Békés Megyei Hírlap, 2005. október (60. évfolyam, 230-255. szám)

2005-10-10 / 237. szám

14 SPORT BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP - 2005. OKTÓBER 10., HÉTFŐ ■MB» ' Az NB 11 Keleti csoport állása: 1. Vác 7 2- 29-9 23 2. Szolnok 4 4 1 15-8 16 3. B.lórántháza 4 3 1 12-7 15 4. Nyíregyháza 4 2 3 12-11 14 5. Bocs 4 2 3 14-15 14 6. Vecsés 4 1 3 15-12 13 7. Jászapáti 4­5 17-13 12 8. Soroksár 3 3 2 10-8 12 9. Makó 3 2 3 13-10 11 10. Budafok 3 2 3 10-11 11 11. K.barcika 3 2 3 11-13 11 12. Kecskemét 2 4 3 13-14 10 13. Orosháza 2 1 5 11-16 7 14. Karcag 1­7 7-26 3 15. ESMTK 2 6 6-22 2 A labdarúgó NB II Keleti csoportjában következik. Október 15., szombat: Orosháza FC—Baktalórántháza, 15.00, • Kazincbarcika-Soroksár, 15.00, Szol­rok-Karcag, 15.00, Nyíregyháza­Budafok, 15.00, Vác­Vecsés, 16.00. Október 16., vasárnap: Bőcs-ESMTK, 14.30, Jászapáti—Makó, 14.30. Sza­badnapos: Kecskemét Az NB 111 Alföld csoport állása: 1. Békéscsaba 8 1- 20-7 25 2. Khalas 7­2 17-7 21 3. Szolnok RSE 6­1 16-5 18 4. Dabas 5­3 16-14 15 5. Túrkeve 4 1 4 17-14 13 6. Algyő 4­5 16-15 12 7. T.györgye 3 3 2 10-10 12 8. Gyula 4­4 13-17 12 9. Hmv.hely 3 2 3 9-7 11 10. Cegléd 2 5 2 5-5 11 11. Monor 3 2 3 9-8 11 12. Örkény 2 1 5 7-12 7 13. Szarvas 1 2 6 10-22 5 14. Mezőtúr 1 1 5 7-15 4 15. S.keresztúr ­­8 5-20 0 Az NB lll-as labdarúgó-bajnokság Al­föld csoportjában következik. Október 15., szombat: Mezőtúr—Kövite+Sar- kadkeresztúr, 14.30, Cegléd—Algyő, 14.30. Október 16., vasárnap: Hódme- zővásárhely—Gyulai Termál FC, 14.30, Dabas-Monor, 14.30, Spartacus-Rá­kóczifalva-Szarvasi ■C, 14.30, Qr­kény—Kiskunhalas, 14.30, Tápiógyör­gye-Túrkeve VSE, 14.30. Szabadna­pos: Békéscsaba 1912 Előre SE. A megyei 1. osztály állása: 1. Battonya 8­1 24-5 24 2. Gyomae. FC 7 2- 31-7 23 3. Méhkerék 7 2- 23-5 23 4. Vésztő 7 1 1 18-5 22 5. Mezőhegyes 7­2 16-4 21 6. Mb.hegyes 5 2 2 20-9 17 7. OMTK 5 1 3 24-14 16 8. Sz.kígyós 5 1 3 11-11 16 9. Mezőberény '4 1 4 8-12 13 10. Dévaványa 4 1 4 12-17 13 11. Bszt.andrás 4­5 15-16 12 12. Békés 3 1 5 8-10 10 13. Gyoma VSE 1 3 5 4-12 6 14. Szeghalom 2 7 7-27 6 15. Kondoros 1 2 6 11-21 5 16. Erzsébethely 1­8 9-26 3 17. Tótkomlós ­2 7 4-22 2 18. Mk.háza 1 8 8-30 1 A Lancast megyei 1. osztályú labdarú­gó-bajnokságban következik. Október 15., szombat Mezőhegyes-GYÉ-Mobil Tótkomlós, 14.30, Dévaványa-Vésztő, 14.30, Békésszentandrás-Gyoma- endrődi FC, 14.30, Szabadkígyós­Méhkerék, 14.30, Kondoros-Békés, 14.30, Gyomaendrődi VSE-OMTK-Rá- kóczi, 14.30, Mezőkovácsháza-Szeg- halom, 14.30, Frühwald-Erzsébethely SE-Mezőberény, 14.30. Október 16., vasárnap: Magyarbánhegyes-Batto­nya, 14.30. A TOTÓ 40. heti szelvényén szereplő mérkőzések eredményei: 1. Bulgária-Magyarország 2-0 1 2. Horvátország-Svédország 1-0 1 3. Finnország-Románia 0-1 2 4. Dánia-Görögország 1-0 i 5. Szlovákia-Észtország 1-0 i 6. Ciprus-írország 0-1 2 7. Svájc-Franciaország 1-1 X 8. Norvégia-Moldova 1-0 1 9. Olaszország-Szlovénia 1-0 1 10. Skócia-Fehéroroszország 0-1 2 11. Anglia-Ausztria 1-0 1 12. Litvánia-Szerbia-Mont. 0-2 2 13. Belgium-Spanyolország 0-2 2 Plusz egy mérkőzés: • 14. Csehország-Hollandia 0-2 2 Rangadót nyertek a lila-fehérek A világos mezes gyulaiak Jól harcoltak a hét végén, s legyőzték az Algyő együttesét a labdarúgó NB lll-ban GYULAI TERMÁL FC-ALGYŐ 3-1 (1-1) NB m-as labdarúgó-mérkőzés, Gyu­la, 250 néző. V.: Nagy B. Gyula: Steiger­wald — Cser (Piatkó), Brasoveanu, Mar- czls, Ótott - Cseke, Oláh, Tamási, Dob- ray - Pap D. (Gombkötő), Kis-Szabó (Gonda). Edző: Szabó Attila. Algyő: Dé­nes - Krisztin, Pálinkó, Sümeghy, Kraj- czár - Varga R, Végh (Juhász), Retek - Krucsó, Varga N., Daróczi (Lele). Edző: Lóczi István. 28. perc: Dobray mesteri kiugratásá­val Pap D. viharzott el és biztosan lőtt a kapuba, 1—0. 39. perc: Steigerwald két bravúros mentése is kevés volt, mivel a harmadik beívelés során Daróczi a kapuba fejelt, 1-1. 62. perc: egy jobb oldali hazai part­dobást Pap D. előbb fejjel próbálta, majd végül talppal juttatta a vendégek kapu­jába, 2-1. 80. perc: Oláht a vendégvédők saját tizenegyes pontjuk magasságában fel­rúgták, a megítélt büntetőt Dobray biz­tosan értékesítette, 3-1. A vendégek kezdtek jobban, de egy negyedóra után a gyulaiak is felébred­tek. A vezetést is megszerezték, bár az Algyő még az első félidőben egyenlített. A fordulás után a vendégek teljes erővel támadtak, uralták a mezőnyt, de a haza­iak lelkesedése és gólérzékenyebbsége eredményre juttatta a fiatal gárdát. Jó: Steigerwald, Brasoveanu, Dobray, Pap D., ill. Varga N., Krajczár, Pálinkó. Szabó Attila: - A csapat példás hoz­záállása ismét eredményt hozott, és a második félidőben megérdemelten nyertük meg a csatát. Lóczi István: - Ajándékoztunk néhány pontot a szim­patikus és jól játszó Gyulának. ■ Jenei Kálmán SZARVASI FC-ÖRKÉNY 2-2 (0-1) Szarvas, 200 néző. V.: Szeles. Szar­vas: Balatoni - Darida N. (Darida Zs.) Bogdán, Pákozdi, Terhes - Darida P., Kis M., Somogyi, Csellár (Fekécs) - Klimaj (Kiszel), Mátyus. Edző: Paulik János. Örkény: Fűz - Batta, Kovács, Tu­sa, Szécsi - Ulicska (Miták), Barna, Ve­ress, Boda (Szeiber) - Katona, Garics (Szűcs). Edző: Farkas Tibor. 22. perc: Katona szögletét Garics a rövid alsó sarokba fejelte, 0-1. 50. perc: ismét Garics volt a főszerep­lő, ezúttal balról keresztbe futott, visz- szaadott labdáját a jókor érkező Szécsi a jobb felső sarokba lőtte, 0-2. 52. perc: az előre törő Bogdánt mint­egy 20 méterről a kaputól fellökték, a megítélt szabadrúgást Somogyi a kapu­fára lőtte és a berobbanó Mátyus a háló­ba sodorta a labdát, 1—2. 83. perc: ismét Bogdán okozott zűr­zavart a vendégvédelemben, csak sza­bálytalanul tudták szerelni és a meg­ítélt büntetőből ő maga egyenlített, 2-2. A vendégcsapat rendkívül fegyelme­zetten futballoztak és beszorították a hazaiakat. Katona harmadik szögleté­ből (látszott, hogy ez begyakorolt figu­ra) a félidő közepén előnyhöz is jutot­tak. Ez megfogta a szarvasiakat, akik csak ívelgették a labdát, ami a magas termetű vendégvédelemnek nem oko­zott gondot. Szünet után egy váratlan ellentámadást követően a vendégek je­lentős előnyhöz jutottak. Ezt követően a házigazdák egy hosszú hajrát nyitottak, fogcsikorgatva bár, de sikerült kiegyen­líteni. A látottak alapján a Szarvas győ­zelmet érdemelt volna. Jó: Bogdán, Pá­kozdi, Darida P., ill. Batta, Katona, Ga­rics. Paulik János: - Egy félidőnyi előnyt adtunk a vendégcsapatnak, könnyen ráfizethettünk volna. Farkas Tibor: - Kettő-nulla után ráültünk az eredmény­re és ezért kemény árat fizettünk. ■ Kepenyes György BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE- SZOLNOKI SPARTACUS RSE 2-1 (1-1) Békéscsaba, Kórház utca, 1200 néző. V.: Farkas B. Békéscsaba: Kollár - Szen­ti, Brlázs, Tóth-Kovács, Laurinyecz (Fe- renczi) - Czira - Okos, Juhász P. (Mik- lya), Dobi, Juhász Gy. - Göblyös (Len­gyel). Edző: Jakab Péter. Szolnok: Bak - Luca, Horváth Cs., Kohári - Őz, Boda, Draskóczi (Kővári), Lippai, Fülöp - Sár­kány (Fedor), Ruskó. Edző: Gömöri Béla. 30. perc: Okos pontos átadásával Do­bi középre kanyarodott és ballal 18 mé­terről a bal alsó sarokba lőtt, 1-0. 36. perc: egy előreívelt labda gondot okozott a békéscsabai védőknek, két­szer is elrúghatták volna, de mindig visszapattant Ruskó elé, aki másodjára higgadtan, Kollár mellett a jobb sarok­ba helyezett, 1—1. 68. perc: Dobi remek cselekkel hozta el a labdát a félpályán, majd a középen kiugró Juhász Patrik elé emelte a lab­dát, aki egyedül vezethette a szolnoki kapusra és rutinosan a jobb alsó sarok­ba lőtte, 2—1. 70. perc: a kiugró Czirát a 16-os vo­nalán Horváth Csaba buktatta, s mivel volt már egy sárga lapja, a játékvezető kiállította. 89. perc: a békéscsabai 16-os előtt Fedor és Tóth-Kovács kakaskodtak, Fedor a főidre huppant, a játékvezető Tóth-Kovácsot pedig kiállította. . A csoport rangadójára került sor a Kórház utcai stadionban, hiszen az eddig pontveszteség nélkül álló Szolnok és a vereüen első helyzeti Békéscsaba csa­pott össze. A válogatott találkozó ellené­re szép számú publikum gyűlt össze a mérkőzésre. Ez és a villanyfény igazi rangadóvá varázsolta a találkozót. A Bé­késcsaba kezdte agresszívebben a rang­adót, ezt jelezte, hogy a 12. percben Tóth- Kovács gyönyörű fejesét csak a kapufa tudta hárítani. A vendégek ekkor csak kontrákra hagyatkoztak, és a sorozatos csabai támadások a 30. percben meg­hozták a várt gólt. A lila-fehérek ezután is támadásban maradtak, de egy védelmi megingás mégis gólt eredményezett, a Szolnok az első helyzetét be is rúgta. Rosszkor jött az egyenlítő gól, hiszen már rövid idő volt a szünetig. A második félidőben alaposan felpörgött a mérkő­zés, volt helyzet itt is, ott is. A Szolnok jobban kitámadott és így nagyobb lehető­ség nyílott a békéscsabai kontrákra. Egy ilyen szép kontra remek gólt hozott. A mérkőzés vége felé kissé elszabadultak az indulatok, ez megmutatkozott a hét sárga és a két piros lapban. A Szolnok nem tört össze, tíz emberrel is támadott és így egy nagyon jó mérkőzés kereke­dett a végére. Hiába volt a négy perc hosszabbítás, a csabaiak győzelmet arat­tak. NB ffl-as szinten kevés ilyen iramos és élvezetes találkozót lehet látni, amely párosult a hazai csapat eredményességé­vel is. Jó: Juhász P., Dobi, Czira, Juhász Gy., ill. Boda, Ruskó. JAKAB PÉTER: — Ez egy úgyneve­zett hatpontos mér­kőzés volt, de mivel egy nagyon egysé­ges és jó Szolnokot győztünk le, az is lehet, hogy kilenc pontot ért ez a győ­zelem. Gömöri Béla: - Ezen a szinten ritkán látható, nagy iramú mérkőzésen a hazai csapat enyhe mezőnyfólényét győzelemre tudta váltani. ■ J. P. KÖVITE+SARKADKERESZTÚR— DABAS 2-4 (1-0) Sarkadkeresztúr, 150 néző. V.: Ber­gen Sarkadkeresztúr: Cserháti - Mond- rucz, Bányai P., Erdei, Báli (Répási) - Bagi, Karakas (Szabó), Csúz, Kovács (Bányai T.) - Petruzsán, Balogh. Edző: Cserháti István. Dabas: Végh - Blaskó, Szakács, Danyis, Suhajda (Ordasi) - Gál, Csendes, Teplán (Kertész), Moldo- ván (Szentgyörgyi) - Liszkay, Feczesin. Edző: Kovács Kálmán. 32. perc: Bagit felrúgták, emiatt a já­tékvezető szabadrúgást ítélt, Erdei Karakasnak passzolt, aki a labdát kö­zépre ívelte, s tí?-tizenkét méterről ma­ga a sértett gólt fejelt, 1-0. ,51. perc: Bánygi Jjboft, 3 Jó-csőn be­lül felrúgták, a játékvezető tizenegyest ítélte, ezt Petruzsán értékesítette, 2-0. 62. perc: Moldován tíz méterről a ka­pu jobb sarkába fejelt, 2—1. 74. perc: Moldován ezúttal tizennégy méterről lőtt a kapu jobb sarkába, 2—2. 80. perc: a szabadrúgásból egy há­romszöget játékot követően a jobb kapu sarkába ismételten Moldován gólt lőtt, 2-3 (mesterhármas). 91. perc: a hazai 16-oson belül egy ütközés után a játékvezető meglepetés­re tizenegyest ítélt, amit Danyis értéke­sített, 2—4. Az első félidőben a hazai csapat ural­ta a mérkőzést, a másodikban a vendé­gek ezt a szerepet átvették és elvitték a három bajnoki pontot. Jó: Cserháti, Bá­nyai P., ill. Moldován, Feczesin. Cserháti István: - Kettő-nullás veze­tésünk után a jobb erőkből álló Dabas fordítani tudott. Kucsák István másod­edző: - Nagyon sok helyzetet kidolgoz­va, megérdemelt győzelmet arattunk egy sportszerű csapat ellen. ■ Bakucz Péter További eredmények: Túrkevei VSE-Cegléd 0-0, Kiskunhalas-Tápió- györgye 3-0, Hódmezővásárhely-Me- zőtúr 0-2. Szabadnapos: Monor. V » « GYOMAENDRŐDI FC­SZABADKÍGYÓS 4-1 (2-1) Lancast megyei I. osztályú labdarú­gó-mérkőzés, Gyomaendrőd, gyomai pálya, 400 néző. V.: Flinta. Gyomaend­rőd: Szabó - Dobó, Csikós, Dinya, Tí­már, Tanács, Szegedi, Karászi, Toldi, Be­la, Hunya. Edző: Zsombok Attila. -Sza­badkígyós: Varró - Ekker A., Bozsó F., Bozsó Z., Holecska (Boruzs), Kiss, Ekker G., Benyovszki, Tóth, Bozsó A., Kovács. Edző: Kiss László, Ekker Attila. A korán bekapott gól után a hazaiak óriási elánnal vetették magukat a küz­delembe, s még az első félidőben fordí­tottak. A második játékrészben kilenc főre fogyatkozó gyomaiak két remek kontrából szerzett góllal eldöntötték a mérkőzést. Kiállítva: Szegedi (második sárga lap után) a 45., Karászi (második sárga lap után) az 55. percben. G.: Toldi (11-esből) a 15., Szegedi a 31., Bela a 62., Hunya a 65., ill. Tímár K. (öngól) a 7. percben. Jő: Hunya, Toldi, Dinya, Csikós, Tanács, ill. Varró, Benyovszki, Bozsó Z. Zsombok Attila: - A csapat erejét mutatja, hogy kilenc emberrel is simán megvertünk egy jó Szabadkígyóst. Kiss László, Ekker Attila: - Nem tudtunk él­ni az adódó lehetőséggel, hiszen idegen­ben nem sokszor fogunk kettős ember­előnyben játszani. A csapat rossz felfo­gásban futballozott, de előre nézünk és a jövő héten kiköszörüljük a csorbát. ■ Szabados Ferenc BATTONYA-BÉKÉSSZENTANDRÁS 2-0 (0-0) Battonya, 300 néző. V.: Rózsa. Battonya: Szőke - Szabó, Nedelea (Rocz- kó), Géczi, Számfira, Putnoki, Árgyelán, Kovács (Czakó), Podina, Turbucz, Zsóri. Edző: Ölei Dezső. Békésszentandrás: Petrás - Mochnács (Kriska), Gugolya, Bordács, Baukó,. Csipái, Bobvos F., Steigler (Kiss), Fazekas, Virág, Sinka (Bobvos I.) Edző: Varga László. Az első félidő gyenge játéka után a másodikat felpörgette a Battonya és megérdemelten győzte le a Békésszent- andrást. G.: Géczi az 50., Putnoki a 70. percben. Jó: Géczi, Árgyelán, Podina, Turbucz, Számfira, ill. Petrás, Gugolya, Bobvos R, Virág. Ölei Dezső: - Az első félidőben döcö­gött a játékunk, a másodikban már job­ban ment a futball, de rengeteg helyze­tet kihagytunk. Varga László: Egy kis szerencsével pontot rabolhattunk volna a Battonyától. ■ Lukács István VÉSZTŐ-MAGYARBÁNHEGYES 1-0 (0-0) Vésztő, 300 néző. V.: Iványi. Vésztő: Kiss - Rábai, Szántó, Litauszki, Jánosi, Turbucz, Keresztesi, Papp Zs., Bak (Sza­bó Zs.), Pál, Szőke (Czinanó). Edző: Ha- nyecz János. Magyarbánhegyes: Jamb rik — Szabó T., Bozsár (Lévai), Fejes, Ba­logh, Pusztai, Sajben, ifj. Turcsek, Papp J., Málik, Cseke. Edző: Turcsek Zoltán. A Vésztő többet birtokolta a labdát, fő­leg az első félidőben. A második játék­rész már nyíltabb volt, mindkét kapu többször is veszélyben forgott, de a vég­hajrában Szántó újra betalált és ez a győ­zelmet jelentette a hazaiaknak. Kiállítva: Jánosi, ill. ifj. Türcsek (mindkettő kakas­kodásért) a 72. percben. G.: Szántó a 87. percben. Jő: Szántó, Keresztesi, Papp Zs., Türbucz, ill. Jambrik, Pusztai, Sajben. Hanyecz János: - A játékunk döcö­gött, de nagyon fontos három pontot szereztünk. Turcsek Zoltán: - A hazai csapat többet támadott, de nagyobb helyzeteink nekünk voltak, sajnos ezekkel nem tudtunk élni. A végén egy talált góllal a vésztőiek otthon tartották a három pontot. ■ Buzgány József MEZŐHEGYES-DÉVAVÁNYA 3-0 (2-0) Mezőhegyes: Jakab - Fazekas (Varga), Gróf, Fekete, Kovács R., Gál, Szabó (Kertmegi), Csizmadia (Horváth), Ber­ki, Szatmári G., Ács. Edző: Mákos Ár­pád. Dévaványa: Papp - Ilyés, Pálfi, Ko­vács Zs., Zeller, Bereczki, Kálmán, Adamecz, Czakó, Nagy, Szakács. Edző: Bogya Elemér. Az egész mérkőzésen a védekező dévaványaiak csak két szögletig jutot­tak el: A meddő fölény fellénéíé is gól- arányt javíthatott volna a Mezőhegyes, de azokat a csatáraik elszórakozták. G.: Gróf a 38. és a 43., Ács a 85. percben. Jő: Csizmadia, Kovács R., ill. Zeller. Mákos Árpád: — Hely hiányában csak annyit, hogy hoztuk a kötelező győzelmet. Bogya Elemér: - A hazai győzelem teljesen megérdemelt. Több játékosunk is sérülten vállalta a játékot. ■ Perlaki János MEZŐBERÉNY- MEZŐKOVÁCSHÁZA 2-1 (1-0) Mezőberény, 100 néző. V.: Boidoczki. Mezőberény: Barabás - Bereczki, Kiss, Bondár, Szűcs Z., Lakatos, Gidófalvi, Pántya (Bokor), Fejes (Vári), Wagner, Benyovszki. Játékos edző: Barabás Ist­ván. Mezőkovácsháza: Vígh T. - Pócsik G., Vígh Z. (Szűcs K.), Horváth (Zalai), Balázs (Szentiványi), Zábrák, Németh, Széli, Pócsik Á., Bagyinszki, Bozsó. Edző: Vágó Mihály. A mérkőzést végigtámadó mezőberé- nyi együttes nagyobb arányban is nyer­hetett volna, ha helyzeteit kihasználja és a kapufa, meg az ellenfél kapusa nem hárít. G.: Szűcs Z. a 36., a 73. (mindkettőt 11-esből), ill. Pócsik Á. az 59. percben. Jó: Szűcs Z., Bereczki, Be­nyovszki, Wagner, ill. Vígh T. (a mezőny legjobbja), Pócsik Á., Zábrák. Barabás István: - Mivel hetek óta ki­hagyjuk a ziccereket, csak szenvedünk. Most is így volt. Sipos Károly pályaedző: — Ha a második félidőben berúgjuk hely­zeteinket, ponttal, vagy' pontokkal me­gyünk haza. ■ Schupkégel Ádám OMTK-RÁKÓCZI—FRÜHWALD- ERZSÉBETHELY SE 4-1 (2-1) Orosháza, Rákóczitelep, 250 néző. V.: Fajkusz. OMTK-Rákóczi: Tóth - Papp, Kánya, Horváth A., Mátyus (Széli), Szántó, Baranyai (Sebők), Skorka (Bo­ros), Nagy, Lövei, Boér. Edző: Kvasznov- szky József. Frühwald-Erzsébethely: Andó - Csiernyik (Váradi), Laurinyecz, Mázán, Pájer, Hetényi (Csikai), iantyik, Miklya (Borbély), Zsibrita, Zsilák, Hor­váth Z. Edző: Pásztor József. A két sportszerűen és kulturáltan játszó csapat küzdelméből az OMTK- Rákóczi megérdemelt győzelmet ara­tott. G.: Baranyai a 20., Boér a 37., Szán­tó az 57. és a 63., ill. Miklya a 11. perc­ben. Jó: Szántó (a mezőny legjobbja), Papp, Kánya, Nagy, ill. Miklya. Kvasznovszky Józsefi - A csapatom minden tagja hozzájárult a győzelem­hez. Nagyon elszomorító számomra, hogy Pásztor Józsi barátom, aki a me­gye labdarúgásának legjelesebb képvi­selője, ilyen számára méltatlan szerep­re kényszerült. Pásztor Józsefi - Megér­demelt hazai győzelem. ■ Bot Ferenc BÉKÉS-GYOMAENDRŐDI VSE 0-1 (0-1) Békés, 250 néző. V.; Czirbuly. Békés: Kollár - Zahorán (Kovács Gy.), Sándor, Pősze, Balogh, Szűcs Zs. (Kasik), Vadas, Kubik R. (Kerepeczki), Edu, Marik, Tol­nai. Edző: Szarvas András. Gyomaend­rőd: Hanyecz - Kurilla, Démusz, Uhrin, Alt, Tímár, Pintér, Lipták (Kővágó), Bein- schróth (Oravecz), Nagy M. (Rafael), Csejtei. Szakmai vezető: Pelyva Miklós. Áz első tíz percben a vendégek lép­tek fel támadólag. Ezután fokozatosan átvette a JátSkMfiyitásSf á békési gár­da és meglepetésként hatott, amikor egy szöglet után az endrődial« megsze­rezték a vezetést. A második félidőben nyomasztó fölényben játszott a hazai csapat, de nem sikerült feltörnie a nagy lelkesedéssel védekező gyomaendrődi- ek kapuját. G.: Csejtei a 43. percben. Jő: Kubik R., Balogh, Sándor, ill. Démusz, Kurilla, Uhrin, Pintér. Szarvas András: - Drága árat fizet­tünk egy figyelmetlenségünk miatt, és amit felépítettünk, azt most sajnos le­romboltuk. Pelyva Miklós: - Minden el­ismerésem a gyerekeknek „szüzessé­gük” elvesztéséhez. ■ Sz. A. GYÉ-MOBIL TÓTKOMLÓS­SZEGHALOM 0-2 (0-2) Tótkomlós, 200 néző. V.: Vereska. Gyé-Mobil Tótkomlós: Schwarcz - Gö- cző, Bányik, Paksi (Czollner), Dávid, So- mogyvári, Csenki (Karasz), Krátky, Bu- gyinszki (Kiss J.), Elek E., Szalai. Edző: Bordás Sándor. Szeghalom: Komáromi - Zsigovics, Nagy (Kincses), Simon, Pá­linkás (Zsombok), Boruzs, Komoróczki, Vámos (Kiss L.), Elek, Sáfián, Bihari. Edző: ifj, Zsombok János. A hazai csapat lagymatag játékának köszönheti, hogy nem nyert. G.: Elek a 4L, Komoróczki a 44. percben. Jó: Bányik, Somogyvári, Elek, ill. Zsigovics, Komoróczki, Elek T., Bihari. Bordás Sándor - Ilyen játékkal még serdülőbajnokságban sem tűnnénk ki. Ifi. Zsombok János: - Jó játékkal adósok maradtunk, de a különbség így is reá­lis. Ezek a győzelmek úgy kellenek, mint egy falat kenyér. ■ T. B. I. MÉHKERÉK-KONDOROS 5-1 (3-1) Méhkerék, 380 néző. V.: Gyekiczki. Méhkerék: Szabó - Gajdács, Semjéni, Cziczeri (Patka), Lukucz, Berényi, Bon­dár, Barcsay, Janis (Komlósi), Uhrin, Tóth (Martyin). Edző: Balogh István. Kondoros: Stumpf - Kerekes (Mitykó), Vajgely, Römer, Csicsely, Zöldi, Palyu- sik, Medvegy, Ladnyik (Omiljak), Pusz­tai, Kéri. Edző: Somogyi János. A mérkőzés első tíz percében a ven­dégek nagy lendülettel futballoztak, de ez később alábbhagyott. A játékot ez­után már a hazaiak irányították, a hely­zeteket jól ki is használták. G.: Barcsay a 17., Tóth a 25., Uhrin a 31., Semjéni a 46., a 74., ill. Palyuslk a 19. percben. Jó: Semjéni, Bondár, Berényi, Lukucz, Uhrin, ill. Pusztai, Vajgely, Medvegy. Balogh István: - Egy szimpatikus csapatot tudtunk két vállra fektetni. So­mogyi János: - Döntő szituációkban a jobban koncentráló hazai csapat telje­sen megérdemelten nyert. ■ Árgyelán Mihály Ifjúsági: Gyomaendrődi FC-Szabad- kígyós 1-3, Battonya-Békésszentand- rás 2-0, Vésztő-Magyarbánhegyes 3- 0, Mezőhegyes-Dévaványa 6-1, Mező- berény-Mezőkovácsháza 4-3, ÓMTK- Erzsébethely SE 1-2, Békés-Gyoma- endrődi VSE 0-0, Tótkomlós-Szegha- lom 1-1, Méhkerék-Kondoros 2-0. Mezőhegyes, 170 néző. V: Zsurka. Mesterlövészek A Lancast megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság góllövőlistá­jának élmezőnye. 10 gólos: Szántó (Vésztő). 9 gólos: Hunya (Gyomaendrődi FC). 8 gólos: Baranyai (OMTK-Rákóczi), Tóth A. (Méhkerék). 7 gólos: Werte (Gyomaendrődi FC), Podina (Batto­nya). 6 gólos: Ekker A. (Szabadkígyós), Boér (OMTK-Rákóczi). 5 gólos: Barcsay (Méhkerék), Bakró, Virág (Békésszentandrás), Zsóri, Putnoki (Battonya), Papp (Magyarbánhegyes). 4 á t FOTÓ: KISS ZOLTÁN