Békés Megyei Hírlap, 2005. augusztus (60. évfolyam, 178-203. szám)

2005-08-22 / 195. szám

# 2005. AUGUSZTUS 22., HÉTFŐ - BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP SPORT 15 rnmmMm A labdarúgó Borsodi Liga 3. fordulójá­nak eredményei: REAC-Újpest FC 2-3, Tatabánva-NABI Kaposvár 1-0, FC Sop- ron-ZTE FC 0-1, Pécsi MFC-Győri ETO FC 0-1, DVSC-MTK Budapest 2-2, Fe- rencváros-Pápa 3-3. Az FC Fehérvár- Budapest Honvéd és a Vasas—Diósgyőr találkozó lapzártakor tartott. Az állás: 1. MTK 2 i 6­3 7 2. Újpest 2 i ­6­4 7 3. Győr 2 i ­5­3 7 4. ZTE 2 i 5­2 ó 5. Honvéd 1 i 4­2 4 6. DVSC 1 i 4­3 4 7. Sopron 1 i i 3­3 4 8. Tatabánya 1 i i 2­4 4 9. Diósgyőr 1- i 1­1 3 Fehérvár 1- i 1— 1 3 11. Pécs 1- 2 2­4 3 12. Pápa 2 1 5­ó 2 13. Vasas 1 1 3­4 I 14. REAC 1 2 5­7 1 15. FTC 1 2 4­7 1 16. Kaposvár- 2 1­3 A 2. fordulóból elhalasztott Kaposvár— Debrecen találkozót későbbi időpontban rendezik. Az NBII Keleti csoport állása: 1. Budafok 2 1 7­1 7 2. Makó 2 1 5­3 7 3. Bocs 2 1 5­5 6 4. Vác 1 2 7­5 5 5. B.lórántháza 1 2 4­2 5 6. Orosháza 1 1 5­3 4 7. Soroksár 1 1 4­2 4 8. Szolnok 1 1 1 7­6 4 9. Kecskemét 1 1 1 5­5 4 10. Nyíregyháza 1 1 1 3­4 4 11. Jászapáti 1 2 5­6 3 12. K.barcika 1 1 2­3 1 13. Vecsés 1 2 3­7 1 14. ESMTK 1 2 2­6 1 15. Karcag­­3 3­9­Vasárnap játszották: Erzsébeti SMTK- Vecsés 1-1. Az NB n-es labdarúgó-bajnokság Keleti csoportjában következik. Augusztus 26., péntek: Vác-Orosháza, 17.30. Au­gusztus 27., szombat: Szolnok-Baktaló- rántháza, 17.30, Nyíregyháza—Bocs, 17.30, Kecskemét—Soroksár, 17.30, Ve- csés-Karcag, 17.30. Augusztus 28., va­sárnap: Jászapáti-Kazincbarcika, 17.30, Makó-Budafok, 17.30. Szabadnapos az ESMTK. Az NB m Alföld csoport állása: 1. Békéscsaba 2 7­1 6 Spartacus-RSE2 7­1 6 3. Hmv.hely 2- ­6­1 6 4. K.halas 2 5­1 6 5. Cegléd 1 3­2 4 6. Algyő 1 3­1 3 7. T.györgye 1 2­1 3 8. Monor 1 3­3 3 9. Túrkeve 1 5­6 3 10. Mezőtúr 1 1­4 1 •Ili bahas • 2 2" 4 12.■jerkén,)*' m, A 1­3 13. Szarvas­2 1— 6 S.keresztúr- 2 1­6 15. Gyula 2 0^ 7 Az NB m-as labdarúgó-bajnokság Alföld csoportjában következik. Augusztus 27., szombat: Békéscsaba 1912 Előre SE-Kiskunhalasi FC, 19.00, Monori SE- Túrkeve VSE, 17.00, Kövite+Sarkadke- resztúri SE-Algyői SK, 17.00, Mezőtúri AFC—Tápiógyörgye, 17.00, Gyula Termál FC-Szarvasi FC, 17.00. Augusztus 28., vasárnap: Hódmezővásárhelyi FC— Ceglédi VSE, 17.00, FC Dabas-örkény, 17.00. A Spartacus-RSE, Szolnok szabad­napos. A megyei I. osztály állása: í. Vésztő 2 5­0 6 2. Mezőhegyes 2 5­1 6 3. Méhkerék 2 5­2 ó 4. Szabadkígyós 2 4­2 6 5. M.bánhegyes 1 5­2 4 6. Gyomae. FC 1 4­2 4 7. Dévaványa 1 7­6 3 8. Kondoros 1 4­3 3 9. B.szentandrás 1 3­3 3 Battonya 1 3­3 3 11. Erzsébethely 1 5­7 3 12. Mezőberény 1 1­3 3 13. OMTK-R. 1 4­5 1 14. Gyomae. VSE ­1 1­3 1 15. Tótkomlós- 2 2­4 0 16. M.kovácsháza ­- 2 2­6 0 17. Békés- 2 1­5 0 Szeghalom- 2 1­5 0 A Lan cast megyei I. osztályú labdarúgó- bajnokságban következik. Augusztus 27., szombat: Gyomaendrődi FC-Mező- berény, 17.30, Battonya-Szeghalom, 17.30, Vésztő-Mezőkovácsháza, 17.30, Mezőhegyes-Erzsébethely SE, 17.30, Dé- vaványa-Gyomaendrődi VSE, 17.30, Bé- késszentandrás-Szabadkígyós, 17.30. Augusztus 28., vasárnap: Tótkomlós- Békés, 17.30, Méhkerék-OMTK-Rákóczi Vasas, 17.30, Magyarbánhegyes-Kondo- ros, 17.30. A 33. heti eredmények: 1. REAC-Újpest 2-3 2 2. Sopron-ZTE 0-1 2 3. FTC-Pápa 3-3 X 4. Vasas-Diósgyőr lapzártakor tartott 5. Manchester U.-Aston V. 1-0 1 6. Birming.-Manchester C. 1-2 2 7. Blackburn—Fulham 2-1 1 8. Charlton-Wigan 1-0 1 9. Liverpool-Sunderland 1-0 1 10. Newcastle-West Ham 0-0 X 11. Tottenham-Middlesbr. 2-0 1 12. W. Bromwich-Portsmouth 2-1 1 13. Bolton-Everton Plusz egy mérkőzés: 0-i 2 14. Chelsea-Arsenal 1-0 1 A csabaiak győztek a rangadón labdarúgás A Vésztő állt a megyei I. osztály tabellájának élére SZARVASI FC—BÉKÉSCSABAI 1912 ELŐRE SE 1-4 (1-2) NB m-as labdarúgó-mérkőzés. Szar­vas, 800 néző. V.: Németh. Szarvas: Ba­latoni - Darida N., Pákozdi, Darida Zs., Kiss - Darida P., Bogdán, Somogyi, Fe- kécs (Fehér) - Klimaj, Mátyus (Légrádi). Edző: Paulik János. Békéscsa­ba: Kollár - Ferenczi (Varga M.), Brlázs, Czipó Z., Juhász Gy. - Okos, Szenti, Ju­hász P. (Czira), Nagy M. (Laurinyecz P.) - Göblyös, Dobi. Edző: Jakab Péter. 8. perc: Juhász P. a félpálya közepé­ről, jobbról az ötös túlsó sarkára ívelte a labdát, leghamarabb Nagy M. eszmélt és a hálóba fejelt, 0—1. 31. perc: Mátyus futott el a jobb olda­lon, beadása átszállt a védőkön, balról Klimaj jókor érkezett és a hálóba lőtt, 1-1. 32. perc: míg a hazaiak ünnepeltek, addig Brlázs a szabadon álló Okos elé játszott, aki a jobb összekötő helyéről a kapu közepébe lőtt, 1—2. 56. perc: ismét Okos volt a főszerep­lő, pontos labdát küldött Nagy M. elé, aki háromra növelte a vendégek góljai­nak számát, 1-3. 60. perc: egy ütközés után Somogyi megkapta a második sárga lapját és ki­állították. 93. perc: az egymásra váró hazai vé­dők között Szenti jól eltalált lövése ép­pen Göblyös elé pattant, aki beállította a végeredményt, 1—4. Szép számú publikum előtt kezdő­dött a mérkőzés és a Békéscsaba rögtön magához ragadta a kezdeményezést. Az ötödik percben már a harmadik szögle­tüket lőtték. A nyolcadik percben egy szép fejesgóllal a vendégek megszerez­ték a vezetést és ez megnyugtatta őket, a hazaiakat pedig megfogta. Az egyenlí­tő gól után is a vendégek ébredtek ha­marabb és rögtön előnyhöz jutottak. Fordulás után a Szarvasnak volt nyolc­tíz jelentősebb perce, de a vendégek ezt hősies védekezéssel állták. A mérkőzés a 60. percben dőlt el, a Békéscsaba rendkívül okosan, bajnokesélyeshez méltóan játszott, de a hazaiaknak is vol­tak szép megmozdulásai. Jó: Pákozdi, Darida P., Klimaj, ill. Brlázs, Szenti, Nagy M., Dobi. PauUk János: - A jól játszó Békéscsa­ba ellen elkerülhető gólokkal kaptunk ki. Jakab Péter. - A Szarvas meglepően jól játszott, de nekünk sikerült jókor gó­lokat, |üni.,,FnpfiK/)laPÍán megérdemel­ten nyertünk. ■ Kepenyes György TÚRKEVE—KÖVITE+SARKADKE- RESZTÚR 4-1 (O-O) Mezőtúr, 150 néző. V.: Fazekas. Túr- keve: Kiss - Bálint, S. Nagy, Debreczeni I., Kui - Sólyom, Kormos (Rónyai), Tóth, Lovas (Debreczeni D.) - Ökrös, Bállá (Kun). Edző: Csillag László. Sarkad-ke- resztúr: Cserháti - Molnár, Bányai P., Erdei, Bab (Mondrucz) — Bagi, Karakas (Répási), Kovács, Szabó (Kora) - Petruzsán, Zsoldos. Edző: Cserháti Ist­ván. 30. perc: Balogh a bírói közreműkö­dést kritizálta, ezért a játékvezető a kis- padról kiállította. 61. perc: Petruzsán középre ívelte a labdát, Kovács öt méterről a kapuba he­lyezte, 0-1. 62. perc: egy kis szöglet elvégzése után Kormos beívelte a labdát, Szabó a saját kapujába csúsztatta, öngól, 1—1. 76. perc: egy előreívelt labda átpat­tant a védőn és Debreceni D. 11 méter­ről a kapuba gurította, 2-1. 88. perc: egy előre ívelt labdából Kui nagy erővel a jobb alsó sarokba lőtt, 3— 1. 90. perc: egy középre adott labdát Bá­lint nyolc méterről a kapuba helyezte, 4— 1. Az erősen tartalékos Keresztúr küz­dött, de a jelentősen támogatott Túrke- vével nem bírt. Jő: Kui, Kun, Debreczeni D., ill. Bányai P., Kovács. Csillag László: - Nehezen őröltük fel a lelkesen játszó vendégek védelmét, de azért megérdemelten nyertünk. Cser­háti István: - Nyolcvan percig egyenlő partnerek voltunk, a végén sikerült mindent elrontani. ■ B. I. GYULAI TERMÁL FC-SPARTACUS- RSE SZOLNOK 0-4 (0-2) Gyula, 250 néző. V.: Gera. Gyula: Steigerwald - Cseke, Marczis, Tereny (Szelei), ütött (Kertész) - Pap, Tamási, Gonda, Tóth (Békési) - Dobray - Kis- Szabó. Edző: Szabó Attila. RSE Szolnok: Bak - Lippai, Boda, Luca (Pataki), Sár­kány - Fedor (Kővári), Horváth, Ruskó, Őz - Fülöp (Zakar), Kohári. Edző: Gö- möri Béla. 11. perc: Ótott jobbal Ruskó elé tálalt, aki megköszönte és 12 méterről a háló­ba bombázott, 0-1. 14. perc: szöglet után kipattanó lab­dát az elalvó védőket megelőzve Sár­kány 16 méterről a léc alá vágta, 0-2. 56. perc: Őzt Gonda lerántotta a ló­oson belül, a büntetőt Ruskó a jobb sa­rokba lőtte, 0-3. 85. perc: Lippai bal oldalról beadott és Zakar a hálóba bólintott, 0-4. Bátran kezdtek a vendégek, de nem lehetett panasz a hazaiakra sem a 11. percig. Egy védelmi hibát és egy szöglet utáni figyelmetlenséget kihasználva két góllal elhúztak a rákóczifalviak. A gyulaiak észbe kaptak, gólhelyzeteket alakítottak ki, de eredménytelenek vol­tak, miközben a vendégek is veszélyez­tettek. Szünet utáni kényszerű cserék nem lendítettek a gyulaiakon, s a beka­pott harmadik gól után csak Steigerwaldnak köszönhető, hogy nem szenvedtek katasztrofális vereséget. Jó: Steigerwald, Cseke, Dobray, ill. Bak, Boda, Horváth, Ruskó, Kohári. Szabó Attila: - Ma ennyit tudtunk, az elvégzett munka alapján sokkal több­re számítottam. Gömöri Béla: - Végig irányítottuk a meccset, egy nagy jövő előtt álló, szimpatikus csapatot sikerült legyőznünk. ■ Oláh Ferenc AZ ÖRKÉNY A HÉT VÉGÉN SZABAD­NAPOS VOLT. További eredmények: Tápiógyör gye—Dabas 2-1, Cegléd-Mezőtúr 1-1, Algyő-Hódmezővásárhely 0-1, Kis- kunhalas-Monor 3-1. JNMJ KONDOROS-BÉKÉSSZENTANDRÁS 3-1 (1-0) Lancast megyei L osztályú labdarú­gó-mérkőzés. Kondoros, 300 néző. V.: Kucsora. Kondoros: Stumpf - Kerekes, Vajgely, Sárosi, Ancsin, Zöldi, Palyusik (Csicsely), Medvegy, Pusztai, Kéri (Kasik P.), Dian (Römer). Edző: Somogyi János. Békésszentandrás: Petrás - Galáth, Melian, Chlebik (Steigler), Ban­kó, Gugolya, Kajtár (Bobvos F.), Sinka (Fazekas), Bakró, Virág, Bordács. Edző: Varga László. Az első félidő kiegyenlített játéka után a kondorosiak felőrölték a 11-est is hibázó békésszentandrásiakat és meg­érdemelt győzelmet arattak a néhol ke­mény belemenésekkel tarkított mérkő­zésen. Kiállítva: Bankó (második sárga lap után) a 80. percben. G.: Zöldi a 43., Römer a 60., Pusztai a 83., ill. Bobvos F. a óó. percben. Jó: Zöldi, Medvegy, Römer, Vajgely, ill. Bakró, Bordács, Galáth. Somogyi János: - Első félidei nagyon gyenge játékunknak köszönhetően, egy szoros mérkőzésen kis szerencsével megérdemelten nyertünk. Varga Lász­ló: A mérkőzést mi vesztettük el, de ebben talán a játékvezető Is segített. A harmadik hazai gól előtt ugyanis ne­künk járt volna tizenegyes Bakró szán­dékos lerágásáért, de az ellentámadás­ból a hazaiak értek el gólt. ■ Jankovics László GYOMAENDRŐDI VSE—MAGYAR- BÁNHEGYES 1-1 (1-0) Gyomaendrőd, endrődi pálya, 300 néző. V: Dajka. Gyomaendród: Hanyecz — Uhrin, Démusz, Alt, Tímár, Nagy, Kurilla Z. (Tóth), Hornok (Beinschróth), Csejtei, Cellái, Lipták (Kővágó). Edző: Pelyva Miklós. Magyarbánhegyes: Jambrik - Szabó, Bozsár (Evanics), Fe­jes, Balogh, Pusztai, Sajben, Kurilla T., Turcsek (Papp), Málik, Cseke. Edző: Turcsek Zoltán. Az első játékrészben a fiatal hazai gárda meglepte vendégét. A gólon kívül számtalan helyzetet, kapufát lőtt és egy meg nem adott tizenegyes is arra utalt, hogy jelentős előnyre tesz szert. Szünet után kiegyenlített játék folyt, mindkét kapu előtt adódtak helyzetek. Végül is egy hazai helyzet utáni kon-tratáma- dásból egyenlített a Bánhegyes. G.: Lip­ták a 4., ill. Kurilla T. a 70. percben. Jé: Démusz, Tímár, Kurilla Z., Cellái, ill. lambrik, Sajben, Kurilla T., Cseke. Pelyva Miklós: - Rengeteg helyzetet hagytunk ki, ugyanakkor az ellenfél is időnként nyomás alatt tartotta kapun­kat. Igazságosnak tartom a döntetlent. Turcsek Zoltán: - Tompán és akarat­gyengén játszottunk, így meg kellett elégednünk az egy ponttal. ■ V.I. MEZŐKOVÁCSHÁZA- MEZŐHEGYES 0-2 (O-O) Mezőkovácsháza, 200 néző. V.: Sala­mon. Mezőkovácsháza: Vígh - Szűcs (Mészáros), Dumitriu, Balázs, Pócsik, Zábrák, Németh, Hedvig (Bányik), Bes­senyei N., Bagyinszki, Bessenyei K. (Za­lai). Edző: Vágó Mihály. Mezőhegyes: Ja­kab - Fazekas, Gróf, Fekete, Kovács, Gál (Halász), Varga, Kertmegi (Csizma­dia), Horváth (Zsótész), Szatmári, Ács. Edző: Mákos Árpád. Az eredmény nem tükrözi hűen a lá­tottakat. A kiállításig egyenlő erők küz­delme folyt a pályán, sőt a mezőkovács- háziaknak több gólszerzési lehetőségük adódott, mint a mezőhegyesieknek. Ki­állítva: Bessenyei N. (szövegért) a 75. percben. G.: Varga a 75., Ács a 85. perc­ben. Jő: Dumitriu, Vígh, Pócsik, Né­meth, Bagyinszki, ill. Kertmegi, Gál, Varga, Ács, Szatmári, Kovács. Vágó Mihály: — A kritikán aluli já­tékvezetés rányomta béllyegét a mérkő­zésre. A jó erőkből álló Mezőhegyesnek nem lett volna szüksége a segítségre. Fiatal csapatunk nagy lelkesedéssel és akarással küzdött, de ez most ennyire volt elég. Mákos Árpád: - Az első'félidő gyenge produkciója után a másodikban valamelyest magunkra találtunk. A ki­hagyott tizenegyes ellenére lelkes szur­kolóink támogatásával mégis megsze­reztük a győzelmet. ■ Szabó Lajos SZEGHALOM-VÉSZTŐ 0-2 (0-1) Szeghalom, 450 néző. V.: Dumitru (romániai). Szeghalom: Komáromi - Nagy (Pálinkás), Zsigovics, Simon (Elek S.), Zsombok K., Boruzs, Hajdú, Vámos, Komróczki, Sáfián 1., Bihari. Edző: ifj. Zsombok lános. Vésztő: Kiss - Lázár (Sinka), Rábai, Szántó, Litauszki, Jáno­si, Turbucz (Szombati), Keresztesi, Papp, Pál, Czinanó (Szőke). Edző: Ha­nyecz János. A végig mezőnyfölényben futballozó vésztőiek magabiztos játékkal teljesen megérdemelten söpörték be a három pontot a nagyon gyenge napot kifogó szeghalmiakkal szemben. G.: Szántó a 12., Turbucz a 78. percben. Jó: Komáro­mi, ill. Szántó, Litauszki, Turbucz, Papp. IQ. Zsombok János: - Egy pozitívu­ma volt a mérkőzésnek, hogy játékosa­ink megláthatták, miként kell a labda­rúgást alázattal szolgálni. Teljesen meg­érdemelt vendégsiker született. Ha­nyecz János: - Megérdemelten nyer­tünk, taktikusan és fegyelmezetten ját­szottunk. ■ Zsombok János BÉKÉS-MÉHKERÉK 1-3 (1-1) Békés, 300 néző. V.: Fehér. Békés: Kollár - Ács, Sándor, Edu, Szűcs (Kubik R.), Kovács (Balogh 0.), Vadas, Tolnai, Pősze, Marik, Kerepeczki (Kubik Cs.). Edző: Szarvas András. Méhkerék: Patka - Lukucz, Berényi, Martyin (Uh­rin), Janis, Semjéni, Gajdács, Kom-lósi, Csicsely, Barcsay, Tóth A. Edző: Balogh István. Az első félidőben a békésiek meddő mezőnyfölényben játszottak. A máso­dikban iramos és változatos csata ala­kult ki, a vendégek végül jó helyzetki­használásuknak köszönhetően meg­nyerték a mérkőzést. G.: Szűcs a 34., ill. Barcsay a 33., az 55., lanis a 88. perc­ben. Jó: Sándor, ill. Patka, Lukucz, Janis, Gajdács, Barcsay. Szarvas András: - A mérkőzés túl­nyomó részében mi irányítottuk a játé­kot, de a góllövéssel továbbra is hadilá­bon állunk. Balogh István: - Egy jó ké­pességű Békést sikerült otthonában kétvállra fektetni. Csapatom harcosan, gól ratörően játszott. ■ Sz. A. MEZŐBERÉNY-BATTONYA 1-0 (O-O) Mezőberény, 250 néző. V.: Sáfián. Mezőberény: Barabás - Bereczki, Kiss Z. (Gál), Bondár, Sajben (Vári), Lakatos, Gidófalvi, Bokor, Fejes, Wagner (Pán- tya), Szűcs. Játékos edző: Barabás Ist­ván. Battonya: Szőke - Oláh, Lovász (Kiss R.), Géczi, Számfira, Putnoki, Árgyelán, Czakó, Kiss B., Turbucz, Zsóri. Edző: Ölei Dezső. Küzdelmes mérkőzésen a hazai csa­pat jobban akarta a győzelmet és egy remek góllal eldöntötte a három pont sorsát. G.: Vári a 70. percben. Jó: Berecz­ki, Bondár, Barabás, ill. Turbucz, Szőke. Barabás István: - Nehéz mérkőzésen a második félidőben jobban akartuk a győzelmet, ami be is jött. Ölel Dezső: - Döntetlen szagú mérkőzésen szeren­csés góllal nyert a hazai csapat. ■ Schupkégel Ádám FRÜHWALD-ERZSÉBETHELY SE- DÉVAVÁNYA 4-3 (2-1) Békéscsaba, Besenyei utcai pálya, 390 néző. V: Kepka. Erzsébethely: Nagy G. - Szűcs, Laurinyecz, Mázán, Pájer, Jantyik, Zsilák, Miklya, Frideri- kusz (Borbély), Váradi (Vandlik, Kato­na), Horváth. Edző: Pásztor József. Dé- vaványa: Papp - Ilyés, Pálfi, Kovács, Zeller, Kálmán, Pesztránszki, Adamecz, Czakó L, Nagy R. (Czakó I.), Szakács. Edző: Molnár Tamás. Az első félidőben az Erzsébethely tel­jesen letámadta ellenfelét, majd egyen­rangú küzdelem alakult ki a pályán. A második játékrész végén ismét az Erzsébethely kerekedett felül, végül igazságos eredmény született. Kiállítva: Zeller (második sárga lap után) a 78. percben. G.: Horváth az 5., 79., Miklya a 16., a 66., ill. Czakó L. a 42., a 47., Pesztránszki a 67. percben. Jó: Horváth, Miklya, ill. Czakó L, Adamecz. Pásztor Józsefi - Nagyon lelkes csa­patot sikerült megverni. Hatni pályán sok gólt kaptunk. Molnár Tamás: — A látottak alapján nem érdemeltünk vere­séget, de egy két játékosunknak nem le­het öntörvényűén futballozni. ■ Fülöp Imre OMTK-RÁKÓCZI VASAS-GYOMA- ENDRŐDI FC 2-2 (1-1) Orosháza, Rákóczitelep, 300 néző. V.: Mihálik. OMTK-Rákóczi: Tóth - Debre­czeni, Papp, Skorka, Horváth (Sebők), Iványi (Szukancsik), Kánya (Lövei), Bo­ros, Pásztor, Baranyai, Boér. Edző: Kvasznovszky József. Gyomaendród: Hajdú - Tanács, Tímár, Dobó, Dinya, Karászi, Béla, Toldi, Werle, Hunya, Sze­gedi (Osan). Edző: Zsombok Attila. A bajnokságnál magasabb színvona­lú mérkőzésen kétszer egyenlített a vendégcsapat és igazságos döntetlen született. G.: Boér az 5., Baranyai az 52., ill. Werle a 30., Toldi a 60. percben. Jő: Tóth, Debreczeni, Pásztor, Boér, ill. Ta­nács, Dinya, Werle, Hunya. Kvasznovszky Józsefi Kitűnő csa­pat ellen játszottunk, de maradéktala­nul nem tudok örülni az egy pontnak. Zsombok Attila: - Ragyogó mérkőzésen csapatom rászolgált az egy pontra. ■ Bot Ferenc TÓTKOMLÓS-SZABADKÍGYÓS 1-2 (1-2) Tótkomlós, 250 néző. V.: Majoros. Tótkomlós: Schwarcz - Giliczó, Bányik, Vetró, Dávid (Horváth), Szalai Tamás (Czollner), Karasz, Csenki, Fülöp, Ju­hász (Elek), Krátky T. Edző: Krátky lá­nos. Szabadkígyós: Varró - Holecska (Tóth Z.), Bozsó F., Bozsó Z., Bánfi A., Bánfi R., Ekker G. (Kiss L.), Benyovszki, Tóth A., Ekker A., Boruzs S. (Szalai Ta­más). Edző: Kiss László, Ekker Attila. Szezon eleji formában játszó hazaiak ellen a sok helyzetet kidolgozó kígyósi- ak megérdemelten gyűjtötték be a há­rom pontot. Kiállítva: Bányik (második sárga lap után) a 82. percben. G.: Csenki a 42., ill. Ekker A. a 20., 45. percben. Jó: Schwarcz, Giliczó, Bányik, Csenki, ill. Bánfi R., Ekker A., Boruzs, Bánfi A., Bozsó Z. Krátky János: - A játék jó, de ez az eredményen nem mutatkozott meg. Kiss László, Ekker Attila: - Gólkülönb­séget javítottunk volna, ehelyett ma­gunknak tettük nehézzé a mérkőzést. ■ Tóth B. István IQúságiak: Kondoros-Békésszent- andrás 0-4, Gyomaendrődi VSE-Ma- gyarbánhegyes 2-1, Mezőkovácsháza- Mezőhegyes 1-9, Szeghalom-Vésztő 6-0, Mezőberény-Battonya 4-1, Bé­kés-Méhkerék 1—1, Frühwald-Erzsé- bethely SE-Dévaványa 3-2, OMTK-Rá­kóczi Vasas-Gyomaendrődi FC 1-5, Tótkomlós-Szabadkígyós 2-3. Mesterlövészek A Lancast megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság góllövőlistá­jának élmezőnye. 4 gólos: Czakó L (Dévaványa). 3 gólos: Ekke A. (Szabadkígyós). 2 gólos: Baranyai, Boér (OMTK-Rákóczi Va­sas), Horváth, Miklya'(Frühwald-Erzsébethely), Barcsay (Méh­kerék), Pusztai (Kondoros), Hunya (Gyomaendrődi FC), Hor­váth (Mezőhegyes), Csenki (Tótkomlós). FOTÓ: KISS ZOLTÁN A sötét mezes kondorosiak hazai környezetben 3—1-te verték a Békésszentandrás csapatát a Békés megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság második fordulójában . . lL ii.;. ';.'i'j\l. . ........... : u......