Békés Megyei Hírlap, 2005. június (60. évfolyam, 126-151. szám)

2005-06-20 / 142. szám

FOTÓ: KISS ZOLTÁN 16 S PORT BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP - 2005. JÚNIUS 20., HÉTFŐ Hazai bukta, nagy hátrány labdarúgás Gyula—Túra 0-3 (0-2) Osztályozó labdarúgó-mérkőzés, az NB II-be Jutásért, első találkozó, Gyula, 400 néző. V.: Harsány! (Filus, Forgács). Gyula: Steigerwaid - Papp, Czlpó, Petrusán, Laurinyecz - Szeverényl, Ta­mási, Oláh, Dobray, Okos — Balázs. Edző: Pásztor József. Túra: Nagy G. - SukaJ, Lilik, Nagy Cs., Less T. - Gohér, Kuti, Horváth, Takács - Less K., Csépányi. Edző: Aczél Zoltán. Csere: Oláh helyett Czira a 60., Less K. h. Jene! a 77., Petrusán h. Marczls a 84., Gohér h. Lőrlncz a 88. percben. Gólszerző: Csépányi a 25., a 32., Less K. az 51. percben. Sárga lap: Csépányi (műesésért) az 52. percben. Szögletarány: 5:5 (3:1). Oláh Ferenc 25. perc: Csépányi a gyulai tér­fél közepén szerzett labdát, nagy lendülettel vezette rá egy csel után Steigerwaldra a lab­dát és biztosan lőtt a hálóba, 0- 1. 32. perc: ismét Csépányi volt a főszereplő, az eléje került lab­dát húsz méterről, középről a bal felső sarokba bombázta, 0- 2. 51. perc: Less K. mindenkit lefutva végigszáguldott a hazai térfélen és a kétségbeesetten ki­futó Steigerwald mellett a kapu­ba lőtt, 0-3. Mindkét együttes vezetői, tagjai kíváncsi várakozással te­kintettek a mérkőzés elé, hi­szen most találkoztak először egymással. Kiegyenlített hu­szonöt perc után vezetést sze­reztek a vendégek és ez meg­változtatta a játékot. A fiatal NB III-as bajnok nagy önbizalom­mal rohamozott, a gyulaiak alig, legfeljebb szögletekből ve­szélyeztettek. A második félidő elején eldőlt a mérkőzés sorsa, miután a jól játszó vendégek megszerezték harmadik gólju­kat. A turaiak tetszetősen játsz­va tartották az eredményt, a fürdővárosiak csak erőlködtek. A látottak alapján a visszavágó formalitásnak tűnik. Jó: Papp, Tamási, Okos, ill. Nagy G., Ta­kács, Horváth, Csépányi, Less K. PÁSZTOR JÓ­ZSEF: - Jobbak voltak a turai­ak, mi ma en­nyire voltunk képesek. Aczél Zoltán: - A gyulaiak sportszerűen játszot­tak, elismerés csapatomnak a mutatott teljesítményért. Nem működött valami megbíthatóan a gyulai védelem Czlpó Zoltánnal az élen (balra), ugyanis az NB III Mátra csoport bajnoka, a Túra 3—O-ra nyert a fürdővárosban az osztályozó első felvonásában Botrányos futam forma—i Nem indultak a michelinesek A felvezető kör után a Michelin- csapatok begurultak a boxba, s nem vesznek részt az indiana- polisi Forma-l-es futamon, az Egyesült Államok Nagydíján. Michelint használ a Renault, a McLaren-Mercedes, a Toyota, a BAR-Honda, a Williams-BMW, a Sauber-Petronas és a Red Bull- Cosworth. A viadalon a Ferrari, a Karatesorrend A Secret-őr Kupa Békés megyei harc­művész csapatbajnokság állása az 10. forduló, a Szarvason megrendezett Va­sipari Kupa serdülő leány kick-box ver­seny után: 1. Battonyai TSE KB 87 pont, 2. Bé­késcsabai Lakótelepi SE ITF Taekwon­do szakosztálya 79, 3. Bcs. Lakótelepi SE kick-box szakosztálya 72, 4. Mezőberény Sportcsarnok SE KB 67, 5. Látványos gólokkal nyertek kézilabda Magyarország-Macedónia 36-25 (17-14) Európa-bajnok selejtező férfi kézilabda­mérkőzés, visszavágó, Békéscsaba, 2300 néző. V.: Ludovik, Vakula (ukrá­nok). Magyarország: Fazekas - Tombor 1, Nagy L 2, Buday 3 (3), GÁL 4, PEREZ 7, IVANCSK G. 8. Cs.: SZENTE (kapus), Vadkerti 3, Ilyés 2, Harsány! 1, Lendvay, Herbert 1, LALUSKA 4. Szö­vetségi kapitány: Skallczki László. Ma­cedónia: Petrovski — Lazarov 1, Temelkov 5, Jonovski 2, Alusovski 3, Mojsovskl 2, Zarkov 3. Cs.: Ristovski (kapus), MAJNOV 5, Atanasovski 1, Teljepnev 2, Jovic 1 (1), Dinovskl, Dimitrovski. Szövetségi kapitány: Zoran Zsivkovics. Kiállítások: 12, ÜL 14 perc. Hétméte­resek: 3/3, ill. 1/1. Az eredmény alakulása: 4. perc: 2-0, 6. p.: 2-3, 9. p.: 5-3,11. p.: 5-5, 14. p.: 9-6, 17. p.: 9-8, 22. p.: 12-12, 27. p.: 16—12,36. p.: 25-15,38. p.: 23-16,41. p.: 25-17,44. p.: 28-18,47. p.: 31-18, 52. p.: 33-20. Összesítésben két győzelemmel, 68- 54-gyel a magyar válogatott jutott a jö­vő évi svájci 16-os Eb-döntőbe. Gajdács Pál, Jávor Péter, Verasztó Lajos Jó háromnegyed órával a mér­kőzés kezdése előtt már telt ház volt a békéscsabai katlanban, és alaposan hangolt a 99 száza­lékban magyarokból álló szur­kolótábor. Eközben Skaliczki László szövetségi kapitány meg­lehetősen feszült állapotban hol le-föl sétált, máskor pedig néma csendben ült a kispadon. A találkozó előtt köszöntöttek néhány magyar és vendégjáté­kost, nevezetesen a jubilánsok közül Szente Gábort és Laluska Balázst, akik 25., illetve 75. vá­logatottságukat ünnepelhették. Fazekas Nándor pedig a szövet­ség egy elismerését vehette át, míg a szövetségi kapitány segí­tőjét, Farkas Józsefet abból az alkalomból köszöntötték, hogy Jordan-Toyota és a Minardi- Cosworth indult el, vagyis a Bridgestone-gumikat használó istállók, így összesen hat ver­senyző vágott neki a köröknek. A szórakozni vágyó nézők til­takozásul tömegesen hagyták el a lelátót, s elindultak haza, a ve­hemensebbek különböző tárgya­kat dobáltak be a pályára. Lap­zártakor a verseny még tartott. Újkígyósi Kick-box SzSE 49, 6. TÉT SE ITF TKD 37, 7. Platán SE, Mezőhegyes TKD 3ó, 8. Kondorosi Kick-box Klub 27, 9. Bcs. LTP-Csabaszabadi KB 26, 10. Dragon ITF Taekwon-do Klub 21, 11. Contact Thai és Kick-box SE, Orosháza 20,12. Szarvasi HKSE KB 11,13. Gyulai Kick-box Klub és a Füzesgyarmati SE KB 8-8, 15. Barátság SE, Battonya ITF TKD 5. A magyar válogatottból Gál Gyula (kezében a labda) harcos és eredményes volt a napokban töltötte be 49. élet­évét. A vendégeknél hasonlóan születésnapját ünnepelte Mojsovski, ő huszonöt éves. Villámgyors két góllal kö­szöntötte a közönséget a ma­gyar válogatott, igaz, ezt követő­en a mérkőzés folyamán elő­ször és utoljára a hatodik perc­re átvették a vezetést a vendé­gek, amit elősegített, hogy em­berelőnybe kerültek. Am a szurkolótábor hangorkánja kö­zepette Buday büntetőből egyenlített, majd Perez vette át a karmesteri pálcát, és villám­gyorsan újra a magyar váloga­tott javára fordította a találko­zót. Eközben a Veszprémben lé­gióskodó Lazarov és Nagy Lász­ló egy ütközése után az előbbi egy kisebb turbánt kapott a fej­re, és így folytatta a játékot. Le­Vélemények a mérkőzés után Carlos perez, akit a találkozó legjobbjának vá­lasztottak: - Az első félidőben partiban voltak a macedónok, szünet után úgy érzem, felőröltük a vendégeket, és magabiztosan győztünk. Ilyés Ferenc: — Nehezen kezdődött számunkra az összecsapás, szünet után feljavult a védekezé­sünk, támadásban pedig rendre gólokkal fejeztük be az akcióinkat, így nagy különbséggel győztünk. szente Gábor: -A két mérkőzés alapján teljesen megérdemelten jutottunk tovább az Európa baj­nokságra. A kinti mérkőzésen aratott háromgólos győzelmünk sokkolta a macedónokat. Tartottunk I , , _ egy kicsit a találkozótól, de a második félidőben j|J|, ^ kiváló teljesítményi nyújtott a csapat. Iváncsik Gergő: - Nehezen indult a mérkőzés szá­munkra, de még időben túljutottunk a holtponton. A második fél­időben jelentősen növeltük a különbséget, és a felvonás második részében már gáláztunk. NAGY László: - Nagyon fontos volt számunkra ez Spi^WH a mérkőzés. Sajnos, az első pecekben még döcö- I gött a játék, de időben magunkra találtunk. A sa­mt jót teljesítményemről annyit, volt már jobb mérkő- zésem is, de amit lehetett, megtettem. Most egy kis |jlp| szusszanásnyi szünet következik, utána nekifeszü- í a. lünk az Európa-bajnoki felkészülésnek. NB l-be jutottak a békéscsabai fallabdázók Szombaton délelőtt Budapes­ten kellett volna lejátszani az NB I-es fallabda-bajnokságba jutásért kiírt osztályozót a bé­késcsabai F.I.T. SC csapatának az Online gárdája ellen. Ko­vács Mihály, a békéscsabaiak csapatkapitánya elmondta: a fővárosi gárda nem állt ki a mérkőzésre, mivel legjobbjuk, a pakisztáni származású Kahn eligazolt, így csak hár­man maradtak a csapatban, ám ők is a távozás gondolatá­val foglalkoznak. A F.I.T. SC így azt a ritka bravúrt érte el, hogy újonc­ként bejutott az NB I-be. A fel­jutott csabai csapat tagjai: Ko­vács Mihály, Lipták Csaba, Szűcs László, Polczer Ray- mund. hét, hogy ez is megzavarta a máskor gólerős kézilabdázót, ugyanis ezen a mérkőzésen nem villogott és jellemzően mindössze egyszer talált be a magyar kapuba. A 11. percben 5—5-ig még fellopakodott a ma­cedón csapat, és a folytatásban is viszonylag szorosan alakult az állás, de azért mindig a ma­gyarok voltak inkább előnyben és jobban lendületben. A 22. percben 12-12 után egész egy­szerűen állva hagyták a vendé­geket a magyarok, ugyanis négy gólt dobtak zsinórban. Eb­ben a játékrészben Iváncsik megugrásokból, Perez pedig hatalmas átlövésekből gyűjtö­gette a pontokat. Egyre jobban fölpörgött válogatottunk, és egyre látványosabban játszott, belefértek kínai figurák, Gál fergeteges bemutatója, amikor a háta mögül dobta Petrovski kapujába a labdát. A szünet alatt sem unatkoz­tak a nézők, ugyanis Kiss Ist­ván, a magyar szövetség elnöke, Sinka László főtitkár és Pap Já­nos, Békéscsaba polgármestere köszöntötte és adta át a díjakat az NB I-be jutott Békéscsabai Előre NK felnőtt és ifjúsági csa­patának. A szünet után Buday azonnal bevette a macedón kaput, s ezt követően lőtte Lazarov az első gólját. Kettős emberhátrányba kerültek a vendégek, ezt a két szélső, Tombor és Iváncsik Ger­gő alaposan kihasználta, és egy pillanat alatt 21—15-öt mutatott az eredményjelző. Ez adta meg az alaphangot, ugyanis ettől kezdve már sziporkázott a ma­gyar válogatott, mondhatni a közönségnek játszva érték el góljaikat, és a hálás publikum mindegyiket tapssal jutalmaz­ta. A 44. percben már megvolt a tízgólos előny, amit tovább nö­velt a magyar válogatott: a leg­nagyobb különbség tizenhárom volt. Az utolsó negyedórában Skaliczki mester az ászokat, Perezt, Nagy Lászlót, Iváncsikot lehívta pihenni, sok fiatal ka­pott lehetőséget, ám ők is éltek ezzel, és tartották a tíznél több gólos előnyt a macedónokkal szemben. Bár a mérkőzés előtt sokan óvatosan fogalmaztak, s talán őket igazolta az első húsz perc, hiszen addig partiban volt a magyar válogatottal a vendég­csapat, de aztán felszabadult a hazai gárda, egyre ötíetesebben játszva, még ilyen arányban is megérdemelten nyert és jutott be a jövő évi Eb-fináléba a Skaliczki-legénység. Mesteri mondandók SKALICZKI LÁSZ­'' aj lefutott a mér­kőzés. Nehézsé- Wfmmrnmm geink voltak a vendégek jó védekezése miatt. Szünet után jobban elfáradt a macedón válogatott, remek ka­pusteljesítményt mutatott Szente, és támadásban pedig egymást múlták felül játékosa­im, így szép gólok születtek. Zoran Zsivkovics: - Mindkét félidőben jobban játszottak a magyarok, kollégám jól felké­szítette a magyar csapatot. Mi úgy érzem, a maximumhoz kö­zeli teljesítményt nyújtottunk, de a második félidőben már nem volt esélyünk. A magyar csapat ha együtt marad, az Eu- rópa-bajnokságon éremesélyes leihet. A TOTO 24. HETI EREDMÉNYEI 1. Vasas—Dubnica .............................................0—0 2. Lombard Pápa-FC Tbiliszi törölve, helyette 1. sz. pótmérkőzés: Aalesund-Start . .1-2 3. Olimpiakosz Nicosia-Gloria B... .................0-5 2 4. D inamo Tirana-Varteks............. .................2-1 1 5. A rarat Jereván-Xamax............... .................1-3 2 6. T rans Narva—Lokeren................. .................0-2 2 7. T unézia—Németország ............... .................0-3 2 8. A usztrália-Argentina................. .................2-4 2 9. G örögország-Japán..................... .................0-1 2 10 . Mexikó-Brazília lapzártakor tartott 11. FC Köbenhavn-Herfölge ........... .................1-1 X 12 . Bröndby—Nordsjaellan ............... .................2-0 1 13 . Silkeborg—Viborg ........................ Plusz egy mérkőzés: .................3-2 1 14 . Brann Bergen-Rosenborg lapzártakor tartott 1 FOTÓ: LEHOCZKY PÉTER