Békés Megyei Hírlap, 2005. szeptember (60. évfolyam, 204-229. szám)

2005-09-26 / 225. szám

SPORT BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP - 2005. SZEPTEMBER 26., HÉTFŐ 14 A labdarúgó NB 16. fordulójának ered­ményei: MTK-Ferencváros 2-2, REAC- Fehérvár 1-2, Vasas-Pécsi 3-0, Debre- cen-Diósgyőr 2-0, Újpest FC-Tatabá- nya 5-1, Győr-Sopron 2-1, Kaposvár- Bp. Honvéd 0-0, ZTE-Pápa 5-0 Az állás: 1. FC Fehérvár 5 1 11-3 15 2. Újpest 4 2­18-8 14 3. MTK 4 2­12-5 14 4. ZTE 4 2 13-8 12 5. Debrecen 3 2­10-6 11 6. Győr 3 2 1 11-9 II 7. Vasas 3 1 2 11-7 10 8. Bp. Honvéd 2 3 1 10-7 9 9. Pécs 2­4 8-12 6 10. Diósgyőr 2­4 3-10 6 11. Kaposvár 1 2 2 4-4 5 12. Tatabánya 1 2 3 6-13 5 13. Sopron 1 1 4 4-10 4 14. Ferencváros­3 3 9-13 3 15. Pápa 16. REAC 3 1 3 5 8-15 6-14 3 1 A 2. fordulóból elhalasztott Kaposvár— Debrecen találkozót későbbi időpont­ban rendezik. Az NB II Keleti csoport állása: 1. Vác 5 2 22-6 17 2. B.lörántháza 4 3 12-5 15 3. Szolnok 3 3 1 13-8 12 4. Soroksár 3 2 1 10-6 11 5. Makó 3 1 2 11-7 10 6. Vecsés 3 1 3 13-11 10 7. Bocs 3 1 3 11-15 10 8. Jászapáti 3 4 12-12 9 9. Kecskemét 2 3 2 11-11 9 10. Budafok 2 2 2 7-6 8 11. Kbarcika 2 2 2 8-9 8 12. Nyíregyháza 2 2 3 6-8 8 13. Orosháza 1 1 4 7-12 4 14. Karcag 1 5 6-19 3 15. ESMTK 1 5 4-18 1 A labdarúgó NB II Keleti csoportjában következik. Október 1., szombat: Ka­zincbarcika-Baktalórántháza, 15.00, Bocs—Orosháza, 15.00, Szolnok—Sorok­sár, 15.00, Nyíregyháza—ESMTK, 15.00, Kecskemét-Makó, 15.00. Október 2., vasárnap: Jászapáti-Karcag, 15.00, Vác-Budafok, 16.00. Szabadnapos: Vecsés. Az NB III Alföld csoport állása: 1. Békéscsaba 6 1­16-5 19 2. Spart.-RSE 5­13-1 15 3. K.halas 5 2 12-7 15 4. Túrkeve 4 3 15-11 12 5. Hmv.hely 3 2 1 8-3 11 6. T.györgye 3 2 1 8-5 11 7. Monor 3 2 2 8-6 11 8. Cegléd 2 4 1 5-3 10 9. Algyő 3 4 12-10 9 10. Dabas 3 3 10-11 9 11. Örkény 2 4 4-8 6 12. Gyula 2 4 8-16 6 13. Szarvas 1 6 6-18 3 14. Mezőtúr 1 4 5-13 1 15. S.keresztúr 7 3-16 0 A labdarúgó NB III Alföld csoportjában következik. Október 1., szombat: Mező­túr-Gyulai Termál FC, 15.00, Cegléd- Kiskunhalas, 15.00, Algyő—Túrkeve, 15.00. Október 2., vasárnap: Dabas— Hódmezővásárhely, 15.00, Rákóczifal- va-Monor, 15.00, Örkény—Békéscsaba 1912 Előre SE, 15.00, Tápiógyörgye- Szarvasi FC, 15.00. Szabadnapos: Kövite+Sarkadkeresztúr. A megyei I. osztály állása: 1. Gyomae. FC 6 2. Méhkerék 6 1 26-5 17-3 19 19 3. Battonya 6 1 21-5 18 4. Mezőhegyes 6 1 13-3 18 5. Vésztő 5 1 1 12-4 16 6. Sz.kígyós 5 1 1 10-6 16 7. M.bánhegyes4 2 1 19-8 14 8. Bszt.andrás 4 3 14-9 12 9. OMTK 3 1 3 14-11 10 10. Mezőberény 3 1 3 5-9 10 11. Dévaványa 3 1 3 9-14 10 12. Békés 2 1 4 5-8 7 13. Kondoros 1 1 5 9-15 4 14. Erzsébethely 1­6 7-19 3 15. Gyomae. VSE­2 5 2-11 2 16. Tótkomlós ­2 5 4-17 2 17. Mk.háza 1 6 5-22 1 18. Szeghalom 7 3-26 0 A Lancast megyei I. osztályú labdarúgó- bajnokságban következik. Október 1., szombat: Dévaványa—GYÉ-mobil Tót­komlós, 15.00, Békésszentandrás—Vész­tő, 15.00, Szabadkígyós-Battonya, 15.00, Kondoros-Gyomaendrődi FC, 15.00, Gyomaendrődi VSE-Méhkerék, 15.00, Mezőkovácsháza-OMTK-Rákóczi, 15.00, Szeghalom-Mezőberény, 15.00, Frühwald-Erzsébethely SE-Békés, 15.00, Október 2., vasárnap: Magyar- bánhegyes—Mezőhegyes, 15.00. A 38. heti eredmények 1. Diósgyőr-Debrecen 0-2 2 2. Kaposvár-Honvéd 0-0 X 3. MTK-FTC 2-2 X 4. Bielefeld-Möncheng. 0-2 2 5. Bremen-Leverkusen 2-1 1 6. Duisburg-Nürnberg 1-0 i 7. Hamburg-B. München 2-0 i 8. Mainz-Dortmund í-i X 9. Schalke-Hannover 2-0 1 10. Wolfsburg-Frankfurt 1-0 i 11. 1. FC Köln-Hertha BSC 0-1 2 12. VfB Stuttgart-Kaisersl. 1-0 1 13. Cagliari-Roma 0-0 X Plusz egy mérkőzés: 14. Parma-Juventus 1-2 2 Rangadót nyert az Előre és vezet labdarúgó NB iii, alföld csoport Megszerezte első győzelmét a szarvasi csapat A sötét mezes tótkomlósiak hiába vezettek sokáig a Mezőberény ellen, nem tudták megszerezni idei első győzelmüket, így továbbra is csupán két döntetlen és négy vereség a mérlegük SZARVASI FC-CEGLÉD 1—0 (l—O) NB m-as labdarúgó-mérkőzés, Szar­vas, 200 néző. V.: Vörös. Szarvas: Bala­toni - Darida N. (Darida Zs.), Kis M., Pákozdi, Terhes - Fekécs (Csellár), So­mogyi, Bogdán, Kiszel - Klimaj, Darida P. (Kugyela B.). Edző: Paulik János. Ceg­léd: Kirí — Sápi, Cseh, Hegedűs (Utas- sy), Abdel Mazsid (Magyari) — Buczkó, Farkas, Kecskeméti, Szabó - Jankovics (Lendvai N.), SzokoÚ. Edző: Ványi Zsolt. 12. perc: Darida P. jobb oldali szögle­tét Bogdán estében kapura fejelte, egy védőn irányt változtatott a labda és So­mogyi a léc alá lőtt, 1-0. Őrökké semmi sem tart. A siker sem, de a sikertelenségnek is egyszer vége van. Ez történt most Szarvason. Kezdés után rögtön a hazaiak birtokolták töb­bet a labdát és irányították a játékot, ez az időszak a gólt követően még tartott pár percig. A félidő hátralévő részében inkább a vendégek birtokolták a labdát, egy esetben a kapufa is Balatoni segít­ségére „sietett”. Ekkor Klimajék a kont­rákra építettek, ebből növelhették volna előnyüket is. Fordulás után továbbra is a Cegléd birtokolta a labdát, de Balatoni (az újdonsült apuka) rendre lehúzta' a beíveléseket. Ekkor a hazaiak szinte tet­szés szerint játszották a kontrákat, de képtelenek voltak Kirí kapujába találni. Összességében véve egy rendkívül iz­galmas mérkőzésen megszületett az el­ső szarvasi győzelem az idei szezonban, a Cegléd pedig elszenvedte első veresé­gét. Jó: Pákozdi, Somogyi, Bogdán, Darida P., ill. Buczkó, Farkas. Paulik János: - Tulajdonképpen ma­gunknak tettük nehézzé a mérkőzést Ványi Zsolt: - Sikerült az idény leg­gyengébb játékával előrukkolnunk. ■ Kepenyes György BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE- TÁPIÓGYÖRGYE 2-1 (2—0) Békéscsaba, Kórház utcai stadion, 1200 néző. V.: Szántai. Békéscsaba: Kol­lár - Tóth-Kovács, Brlázs, Czipó Z., Ju­hász Gy. - Okos, Szenti, Czira (Lábos), Nagy M. (Göblyös) - Dobi, Lengyel (Sü­li). Edző: Jakab Péter. Tápiógyörgye: Ulviczki - Fehér Zs., Csapó J., Eszes (Tóth Zs.) - Kiss Cs. (Bende) — Miskol- czi, Collins (Serucza), Kiss A., Szabó D.- Bese, Mohácsi. Edző: Lódi László. 19. perc: Brlázs pontos labdáját Okos Dobi elé tálalta, akinek nyolc méteres lövését még bravúrral hárította Ulvicz- ki, de a kipattanó labdát Dobi a kapu Jobb oldalába bólintotta, l—O. 34. perc: Dobi fejjel megcsúsztatta a labdát a jobb oldalon futó Okos felé, aki­nek a beadását Lengyel négy méterről becsúszva a hálóba passzolta, 2-0. 54. perc: a bal oldalon sorozatos vé­delmi hibák után Bese elé pattant a lab­da, aki tíz méterről a kivetődő Kollár mellett a kapu közepébe helyezett, 2—1. Az első félidőben a hazai csapat baj­nokesélyeshez méltóan, határozott tá­madójátékkal lepte meg a vendégeket, akik partnerek voltak a mérkőzésben, hiszen nem álltak be védekezni, hanem nyílt sisakkal, gólratörően játszottak. Azonban a csabaiak magabiztos, 2-0- ás megérdemelt vezetéssel mehettek az öltözőbe. A második félidőben feljött a vendégcsapat, különösen a gólja után. A csabaiak a középpályán nem tudták felvenni a versenyt a vendégek játéko­saival, így nagy küzdelem alakult ki, de végül a Békéscsaba megszerezte a há­rom pontot. Jó: Tóth-Kovács, Brlázs, Ju­hász Gy., Lengyel, Dobi, Okos, ill. Kiss Á., Kiss Cs., Fehér Zs., Csató. Jakab Péter - Két különböző félidő volt a mérkőzésen, az egyikben nagyon jól játszottunk, a másikban azonban fel­hoztuk az ellenfelet. Nagyon értékes győzelmet arattunk. Lódi László: - A mai mérkőzésen is megmutattuk, ve­lünk minden esélyes csapatnak számol­nia kell, de összességében azt mondha­tom, a Békéscsaba megérdemelten nyerte meg a találkozót. ■ J. P. KÖVITE+SARKADKERESZTÚR— SPARTACUS RSE SZOLNOK 0-1 (0-0) Sarkadkeresztúr, 250 néző. V.: Gera. Sarkadkeresztúr: Cserháti - Mondrucz, Bányai P., Molnár (Répási), Erdei - Bagi, Csúz, Karakas (Szabó), Petruzsán- Kovács (Bányai T.), Zsoldos. Edző: Cserháti István. Spartacus RSE: Bak - Hegedűs, Lippai, Boda, Luca - Sárkány (Draskóczi), Horváth, Ruskó (Zakar), Fedor (Bontovics) — Fülöp, Kohári. Edző: Gömöri Béla. 83. perc: egy szögletből beadott lab­dát Bontovics a 16-oson levett, majd a kapu jobb sarkába lőtt, 0-1. Iramos, hajtós, pörgős mérkőzésen a jobban játszó hazai csapat hadilábon állt a gólszerzéssel, több mint féltucat gólhely­zetet dolgozott ld és nem tudott egy lehető­séggel sem élni. Jő: Bányai R, Erdei, Csúz, ill. Horváth, Boda, Kohári, Bontovics. Cserháti István: - Újra rengeteg le­hetőséget alakítottunk ki, sajnos képte­lenek vagyunk a kapu előtt jó megol­dást választani. Sokkal nagyobb felelős­séggel és határozottsággal kellene ezek­kel élni. Negyedik mérkőzésen nem tudtunk gólt rúgni, ellenfelünk pedig egyetlen valamire való lehetőségét gól­ra váltotta. Gömöri Béla: - Egy nagysze­rűen felkészített, lelkes csapatot sike­rült a második félidei jobb erőnlétünk­nek köszönhetően megérdemelten le­győznünk. ■ Bakucz Péter GYULAI TERMÁL FC-TÚRKEVE 2-1 (0-1) Gyula, 200 néző. V.: Solymosi. Gyula: Steigerwald - Cser, Tereny, Cseke, Sze­lei - Tóth R. (Gombkötő), Gonda (Ká­dár), Dobray, Piatkó - Kurta, Pap D. Edző: Szabó Attila. Túrkeve: Kiss Cs. - Tóth I., S. Nagy, Varga, Kántor - Sólyom (Sas), Bálint, Bányai - Debreczeni, Kor­mos, Kui (Bállá). Edző: Csillag László. 26. perc: Kántor lesgyanús helyzet­ben lépett ki középen és Steigerwaldot is kicselezve közelről gurított a kapuba, 0—1. 75. perc: egy bal oldali gyulai be­adást Dobray elegánsan fejelt a kapu bal oldalába, 1—1. 92. perc: Cseke lépett ki a védők kö­zött középen és 15 méterről biztosan lőtt a vendégkapu jobb alsó sarkába, 2-1. Szabó Attila amúgy is fiatalokra épü­lő csapata ezen a mérkőzésen eltiltások és sérülések miatt tovább változott: több újonccal volt kénytelen felvenni a küzdelmet a Túrkeve ellen. A gyulai fi­atalok azonban a három rutinos játékos vezérletével, nagy küzdeni akarással győzelmet arattak. A hazai szurkolók régen hallott tapssal köszönték meg a csapat teljesítményét. Jó: Tereny, Dobray, Steigerwald, ill. S. Nagy, Kán­tor. Szabó Attila: - Ez a csapát, amely a mai napon pályára lépett, egy ember­ként küzdött, és a második félidei telje­sítménye alapján megérdemelten sze­rezte meg a három pontot. Csillag Lász­ló: - A bajnokság eddigi leggyengébb teljesítményét nyújtottuk, számtalan helyzetet kihagytunk, és így csak ez le­hetett a végeredmény. ■ Jenei Kálmán További eredmények: Monor Örkény 2-0, Mezőtúr-Dabas 2—4, Kis- kunhalas-Algyő 1-0. Szabadnapos: Hódmezővásárhely. $ $ $ GYOMAENDRŐDI FC­GYOMAENDRŐDI VSE 4-0 (1-0) Lancast megyei 1. osztályú labdarú­gó-mérkőzés. Gyomaendrőd, gyomai pálya, 800 néző. V.: Szeles. Gyom-aend- rődi FC: Szabó - Dobó, Csikós (Vatai), Dinya, Tímár K., Osan (Szegedi), Werte, Karászi, Toldi, Béla, Hunya (Lövei). Edző: Zsombok Attila. Gyomaendrődi VSE: Hanyecz - Kurilla, Démusz, Alt, Csejtei, Pintér (Farkasinszki, Oravecz), Nagy, Tímár A., Tóth, Kővágó (Bein- schróth), Gellai. Szakmai vezető: Pelyva Miklós. Mindkét gárda idegesen, kapkodva, sok hibával játszott. Szünet után óriási fölénybe kerül a hazai együttes, amely nagyobb különbséggel is nyerhetett vol­na, a szinte végig tíz emberrel futballo­zó, lelkesen küzdő endrődiek ellen. Ki­állítva: Démusz (utolsó emberként le­rántotta ellenfelét) a 2. percben. G.: Hunya a 32., a 72., Werte a 65., a 86. percben. Jó: Werte, Bela, Hunya, Toldi, Karászi, Dobó, ill. Hanyecz, Kurilla, Csejtei, Gellai. Zsombok Attila: - A mai mérkőzé­sen bebizonyosodott, hogy csapatunk lényegesen egységesebb. Pelyva Mik­lós: - Igaza van Balogh Pista barátom­nak, a Méhkerék edzőjének, aki a múlt héten azt nyilatkozta, jobb játékvezetők vannak Békés megyében. ■ Szabados Ferenc KONDOROS-BATTONYA 1-2 (0-2) Kondoros, 200 néző. V.: Salamon. Kondoros: Stumpf-Vajgely, Römer, Sá- rosi, Kasik, Zöldi (Tóth R.), Mitykó (Pa- lyusik), Medvegy, Omiljak (Csicsely), Pusztai, Kéri. Edző: Somogyi János. Bat- tonya: Szőke - Szabó, Nedelea, Géczi, Számfira, Putnoki, Czakó, Kovács, Podi- na, Turbucz, Zsóri. Edző: Ölei Dezső. A Kondoros egy félidőnyi előnyt adott a Battonyának. A második felvo­nást szinte végigtámadta a csapat, de újra csak a szépítésre futotta az erejé­ből. A Játékvezető a hazaiakat sújtotta a folyamatos rossz ítéleteivel. G.: Kéri az 54., ill. Nedelea a 23., Podina a 32. perc­ben. Jó: Kasik, Medvegy, Csicsely, ill. Turbucz, Podina, Kovács, Putnoki. Somogyi János: - El vagyunk átkoz­va. Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy egy félidőnyi előnyt adtunk az el­lenfélnek. A második félidei jó játékunk is kevésnek bizonyult a fordításhoz. Ölei Dezső: - Az első félidőben jól ját­szottunk, a másodikban kicsit visszaes­tünk, de akkor is voltak helyzeteink. Sajnos még mindig gyenge a helyzetki­használásunk. ■ Jankovics László VÉSZTŐ-SZABADKÍGYÓS 1-2 (0-1) Vésztő, 300 néző. V.: Mihálik. Vésztő: Kiss S. - Pál, Keresztesi, Rábai, Lázár, Jánosi, Turbucz, Szombati (Bak), Papp, Szőke (Sinka), Bakos. Edző: Hanyecz Já­nos. Szabadkígyós: Varró - Bozsó A., Szalai (Boruzs), Bozsó Z., Bánfi A., Kiss L., Bánfi R., Tóth Z. (Holecska), Tóth A., Ekker A., Kovács. Játékos edző: Kiss László, Ekker Attila. A vésztői együttesnek valamilyen oknál fogva nem igazán ment a játék - ezt bizonyítja a kihagyott tizenegyes - az ügyesen futballozó Szabadkígyós el­len. Kiállítva: Keresztesi (utolsó ember­ként szabálytalankodott) a óó. percben. G.: Keresztesi 60., ill. Tóth A. a 18., Ekker A. a 85. percben. Jó: Turbucz, Já­nosi, Lázár, ill. Bozsó A., Bozsó Z., Kiss L, Tóth A. Hanyecz János: Az egy pontot min­denféleképpen megérdemeltük volna. Ma a győzelem nem volt „benne” a csa­patban. Kiss László, Ekker Attila: - Egyenlő erők küzdelmében, türelmes és higgadt játékunknak köszönhetően tudtunk nyerni. ■ Buzgány József MEZŐHEGYES­BÉKÉSSZENTANDRÁS 2-1 (2-0) Mezőhegyes, 200 néző. V.: Zsurka. Mezőhegyes: Jakab - Fazekas I., Szat­mári L., Berki (Kertmegi), Kovács, Sza­bó (Grófi, Varga, Zsoldi, Horváth, Szat­mári G., Ács. Edző: Mákos Árpád. Bé­késszentandrás: Petrás Kriska (Faze­kas P), Melian, Mochnács, Csipái, Gu- golya, Bobvos F., Sinka (Bobvos L), Bakró (Bordács), Virág, Steigler. Edző: Varga László. Az első félidő a hazai csapaté volt, a második játékrészben azonban feljavul­tak a vendégek és majdnem meglepe­tést okoztak. G.: Szabó a 20., Szatmári L. a 41., ill. Virág az 50. percben. Jó: Fa­zekas, Zsoldi, Szatmári L, Varga, ill. Petrás, Virág, Melian. Faragó Károly szakosztályvezető: A mai napon csak a három pontnak örülhetünk. Amit a pályán futball cí­men műveltek a fiúk, azért sok helyen még langyos ásványvizet sem adnak. Varga László: - Sajnos Bakró korai ki­válása a nehézzé tette csapatunk győ­zelmi esélyeit. Ha a második félidőben jobban koncentrálunk, a döntetlent is elérhettük volna. ■ Perlaki János DÉVAVÁNYA-MAGYARBÁNHEGYES 0-5 (0-2) Dévaványa, 200 néző. V.: Iványi. Dé­vaványa: Papp R. - Ilyés, Pálfi, Kovács, Borbíró, Czakó I., Kálmán (Czakó L.), Adamecz, Bakos (Szitás), Nagy (Far­kas), Szakács. Edző: Bogya Elemér. Ma- gyarbánhegyes: Jambrik - Szabó, Bo- zsár, Papp J. (Vágási), Balogh, Pusztai, Sajben, ifj. Turcsek, Evanics, Málik, Cseke. Edző: Turcsek Zoltán. A minden tekintetben jobb magyar- bánhegyesiek még ilyen arányban is megérdemelten nyertek. A dévavá-nyai- aknak semmi sem sikerült. G.: Malik az 1., Papp J. a 20., ifj. Turcsek a 65., Balogh a 68., Cseke a 79. percben. Jó: Adamecz, ill. Balogh, Sajben, ifj. Turcsek, Pusztai. Bogya Elemén - Óriási pofont kap­tunk, de remélem, nem nyolc napon túl gyógyul. Turcsek Zoltán: - Végig kéz­ben tartottuk a mérkőzést, végre a hely­zeteink nagy százalékát értékesítettük. ■ Vass József BÉKÉS-MEZŐKOVÁCSHÁZA 3-1 (1-0) Békés, 200 néző. V.: Majoros. Békés: Kollár - Ács, Sándor, Zahorán, Vadas, Szűcs Zs., Kovács (Kerepeczki), Kubik R. (Czinanó), Edu, Tolnai, Pősze (Marik). Edző: Szarvas András. Mezőkovács- tiáza: Vígh T. - Bessenyei, Dumitriu, Vígh Z. (Szalai), Zábrák, Szűcs K., Né­meth, Koncz (Hedvig), Bagyinszki, Ba­lázs, Bozsó (Pócsik). Edző: Vágó Mihály. A meglepően iramos találkozón Zábrák kiállításáig teljesen egyenrangú csapat volt a Kovácsháza. Ezután fö­lénybe került a Békés, s a gólokon kívül több nagy gólszerzési lehetőséget is ki­dolgozott. Győzelme így megérdemelt a szimpatikusán játszó vendégek ellen. Kiállítva: Zábrák (utolsó emberként el­követett szabálytalanságért) a 36. perc­ben. G.: Tolnai a 18.; Kubik R. az 52., Edu a 65., ill. Balázs a 68. percben. Jó: Kovács, Tolnai, Edu, Vadas, Sándor, ill. Vígh T., Németh, Bagyinszki. Szarvas András: - Teljesen megér­demelt győzelmet arattunk a mezőny­ben jól adogató kovácsháziak felett. Sok gólhelyzetet hagytunk kihaszná­latlanul. Sípos Károly pályaedző: - A kiállítás után a csapat már nem tudta azt a ritmust játszani, amit megbeszél­tünk. ■ Sz. A. OMTK-RÁKÓCZI VASAS— SZEGHALOM 3-1 (2—1) Orosháza, Rákóczitelep, 300 néző. V: Gulyás. OMTK-Rákóczi: Szabó - Debre­czeni, Kánya, Horváth, Mátyus, Pásztor, Szántó (Papp), Baranyai, Boros, Boér (Nagy D.), Lövei (Lovas). Edző: Kvasz- novszky József. Szeghalom: Komáromi - Bihari, Zsigovics, Simon (Nagy K.), Elek S., Sáfián, Boruzs, Hajdú (Pálin­kás), Komoróczki, Elek T., Vámos. Edző: if). Zsombok János. Az orosháziak gyenge teljesítmény­nyel is legyőzték a sereghajtót. G.: Szán­tó a 8., Mátyus a 15., Lövei az 53., ill. Vá­mos az 5. percben. Jó: Kánya, Horváth, Baranyai, ill. Vámos, Zsigovics. Kvasznovszky József: - Harmatos já­tékunk ellenére győzelmünk egy pilla­natra sem forgott veszélyben. Ifi. Zsombok János: - Ilyen hozzáállás mel­lett ki szabad kapni. Ha majd egyszer berúgjuk a helyzeteinket, akkor pontot is tudunk szerezni. ■ Bot Ferenc GYÉ-MOBIL TÓTKOMLÓS­MEZŐBERÉNY 1-1 (l—O) Tótkomlós, 150 néző. V.: Brusznyicz- ki. Gyé-MobÚ Tótkomlós: Schwarcz - Giliczó, Bányik, Somogyvári, Szalai, Csenki, Horváth, Papp (Kvasznovszki), Kiss J. (Bugyinszki), Kaliska, Krátky (Czollner). Edző: Bordás Sándor. Mező­berény: Váradi - Bereczki, Kiss Z. (Saj­ben), Bondár, Szűcs, Lakatos, Gidófalvi, Bokor (Barabás), Fejes, Wagner, Be- nyovszld. Edző: Barabás István. Több mint egy félidőn keresztül ve­zetett a Tótkomlós, de mégsem tudta megszerezni idei első győzelmét. G.: Papp a 22., ill. Sajben a 82. percben. Jó: Schwarcz, Bányik, Somogyvári, Csenki, Papp, ill. Bereczki, Lakatos, Benyovszki, Sajben. Bordás Sándor: — A csapat nagysze­rűen küzdött, de sajnos az előnyünket nem tudtuk megtartani. A döntetlen re­ális eredmény. Barabás István: - A má­sodik félidőben hatszor álltunk kapus­sal a szemben, mégsem győztünk. Ez hihetetlen! ■ Tóth B. István MÉHKERÉK—FRÜHWALD- ERZSÉBETHELY SE 3-0 (3-0) Méhkerék, 310 néző. V.: Hegedűs. Méhkerék: Szekerczés — Gajdács, Sem- jéni, Cziczeri, Lukucz, Berényi, Bondár (Csotye), Barcsay, Martyin, Uhrin (Komlósi), Tóth (Janis). Edző: Balogh Ist­ván. Frühwald-Erzsébethely: Nagy (Tí­már) - Laurinyecz, Mázán, Hrabovszki, Hetényi, Pájer (Váradi), lantyik, Frideri- kusz, Miklya (Borbély), Zsibrita, Zsilák. Edző: Pásztor József. A Méhkerék pazar játékkal már az első játékrészben eldöntötte a pontok sorsát. A második játékrészben valame­lyest lelassult a játék, a helyzetek mind­két oldalon kimaradtak, a hazaiak még 11-est is hibáztak. G.: Uhrin a 11., Tóth 19. és a 25. percben. Jó: Berényi (a me­zőny legjobbja), Tóth, Semjéni, Cziczeri, Gajdács, ifi. Laurinyecz, Zsibrita. Balogh István: - A játékosaim kiváló teljesítményt nyújtottak. Pásztor Józsefi — Megérdemelt hazai győzelem szüle­tett, sajnos elvesztettük azt az egy ka­pust is, aki volt. ■ Árgyelán Mihály Ifjúsági: Gyomaendrődi FC-Gyoma- endrődi VSE 2-2, Kondoros-Battonya 0-3, Vésztő-Szabadkígyós 1-2, Mező- hegyes-Békésszentandrás 2-6, Déva- ványa-Magyarbánhegyes 2-2, Békés- Mezőkovácsháza 1-0, OMTK-Rákóczi Vasas-Szeghalom 0-1, Gyé-Mobil Tót- komlós-Mezőberény 1-2, Méhkerék- Frühwald-Erzsébethely SE 1-2. Mesterlövészek A Lancast megyei I. osztályú labdarúgábajnokság góllövőlistá­jának élmezőnye. 8 gólos: Hunya (Gyomaendrődi FC). 7 gólos: Werle (Gyomaendrődi FC), Podina (Battonya), Tóth A. (Méhke­rék). 6 gólos: Ekker A. (Szabadkígyós). 5 gólos: Szántó (Vésztő), Bakró (Békésszentandrás), Boér (OMTK-Rákóczi), Zsóri (Batto­nya), Papp (Magyarbánhegyes). 4 gólos: Virág (Békésszentand­rás), Pusztai (Kondoros), Barcsay (Méhkerék), Osan (Gyoma­endrődi FC), Putnoki (Battonya), Czakó L. (Dévaványa). 3 gó­los: Málik (Magyarbánhegyes), Baranyai, Lövei (OMTK-Rákó­czi), Varga, Ács, Horváth (Mezőhegyes). FOTÓ: KOVÁCS ERZSÉBET