Békés Megyei Hírlap, 2005. június (60. évfolyam, 126-151. szám)

2005-06-06 / 130. szám

SPORT BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP - 2005. JÚNIUS 6., HÉTFŐ ■mamái Az NB IB állása: 1. T.bánya 18 5 2 67-19 59 2. REAC 15 7 3 42-18 52 3. Kecskemét 11 7 7 43-33 40 4. Vác 12 3 10 37-37 39 5. D.újváros 11 2 12 41-44 35 6. Szolnok 8 9 8 27-34 33 7. Bodajk 9 5 11 34-31 32 8. BKV Előre 9 5 11 34-37 32 9. Szeged 10 3 12 32-35 31 10. M.óvár 8 6 11 29-41 3ü 11. Orosháza 8 6 11 26-43 30 12. Haladás 8 4 13 27-36 28 13. Makó 7 5 13 34-45 20 14. Hévíz 7 1 17 32-52 22 A Szegedtől két pont levonva. Az NB I B-s labdarúgó-bajnokságban következik. lúnius 12., vasárnap: Kecs- kemét-Szolnok, 18.00, Hévíz-Szeged, 18.00, Makó-Bodajk, 18.00, Tatabánya- Orosháza FC, 18.00, REAC—BKV, 18.00, Mosonmagyaróvár-Dunaújváros, 18.00, Haladás—Vác, 18.00. Az NB H állása: 1. B.lórántháza22 5 2 66-21 71 2. Vecsés 21 5 3 57-18 68 3. Szentes 17 7 5 73-39 58 4. J.apáti 16 10 3 55-27 58 5. K.barcika 16 6 7 79-49 54 6. Bocs 15 4 10 78-45 49 7. Karcag 12 5 12 61-50 41 8. Gyula 12 5 12 46-45 41 9. Putnok 11 6 12 39-50 39 10. M.szalka 11 4 14 50-49 37 11. Dabas 8 7 14 47-61 31 12. Kistarcsa 9 3 17 36-64 30 13. ESMTK 7 6 16 39-72 27 14. S.tarján 6 4 19 28-54 22 15. H.böszörm. 6 2 21 33-79 20 16. Kk.halas 3 1 25 29-92 10 Az NB H-es labdarúgó-bajnokság Win­ner Sport csoportjában következik. Júni­us 12., vasárnap: Kazincbarcika-Máté- szalka, 17.00, Kiskunhalas—Putnok, 17.00, Vecsés-Karcag, 17.00, Salgótar- ján-Bőcs, 17.00, Szentes-Dabas, 17.00, ESMTK-Jászapáti, 17.00, Hajdúböször- mény-Kistarcsa, 17.00, Baktalóránthá- za-Gyulai Termál FC, 17.00. .Az NB ül állása: 1. Monor 16 6 3 63-18 56 2. Örkény 14 9 2 46-23 51 3. Túrkeve 15 6 4 49-28 51 4. Algyő 13 8 4 51-25 47 5. Battonya 10 9 6 57-36 39 6. Mezőtúr 12 2 11 46-40 38 7. Cegléd 11 4 10 57-39 37 8. Hmv.hely 11 4 10 41-39 37 9. Nagykáta 10 5 10 44-44 35 10. Szo.-R.falva 6 9 10 40-40 27 11. Jamina 7 6 12 29-41 27 12. Kondoros 5 4 16 25-69 19 13. Szarvas 4 4 17 30-58 16 14. Gyomaendrődi 3 21 17-95 6 Az NB IH-as labdarúgó-bajnokság Allöld csoportjában következik. lúnius 12., vasárnap: Gyomaendrődi VSE-Mezőtúr, 17.00, Frühwald lamina SE-Cegléd, 17.00, Monor-Kondoros, 17.00, Szarvasi FC-Szolnok-Rákóczifalva, 17.00, Túrke- ve-Nagykáta, 17.00, Battonyai TK—Ör­kény, 17.00, Algyő-Hódmezővásárhely, 17.00, A megyei L osztály állása: 1. S.keresztúr 17 7 4 53-23 58 2. Szeghalom 18 3 7 64-32 57 3. Mb.hegyes 17 5 6 61-33 56 4. Mezőberényló 5 7 43-32 53 5. Méhkerék 16 4 8 55-27 52 6. Sz.kígyós 16 2 10 50-36 50 7. Vésztő 15 3 10 58-36 48 8. Mezőhegyes 14 5 9 72-47 47 9. Gy.endrőd 12 5 11 54-42 41 10. OMTK. 12 2 14 37-38 38 11. Békés 10 4 14 41-60 34 12. Bszt.andrás 8 6 14 31-55 30 13. Mk.háza 7 3 18 42-57 24 14. Tótkomlós 5 5 18 28-76 20 15. Nagyszénás 4 5 19 30-77 17 16. Csorvás 3 4 21 29-79 13 A Lancast megyei I. osztályú labdarúgó­bajnokságban következik. Június 11., szombat: Mezőhegyes-Mezőberény, 17.00, Szeghalom-Szabadkígyős, 17.00, Nagyszénás—Vésztő, 17.00, Csorvás- Gyomaendrődi FC, 17.00, OMTK-Rákóczi Vasas-Sarkadkeresztúr, 17.00, Mezőko- vácsháza-Békésszentandrás, 17.00, Bé­kés-Tótkomlós, 17.00, Méhkerék-Ma- gyarbánhegyes, 17.00. 1 . \ A Toto 22. heti eredményei 1. Izland-Magyarország 2-3 2 2. Bulgária-Horvátország 1-3 2 3. Hollandia-Románia 2-0 1 4. Albánia-Grúzia 3-2 1 5. Törökország-Görögország 0-0 X 6. Oroszország-Lettország 2-0 1 7. Irország-Izrael 2-2 X 8. Skócia-Moldova 2-0 1 9. Fehéroroszo.-Szlovénia 1-1 X 10. Norvégia-Olaszország 0-0 X 11. Azerbajdzsán-Lengyelo. 0-3 2 12. Szerbia-M.-Belgium 0-0 X 13. Spanyolország-Litvánia 1-0 1 Plusz egy mérkőzés: 14. Portugália-Szlovákia 2-0 1 Rangadót nyert a Frühwald Jamina lancast békés megyei i. osztályú labdarúgó-baínokság Több csapat is komoly verést kapott A világos mezes mezőberényiek gólzáporos mérkőzésen 5—1-re verték a Tótkomlóst a megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság hét végi fordulójában SZOLNOK-RÁKÓCZIFALVA— BATTONYAI TK 1-2 (O-l) NB Ill-as labdarúgó-mérkőzés, Szol­nok, 150 néző. V.: Pallai. Szolnok: Móga- Flegedűs (Albert, Zakar), Földi, Boda, Babella (Draskóczi) - Sárkány, Hor­váth, Ruskó, Szeberényi - Pataki, Kohári. Edző: Gömöri Béla. Battonya: Szőke - Számfira, Major, Oláh, Géczi - Kovács, Végh (Miklós), Zsóri (Nedelea), Podina - Turbucz, Gradinariu. Edző: Ju­hász Zoltán, ifj. Lukács István. 43. perc: gyors bal oldali támadás vé­gén Major jó átadását Végh 18 méterről lőtte a jobb alsó sarokba, 0-1. 65. perc: Podinát második sárga lap utána játékvezető kiállította. 68. perc: remek battonyai támadás után Turbucz hozta gólhelyzetbe Gradlnariut, aki nyolc méterről ollózva biztosan lőtt a hazai kapuba, 0-2. 75. perc: Major szabálytalankodott a 16-oson belül, a vitatható büntetőt Ruskó értékesítette, 1—2. Tapogatódzó első negyedóra után fo­lyamatosan átvette a játék irányítását a vendégcsapat, mezőnyfólényét kapu­fa és több gólszerzési lehetőség is mu­tatta, majd a szünet előtt egy szép tá­madásból a vezetést is megszerezte. A második félidő eleje kiegyensúlyozott játékot hozott, igazi gólhelyzetek nél­kül. A hazai csapat erőtlen támadásait jól verte vissza a jól játszó battonyai védelem, sőt a kiállítást követően, egy szép támadásból növelni tudta előnyét. A mérkőzés összképe alapján a Battonya jó játékkal, magabiztosan szerezte meg a három pontot. Jó: Szeberényi, Kohári, ill. Géczi, Major, Kovács, Turbucz. Gömöri Béla: - Az első félidőben ki­hagyott helyzetek megbosszulták ma­gukat. A második félidőben futottunk az eredmény után, de csak szépítésre futotta. Juhász Zoltán, ifj. Lukács Ist­ván: - Természetesen nagyon örülök idegenbeli győzelmünknek, és gondo­lom, így tesznek Békéscsabán jaminai barátaink is. ■ ifj. Lukács István HÓDMEZŐVÁSÁRHELY— GYOMAENDRŐDI VSE 2-0 (O-O) Hódmezővásárhely, 200 néző. V.: Gyertyás. Hódmezővásárhely: Erdei - Pécsek, Talmácsi, Marton, Jernei - Szűcs (Huszár), Varga, Keiler, Borbás - Antal (Sós), Ruzsinszki. Edző: Rostás Károly. Gyomaendrőd: Hanyecz - Mázán, Démusz, Tímár, Uhrin - Bende, Matus, Mester, Beinschróth (Tóth) — Gellai (Kiss), Fekécs (Alt). Szakmai ve­zető: Pelyva Miklós. 60. perc: egy belőtt labdába Uhrin beletette a lábát, ami a jobb sarokba vá­gódott, öngól, 1-0. 72. perc: Ruzsinszki becselezte ma­gát a kapu előterébe és az ötös sarkáról a jobb sarokba vágta a labdát, 2-0. Az első félidőben kiegyenh'tett játék folyt a pályán. Szünet után szerencsé­vel megszerezte a vezetést a vásárhelyi csapat és még egy gólt szerzett a félidő közepén. A látottak alapján a vendégek egyenrangú ellenfelei voltak a házigaz­dáknak. Jő: Antal, Borbás, Ruzsinszki, 111. Hanyecz, Tímár, Démusz. Rostás Károly: - Nehéz körülmények között született meg a megérdemelt győzelmünk. Pelyva Miklós: - Megér­demelten nyert a vásárhelyi csapat, még ha kis szerencsével is érték el az első hazai gólt ■ V. I. KONDOROSI TE—FRÜHWALD JAMINA SE 1-2 (O-O) Kondoros, 250 néző. V: Wittman. Kondoros: Pólyák - Kerekes, Vajgely (Kasik), Sárosi, Ancsin - Zöldi, Nagy M., Omiljak (Rómer), Tóth R. (Palyusik)- Pusztai, Dián. Edző: Somogyi János. Jamina: Kollár - Szabó, Laurinyecz, Pájer, Hrabovszki (Schneider) - Kerepeczki, Feuerwerker, Sajben, Kis­szabó (Kertész) — Lábos, Horváth (Friderikusz). Edző: Fülöp Csaba. 72. perc: a leshatárról kilépő Kerepeczki a kapuba helyezte a labdát, 0—1. 82. perc: Dián szélről belőtt labdájá­ra Rómer érkezett és védhetetlenül a kapuba vágta a labdát, 1-1. 86. perc: egy korszerű vendégtáma­dás után egy szélről beadott labdát Kerepeczki a kapuba passzolta, 1—2. A szezon utblsó hazai mérkőzésére egy igen élvezetes, jó játékot produkál­tak a kondorosiak. A találkozón felvált­va forogtak veszélyben a kapuk, a ven­dégek kontrákra játszottak. A szünetig nem született gól, így igazságos döntet- lenneTmehettek pihenőre. A folytatás­ban a hazaiak teljesen beszorították el­lenfelüket, sorra alakították ki jobbnál jobb helyzeteket, de ezen a napon nem tudtak kifogni a remekül védő vendég­kapuson. A mérkőzés hajrájára a soka­dig próbálkozásra egyenlített a Kondo­ros és lendületben is maradt. Ekkor úgy nézett ki, hogy sikerül megfordíta­niuk a mérkőzést, de a csabaiak egy kontrát követően gólt szereztek, így megnyerték a rangadót. A hazaiak ezen a meccsen minimum döntetlent érdemeltek volna, de sok volt a kiha­gyott helyzet és a szerencsével is hadi­lábon álltak. Jó: Ancsin, Tóth R., Nagy M., Zöldi, ill. Kollár, Sajben, Lábos, Kerepeczki. Somogyi János: - Egyenlő erők küz­delméből a helyzetekben jobban kon­centráló vendégcsapat került ki kis sze­rencsével győztesen. Ha mi a helyzete­inknél jobban koncentrálunk, fordított eredmény is születhetett volna. Fülöp Csaba: - Kiegyenlített mérkőzés volt, amit azzal tudtunk megnyerni, hogy góljaink előtt játékosaim egy kis pluszt vállaltak magukra. ■ Jankovics László MEZŐTÚR-SZARVASI FC 2-1 (l-O) Mezőtúr, 250 néző. V.: Szeles. Mező­túr: Tőke — Szőke, Gergely (Rimóczi Z.), Sőrés L, Kinyik - Rimóczi Cs. (Panyik), Moldván, László, Dóczi - Nagy G., Sőrés Zs. Edző: Csanálosi Miklós. Szarvas: Ba­latoni - Petykó, Darida M., Pákozdi, Kis M. - Kiszel, Somogyi (Kajtár), Bogdán (Nagy Z.), Fekécs (Kondacs) - Darida P., Klimaj. Szakmai tanácsadó: Petykó Márton. 23. perc: Rimóczi Cs. lefordult védő­jéről és 14 méterről a jobb sarokba lőtte a labdát, 1-0. 50. perc: Moldván jobb oldali beadást után Kinyik öt méterről a jobb sarokba helyezett, 2-0. 69. perc: Darida P. kilépett a labdá­val, Szőke visszarántotta, amiért a já­tékvezető kiállította, amiért a megítélt szabadrúgásból Bogdán húsz méterről a bal sarokba csavarta a labdát, 2—1. Az első félidő elején a Mezőtúr töb­bet veszélyeztetett és megszerezte a ve­zetést. Ezután a Szarvas átvette az irá­nyítást, de öt (!) kapufa ellenére sem tu­dott egyenlíteni a szünetig. A második félidő hazai góllal kezdődött, majd a tú­riak mintha megelégedtek volna a két­gólos előnnyel, amit a vendégek egy góllal é^zámtalan helyzettenionoráL tak. Á^lJlutlíik alapjan a Tűni Vasiak nem érdemeltek vereséget a szomszédvárok rangadóján. Jő: Tőke, Moldván, Rimóczi Cs., ill. Darida N., Pákozdi, Bogdán. Csanálosi Miklós: - Ezen a mérkőzé­sen csak a három pontnak tudunk örül­ni, a hozzáállás és a játék elmaradt a várttól. Petykó Márton: - Ez a mérkő­zés hűen tükrözi a tavaszi szezont. Rúg­tunk öt kapufát, ziccereket hibáztunk és vesztesen hagytuk el a pályát. n Kepenyes György További eredmények: Örkény-Mo- nor 2-1, Cegléd-Túrkeve 2-3, Nagyká- ta-Algyő 4-2. MAGYARBÁNHEGYES- MEZŐHEGYES 4-2 (1-0) Lancast megyei I. osztályú labdarú­gó-mérkőzés. Magyarbánhegyes, 200 néző. V.: Kucsera. Magyarbánhegyes: Jambrik - Pálfi, Bozsár (Fazekas), Fe­jes, Balogh, Pusztai, ifj. Turcsek, Kurilla, Evanics, Cseke (Nagy), Matúz (Vágási). Edző: Turcsek Zoltán. Mezőhe­gyes: Jakab - Tóth (Horváth), Gróf, Roszkos, Kovács, Kindel, Szatmári L. (Merlák), Zsoldi, Zsótész, Szatmári G., Ács (Halász). Edző: Rédli Tamás, Varga Péter. Nehezen indult el a gólgyártás, de később a magyarbánhegyesiek akkor kerültek gólhelyzetbe, amikor akartak. Ilyen arányban is megérdemelten nyer­te egy színvonalas mérkőzésen. G.: Ba­logh a 38., Cseke az 50., Kurilla a 62., ifj. Turcsek a 76., ill. Zsoldi a 65., Evanics (öngól) a 73. percben. Jó: Ba­logh, ifj. Turcsek, Kurilla, Pusztai, ül. Kovács, Zsoldi. Turcsek Zoltán: — Végig gólratörően játszottunk, és ha a kapu előtt nagyobb koncentrációval fejezzük be a kidolgo­zott helyzeteinket, győzelmünk na­gyobb arányú is lehetett volna. Rédli Tamás, Varga Péter - Tudat alatt talán elégedett a csapat, ezért játszottunk ennyire motiválatlanul. ■ Fejes Mihály BÉKÉSSZENTANDRÁS-OROSHÁZI MTK-RÁKÓCZI VASAS 0-2 (O-O) Békésszentandrás, 250 néző. V.: Csa­tári. Békésszentandrás: Tusjak - Bencsik, Melian, Chlebik, Csipái, Ko­vács, Bobvos F., Sinka (Bobvos L), Galáth (Mochnács), Virág, Pjevara (Pisont). Edző: Varga László. OMTK- Rákóczi: Kunos - Boér (Egri), Zalai, Se­bők, Papp, Kánya, Debreczeni, Skorka, Nagy (Iványi), Mátyus, Godár (Szukancsik). Edző: Kvasznovszky Jó­zsef. Közepes iramú mérkőzésen a hely­zeteit jobban kihasználó Orosháza nyert. G.: Boér a 49., a 80. percben. Jó: Bencsik, Tusjak, Kovács, ül. Kunos, Papp, Kánya, Boér. Varga László: - Létfontosságú mér­kőzésen botlottunk meg. Kvasznovszky Józsefi - Bebizonyítottuk, hogy tartalé­kos csapat nem létezik. A kis Boér nagy napja. ■ V. L SARKADKERESZTÚR-CSORVÁS 4-1 (3-0) Sarkadkeresztúr, 250 néző. V: Alber­ti. Sarkadkeresztúr: Stumpf - Molnár, Bányai P., Erdei, Báli, Cseke, Deák (Kora), Csúz, Kovács (Balogh), Petruzsán, Karakas (Zsoldos). Edző: Cserháti István. Csorvás: Farkas - Hocz, Simon, Krámli, Kun, Tóth, Benyovszki, Ivanics (Marosán), Kaszai, Beticza, Csökő (Németh). Edzp: Koyács Tibor. 1 Az első félidőben a Sarkadkeresztúr eldöntötte a mérkőzést, a második fél­időben visszaállt, és méltó ellenfele lett a Csorvás. G.: Karakas a 6., Csúz a 37., Deák a 4L, Balogh a 70., ill. Benyovszki a 75. percben. Jó: Báli, Csúz, Petruzsán, ill. Farkas. Cserháti István: - Teljesen megérde­melten nyertünk, a helyzetkihasználás­sal elég hadilábon álltunk. Kovács Ti­bor: - A második félidőben a játékveze­tő ügyelt a hazai csapat győzelmére, de a Sarkadkeresztúr így is megérdemel­ten győzött ■ Bakucz Péter GYOMAENDRŐDI FC-NAGYSZÉNÁS 8-1 (3-0) Gyomaendrőd, 250 néző. V.: Sala­mon. Gyomaendrőd: Szabó - Furka S., Csikós, Dinya (Nagy), Tímár, Tanács (Szilágyi), Szegedi (Mátyus), Karászi, Béla, Osan, Hunya. Edző: Zsombok Atti­la. Nagyszénás: István - Tóth, Le- szenyinszki, Gyuris, Hatfaludi, Uhlár, Schneider, Nyemcsok, Papp, Baki, Valaczkai (Major). Edző: Horváth Zsolt. A mérkőzés egészében osztálykü­lönbség volt a két csapat között. A kidol­gozott eredmények alapján két számje­gyű gyomaendrődi győzelem is szület­hetett volna. G.: Osan az 1., az 56., a 62., Gyuris (öngól) a 27., Bela a 35., Mátyus a 70., Karászi (11-esből) a 82., a 84., ill. Papp a 75. percben. Jó: Karászi, Osan, Furka S., Bela, ill. Schneider, Nyemcsok. Zsombok Attila: - A játék még ha­gyott maga után kívánnivalót, de az eredménnyel elégedett vagyok. Horváth Zsolt: - Minden elismerésem azoké a játékosoké, akik ma eljöttek. A bajnok­ság végére teljesen elfogytunk. ■ Szabados Ferenc VÉSZTŐ—SZEGHALOM 1-4 (0-3) Vésztő, 300 néző. V.: Dajka. Vésztő: Kiss - Pál, Rábai M., Szántó, Litauszki, Jánosi, Turbucz (Szőke), Lázár, Bakos, Papp, Rábai R. (Czinanó B.j. Edző: Borgula János. Szeghalom: Komáromi - Nagy (Zsombok K.), Hajdú, Simon, Zsigovics, Boruzs, Bihari, Vámos A. (Kincses), Elek T., Sáfián, Komoróczki (Kiri-póczkl). Edző: ifj. Zsombok János, Tar Zoltán. A huüámvölgyben lévő vésztői csa­pat ezúttal sem hozta nagyon fontos ha­zai mérkőzését. Kiállítva: Kiss (utolsó emberként szabálytalankodott) a 26. percben. G.: Szántó a 44., ill. Hajdú a 20., Nagy a 27., Elek T. a 39., a 81. perc­ben. Jő: Szántó, Papp, ill. Komoróczki, Elek T., Boruzs, Zsigovics, Simon, Ko­máromi. Borgula János: - Fejben, lélekben, testben szétestünk. Ifj. Zsombok János, Tar Zoltán: - Egy nagyon jó csapat szét­esését és vergődését láthattuk. A fiúk jól áütak a focihoz. ■ Buzgány József MEZŐKOVÁCSHÁZA-BÉKÉS 1-3 (1-1) Mezőkovácsháza, 150 néző. V.: Dumitriu (román). Mezőkovácsháza: Schwarcz - Vígh Z. (Pócsik), Dumitriu, Márkus, Szűcs (Németh), Zábrák, Husvéth, Mészáros, Bíró, Koncz, Zalai (Almási). Edző: Szabó Ferenc. Békés: Kollár — Czinanó, Kubik Cs., Vadas, Tol­nai, Edu, Pősze (Fazekas), Horváth, Ma­rik (Kubik T.), Kovács, Kéri. Edző: Ki­rályvári Károly. Az első félidőben megilletődötten kezdő békésiek a második félidőben annyira felbátorodtak, hogy biztosan nyerték a mérkőzést. G.: Bíró (11-esből) a 22., ill. Vadas a 44., Horváth az 53., Czinanó (11-esből) a 73. percben. Jó: Husvéth, Zábrák, Schwarcz, ül. Kollár, Tolnai, Vadas, Horváth. Szabó Ferenc: - Ismét kikaptunk, de becsületes úton. Királyvári Károly: - Az első félórában a hazai csapat irányította a játékot, a bekapott gól után ébredtünk fel. A második féüdő alapján megérde­melten nyertünk. ■ Szabó Lajos MEZŐBERÉNY-TÓTKOMLÓS 5-1 (2-1) Mezőberény, 150 néző. V.: Czirbuly. Mezőberény: Balogh Bereczki, Kiss, Pántya, Szűcs, Lakatos L, Gidófalvi, Várhalmi (Kocsor), Fejes (Lakatos R.), Wagner, Benyovszki (Barabás). Edző: Gál András, Krcsmarik Tibor. Tótkom­lós: Binges — Vetró, Horváth, GUiczó, Dávid, Pásztor T. (Kaliska), Fazekas, Papp, Karasz (Bányik), Czolíner, Pász­tor L. Edző: Krátky János. A mérkőzést végig uraló Mezőberény ilyen arányban is megérdemelten nyert G.: Várhalmi a 3., Fejes a 35., a 60., a 75., Wagner a 67., ill. Papp a 42. percben. Jő: Gidófalvi, Pántya, Wagner, Fejes, ill. Dávid, Horváth, Papp. Gál András, Krcsmarik Tibor: — Re­méljük, valamit sikerült törlesztenünk a szurkolókkal szembeni adósságunk­ból. Krátky János: - Az erőnkkel együtt már a hitünk is elfogyott. ■ Schupkégel Ádám SZABADKÍGYÓS-MÉHKERÉK 0-1 (0-1) Szabadkígyós, 120 néző. V.: Kurucz. Szabadkígyós: Sódar - Süli (Tóth Z.), Bozsó F., Bozsó Z., Bánfi A., Kiss, Ekker G., Lipták (Bánfi R.), Tóth A., Ekker A., Kovács. Edző: Kiss László, Ekker Attila. Méhkerék: Patka - Gajdács, Semjéni, Lukucz, Berényi, Bondár (Bagi), Barcsay, Hajdú, Csotye (Uhrin), Mar- tyin, Janis. Edző: Bíró Róbert. Két csaknem azonos képességű csa­pat küzdelmes mérkőzésén egy rúgott góllal nyerni tudott a Méhkerék. A kígyósiak helyzetkihasználása a mai na­pon gyengére sikeredett G.: Barcsay a 18. percben. Jó: Ekker A., Ekker G., ill. Gajd­ács, Berényi, Barcsay, Patka, Semjéni. Kiss László, Ekker Attila: - Az első húsz percet átaludtuk, majd fokozato­san fokoztuk a tempót. A második fél­időben gyilkos iramot diktáltunk, de helyzeteink kihasználatlanul marad­tak. Ennek ellenére játékosaink dicsé­retet érdemelnek. Bíró Róbert — Két embernek majdnem sikerült elrontania a győzelmünket. ■ Tóth Lajos Ifjúságiak: Magyarbánhegyes-Me- zőhegyes 1-7, Békésszentandrás- Orosházi MTK-Rákóczi Vasas 3-1, Sar- kadkeresztúr-Csorvás 2-1, Gyomaend­rődi FC-Nagyszénás 0-2, Vésztő-Szeg- halom 1-2, Mezőkovácsháza-Békés 0- 4, Mezőberény-Tótkomlós 3-1, Sza­badkígyós-Méhkerék 2-0. Mesterlövészek A Lancast megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság góllövőlistá­jának élmezőnye. 25 gólos: Bakos (Vésztő). 20 gólos: Gróf (Me­zőhegyes), Fejes M. (Mezőberény, Magyarbánhegyes). 19 gólos: Ács (Mezőhegyes). 18 gólos: Málik (Magyarbánhegyes), Elek T. (Szeghalom). 16 gólos: Bíró T. (Mezőkovácsháza). 13 gólos: Szegedi (Gyomaendrőd), Petruzsán (Sarkadkeresztúr). 11 gó­los: Barcsay (Méhkerék), Szántó (Vésztő), Osan (Gyomaend­rőd), Vámos (Szeghalom), Ekker G. (Szabadkígyós), Boér (OMTK-Rákóczi, Nagyszénás), Wagner (Mezőberény). 10 gólos: Horváth Sz. (Mezőhegyes), Janis (Méhkerék, Nagyszénás), Hu­nya (Gyomaendrőd), Cseke (Magyarbánhegyes). 9 gólos: Beli- cza (Csorvás), Multyán (Mezőkovácsháza), Horváth (Békés). 8 gólos: Nagy K. (Szeghalom), Zsoldos (Sarkadkeresztúr), Kocsis (Méhkerék). 7 gólos: Deák (Sarkadkeresztúr), Bakró (Békés­szentandrás), Bagi (Méhkerék), Csökő (Csorvás), Bánfi R., Szá­lai, Ekker A. (Szabadkígyós), Szabó G. (Mezőkovácsháza), Ló­véi (OMTK-Rákóczi), Marik (Békés). 6 gólos: Kurilla (Magyar­bánhegyes), Vadas, Czinanó E. (Békés), Béla (Gyomaendrőd), Tóth A. (Szabadkígyós), Bányai T. (Sarkadkeresztúr). FOTÓ: KOVÁCS ERZSÉBET