényi Balázs Pál, a 65 éven aluliak­nál a mezőberényi Hidasi László győzött. Párosban a bé­késcsabai Bagi Árpád, Lita- uszki Zoltán kettős vehette át a kupát. Eredmények. Egyéni. 65 éven felüliek: 1. Balázs Pál (Mezőberény). 65 éven aluli­ak: 1. Hidasi László (Mezőbe­rény), 2. Szabó S., 3. Csaszni (mindkettő Békéscsaba), 4. Tari (Sarkad), 5. Litauszki, 6. Bagi Á., 7. Vidó (mindhárom Békéscsaba). Páros: 1. Bagi Árpád, Litauszki Zoltán, 2. Csaszni, Szabó S., 3. Tari, Szűcs (Sarkad), 4. Hidasi, Vidó. Támogatók: Békés Megyei Diák­sport Tanács, Békés Megyei Testneve­lő Tanárok Szakmai Egyesülete. NB I: Drámai csatában dőlt el kézilabda nb i B Vert helyzetből fordított az orosházi csapat Az orosházi Csikós Lajos (2) három góllal járult hozzá a hazaiak győzelméhez a férfi kézilabda NB I B-ben HARGITA KC-ERSTE-BÉKÉSI FKC 33-32 (17-16) NB I-es férfi kézilabda-mérkőzés, Soly­már, 300 néző. V.: Jancsó, Marczinka. Hargita: Ladányi - WEISZ 5, SAVON 8, Golovin 4, Sodró, HIMER 7, LEHEL 7 (4). Cs.: Demeter (kapus), Lovrek, Sza­bó P., Kiss L, Várad! 1, Kovács G., Kerkápoly. Edző: Hemela Zsolt Békés: Árdeleán - Gilan 3, OLÁH 7 (1), Nagy T. 1, MILOSEVICS 5, Zeiics 3, VARGA P. 7 (3). Cs.: Szabó L, Domokos (kapu­sok), Kocsis 1, Czina 2, Basarics 3, Kopcsák, Szatmári. Edző: Szőke István. Kiállítások: 20, ÜL 12 perc. Hétméte­resek: 4/4, Hl. 5/4. Az eredmény alakulása: 6. perc: 2—3, 17. p.: 8-7,22. p.: 13-11,40. p.: 23-21, 45. p.: 24-24,52. p.: 26-29,55. p.: 28- 31. É A két alsóhá- * zi együttes ösz- szecsapásán idegesen kez­dett mindkét csapat, felvált­tal va estek a gó­lok. Hol az egyik, hol a másik csapatnál volt az előny, na­gyobb különbségű vezetésre egyik együttes sem tudott szert tenni. A házigazdáknál a gólki­rály, a kubai Savon, valamint Himer lőtte a gólokat, míg a má­sik oldalon Oláh és varga Pé­ter járt elöl a gólszerzésben. Az első játékrész végén egygólos hazai előnyt regisztrált az ered­ményjelző tábla. Fordulás után sem változott sokat a helyzet, felváltva estek a gólok, kemény volt a találko­zó, ezt jelzi a sok kiállítás. A 40. percben a hazaiaktól már a második játékos kapta meg a piros lapot. Az utolsó tíz perc­ben a békésiek többször is ve­zettek három góllal, ám a haj­rában egy rossz csere miatt, kettős kiállítást után, csak négy vendégjátékos maradt a pályán, így a házigazdák egyenlítettek. Ebben az idő­szakban több eladott labda és hiba is előfordult a vendégek­nél, így a Hargita KC az utolsó percben megszerezte a győztes gólt. A kemény, küzdelmes össze­csapáson, ha a végjátékban job­ban összpontosítanak a békési­ek, legalább ponttal távozhat­tak volna az erre a találkozóra Solymárra hazaköltöző Hargita otthonából. Szőke István: - Megnyert mérkőzést engedtünk ki a ke­zünkből. A megkezdett munkát folytatjuk és dolgozunk tovább a hétköznapokon. DERECSKE—FERBONEX-GYULAI SE 28-27 (15-15) NB I B-s női kézilabda-mérkőzés, De­recske, 250 néző. V.: Kocsmáros, Nagy. Gyula: Riczu - CSAPÓ 5, Madar 2, Knyihár 2, Mahler 2, Cslffáry 10, Bacsa 4. Cs.: Szmka (kapus), Gönczöl 2, Sztvorecz, Sólyom. Edző: Tobak Lászlóné. Az ellenfél legjobb dobói: Sza­bó T. 10, Chemyák 5. Kiállítások: 10, ill. 16 perc. Hétméte­resek: 5/4,111. 6/5. (4, 3^). \ dáktól, jól védekeztek, remekül kombinálták az emberfogást és a hatosfalas védekezést, csiffá- ry csilla pedig szórta a gólokat. A 15. percben 10-8-at mutatott az eredményjelző táb­la. A folytatásban is tartani tud­ta a lépést ellenfelével a csapa­tot elkísérő, szurkolók által buz­dított gyulai együttes, így az el­ső játékrész döntetlennel zá­rult. Fordulás után a játékveze­tők érvénytelenítették a fürdő­városiak hétméteresét. A 40. percben 19-18 volt az állás. A félidő közepén Knyihár meg­kapta harmadik kétperces kiál­lítását, így piros lappal távozott az irányító a pályáról. A gyulai­ak nem adták fel, támadásban szép akciókat vezettek, ame­lyekből rendre gólokat lőttek. Az izgalmas végjátékban min­dig a Derecskénél volt az előny és az utolsó percben már nem tudtak egyenlíteni a vendégek. A küzdelmes, kemény össze­csapáson a látottak alapján a fürdővárosiak pontot érdemel­tek volna. Tobak Lászlóné: - Jól küzdött a csapat, de idegenben még job­ban fel kell nőni a feladathoz. OROSHÁZI FKSE—FEHÉRGYARMAT 29-27 (8-11) NB I B, férfi, Orosháza, 450 néző. V.: Andorka, Hucker. Orosháza: SZIKORA A. — Krtzsán 3, JUHÁSZ 8, Bajusz 3, Csikós 3, Berta G. 2, Varga A. 3. Cs.: Molnár (kapus), Bánfi 3, PÁSZTOR 2, Kovács A., Kosa 2. Edző: Bakó Botond. Az ellenfél legjobb dobói: Fekete 7, Si­mák, Pálfl, Bálványkövi 6-6. Kiállítások: 8, ifi. 12 perc. Hétmétere­sek: 11/5, ül. 3/2. Nyitott védekezéssel kezdtek a hazaiak, de meglepetésre a Fe­hérgyarmat ragadta magához a kezdeményezést és a 4. percben 3-1-re vezetett. Bakó edző időt kért a 9. percben, és visszaállt az orosházi csapat a hatos falas védekezésre. A szabolcsiak len­dületben maradtak, a 14. perc­ben már 8-3-ra vezettek, mi­közben a házigazdák ziccereket és hétmétereseket hibáztak. A vendégek kapujában az egykori orosházi Varga Zsolt remekelt, bravúrt bravúrra halmozott, így az első félidő végén háromgólos fehérgyarmati előnnyel tértek pihenőre a csapatok. Szünet után felpörgette a játékot az orosházi csapat, a 36. percben egyenlített (13—13), majd há­romgólos előnyre tett szert (44. p.: 18-15). A félidő közepén az időmérő elromlott, emiatt négy­öt percig állt a játék. A hajrában már hat góllal is vezettek a házi­gazdák (56. p.: 28—22), s végül megőrizték előnyüket. Két el­lentétes félidő után a húsz zic­cert és hat hétméterest hibázó hazaiak maguknak tették ne­hézzé a győzelmet. Bakó Botond: - A rengeteg kihagyott ziccernek köszönhe­tően lett szoros az eredmény. Fajzi Anna a döntőig menetelt Pécsett vívás Kovács Bence és Bernét Barna bronzérmes lett a ranglistaversenyen Pécs városa lát­%í’* ''jP? gyermek, újonc párbajtőröző­ket. Az orszá­gos vívó ranglistaverseny első napján az újonc és a gyermek korosztály tagjai vették birtok­ba a pástokat. Az újonc lányok­nál huszonnyolcán neveztek. A békéscsabai Karácsonyi Lajos Vívó Egyesület üdvöskéje, fajzi anna és a gyulai Radnai Emese megingathatatlanul menetelt egészen az elődöntőig, ahol ép­pen egymással küzdöttek. A csörtét Fajzi nyerte, Radnai ez­zel bronzérmes lett. Fajzi a finá­léban honvédos Budaitól hat tussal veresé­get szenvedett, de így sem le­het elégedetlen, az ezüst kiváló eredmény. Más­nap a serdülők­nél (25 induló) is kitett magáért Csetneki István versenyzője: csak a nyolcban botlott, mégpe­dig a szolnoki Vasassal szem­ben, így hetedik lett. A klub­társ, Galli Réka a huszonegye­dik helyen végzett. A fiú újonc korosztályban harmincnyolcán szálltak harc­ba az érmekért és a ranglista­pontokért. A karácsonyis ko­vács bence, akit Galli Zsolt edző készített fel, a flesses Pádárt 15:5-re, a pécsi Miklóst t l5:6-ra, a szin- Mánfait 15:9-re sért a nagy ri­tével találkozott, akivel nem bírt, hat tussal kikapott, így harmadik lett. Kovács klubtár­sai közül Klára Péter a tizenötö­dik, Iványi Viktor a huszadik, a Békéscsabai Vívó Sport Egyesü­let fiatalja, bernát barna a ti­zenhetedik helyen zárt. A gyer­mek korcsoportban szombaton a BVSE-s Somlyai Márk a tizen­hetedik, a karácsonyis Puju Ro­bin a huszadik, Mázán Barna a huszonkettedik, Vozár Balázs a huszonharmadik helyen zárt. A serdülőknél (36 induló) a BVSE-s Bernát Barna hat győze­lemmel indított a fordulóban, majd a BVSC-s Kozák, Kovács Bence, a balatonos Gál legyőzé­sével a négy közé jutott, ahol a későbbi aranyérmes honvédos Nikiitől négy tussal alulmaradt. Pusztai Péter tanítványa így a bronznak örülhetett. A Kará­csonyi Lajos Vívó Egyesület pengeforgatói közül Kovács a ti­zenkettedik, Klára Péter a tizen­ötödik, Kondacs László a hu­szonegyedik, Ondos Árpád a huszonkettedik, Iványi Viktor a huszonhatodik helyen fejezte be a pécsi viadalt. A BVSE-s Andreaszjan Péter huszonötö­dik lett. ■ G. P. FOTÓ: VERESS ERZSI