Békés Megyei Hírlap, 2005. szeptember (60. évfolyam, 204-229. szám)

2005-09-12 / 213. szám

SPORT BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP - 2005. SZEPTEMBER 12., HÉTFŐ Csak az Előre nyert a hét végén békés megyei i. osztályú labdarúgó-bajnokság Bánhegyesen diadalmaskodott a Szentandrás Dobi Róbert (világos mezben), a békéscsabaiak csatára csatázik a labdáért. A lila-fehérek továbbra is százszázalékosak az idei bajnokságban ■amsai Az NS Itt Alföld csoport állása: 1. Békéscsaba 5 - - 14- 4 15 2. K. halas 4 - 1 11- 5 12 3. Hmv.hely 3 2-8-2 11 4. T.gyötgye 3 1 - 7-3 10 5. Szolnok 3 - - 11- 1 9 6. Túrkeve 3 - 2 12- 9 9 7. Cegléd 2 2-5-2 8 8. Algyő 2-3 10- 8 6 9. Monor 2-2 6-6 6 10. Örkény 1-3 3-6 3 11. Dabas 1 - 3 3-8 3 12. Gyula 1 - 3 5-12 ~~ 3 13. Mezőtúr - 1 3 3-9 1 14. S.keresztúr - - 5 3-14 0 15. Szarvas - - 5 4-16 0 A labdarúgó NB III Állóid csoportjában következik. Szeptember 17., szombat Cegléd-Békéscsaba 1912 Előre SE, 16.00, Algyő-Szarvasi FC, 16.00, Túr­keve—Kiskunhalas, 16.00. Szeptember 18., vasárnap: Dabas—Gyulai Termál FC, 16.00, Spartacus-Rákóczifalva- Hódmezővásárhely, 16.00, Örkény- Kövite+Sarkadkeresztúr, 16.00, Tápió- györgye-Monor, 16.00. Szabadnapos: Mezőtúr. A megyei I. osztály állása: 1. Méhkerék 5 - - 13- 2 15 2. Mezőhegyes 5 - - 11- 1 15 3. Gyomae. FC 4 1 - 19-4 13 4. Vésztő 4 1 > 9-1 13 5. Battonya 4 - 1 18- 4 12 6. Dévaványa 3 119-6 10 7. Sz.kígyós 3 117-5 10 8. Bszt.andrás 3 • 2 10- 7 9 9. Mb.hegyes 2 2 1 11- 8 8 10. OMTK 2 1 2 10- 8 7 11. Mezóberény2 - 3 2-7 6 12. Kondoros 1 1 3 7-11 4 13. Erzsébeth. 1 - 4 6-13 3 14. GyVSE - 2 3 2-6 2 15. Békés - 1 4 1-7 1 16. Tótkomiós « 1 4 3-13 1 17. Mk.háza - - 5 3-18 0 18. Szeghalom - - 5 2-22 0 A Lancast megyei I. osztályú labdarú­gó-bajnokságban következik. Szep­tember 17., szombat BékésszeMlnd­rás-Dévaványa, 16.00, Szabadkí­gyós-Mezőhegyes, 16.00, Kondőrts- Vésztő, 16.00, Gyomaendrődi VSE- Battonya, 16.00, Mezőkovácsháza- Méhkerék, 16.00, Szeghalom-Békés, 16.00, Mezőberény-OMTK-Rákőczi, 16.00, Frühwald-Erzsébethely SE- Gyomaendrődi FC, 16.00. Szeptember 18., vasárnap: Magyarbánhegyes- GYÉ-mobil Tótkomlós, 16.00. Az olasz lab­darúgócsa­patok PIER­LUIGI COLL­INA visszaté­rését szeret­nék elérni. A sztárbíró reklámszerződése miatt vonult vissza. „Hagyják őt fütyülni!” - követelték az élvonalbeli klu­bok milánói találkozójuk után. Nyáron az olasz szövet­ség (FIGC) módosított sza­bályzatán, hogy a bírók szá­mára előírt 45 éves felső kor­határt elért Collina még egy idényen keresztül vezethes­sen mérkőzéséket. Ezután ki­derült, hogy a kopasz síp­mester reklámszerződést kö­tött az Opellel, amely többek között az AC Milan főszpon­zora. A FIGC ekkor felszólítot­ta Collinát, bontsa fel a meg­állapodást, de ő inkább a visz- szavonulás mellett döntött. A civil foglalkozására néz­ve adóügyi tanácsadó 1977- ben kezdett bíráskodni, 1991-ben került a Serie A-ba. Pályafutása során négy nagy döntőt vezetett: 1996- ban az atlantai olimpián, 1999-ben a Bajnokok Ligájá­ban, 2002-ben a világbajnok­ságon, tavaly pedig az UEFA- kupában dirigálta a finálét. SZARVASI FC-TÚRKEVE 1-4 (1-2) NB ni-as labdarúgómérkőzés, Szar­vas, 400 néző. V.: Galambosi. Szarvas: Balatoni - Darida N. (Kugyela B.), Bog­dán, Pákozdi, Terhes - Kiszel, Somogyi, Kis M., Csellár (Pozsár) — Darida R, Fekécs (Mátyus). Edző: Pauiik János. Túrkeve: Kiss - Tóth, Nagy, Debreczeni I. - Debreceni D., Ökrös (Sólyom), Bá­lint, Varga (Rónyai) — Kui, Lovas, Kun (Kormos). Edző: Csillag László. 17. perc: Kui futott el a jobb oldalon, beadása Kunt árván találta az ötösön, aki higgadtan a kapuba lőtt, 0-1. 38. perc: Kui egyedül vitte a labdát, a 16-os vonalánál szabálytalankodtak ve­le szemben, a megítélt szabadrúgást a sértett a bal alsó sarokba csavarta, 0-2. 45. perc: A 16-os jobb oldali sarkáról megítélt hazai szabadrúgásnál Bogdán kivárt, a védők kifutottak, és a mélység­ből érkező Kis M. beadását Fekécs a há­lóba bólintotta, 1—2. 50. perc: Ismét az örökmozgó Kui volt a főszereplő, bal oldali beadását Kun a hálóba pörgette, 1-3. 82. perc: A változatosság kedvéért is­mét Kui volt a főszereplő, és a megítélt szabadrúgást mintegy tizenhat méter­ről a jobb felső sarokba csavarta, ezzel beálh'tva a végeredményt, 1—4. A nyári lovas világtalálkozó után Krnács Mihály és csapata szinte újjáva­rázsolta a pályát. A vendégcsapat kez­dés után rögtön átvette a játék irányítá­sát és az első negyedóra végén egy igen szép összjáték után ajtó-ablak helyzet­ben meg is szerezték a vezetést. Az amúgy is sikerhiányban szenvedő haza­iakat ez megfogta. Bár a szünetig sike­rült szépíteni valamit az eredményen, és egy csatárcserével fel is javult a ha­zai csapat, de ezen a mérkőzésen a Kui, Kun csatárkettőssel nem boldogultak. A hazaiaknak is voltak lehetőségeik, de csak két kapufáig jutottak. Végered­ményben a tervszerűbben játszó ven­dégcsapat sikeresen távozott Szarvas­ról. Jő: Terhes, ill. Bálint, Kui, Kun. Paullk János: - Jobb csapattól kap­tunk ki, de a gólkülönbség túlzott. Csil­lag László: - Két év szarvasi sikertelen­ség után hoztuk a kötelező győzelmet. ■ Kepenyes György BÉKÉSCSABAI 1912 ELŐRE SE- ALGYŐ 2—1 (1-0) * Békéscsaba, Kórház utcai stadion, 1500 néző. V.: Vörös. Békéscsaba: Kollár T. - Laurinyecz P., Brlázs, Czipó Z., Ju­hász Gy. - Ferenczi, Czira (Szenti), Ju­hász P. (Lengyel), Nagy M. (Tóth-Kovács) - Okos, Dobi. Edző: Jakab Péter. Algyő: Dénes - Sümeghy, Krisztin (Lele), Kothencz, Krucsó - Juhász I. (Sebők), Varga F., Varga N., Daróczi L. (Vígh) - Krajczár, Retek. Edző: Lóczi István. 12. perc: Czira ragyogó mélységi passzával Ferenczi megiramodott a jobb szélen, betört a 16-osra, és a kitá­madó kapus mellett okosan középre gu­rított. Az érkező Nagy Máik öt méterről a hálóba pofozta a labdát, 1-0. 82. perc: Lengyel egy előreívelt lab­dát a védők mögé pöckölt, Okos hatal­mas lendülettel rásprintelt, utolérte a labdát, bevezette a 16-oson belülre, és a kapus mellett higgadtan a jobb sarokba gurított, 2-0. 85. perc A vendégek jobb oldalról vé­geztek el egy szögletet, amelyet Tóth- Kovács még bravúrral fejelt ki a kapu előteréből, a labda Sebők elé pattant, aki huszonkét méterről óriási gólt ragasz­tott a bal felső sarokba úgy, hogy a labda a felső lécről vágódott a hálóba, 2—1. Az Algyő határozottan kezdett, nem állt be védekezni, így az első tíz perc az övék volt. Ez idő alatt Kollárnak bravúr­ra is szüksége volt, illetve egy ízben a kapufa mentette meg a hazaiakat a gól­tól. Ezután feljött a Békéscsaba, szép akciókat vezetett, s ebből az egyik góllal végződött. Továbbra is megmaradt a li­la-fehérek fölénye, de az adódó lehetősé­gek sorra kimaradtak. A második félidő elejét a hazaiak nagyon megnyomták, és két óriási helyzet maradt ki a vendé­gek kapuja előtt. A kényszerű cserék megbontották kicsit a csapat játékát, és a második félidő hajrájában a vendég­csapat fölénybe került. Jókor jött tehát Okos gólja. Az Algyő ezután sem adta föl, három csatárral támadva két percen belül szépített, így nagyon izgalmasan alakult az utolsó hét perc a hosszabbítá­sokkal együtt. A békéscsabai csapat a nagy számú hazái közönség előtt ismét bebizonyította, hogy van szíve és tud küzdeni, s ez még az eredménnyel is párosult. Jő: Okos, Juhász P., Kollár, Brlázs, ill. Krucsó, Krajczár, Kothencz. JAKAB PÉTER: - Egy határozott és bátor játékot muta­tó Algyőt sikerült kétvállra fektet­nünk, nagyon örü­lök ennek az érté­kes három pont­nak. Lóczi István: - Sok sikert kívánok a szimpatikus békéscsabai csapatnak! Remélem, elérik céljukat, és sikerül a feljutás. ■ J. P. KÖVITE+SARKADKERESZTÚR— TÁPIÓGYÖRGYE 0-1 (0-0) Sarkadkeresztúr, 200 néző. V: Tóth. Sarkadkeresztúr: Cserháti - Mondrucz, Bányai R, Molnár, Répási (Tóth Z.) ­Bagi (Kiss N.), Karakas, Csúz, Kovács - Petruzsán, Zsoldos (Szabó" M.) Edző: Cserháti István. Tápiógyörgye: Ulviczki — Fehér, Csató J., Eszes, Miskolczi (Sza­bó D.) - Kiss Cs., Kiss A., Mohácsi (Se- rucza), Katona (Tóth Zs.) - Bese, Gömö- ri. Edző: Lódi László. 77. perc: A bal oldalon az alapvonalig levitt, majd középre beadott labdát Miskolczi az öt és felesen belülről a ka­puba lőtt, 0-1. Hajtós, pörgős mérkőzésen a hét kez­dő játékosa hiányát a hazai csapat ne­hezen tudja elviselni. Végül a hajrában egy hiba eldöntötte a három pont sor­sát. Jó: Mondrucz, Molnár, Csúz, Ko­vács, Cserháü, ill. Eszes, Csató J., Kiss A., Mohácsi, Miskolczi. Cserháti István: - Jelenlegi helyze­tünkben csak dicsérni tudom a csapa­tot, végig hittel, akarattal játszottunk a képzettebb vendégek ellen. Több kont­ratámadásból gólt szerezhettünk volna, de sajnos egy óriási védelmi hiba meg­pecsételte a sorsunkat. Lódi László: - A látottak alapján megérdemelt a győzel­münk. Minden idegenbeli sikernek nagy értéke van. ■ Bakucz Péter További eredmények: Hódmezővá­sárhely—Örkény 1—0. A Mezőtúr— Spartacus RSE Szolnok és a Monor— Cegléd mérkőzést később rendezik. Szabadnapos: Dabas. « « « GYOMAENDRŐDI FC-MEZŐKO- VÁCSHÁZA 7-1 (7-0) Lancast megyei L osztályú labdarú­gó-mérkőzés. Gyomaendrőd, gyomai pálya, 450 néző. V.: Benyovszki J. Gyomaendrőd: Szabó - Dobó (Nagy), Csikós, Dinya, Tímár, Werte, Szegedi (Osan), Karászi, Béla (Tanács), Toldi, Hunya. Edző: Zsombok Attila. Mezőko- vácsháza: Schwarcz — Szentiványi, Dumitriu, Széli, Zalai, Zábrák, Németh, Hedvig (Balázs), Bagyinszki (Bányik), Koncz (Mészáros), Bessenyei. Edző: Vá­gó Mihály. Az első játékrészben szellemesen, gólra törően futballozó gyomaiak szebb­nél szebb gólokkal szórakoztatták a kö­zönséget. G.: Werle a 7., a 41, Hunya a 9., Tímár a 12., Bela a 15., Osan a 25., a 31., ill. Szenüványi (11-esből) a 83. percben. Jó: Werle, Dinya, Dobó, ill. Szentiványi. Zsombok Attila: - Az első félidőben eldöntötte mérkőzést a csapat, a máso­dikban már a következő fordulóra ké­szültünk. Sipos Károly pályaedző: - Amíg Kovácsházán a diszkó előrébb va­ló, mint a futball, addig ilyen eredmény születik. ■ Szabados Ferenc BATTONYA—FRÜHWALD- ERZSÉBETHELY SE 4-1 (1-1) Battonya, 300 néző. V.: Laurovics. Battonya: Szőke - Szabó, Lovász, Géczi, Számfira (Nedelea), Putnoki, Árgyelán, Kovács, Podina, Turbucz, Zsóri (Czakó). Edző: Ólei Dezső. Frühwald-Erzsébet­hely: Nagy - Laurinyecz, Mázán (Schneider), Pájer, Szűcs, Zsilák, Hor­váth, Jantyik (Váradi), Szilágyi (Bor­bély), Friderikusz, Vandlik. Edző: Pász­tor József. Közepes színvonalú mérkőzésen a rutinosabb Battonya megérdemelten győzte le a sportszerűen küzdő ellenfe­lét. G.: Géczi a 13., a 79., Putnoki a 48., Podina a 86., ill. Vandlik a 28. percben. Jó: Géczi, Putnoki, Árgyelán, Turbucz, Podina, ill. Laurinyecz, Szűcs, Zsilák, Vandlik. Ölei Dezső: - A második félidő alap­ján megérdemelten nyertünk. Pásztor Józsefi - Az első félidőben még parti­ban voltunk, a másodikban mutatott já­tékával megérdemelten győzött a hazai csapat. ■ Lukács István VÉSZTŐ-GYOMAENDRŐDI VSE 1-1 (1-0) Vésztő, 270 néző. V.: Szabó S. Vésztő: Kiss - Pál, Keresztesi, Rábai, Jánosi, Litauszki, Lázár (Szombati), Czinanó, Szántó (Turbucz), Bakos, Papp. Edző: Hanyecz János. Gyomaendrőd: Hanyecz — Ulvrin, Démusz, Alt, Tímár, Gellai, Kurilla, Hornok (Tóth), Csejtei, Farkasinszki (Pintér), Kővágó (Bein- schróth). Szakmai vezető: Pelyva Mik­lós. Az első játékrész nagy vésztői fólény- nyel telt el, sorozatban hagyták ki a helyzeteket, csak az utolsó percekben sikerült vezetést szerezniük. A folytatás is hasonló volt, azzal a különbséggel, hogy a gyomaendrődiek játéka feljavult. Kiállítva: Tóth (második sárga lap után) a 84. percben. G.: Szántó a 44., ill. Tóth a 48. percben. Jó: Kiss, Keresztesi, Czinanó, Szántó, ill. Hanyecz, Démusz, Tímár, Gellai. Hanyecz János: - A sok helyzetet nemcsak kidolgozni, hanem kihasznál­ni is kell, így igazságos a döntetlen. Pelyva Miklós: - Sajnálom, hogy az endrődi közönség ezt a hozzáállást és játékot nem láthatta. ■ Buzgány József MEZŐHEGYES-KONDOROS 4-0 (1-0) Mezőhegyes, 150 néző. V.: Kormá­nyos. Mezőhegyes: Jakab - Fazekas, Gróf, Fekete, Kovács, Gál (Szatmári G.), Varga, Zsoldi, Horváth (Csizmadia), Szabó (Ács), Berki. Edző: Mákos Árpád. Kondoros: Stumpf - Kerekes (Csicsely), Vajgely (Römer), Sárosi, Kasik, Zöldi, Palyusik (Tóth), Medvegy, Ancsin, Pusztai, Kéri. Edző: Somogyi János. A mérkőzés egyperces gyászszünet­tel kezdődött, az elhunyt Farkas Pál, egykori mezőhegyesi játékos emlékére. A pályán csak egy csapat volt, a Mező­hegyes. Az eredmény a vendégekre nézve hízelgő. G.: Horváth a 42., Acs a 48., a 74., Csizmadia a 80. percben. Jó: Gróf, Varga, Ács, Horváth, ill. Stumpf, Zöldi. Mákos Árpád: - Morálisan, fizikáli­sán és játékban is felülmúltuk mai el­lenfelünket, annak ellenére, hogy hely­zeteinknek csak töredékét használtuk ki. Somogyi János: - A második beka­pott gól után teljesen szétesett a csapa­tom a nagyon jól játszó hazaiak eüen. Csak kapusunknak köszönhetjük, hogy elkerültük a még nagyobb arányú vere­séget. ■ Perlaki János DÉVAVÁNYA-SZABADKÍGYÓS 1-0 (0-0) Dévaványa, 300 néző. V.: Czirbuly. Dévaványa: Papp - Ilyés, Pálfi, Kovács Zs., Zeller, Kálmán, Pesztránszki (Bor­bíró), Adamecz, Czakó I., Nagy R. (Szi­tás), Takács (Varjú). Edző: Bogya Elem­ér. Szabadkígyós: Varró - Bánfi R., Bozsó F. (Bozsó A.), Bozsó Z., Bánfi A., Kiss, Ekker G., Benyovszki, Tóth (Sza­bó), Ekker A., Kovács P. Edző: Kiss Lász­ló, Ekker Attila. Szikrázóan kemény, elszabadult in­dulatokkal tarkított mérkőzésen a dévaványaiak nagy küzdelemben, némi szerencsével szerezték meg a győzel­met. Kiállítva: Kálmán (sípszó után el­rúgta a labdát) a 75., ill. Ekker G. (szán­dékos rúgásért) a 24., Benyovszki (a já­tékvezető megsértéséért) a 88. percben. G.: Adamecz a 72. percben. Jó: Zeller, Kovács Zs., Papp, Adamecz, Czakó L, illí Kovács P., Tóth, Ekker A., Bozsó A. Bogya Elemér: - Küzdelmes, döntet- lenszagú mérkőzésen egy kis szeren­csével tudtuk hozni a találkozót. Kiss László, Ekker Attila: - Minden elisme­résem a hazai csapatnak, százszázalé­kos volt a helyzetkihasználásuk. ■ Vass József BÉKÉS-MEZŐBERÉNY 0-1 (0-1) Békés,, 300 néző. V.: Dajka. Bék&: Kollár - Ács, Sándor, Kubik Cs., Balogh (Pősze), Szűcs Zs., Kubik R. (Czinanó A.), Tolnai, Vadas, Kerepeczki (Czinanó E.j, Kovács. Edző: Szaryas András. Mezőberény: Barabás — Bereczki, Sajben (Pántya), Bodnár, Lakatos, Gidófalvi, Bokor (Kiss), Fejes (Nyeste), Wagner, Benyovszki, Szűcs Z. Játékos edző: Barabás István. A Békés a mérkőzés kezdetétől fogva magához ragadta a játék irányítását, az első két percben két óriási gólszerzési lehetősége volt. A folytatásban a vendé­gek egy szabadrúgás után gólt szerez­tek, a békésiek erejéből pedig csak meddő mezőnyfölényre futotta. G.: Wag­ner a 10. percben. Jó: Ács, Sándor, ill. Lakatos, Gidófalvi, Wagner, Benyovszki. Szarvas András: - A mérkőzésein­ken hiába irányítjuk mi a játékot, ha fi­gyelmetlenségekből az ellenfelek sze­reznek gólt. Hátrányban már nem tud­juk azt nyújtani, amit valójában tu­dunk. Barabás István: - Kellett, mint egy falat kenyér. ■ Sz. A. GYÉ-MOBIL TÓTKOMLÓS—OMTK- RÁKÓCZI VASAS 0-5 (0-2) Tótkomiós, 200 néző. V.: Bálint. Gyé- Mobll Tótkomlós: Schwarcz - Maglóczki, Bányik, Krátky, Dávid, Csenki (Bugyinszki), Karasz (Horváth), Papp, Fülöp, Kaliska (Czollner), Elek. Edző: Krátky János. OMTK-Rákóczi: Szabó - Boér (Havancsák), Debreczeni, Mátyus, Boros, Kánya, Baranyai, Skorka (Széli), Szántó (Nagy), Lövei, Pásztor. Edző: Kvasznovszky József. Egyperces néma megemlékezéssel kezdődött a mérkőzés, Fejes Mihályra, a tótkomlósiak egykori játékosára emlé­keztek. A két csapat rangadóján a sok­kal többet támadó OMTK-Rákóczi meg­érdemelten győzött. G.: Lövei a 2., Boér a 25., az 51., a 70., Baranyai az 56. perc­ben. Jő: Schwarcz, Bányik, Papp, ill. Debreczeni, Boros, Kánya, Skorka, Boér, Lövei. Krátky János: - Az ellenfél szétfutott minket, és ilyen arányban is megérde­melten nyert. Én levonom a konzekven­ciát, remélem, mások is azt teszik. Kvasznovszky Józsefi Vérzik a szívem egykori csapatomért, de most az volt a dolgom, hogy győzelemre vezessem je­lenlegi együttesemet. ■ Tóth B. István MÉHKERÉK-SZEGHALOM 4-0 (1-0) Méhkerék, 280 néző. V.: Rácz A. Méhkerék: Szabó - Lukucz, Berényi, Uhrin, Janis (Komlósi), Bondár, Gajd­ács, Semjéni (Martyin), Cziczeri (Csotye), Barcsay, Tóth. Edző: Balogh István. Szeghalom: Komáromi - Zsigovics, Elek, Simon, Zsombok K., Boruzs (Kincses), Hajdú (Pálinkás), Vá­mos, Komróczki, Sáfián, Bihari. Edző: ifj. Zsombok János. A mérkőzés folyamán mindvégig a hazai csapat irányított, míg a vendégek a mezőnyben küzdöttek, de a kapura veszélytelenül. G.: Tóth a 20., Bondár az 58., Uhrin a 68., Barcsay a 85. percben. Jó: Lukucz, Uhrin, Berényi, Tóth, Gajd­ács, ill. Sáflán, Simon. Balogh István: — Nehezen lendül­tünk Játékba, de végül biztosan győz­tünk. Ifj. Zsombok János: - Megint le­játszottunk egy olyan meccset, amikor nem rúgtunk kapura. Ami pedig az öl­tözőben történt, az már nem a fútballról szól. ■ Árgyelán Mihály MAGYARBÁNHEGYES- BÉKÉSSZENTANDRÁS 1-2 (0-2) Magyarbánhegyes, 350 néző. V.: Rácz Zs. Magyarbánhegyes: Jambrik - Vágási (Lévai), Bozsár, Evanics, Balogh, Pusztai, Sajben, ifj. Turcsek, Papp, Málik, Cseke. Edző: Turcsek Zoltán. Békésszentandrás: Petrás - Melian (Bordács), Galáth, Benkó, Csipái (Faze­kas), Gugolya, Bobvos, Sinka, Bakró, Virágh, Steigler (Kajtár). Edző: Varga László. A vendégcsapat első félidőben lőtt góljaival nehéz helyzetbe hozta a hazai­akat, akik a szó szoros értelmében vé­gigtámadták az egész mérkőzést, de csak öt kapufáig jutottak, így a vereség elkerülhetetlen volt. Kiállítva: Benkó (a partjelző megsértéséért) a 78. percben. G.: Málik a 78., ill. Bakró a 3., a 21. perc­ben. Jó: Balogh, Sajben, Papp, Evanics, ill. Petrás (a mezőny legjobbja), Bakró, Virágh, Gugolya, Melian. Turcsek Zoltán: - Hiába játszottunk végig nyomasztó mezőnyfölényben, vagy a jól védő kapus, vagy a kapufa - amiből ötöt is lőttünk -, hárítani tudott. Varga László: - Talán összeállt a csapat, ha szerencsével is, de győztesen kerül­tünk ki Bánhegyesről. ■ Fejes Mihály Ifjúsági: Gyomaendrődi FC-Me-ző- kovácsháza 5-0, Battonya-Frühwald- Erzsébethely SE 2-4, Vésztő-Gyoma- endrődi VSÉ 0—3, Mezőhegyes—Kondo­ros 5-2, Dévaványa-Szabadkígyós 0- 2, Békés-Mezőberény 2-2, Gyé-Mobil Tótkomlós-OMTK-Rákóczi Vasas 2-0, Méhkerék-Szeghalom 1-2, Magyar­bánhegyes-Békésszentandrás 1—4. i FOTÓ: LEHOCZKY PÉTER