Békés Megyei Hírlap, 2005. szeptember (60. évfolyam, 204-229. szám)

2005-09-13 / 214. szám

15 2005. SZEPTEMBER 13., KEDD - BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP SPORT megyei in. osztályú labdarúgő-bajnokság A Gyulai Termál FC II., a Kardos-Örménykút és a Kaszaper még hibátlan három forduló után TOVÁBBRA IS MENEM A FÜZESGYARMAT Kaszaperen ötször talált be a hazai csapat (fehér nadrágban) a pusztaföldváriak hálójába KUNÁGOTA-DOBOZ 1-2 (0-0) BékésNet megyei IL osztályú labda­rúgó-mérkőzés. Kunágota, 100 néző. V.: Gulyás. Kunágota: Valach - Laczkó, Pócsik P., Méreg, Papp, Multyán Zs., Multyán L., Pócsik J. (Körösi), Kovács, Multyán Cs., Nagy Z. (Dómján). Edző: id. Multyán Csaba. Doboz: Szabó F. - Baku, Szabó T., Vári, Furák, Sztojka, Provosinszki, Tóth (Kolarovszki), Zsom­bori, Lipták (Köteles), Szatmári. Edző: Zsigmond Károly. Két ellentétes félidő, az elsőben a ha­zaiak akár gólarányt is javíthattak vol­na. A második felvonásban a vendégek előtt is adódott bőven lehetőség. Amíg a kunágotaiak az első játékrészben szé­pen, tetszetősen játszottak, a második­ban teljesen szétesett a játékuk. G.: Multyán Zs. a 90., ill. Provosinszki a 61., Szatmári a 81. percben. Jó: Méreg, Kovács, Valach, ill. Baku, Vári, Szabó F., Szatmári. Id. Multyán Csaba: - A foci törvénye: amit mi kihagyunk, ők berúgják. Zsig­mond Károly: - A helyzetek alapján megérdemelten nyertünk. ■ Szilágyi János TELEKGERENDÁS-KÖRÖSLADÁNY 3- 1 (1-0) Telekgerendás, 100 néző. V.: Barna. Telekgerendás: Kiss R. - Palyik, Restye (Szarka), Nagy Z., Szász (Silló), Pintér, Belicza Z. (Sipiczki), Tóth A., Hrabov- szki J., Hrabovszki L, Belicza J. Edző: Borgula János. Körösladány: Molnár - Horváth, Szabó, Bak, Keresztesi Gy. (Pardi), Szántó, Bartyik, Fekete, Keresz­tesi K., Baksa, Farkas. Edző: Zolnai Pál. Ha a ladányiak a sok szabálytalan­ság és a szinte állandó szövegelés he­lyett a játékra koncentrálnak, akkor ne­hezebb dolga lett volna a teleki csapat­nak. így közepes játékkal is otthon tar­tották a három pontot. G.: Hrabovszki J. a 19., Hrabovszki L. az 55., Pintér (11- esből) a 69., ill. Szántó a 65. percben. Jó: Kiss R., Hrabovszki J., Hrabovszki L, Palyik, Szász, ill. Molnár, Bak, Szántó. Borgula János: - A nagyon lelkesen játszó Ladány ellen körülményeskedve játszottunk, de végül megérdemelten nyertünk. Zolnai Pál: - A hazaiak job­ban értékesítették adódó lehetőségei­ket, megérdemelten győztek, hár az el­ső két hazai gólt szabálytalanság előzte meg. .0, ■ Hegedűs József CSANÁDAPÁCA-NAGYSZÉNÁS 4- 4 (2-2) Csanádapáca, 200 néző. V.: Salamon. Csanádapáca: Vári - Szekeres Cs., Haj­dú, Göcző, Ilyés (Zsadány), Harangozó, Kiss, Kovács, Szekeres í, Sánta (Gyo- vai), Elekes. Edző: Szikora Pál. Nagyszé­nás: Füzes - Szilágyi, Moszheim, Gyu­ris, Hatfaludi (Rajos), Uhlár, Popon (Schneider), Simon, Bagi, Horváth (Mihalecz), Gyömrei. Játékos edző: Hor­váth Zsolt. Küzdelmes, gólokban gazdag, jó ira­mú összecsapáson a csanádapáca! vé­dők kapitális hibáit a nagyszénásiak könyörtelenül kihasználták. A hazaiak­nak meg kellett elégedniük az egy pont­tal. G.: Harangozó a 32., Sánta a 45., Zsadány az 51., Kovács a 78., ill. Uhlár a 15., a 43., Szilágyi a 46., Horváth (11-es- ből) a 61. percben. Jó: Zsadány, Sánta, Elekes, ill. Szilágyi, Hatfaludi, Uhlár, Szikora Pál: - Szörnyen éreztem ma­gam a kispadon, de azért annak örül­tem, hogy négyszer is felálltunk. Hor­váth Zsolt: - Még mindig várat magára az első győzelmünk. Ma már annyira közel voltunk hozzá, hogy négyszer ve­zettünk. A három pontrúgásból kapott gól önmagáért beszél. ■ T. B. I. GÁDOROS-SARKAD 2-2 (1-2) Gádoros, 100 néző. V.: Mihálik. Gádo­ros: Ivanics - Hegedűs, Pisont Z., Szkalonai (Hriagyel), Nana, Farkas (Tóth), Liszkai, Tasi, Maglóczki, Kere- peczki, Jernei. Edző: Pisont Richárd. Sarkad- Pataki - Buzgány (Székely), Szőke, Hajdú, Kocsis, Lakatos, Gyulai, Czeglédi, Kapocsén, Popucza, Sarkadi (Szabó). Edző: Kiss Tibor. A több helyzetet kidolgozó gádorosi- ak nem tudták győzelemre váltani me­zőnyfölényüket. Kiállítva: Pisont Z. (utolsó emberként szabálytalankodott) a 49., ill. Lakatos (utolsó emberként szabálytalankodott) a 31. percben. G.: Nana a 26., Maglóczki a 82., ill. Kocsis a 25., a 37. percben. Jó: Kerepeczki, He­gedűs, Maglóczki, Nana, ill. Kocsis, Po­pucza, Hajdú, Sarkadi. Lengyel Krisztián a gádorosiak játé­kosa: - Erőlködünk, erőlködünk, de nem akar összejönni semmi. Meg kell tanulnunk, hogy ezt a játékot fejben is játsszák. Kiss Tibor - Játszottuk a kontráinkat, amelyek meghozták az eredményt, azonban a korai kiállítás so­kat kivett a csapatból. Ráadásul sérülés miatt a védelmünket is meg kellett bon­tani. Reális eredmény született. ■ Páli István FÜZESGYARMAT—OKÁNY 3-0 (1-0) Füzesgyarmat, 100 néző. V.: Bodó. Füzesgyarmat: Kovács - Vámos, Mé­száros, Gyáni (Várkonyi G.), Ulrich N. (Várkonyi L), Varga I., Nagy G, Varga L, Boros, Novák (Homoki), Tóth. Edző: Tő­kés Miklós. Oltány: Nagy Zs. - Papp, Komáromi, Bokor, László, Rózsavölgyi (Fazekas), Horváth, Szabó S., Jámbor (Szabó L), Rácz (Lázár), Ulrich P. Edző: Halmosi józsef, Hegyesi László. A mérkőzés egyperces gyászszünet­tel kezdődött a csapat játékosának, Latyák Tibor édesapja halála miatt. A remekül előkészített pályán a füzesgyarmati csapat csak egy óra eltel­tével tudta feltörni a lelkes és helyen­ként jól játszó okányi csapat védelmét. G.: Tóth Cs. a 30., a 65., Boros a 80. perc­ben. Jó: Varga L., Tóth Cs., Vámos L, ill. Nagy Zs., Szabó S. Boros Tibor szakosztályvezető: Az eddigi legszervezettebben játszó csapat ellen a legnehezebb győzelmünket arat­tuk. Halmosi József, Hegyesi László: - A szervezetten és jól játszó Füzesgyarmat Tóth Csaba révén kö­nyörtelenül kihasználta hibáinkat. ■ Lázár István KAMUT-TARHOS 1-0 (0-0) Kamut, 250 néző. V: Alberti. Kamut Sándor - Gál (Kvasz), Szarvas, Sku- máth, Hajdú, Gera, Kiszely, Oláh, Polczer, Sztratyinszki (Vakulya), Kiss. Játékos edző: Szarvas János. Tarhos: Kohut - Knapp, Szabó (Baukó), Gézárt, Boldizsár, Balogh, Tótfalusi, Nagy, Botyánszki, Kardos, Gilik. Edző: Kovács György. Két jól felkészített csapat az utolsó percig nagy csatát vívott egymással. Az első félidőben a vendégek, a második­ban a hazaiak játszottak jobban. G.: Vakulya a 67. percben. Jó: Hajdú, Gera, Szarvas, Oláh, Polczer, Vakulya, ill. Nagy, Botyánszki, Kardos, Gilik. Id. Gera Imre szakosztályelnök: - Remek mérkőzés volt, egy kitűnően ját­szó ellenfelet sikerült legyőzni. Kovács György: - Kíváncsi lennék, hogy Alber­ti úr hogyan számol el a meg nem adott tizenegyesekkel. ■ Szlancsik János MEDGYESEGYHÁZA- BÉKÉSCSABAI MÁV 2-2 (2-0) Medgyesegyháza, 100 néző. V.: Makay. Medgyesegyháza: Metzger - Göcző, Kiss A., Hajdú, Pintér B., Holecz, Vantara, Kovács Z., Pintér T. (Petru- zsán), Szabó (Dózsa), Kindel. Edző: Szenti Zoltán, Gellény Ferenc. Békés­csaba: Magda - Méhes, Szalai, Karda, Nouas; Tóth, Hajdú, Pataj, Bíró (Kubik), Susánszki, Puskás. Edző: Braun Attila. Az első félidőben a Medgyesegyháza 2-0-ás előnyre tett szert, amit a jó erők­ből álló MÁV kiegyenlített a második félidőben. G.: Pintér B. a 17., a 37., ill. Nouas a 63., á 72. percben. Jó: Pintér B., Kovács Z., Kindel, ill. Nouas, Susánszki, Méhes. Szenti Zoltán, Gellény Ferenc: - Egy megnyert mérkőzést ismét döntetlenre adtunk. Braun Attila: — Igazságos ered­mény született. ■ Sz. Z. CSABACSÜD-CSORVÁS 5-0 (2-0) Csabacsüd, 250 néző. V.: dr. Christi- án. Csabacsüd: Adamik (Wéber) - Valencsik, Nagy, Mizlk, Jelen, Hangya, Varga, Tusjak (Sechna), Palyov, Sze-be- gyinszkl, Urbancsok. Edző: Rétes Pál. Csorvás: Baráth - Németh, Tárnyik, Pogonyi (Vajgely), Benyovszki R., Hocz, Sznopek (Kaszai K.), Ivanics R., Krámli, Kaszai N., Csökő. Edző: Evanics István. A hazai játékosok a múlt hetihez ké­pest sokat javultak mind hozzáállásban, mind játékban, és úgy tűnik, az erőnlét­ükkel sincs semmi gond. Kiállítva: Né­meth (második sárga lap után) a 81. perc­ben. G.: Urbancsok az 5., Tusjak a 23., Palyov az 57., a 89., Szebegyinszki a 78. percben. Jó: Mizik, Jelen, Hangya, Palyov, Szebegyinszki, ill. Benyovszki, Kaszai N. Rétes Pál: - Bár az eredmény nem ezt mutatja, nem volt ennyire egyszerű a dolgunk. Ellenfelünk főleg az első fél­időben nehezítette meg dolgunkat. Evanics István: - Kissé „lejtős” hazai pályán megérdemelt csabacsüd! győze­lem született, az enervált játékot nyújtó csapatom ellen. ■ R. P. Ifjúsági: Kunágota-Doboz 0-8, Te- lekgerendás-Körösladány 3-2, Csa- nádapáca-Nagyszénás 5-1, Gádoros- Sarkad 1-3, Füzesgyarmat-Okány 13— 0, Kamut-Tarhos 0-0, Medgyesegyhá- za-Békéscsabai MÁV 0-8, Osabacsüd- Csorvás 0-2. A megyei II. osztály állása 1. F.gyarmat 5­­21- 0 15 2. Bcs. MÁV 4 1­11- 5 13 3. Kamut 4 1 11- 4 12 4. Csabacsüd 3 .1 1 20- 8 10 5. Gádoros 2 2 1 16-13 8 6. Cs.apáca 2 2 1 12-11 8 7. Sarkad 2 2 1 6- 8 8 8. T.gerendás 2 1 2 8- 7 7 9. Doboz 2 1 2 6- 10 7 10. Csorvás 2­3 6- 13 6 11. Tarhos 1 1 3 9- 11 4 12. Kladány 1­4 9- 17 3 13. N.szénás­3 2 8- 18 3 14. Kunágota­2 3 6- 10 2 15. Okány­2 3 7- 12 2 16. M.egyháza­2 3 7- 16 2 A BékésNet megyei U. osztályú lab­darúgó-bajnokságban következik. Szeptember 17., szombat Csorvás-Fü- zesgyarmat, 16.00, Nagyszénás-Telek­gerendás, ló.00, Körösladány-Med- gyesegyháza, 16.00, Okány-Kunágota, 16.00, Doboz-Gádoros, 16.00. Szeptem­ber 18., vasárnap: Békéscsabai MÁV- Tarhos, 15.00, Csabacsüd-Kamut, 16.00, Sarkad-Csanádapáca, 16.00. KARDOS-ÖRMÉNYKÚT—ZSADÁNY 2-1 (1-1) BékésNet megyei ül. osztályú labda­rúgó-mérkőzés. Északi csoport Kardos, 80 néző. V.: Bata. Kardos-Örménykút: Galáth -Viszkok (Lestyán), Opauszki, Varga, Csicsely, Janecskó (Szpisják), Sztvorecz (Brlázs), Szabó S. (Zsibrita), Tímár, Jansik, Koszti. Edző: Gombár György. Zsadány: Sütő - Mészár, Szabó 5., Vakarcs, Kiss, Muntyán, Bagdi (Ba­logh), Szabó Z., Eszenyi, Kutasi, Bíró. Edző: Nagy Róbert. Csakúgy, mint két hete, a hazaiak is­mét számolatlanul dolgozták ki és hagyták ki helyzeteiket, így saját ma­guknak tették nehézzé a mérkőzést. G.: Szabó S., Vakarcs (öngól), ill. Bíró. Jó: Opauszki, Varga, Csicsely, Jansik, Sza­bó S., ill. Kutasi, Szabó Z., Sütő. Gombár György: - A kötelező győzel­mek megvannak, de ilyen gyatra hely­zetkihasználás a továbbiakban problé­mát okozhat. Nagy Róbert: - Mi rúg­tunk két gólt, mégis az ellenfél nyerte meg a mérkőzést. ■ G. Gy. MEZŐBERÉNY ll.-GYULAI TERMÁL FC II. 1-2 (1-1) Mezőberény, 20 néző. V: Sárközi. Mezőberény ÍL: Balogh L. — Kukely, Zolnai, Gönczi (Sandrika), Ábel (Gyuricza), Gézárt, Schaffer (Pojendán), Zsíros, Burai (Jónás), Pecze P, Rácz (Bondár). Edző: Gál Ándrás. Gyula U.: Gróh - Kakas, Perlaki, Csányi, Kurta, Balogh Zs., Vincze, Cser, Ilyés, Mihucz, Guti. Edző: Veres József. A mezőberényi csapat méltó ellenfe­le volt a listavezetőnek, de a két potya­gól megpecsételte a sorsát. Kiállítva: Kukely (két sárga lap után). G.: Zsíros, ill. Mihucz, Vincze. Jó: Zolnai, Gézárt, ill. Vincze, Gróh, Kakas, Guti. Gál András: - Nem érdemeltünk ve­reséget. Veres Józsefi Megérdemelten győztünk. ■ Schupkégél Ádám GERLA-CSARDASZALLAS 0-3 (0-3) Gerla, 30 néző. V.: Baráth. Gerla: Szalay - Gazsó, Orodán, Bodzás Z., Ka­csán, Mlinár, Bucsi, Carutasu, Vidove- nyecz (Balogh L), Huszár (Gyenge), Bo­dzás T. Szakmai igazgató: Juhász Kár­oly. Csárdaszállás: Kurucz - Szabó Z. (Garam), Tóth, Dobrai (Ónodi), Csejtei, Balogh Zs. (Tímár), Szabó R., Geszti, Papp (Hartmann), Andrejsik, Burai. Edző: Kolozsi Péter. Sportszerű, jó mérkőzésen a rutino­sabb vendégcsapat már az első félidő­ben eldöntötte a három pont sorsát. G.: Geszti, Dobrai, Szabó R. Jó: Bodzás Z., Orodán, Mlinár, ill. Kurucz, Tóth, Ba­logh Zs., Geszti. Juhász Károly: - Egyenrangú ellen­felek voltunk, sajnos kihagytuk a hely­zeteinket. Kolozsi Péter - Sportszerű mérkőzésen első félidőbeli jobb játé­kunknak köszönhetően szereztük meg a három pontot. ■ Szalay Szabolcs KÉTSOPRONY-SZARVASI LSZK 0-0 Kétsoprony, 100 néző. V.: Halma. Kétsoprony: Petrovszki T. - Leszkó T., leszkó K., Priskin, Laurinyecz L, Lau-ri- nyecz P., Kerekes, Ancsin, Petrovszki A., Viczián, Ancsin A. Játékos edző: Ke­rekes Róbert. Szarvas: Hunya - Petro- vics, Szécsi, Varga, Becsei (Molcsán), Rumi, Gábos, Horváth (Baráth), Roszik (Molnár), Hajduch (Melis), Gyulai (Ju­rák). Edző: Szloszjár Mihály. Küzdelmes mérkőzésen a Kétsop­rony közelebb állt a győzelemhez. Jó: Laurinyecz P., Laurinyecz L, Priskin, 111. Szécsi, Roszik, Gyulai. Kerekes Róbert - Tartalékos csapa­tunkkal még a győzelmet is kiharcol­hattuk volna. Szloszjár Mihályt - Az al­sóházi rangadón a döntetlen igazságos eredmény. ■ K. R. GERENDÁS-KÖTEGYÁN 1-3 (1-1) Gerendás, 100 néző. V.: Hrabovszki. Gerendás: Tóth L - Kovács, Eke, Zatykó, Oláh A., Ránkli, Botyánszki P., Gergely (Békefi), Potocska (Oláh L), Mezőfi, Bartolák. Edző: Lengyel József. Kötegyán: Bordás - Sztojka, Dézsi, Nagy, Semsei (Szűcs), Márton (Herczeg), Tóth I. (Fazekas), Berényi, Coita, Iszáka, Dobi. Játékos edző: Szűcs Mihály. Jó iramú, küzdelmes találkozón az első félidőben több helyzetet kihagytak a gerendásiak. A jól küzdő kötegyániak a második félidőben nagyobb sebesség­re kapcsoltak, és megnyerték az ütköze­tet. G.: Botyánszki P., ill. Sztojka, Már­ton, Fazekas. Jó: Tóth L, ill. Sztojka, Márton, Iszáka. Lengyel Józsefi - Az első félidőben kihagyott helyzetek megbosszulták ön­magukat. Szűcs Mihály: - Győzelmünk megérdemelt. ■ T. B. 1. NAGYBÁNHEGYES-KÉTEGYHÁZA 6-1 (2-0) Középen Demkó Mihály, aki a hét végén a nagybánhegyesi csapat hat gólját egymaga lőtte Déli csoport Nagybánhegyes, 150 né­ző. V.: Kotolák. Nagybánhegyes: Demkó G. - Saitz G. (Fudala M.), Horgász, Ege- resi, Pilinszki (Czibula), Fazekas, Nagy (Sándor), Petró (Fudala Gy.), László, Demkó M, Várnai (Kátai). Edző: Bátorfi István. Kétegyháza: Szelezsán - Faur Gy., Árgyelán, Búkor, Gálea (Trucz), Sas, Faur A., Csumpüla Cs., Szegedi, Csum- pilla N, Moskovics (Ottlakán). Játékos edző: Árgyelán Krisztián. A Nagybánhegyesből több kezdő já­tékos hiányzott, ennek ellenére a fiatal gárda nagyon küzdött. A hazaiak a kitű­nően játszó Demkó Mihály hat góljával diadalmaskodtak. A kétegyháziak rend­kívül sportszerűen futballoztak. G.: Demkó M. 6, ill. Szelezsán (11-esből). Jó: Demkó M. (a mezőny legjobbja), Hor­gász, Fazekas, Demkó G., Várnai, ill. Szelezsán, Fául1 Gy., Búkor. Bátorfi István: - Csapatom ismét be­bizonyította, hogy egységes, ma a fiata­lok is bizonyíthatták tehetségüket. Árgyelán Krisztián: - Mérkőzésről mérkőzésre olyan hibákat vétünk, amit edzésen lehetne javítani. Én már kez­dem szégyellni magam. ■ B, I. DOMBEGYHÁZ-BÉKÉSSÁMSON 1-1 (0-1) Dombegyház, 100 néző. V: ifj. Simon József. Dombegyház: Kontró - Ge rende­li, Kender (Tapasztó T.), Szilágyi (Szat­mári), Nemczov, Bajkán, Csabai (Tóth), Kovács, Mladonyiczki, Stir, Talpai (Szalai). Edző: Ménesi Róbert. Békés- sámson: Döme - Doktor, Hotorán, Se- tény, Katona, Hajduch, Rancz, Krajcse- vics, Kerekes (Varga), Nagy, Gulyás. Já­tékos edző: Kerekes Csaba. A hazai csapat játszotta a megszokott játékát, de ezen a héten a csatárai ismét gólképtelenek voltak. G.: Nemczov, ill. Rancz. Jó: Gerendeli, Kender, Nemczov, Bajkán, Mladonyiczki, ill. Doktor, Setény, Rancz, Nagy, Hotorán. Ménesi Róbert - Számtalan helyze­tet dolgoztunk ki, de ezeket mind ki­hagytuk. Megint két pontot veszítet­tünk. Kerekes Csaba: - A múlt heti mérkőzéshez képest a játékunk javult, helyzetkihasználásunk nem. Az ered­mény igazságos. ■ M. R. MEZŐKOVÁCSHÁZA II.­LÖKÖSHÁZA 7-0 (2-0) Mezőkovácsháza, 100 néző. V: Ró­zsa. Mezőkovácsháza IL: Vígh T. - Pócsik G. Dumitriu, Török (Vágó), Vígh Z., Mészáros (Túri), Balázs (Ale), Metál, Jánosik (Almási), Pócsik Á. (Bozsó Zs.), Szűcs. Játékos edző: Vágó Mihály. Lökösháza: Krisán K. — Pál, Balázs, Horváth, Havrán, Kovács, Zima, Farkas (Fodor), Csordás (Mittnacht), Körtvé- lyesi, Ktlsán Cs. Edző: Varga István. A végig nagy fölényben játszó hazai­ak ilyen arányú győzelme is megérde­melt a kapura veszélytelen sportszerű­en játszó vendégek ellen. G.: Bozsó Zs. 5, Pócsik Á. 2. Jó: Pócsik Á., Bozsó Zs., Vígh Z., Dumitriu, Túri, ill. Krisán K., Krisán Cs. Vágó Mihály: - Megérdemelten arat­tunk nagy gólarányú győzelmet a fiatal, lelkes ellenféllel szemben. Blidár Csaba pályaedző: - A mezőkovácsháziak re­mekül futballoztak. ■ Szabó Lajos KASZAPER-PUSZTAFÖLDVÁR 5-0 (0-0) Kaszaper, 200 néző. V.: ifj. Suck. Ka­szaper: Bordás - Fodor, Kun (Halász), Brachna, Székely (Kőszegi), Takács, Marócsik, Varga (Serfőző), Szanda (Kiss), Szabó, Patyi. Edző: Sajtos Tibor. Pusztaföldvár Ökrös - Fülöp, Klem- bucz, Vokanics, Holecska, Kvak (Gö- böly), Nagy, Sinka (Fekete), Gulácsi, Szivák, Gyuricza. Edző: Nagy István. Az első félidő görcsös erőlködése után a kaszaperiek felpörgették a játé­kot és megérdemelten tartották otthon a három pontot. G.: Varga, Patyi, Szanda, Marócsik, Halász. Jó: Szanda (a mezőny legjobbja), Bordás, Kőszegi, Halász, Fo­dor, ill. Gulácsi, Szivák, Gyuricza. Sajtos Tibor - Az elején akadozott a csapatjátékunk, de a második félidőben sikerült ritmust váltanunk. Remek egyéni teljesítményeknek köszönhető­en hoztuk a mérkőzést. Nagy István: - Megérdemelt hazai győzelem. ■ S. T. KEVERMES-ELEK 1-2 (1-0) Kevermes, 300 néző. V.: Klmebucz. Kevermes: Szabó R. - Rung, Povázsai, László, Bauer, Orbán, Fodor, Kovács L., Lévai (Túrái), Bilibok, Lakatos. Edző: Lantos Zoltán. Elek: Takács - Kovács S., Kovács Zs., Korcsok, Tereszán, Márk, Kacsala (Szabó B.), Pintér, Bolyai (Bartalos), Ancsin, Abrudán fNegrea). Edző: Mikulás Mihály. Az első játékrész nagy kevermesi fö­lénnyel telt el, sorozatban hagyták ki a helyzeteket. A második félidő ugyanígy folytatódott, óriási lehetőségek marad­tak ki. Az ellenfél pedig a fiatal kevermesi csapat megingásait könyör­telenül kihasználta. A hazai együttes 1-1-nél 11-est hibázott G.: Bodor, ill. Kacsala, Pintér. Jó: Kovács, Bodor, Laka­tos, Bilibok, ill. Takács, Korcsok, Pintér, Negrea, Kacsala, Ancsin. Lantos Zoltán: - Az eredmény elle­nére is minden elismerésem a fiúknak, nagyon szép délutáni szórakozást nyúj­tottak közönségünknek. Mikulás Mi­hály: - A második félidőben jól játszott a csapat. Remélem, ez a győzelem len­dületet ad majd a gárdának. ■ L Z. Az Újkígyós együttese szabadnapját töltötte. A megyei III. osztály állása Északi csoport: 1. Gyula II. 3­­14-3 9 2. Kardos 3­­9-2 9 3. Kötegy. 2 1­8-3 7 4. Cs.száll. 2­i 8-4 6 5. Berény 1 1 í 5-5 4 6. Zsadány 1­2 6-6 3 7. Gerend. 1­2 6-8 3 8. Szarvas 1 2 3-8 l 9. Kétsopr. ­1 2 2-12 1 10. Gerla­3 2-12 0 Déli csoport: l.Kaszaper3­­17-0 9 2. Sámson 2 l- • 8-3 7 3.Mkháza 2­1 11-5 6 4. Nbhegy. 2 1 9-4 6 5. Újkígyós 1 í­6-2 4 6. D.egyház 1 i 1 3-3 4 7. Keverm. 1­1 3-3 3 8. Elek 1­1 2-2 3 9. P.fóldvár ­í 2 2-8 1 10. Kétegy.­3 1-14 0 11. Lökösh. ­­3 1-19 0 Következik. Szeptember 17., szom­bat Északi csoport Szarvasi LSZK- Mezőberény IL, 16.00, Gyula IL— Gerendás, 16.00, Kötegyán-Kardos-Ör- ménykút, 16.00 Zsadány-Gerla, 16.00. Déli csoport: Pusztaföldvár-Mezőko- vácsháza II., 16.00. Szeptember 18, va­sárnap. Északi csoport: Kétsoprony- Csárdaszáilás, 16.00. Déli csoport Lökös- háza-Nagybánhegyes, 16.00, Kétegyhá- za-Békéssámson, 16.00, Kevermes— Dombegyház, 16.00, Elek-Újkígyós, 16.00. Szabadnapos: Kaszaper. Mesterlövészek A Láncost megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság góllövőlistá­jának élmezőnye. 6 gólos: Hunya (Gyomaendrődi FC). 5 gólos: Boér (OMTK-Rákóczi), Zsóri, Podina (Battonya). 4 gólos: Tóth A., Barcsay (Méhkerék), Szántó (Vésztő), Werte (Gyomaendrődi FC), Putnoki (Battonya), CzakóL. (Dévaványa), EkkerA. (Sza­badkígyós). A BékésNet megyei U. osztályú labdarúgó-bajnokság góllövőlis­tájának élmezőnye. 7 gólos: Tóth Cs. (Füzesgyarmat), Sztratyinszki (Kamut). 6 gólos: Palyov (Csabacsüd), Botyánszki (Tarhos). 5 gólos: Tasi (Gádoros), Szebegyinszki (Csabacsüd). 4 gólos: Nouas (Békéscsabai MÁV), Nana (Gádoros), Novák (Füzesgyarmat). % FOTÓ: KISS ZOLTÁN