Békés Megyei Hírlap, 2005. szeptember (60. évfolyam, 204-229. szám)

2005-09-27 / 226. szám

SPORT 2005. SZEPTEMBER 27., KEDD - BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP mmmmmmmmm mmmm Mmmmmmmmmm mmmmmm < békésnet megyei ii. és in. osztályú labdarúgó-bajnokság Gombár György szerint a vendégek úgy örültek a döntetlennek, mintha már bajnokságot nyertek volna TELEKGERENDÁS: NYOLCAT HINTETTEK Gólzáporos mérkőzést hozott a Békés megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokságban a Telekgerendás—Sarkad mérkőzés, amelyen a vendégek voltak a szenvedő alanyok, miután a nyolc bekapott gólra csak eggyel tudtak válaszolni TELEKGERENDÁS-SARKAD 8-1 (2-0) BékésNet megyei IL osztályú labdarú­gómérkőzés. Telekgerendás, 150 néző. V.: Halma. Telekgerendás: Kiss - Nagy, Szász, Szarka (Restye), Tóth A. (Silló), Be- licza Z., Belicza J., Hrabovszki J., Hrabov- szki L, Pintér, Tóth L. (Sipiczki). Edző: Borgida János. Sarkad: Pataki - Buzgán, Szőke, Hajdú, Kocsis, Lakatos, Székely (Petrusán), Bende, Germán (Bállá), Popu- cza, Sarkain. Edző: Kiss Tibor. Az elmúlt fordulók hullámzó teljesít­ménye után a Telekgerendás kellemes meglepetésként, szurkolói legnagyobb örömére igazi gólfesztivált rendezett. Kiállítva: Buzgán (második sárga lap után) az 55., Pataki (a játékvezető meg­sértéséért) a 67. percben. G.: Hrabov­szki J. a 12., Belicza J. a 22., a 61., a 72., Belicza Z. a 67., Sipiczki a 80., Pintér (11-esből) a 84., a 87., ill. Kocsis az 52. percben. Jó: Belicza J., Belicza Z., Hra­bovszki J., Szarka, ill. Kocsis, Lakatos. Borgula János: - Örülök a csapat hozzáállásának, a rúgott góloknak. A mérkőzés már a második kiállítás előtt eldőlt. Örülök a hetek óta eredménye­sen szereplő ifjúsági csapatunk újabb győzelmének is. Kiss Tibor: - Súlyos fe­gyelmezetlenségek, súlyos egyéni hi­bák, egy két lesgól. A végére kilenc em­berrel teljesen összeomlott a csapat. ■ Hegedűs József CSANÁDAPÁCA-DOBOZ 4-0 (1-0) Csanádapáca, 150 néző. V.: Németh. Csanádapáca: Potocska - Csicsely (Sán­ta), Szekeres T., Szekeres Cs., Göcző, Elekes, Zsadány, Hajdú, Kovács (Ke- resztély), Náfrádi (Herczeg), Kiss. Edző: Szikora Pál. Doboz: Szabó T. - Miklián, Lukucz (Lipták), Baku, Vári (Váczi), Kö­teles (Tóth), Szabó Zs., Kolarovszki, Szatmári, Zsombori, Provosinszki. Edző: Zsigmond Károly. A két újonc összecsapásán a Csanádapáca megérdemelten nyerte meg a mérkőzést közönségszórakoztató játékával. G.: Kiss a 25., Keresztély a 60., a 76., Elekes a óó. percben. Jó: Sze­keres T., Elekes, Hajdú G., Keresztély, Kiss, ill. Szabó T., Tóth. Szikora Pál: - Egy nagyon szimpati­kus csapatot meggyőző, jó játékkal ver­tük meg. Zsigmond Károly: — Van még mit tanulnunk ebből a játékból. ■ Tóth B. István GÁDOROS-OKÁNY 4-3 (1-1) Gádoros, 100 néző. V.: Dajka. Gádo­ros: Ivanics - Hegedűs, Lengyel, Pisont Z., Maglóczki (Pisont J.), Farkas (Pisont R.), Kerepeczki, Tasi, Mihály, Jernei, Na­na (Hriagyel). Játékos edző: Lengyel Krisztián. Okány: Nagy Zs. - Papp, Sztraka, Bokor (Rózsavölgyi), Jámbor (Nagy S.), Horváth, Lázár, László, Ul­rich, Rácz (Szabó L.), Szabó S. Edző: Halmosi József, Hegyesi László. Pisont Richárd vezérletével az utolsó húsz percben jó játékkal fordított a Gá­doros. G.: Nana a 29. és a 78., Kerepecz­ki a 81., Tasi a 91., ill. Ulrich a 20., Rácz az 50., Horváth a 60. percben. Jó: Nana, Tasi, Kerepeczki, Pisont R., ill. Nagy Zs. (a mezőny legjobbja), Sztraka, Szabó S. Pisont Richárd gádoros! játékos, szakosztályigazgató: - A csapat az első félidőben kritikán alul játszott, a máso­dik játékrészt viszont bajnokesélyeshez méltóan fejezte be. Fekete Zoltán, az Okányi SE elnöke: - Nagyon jól felké­szített két csapat mérkőzését láttuk. A két meg nem adott gólunk és a játékve­zető részrehajló ítéletei miatt több mint kilenc percet rá kellett húzni, hogy a hazai csapat nyerhessen. ■ Páli István FÜZESGYARMAT-CSABACSÜD 2-0 (1-0) Füzesgyarmat, 100 néző. V.: Rácz A. Füzesgyarmat: Kovács - Mészáros, dr. Várkonyi (Ulrich), Varga L, Gyáni, Nagy, Boros, Vámos, Varga I., Novák, Tóth. Edző: Tőkés Miklós. Csabacsüd: Adamik - Valencsik, Palyov, Mizik, Hangya, Uis- jak, Szebegyinszki, Varga T., Urbancsok, Jelen, Gulyás. Edző: Rétes Pál. A Füzesgyarmat folytatta jó soroza­tát, ismét kapott gól nélkül hozta a mér­kőzést a jó erőkből álló Csabacsüd el­len. G.: Nagy a 44., Tóth a 80. percben. Jó: Mészáros (a mezőny legjobbja), Ko­vács, dr. Várkonyi, Vámos, Nagy, ill. Valencsik, Hangya, Varga T., Jelen. Boros Tibor szakosztályvezető: - Az idei legerősebb ellenféllel szemben ki­tűnő védekezésünknek köszönhetjük a győzelmet. Rétes Pál: - Az utolsó tíz perc kivételével végigtámadtuk a mér­kőzést, számos helyzetet dolgoztunk ki, a kapu előtti határozatlanságunk miatt mégis vesztettünk. ■ Lázár István TARHOS-KÖRÖSLADÁNY 2-0 (1-0) Tarhos, 150 néző. V.: Sáfián. Tarhos: Kohut - Püski, Fabulya, Baukó, Balogh, Tótfalusi, Nagy, Botyánszki, Szlanyin- ka, Gilik, Boldizsár (Djabbar). Edző: Ko­vács György. Körösladiány: Sipds - Hor­váth T., Szabó L, Keresztesi Gy., Szántó (Molnár), Tóth L, Bartyik, Fekete (Hor­váth L), Keresztesi K. (Mező), Bakos, Farkas Gy. Edző: Zolnai Pál. Ha a Tarhos futballistái csak a játék­kal törődnek, akkor győzelmük na­gyobb arányú is lehetett volna. G.: Fabu­lya a 28., Gilik a 71. percben. Jó: Kohut, Fabulya, Szlanyinka, Nagy, Baukó, Tót­falusi, ill. Horváth T., Baksa. Kovács György: - A mérkőzés pozití­vuma a három pont megszerzése volt. Di­cséret azoknak a játékosoknak, akiknek fontos volt a mai mérkőzés, a távol mara­dók pedig, remélem, jól szórakoztak. Franyó János szakosztályvezető: - Védel­münk megingását a hazai csapat könyör­telenül kihasználta, ezért győzelmük megérdemelt. ■ Pankotai István KAMUT—BÉKÉSCSABAI MÁV 2-2 (1-1) Kamut, 150 néző. V.: Fehér. Kamut Korcsok - Varga, Szarvas, Skumáth, Vakulya, Hajdú A., Kiszely, Polczer (Za- horán), Sztratyinszkl (Gál), Kvasz, Oláh. Játékos edző: Szarvas János. Bé­késcsaba: Magda - Pataj, Lovas, Potocska, Szarka, Prekop (Bíró), Pus­kás, Susánszki, Méhes, Némedi, Nouas (Hajdú I.). Edző: Braun Attila. Kitűnő talajon, végig jó iramú mér­kőzést játszott egymással a két csapat. Az időnként ideges hangulatú mérkőzé­sen igazságos eredmény született. G.: Szarvas (11-esből) a 40., Hajdú A. a 60., iü. Lovas a 25., Bíró (11-esből) a 88. percben. Jó: Oláh, Polczer, Szarvas, Sku­máth, Hajdú A., ill. Lovas, Potocska, Szarka, Méhes, Bíró. Szarvas János: - Gyenge helyzetki­használás, igazságos döntetlen. Braun Attila: — Jó mérkőzés, igazságos pont- osztozkodás. ■ Szlancsik János KUNÁGOTA-CSORVÁS 3-2 (2-2) Kunágota, 150 néző. V.: Petrovszki. Kunágota: Valach - Laczkó, Papp, Sa­mu, Kovács, Multyán Zs., Multyán L, Dómján (Multyán P.), Méreg, Multyán Cs., Pócsik. Edző: id. Multyán Csaba. Csorvás: Greksza — Krámll, Ivanics, Hocz, Tárnyik (Juhos), Pogonyi, Kaszai, Zsiga, Adamik (Benyovszki E.), Szno- pek, Csökő. Edző: Evanics István. Jó iramú, élvezetes mérkőzést játszott a két csapat. A hazaiak megérdemelten nyertek, hiszen a gólokon kívül még négy kapufát is lőttek a keményen, de sjwrtsze- rűen játszó ellenfelüknek. A nagyobb ará­nyú vereségtől a vendégeket kapusuk mentette meg. G.: Multyán Cs. a 3., a 42. és a 75. (mesterhármas), ill. Pogonyi a 20., Kaszai (11-esből) a 30. percben. Jó: Multyán Cs., Papp, Laczkó, Samu, Méreg, ill. Greksza, Kaszai, Ivanics. Id. Multyán Csaba: - Végre győz­tünk, azt hiszem, megérdemeltük. A fi­úk minden dicséretet megérdemelnek hozzáállásukért. Evanics István: - Nem sok babér termett nekünk ezen a mécs­esén. ■ Szilágyi János MEDGYESEGYHÁZA-NAGYSZÉNÁS 0-2 (0-1) Medgyesegyháza, 100 néző. V.: Suck. Medgyesegyháza: Metzger - Göcző (Szabó), Kiss, Vantara, Hajdú (Valyuch), Pintér, Holecz, Kovács, Zsurzsucz, Kindel, Schmidt (Mocsári). Edző: Szenti Zoltán, Gellény Ferenc. Nagyszénás: Pó­lyák - Szilágyi, Moszheim, Gyuris, Hatfaludi, Uhlár, Schneider (Mihalecz), Simon, Bagi, Horváth (Gyömrei), Popon (Burján). Játékos edző: Horváth Zsolt. A Medgyesegyháza hiába alakította ki sorra helyzeteit, a Nagyszénás két kontratámadásból gólt ért el és így nyert G.: Uhlár a 25., Hatfaludi a 72. percben. Jó: Zsurzsucz, Vantara, ill. Pó­lyák (a mezőny legjobbja), Simon, Moszheim, Hatfaludi. Szenti Zoltán, Gellény Ferenc - Ha­talmas helyzeteket hagytunk ki, amely megbosszulta magát. Horváth Zsolt: - Nehéz mérkőzésen vagyunk túl, de megérdemelten szereztük meg a győ­zelmet a gól ellen „beoltott” hazai csa­pattal szemben. ■ Sz. Z. Ifjúsági: Telekgerendás-Sarkad 6-1, Csanádapáca-Doboz 2-1, Gádoros- Okány 3-2, Füzesgyarmat-Csabacsüd 5-0, Tarhos-Körösladány 3-4, Ka- mut-Békéscsabai MÁV 1-8, Kunágo- ta-Csorvás 5-7, Medgyesegyháza- Nagyszénás 2-2. A megyei n. osztály állása: 1. F.gyarmat 7­­27-2 21 2. Bcs. MÁV 5 2­15-8 17 3. Kamut 5 1 1 17-8 16 4. Gádoros 4 2 1 24-16 14 5. Cs.apáca 4 2 1 18-11 14 6. Cs.csüd 3 1 3 22-14 10 7. T.gerendás 3 1 3 17-11 10 8. N.szénás 2 3 2 13-19 9 9. Sarkad 2 2 3 7-18 8 10.Tarhos 2 1 4 12-13 7 11. Doboz 2 1 4 6-18 7 12.Csorvás 2­5 10-20 6 13. Okány 1 2 4 14-18 5 14. Kunágota 1 2 4 11-16 5 15. K.ladány 1 1 5 11-21 4 16. M.egyháza­3 4 9-20 3 A BékésNet megyei ü. osztályú lab­darúgóbajnokságban következik. Ok­tóber 1., szombat: Füzesgyarmat-Ka- mut, 15.00, Csorvás-Gádoros, 15.00, Nagyszénás-Tarhos, 15.00, Körösla- dány-Békéscsabai MÁV, 15.00, Okány—Csanádapáca, 15.00, Doboz-Te­lekgerendás, 15.00. Október 2., vasár­nap: Csabacsüd-Kunágota, 15.00, Sar- kad-Medgyesegyháza, 15.00. KAR DOS-ÖRMÉNYK ÚT—GYULAI TERMÁL FC II. 3-3 (2-1) BékésNet megyei HL osztályú labda­rúgó-mérkőzés. Északi csoport Kardos, 80 néző. V.: Rébék. Kardos-örménykút: Galáth - Viszkok, Opauszki, Varga, Csi­csely (Janecskó), Kóródi (Lestyán), Zsib- rita (Szpisják), Szabó S., Tímár, Jansik, Kondacs. Edző: Gombár György. Gyula II.: Gróh - Szabó Cs., Perlaki, Csányi, Szigeti (Stir), Kakas, Vincze, Guti, Ba­logh, Mihucz, Ilyés. Edző: Vores József. Az első félidő közepén egy sorfalon megpattanó szabadrúgásgóllal a vendé­gek szereztek vezetést, amit a hazaiak­nak még a szünetig sikerült egalizálniuk. A vezetést is megszerezték, majd a máso­dik félidő elején előnyüket tovább n(Kel­ték. Ezután a vendégek egy talált góllal szépítettek, majd egy lesgólíal egyenlítet­tek is, így elmaradt a megérdemelt hazai győzelem. G.: Szabó S., Zsibrita, Jansik, ill. Vincze, Balogh, Mihucz. Jó: Viszkok, Opauszki, Csicsely, Varga, Kóródi, ill. Gróh, Ilyés, Kakas, Vincze, Guti. Gombár György: - A vendégek úgy örültek a döntetlennek, mintha már bajnokságot nyertek volna. Igaz, az ajándéknak mindenki örül, mert ők így kaptak egy pontot a hathatós játékveze­tői segédletnek köszönhetően. Veres Jó­zsefi - Harminc percet futballoztunk, ez elég volt a döntetlenhez. ■ G. Gy. MEZŐBERÉNY ll.-KÉTSOPRONY 6-1 (1-1) Mezőberény, 50 néző. V.: Boldoczki. Mezőberény II.: Balogh (Borgula) - Gönczi (Sandrika), Jónás, Szabó, Gé­zárt, Schäffer, Burai, Ábel (Pojendán), Nyeste, Zsíros, Pecze G. (Gál). Edző: Gál András. Kétsoprony: Petrovszki P. I. - Leszkó K., Leszkó Sz., Laurinyecz I., Laurinyecz P., Petrovszki A., Kerekes, Ancsin G., Priskin, Petrovszki P. II., Ancsin A. Játékos edző: Kerekes Róbert. A korai öngól után a Mezőberény csak a félidő végén tudott kiegyenlíteni. Ezután viszont beindult a hazai henger, a gárda a csere nélkül felálló vendég­csapat ellen imponáló fölénnyel győ­zött. G.: Zsíros 2, Burai 2, Ábel, Nyeste, ill. Szabó (öngól). Jó: Gézárt, Ábel, Schäffer, Zsíros, Burai, ül. Laurinyecz P., Priskin, Petrovszki A. Gál András: - Nekünk a második fél­időben kellene kezdenünk, mivel már a negyedik mérkőzésen nyerünk null- egyről. Kerekes Róbert - A második félidőre sajnos elfogyott az erőnk, nem tudtuk cserékkel frissíteni a csapatot. ■ Schupkégel Ádám GERLA-KÖTEGYÁN 2-4 (1-2) Gerla, 130 néző. V.: Gábor. Gerla: Szalay - Carutasu, Dobák, Perei, Gazsó, Orodán, Mlinár (Jakab), Vass (Sipos), Bucsi (Benkó), Bodzás, Fekete (Huszár). Szak­mai igazgató: Juhász Károly. Kötegyán: Do­bi - Sztojka (Fazekas), Varga, Kodreán, Nagy, Ujj (Herczeg), Tóth (Semsei), Beré- nyi (Szűcs), Coita, Márton (Czirle), Iszáka. Játékos edző: Szűcs Mihály. A Kötegyán magabiztos, könnyed já­tékkal szerezte meg a győzelmet. Kiál­lítva: Bodzás (két sárga lap után). G.: Fe­kete, Carutasu, ill. Ujj 2, Berényi, Czirle. Jó: Perei, Orodán, Gazsó, ill. Nagy, Beré­nyi, Varga, Ujj. Juhász Károly: - A lelkesedés kevés volt a rutinosabb vendégek ellen. Szűcs Mihály: - Szép gólok estek ezen a mér­kőzésen, lelkes kis csapatot vertünk meg. ■ Sz. Sz. CSÁRDASZÁLLÁS-ZSADÁNY 1-2 (1-1) Csárdaszállás, 80 néző. V.: Ács. Csár- daszáUás: Kurucz - Szabó Zoltán, Tóth, Dobrai (Szabó R.), Csejtei, Balogh Zs., Geszti J., Papp (Garam), Geszti A. (Tí­már), Andrejcsik (Hartmann), Burai (Hoffmann). Edző: Kolozsi Péter. Zsadány: Sütő - Mészár, Bagdi (Balogh L), Fábián, Kiss, Muntyán, Gombos (Szabó S.), Szabó Zoltán, Bíró, Kutasi, Eszenyi. Edző: Nagy Róbert. Szétszórtan játszott a Csárdaszállás, ennek ellenére azonban a vendégek nem érdemeltek győzelmet. G.: Szabó Zoltán, ill. Bíró, Kutasi. Jó: Kurucz, Ba­logh, Geszti J., Csejtei, ill. Bíró, Kutasi, Muntyán, Gombos, Mészár. Kolozsi Péter. - Az első félidőben sok helyzet kimaradt, a másodikban szétszórtan játszottunk. Nagy Róbert - Ha a múlt héten is így koncentráltunk volna, most kilenc pontunk lenne. ■ Papp János GERENDÁS-SZARVASI LSZK 1-0 (0-0) Gerendás, 100 néző. V.: Cs. Győri. Gerendás: Kiss - Lehoczki (Oláh), Ger­gely, Zatykó, Oláh, Potocska (Ránkli), Botyánszki P., Gelán (Venczák), Botyán­szki J. (Eke), dr. Nagy, Bartolák (Békefi). Edző: Lengyel József. Szarvas: Jancsó - Petrovics, Szécsi, Varga, Rumi, Melis (Takács), Hován (Gábos), Roszik (Kó- kai), Korbely, Hajduch (Jurák), Molcsan (Molnár). Edző: Szloszjár Mihály. Izzadtságszagú mérkőzésen egy gól döntött a Gerendás javára. Kiállítva: Ru­mi (gáncsolásért). G.: Lehoczki. Jó: Lehoczki, Potocska, Botyánszki J., dr. Nagy, ill. Jancsó, Roszik, Korbely. Lengyel Józsefi - Megszenvedtünk a győzelemért. Szloszjár Mihály: - A dön­tetlen igazságosabb lehetett volna. ■ T. B. 1. NAGYBÁNHEGYES- PUSZTAFÖLDVÁR 1-3 (0-2) Déli csoport Nagybánhegyes, 100 néző. V.: Rózsa. Nagybánhegyes: Dem- kő - Nagy L., Horgász, Pilinszki, Faze­kas, Dobra, Fudala (Szentandrászki), Petró (Kender), Merlák (Orosz), László, Kátai. Edző: Bátorfi István. Pusztaföld­vár Ökrös - Szivák, Vokanics, Németh, Holecska (Raffal), Nagy (Fekete), Sinka (Nagy R.), Kvak, Göböly (Elek), Gulácsi, Gyuricza. Edző: Nagy István. Az elmúlt forduló mélységes igazság­talanságával (a Lökösháza ellen két nagybánhegyesit is kiállítottak - a Szerk.) teljesen „szétszedték” a bánhe- gyesi csapatot. Az eltiltott és sérült hat játékost nehéz pótolni. Mégis jól szóra­kozott a közönség, főleg a bánhegyesi Demkó parádés védései láttán. A ven­dégcsapat győzőimé jogos. G.: László (11-esből), ilí. Gulácsi 2, Holecska. Jó: Demkó, Dobra, ill. Ökrös, Gulácsi, Vokanics. Bátorfl István: - Mindkét csapat azo­nos feltételek mellett játszhatott. Nagy István: - Ezen a pályán mindent meg­tettünk a győzelemért. ■ B. I. ÚJKÍGYÓS-KEVERMES 5-2 (3-0) Újkígyós, 150 néző. V.: Mikula. Újkí­gyós: Silló T. - Kocziha, Gyaraki (Gyeb- rovszki), Bohus, Zatykó, Burkus Zs. (Borsi), Karlovszki, Silló J. (Hőgyes), Ko­vács G., Rövid (Károly), Burkus R.). Edző: Nemes László. Kevermes: Salló - Rung, László, Bodor (Bauer T.), Bauer K., Kovács Zs., Bilibok, Túrái (Frank), Orbán, Povázsai, Lakatos. Edző: Lantos Zoltán. A jó napot kifogó Újkígyós magabiz­tosan győzte le a jó erőkből álló Kever- mest. G.: Kovács G. 2, Burkus R. 2, Silló J. , ill. Kovács Zs., Bauer T. Jó: Burkus R.4 Silló J., Karlovszki, Kovács G., ill. Ko­vács Zs., Lakatos, Orbán, Bauer T. Nemes László: - Az első félidőben jól és eredményesen játszottunk, a máso­dik játékrész végét könnyelműen vette a csapat, ennek ellenére fölényes győ­zelmet arattunk. Lantos Zoltán: - Mé­lyen tudásunk alatt játszottunk. Megér­demelt hazai győzelem született. ■ Ecker György DOMBEGYHÁZ—KÉTEGYHÁZA 6-0 (2-0) Dombegyház, 200 néző. V.: Bagdi. Dombegyház: Kovács Z. - Gerendeli (Papp Zs.), Kender, Szilágyi (ifj. Méne­si), Nemczov, Bajkán, Papp Cs., Kovács K. (Tapasztó), Mladonyiczki, Stir, Tal­pai. Edző: Ménesi Róbert. Kétegyháza: Szelezsán A., - Búkor, Faur A. (Csum- pilla _A.), Árgyelán D., Mészáros, Faur Gy., Árgyelán K., Szelezsán Gy., Csum- pilla N., Gálea (Trucz), Szegedi (Tere­szán). Játékos edző: Árgyelán Krisztián. A Dombegyház hamar átvette a mér­kőzés irányítását, és hozta a kötelező eredményt G.: Mladonyiczki 3, Szil­ágyi, Talpai, Stir. Jó: Mladonyiczki (a mezőny legjobbja), Papp Cs., Szilágyi, Talpai, Stir, ill. Szelezsán A., Árgyelán K., Csumpilla N. Ménesi Róbert - Aktiválták magu­kat csatáraink. Árgyelán Krisztián: ­Az első félidőben null-kettőig még parti­ban voltunk 11-est hibáztunk, utána tel­jesen összeomlottunk és szégyenteljes vereséget szenvedtünk. ■ M. R. BÉKÉSSÁMSON-LÖKÖSHÁZA 4-2 (1-2) Békéssámson, 150 néző. V.: Zsurka. Békéssámson: Döme - Fekete (Gojdár), Rancz, Setény, Katona, Kerekes M., Var­ga, Krajcsovics, Zádori, Nagy L, Doktor. Edző: Kerekes Csaba. Lökösháza: Krisán K. - Körtvélyesi, Balázs, Fodor, Horváth, Csordás, Álmási, Gugh, Ko­vács, Havrán, Krisán Cs. Edző: Varga István. A békéssámsoniak szinte végigtá­madták az egész mérkőzést a lelkes és jól kontrázó lökösháziak ellen. A három pont sorsa az utolsó öt percben dőlt el. G.: Zádori 2, Nagy L, Kerekes M., iü. Gugh, Krisán Cs. Jő: Fekete, Katona, Nagy I., Zádori, iü. Krisán P., Gugh, Kri­sán Cs. Kerekes Csaba: - Felejthető mérkő­zésen gyűjtöttük be a három pontot a fi­atal vendégcsapat ellen. Varga István: - Nem csak göröngyös, lejtős is lett a sámsoni pálya. Nem érdemeltünk vere séget. ■ Kutasi Ferenc KASZAPER-ELEK 3-0 (2-0) Kaszaper, 350 néző. V.: Rácz Zs. Ka­szaper Bordás - Szanda (Halász), Kun, Brachna, Székely, Takács László (Kősze­gi), Marócsik (Kiss), Varga (Serfőző), Szabó, Molnár (Kocsor), Patyi. Edző: Sajtos Tibor. Elek: Takács László - Ko­vács S., Kovács Zs., Abrudán, Tereszán, Márk (Tasi), Bolyai, Ancsin, Kacsala, Szűcs (Túróczi), Pintér. Edző: Mikulás Mihály. Magas színvonalú, küzdelmes mér­kőzésen az elekiek megnehezítették a listavezető Kaszaper dolgát. G.: Szabó 3. Jó: Szabó (a mezőny legjobbja), Bordás, Szanda, Patyi, Székely, Brachna, ill. Ko­vács Zs., Ancsin, Pintér, Márk. Sajtos Tibor - Egy szervezetten ját­szó, jó csapatot sikerült legyőznünk. A játék helyett a küzdeni tudásunk domi­nált. Mikulás Mihály: - Nem vallottunk szégyent fiatal csapatunkkal az éllovas otthonában. Ha a második félidőben ki­használjuk helyzeteinket, meglepetést okoztunk volna. ■ S. T. A Mezőkovács háza IL gárdája sza­badnapos volt A megyei ÜL osztály áüása Északi csoport: 1. Gyulai TFCII. 4 1­21-7 13 2. Kötegyán 4 1­13-5 13 3. Mezőberény II. 3 1 1 14-7 10 4. Kardos-Ö. 3 1 1 12-6 10 5. Cs.szállás 2 1 2 9- 6 7 ó. Zsadány 2­3 11-11 6 7. Gerendás 2­3 8- 12 6 8. Gerla 1­4 8- 19 3 9. Kétsoprony­2 3 3- 18 2 10. Szarvas­1 4 4- 12 1 Déli csoport 1. Békéssámson 4 1­15-5 13 2. Kaszaper 4­­20-0 12 3. Újkígyós 2 2­11-4 8 4. Mk.háza II. 2 1 1 12—6 7 5. Dombegyház 2 1 2 11-6 7 6. M.bánhegyes 2 1 2 12-9 7 7. Kevermes 2­2 8- 10 6 8. P.fóldvár 1 2 2 6- 10 5 9. Elek 1 1 2 2- 5 4 10. Lökösháza­1 4 5- 25 1 11. Kétegyháza­­5 1- 23 0 A BékésNet megyei ül. osztályú lab­darúgó-bajnokságban következik. Ok­tóber 1., szombat. Északi csoport Mezőberény Il.-Csárdaszállás, 15.00, Szarvasi LSZK-Kardos-Örménykút, 15.00, Gyula II.-Gerla, 15.00, Köte- gyán-Zsadány, 15.00. Déli csoport Pusztafóldvár-Békéssámson, 15.00, Űj- kígyós-Dombegyház, 15.00, Kever- mes-Kaszaper, 15.00. Október 2., va­sárnap. Északi csoport Kétsoprony- Gerendás, 15.00. Déü csoport Elek- Mezőkovácsháza IL, 15.00, Lökösháza- Kétegyháza, 15.00. Szabadnapos: Nagy­bánhegyes. Mesterlövészek A Békésiét megyei U. osztályú labdarúgóbajnokság góllövőlistá­jának élmezőnye. 8 gólos: Nana (Gádoros), Palyov (Csabacsüd), Sztratyinszki (Kamut), Tóth Cs. (Füzesgyarmat). 6 gólos: Tasi (Gá­doros), Botyánszki (Tarhos). 5 gólos: Nouas (Békéscsabai MÁV), Szebegyinszki (Csabacsüd). 4 gólos: Kocsis (Sarkad), Belicza /., Belicza Z., Pintér (Telekgerendás), Multyán Zs., Multyán Cs. (Kunágota), Lázár (Okány), Novák, Nagy (Füzesgyarmat). FOTÓ; KOVÁCS ERZSÉBET