Békés Megyei Hírlap, 2005. május (60. évfolyam, 101-125. szám)

2005-05-02 / 101. szám

14 SPORT BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP - 2005. MÁJUS 2., HÉTFŐ mmmm Az NB I további eredményei: Nyíregyhá za-Honvéd 1-1, Pápa-FTC 1-2, Sopron-Pécs 2-2, Vasas-ZTE 1-0, Ka- posvár-Győr 1-2, MTK-Diósgyőr 0-0, Űjpest-DVSC 2-0. Az állás: 1. DVSC 16 4 5 45-20 52 2. Ferencvárost 4 7 49-27 46 3. Újpest 12 9 4 49-28 45 4. Győri ETO 13 6 6 36-26 45 5. MTK 12 7 5 35-22 42 6. ZTE 11 5 9 37-34 38 7. Fehérvár 10 8 7 34-26 35 8. Sopron 9 7 8 39-40 34 9. Bp. Honvéd 9 4 12 35-53 31 10. Diósgyőr 9 2 14 33-40 29 11. Vasas 9 1 15 31-44 28 12. Pápa 7 5 13 35-35 26 13. Pécs MFC 6 8 11 23-31 26 14. Kaposvár 6 8 11 28-41 26 15. Nyíregyháza 5 9 11 31-47 24 16. Békéscsaba 4 7 14 23-49 19 Az MTK—tói 1, az FC Fehérvártól 3 pon­tot levontak. Az NB I-es labdarúgó-bajnokságban kö­vetkezik. Május 4., szerda: Bp. Honvéd- Vasas, 18.00, Győri ETO FC—Nyíregyhá­za, 18.00, Diósgyőr-Kaposvár, 18.00, Fe­hérvár FC-MTK, 18.00, DVSC—Lombard FC, 18.00, Pécsi MFC—Újpest FC, 18.00, ZTE FC—Sopron 18.00, FTC—Békéscsa­bai Előre FC, 18.00. Az NB IB állása 1. T.bánya 14 4 2 47-11 46 2. REAC 12 7 1 34-14 43 3. Vác 11 2 7 31-29 35 4. Kecskemét 8 7 5 33-25 35 5. Bodajk 8 5 7 31-23 29 6. Dunaújváros 9 2 9 28-29 29 7. BKV Előre 7 5 9 29-30 26 8. Szolnok 6 7 7 22-27 25 9. M.óvár 7 4 9 23-29 25 10. Haladás 6 4 10 20-28 22 11. Makó 6 3 11 29-38 21 12. Orosháza 5 5 10 22-39 20 13. Hévíz 6 1 13 29-46 19 14. Szeged 6 3 11 23-33 18 A Szegedtől három pont levonva. Az NB I B-s labdarúgó-bajnokságban kö­vetkezik. Május 6., péntek: Kecskemét- Makó, 19.00. Május 7., szómban Oroshá za FC—Bodajk, 16.30, Szolnok—Hévíz, 17.00, Dunaújváros—Haladás, 17.30, Vác-REAC, 18.00. Május 8., vasárnap: BKV Előre-Szeged, 17.30, Mosonmagya- róvár-Tatabánya, 17.30. Az NB H állása 1. B.lórántházal8 5 1 52-16 59 2. Vecsés 16 5 2 41-13 53 3. J.apáti 13 9 2 45-25 48 4. Szentes 13 6 5 58-32 45 5. K.barcika 12 6 5 59-39 42 6. Bocs 11 4 8 62-38 37­7. Karcag 10 5 9 55-41 35 8. Gyula 8 5 10 31-35 29 9. Dabas 7 6 9 36-40 27 10. M.szalka 7 4 12 37-36 25 11. Putnok 6 6 11 31-48 24 12. ESMTK 6 6 12 31-56 24 13. S.tarján 6 3 14 25-42 21 14. Kistarcsa 6 3 13 27-50 21 15. H.böszörmény5 2 15 21-58 •17 16. Khalas 3 1 19 27-69 10 Az NB Il-es labdarúgó-bajnokság Win­ner Sport csoportjában következik. Má­jus 4., szerda: Kiskunhalas-Gyulai Ter­mál FC, 17.00. Május 7., szombat: Ka­zincbarcika—Salgótarján, 17.00, Kistar- csa—Kiskunhalas, 17.00, Bocs—Karcag, 17.00. Május 8., vasárnap: Gyulai Ter­mál FC-ESMTK, 17.00, Hajdúböször­mény-Szentes, 17.00, Mátészalka- Vecsés, 17.00, Jászapáti-Baktalóránthá- za, 17.00, Dabas-Putnok, 17.00. Az NB Hl állása 1. Monor 14 4 2 58-16 47 2. Örkény 12 6 2 39-18 42 3. Túrkeve 12 5 3 41-22 41 4. Algyő 11 6 3 40-18 39 5. Battonya 8 8 4 51-30 32 6. Cegléd 9 4 7 46-31 31 7. Mezőtúr 9 1 10 39-35 28 8. Nagykáta 7 4 9 31-35 25 9. Szo.-R.falva 6 6 8 35-33 24 10. Hmv.hely 7 3 10 32-34 24 11. Jamina 6 5 9 24-32 23 12. Szarvas 4 4 12 25-46 16 13. Kondoros 4 4 12 22-57 16 14. Gyomaendrőd­2 18 12-83 2 Az NB Hl-as labdarúgó-bajnokság Alföld csoportjában következik. Május 5., csü­törtök: Kondoros! TE—Szarvasi FC, 17.00, Május 7., szombat: Monor-Túrke­ve, 17.00, Battonyai TK-Algyő, 17.00, Cegléd-Mezőtúr, 17.00. Május 8., vasár­nap: Nagykáta-Hódmezővásárhely, 17.00, Örkény-Gyomaendrődi VSE, 17.00, Rákóczifalva-Szolnok-Frühwald Jamina SE, 17.00. A megyei I. osztály állása í. S.keresztúr 14 5 3 44-19 47 2. Vésztő 14 3 5 49-22 45 3. Mezőhegyes 13 4 5 65-35 43 4. Mb.hegyes 13 4 5 44-21 43 5. Mezőberényl3 4 5 32-25 43 6. Sz.kígyós 13 1 8 41-30 40 7. Szeghalom 12 3 7 47-32 39 8. Méhkerék 11 4 7 40-24 37 9. Gy.endrőd 7 5 10 33-31 26 to. Bszt.tandrás 6 6 10 23-41 24 11. Mk.háza 7 2 13 36-43 23 12. OMTK 7 2 13 25-33 23 13. Tótkomlós 5 5 12 21-48 20 14. Békés 5 3 14 23-53 18 15. Nagyszénás 3 5 14 25-55 14 16. Csorvás 3 4 15 23-59 13 A Lancast megyei I. osztályú labdarúgó- bajnokságban következik. Május 7., szombat: Sarkadkeresztúr-Mezőhe- gyes, 17.00, Vésztő-Mezőberény, 17.00, Gyomaendrődi FC-Tótkomlós, 17.00, OMTK Rákóczi Vasas-Nagyszénás, 17.00, Mezőkovácsháza-Szeghalom, 17.00, Csorvás-Békés, 17.00, Békés- szentandrás-Méhkerék, 17.00, Szabad- kígyós-Magyarbánhegyes, 17.00. Battonyai győzelem a rangadón labdarúgás Bánhegyesen veszített a Vésztő, újra a Sarkadkeresztúr a listavezető TÚRKEVE—FRÜHWALD JAMINA SE 3-1 (O-l) NB III-as labdarúgó-mérkőzés, Túr- keve, 250 néző. V.: Szabó Z. Túrkeve: Kiss - Tóth, Fekete, Varga L., Debrecze- ni - Sólyom, Rónyai (Sas), Bálint (Er­dei), Szitkó - Kormos, Kun. Edző: Csil­lag László. Jamina: Kollár - Szabó T., Laurinyecz, Jantyik, Horváth Z. (Varga Mi) - Feuerwerker, Sajben, Lábos, Pájer (Fehérvári) - Kis-Szabó (Kerepeczki), Göblyös. Edző: Fülöp Csaba. 2. perc: Göblyös megcsúsztatta a lab­dát és az érkező Feuerwerker öt méter­ről a bal alsó sarokba lőtt, 0-1. 48. perc: bal oldali hazai szöglet után Sólyom a jobb alsó sarokba fejelt, 1-1. 62. perc: Bálint jobb oldali beadását Szitkó öt méterről a bal alsó sarokba gu­rította, 2-1. 90. perc: Kormos 11-esből a bal alsó sarokba lőtt, 3—1. Az irreális talajú pályán nagyon jól kezdett a vendégcsapat. Ezt követően azonban teljesen átvette a játék irányí­tását a Túrkeve, azonban a szünetig jól védekezett a csabai gárda. A második játékrész elején figyelmetlenséget köve­tően egyenlített a hazai csapat, ettől vér­szemet kapott a Túrkeve, amely megér­demelten nyerte meg a találkozót. Jó: Sólyom, Szitkó, Kormos, Bálint, ill. Kol­lár, Feuerwerker. Csillag László: Nehezen tudtuk fel­őrölni a rendkívül szívós vendégcsapa­tot. Fülöp Csaba: - Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, ezt követően azonban tel­jesen fólénk nőtt a Túrkeve és megérde­melten nyerte a mérkőzést. ■ F. Cs. GYOMAENDRŐDI VSE—BATTONYAI TK 1-3 (0—2) Gyomaendrőd, 250 néző. V.: Galambosi. Gyomaendrőd: Hanyecz - Mázán, Démusz, Tímár A., Mester — U'hrin, Bende, Matus (Kiss N.j, Gellai — Beinschróth (Tímár R.j, Farkasinszkl. Szakmai vezető: Pelyva Miklós. Batto- nya: Szőke - Számfira, Major, Oláh, Gé- czi - Baukó, Végh, Kovács (Zsóri), Ne- delea - Podina (Miklós), Gradinariu. Edző: Juhász Zoltán, ifj. Lukács István. 40. jjerc: egy vendégszögletnél az áll­va maradt hazai védők között felugró Gradinariu hat méterről a bal sarokba fejelt, 0-1. 45. perc: szabadrúgásból 20 méter­ről a legurított labdát Major óriási erő­vel a bal alsó sarokba lőtte, 0-2. 51. perc: Gradinariu lesgyanús hely­zetben kilépett a hazai védők között, s Hanyecz mellett a bal sarokba lőtt, 0-3. 55. perc: Beinschróth labdáját Mes­ter a kifutó kapus mellett a hálóba lőtte, 1-3. 65. perc: Gellai 11-esét Szőke a jobb saroknál kiütötte. 70. perc: Mestert a második sárga lap után kiállította a játékvezető. 75. perc: Zsórit szándékos szabályta­lanságért kiállították. 87. perc: Kisst szintén szándékos szabálytalanságért kiállította a játékve­zető. A hét közben edzőt váltó hazai csapa­ton az egész mérkőzés során látszott az elszántság. A pályán nem látszott meg a két csapat közti helyezésbeli különb­ség. A találkozó a három kiállítástól füg­getlenül sportszerű és jó iramú volt, csupán a játékvezetőn múlott, hogy a jegyzőkönyvben ez a három klálb'tás szerepel. Jő: Démusz, Bende, Gellai, ill. Major, Géczi, Végh, Gradinariu. Pelyva Miklós: - Maximálisan elége­dett vagyok a csapat teljesítményével. A hatvanötödik percben kihagyott tizen­egyes után is óriási lendületben volt a gárda, ezután bármi lehetett volna az eredmény. Juhász Zoltán, ifj. Lukács Ist­ván: - Ha nehezen is, hoztuk a kötelező győzelmet. ■ V. L. SZARVASI FC-ÖRKÉNY 0-4 (0-3) Szarvas, 200 néző. V.: Lencsés. Szar­vas: Balatoni — Terhes (Darida N.), Pá- kozdi, Steigler (Kugyela B.), Kis - Kaj- tár, Somogyi, Medvegy, Csellár - Klí­ma] (Darida Zs.), Darida P. Szakmai ta­nácsadó: Petykó Márton. Örkény: Ma- lecz - Kovács, Batta, Tusa, Ulicska - Miták (Terebes), Katona (Szolcsánszki G.), Demeter, Farkas - Szécsi, Boda (Bé­res). Edző: Farkas Tibor. 10. perc Kovács lövése a védők közül Farkas elé pattant, aki a kapuba lőtt, 0-1. 31. perc: Ulicska bal oldali szögleté­ből Miták talált be, 0-2. 38. perc: a gyors Boda a félpályáról indulva mintegy 15 méterről a hosszú sarokba lőtt, 0-3. 83. perc: Szécsi beadásából Boda be­állította a végeredményt, 0-4. A hazaiak az első perctől kezdve letá­madták a vendégeket. A félidő közepén jött a fordulat, amikor már a második esetben sem sikerült a hazai jobb oldali védőknek az ellenfél bal oldalát semle­gesíteni. Szünet után a vendégek a ka­pujuk elé húzódtak, a hazaiak erőtlen próbálkozásait sikerrel hárították. A vendégek győzelme megérdemelt. Jó: Kis, ill. Kovács, Ulicska, Szécsi, Boda. Petykó Márton: - Nuila-egy után összezuhant a csapat. Farkas Tibor: - Helyenként jó játékkal megérdemelt a győzelmünk. ■ Kepenyes György MEZŐTÚR-KONDOROSI TE 5-1 (1-1) Mezőtúr, 250 néző. V.: Fülöp Z. Me­zőtúr: Sipos - Barna, Szőke, Gergely, Mezőberényben vízifocit játszott a két csapat a megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban, s bár a meccsen éppen nem esett az eső, de a korábbi égi áldás még a pálya egyes részein meglátszott — miként felvételünk is tanúsítja Kiss - Kinyik, Rimóczi Cs. (Dávid), Moldván (Borzi), László (Dóczi) — Nagy G., Sőrés. Edző: Csanálosi Miklós. Kon­doros: Pólyák - Vajgely, Ancsin, Sárosi, Kasik - Omiljak, Nagy M., Csicsely, Tóth R. (Ladnyik) - Rómer (Pátfusik), Dián (Sztvorecz). Edző: Somogyi János. 13. perc: hazai szöglet után az ötös­ről felugró Rimóczi Cs. a kapuba fejelt, 1—0. 44. perc: egy 40 méteres szabadrú­gást Sárosi a kapura ívelte, amit a haza­iak portása elnézett és a labda a kapuba pattant, 1-1. 55. perc: Sőrés fejelt a kapuba, 2-1. 69. perc: Dóczi a kapuba emelte a já­tékszert, 3-1. 71. perc: Moldván beadása után Ki­nyik a kapuba helyezett, 4—1. 90. perc: a leshatáron lévő Kinyik labdáját Dávid a kapuba passzolta, 5-1. A két azonos képességű csapat mér­kőzésén mindkét fél nyílt játékkal ruk­kolt elő. Az első félidő közepén a hazai­ak a vendégvédelem hibáit kihasználva megszerezték a vezetést, amit a kondo- rosiak egy igen potyaízű góllal egyenlí­tettek. A második játékrészben a hazai­ak felbátorodva játszva a maguk javára fordították a mérkőzést. Jó: Rimóczi Cs., Dávid, Kinyik, Sőrés, ül. Ancsin, Sárosi, Omiljak. Csanálosi Miklós: - Az első félidő­ben a helyzetek kimaradtak, de a máso­dikban sikerült kihasználni azokat és így megérdemelten nyertünk. Somogyi János: - A győzelmet jobban akaró csa­pat nyerte a mérkőzést. Mi rossz felfo­gásban és rosszul játszottunk. ■ Jankovics László További eredmények: Nagykáta- Szolnok-Rákóczifalva 0-1, Hódmezővá- sárhely-Cegléd 0-3, Algyő-Monor 2-0. BÉKÉS-SZABADKÍGYÓS 3-0 (1-0) Lancast megyei I. osztályú labdarú­gó-mérkőzés. Békés, 300 néző. V.: Zsurka. Békés: Kollár - Agustín, Czina- nó E., Kubik Cs., Ács, Edu, Tolnai, Ko­vács L. (Földi), Kéri, Vadas, Marik. Edző: Királyvári Károly. Szabadkígyós: Sódar - Bozsó Z., Kiss L., Lipták (Bánfi A.), Bánfi R. (Hegedűs), Holecska (Süli), Kovács P., Szalai, Bozsó F., Ekker A., Ek- ker G. Edző: Kiss László, Ekker Attila. A végig küzdelmes, helyenként ke­mény belemenésekkel tarkított mérkő­zésen a Békés jól kihasználta adódó gól­szerzési lehetőségeit és így megérde­melten győzött az idegesen játszó Sza­badkígyós ellen. Kiállítva: Ekker Attila (második sárga lap miatt) a 25. perc­ben. G.: Marik a 19., a 48., Agustín a 81. percben. Jő: Czinanó E., Tolnai, Vadas, Marik, ill. Kiss L., Kovács P., Ekker G. Királyvári Károly: - Kevés helyzet­ből sok gólt rúgtunk. Kiss László, Ekker Attila: - Eddig is kevesen voltunk és egyre fogyunk. Ez a második mérkőzés, amit fejben veszítünk el, dolgozunk to­vább. ■ Sz. A. MEZŐBERÉNY-GYOMAENDRŐDI FC 1-1 (0-0) Mezőberény, 100 néző. V.: Majoros. Mezőberény: Barabás - Bereczki, Kiss (Pántya), Bondár, Szűcs, Braun, Gidófal- vi, Bokor (Várhalmi), Fejes, Kocsor (Pe- cze P.j, Pecze G. Edző: Gál Ándrás, Krcs­marik Tibor. Gyomaendrőd: Szabó - Csikós, Tímár A., Dinya, Tímár K., Osan, Szegedi, Karászi, Béla, Mátyus (Szil­ágyi), Hunya. Edző: Zsombok Attila. A tartalékos Mezőberénytő! csak ennyire futottá. Igazságos dörftetlfen. G.: Kocsor a 68., ül. Osan az 57. percben. Jó: Bereczki, Szűcs, Braun, Kocsor, ül. Tí­már A., Dinya, Karászi, Mátyus. Gál András, Krcsmarik Tibor: - Min­den játékosunk tisztességgel küzdött és nagy erőket mozgósított a győztes gól megszerzéséért. Reális eredmény. Zsombok Attila: - Most tudunk örülni az értékes egy pontnak is. ■ Schupkégel Ádám MEZŐHEGYES— BÉKÉSSZENTANDRÁS 9-0 (3-0) Mezőhegyes, 150 néző. V.: Gera. Me­zőhegyes: Jakab - Tóth (Halász), Gróf, Roszkos, Kovács R., Árgyelán (Zsótész), Varga, Zsoldi, Kiss N. (Szatmári L.), Szatmári G., Ács. Edző: Rédli Tamás, Varga Péter. Békésszentandrás: Petrás - Galáth (Palotai), Melian, Chlebik, Csi­pái (Juhász), Kovács N., Bohus, Kiss T. (Sinka), Bakró, Virág, Pisont. Edző: Var­ga László. Sportszerű mérkőzésen a Mezőhe­gyes tetszés szerint rúgta a gólokat, az eredmény a Békésszentandrásra nézve hízelgő. G.: Gróf a 15., a 61., a 72., a 77., Ács a 35., az 51., a 69., Roszkos a 45., a 49. percben. Jó: Gróf, Ács, Roszkos, Tóth, Varga, ill. Petrás, Bakró. Rédli Tamás, Varga Péter: A hely­zetkihasználásunk végre megfelelt. A vendégvédelem nem bírt gyors támadó­inkkal. Varga László: - A mai nap teljes csőd. ■ Perlaki János SZEGHALOM-OROSHÁZI MTK- RÁKÓCZI VASAS 3-1 (0—0) Szeghalom, 400 néző. V.: Mihálik. Szeghálom: Komáromi - Nagy K., Kom- róczki (Sáflán Z.), Simon, Kiripóczki, Boruzs P., Hajdú (Zsombok K.), Vámos A., Elek T., Sáfián L, Bihari I. Edző: ifj. Zsombok János, Tar Zoltán. OMTK-Rá­kóczi: Tóth I. — Boér (Egri), Sebők, Má­tyus, Papp, Nagy D. (Lövei), Debreczenl, Skorka (Frankó), Horváth II. A., Szántó, Godár. Edző: Kvasznovszky József. Szép számú közönség előtt kiegyen­lített első félidő után a nagy akarássáp küzdő orosháziak nem tudták megaka­dályozni második; félidőre feljavult szeghalmiak győzelmét. G.: Boruzs a 67., Vámos a 69., Elek T. (11-esből) a 83., ill. Lövei a 79. percben. Jó: Komáromi, Komróczki, Vámos, Elek T., Sáfián, ill. Sebők, Lövei, Debreczeni. Ifj. Zsombok János, Tar Zoltán: - He­tek óta kútban van a csapat, szerencsé­re azonban hozza a kötelező három pon­tokat. Kvasznovszky Józsefi A hazai pálya minden előnyét élvező Szeghalom ellen az egyenlő feltételek hiánya mu­tatkozik meg az eredményben. ■ Zs. J. NAGYSZÉNÁS-CSORVÁS 0-0 Nagyszénás, 120 néző. V.: dr. Christi- án. Nagyszénás: Lipcsei - Szekeres, Hat- faludi, Gyuris, Ulüár, Schneider, Boros, Horváth, Papp, Nyemcsok (Tóth), Baki. Edző: Horváth Zsolt. Csorvás: Farkas - Németh, Sznopek, Pogonyi, Hocz, Köny­ves (Szurgyi), Benyovszki, Krámli, Si­mon, Belicza, Csökő. Edző: Kovács Tibor. A két alsóházi csapat mérkőzésén olyan eredmény született, amelyik egyik félnek sem jó. Jó: Lipcsei, Hatfalu- di, Horváth, ill. Belicza, Krámli, Sznopek. Horváth Zsolt: - A helyzetek alapján közelebb álltunk a győzelemhez. Ko­vács Tibor: — A mai mérkőzésen álltunk legközelebb a győzelemhez a tavaszi idényben. ■ H. Zs. MÉHKERÉK-MEZŐKOVÁCSHÁZA 2-0 (2—0) Méhkerék, 480 néző. V.: Dajka. Méh­kerék: Patka Gy. - Lukucz, Hajdú, Martyin, Bagi, Janis, Gajdács, Kocsis (Bondár), Csotye (Uhrin), Barcsay (Patka J.j, Cziczeri. Edző: Bíró Róbert. Mezőkovácsháza: Vígh T. - Vígh Z., Dumltriu, Márkus, Bessenyei N. (Besse­nyei K.), Zábrák, Husvéth, Mészáros, Bí­ró, Koncz (Németh), Szűcs (Zalai). Edző: Szabó Ferenc. A majális hangulatát csak a méhke­réki Kocsis Zoltán sérülése befolyásol­ja. A későbbiekben a hazai csapat ezt megpróbálta feledtetni, ugyanis a két fi­atal fejes góljával megnyerte a találko­zót. G.: Bondár a 21., Bagi a 34. percben. Jó: Gajdács, Lukucz, Bondár, Bagi, ill. Dumitriu, Husvéth, Mészáros. Bíró Róbert - Sikerült' feledtetni a múlt heti kisiklást. Szabó Ferenc: - A helyzeteit jobban kihasználó hazai csa­pat megérdemelten győzött. ■ Árgyelán Mihály TÓTKOMLÓS-SARKADKERESZTÚR 1-4 (1-2) Tótkomlós, 250 néző. V.: Fehér. Tót­komlós: Binges - Giliczó (Somogyvári), Juhász, Karasz (Czollner), Dávid, Pász­tor T., Fazekas, Papp, Kaliska (Horváth), Bányik, Pásztor L. Edző: Krátky János. Sarkadkeresztúr: Stumpf - Molnár, Bá­nyai P., Erdei, Báli (Szabó), Cseke, Deák, Csúz (Karakas), Bányai T., Petruzsán, Balogh (Zsoldos). Edző: Cserháti István. A mezőnyben jobban játszó és jobb játékerőt képviselő vendégcsapat aka­rata érvényesült. G.: Kaliska a 42., ill. Deák a 13., a 32., Petruzsán a 48., Bá­nyai T. az 58. percben. Jó: Juhász, Dávid, Papp, Pásztor L., ill. Deák, Petruzsán, Bányai T., Csúz, Stumpf. Krátky János: - A csatát ma elvesz­tettük, de a háborút még nem. Cserháti István: - Nagyon akartunk ma győzni. A második félidőben már jól játszot­tunk és megérdemelten nyertünk. ■ Tóth B. István M AGYARBÁN H EGYES-VÉSZTŐ 4-1 (1-0) Magyaíbánhegyes, 300 néző. V.: He­gedűs. Magyarbánhegyes: Jambrik - Pálfi, Bozsár, Horváth, Balogh, Pusztai, Fazekas (Kliment), Kurilla, Nagy, Má- lik, Cseke. Edző: Türcsek Zoltán. Vész­tő: Kiss - Pál, Rábai M. (Reszler), Szán­tó, Litauszki, Hídvégi, Turbucz (Jánosi), Lázár, Bakos, Rábai R., Czinanó (Papp). Edző: Borgula János. Kiegyenlített első félidő után jó játék­kal, nagyon tartalékosán is megérde­melten nyert a Bánhegyes a listavezető­vel szemben. Kiállítva: Reszler (utolsó emberként szabálytalankodott) a 83. percben. G.: Cseke a 45., Kurilla az 55., Nagy a 74., Málik a 81., ill. Rábai R. az 50. percben. Jó: Jambrik, Kurilla, Cseke, Balogh, ill. Kiss. Turcsek Zoltán: Bebizonyítottuk, hogy igazi csapat vagyunk, pedig meg­próbáltak bennünket gyengíteni a pá­lyán és pályán kívül, de ettől még el- szántabbak lettünk. Borgula János: - Ez a játék méltatlan a tabellán elfoglalt he­lyünkhöz, és valamennyi játékos he­lyett szégyellem magam. ■ Fejes Mihály Ifjúságiak: Békés-Szabadkígyós 3- 0, Mezőberény-Gyomaendrődi FC 3-0, Mezőhegyes-Békésszentandrás 3-1, Szeghalom-Orosházi MTK-Rákóczi Va­sas 5-1, Nagyszénás-Csorvás 2-0, Méhkerék-Mezőkovácsháza 1-0, Tót­komlós—Sarkadkeresztúr 7-0, Magyar- bánhegyes-Vésztő 0-4. Mesterlövészek A Lancast megyei I. osztályú labdarúg&bajnokság góllövőlistá­jának élmezőnye. 21 gólos: Bakos (Vésztő). 19 gólos: Gróf (Me­zőhegyes). 17gólos: Acs (Mezőhegyes). 15 gólos: Elek T. (Szeg­halom), Málik (Magyarbánhegyes). 14 gólos: Fejes M. (Mezőbe­rény, Magyarbánhegyes). 12 gólos: Petruzsán (Sarkadkeresz­túr). 10 gólos: Bíró T. (Mezőkovácsháza), Horváth Sz. (Mezőhe­gyes). 9 gólos: Barcsay (Méhkerék), Szántó (Vésztő), Multyán (Mezőkovácsháza), Szegedi (Gyomaendrőd). 8 gólos: Vámos (Szeghalom), Belicza (Csorvás), Kocsis (Méhkerék), Wagner (Mezőberény), Ekker G. (Szabadkígyós). 7 gólos: Osan (Gyoma­endrőd), Bánfi R. (Szabadkígyós), Szabó G. (Mezőkovácsháza), Janis (Nagyszénás). 6 góíos: Cseke (Magyarbánhegyes), Bagi (Méhkerék), Boér (OMTK-Rákóczi, Nagyszénás), Szalai, Tóth A. (Szabadkígyós), Csökő (Csorvás), Zsoldos, Bányai T. (Sarkadkeresztúr), Hunya (Gyomaendrőd). 5 gólos: Marik (Bé­kés), Bakró (Békésszentandrás), NagyK. (Szeghalom), Szatmá­ri G. (Mezőhegyes), Deák (Sarkadkeresztúr). FOTÓ: LEHOCZKY PÉTER