Békés Megyei Hírlap, 2005. szeptember (60. évfolyam, 204-229. szám)

2005-09-06 / 208. szám

2005. SZEPTEMBER 6., KEDD - BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP SPORT labdarúgás A Gyulai Termál FC II. lendületben, a Kardos-Örménykút ötször volt eredményes idegenben, a Kaszaper pedig hétszer talált be ellenfele kapujába CSORVÁSON VÉRZETT El A KAMUT CSORVÁS-KAMUT 3-2 (0-0) BékésNet megyei n. osztályú labda­rúgó-mérkőzés. Csorvás, 180 néző. V.: Bodó. Csorvás: Baráth - Hocz, Benyov- szki G., Krámli, Juhos, Pogonyi, Zsiga (Weiszner), Ivanics (Sznopek), Németh, Kaszai N, Csökő. Edző: Evanics István. Kamut Sándor - Hajdú (Gál), Békési (Varga), Skumáth (Zahorán), Kiszely, Sztratyinszki, Gera, Kiss, Polczer, Oláh, Szarvas. Játékos edző: Szarvas János. Végig izgalmas, küzdelmes mérkőzé­sen a jó csapatmunkát nyújtó hazai gár­da megadásra kényszerítette az eddig százszázalékos Kamutól. G.: Csökő az 51., Kaszai N. a 65., Németh a 78., ill. Sztratyinszki a 7., Kiss a 85. percben. Jó: Baráth, Hocz, Benyovszki, Krámli, Németh, Kaszai N., Csökő, ül. Hajdú, Gera, Oláh, Kiszely, Holczer, Kiss. Evanics István: - Csak az ilyen hoz­záállásnak van értelme. Szarvas János:- Minden elismerésem a lelkes hazai csapatnak. ■ E. I. NAGYSZÉNÁS-GÁDOROS 1-1 (1-0) Nagyszénás, 300 néző. V.: Rózsa. Nagyszénás: Pólyák - Szilágyi, Mosz- heim, Gyuris, Hatfaludi (Gyömrei), Uhlár, Popon (Leszenyiczki), Simon, Bagi, Horváth (Rajos), Valaczkai. Játé­kos edző: Horváth Zsolt. Gádoros: Ivanics - Hegedűs, Pisont Z., Szkalonai, Nana, Tóth (Jernei), Liszkai, Tasi, Vér (Pisont J.J, Kerepeczki, Maglóczki. Edző: Pisont Richárd. A szomszédvárak rangadóján élveze­tes futballt láthatott a szépszámú kö­zönség. G.: Hatfaludi a 37., ill. Nana az 59. percben. Jó: Pólyák, Moszheim, Gyuris, Bagi, ill. Ivanics, Hegedűs, Na­na, Maglóczki. Horváth Zsolt - Igazi presztízsmér­kőzésen reális eredmény született a jobb játékerőt képviselő Gádoros ellen. Pisont Richárd: - Labdabirtoklás: nyolcvanöt százalék a mi javunkra, azonkívül öt ajtó-ablak helyzet, három kapufa, három meg nem adott gól. A második félidei játék előtt le a kalappal. Egyes játéksoknak viszont el kell gon- dolkodntuk’rhfr’léHdef'teljesítményü­kön. Sokat segítettek szurkolóink. ■ H. Zs. KÖRÖSLADÁNY-CSANÁDAPÁCA 1-2 (1-1) Körösladány, 150 néző. V.: Csatári. Körösladány: Sípos - Bak, Szabó, Ke­resztesi K., Botos, Szántó, Bartyik, Feke­te (Horváth L), Tóth (Baksa), Keresztesi Gy. (Molnár), Mező S. Edző: Zolnai Pál. Csanádapáca: Potocska - Szekeres, Ilyés, Göcző, Csicsely, Elekes, Harango­zó (Matyelka), Hajdú, Kovács, Zsadány (Sánta), Kiss. Edző: Szlkora Pál. A lelkes apácaiak megérdemelt győ­zelmet arattak a gyenge teljesítményt nyújtó Körösladány ellen. Kiállítva: Sípos (utolsó emberként szabálytalan­kodott) a 72. percben. G.: Tóth a 13., ill. Zsadány a 20., Sánta a 85. percben. Jó: Tóth, Szabó, ill. Zsadány, Elekes, Göcző. Zolnai Pál: - Kapusunk kiállítása után idő kérdése volt, hogy mikor kap­juk meg a kegyelemdöfést. A helyze­tünk nem irigylésre méltó. Szlkora Pál:- Alacsony színvonalú mérkőzésen ki­szenvedett győzelem. ■ Ponta Sándor TARHOS-MEDGYESEGYHÁZA 4-1 (1-0) Tarhos, 400 néző. V.: Vereska. Tarhos: Kohut - Knapp, Szabó Z. (Baukó), Gézárt, Fabulya, Balogh Zs. (Vígh), Tótfalusi (Boldizsár), Nagy Z., Botyánszki, Kardos, Uhrin. Edző: Ko vács György. Medgyesegyháza: Met­zger - Kiss G. (Telek), Kiss 1. Á., Göcző, Zsurzsucz, Kiss II. Á., Szabó A., Kindel (Krátky), Dózsa, Holecz, Kovács Z. Edző: Szenti Zoltán, Gellény Ferenc. A Tarhos jó játékkal megérdemelten győzött G.: Botyánszki a 33., a 62., a 82., Kardos az 55., ül. Kiss II. Á. a 68. percben. Jó: Fabulya, Tótfalusi, Botyán­szki, Kardos, Nagy Z., ül. Kiss II. Á., Holecz. Kovács György: - Végre sikerült a győzelem, reméljük, lesz folytatása is. Szenti Zoltán, Gellény Ferenc: - Ré­szünkről az is pozitívum, hogy tizen­egyen voltunk. ■ Pankotai István OKÁNY-CSABACSÜD 5-5 (2-3) Okány, 250 néző. V.: Czirbuly. Okány: Nagy - Rózsavölgyi, Papp, Ko­máromi, Sújtó (Fazekas), Sztraka, Láz­ár, Horváth, László (Rácz), Szabó L. (Bo­kor), Tóth. Edző: Halmosi József, Hegye- si Úszló. Csabacsüd: Adamík - Valen- csik, Mizik, Szilágyi, Jelen, Hangya, Varga, Tusjak, Palyov, Urbancsok, Sze- begyinszki (Sonkoly). Edző: Rétes Pál. Az Okány kishitűen kezdte a mérkő­zést, ám a második játékrészben 2-5 után erőnlétben és lendületben felül­múlta az ellenfelét. 5-5 után még két kapufára is futotta a hazaiak erejéből. A 76. percben Szebegyinszki Zsolt ütkö­zött a hazai kapussal, agyrázkódást szenvedett, kórházba kellett szállítani. G.: Lázár 22., 40., 80., Tóth (11-esből) a 72., Sztraka a 75., ill. Szebegyinszki a 11., az 59., Palyov a 34., a 73., Urban­csok a 44. percben. Jó: Komáromi, Hor­váth, Sztraka, Lázár, ül. Palyov, Varga, Szebegyinszki, Urbancsok. Halmosi József, Hegyes! László: - Nehéz, küzdelmes mérkőzésen, sok hi­bával játszva, kettő-ötről fölálltunk, amiért elismerés illeti a csapatot. Rétes Pál: - Ez a mérkőzés rengeteg tanulság­gal szolgált, remélem, okulunk belőle. ■ R.P. DOBOZ-FÜZESGYARMAT 0-6 (0-3) Doboz, 250 néző. V.: Frey. Doboz: Ba­logh - Vári, Tímári (Furák), Kundia (Lukucz), Sztojka, Lipták, Szabó J., Kovalovszki (Baku), Szatmári, Zsombo­ri, Provosinszki. Edző: Zsigmond Kár­oly. Füzesgyarmat: Kovács - Mészáros, Varga L, Ulrich, Vámos, Novák, Nagy (Várkonyi), Varga L, Tóth, Boros, Gyáni. Edző: Tőkés Miklós. A vendégek végig fölényben játszot­tak, és biztosan szerezték meg a három pontot. G.: Varga L. a 4., a 47., Tóth a 16., Novák a 35., a 61., a 87. percben. Jő: Pro­vosinszki, ill. Novák, Varga L., Boros. Zsigmond Károly: - Egy jobb csapat­tól kaptunk ki. Bízom a jobb folytatás­ban. Boros Tibor szakosztályvezető: - Kulturált környezet, kulturált ellenfél. Ma ennyivel jobbak voltunk. ■ Zs. K. BÉKÉSCSABAI MÁV­TELEKGERENDÁS 1-0 (0-0) Békéscsaba, Csányi utcai pálya, 200 néző. V.: Ács. Békéscsaba: Magda - Lo­vas, Potocska, Hajdú (Bíró), Pataj, Susánszki (Puskás), Nouas, Prekop, Tóth M., Szarka Z., Szalai (Méhes). Edző: Braun Attila. Telekgerendás: Kiss - Sipiczki (Szarka F.), Palyik, Restye, Tóth L., Szász, Silló (Farkas), Pintér, Belicza, Tóth A., Répa. Edző: Borgula Já­nos. A vendégek csak a védekezéssel tö­rődtek, a házigazdák jogosan szerezték meg a bajnoki pontokat. G.: Nouas (11- esből) a 75. percben. Jő: Nouas, Szalai, Lovas, iü. Palyik, Pintér. Borgula János: - A múlt heti csapa­tomból négy játékos különféle okokból hiányzott, és ezt sajnos nem tudtuk el­viselni. , * SARKAD-KUNÁGOTA 0-0 Sarkad, 130 néző. V.: Rácz. Sarkad: Pataki - Buzgány, Szőke, Hajdú, Kocsis, Lakatos, Gyulai, Popucza, Kapocsán (Székely), Sarkadi (Bállá), Fehér (Gyimesi). Edző: Kiss Tibor. Kunágota: Valach - Laczkó, Pócsik T., Samu, Ko­vács, Méreg, Multyán Zs., Pócsik I., Nagy Z. (Multyán P.), Multyán Cs., Dómján. Edző: id. Multyán Csaba. A szervezetten játszó vendégek köze­lebb álltak a győzelemhez. Jó: Pataki, ill. Valach. Kiss Tibor: - Ami a kunágotaiaknak egy pontot hozott, az belőlünk sajnos to­vábbra is hiányzik. A lelkes hozzáállás­ra gondoltam. Id. Multyán Csaba: - Győzhettünk volna, dicséret a fiúknak a lelkes hozzáállásért ■ Kiss Gábor Ifjúsági: Csorvás-Kamut 5-2, Nagy­szénás-Gádoros 9-1, Körösladány— Csanádapáca 4—1, Tarhos-Medgyes- egyháza 8-1, Okány-Csabacsüd 1-1, Doboz-Füzesgyarmat 1-3, Békéscsa­bai MÁV-Telekgerendás 10-2, Sar- kad-Kungágota 9-0. A megyei II. osztály állása 1. F.gyarmat 4 - - 18-0 12 2. Bcs.MÁV 4­­9-3 12 3. Kamut 3­1 10-4 9 4. Csabacs. 2 1 1 15-8 7 5. Gádoros 2 1 1 14-11 7 6. Cs.apáca 2 1 1 8-7 7 7. Sarkad 2 1 1 4-6 7 8. Csorvás 2 2 6-8 6 9. Tarhos 1 1 2 9-10 4 lO.T.gerend. 1 1 2 5-6 4 11. Doboz 1 1 2 4-9 4 12. K.ladány 1­3 8-14 3 13.Okány­2 2 7-9 2 14. Kunágota­2 2 5-8 2 15. N.szénás­2 2 4-14 2 16. M.egyháza­1 3 5-14 1 A BékésNet megyei n. osztályú labdarúgó-bajnokságban következik. Szeptember 10., szombat Kunágota- Doboz, 16.30, Telekgerendás-Körösla- dány, 16.30, Csanádapáca-Nagyszénás, 16.30, Gádoros-Sarkad, 16.30, Füzes- gyarmat-Okány, 16.30, Kamut-Tarhos, 16.30, Medgyesegyháza-Békéscsabai MÁV, 16.30. Szeptember 11, vasárnap: Csabacsüd-Csorvás, 16.30. GYULAI TERMÁL FC ll.-KÉTSOP- RONY 8-1 (4-0) BékésNet megyei m. osztályú labda­rúgó-mérkőzés. Északi csoport Gyula, 50 néző. V.: Győri L. Gyula IL: Gróh - Szabó, Cser, Ilyés (Csányi), Kurta, Ka1 kas, Balogh, Szigeti (Gortka), Vincze, Mihucz (Szelei), Guti. Edző: Veres Jó­zsef. Kétsoprony: Petrovszki I. ­A szomszédvárak találkozóján, a Nagyszénás—Gádoros mérkőzésen nem bírt egymással a két csapat és 1—1-re végeztek Viczián, Pribránszki, Petrovszki Á, Laurinyecz I, Laurinyecz P, Kerekes, Leszkó, Ancsin Á, Ancsin G, Priskin. Játékos edző: Kerekes Róbert. A helyenként látványosan játszó ha­zaiak még ilyen arányban is megérde­melten győztek a lelkesen és becsülete­sen küzdő vendégcsapat ellen. G.: Ba­logh 3, Guti 2, Vincze, Gortka (11-es- ből), Ancsin Á. (öngól), ill. Leszkó. Jó: Guti, Cser, Ilyés, Balogh, Gortka, ill. Leszkó. Veres József: - Ez még Szekeres La­jos munkájának eredménye, minden el­ismerésem a csapatnak. Kerekes Ró­bert - Tartalékos csapattal ma csak ennyire voltunk képesek. ■ Alberti János KÖTEGYÁN-MEZŐBERÉNY II. 1-1 (0-1) Kötegyán, 50 néző. V.: Hernádi. Kötegyán: Bordás - Sztojka (Herczeg), Varga, Kodreán, Nagy, Semsei (Faze­kas), Tóth (Czirle), Berényi (Dézsi), Coita, Iszáka, Ujj L. játékos edző: Szűcs Mihály. Mezőberény IL: Balogh - Ku- kely, Szabó (Borgula), Sandrika, Gurbai, Gézárt, Ábel (Gönczi), Schaffer, Nyeste (Budai), Pecze, Rácz. Játékos edző: Gál András. A Kötegyán nagyon jól játszott, a helyzeteket egymás után kihagyta, ezért nem győzött, pedig megérdemelte volna. Kiállítva: Gurbai (leköpte a bírót) a 75. percben. G.: Coita (11-esből), ill. Rácz. Jó: Varga, Kodreán, Nagy, Iszáka, ill. Balogh, Nyeste, Pecze, Gézárt. Szűcs Mihály: - Hajtottunk, jól ját­szottunk, sok helyzetet kihagytunk. Győzni kellett volna. Gál András: - Ne­vetséges játékvezetés mellett igazságos döntetlen született. ■ Nagy Lajos GERLA-KARDOS-ÖRMÉNYKÚT 0-5 (0-1) Gerla, 100 néző. V.: Simon József. Gerla: Szalay - Perei (Jakab), Mlinár, Kacsán, Carutasu, Laukó (Sípos), Vidovenyecz, Bucsi (Balogh), Gazsó, Bo- dzás T., Bodzás Z. Szakmai igazgató: Ju­hász Károly. Kardos-Örménykút: Ga- láth - Viszkok, Opauszki (Zsibrita), Za- horecz (Bíró), Csicsely, Kóródi (Brlás), Sztvorecz (Szabó), Janecskó (Bohák), Tí- már, lansik, Koszti. Edző: Giimbár György. Alacsony színvonalú mérkőzésen, megérdemelt kardosi siker született. A vendégek öt perc alatt rúgott háromgólja végleg eldöntötte a mérkő­zést. G.: Koszti, Szabó, Jansik, Viszkok, Brlás. Jó: Bodzás T., Perei, Vidovenyecz, ill. Koszti, lansik, Tímár, Viszkok, Brlás. Juhász Károly: - Hetven percig jól játszottunk, de csak helyzetekig jutot­tunk. Gombár György: - javuló helyzet- kihasználásunknak köszönhetően meg­érdemelt győzelmet arattunk a lelkes hazaiak ellen. ■ Szalay Szabolcs CSÁRDASZÁLLÁS-SZARVASI LSZK 4-2 (3-1) Csárdaszállás, 50 néző. V.: Csonka. Csárdaszállás: Rau - Szabó Z. (Garan), Tóth, Dobrai (Ónodi), Csejtei, Balogh, Szabó R. (Hoffmann), Geszti J., Papp (Tí­már), Andrejszki, Burai. Edző: Kolozsi Péter. Szarvas: Hunya - Hajdú, Pozderka, Rumi, Gábos, Roszik, Szécsi, Gyulai G. (Kókai), Korbely (Sárkány), lurák, Gyulai I. Edző: Szloszjár Mihály. Színvonalas mérkőzésen, igazságos eredmény született. G.: Dobrai, Balogh, Papp, Szabó R., ill. Roszik 2. Jó: Tóth, Balogh, Csejtei, Szabó R., ill. Gyulai L, Roszik, Szécsi. Kolozsi Péten - Nagy csatában egy jól játszó csapatot sikerült legyőznünk. Szloszjár Mihály: - Tartalékos csapa­tom az első félidőben partiban volt el­lenfelével. Az első félidő megtörte a csa­patot, a másodikban elfáradtunk. ■ Papp János ZSADÁNY-GERENDÁS 3-1 (0-0) Zsadány, 100 néző. V.: Petruzsán. Zsadány: Sütő - Mészár, Szabó S. (Ba­logh), Fábián, Kiss B., Muntyán, Gom­bos (Bagdi), Szabó Z., Kis P. (Bíró), Kutasi, Eszenyi (Bakos). Edző: Nagy Ró­bert Gerendás: Molnár - Seres, Ger­gely, Zatykó, Oláh (Békefi), Tóth, Botyánszki P., Zleovszki, Botyánszki J. (Eke), Kis Z., Bartolák. Edző: Lengyel Jó­zsef. A zsadányiak számtalan ziccert el­puskáztak, ezzel saját dolgukat nehezí­tették meg, de a kiállítás sem könnyítet­te meg a hazaiak dolgát. A vendégek megfogyatkozva sem játszottak aláren­delt szerepet. Kiállítva: Zleovszki (utánrúgásért)' az 53. percben. G.: Sza­bó Z., Kutasi, Bíró, iü. Botyánszki P. Jó: Kutasi, Bíró, Szabó Z., Gombos, ill. Botyánszki P. Nagy Róbert - Nem játszottunk túl jól, pontatlanok voltak a passzaink, en­nek ellenére megérdemelten tartottuk itthon a három pontot. Lengyel József: - Saját magunkat vertük meg, helyzete­inket ki kellett volna használni! ■ Muntyán Sándor PUSZTAFÖLDVÁR-ÚJKÍGYÓS 1-1 (1-0) Déli csoport Pusztaföldvár, 100 né­ző. V.: ifj. György'. Pusztaföldvár Ökrös — Fülöp, Klembucz, Vokanics, Raffai, Kvak (Fekete), Nagy G. (Holecska), Sinka (Nagy R.), Gulácsi, Szivák, Gyuricza. Edző: Nagy István. Újkígyós: Gedó - Kocziha, Gyaraki, Bohus (Baji), Burkus (Zatykó), Kovács L, Karlovszki, Silló, Kovács G., Rövid (Károly), Borsi. Edző: Nemes László. Megújult öltöző fogadta mindkét csa­patot. Sportszerű mérkőzésen a hazai csapat szerencsés góllal vezetést szer­zett, a vendégcsapat a szünet után foko­zatosan feljavult és egyenlített. G.: Fü­löp, ill. Silló. Jó: Klembucz, Sinka, Vokanics, Raffai, ill. Silló (a mezőny leg­jobbja), Karlovszki, Kovács L, Kovács G. Nagy István: - Az első félidőben akár eí is dönthettük volna a mérkő­zést Igazságos döntetlen. Nemes Lász­ló: - A második játékrészben feljavul­tunk és egyenlítettünk. ■ Zalai Antal DOMBEGYHÁZ-ELEK 1-0 (1-0) Dombegyház, 120 néző. V.: Mikula. Dombegyház: Kontró - Gerendeli, Ken­der, Tapasztó Zs. (Tapasztó T.), Nem- czov, Bajkán, Papp, Szilágyi (Szatmári), Mladonyiczki, Talpai (Tóth), Stir. Edző: Ménesi Róbert. Elek: Takács - Kovács S., Kovács Zs., Korcsok, Negrea (Barta- los), Tereszán, Tart (Túróczy), Abrudán, Kacsala, Pintér, Bányai (Szabó). Edző: Mikulás Mihály. A Dombegyház nagy nyomás alatt tartotta a vendégek kapuját, akik önfel- áldozóan védekeztek Takács kapussal az élen. A hazaiak továbbra is rosszul használják ki helyzeteiket. G.: Gerendeli. Jó: Gerendeli, Tapasztó Zs., Bajkán, Mladonyiczki, Talpai, ill. Ta­kács, Korcsok, Tart, Bányai. Ménesi Róbert - A saját játékunkat játszhattuk, de a helyzetkihasználással továbbra is bajok vannak. Ez az ered­mény az ellenfélre nézve hízelgő. Miku­lás Mihály: - Megérdemelt hazai győze­lem született. Gyámoltalan játékkal még ebben az osztályban sem lehet pontot szerezni. ■ M. R. LÖKÖSHÁZA-KASZAPER 0-7 (0—4) Lökösháza, 150 néző. V.: Bagdi. Lökösháza: Krisán K. - Pál (Fodor), Far­kas, Horváth (Kovács A.), Havrán (Ko­vács P.), Almási, Balázs, Csordás (Körtvélyesi), Kiss T., Mitmacht, Krisán Cs. Edző: Varga István. Kaszaper: Bor­dás (Roszkos) - Deák (Kőszegi), Kun (Fodor), Brachna, Marócsik, Takács, Molnár (Kiss), Patyi, Szanda (Szabó), Varga, Székely. Edző: Sajtos Tibor. A jelentős fizikai és gyorsasági fö­lényben lévő vendégek rutinból leisko­lázták a nagyokat hibázó fiatal lökösi csapatot. G.: Patyi 3, Molnár 2, Marócsik, Varga. Jó: Balázs, ill. Patyi, Kun, Molnár, Varga. Varga István: - Óriási pofont kap­tunk, ráadásul lehetőségünk sem volt visszaadni. Sajtos Tibor — Az ered­mény jó, de a játék még hagy némi kí­vánnivalót maga után. ■ V.I. KÉTEGYHÁZA-MEZŐKOVÁCSHÁZA II. 0-3 (0-1) Kétegyháza, 60 néző. V.: Gábor. Kétegyháza: Szelezsán A. - Faur Gy. (Csum-pilla), Árgyelán Dv Szelezsán Gy., Búkor, Mészáros P., Árgyelán K., Faur A. (Ottlakán), Gálea, Teresán (Ma- jorovics), Szegedi. Játékos edző: Árgyelán Krisztián. Mezőkovácsháza IL: Schwarcz V. - Pócsik (Schmidt), Du- mitriu, Vígh Z., Márkus, Janosik (Ale), Zalai, Mészáros F., Török (Vágó), Szentiványi (Fodor), Almási (Túri). Játé­kos edző: Vágó Mihály. Gyászszünet előzte meg a mérkő­zést, az egyik régi kétegyházi szurkoló, Rptár György emlékére. Egy jogtalan 11-es, egy szép akció- és egy szabadrú­gásgól eldöntötte a rutinosabb Mezőkovácsháza javára a mérkőzést. Számtalan sárga lap, két kiállítás, csú­nya játék. Kiállítva: Mészáros P. (máso­dik sárga lap után) a 85., ill. Márkus (második sárga lap után) 77. percben. G.: Török (11-esből), Szentiványi, Du- mitriu. Jő: Szelezsán A., Faur Gy., ill. Dumitriu, Szentiványi, Túri, Zalai. Árgyelán Krisztián: — Á mérkőzés közel sem úgy kezdődött, hogy ismét nagy arányban kikapunk, ennek eüené- re bízunk a jobb folytatásban. Vágó Mi­hály: - A múlt heti súlyos vereség után nagyon akartuk ezt a győzelmet, amit megérdemeltünk. ■ Bencze László BÉKÉSSÁMSON- NAGYBÁNHEGYES 2-1 (1-1) Békéssámson, 200 néző. V.: Rébék. Békéssámson: Döme - Fekete, Hotorán, Setény, Doktor, Hajduch, Varga, Rancz, Zádori (Kerekes M.), Krajcsovics, Nagy L, Edző: Kerekes Csaba. Nagybán-he- gyes: Demkó G. - Saitz, Horgász, Egere- si, Pilihszki, Merlák (Nagy L), Demkó M-, Fazekas, László (Dobra), Kátai, Vár­nai. Edző: Bátorfi István. Meglepően szép számú közönség előtt a hazaiak már a harmadik percben vezetést szereztek. A gól a vendégeket nyugtatta meg inkább és a félidő köze­pén egyenlítettek. Fordulás után ellapo­sodott a játék, a bánhegyesiek átvették az irányítást, két ziccert hibáztak. Ven­déghelyzet után kontrából Kerekes Mi­lán megszerezte a győzelmet jelentő gólt. G.: Nagy L, Kerekes M., ill. Merlák. Jó: Fekete, Setény, Nagy L, Krajcsovics, ül. Demkó G., Horgász, Egeresi. Kerekes Csaba: - A helyzeteket ki kell használni, így könnyebb lenne a dolgunk. Bátorfi István: - Jó iramú mér­kőzésen a gólhelyzeteket nem tudtuk értékesíteni. Ez a vereség oka, amit nem érdemeltünk meg. ■ Kutasi Ferenc A KEVERMES EGYÜTTESE SZABAD­NAPJÁT TÖLTÖTTE. A megyei III. osztály állása Északi csoport: ___________ 1. Gyulai TFCII. 2­­12-2 6 2. Kardos-Ö. 2­­7- 1 6 3. Kötegyán 1 1 * 5-2 4 4. Mezőberény II. 1 1­4-3 4 5. Cs.száltás 1­1 5-3 3 6. Zsadány 1­í 5-4 3 7. Gerendás 1­1 5-5 3 8. Szarvas­­2 3-8 0 9. Gerla­­2 2-9 0 10. Kétsoprony­­2 2-12 0 Déli csoport 1. Kaszaper 2­­12-0 6 2. Békéssámson 2­­7-2 6 3. Újkígyós 1 l­6-2 4 4. Kevermes 1­­2- 1 3 5. Nagybánhegyes 1­1 3-3 3 6. Dombegyház 1­1 2-2 3 7. Mk.háza II. 1­1 4-5 3 8. P.földvár­1 1 2-3 1 9. Elek­1 0- 1 0 10. Kétegyháza­­2 0-8 0 11. Lökösháza­­2 1-12 0 A BékésNet megyei ID. osztályú labdarúgó-bajnokságban következik. Szeptember 107 szombat Északi csoport Kardos-Örménykút-Zsadány, 16.30. Mezőberény II.-Gyula IL, 16.30, Csárdaszállás-Gerla, 16.30. Déli csoport Nagybánhegyes-Kétegyháza, 16.30. Dombegyház-Békéssámson, 16.30. Szeptember 11., vasárnap. Északi csoport Kétsoprony-Szarvasi LSZK, 16.30, Gerendás-Kötegyán, 16.30. Déü csoport Mezőkovácsháza Il.-Lökösháza, ió.30, Kaszaper- Pusztaföldvár, 16.30, Kevermes-Elek, 16.30. Szabadnapos: Újkígyós. Mesterlövészek A BékésNet megyei U. osztályú labdarúgóbajnokság góllövőlis­tájának élmezőnye. 7gólos: Sztratyinszki (Kamut). 6 gólos: Botyánszki (Tarhos). 5 gólos: Tóth Cs. (Füzesgyarmat), Tasi (Gádoros). 4 gólos: Szebegyinszki, Palyov (Csabacsüd), Novák (Füzesgyarmat). 3 gólos: Nana (Gádoros), Varga L. (Füzesgyarmat), Lázár (Okány), Pataj (Békéscsabai MÁV), Gombár (Csabacsüd).