Békés Megyei Hírlap, 2005. szeptember (60. évfolyam, 204-229. szám)

2005-09-15 / 216. szám

16 SPORT BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP - 2005. SZEPTEMBER 15., CSÜTÖRTÖK Tóth Annamária kilencedik a fővárosban A teljes magyar mezőny és az olimpián is szerepelt ka­nadai válogatott is pástra lé­pett Budapesten a Józsefvá­ros Kupa nemzetközi pár­bajtőr-viadalon. Az új sze­zonban első versenyükön induló békéscsabai Kará­csonyi Lajos Vívó Egyesület női vívói közül Tóth Anna­mária a negyvenkét indulót számláló mezőnyben a táb­lán 15:4-re legyőzte az öttu­sázó budapesti Vámost, de régi nagy ellenfelétől, a honvédos Jungtól 15:10-es vereséget szenvedett, ezzel a hetedik helyen zárt. Bár a klubtárs Molnár Katalin nem jutott be a tizenhat kö­zé, említésre érdemes, hogy még a csoportjában az MTK-s válogatott Hormay Adriennt legyőzte. A har­madik csabait, Bohus Sárát a tizenhatba jutásért bú­csúztatták. Négy orosházi a Szekszárd Kupán A hét végén rendezik meg Tolna megye székhelyén a hagyományos Szekszárd Kupa első osztályú nemzet­közi női asztalitenisz rang­listaversenyt. Szombaton a felnőtt nőknél egyéniben és párosban az Orosháza Hun- garotel ASE négy játékosa, Recskó Emma, Juhász Mari­ann, Fórizs Dorottya és Viski Tímea áll asztalhoz. Mindkétszer fordított az ellenfél ERSTE-BÉKÉSI FKC—CARBON EX KC TATABÁNYA 26-28 (14-13) NB I-es férfi kézilabda-mérkőzés. Bé­kés, 500 néző. V.: Jancsó, Marczinka. Békés: ÁRDELEÁN - Gilan 4, OLÁH 8 (2), Nagy T., MMCSEVICS 6, Zelics 4, Szatmári 3. Cs.: Szabó L. (kapus), Kopcsák, Varga P. 1, Basarics, Kocsis Cs. Edző: Szőke István. Tatabánya: PULAY - IVÁNCSK T. 5 (1), SZÖGI 3, Rosta I. 2, Doros 1, Losoncz, Kiss I. 2. Cs.: Kuzma, Németh A. 4, Mohácsi 5 (1), PAVLOVICS 5, Szotyori 1, Halász. Edző: Füzesi Ferenc. Kiállítások: 8, ill. 6 perc. Hétmétere­sek: 3/2, ifi. 3/2. Az eredmény alakulása: 5. perc: 3—2, 9. p.: 4-5, 18. p.: 10-8, 21. p.: 10-11, 23. p.: 12-11,28. p.: 13-13,32. p.: 14- 15,38. p.: 17-17,56. p.: 23-26. Jávor Péter A nyáron alaposan kicserélődött békési gárda remekül kezdett, szigorúan és hatásosan védekez­tek, így jobbára náluk volt az előny az első játékrészben. A 26- 28. perc között volt egy kisebb megingásuk, amikor ember­előnyben nem hogy növelték volna a különbséget a két csapat között, hanem e helyett a tatabá­nyaiak egyenlítettek. Az első já­tékrészben Oláh és a két szélső, Gilan, valamint Szatmári lőtte a hazaiak góljait, akik megérde­melten térhettek egygólos előny­nyel pihenőre. A fordulás után a rutinos vendégek másodpercek alatt fordítottak, ekkor a hazaiak még mintha egy kicsit az öltözői szendergésükből ébredtek vol­na. Kapaszkodott a Békés, de amikor utolérte ellenfelét, akkor a Tatabánya megint ritmust vál­tott. Hosszú paddal rendelkezett Füzesi edző, mert akiket a fordu­lás után beküldött a pályára, A békési Oláh Gábor (17) remek napot fogott ki, nyolc gólt dobott, nem rajta múlott, hogy nem nyert a hazai csapat azok is fontos gólokat lőttek. így például Pavlovics, aki röpke ne­gyed óra alatt ötször talált be az egyébként jól védő Árdeleán há­lójába. Persze vendégek mestere sem panaszkodhatott kapusára, hiszen Pulay remek napot fogott ki, egyedül Oláh fineszes lövése­ivel nem bírt, majd a finisben Milicseviccsel, aki hol megug­rásból, hol akcióból talált be a ta­tabányai kapuba. Az utolsó ne­gyedórában a hazaiaktól a sze­rencse is elpártolt, nem keve­sebb, mint hat kapufát lőttek, s a labda mindannyiszor kifelé pat­tant, csörgött a lécről. Összességében nem érdemelt vereséget a formálódó békési gárda, amely harcos volt, s leg­alább az egyik pontra rászolgált volna. Szőke István: - Sajnos, a sport­ban sportszerencse is kell, a sok kapufa megbosszulta magát További eredmények: Csömör- Dunaferr 27-43, Komlö-Győr 31-26, Nyíregyháza-PLER 27-36, Hargita KC-Veszprém 32-48. KŐBÁNYAI SPARTACUS-BÉKÉS- CSABAI ELŐRE NK 35-30 (17-16) NB I-es női kézüabda-mérkőzés, Buda­pest, 200 néző. V.: Bonifért, Oláh. Spar­tacus: Lengyel - Lánczos 1, Nagy Ä. 2, Szőke 3, BORKOWSKA 5, VIGLASI 10 (3), BALOGH B. 12 (4). Cs.: Halmai 1, Szamosi 2. Edző: Marczinka Zoltán. Bé­késcsaba: Veress - VALYUCH 5, SZE­KERES 7, Vámos 3, Hajdú, Zsuzsa 3, Kelemen 1. Cs.: Mészáros (kapus), Forczek 3, Brecska 3 (2), Tóth K. 3, Vincze 2, Deák. Edző: Gávai Ferenc. Kiállítások: 16, ill. 14 perc. Hétméte­resek: 8/7, ül. 1/1. Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-2, 10. p.: 5-3, 12. p.: 8—4, 24. p.: 14-13, 40. p.: 20-22,45. p.: 22-25, 51. p.: 28- 25, 53. p.: 28-28,56. p.: 31-28. Nagy elszántsággal kezdett az újonc csabai együttes. A 6. perc­ben Valyuch góljával a vendégek átvették a vezetést (2—3). A foly­tatásban a fővárosiak szereztek négygólos előnyt. Ekkor Gávai Ferenc edző időt kért, ez hasz­nált a lila-fehéreknek, akik fel­zárkóztak. A 23. percben Zsu­zsát egy szabálytalanság után a játékvezetők piros lappal kizár­ták. A félidő hajrájában megtar­totta egygólos előnyét a Sparta­cus. Szünet után a csabaiak jól védekeztek és támadásban is pontosak voltak, így a 45. perc­ben három góllal vezettek. Ezt követően érthetetlenül megzava­rodtak a vendégek, a Spartacus Viglási vezérletével zsinórban hat gólt lőtt. A lila-fehérek még egyenlíteni tudtak (28-28), de a hajrá a fővárosiaké volt. A küzdelmes mérkőzésen az újonc csabaiak nagy lehetősé­get szalasztottak el. Gávai Ferenc: - Több jó egyé­ni teljesítményre lett volna szükség, hogy megnyerjük a ta­lálkozót. Nem tudtunk ráké­szülni, arra a játékvezetési stí­lusra, amelyet ma láthattunk. További eredmények: Vasas-Cor- nexi 29-29, Kiskunhaias-Dunaferr 23-30, Debrecen-Vác 34-29, Győr- Hódmezővásárhely 39-15. Kovács László az EORV-n kajak-kenu Négyes hajóban indulhat Csehországban A békésszentandrási Kovács László révén lesz Békés me­gyei indulója a szeptember 17—18-ai csehországi Európai Olimpiai Reménységek Verse­nyének. A Hunyadi serdülő korosztályú fiatalja a velencei, negyven egyesület sportolóit felvonultató Dunai István-em- lékverseny keretfeltöltőjén és válogatóján a csongrádi Tóth Róbert oldalán az 500-as és az 1000-es számot is megnyerte. Mindez azt jelenti, hogy Ko­vács a serdülőválogatott tagja­ként a szegedi Benkővel, a gö­di Nánaival és Tóth-tal négyes hajóban 1000 méteren indul­hat Racicében. Velencén szar­vasi-és gyomaendrődi kajako­sok is elkönyvelhettek egy-egy aranyérmet. Békés megyei eredmények. Fi­úk. Serdülő. VI. kcs. K-2,500 m: 6. Varga Zs., Huszár (Szarvasi Ka­jak-kenu Vízisport és Szabadidő Club). K-2, 1000 m: 8. Varga Zs., Huszár. V. kcs. K-2, 500 m: 1. Ko­vács László, Tóth Róbert (Békésszentandrási Hunyadi Má­tyás Kajak-kenu és Vízisport Club, Csongrád). K-2, 1000 m: 1. Kovács László, Tóth Róbert. Kö­lyök. ül. kcs. K-l, 4000 m: 4. Faze­kas N. (Gyomaeiidrőd). MK-1, 4000 m: 3. Nyemcsók (Szarvas). K-2, 4000 m: 1. Rohony Balázs, Dombvári Bence (Szarvas). IV. kcs. K-l, 1000 m: 2. Dombvári, 6. Frankó (mindkettő Szarvas), 8. Fa­zekas N. (Gyomaendrőd). K-l, 4000 m: 4. Frankó. Gyermek, n. kcs. MK-2, 2000 m: 2. Megyik Á., Bogár (Szarvas). Leányok. Gyermek, ü. kcs. K-2, 2000 m: 2. Bodonyi, Fazekas D., 3. Los, Bátor G. (mindkét kettes Szar­vas). I. kcs. MK-1,2000 m: 3. Faze­kas Gy. (Gyomaendrőd). MK-2, 2000 m: 1. Kéri Virág, Ágoston Kata (Gyomaendrőd). ■ G. R Fuss a szomszédban! Már javában zajlik az őszi utcai futószezon országszerte. Szeged városa is újabb eseménnyel kapcsolódik be a körforgásba és várja a futni, kocogni vágyókat a szeptember 18-án, megrende­zésre kerülő Dégáz Futáson. A rajtpisztoly vasárnap dél­előtt 11 órakor dördül majd el Szeged szívét jelentő Dóm téren, ahol a versenyközpont, a rajt és a cél is lesz. A táv csupán 3,5 km, amely életkortól függetle­nül és különösebb felkészülés nélkül is teljesíthető. A futást közös bemelegítés előzi meg. Minden induló egyedileg emblé­mázott pólót kap nevezéskor, a célban befutócsomag várja. Vasárnap a versenyközpont­ban 8.30 órától 10.45-ig lehet a nevezni. Bővebb információ a szegedi Városi Sportigazgatóság (Te­mesvári krt. 33.) 62/549-970 telefonszámán kérhető vagy a www.ftitanet.hu honlapon ol­vasható. IV. Békéscsabai Ugróderby 5 ugrószám, 5 galopp- és 1 szamárfutam 2005. szeptember 18-án, vasárnap a repülőtér melletti lovaspályán. (Megközelíthető a Gyulai úti Petrom benzinkút melletti dűlőúton.) 9 ÓRÁTÓL EGÉSZ NAP ✓ látványos díjugrató ✓ izgalmas galoppszámok ✓ gyerekeknek játszóház, ingyenes lovaglási lehetőség, Z'I—Rn légiparádé a reptér felett ✓ büfé, kirakodóvásár MINDEN ÉRDEKLŐDŐT SZERETETTEL VÁR a Kentaur Lovasegylet A HVB Group tagja ttVB Lépéselőny Megtakar »9'am BETÉTKAMAT: ÉVI (EBKM: 7,35%) Kiemelkedő betéti ajánlat Tartósan piaci szint feletti kamat Már 100 000 Ft megtakarítástól Várjuk bankfiókunkban: Békéscsaba, Csaba Center HVB Bank ° AJ* A HVB Baurk A tennék 50% barÉbeíé dgánlattételnefc. a Bank a k. tördetroényéijen és Is 50% MVS Lépése s alázata 2005.1 szeptföTíöeF lónqf Alapot tartalmaz A hsítíetés nem mtnűstB ásanak jogát fenmaríja, :ovábfeí resztetek a Bank FOTÓ: KOVÁCS ERZSÉBET