Békés Megyei Hírlap, 2005. szeptember (60. évfolyam, 204-229. szám)

2005-09-19 / 219. szám

SPORT BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP - 2005. SZEPTEMBER 19., HÉTFŐ A labdarúgó NB 15. fordulójának ered­ményei: Tatabánya-Györ 3-3, REAC- Vasas 0-3, Ferencváros-Kaposvár 1-1, Sopron-MTK 0-3, Pécs-Diós- gyór 5-0, Honvéd-ZTE 4-0, Fehér­vár-Pápa 2-1. A DVSC-Újpest mér­kőzést ma 19 órakor játsszák. ______ Az állás: 1. MTK 4 1­10-3 13 2. Fehérvár 4­1 9-2 12 3. Újpest 3 1­11-5 10 4. ZTE 3­2 8-8 9 5, Honvéd 2 2 1 10-7 8 6. Győr 2 2 1 9-8 8 7. DVSC 2 1­6-4 7 8. Vasas 2 1 2 8-7 7 9. Pécs 2­3 8-9 6 10. Diósgyőr 2­3 3-8 6 11. Tatabánya 1 2 2 5-8 5 12. Kaposvár 1 1 2 4-4 4 13. Sopron 1 1 3 3-8 4 14. Pápa 3 2 8-10 3 15. FTC­2 3 7-11 2 16. REAC 11 1 4 5-12 1 A Kaposvár-Debrecen találkozót ké­sőbbi időpontban rendezik. Az NB H Keleti csoport állása: 1. Vác 4 2­17-5 14 2. B.lóránth. 3 3­10-4 12 3. Makó 3 1 2 11-7 10 4. Vecsés 3 1 2 12-9 10 5. Bocs 3 1 2 9-11 10 6. Szolnok 2 3 1 12-8 9 7. Soroksár 2 2 1 9-6 8 8. Kecském. 2 2 2 11-11 8 9. Nyíregyh. 2 2 2 6-7 8 10. Budafok 2 1 2 7-6 7 11. Jászapáti 2­4 10-12 6 12. K.barcika 1 2 2 4-7 5 13. Orosháza 1 1 3 7-11 4 14. Karcag 1­4 5-14 3 15. ESMTK­1 4 4-16 1 Az NB ll-ben következik. Szeptember 24., szombat Soroksár—Nyíregyháza, 16.00, Orosháza FC-Szolnok, 16.00, Kazincbarcika-Bőcs, 16.00, Bak-taló- rántháza-Vecsés, 16.00. Szeptember 25., vasárnap: Karcag-Vác, 16.00, ESMTK-Jászapáti, 16.00, Budafok- Kecskemét, 16.00. Szabadnapos: Ma­kó. Az NB Hl AHokí csoport állásai ‘ í. B.csaba 5 1 - 14-4 16 2. Szolnok 4­­12-1 12 3. Túrkeve 4­2 14-9 12 4. K.halas 4­2 11-7 12 5. Hmv.hely 3 2 1 8-3 11 6. T.györgye 3 2­7-3 11 7. Cegléd 2 4­5-2 10 8. Algyő 3­3 12-9 9 9. Monor 2 2 2 6-6 8 10. Örkény 2­3 4-6 6 11. Dabas 2­3 6-9 6 12. Gyula 1­4 6-15 3 13. Mezőtúr­1 3 3-9 1 14. S.kereszt.­6 3-15 0 15. Szarvas­­6 5-18 0 Az NB lll-ban következik. Szeptember 24., szombat Békéscsaba-Tápiógyör- gye, 18.00, Monor-Örkény, 16.00, Sarkadkeresztúr-Szolnok, 16.00, Mezőtúr-Dabas, 16.00, Kiskunhalas- Algyő, 16.00, Szarvas-Cegléd, 16.00, Gyula-Túrkeve, 16.00. Szabadnapos: Hódmezővásárhely. ___________ A megyei 1. osztály állása: l. Gyoma FC 5 1 22-5 16 2. Méhkerék 5 1­14-3 16 3. Vésztő 5 1­11-2 16 4. Battonya 5­1 19-4 15 5. M.hegyes 5­1 11-2 15 6. Sz.kígyós 4 1 1 8-5 13 7. Bszt.andr. 4­2 13-7 12 8. Mb.hegy. 3 2 1 14-8 11 9. Dványa 3 1 2 9-9 10 10. M.berény 3­3 4-8 9 11. OMTK 2 1 3 11-10 7 12. Kondoros 1 1 4 8-13 4 13. Békés 1 1 4 2-7 4 14. Erzsébeth. 1­5 7-16 3 15. Gye. VSE ­2 4 2-7 2 16. Tótkomlós ­1 5 3-16 1 17. Mk.háza ­1 5 4-19 1 18. Szeghal. ­­6 2-23 0 A megyei I. osztályban következik. Szeptember 24., szombat Gyomaend- rődi FC-Gyomaendrődi VSE, 16.00, Battonya-Kondoros, 16.00, Vésztő- Szabadkígyós, 16.00, Mezőhegyes- Békésszentandrás, 16.00, Dévavá- nya-Magyarbánhegyes, 16.00, Bé- kés-Mezőkovácsháza, 16.00. Szep­tember 25., vasárnap: Tótkomlós-Me- zőberény, 16.00, Méhkerék-Erzsébet- hely, 16.00, OMTK-Szeghalom, 16.00. Gól nélküli döntetlent ért el az Előre Mesterlövészek A Láncost megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság góllövőlistá­jának élmezőnye. 6 gólos: Podina (Battonya), Hunya (Gyoma- endrődi FC). 5 gólos: Szántó (Vésztő), EkkerA. (Szabadkígyós), Bakró (Békésszentandrás), Tóth A. (Méhkerék), Werte (Gyomaendrődi FC), Boér (OMTK-Rákóczi), Zsóri (Battonya). 4 gólos: Pusztai (Kondoros), Papp (Magyarbánhegyes), Barcsay (Méhkerék), Osan (Gyomaendrődi FC), Putnoki (Battonya), Czakó L. (Dévaványa). lancast békés megyei f. osztályú labdarűgő-bajnokság Élre ugrott a Gyomaendrődi FC ALGYŐ-SZARVASI FC 2-1 (O-O) NB III-as labdarúgó-mérkőzés, Algyő, 200 néző. V.: Futó. Algyő: Dénes- Krisztin, Krucsó, Sümeghy, Krajczár- Sebők (Lele), Kothencz, Varga N., Da- róczi (Végh) - Retek (Horváth N.), Pá- linkó. Edző: Lóczi István. Szarvas: Bala­toni - Darida N., Bogdán, Pákozdi, Ter­hes - Kiszel (Darida Zs.), Kiss M., So­mogyi, Csellár - Darida P. (Fekécs), Klimaj. Edző: Paulik János. 78. perc: Egy röviden hazaadott lab­dára Klimaj rácsapott, és tizenhárom méterről, laposan, a kimozduló kapus mellett a bal sarokba helyezett, 0-1. 85. perc: Balatoni az alapvonal előtt megfogta a labdát, az asszisztens azon­ban érthetetlenül szögletet ítélt. A be­ívelés után Pálinkó hat méterről a jobb sarokba fejelt, 1—1. 93. perc: Egy szabályos szarvasi sze­relést a játékvezető szabálytalannak vélt, a bal oldalról beívelt szabadrúgás után Pálinkó a jobb sarokba fejelte a labdát, 2-1. Az első félidőben a hazaiak megpró­báltak irányítani, de a jól védekező és kontrázó vendégek egyenrangú ellen­félnek bizonyultak. Szünet után a szar­vasiak kontrái életveszélyesek voltak, mindez vezetést eredményezett a Kö­rös-partiak számára. Ezt követően a já­tékvezető vált főszereplővé, így „megfordították” a mérkőzést. A látot­tak alapján a vendégek nem érdemel­tek vereséget, sőt... Jó: Dénes, Sümeghy, Krajczár, Kothencz, Varga N., ill. Balato­ni, Darida N., Bogdán, Pákozdi, Somo­gyi, Klimaj. Lóczi István: - Ezen a mérkőzésen nem érdemeltünk győzelmet. Paulik Já­nos: - Becsületesen dolgozunk egész héten, aztán a játékvezetők eldöntik a mérkőzést és győzelmet vesznek el a csapattól, amelynek minden tagja elis­merést érdemel teljesítményéért. ■ K. Gy. CEGLÉD-BÉKÉSCSABA 1912 ELŐ­RE SE 0-0 Cegléd, 200 néző. V.: Mózes. Cegléd: Kirí - Sápi, Cseh, Hegedűs, Abdel Ma- zsid - Farkas, Kecskeméti, Buczkó, Ma­gyart (Fazekas) - Szabó, Szokoli (Lend- vai). Edző: Ványi Zsolt. Békéscsaba: Kol­lár - Laurinyecz P, Brlázs, Czipó Z., Ju­hász Gy. (Varga A.) - Ferenczi (Len­gyel), Szenti, Lábos, Nagy M. (Tóth- Kovács)- Dobi, Okos. Edző: Jakab Péter. A mérkőzés első félideje jobbára me­zőnyjátékot hozott, a csapatok pgy ját­szották az első 45 percet, hogy komoly lehetőség egyik gárda előtt sem adó­dott. A második félidőben egy kicsit megélénkült a találkozó, ezt jelzi, hogy a Békéscsaba egy kontra után kapufát ért el Nagy Márk révén. A hazaiak pe­dig az utolsó negyedórában voltak aktí­vabbak, nagy helyzetük ugyan nem volt, de beszorították a békéscsabaiakat kapujuk előterébe. Egy egységes, jó csa­pat benyomását keltette a Cegléd, a Bé­késcsaba viszont megérezte több sérült­je hiányát, és ezen a mérkőzésen a tá­madójátékuk nagyon akadozott. Jó: Sza­bó, Kecskeméti, Sápi, ill. Laurinyecz P, Brlázs, Czipó Z. Ványi Zsolt: - A mérkőzés egészé­ben közelebb álltunk a győzelemhez, de sajnos, továbbra is gólképtelenek va­gyunk. Jakab Péten -- Ezen a mérkőzé­sen egy dolognak örülök igazán, a meg­szerzett egy pontnak. ■ J. P. ÖRKÉNY—KÖVITE+SARKADKE- RESZTÚR 1-0 (0—0) Örkény, 120 néző. V.: Bodac. Örkény: Fűz - Batta, Kovács T., Tusa, Boda (Miták) - Katona (Szécsi, Tóth), Garics, Valuch, Hugyecz - Veres, Szíber. Edző: Farkas Tibor. Sarkadkeresztúr: Cserhá­ti - Mondrucz, Bányai P, Molnár, Erdei- Répási (Szabó), Bagi (Zsoldos), Csúz, Karakas - Petruzsán, Kovács Gy. (Ba­logh). Edző: Cserháti István. 70. perc: Egy rossz felszabadítás után Hugyecz az oldalvonalnál megsze­rezte a labdát, beadását Kovács Tamás tíz méterről a kapuba fejelte, 1-0. Egyenlő erők küzdelme folyt a pá­lyán. Tipikus egygólos mérkőzés volt, amelyen a hazaiak találtak be a vendé­gek kapujába, és megszerezték a három pontot. Az 50. percben a vendégek zic­cert hibáztak, és ez megbosszulta ma­gát. A látottak alapján a keresztúriak nem érdemeltek vereséget. Jó: Veres, Hugyecz, Kovács T., Batta, ill. Cserháti, Bányai P, Molnár, Erdei. Farkas Tibor: - Ha nehezen is, de itt­hon tartottuk a három pontot. Cserháti István: - Sajnos megint egy olyan mér­kőzést vesztettünk el, amelyet nyer­nünk kellett volna. A döntetlennél ne­künk volt meccslabdánk, újra nem tud­tunk vezetést szerezni. Rúgott gól nél­kül nem lehet mérkőzést nyerni. ■ B. 1. DABAS—GYULAI TERMÁL FC 3-1 (0-1) Dabas, 100 néző. V: Filus. Dabas: Végh - Blaskó, Danyis, Teplán, Gál (Szi- ráki) - Liszkai, Suhajda (Szentgyörgyi), Szakács, Ordasi (Feczesin) - Tóth A., Moldván. Edző: Kovács Kálmán. Gyula: Steigerwald - Kertész, Tereny, Marczis- Cseke, Kis-Szabó, Oláh, Dobray, Ótott- Pap, Tóth R. (Piatkó). Edző: Szabó At­tila. 28. perc: Oláh labdát szerzett a dabasi 16-oson belül, majd jobbról, az alapvonal közeléből középre lőtt, ami a SZABADKÍGYÓS-MEZŐHEGYES 1-0 (1-0) Szabadkígyós, 250 néző. V.: Gyekicz- ki. Szabadkígyós: Varró - Szalai (Szabó Z.), Bozsó A., Bozsó Z., Bánfi A., Kiss, Bánfi R. (Hőgyes), Tóth Z. (Holecska), Tóth A., Ekker A., Kovács P. Játékos edző: Kiss László, Ekker Attila. Mezőhe­gyes: Jakab - Fazekas, Gróf (Ács), Feke­te, Kovács R., Gál (Szatmári), Varga, Zsoldi, Horváth, Szabó Á., Berki. Edző: Mákos Árpád. amelyen a sötét mezes házigaz­delmi hiba után a gyomai csapat gólt fe­jelt. A második felvonást a vendég gár­da kezdte jobban, és tovább növelte elő­nyét. Összeségében a Gyomaendrőd megérdemelte győzelmét, mert kihasz­nálták a hazai csapat hibáit G.: Werte (öngól) az 58., ill. Osan a 46., az 56., Werte (11-esből) a 68. percben. Jó: Hrabovszki, Zsibrita, ill. Karászi, Osan, Dinya, Tanács. Pásztor József: Csapatunk nem bír­ja el, hogy mi adjuk az ellenfélnek az olyan labdákat, amelyekből gól lesz. Jobb csapattól kaptunk ki. Zsombok At­tila: - Sportszerű mérkőzésen megér­demelten yijjtii^i el a három poptpt. ■ Füíöp Imre KONDOROS-VÉSZTŐ 1-2 (0-2) Kondoros, 250 néző. V.: Frey. Kondo­ros: Stumpf - Kerekes, Römer, Sárosi, Kasik, Zöldi, Ancsin (Palyusik), Med- vegy, Tóth R. (Omiljak), Pusztai, Kéri (Ladnyik). Edző: Somogyi János. Vésztő: Kiss - Lázár, Szántó (Sinka), Litauszki, Jánosi, Turbucz, Keresztesi, Bakos, Papp, Czinanó (Reszger), Pál. Edző: Hanyecz János. A Kondoros egy félidőnyi előnyt adott a vésztőieknek. A hazaiak szünet utáni játékuk alapján minimum döntet­lent érdemeltek volna, de ezen a mérkő­zésen csak a szépítésre futotta az ere­jükből. G.: Pusztai az 55., ill. Bakos a 27., Szántó a 40. percben. Jó: Stumpf, Sárosi, Zöldi, ill. Kiss, Bakos, Jánosi, Ke­resztesi. Somogyi János: - Tudtuk, hogy na­gyon nehéz kimászni a kútból. Ma so­kat tettünk azért, hogy kikerüljünk be­lőle, de sajnos, ezen a mérkőzésen a szerencse és a kitűnően védő vendégka­pus megakadályozott bennünket a pontszerzésben. Hanyecz János: - Saját magunknak köszönhetjük, hogy a vége ilyen nehéz lett. ■ Jankovics László MAGYARBÁNHEGYES-GYÉ-MOBIL TÓTKOMLÓS 3-0 (2-0) Magyarbánhegyes, 280 néző. V: Né­meth. Magyarbánhegyes: Széli - Szabó, Bozsár (Kliment), Papp J., Pusztai, Sajben, Balogh, Turcsek (Vágási), Eva- nics, Malik (Lévai), Cseke. Edző: Tur­csek Zoltán. Gyé-Mobil Tótkomlós: Schwarcz - Giliczó, Bányik, Somogyvá- ri, Dávid, Csenki, Vetró (Horváth), Papp L., Szalai, Kaliska (Kiss), Krátky (Ta­kács). Edző: Bordás Sándor. A magyarbánhegyesiek az első perc­től kezdve gólratörően játszottak, sem­mi esélyt nem adtak ellenfelüknek a győzelemre. Számtalan gólhelyzetet alakítottak ki, ebből hármat értékesítet­tek. Győzelmük jogosságához nem fér semmi kétség. G.: Papp J. a 10., a 79., Cseke a 31. percben. Jó: Sajben, Papp J., Balogh, Evanics, ill. Schwarcz (a me­zőny legjobbja), Papp L., Giliczó. Turcsek Zoltán: - Ismét rengeteg helyzetet kidolgoztunk, csakúgy, mint a múlt heti találkozónkon. De szerencsé­re ebből hármat most értékesítettünk. Bordás Sándor: - A mérkőzés egyes szakaszaiban voltak felvillanásaink, de ez kevés volt a gyors hazai csapattal szemben. ■ Fejes Mihály Ifjúsági: Békésszentandrás-Dévavá- nya 1-4, Szabadkígyós-Mezőhegyes ó-2, Gyomaendrődi VSE-Battonya 1— 1, Mezőkovácsháza-Méhkerék 4-2, Szeghalom—Békés 2—3, Mezőberény- OMTK-Rákóczi 9-1, Frühwald-Erzsé- bethely SE-Gyomaendrődi FC 0-1, Kondoros-Vésztő 2-2, Magyarbán-he- gyes-Gyé-Mobil Tótkomlós 0-4. Egygólos mérkőzést hozott a megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban dák nyertek a Szabadkígyós—Mezőhegyes menteni igyekvő Teplánról a hálóba pattant, öngól, 0-1. 66. perc: Teplán jobbról mintaszerű­en ívelt középre Tóth A. elé, aki tíz mé­terről a hálóba bombázott, 1—1. 74. perc: Ótott szabálytalankodott, mivel ez volt a második sárga lapja, a kiállítás sorsára jutott. 76. perc: Tóth A. jobb oldali beadását Danyis öt méterről fejelte a kapuba, 2—1. 77. perc: Oláh az első félidei sárga lapja után fegyelmezetlenül elrúgta a labdát, így villant a piros lap a gyulai középpályás számára. 78. perc: Marczis szerelését szabály­talannak látta a bíró. A 11-est Danyis a bal sarokba lőtte, 3-1. Dabasi kapufával kezdődött a talál­kozó, a gyulaiak hamarosan átvették az irányítást Szervezetten, Jól Játszottak a vendégek, akár többgólos előnnyel is pi­henőre vonulhattak volna. Szünet után nagyobb sebességre kapcsoltak a haza­iak, a gyulaiak nem találták az első fél­idő ritmusát. Levegőben lógott az egyenlítés, ami a fegyelmezetlenségek miatt be is következett. Végül a kettős emberhátrányban játszó gyulaiak meg­érdemelt vereséget szenvedtek. Jő: Sza­kács, Tóth A., Danyis, ill. Steigerwald, Cseke. Kovács Kálmán: - Egyenlő erők küz­delme volt az első félidőben, a második­ban bedaráltuk ellenfelünket. Szabó At­tila: - Az első játékrészben három gól­lal is vezethettünk volna, a másodikban fegyelmezetlenségek miatt veszítet­tünk. ■ Oláh Ferenc További eredmények: Túrkeve-Kis- kunhalas 2-0, Spartacus-RSE-Hódme- zővásárhely 1-0, Tápiógyörgye-Monor 0-0. Szabadnapos: Mezőtúr. Hétközben játszották: Monor-Cegléd 0-0. BÉKÉSSZENTANDRÁS- DÉVAVÁNYA 3-0 (1-0) Lancast megyei I. osztályú labdarú­gó-mérkőzés. Békésszentandrás, 250 néző. V.: Tóth M. Békésszentandrás: Petrás - Melian, Kriska (Bordács), Mochnács, Csipái, Gugolya, Bobvos F. (Fazekas), Sinka (Bobvos L), Bakró, Vi­rág, Steigler. Edző: Varga László. Déva­ványa: Papp - Ilyés, Pálfi, Kovács, Zel­ler, Farkas, Szitás (Borbíró), Adamecz, Czakó L, Nagy, Szakács. Edző: Bogya Elemér. Küzdelmes mérkőzésen a helyzeteit jobban kihasználó Békésszentandrás, ha nehezen is, de megérdemelten nyert Kiállítva: Zeller (utolsó emberként gól­helyzetben kiütötte a labdát a kapuból) az 56. percben. G.: Virág a 18., Bakró (11-esből) az 57., a 64. percben. Jó: Bak­ró (a mezőny legjobbja), Melian, Virág, Gugolya, ill. Adamecz, Kovács, Czakó I. Varga László: - Mindig a kötelező győzelmek a legnehezebbek. Bogya Elemér: - Az első félidőben nagy lehe­tőséget szalasztottunk el, a második já­tékrészben fegyelmezetlenségünk meg­pecsételte sorsunkat. ■ V. L. A Szabadkígyós küzdelmes mérkő­zésen nagyon értékes három pontot szerzett. G.: Ekker A. a 44. percben. Jó: Bánfi R., Bozsó A., Bánfi A., Bozsó Z., ill. Szabó Á., Zsoldi. Kiss László, Ekker Attila: - A csapat erejét mutatja, hogy egy jó képességű gárda ellen közepes teljesítménnyel is nyerni tudott. Mákos Árpád: - Az első félidőben egy talált góllal szerzett veze­tést a Szabadkígyós. Hiába támadtuk végig a második félidőt, az eredményen már nem tudtunk változtatni. ■ Tóth Lajos GYOMAENDRŐDI VSE-BATTONYA 0-1 (0-1) Gyomaendrőd, endrődi pálya, 300 néző. V.: Viczián. Gyomaendrőd: Ha­nyecz — Kurilla (Lipták), Démusz, Alt, Tímár, Uhrin, Nagy, Gellai, Csejtei, Beinschróth (Pintér), Hornok (Kővágó). Szakmai vezető: Pelyva Miklós. Batto­nya: Szőke - Nedelea, Lovász (Csató), Géczi, Számfira, Putnoki, Árgyelán, Ko­vács, Podina (Kiss), Turbucz, Zsóri. Edző: Ölei Dezső. Alacsony színvonalú, gyenge mérkő­zésen nyert a szerencsésebb Battonya a helyzeteit elhibázó Gyomaendrőddel szemben. G.: Podina a 44. percben. Jó: Démusz, Tímár, ill. Számfira, Turbucz, Podina. Pelyva IVIiklós: - Nagy csalódást oko­zott a csapatom. Ölei Dezső: - Nyögve­nyelős mérkőzésen nyertünk. ■ V. I. MEZŐKOVÁCSHÁZA-MÉHKERÉK 1-1 (1-0) Mezőkovácsháza, 100 néző. V.: Csu­ka. Mezőkovácsháza: Vígh T. - Szenti- ványi (Balázs), Dumitriu, Vígh Z., Mé­száros, Zábrák, Németh, Hedvig (Széli), Bozsó, Koncz (Bagyinszki), Bessenyei. Edző: Vágó Mihály. Méhkerék: Szabó - Gajdács, Semjéni, Cziczeri, Lukucz (Csotye), Berényi, Bondár (Komlósi), Barcsay, Janis, Uhrin (Martyin), Tóth. Edző: Balogh István. A méhkeréki együttes nem kevés já­tékvezetői segédlettel szerzett pontot a harcosan játszó mezőkovácsháziak ott­honában. G.: Dumitriu a 32., ill. Tóth (11-esből) a 80. percben. Jó: Vígh T., Dumitriu, Vígh Z., Németh, ill. Berényi, Lukucz, Cziczeri, Semjéni. Sípos Károly pályaedző: - Végre azt játszotta a csapat, amit elképzeltünk, de egyéb okok játszottak közre első győ­zelmünk elmaradásában. Balogh Ist­ván: - Eddigi leggyengébb játékunkat produkáltuk, de így is adódtak gólszer­zési lehetőségeink. A kovácsházi kapus kiváló teljesítménye azonban mindeze­ket meghiúsította. A játékvezetővel nem szoktam foglalkozni, de nem kell nekünk Csongrád megyéből bírót hoz­ni, amikor Békés megyében jobbak vannak. ■ Szabó Lajos SZEGHALOM-BEKES 0-1 (0—<l» Szeghalom, 150 néző. V.: Alberti. Szeghalom: Komáromi - Zsigovics, Elek S., Simon L, (Kiss), Zsombok K. (Pálinkás), Komróczki, Cserna (Na;gy), Vámos, Elek I, Sáfián I., Bihari. Edző: ifj. Zsombok János. Békés: Kollár - ./Ács, Kubik Cs., Pősze R., Tolnai (Zahorán), Sándor, Kubik R. (Kerepeczki), Szűcs, Vadas, Kovács (Balogh), Edu. Edző: Szarvas András. Mindkét csapat nagy akarással vetet­te magát a küzdelembe, amelyből, ha szerencsés körülmények között is, bün­tetővel a vendégek kerültek ki győzte­sen. G.: Tolnai (11-esből) á 801 perCbeh. Jó: Zsigovics, Elek T., Sáfián, ill. Tolnai, Sándor, Vadas, Szűcs. Ifj. Zsombok János: - Nem elég csak a második félidőben akarni a győuel- met, mert ez vereséghez vezet. Szarvas András: - Küzdelmes mérkőzésen mindkét csapat az életéért harcolt. Ki­csit közelebb álltunk a győzelemhez. Egy nagyon szimpatikus csapat ellen szereztünk fontos három pontot. ■ Zs. J. MEZŐBERÉNY—OMTK-RÁKÓCZI 2-1 (1-1) Mezőberény, 150 néző. V.: Iványi. Mezőberény: Barabás - Bereczki, Gál (Kiss), Bondár, Szűcs, Lakatos, Gidófal- vi, Bokor (Pántya), Fejes (Vári), Wagner, Benyovszki. Edző: Barabás István. OMTK-Rákóczi: Szabó - Boér (Széli), Sebők, Mátyus, Boros, Kánya, Baranyait, Skorka (Debreczeni), Szántó, Lova s (Lövei), Pásztor. Edző: Kvasznovszky Ri­zsei. Végig nagy iramú mérkőzésen a má ­sodik félidőben hozta a formáját a Mezőberény és megérdemelten szerez ­te meg a három pontot. Kiállítva: Sebői: (második sárga lap után) a 83. percben. G.: Fejes a 14., az 57., ill. Mátyus a 17’. percben. Jó: Benyovszki, Fejes, Berecz- ki, ill. Szabó, Pásztor. Barabás István: - Nehéz, iramos,: mérkőzésen ha a helyzeteinket értéke sítjük, biztosabb lehetett volna a győzel­münk. Kvasznovszky József: - Ilyen produkcióért a meleg vizet sem érdé meljük meg. ■ Schupkégel Ádám FRÜHWALD-ERZSÉBETHELY SE- GYOMAENDRŐDI FC 1-3 (0-1) Békéscsaba, Bessenyei utcai pálya, 120 néző. V.: Butonoj Adrian. Frühwald- Erzsébethely: Nagy - Hrabovszki, Laurinyecz, Jantyik (Zsibrita), Szűcs, Mázán (Schneider), Friderikusz (Váradi), Pájer, Miklya, Zsilák, Horváth. Edző: Pásztor József. Gyomaendrőd: Szabó - Dobó, Osan, Dinya, Tímár, Ta­nács, Werte, Karászi (Bóczér), Toldi, Béla, Hunya. Edző: Zsombok Attila. Az első félidő kiegyenlített játékot hozott. A játékrész végén egy óriási vé­FOTÓ: KOVÁCS ERZSÉBET