Békés Megyei Hírlap, 2005. október (60. évfolyam, 230-255. szám)

2005-10-24 / 249. szám

14 SPORT BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP - 2005. OKTÓBER 24., HÉTFŐ A labdarúgó NB 19. fordulója: Tatabánya- REAC 4-0, Sopron-Vasas 2-0, Pápa- Győr 1-4, Fehérvár-Kaposvár 3-0, Honvéd-Újpest 1-0, FTC-Diósgyőr 1-1, ZTE-MTK3-4, DVSC-Pécs3-l. Az NB 1 állása: 1. FC Fehérvár 8­1 17-3 24 2. Debrecen 6 3­19-11 21 3. MTK 6 2­23-8 20 4. Újpest 5 3 1 21-11 18 5. Bp. Honvéd 4 3 1 13-8 15 6. Győr 4 2 3 16-14 14 7. Zalaegerszeg 4 1 4 17-14 13 8. Vasas 3 3 3 14-12 12 9. Tatabánya 3 3 3 13-15 12 10. Pécs 3­6 13-17 9 11. Sopron 2 3 4 8-12 9 12. Diósgyőr 2 2 5 6-14 8 13.FTC 1 4 4 13-16 7 14. Kaposvár 1 4 4 6-10 7 15.Pápa­4 5 9-26 4 16. REAC­1 8 7-24 1 Az NB II Keleti csoport állása: 1. Vác 8 2 31-9 26 2. Szolnok 5 5 1 21-9 20 3. B.lórántháza 5 3 2 17-10 18 4. Nyíregyháza 5 3 3 19-14 18 5. Bocs 5 2 4 17-16 17 6. Vecsés 5 1 4 19-16 16 7. Jászapáti 5­6 20-17 15 8. Soroksár 4 3 3 15-13 15 9. K.barcika 4 2 4 16-17 14 10. Makó 3 3 4 16-14 12 11. Budafok 3 3 4 11-16 12 12. Kecskemét 2 4 4 13-17 10 13. Orosháza 3 1 6 15-21 10 14. Karcag 2­8 8-31 6 15. ESMTK 1 2 7 8-26 5 Következik. 0któber29„ szombat Oroshá­za FC-ESMTK, So ro ksá r—B a kta ló rá nt- háza, Kazincbarcika-Karcag, Bőcs- Budafok, Szolnok-Makó, Nyíregyháza- Vecsés, mind 14.30, Vác-Kecskemét, 15.00. Szabadnapos:Jászapáti. _____ Az NB III Alföld csoport állása: 1. Békéscsaba 9 1­22-7 28 2. K.halas 8­3 20-10 24 3. Szolnoki Sp. 6 1 2 20-10 19 4. Algyó 6­5 21-17 18 5. Gyula 6­4 17-18 18 6. Túrkeve 5 2 4 19-15 17 7. Dabas 5 1 4 18-18 16 8. Monor 4 3 3 14-11 15 9. Hmv.hely 4 2 4 14-12 14 lO.T.györgye 3 4 3 11-12 13* 11. Cegléd 2 5 4 6-10 11 12. Örkény 3 1 6 9-14 10 13. Szarvas 1 3 6 12-24 6 14. Mezőtúr 1 2 6 9-19 5 15. S.keresztúr­1 9 9-25 1 Következik. Október 29., szombat Sar- kadkeresztúr-Gyula, Mezőtúr-Békéscsa- ba 1912 Előre SE, mind 14.30. Október 30., vasárnap: Hódmezővásárhely-Mo- nor, Dabas-Szarvasi FC, Örkény—Algyő, Tápiógyörgye—Cegléd, Spartacus-Rákóczi- falva-Túrkeve, mind 13.30. Szabadna- pos: Kiskunhalas. ________________ A megyei I. osztály állása: 1. Gyomae. FC 9 2­38-12 29 2. Battonya 9 1 1 29-6 28 3. Méhkerék 8 2 1 30-11 26 4. Vésztő 8 2 1 27-8 26 5. Mezőhegyes 8 1 2 20-5 25 6. Szabadkígyós 7 1 3 19-13 22 7. OMTK 6 2 3 29-18 20 8. M.bánhegyes 5 3 3 23-13 18 9. Mezőberény 5 1 5 11-14 16 10. Békés 4 1 6 10-13 13 11. Dévaványa 4 1 6 14-29 13 12. Bszt.andrás 4­7 19-26 12 13. Erzsébethely 3­8 14-29 9 14. Szeghalom 3­8 13-32 9 15. Gyomae. VSE 1 4 6 8-18 7 16. Kondoros 1 2 8 12-24 5 17. Mk.háza 1 1 9 11-34 4 18. Tótkomlós­2 9 5-27 2 Következik. Október 29., szombat Vésztő- Tótkomlós, Mezőhegyes-Battonya, Déva- ványa-Gyomaendrődi FC, Békésszent- andrás-Békés, Kondoros-Mezőberény, Gyomaendrődi VSE-Szeghalom, Erzsé- bethely-Mezőkovácsháza, Magyarbánhe- gyes-Méhkerék, mind 14.30, Szabadkí- gyós-OMTK, 12.30. A Totó 42. heti eredményei: 1. B. München-Duisburg 4-0 1 2. Frankfurt-1. FC Köln 6-3 1 3. Hannover-Bremen 0-0 X 4. Hertha BSC-Mainz 3-1 1 5. Mönchengl.-Kaisersl. 4-1 1 6. Nürnberg-Bielefeld 2-3 2 7. Wolfsburg-Schalke 0-0 X 8. Dortmund-Hamburg 1-1 X 9. Leverkusen-VfB Stuttgart 1-1 X 10. Fiorentina-Parma 4-1 1 11. Lecce—Juventus 0-3 2 12. Milan-Palermo 2-1 1 13. Udinese-Internazionale 0-1 2 Plusz egy mérkőzés: 14. Roma-Lazio lapzártakor tartott Folytatja menetelését a Gyulai TFC labdarúgás Továbbra is veretlen a Békéscsaba 1912 Előre SE csapata KÖVITE+SARKADKERESZTÚR— HÓDMEZŐVÁSÁRHELY 3-4 (1-1) Sarkadkeresztúr, 200 néző. V.: Szűcs G. Sarkadkeresztúr: Cserháti - Mondrucz, Bányai R, Erdei, Báli - Bagi (Deák), Karakas (Zsoldos), Csúz, Bányai T. (Kovács) - Petruzsán, Balogh. Edző: Cserháti István. Hódmezővásárhely: Sós — Pécsek, Varga, Dálnaki, Keller — Antal, Nagy (Rózsavölgyi), Katona (Sipos), Gyenes - Bernáth (Borbás), Mészáros. Edző: Kolozsvári János. 17. perc: egy bal oldali szögletből be­adott labdát Antal hét méterről a kapu­ba fejelte, 0-1. 20. perc: Baloghot a 16-oson belül buktatták, a játékvezető 11-est ítélt, a büntetőt Petruzsán értékesítette, 1—1. 45. perc: Dálnakit második sárga lapja után a játékvezető kiállította. 64. perc: 16-oson belüli kezezésért a játékvezető 11-est ítélt, amelyet Gyenes értékesített, 1-2. 75. perc: egy bal oldali beadást köve­tően a középen jókor érkező Bernáth négy méterről a kapu közepébe lőtt, 1—3. 87. perc: a fél pályáról előreívelt lab­dát Varga a kapu bal sarkába lőtte, 1-4. 89. perc: a bal oldali szögletzászlótól egy szabadrúgást lőttek be a hazaiak és Kovács a kapu jobb oldalába fejelte a labdát, 2-4. 91. perc: bal oldali támadás után is­mét Kovács volt eredményes, 3-4. A küzdelmes, gólokban gazdag talál­kozón a játékvezetői támogatást élvező vendégek tíz emberrel könnyűszerrel vitték el a három pontot Sarkadkeresz- túrról. Jó: Karakas, Bányai P., ill. Pé­csek, Antal, Varga. Cserháti István: - Sajnos, továbbra is kidolgozott helyzeteinknek csak a töre­dékét tudjuk értékesíteni, az ellenfél pe­dig szinte minden hibánkat kihasznál. Kolozsvári János: - Végre a negyedik mérkőzés után tíz emberrel is megérde­melten nyertünk. ■ B. P. GYULAI TERMÁL FC-CEGLÉD 2-0 (1-0) Gyula, 250 néző. V.: Vörös. Gyula: Steigerwald - Cser, Tereny, Marczis, Szelei — Brasoveanu, Cseke, Tamási, Dobray — Pap D. (Gombkötő), Kis-Szabó (Tóth R.). Edző: Szabó Attila. Cegléd: Ocsovai - Sápi, Hegedűs, Cseh, Farkas- Kecskeméti, Fazekas, Magyari (Kosa­ras), Füle (Széchenyi) - Szabó, Utassy (Jankovics). Edző: Váriyl Zsolt. 23. perc: Dobray a jobb oldalról, mintegy 35 méterről váratlanul kapura lőtt és a kissé kint álló Ocsovai fölött a hosszú felső sarokba vágódott a labda, 1—0. 49. perc: Brasoveanu ragyogó labdát tálalt Kis-Szabóhoz, aki a 16-os vonalá­nál kitolta azt balra Dobraynak, a hazai középpályás a kapus mellett passzolta a labdát a hálóba, 2-0. Az első félidő legelején a vendégek bátran kezdeményeztek és még helyze­tük Is volt, de a hazaiak Dobray remek megoldásával megszerezték a vezetést. A második félidő első percei unalmasak voltak, de a negyedik perc felvillanyoz­ta a szurkolókat. Kettő-nullás vezetés birtokában a gyulai csapat kontrákra játszott, amelyek során több helyzetük is adódott, de ezeket nem tudták ki­használni, bár a vendégek előtt is adó­dott néha lehetőség. A hazai csapat, ha nem is magas színvonalú mérkőzésen, de teljesen megérdemelten győzött. Jó: Brasoveanu, Tereny, Dobray, Cseke, ill. Sápi, Cseh. Szabó Attila: - Ha alapvetően nem is sziporkázó játékkal, de hatalmas küz­deni akarással ismét eredményes volt a csapat. Ványi Zsolt: - Szokás szerint már az első félidőben helyzeteink ma­radtak ki. ■ Jenei Kálmán BÉKÉSCSABAI 1912 ELŐRE SE- DABAS 2-0 (1-0) Békéscsaba, Kórház utcai stadion, 1200 néző. V.: Szeles. Békéscsaba: Kol­lár - Szenti, Brlázs, Czipó Z., Juhász Gy.- Ferenczi, Czira, Juhász P. (Feuerwer­ker), Lengyel (Süli) - Okos - Göblyös (Kocsis). Edző: Jakab Péter. Dabas: Végh- Blaskó, Szakács, Danyis - Suhajda, Csendes, Teplán (Kertész), Llszkai, Vo- lenszki (Feczesin) — Tóth A., Moldován (Szentgyörgyi). Edző: Kovács Kálmán. 35. perc: a Békéscsaba jobb oldali szögletét a vendégvédők röviden szaba dították fel, így a labda a 16-os előtt álló Okos elé pattant, aki a felpattanó játék­szert kapásból a kapu közepébe, a léc alá emelte, 1-0. 82. perc: Kocsis labdát szerzett a vendégek 16-osa előtt, betört a büntette területre, ahol buktatták. A megítélt li­est Czira biztosan értékesítette, 2-0. A kéthetes pihenő után a hazai csa­pat nehezen vette fel a játék ritmusát, így az első félidőben a mezőnyben töb­bet kezdeményeztek a dabasiak. Azon­ban ez a meddő mezőnyfölény nem mu­tatkozott meg gólhelyzetekben, így in­kább a középpályán folyt a játék. A 35. percben a Békéscsaba vezető gólja után sem változott a helyzet, maradt a kissé lassú, gyengébb iramú találkozó. A má­sodik félidőben azután a villanyfény mintha meghozta volna mindkét csapat kedvét, élvezetesebbé, lüktetőbbé vált a találkozó. Ebben a játékrészben sok, ve­szélyes kontrát vezetett a Békéscsaba, és akár több gólt is szerezhetett volna. A végén megtört a gólképtelenség és egy szép akció után, igaz 11-esből, de megérdemelten növelte előnyét a hazai gárda. így újra biztos győzelmet aratott a Békéscsaba. Jó: Czira, Okos, Czipó Z., Brlázs, Ferenczi, ill. Végh, Szakács, Csendes. Jakab Péter. — Nehéz mérkőzés volt, tulajdonképpen önmagunkat kellett le­győznünk ezen a találkozón, ez sikerült is és közben még a Dabast is megver­tük. Kovács Kálmán: - Jó iramú, válto­zatos mérkőzésen a szerencsésebb csa­pat győzött. ■ J. P. További eredmények: Monor-Mező- túr 3-1, Algyő-Tápiógyörgye 2—1, Kis­kunhalas-Szolnoki Spartacus-RSE 3- 2, Túrkeve-Örkény 2-1. Szabadnapos: Szarvas. »»» GYOMAENDRŐDI FC-MAGYAR- BÁNHEGYES 3-2 (1-1) Lancast megyei L osztályú labdarú­gó-mérkőzés, Gyomaendröd, Gyomai pálya, 300 néző. V.: Szabó. Gyomaend­röd: Szabó Z. - Dobó, Werle, Dinya, Tí­már, Tanács, Szegedi, Karászi, Toldi, Be­la (Osan), Hunya. Edző: Zsombok Attila. Magyarbánhegyes: Jambrik - Matúz, Bozsár, Fejes, Balogh, Pusztai, Sajben, Szabó T., Papp (Lévai), Vágási, Cseke. Edző: Türcsek Zoltán. Az első játékrészben kiegyenh'tett mezőnyjáték folyt, sok tisztátalan bele- menéssel tarkítva. A második félidőben gólratörően, harcosan futballozó gyomaendrődiek szép gólokkal megér­demelten tartották otthon a három baj­noki pontot. Kiállítva: Osan (második sárga lap után) a 90. percben. G.: Toldi (11-esből) a 44., Hunya a 75., a 81., ill. Cseke a 10., Lévai a 85. percben. Jó: Hunya, Szegedi, Tanács, Toldi, ill. Pusz­tai, Matúz, Cseke. Zsombok Attila: - Küzdelmes, har­cos mérkőzésen a második félidei játé­kunkkal megérdemelten nyertünk. Turcsek Zoltán: - Ha egyenlőek lettek volna a feltételek, akkor ezt a meccset megnyertük volna. ■ Szabados Ferenc BATTONYA-DÉVAVÁNYA 4-0 (2-0) Battonya, 300 néző. V.: Kiss. Battonya: Szőke - Szabó, Lovász (Czakó I.), Géczi, Számfira, Putnoki, Árgyelán, Kovács K. (Ölei), Podina, Turbucz, Zsóri. Játékos edző: Ölei Dezső. Dévaványa: Papp - Ilyés, Pálfi, Kovács Zs., Zeller (Farkas), Molnár (Borbíró), Pesztrán- szki, Adamecz, Czakó I., Nagy (Bogya), Szakács. Edző: Bogya Elemér. Jó iramú mérkőzésen a nagy kedvvel és ötletesen játszó Battonya tetszés sze­rint alakította ki helyzeteit. A kettős ki­állítás után is több nagy lehetősége volt a Battonyának, így megérdemelten nyerte meg a mérkőzést. Kiálh'tva: Sző­ke, Árgyelán (mindkettő dulakodásért) az 55., ill. Pesztránszki (dulakodásért) az 55. percben. G.: Putnoki a 8., Zsóri a 43., Podina a 48., Géczi a 75. percben. Jő: Szabó, Géczi, Turbucz, ill. Adamecz, Czakó I. Ölei Dezső: - Nem mentem föl a játé­kosaimat, de ez a játékvezetés kritikán aluli volt. Felesleges Csongrád megyé­ből játékvezetőt küldeni. Bogya Elemér: - El kell ismerni, hogy Battonyán ető- rébb tart a labdarúgás, de valahol a ru­tintalanságunknak is köszönhetjük a vereséget. ■ ifj. Lukács István VÉSZTŐ-MEZŐHEGYES 1-1 (0-0) Vésztő, 250 néző. V.: Benyovszki J. Vésztő: Kiss - Pál, Keresztesi, Rábai, Szőke (Bak), Litauszki, Lázár, Turbucz, Czinanó, Szántó, Bakos. Edző: Hanyecz János. Mezőhegyes: Jakab - Csizmadia, Gróf (Szabó), Fekete, Kovács, Gál (Zsol- di), Varga, Szatmári L. (Horváth), Berki, Szatmári G., Ács. Edző: Mákos Árpád. A rangadón a két csapat tartott egy­mástól, ezért jó játék, nagy iram nem alakult ki, a kapuk ritkán forogtak ve­szélyben. A pontosztozkodás igazságos. G.: Bakos a 62., ill. Horváth a 70. perc­ben. Jó: Keresztesi, Czinanó, Bakos, ill. Fekete, Kovács, Berki. Hanyecz János: - Kiegyenlített játék folyt a pályán. Közelebb álltunk a győ­zelemhez, de igazságos a döntetlen. Má­kos Árpád: - Mivel nagyobb helyzete­ink nekünk voltak, könnyen eldönthet­ik volna a három pont sorsát, de a mérkőzés egészét tekintve a döntetlen teljesen reális. ■ Buzgány József SZEGHALOM—FRÜHWALD- ERZSÉBETHELY SE 3-4 (0—3) Szeghalom, 150 néző. V.: Mihálik. Szeghalom: Komáromi — Zsigovics, Elek S., Simon (Pálinkás), Komróczki, -Boruzs, Hajdú, Vámos, Elek T., Sáfián (Zsombok K.), Bihari (Nagy). Edző: ifj. Zsombok János. Frühwald-Erzsébet- hely: Andó - Friderikusz, Laurinyecz, Mázán, Szűcs, Miklya, Zsilák, Horváth, Popol, Hrabovszkl, Pájer. Edző: Pásztor József. Két ellentétes félidő jellemezte a ta­lálkozót, az elsőben a vendégek, a má­sodikban a hazaiak irányították a játé­kot. Az erzsébethelyiek jobb helyzetki­használása győzelmet eredményezett. Kiállítva: Zsigovics (utolsó emberként szabálytalankodott) az 57. percben. G.: Elek T. az 53., Vámos a 77. és a 89., ill. Miklya a 4. és a 4L, Laurinyecz a 24., Horváth (11-esből) a 65. percben. Jó: Hajdú, Pálinkás, Vámos, ill. Laurinyecz, Miklya, Zsilák, Popol. Ifj. Zsombok János: - Az első félidő­ben csak a mezt küldtük ki a pályára, és még a védelmünk is csődöt mondott. A másodikban tíz emberrel mindent megpróbáltunk, de ez csak a szépítésre volt elég. Pásztor Józsefe - A hazai csa­pat három gól előnyt adott nekünk, ami, a második félidőben minket zavart meg. A szerencsének köszönhetjük, hogy a Szeghalom a második félidőben nem fordította meg az eredményt. IfWAI'« ■ Zs. ]. MEZŐBERÉNY-GYOMAENDRŐDI VSE 3-1 (1-1) Mezőberény, 100 néző. V.: Bálint. Mezőberény: Barabás - Bereczki, Kiss, Sajben, Szűcs, Lakatos, Gidófalvi, Vár­halmi (Nyeste), Gál (Braun), Wagner, Benyovszki. Játékos edző: Barabás Ist­ván. Gyomaendröd: Hanyecz - Matus, Kurilla, Alt, Tímár, Uhrin (Kővágó), Nagy, Csejtei (Oravecz), Gellai, Bein- schróth, Tóth (Rafael). Szakmai vezető: Pelyva Miklós. Álmos első félidő után a másodikban a középpályán feljavuló Mezőberény a centerét is nélkülözve megérdemelten nyerte meg a mérkőzést. G.: Szűcs a 42., Lakatos a 49., Benyovszki a 68., ill. Gel­lai a 15. percben. Jó: Benyovszki, Gidó­falvi, Lakatos, Szűcs, ill. Gellai, Uhrin. Barabás István: - A kedvezőtlen elő­jelek ellenére végig motiváltán játszot­tunk, és végre magabiztosan nyertünk. Pelyva Miklós: - Fegyelmezetlenek va­gyunk, így csak vereség lehet a vége. ■ Schupkégel Adám BÉKÉS-SZABADKÍGYÓS 1-3 (1-0) Békés, 300 néző. V.: Hegedűs. Békés: Kollár - Ács, Sándor, Kubik Cs., Vadas, Szűcs (Kasik), Kubik R., Balogh, Edu, Marik, Kerepeczki (Pősze). Edző: Szar­vas András. Szabadkígyós: Varró - Bozsó Z. (Kiss L.), Hőgyes, Benyovszki, Bánfi (Tóth Z.), Kovács P. (Holecska), Bozsó A., Ekker A., Tóth, Ekker G., Bo­ruzs. Edző: Kiss László, Ekker Attila. A mérkőzés előtt Csicsely János volt békési labdarúgó emlékére egyperces gyászszünetet tartottak. Kimondottan iramos első félidőben a Békés tetszetős játékot mutatott be. A második játék­részben gyorsan egyenlített a Szabadkí­gyós és a mérkőzés utolsó perceiben a győzelmet is megszerezte. A látottak alapján a hazaiak nem érdemeltek vere­séget. G.: Marik a 14., ill. Ekker G. az 52., Kiss L. a 86., Tóth A. a 91. percben. Jó: Balogh, Kubik R., Edu, Marik, Kubik Cs., ill. Varró, Bozsó A., Ekker A., Ekker G., Kiss L, Tóth A. Szarvas András: - A gólhelyzeteket tudni kell értékesíteni, és akkor egy jó csapat is legyőzhető. Kiss László, Ekker Attila: - Az első játékrészben értékelhe­tetlen teljesítményt nyújtottunk, és csak a szerencsének tudható be, hogy a hazaiak nem vezettek több góllal. A má­sodik félidő elején és végén volt két jó tíz percünk, s ezzel a magunk javára fordítottuk a mérkőzést. ■ Sz. A. OMTK-RÁKÓCZI—KONDOROS 2-1 (1-1) Orosháza, Rákóczitelep, 250 néző. V.: Alberti. OMTK-Rákóczi: Szabó - Debre- czeni (Boros), Papp, Sebők (Mátyus), Kánya, Szántó, Pásztor, Baranyai, Nagy (Lovas), Lövei, Boér. Edző: Kvasznov- szky József. Kondoros: Stumpf - Kasik, Csicsely, Takács (Ladnyik), Omiljak (Kerekes), Sárosi, Vajgely, Zöldi, Pusz­tai, Medvegy, Kéri (Palyusik). Edző: So­mogyi János. Az OMTK-Rákóczi egy jól küzdő Kon­dorost győzött le némi nehézség árán. A játékvezetői hármas működése megne­hezítette a hazaiak dolgát. G.: Boér (11- esből) a 20., a 90., ill. Medvegy a 27. percben. Jő: Boér (a mezőny legjobbja), Papp, Mátyus, Lövei, ill. Stumpf, Sárosi, Medvegy. Kvasznovszky Józsefe - Nagyon ne­héz találkozó volt, mert intelmeim elle­nére a csapat sima mérkőzésre számí­tott. Győzelmünk nagyon nehéz körül­mények között született, azonban a helyzeteink alapján megérdemelt volt. Somogyi János: - A látottak alapján ta­lán az egy pontot megérdemeltük vol­na, de a balszerencsénk sorozatban ül­döz. ■ Bot Ferenc GYÉ-MOBIL TÓTKOMLÓS-MEZŐKO- VÁCSHÁZA 1-2 (0-1) Tótkomlós, 200 néző. V.: Dajka. Gyé- Mobil Tótkomlós: Schwarcz - Kiss (Czollner), Bányik Horváth H., Dávid, Csenki, Paksi, Papp, Somogyvári (Vet- ró), Kaliska (Bugyinszki), Krátky. Edző: Bordás Sándor. Mezőkovácsháza: Vígh — Szűcs, Dumitriu, Horváth A., Mészá­ros, Zábrák, Németh, Hedvig (Zalai), Bozsó, Bagyinszki (Bessenyei), Bányik F. (Balázs). Edző: Vágó Mihály.' Igazi labdarúgóidőben a bajnoki táb­lázat végén tanyázó két gárdát csak a já­tékvezetés múlta alul. A vendég Mezőkovácsháza idei első sikerét ünne­pelhette. G.: Bányik J. az 56., 111. Bozsó a 20., az 55. percben. ló: Schwarcz, Papp, ill. Vígh, Szűcs, Dumitriu, Zábrák, Bo­zsó. Bordás Sándor: - Igen gyenge első félidő után a másodikban felpörögtünk, de ez még a pontszerzésre sem volt elég. Vágó Mihály: - Csoda történt ve­lünk, egy év után sikerült nyernünk. ■ Tóth B. István MÉHKERÉK-BÉKÉSSZENTAND- RÁS 6-1 (2-0) Méhkerék, 320 néző. V.: Benyovszki Z. Méhkerék: Szekerczés - Gajdács, Semjéni, Rúzsa J., Cziczeri (Hajdú), Lu- kucz, Berényi, Bondár (Rúzsa Á.), Bar- csay, Martyin (Komlósi), Tóth. Edző: Ba­logh István. Békésszentandrás: Petrás - Mochnács (Kiss), Gugolya, Baukó, Bordács, Csipái (Chlebik), Kajtár, Steigler, Kriska, Sinka (Bobvos), Faze­kas. Edző: Varga László. A bekapott hat gól ellenére jól védett a békésszentandrási hálóőr. Á Méhke­rék tetszetős, közönségszórakoztató já­tékkal verte meg vendégét. G.: Tóth a 14., a 20., Martyin a 46., Bondár az 55., Semjéni a 76., Bordács (öngól) a 86., ill. Kajtár a 74. percben. Jó: Rúzsa J„ Lukucz, Semjéni, Gajdács, Cziczeri, Berényi, ill. Petrás, Gugolya. Balogh István: - Gólratörően játszott a csapat, ezt az eredmény is bizonyítja. Varga László: - Teljesen megérdemelt a Méhkerék győzelme. ■ Árgyelán Mihály Ifjúsági: Gyomaendrődi FC-Magyar- bánhegyes 4-1, Battonya-Dévaványa 6-0, Vésztő-Mezőhegyes 2-0, Szegha- lom-Frühwald-Erzsébethely SE 3-0, Mezőberény-Gyomaendrődi VSE, 1-1, Békés-Szabadkígyós 2-2, OMTK-Rákó- czi-Kondoros 0-3, Gyé-Mobil Tótkom- lós-Mezőkovácsháza 3-0, Méhkerék- Békésszentandrás 4-2. Mesterlövészek A Lancast megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság góllövőlistá­jának élmezőnye. 13 gólos: Szántó (Vésztő). 11 gólos: Hunya (Gyomaendrődi FC). 10 gólos: Boér (OMTK-Rákóczi), Tóth A. (Méhkerék). 9 gólos: Ekker A. (Szabadkígyós). 8 gólos: Bara­nyai (OMTK-Rákóczi), Podina (Battonya). 7 gólos: Werle, Toldi (Gyomaendrődi FC). 6 gólos: Putnoki, Zsóri (Battonya), Virág (Békésszentandrás). 5 gólos: Miklya (Frühwald-Erzsébethely), Szántó (OMTK-Rákóczi), Osan (Gyomaendrődi FC), Ács (Mező­hegyes), Barcsay (Méhkerék), Bakró (Békésszentandrás), Géczi (Battonya), Papp, Málik (Magyarbánhegyes). FOTÓ: VERESS ERZSI A b ékéscsabai Lengyel László (világos nadrágban) húz el dabasi védők mellett. A lila-fehérek továbbra is veretlenek a labdarúgó NB lll-ban