Békés Megyei Hírlap, 2005. augusztus (60. évfolyam, 178-203. szám)

2005-08-16 / 191. szám

16 SPORT BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP - 2005. AUGUSZTUS 16., KEDD Továbbra is az élen vitorlázórepülés 50. Nemzeti Bajnokság Az elmúlt egy hétben négy al­kalommal volt olyan időjárás, hogy a versenybíróság repü­lésre alkalmasnak ítélte a na­pot az 50. vitorlázórepülő Nemzeti Bajnokságon, amely­nek Kecskemét-Matkópuszta ad otthont. Ebből kétszer Laurinyecz Sándor, a Békés Megyei Kvasz András Repülős és Ejtőernyős Egyesület válo­gatott sportolója nyert. A ne­gyedik repülési napon is soká­ig vezetett, ám az utolsó húsz kilométeren elkapott egy me­rülő zónát, s ahhoz, hogy cél­ba érkezzen, egy újabb fel­emelő termiket kellett keres­nie. Ez idő alatt a standard osztály 38 fős mezőnyéből ha­tan megelőzték, így a hetedik helyen ért célba a 276 kilomé­teres távon. „Nehéz nap volt a negyedik - összegzett Laurinyecz Sán­dor. - Most is a mezőny ki­sebb hányada tudta végigre­pülni a távot, sokan idő előtt leszálltak. A meteorológia a következő napokra rossz időt jelzett, ki is hirdettek két nap szünetet. Éppen most, amikor mindezt közük a mezőnnyel, el is eredt az eső.” Ami az összetett versenyt il­leti: olyan szoros volt a negye­dik nap befutója, hogy az élen lévők között minimális volt a pontkülönbség. Ami egyben azt jelenti, hogy az előzetes számítások szerint összetett­ben továbbra is a mezőny egyetlen Békés megyei ver­senyzője vezet az osztályban. A negyedik napon egyébként a szegedi Tamás Ferenc ért el­sőnek célba, őt követte az egyik nagy rivális, Szabó Pé­ter, az Alföld RK versenyzője. A másik rivális válogatott sportoló, a malévos Halász László negyedik lett. Lauri­nyecz a hetedik helyezésére 959 pontot kapott. „Vihart, szelet, esőt jeleznek a következő két napra, ezért pihenő lesz. A verseny szom­batig tart, addig még jöhet re­pülésre alkalmas idő, amiben nagyon bízik a csaknem száz versenyző. A gépem bizton­ságban van a szállítójármű­vön, s én is el vagyok a sát­ramban a jó idő beálltáig” - summázta a hétfő napot Laurinyecz Sándor. Ami a lehetőségeket illeti: ha nem repülhetnének többet már a héten, akkor az eddigi­ek alapján hirdetnek bajno­kot, ugyanis minimálisan négy repülés kell ahhoz, hogy érvényes végeredmény le­gyen. Ám ehhez a csabai spor­toló hozzátette: „Inkább repül­jünk, ne a minimum alapján hirdessenek eredményt. Még azt mondanák, hogy csak sze­rencsével győztem...” ■ J.P. msm^m Kiss Gergő hetedik a 23. Nyári Universiadén 7 A törökorszá­gi Izmirben zajló 23. Nyá- ri Universia- dén vasárnap 1HU» pett a sza- badfogásúak 96 kilogram­mos súlycsoportjában Kiss gergő, a Csepel BC-Orosházi MTK versenyzője. Az első fordulóban erőnyerő volt az orosházi sportoló, majd a leg­jobb nyolc közé jutásért ma­gabiztos birkózással legyőzte a brazil Jodudét. Már ére­mért mérkőzhetett a török Koc ellen. A rutinosabb tö­rök birkózó 3:l-re nyert, így Kiss a vigaszágon az 5-8. he­lyért folytathatta. Itt a mon­gol Saimbayartól 3:l-es vere­séget szenvedett ezzel a hete­dik helyen végzett. Kiss Ger­gő a tavalyi főiskolai világ- bajnokságon negyedik volt, ezúttal az Universiadén is bi­zonyított, hiszen itt is a leg­jobb nyolc közé került. Megérdemelt hazai győzelem Orosházi Fér­fi KSE- Delfin KC Kecskemét 31-22 (16— 13). Előké­születi férfi kézilabda-mérkőzés, Oroshá­za, 200 néző. V.: Kovács, Túróczy. A kemény edzések­kel készülő, BAKÓ BOTON D irányította NB I B-s orosházi együttes megérdemelten győzött az újonc NB I B-s, több külföldi légióst felvonul­tató kecskeméti gárda ellen. Az orosháziak legjobb dobói: Bánfi, Gazsó, Varga A. 4-4. Az Orosházi FKSE szerdán 17 órakor az NB I-es Békési FKC csapatát fogadja az Eöt- vös-téri sportcsarnokban. Külföldön fújják majd a sípot Megyebíróék Két rangos feladat vár a gyulai MEGYE- BÍRÓ János já­tékvezetőre és segítőire. Előbb au­gusztus 24-én, Macedóniá­ban, a Vardar Skopje- Dinamo Bukarest UEFA Ku­pa labdarúgó-mérkőzés vísz- szavágóján ténykedik majd asszisztenseivel, Vámos Ti­borral és Szpisják Zsolttal. A tartalék-játékvezető: Erdős József. Szeptember 2-án Wrexham városában a Wales—Anglia U21-es váloga­tott csoportmérkőzés vár az év játékvezetőjére. Itt dr. He­gyi Péter és Heibl József segí­tik majd. A tartalék játékve­zető Fábián Mihály lesz. A Totó és a Góltotó 32. heti nyereményei A 32. heti Totónyeremények: 13 plusz egy találatos szel­vény 1 db, nyereménye 6 millió 855 ezer 568 forint; 13 találatos szelvény nem volt; a 12-esek 18 ezer 886; a ll­esek 1450, a 10-esek 354 fo­rintot fizetnek. A Góltotón ó találatos szelvény nem volt; az 5-ösök 59 ezer 861; a 4- esek 4276 forintot érnek. A helyes tippsor: 2, 2, 1, 1, 2, x, x, 2, x, x, x, 1, 2 és 2. Kiütötték a címvédőt labdarúgás Vereséggel kezdtek a tavalyi megyei első osztályúak TELEKGERENDAS-KAMUT 0-2 (0-1) BékésNet megyei n. osztályú labda­rúgó-mérkőzés. Telekgerendás, 120 né­ző. V.: Viczián. Telekgerendás: Kiss R. - Nagy, Szász, Szarka, Tóth A., Tóth L. (Silló), Hrabovszki L. (Farkas), Hrabov- szki J., Palyik, Belicza J., Pintér (Sipicz- ki). Edző: Borgula János. Kamut Sándor - Hajdú, Varga, Kvasz, Kiszely, Sztra- tyinszki (Vakulya), Dinya (Gál), Kiss L, Polczer (Borbély), Oláh, Szarvas. Játé­kos edző: Szarvas János. A telekgerendási csapat még nem állt össze igazán. A vendégek gyorsab­bak voltak, pontosabban passzoltak, a gólokon kívül több helyzetet is kialakí­tottak. G.: Sztratyinszki a 29. és a 48. percben. Jó: Szász, Palyik, Szarka, 111. Sztratyinszki, Polczer, Kvasz, Oláh. Borgula János: - A rutinos és jó játé­kosokból álló ellenfél megérdemelten vitte el a három pontot. A Jövőben sok­kal agresszívebben kell játszanunk, ha eredményt akarunk elérni. Szarvas Já­nos: - Jó mérkőzés, remek idénykez­dés. ■ Hegedűs József GÁDOROS-TARHOS 4-2 (2-1) Gádoros, 200 néző. V.: Mikula. Gádo­ros: Ivanics - Hegedűs, Pisont Z., Szka- lonai, Nana (Hriagyel), Lengyel, Liszkai, Tasi, Mihály, Kerepeczki, Farkas (Sziko- ra). Edző: Páli István, Lengyel Krisztián. Tarhos: Dominik - Nagy, Szabó, Balogh L., Fabulya, Tótfalusi, Boldizsár (Djab- bar), Baukó (Balogh G.), Gézárt, Kardos, Botyánszki. Edző: Kovács György. Ha egyforma megítélés alá esik a két csa­pat, akkor most óriási bajnokveréssel kezdődik az új évad. G.: Mihály a 15., Nana a 28., Tasi a 66., Szkalonai a 80., ill. Botyánszki a 40. és a 73. percben. Jó: Hegedűs, Kerepeczki, Mihály, Liszkai, Nana, ill. Gézárt, Botyánszki, Nagy. Páli István, lengyel Krisztián: Nagy iramú, magas színvonalú mérkő­zésen a játék alapján sokkal nagyobi) különbséggel is nyerhettünk volna. Ko­vács György: - Megérdemelt hazai győ­zelem. ■ P. I. FÜZESGYARMAT-KÖRÖSLADÁNY 4-0 (2-0) Füzesgyarmat, 200 néző. V.: Sárközi. Füzesgyarmat: Kovács - Vámos, Mé­száros, Buzgány (Ulrich), Varga I., Gyáni (Latyák), Nagy, Boros, Varga L., Novák, Tóth Cs. Játékos edző: Boros Ti­bor. Körösladány: Sipos Horváth, Sza bő, Keresztesi K., Botos (Mező), Tóth I. (Szántó), Bartyik, Fekete, Keresztesi Gy., Baksa (Pardi), Farkas. Edző: Zolnai Pál. A Füzesgyarmat megérdemelt győ­zelemmel avatta fel az űj pályát. Az első húsz perc feszültségét levetkőzve, a füzesgyarmati gárda saját játékát rákényszerítette a vendégcsapatra, amely ezután semmiféle ellenállást nem tanúsított. G.: Tóth Cs. a 30., a 45. és (11-esből) a 85., Ulrich az 52. perc­ben. Jó: Kovács, Nagy, Tóth Cs., Varga L., Varga I., Novák, ill. Szabó. Boros Tibor: - Az eredmény nem tükrözi hűen a két csapat közötti kü­lönbséget. Ha tovább tudunk javítani helyzetkihasználásunkon, elérhetjük céljainkat. Zolnai Pál: Bátortalan játé­kunk eredménye a sima hazai győze­lem, amely ilyen arányban is teljesen megérdemelt. ■ Lázár István CSORVÁS-SARKAD 1-2 (0-2) Csorvás, 150 néző. V.: Sáfián. Csőr­Bár itt a sötét mezes nagyszénásiak vannak létszámfölényben, mégis a Csabacsüd csapata nyert a megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság nyitányán, mégpedig 7-O-ra vás: Baráth - Németh, Benyovszki R., Sznopek, Zsiga (Babinyecz), Barna, Ju­hos (Könyves), Ivanics, Krámli (Maro­sán), Kaszai, Csökő. Edző: Evanics 1st ván. Sarkad: Pataki - Buzgán (Bállá), Szőke, Hajdú, Kocsis, Lakatos, Gyura, Bende, Kapocsán, Popücza (Gyimesi), Fehér (Germán). Edző: Kiss Tibor. Kovács Tibor helyett a korábbi csor- vási tréner, Evanics István vállalta a ha­zai csapat irányítását. Egy jól elvégzett szabadrúgásból és egy védelmi megin­gásból korán hátrányba került a Csorvás, amit a mérkőzés végéig nem sikerült kiegyenlíteni. Kiállítva: Csökő (második sárga lap után) a 79. percben. G.: Barna a 75., ill. Fehér a 27., Popucza a 34. percben. Jő: Baráth, Kaszai, Barna, ill. Kocsis, Gyulai, Fehér, Bende. Evanics István: - Jelen helyzetben be kell érnem azzal, hogy fiatal csapa­tom a mérkőzés nagy részében fölény­ben volt. Az eredmény lehetne akár for­dított is. Kiss Tibor: - Sok kihagyott helyzetet követően a vége egy kicsit iz­galmas volt. ■ E. 1. KUNÁGOTA—BÉKÉSCSABAI MÁV 0-2 (0-1) Kunágota, 80 néző. V.: Halma. Kunágota: Valach - Pécsik N. (Körösi), Pócsik T., Samu (Dómján), Kovács, Multyán L., Multyán Zs., Méreg, Lacz- kó, Multyán Cs., Pócsik J. (Papp). Edző: id. Multyán Csaba. Békéscsaba: Magda - Lovas, Prekop, Szarka, Susánszki, Po­tocska (Potapenkó), Hajdú, Pataj, Pus­kás, Nouas (Flaska), Pálfi (Tóth). Edző: Braun Attila. Szezon eleji játék, a; .hazaiöKpÁJ na­gyon sok gyenge egyéni teljesítmény. Sok kihagyott helyzet mindkét részről és egy többet mozgó vendégcsapat. A gyenge produktumot csak a játékveze­tők tevékenysége múlta felül. Kiállítva: Multyán L. (szövegért) a 30. percben. G.: Hajdú a 29., Potocska az 50. perc­ben. jó: Pócsik T., Kovács, Valach, Mé­reg, ill. Szarka, Lovas, Susánszki, Haj­dú, Nouas. Id. Multyán Csaba: - Kimaradtak a helyzetek. Tíz fővel is egyenlíthettünk volna, vagy akár győzhettünk is volna. Braun Attila: - Egy ilyen mérkőzést gó­lokkal kellene megnyerni, nem pedig az utolsó percig izgulni. ■ Szilágyi János CSABACSÜD-NAGYSZÉNÁS 7-0 (4-0) Csabacsüd, 250 néző. V.: Mihálik. Csabacsüd: Adamik - Valencsik, Nagy, Gombár, Jelen (Sonkoly), Tusjak, Mizik (Urbancsok), Varga, Palyov, Gulyás (Hangya), Szebegyinszki. Edző: Rétes Pál. Nagyszénás: Pólyák - Blaskó, Moszheim, Gyuris, Hatfaludi, Uhljár, Popon (Leszenyiczki), Simon, Pap (Bur­ján), Horváth Zs. (Rajos), Valaczkai. Já­tékos edző: Horváth Zsolt. A hazai csapat minden tekintetben felülmúlta ellenfelét, lelkes játékkal még ilyen arányban is megérdemelten győzött. G.: Gombár a 12., a 45., a 78., Szebegyinszki a 20., Mizik a 37., Varga az 52., Palyov a 63. percben. Jó: Valen­csik, Palyov, Jelen, Gombár, ifi. Hatfalu­di, Simon. Rétes Pál: - Magabiztos játék, sok helyzet, sok gól. Horváth Zsolt: - Még ilyen arányban is teljesen megérdemelt a hazaiak győzelme. Sajnos még fellán­golásaink sem voltak. ■ R. P. Az Okány Doboz mérkőzést augusz­tus 16-án, 18.00 órakorba Csanádapá ca-Medgyesegyháza mérkőzést au­gusztus 24-én rendezik meg. Ifjúsági: Telekgerendás-Kamut 3-0, Gádoros-Tarhos 1-8, Füzesgyarmat- Körösladány 5-0, Csorvás-Sarkad 4- 1, Kunágota-Békéscsabai MÁV 2-9, Csabacsüd-Nagyszénás 3-1, az Okány-Doboz és a Csanádapáca-Med- gyesegyháza mérkőzés elmaradt. A BékésNet megyei IL osztályú lab­darúgó-bajnokságban következik. Au­gusztus 16., kedd: Okány-Doboz, 18.00. Augusztus 20., szombat: Nagy- szénás-Füzesgyarmat, 17.30, Körösla dány-Kunágota, 17.30, Tarhos-Csanád- apáca, 17.30, Kamut-Okány, 17.30, Do- boz-Csorvás, 17.30, Medgyesegyháza- Telekgerendás, 17.30. Augusztus 21., vasárnap: Sarkadi Kinizsi-Csabacsüd, 17.30, Békéscsabai MÁV-Gádoros, 15.00. Egy pontra az első helytől teke Gyarmati Sándor-emlékverseny Rangos ellenfeleket sikerült megnyernie a házigazda Gyulai SE tekéseinek az elmúlt hétvégi 8. Gyarmati Sándor-emlékver- senyre. A kétnapos felkészülési viadalra a fürdővárosiakkal együtt három NB I-es, a Marso TE Hódmezővásárhely és a Nyíregyházi TK legjobbjai gurí­tottak. A kuparendszerben megrendezett hétcsapatos via­dal összesítésében egyetlen ap­rócska ponttal a Hódmezővá­sárhely győzött a Gyulai SE első csapata előtt. Végeredmény. Csapat: 1. Marso TE Hódmezővásárhely 2931 fa, 2. Gyulai SE I. (Makra, Oláh, Bakos, Püski, Fekete, Baksa) 2930, 3. Mezőtúr 2867, 4. Szentesi VTE 2732,5. Szente­si TE 2627, 6. Nyíregyháza 2618, 7. Gyulai SE II. 2587. Egyéni: 1. Berényi Ferenc 530 fa, 2. Stér (mindkettő Marso TE) 503, 3. Kálnai (Gyu­lai SE II.) 502, 4. Oláh 498, 5. Baksa (mindkettő. Stér Gyulai SE I.) 497. A fürdővárosiak a szeptem­ber 3-ai NB I-es rajt előtt még Szentesen is részt vesznek egy felkészülési tornán. A Kurca Kupán több NB I-es gárda társa­ságában gurítanak. Eldőlt, hogy a gyulai gárda továbbra is Deb­recenben rendezi hazai bajno­kijait, megosztva a pályát az él­vonalba most feljutott debrece­ni együttessel. ■ G. P. Bronzérmes pólósok vízilabda Klubcsapatok tornája Hosszú évek óta hagyomány, hogy a bajnoki rajtot megelőző­en Szentesen egy olyan nagy­szabású nemzetközi vízilabda- tornát rendeztek, amelyre a kül­földieken kívül minden hazai osztályból vártak jelentkezőket. Az idén is több mint negyven csapat jelentkezett már pénte­ken a Kurca-parti városban, ahol három napon át reggeltől estig játszanak a csapatok - köztük a TVSK Békéscsaba egy vegyes gárdája, amelyben az OB I B-sek, az OB II-esek és az ifjú­ságiak alkottak egy egységet. A csabaiak az első napon az OB I B-s Bertók-Szentes együtte­sétől 13-3-ra kikaptak, bár az is az igazsághoz tartozik, hogy a holland játékvezető nagyon ked­vezett a házigazdáknak. A foly­tatásban a Nagykanizsa követke­zett, akiket nagy csatában 6-4- re legyőztek a csabaiak. Szom­baton késő délután még egyszer vízre száütak a viharsarkiak, ek­kor a MAFC Schönherz gárdájá­val mérték össze tudásukat. En­nek a mérkőzésnek az eredmé­nye: 8-7 a viharsarkiak javára. Vasárnap már csak egy mér­kőzés vár a békéscsabaiakra, amikor a Hódmezővásárhely el­len szálltak vízre. A régi rivális­tól 7-4-es vereséget szenvedtek, így a békéscsabaiak csoportjuk­ban a bronzérmes helyen fejez­ték be a versenyt a Szentes és a Hódmezővásárhely mögött. FOTÓ: KOVÁCS ERZSÉBET