Békés Megyei Hírlap, 2005. május (60. évfolyam, 101-125. szám)

2005-05-23 / 118. szám

SPORT BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP - 2005. MÁJUS 23., HÉTFŐ lancast megyei i. osztályú labdarúgó-bajnokság Rangadót nyert a Magyarbánhegyes a Mezőberény ellen, Sarkadkeresztúron nem bírt egymással a két csapat, így pontot vitt el a Szeghalom A BATTONVA NYERTE A RANGADÓT A világos nadrágos battonyaiak 4—1-re verték a Jaminát a labdarúgó NB III hét végi fordulójában BATTONYAI TK—FRÜHWALD JAMI- NA SE 4-1 (3-0) NB 11 las labdarúgó-mérkőzés, Battonya, 300 néző. V.: ifj. Tóth S. Battonya: Szőke - Szabó (Podina), Ma­jor, Fekete, Géczi - Putnoki, Végh, Baukó, Nedelea (Miklós) — Turbucz (Ko­vács), Gradlnariu. Edző: Juhász Zoltán, ifj. Lukács István. Jamina: Kollár - Sza­bó, Hrabovszki (Pájer), Varga, Nagy - Jantyik (Fehérvári), Zsibrita (Kis- Szabó), Sajben, Göblyös - Lábos, Hor­váth. Edző: Fiilöp Csaba. 30. perc: Látványos, gyors egyérintőzés végén Nedelea lőtt a kapu­ba, 1-0. 32. perc: Végh egyéni játék után ti­zenhét méterről a kapu bal alsó sarkába lőtt, 2-0. 38. perc: Szabó jobb oldali beadását Gradlnariu nyolc méterről a léc alá vág­ta, 3-0. 60. perc: Húszméteres szabadrúgás­ból Sajben a bal felső sarokba bombá­zott, 3-1. 75. perc: Végh kitűnő labdát tálalt Miklós elé, aki a kifutó kapus mellett a hálóba helyezett, 4—1. Már a mérkőzés elején nagy iramot diktált a hazai csapat, nagy mezőnyfö- lényben játszott, ami gólokban is meg­mutatkozott. A második félidőben sem változott a játék, a nagyszerű napot ki­fogó Battonya szép támadásokat veze­tett, de gólhelyzeteit ekkor már nem si­került értékesítenie. A látottak alapján ilyen arányban is megérdemelten nyer­te a mérkőzést a hazai csapat az ener- váltan és lassan játszó vendégek ellen. Jó: Géczi, Putnoki, Végh, Baukó, Gradinariu, ill. Szabó, Göblyös. JUHASZ ZOL­TÁN, Ifj. Lukács Ist­ván: - Bízom ben­ne, hogy a mai nagyszerű játé­kunk és nagyará­nyú győzelmünk sok eddig megvála­szolatlan kérdésre feleletet ad. Fülöp Csaba: - Ez szégyenteljes produkció volt, akarat és futás nélkül nem megy ez a kishitű teljesítmény a megye Ill- ban is kevés. Szégyellem magam. ■ ifj. Lukács István CEGLÉD—GYOMAENDRŐDI VSE 6-0 (4-0) Cegléd, 100 néző. V.: Fülöp. Cegléd: Ocsovai (Gyikó) - Cseh, Sápi, Abdel (Ju­hász), Buczkó - Farkas (Naggyőr K.), Kecskeméti, Szabó, Jankovics - Szokoli, László. Edző: Ványi Zsolt. Gyomaend­rőd: Hanyecz — Varga, Démusz, Tímár A., Tímár R. (Rafael) - Bende, Fekécs, Beinschróth (Papp), Gellai - Cse- renyecz (Hornok), Tóth. Szakmai veze­tő: Pelyva Miklós. 3. perc: Ceglédi támadás futott a jobb oldalon, a belőtt labdát Szokoli a felső lécre fejelte, a kipattanó labdát László nyolc méterről a léc alá lőtte, 1-0. 12. perc: Bal oldalról, a 16-os vonalá­ról végzett el szabadrúgást a hazai csa­pat. A beívelt labdát az elalvó Tímár R. mellett Abdel a hálóba fejelte, 2-0. 38. perc: Megint a VSE bal oldali vé­delme gyengélkedett, és az elfutó Cseh beadását az üresen álló Szokoli a háló­ba helyezte, 3-0. 45. perc: Egy előrevágott labdát közé­pen a vendég védők elvétették, s az üre­sen maradt Szokoli négy méterről a ka­puba gurított, 4-0. 55. perc: A hazai csapat jobb oldalon végzett el szögletet, s a beívelt labdát a keresztbe futó Szokoli az ötös sarkáról a hálóba csúsztatta, mesterhármas, 5-0. 58. perc: Most bal oldalról ívelt a ka­pu elé Szabó, s az elmélázó védők kö­zött Kecskeméti három méterről a ka­puba passzolta a labdát, 6-0. 86. perc: Tóth becselezte magát a ló­oson belülre, a lövés pillanatában a ka­putól hat méterre a hazai védők buktat­ták, de a játékvezető sípja néma ma­radt. A reklamáló Tóth megkapta máso­dik sárga lapját, majd a pirosat is. A nyolc ifjúsági játékossal felálló vendégcsapat bal oldali védelme az első tizenöt percben csődöt mondott. A gyor­san bekapott gólok után már a rutinos hazai csapat tetszés szerint vezette tá­madásait és lőtte a gólokat az elfáradó Gyomaendrőddel szemben. A nagyobb arányú hazai győzelmet Hanyecz kapus kitűnő védései akadályozták meg. Jó: Kecskeméti, Szabó, Szokoli, ill. Hanyecz, Tímár A. Ványi Zsolt: - Magabiztos győzelmet arattunk. Pelyva Miklós: - Hibáztam, de sajnos, csapatomból is egyes játéko­saim rám kontráztak. ■ V. I. KONDOROSI TE-ALGYŐ 0-4 (0-2) Kondoros, 200 néző. V.: Janitz. Kon­doros: Kurucz - Vajgely, Ancsin, Sárosi, Kasik - Omiljak (Mitykó), Nagy M., Römer, Palyusik - Ladnyik (Takács), Dián (Sztvorecz). Edző: Somogyi János. Algyő: Dénes - Krisztin, Pálinkó (Sza­bados), Sümeghy, Krajczár — Krucsó, Kui, Kothencz, Zakar - Daróczi (Koza), Pataki (Terhes). Edző: Lóczi István. 26. perc: Daróczi lefordult védőjéről, és védhetetlenül a kapuba vágta a lab­dát, 0-1. 38. perc: A hazai kaputól 19 méterre megítélt szabadrúgást Kui a kapuba he­lyezte, 0-2. 51. perc: Krucsó bal oldali szabadrú­gása a rövid felső sarokba vágódott, 0- 3. 82. perc: Vendég kontratámadás után Zakar a kapuba passzolta a játék­szert, 0-4. Az elmúlt hetekből kifolyólag több meghatározó játékosa nélkül felálló ha­zaiak jobbára a védekezésre törekedtek a jobb játékerőt képviselő algyői csapat ellen, de a mérkőzés első nagy helyzetét mégis a kondorosiak hagyták ki. Ez­után a foci törvényének megfelelően a vendégek szerezték meg a vezetést, amit a félidő végére sikerült megdup­lázniuk. A folytatásban nem sokat vál­tozott a játék, $ az egyre jobban elfára­dó hazaiakkal szemben az algyőiek tet­szés szerint alakították ki jobbnál jobb helyzeteiket. A hazaiak tisztességgel küzdöttek, de ezen a napon többre nem futotta az erejükből a jól és eredménye­sen játszó vendégekkel szemben. Jó: Sárosi, Römer, Nagy M., ill. Kui, Sümeghy, Krucsó, Krajczár. Somogyi János: - Küzdöttünk, haj­tottunk, de a nagyobb játékerőt képvise­lő vendégcsapat teljesen megérdemelt győzelmet aratott, bár a gólarány kissé túlzottnak mondható. Lóczi István: Az eredmény hűen tükrözi a két csapat közti tudásbeli különbséget További sok sikert kívánok a tehetséges hazai csapatnak! ■ Jankovics László NAGYKÁTA-SZARVASI FC 6-4 (3-3) Nagykáta, 150 néző. V.: Pataki. Nagy- káta: Bak - Németh, Majzik, Kaszás, Müller - Fejős G. (Tóth), Ofella, Györfi (Czakó N.), Bartosik (Schlachtovszky) - Szekeres, Bori. Edző: Fejős Pál. Szarvas: Balatoni — Pákozdi, Terhes, Kiszel, Petykó (Fehér), - Kis M., Klimaj, Bog­dán, Kajtár (Medvegy) — Somogyi, Fekécs. Szakmai tanácsadó: Petykó Márton. 16. perc: egy lepattanó labdát Majzik tíz méterről a kapuba lőtt, 1-0. 18. perc: Györfi a kifutó kapus mel­lett a bal sarokba gurított, 2-0. 21. perc: Németh a jobb szélről a jobb sarokba rúgta a labdát, 3-0. 25. perc: Kajtár szöglete után Terhes 12 méterről, kapásból lőtt a hálóba, 3—1. 31. perc: Somogyi nagy bedobása után Klimaj öt méterről pofozta a kapu­ba a labdát, 3-2. 44. perc: Bogdán három embert ki­cselezett, majd kényszerítő után a jobb sarukba lőtt, 3—3 ....... 48 . perc: a lesen álló Györfi a bal sa­rokba bombázott, 4-3. 52. perc: Ofella, aki szintén lesen állt, a bal sarokba, gurított, 5-3. 54. perc: Bogdán szerelését a játék­vezető szabálytalannak minősítette, a büntetőt Györfi értékesítette, 6-3. ÓO. perc: Szekeres megkapta máso­dik sárga lapját, így kiállították. 76: perc: Medvegy bal oldali szögle­tét Bogdán a bal sarokba helyezte, 6-4. Az első félidő huszadik percéig a ha­zaiak három gólt szereztek. Ezután a vendégek feltámadtak, s számtalan helyzetükből az első félidőben egyenlí­teni tudtak. Szünet után tíz percig a szarvasiak az „öltözőben maradtak", és ezt a hazai csapat, valamint a játékveze­tői hármas megbosszulta. Ezután hiába támadott többet a szarvasi csapat, a helyzetek sokaságát hagyta ki, így nem sikerült az egyenlítés. Jó: Bak, Majzik, Ofella, Györfi, ill. Terhes, Petykó, Bog­dán. Fejős Pál: - Amelyik mérkőzésen tíz gól esik, ott nálam ez a mérkőzés és a csapatok komolytalanok. Petykó Már­ton: Hat kapott gólnál magyarázko­dásnak tűnik, de a játékvezetők döntőn ték el a mérkőzést, mivel nem biztosí­tottak egyenlő feltételeket. ■ K. Gy. További eredményele Hódmezővá- sárhely-Mezőtúr 3-2, Örkény-Túrke- ve 1-1, Szolnok-Rákóczifalva-Monor 0-0. ^ | ^ VÉSZTŐ-MEZŐHEGYES 1-2 (0-1) Lancast megyei I. osztályú labdarú­gó-mérkőzés. Vésztő, 230 néző. V.: Ma­joros. Vésztő: Kiss G. - Pál, Rábai M., Szántó, Litauszki, Hídvégi (Jánosi), Turbucz, Lázár, Bakos (Szőke), Papp, Rábai R. Edző: Borgula János. Mezőhe­gyes: Jakab - Tóth, Gróf (Horváth), Roszkos, Kovács, Kindel, Varga, Zsoldi, Kiss L, Szatmári, Ács (Zsótész). Edző: Rédli Tamás, Varga Péter. A harmadik nagyon fontos hazai mérkőzését elvesztő vésztői együttes az idei leggyengébb teljesítményét nyújtot­ta. G.: Kovács (öngól), ill. Gróf a 32., Ács az 52. percben. Jó: Rábai R., ill. Kindel, Varga, Szatmári, Ács. Borgula János: - Mai játékunkban csak az utolsó tíz percben tapasztaltam, hogy a csapat valamennyi tagja nyerni akar. Rédli Tamás, Varga Péter: - Takti kus, fegyelmezett játékunkkal megér­demelten nyertünk a ma egy kicsit tom­pább Vésztő ellen. ■ Buzgány József MEZŐKOVÁCSHÁZA-CSORVÁS 2-2 (1-1) Mezőkovácsháza, 200 néző. V.: Klapcsik. Mezőkovácsháza: Vígh T. - Bessenyei K. (Pécsik), Dumitriu, Már­kus, Bessenyei N., Zábrák, Husvéth, Mé­száros, Bíró, Koncz (Zalai), Németh Sz. Edző: Szabó Ferenc. Csorvás: Farkas - Németh B., Sznopek, Pogonyi, Hocz, Si­mon, Könyves, Ivanics, Krámli, Kaszai, Csökő (Marosán). Edző: Kovács Tibor. Küzdelmes összecsapáson a me-ző­kovácsbáziak hiába szerezték meg két­szer is a vezetést, ezúttal sem sikerült megszerezniük a három pontot a fegyel­mezett és harcos csorvási csapattal szemben. G.: Bíró a 21., a 49., ill. Pogonyi a 36., Németh B. az 59. perc­ben. Jó: Németh Sz., Bíró, Mészáros, Zábrák, Husvéth, ill. Sznopek, Simon, Ivanics, Kaszai, Csökő. Szabó Ferenc: - Helyzetkihasználá­sunk továbbra is csapnivaló. Kovács Ti­bor. - Kora nyári melegben üde, friss játékot nyújtott a csapatom, sajnos, a győzelem elmaradt. ■ Szabó Lajos BÉKÉSSZENTANDRÁS- NAGYSZÉNÁS 4-1 (1-0) Békésszentandrás, 250 néző. V.: Czirbuly. Békésszentandrás: Tusjak - Melian, Bencsik, Chlebik, Csipái, Ko­vács (Pjevara), Bobvos, Galáth (Mochnács T.), Bakró, Virág, Pisont (Ju­hász). Edző: Varga László. Nagyszénás: Lipcsei - Szekeres, Hatfaiudi, Gyuris, Boros, Uhlár, Schneider, Baki, Papp (Burján), Horváth (Ozgyin), Nyemcsok (Mihalecz). Játékos edző: Horváth Zsolt. Gyenge első félidei játék után ha ne­hezen is, de megérdemelten nyert a Békésszentandrás. Kiállítva: Szekeres (utolsó emberként szabálytalankodott) a 68. percben. G.: Pisont (11-esből) a 24., Csipái a 62., a 80., Virág a 75., ill. Uhlár a 49. percben. Jó: Tusjak, Bencsik Galáth, Virág, ill. Boros, Hatfaiudi, Baki. Varga László: — Ezt vártuk a tavaszi nyitány után, reméljük, a folytatás jó lesz. Horváth Zsolt: - A mai mérkőzé­sen teljesen szétesett csapat benyomá­sát keltettük. ■ V. L. SARKADKERESZTÚR- SZEGHALOM 0-0 Sarkadkeresztúr, 350 néző. V.: Gyekiczki. Sarkadkeresztúr: Stumpf — Molnár, Bányai P., Erdei, Báli (Kovács), Cseke, Deák, Csúz, Bányai T. (Szabó), Karakas, Zsoldos (Balogh). Edző: Cser­háti István. Szeghalom: Komáromi - Nagy, Komróczki (Zsombok), Simon (Klripóczki), Zsigovics, Boruzs, Hajdú, Vámos (Kincses), Elek, Sáfián, Bihari. Edző: ifj. Zsombok János, Tar Zoltán. Nagy iramú mérkőzésen az első fél­időben egyenlő erők küzdelmét láthatta a publikum. A másodikban a sarkadke- resztúriak nagy fölénybe kerültek, de a végén mégis csak az egy pontnak örül­hettek. Jó: Stumpf, Cseke, Erdei, Karakas, Csúz, ill. Zsigovics, Boruzs, Vámos, Elek, Sáfián. Cserháti István: - Nagyon jó mérkő­zés volt, az első félidőben kicsit álmo­san kezdtünk, de egy órán keresztül mi uraltuk a játékot, helyzeteket dolgoz­tunk ki. Sajnos, ezekkel nem tudtunk élni. Ifj. Zsombok János, Tar Zoltán: - Az osztály színvonalát meghaladó mér­kőzésen ma minden játékosom kiválót nyújtott. Örülünk az egy pontnak is. ■ Bakucz Péter SZABADKÍGYÓS-TÓTKOMLÓS 2-0 (2-0) Szabadkígyós, 150 néző. V.: Mihálik. Szabadkígyós: Varró - Süli, Szalai, Bozső Z., Bánfi A., Kiss, Hegedűs, Tóth Z. (Bánfi R.), Burkus, Ekker A., Bozsó F. (Holecska). Edző: Kiss László, Ekker At­tila. Tótkomlós: Binges - Vetró, Karasz (Somogyvári), Giliczó, Dávid, Pásztor, Fazekas, Papp, Krátky, Horváth, Czollner (Kaliska). Edző: Krátky János. Remek első félidei játék után a máso­dik játékrészben nagyon visszafogott teljesítménnyel rukkolt elő a Szabadkí­gyós. G.: Szalai a 8., Ekker A. a 22. perc­ben. Jő: Ekker A., Hegedűs, Bánfi A., Burkus, ül. Papp, Vetró, Binges. Kiss László, Ekker Attila: - Remek első negyvenöt perc után csapatunk megelégedett az eredménnyel. Krátky János: - Feltartott kézzel nem lehet nyerni. Be vagyunk oltva gól ellen. ■ Tóth Lajos GYOMAENDRŐDI FC-MÉHKERÉK 2-1 (1-0) Gyomaendrőd, 250 néző. V.: Pataki. Gyomaendrőd: Szabó - Dobó, Csikós, Dinya, Tímár K., Tanács, Szegedi (Má- tyus), Karászi, Béla, Osan, Hunya. Edző: Zsombok Attila. Méhkerék: Patka Gy. - Martyin, Semjéni, Janis, Gajdács, Lukucz, Berényi, Bondár (Patka J.), Barcsay, Hajdú, Csotye (Uhrin). Edző: Bíró Róbert Végig szervezetten és fegyelmezet­ten futballozó gyomaendrődiek nehe­zen tartották otthon a három bajnoki pontot. G.: Hunya a 27., a 61., ill. Patka Gy. (11-esből) a 71. percben. Jő: Osan, Hunya, Béla, Tímár K., Dinya, Ül. Hajdú, Berényi. Zsombok Attila: - A hétközi kupafi­askóért a csapat nagyszerű revánsot vett. Bíró Róbert: A második félidei já­tékunk alapján minimum döntetlent ér­demeltünk volna. ■ Szabados Ferenc MAGYARBÁNHEGYES- MEZŐBERÉNY 2-1 (0-0) Magyarbánhegyes, 300 néző. V.: György. Magyarbánhegyes: Jambrik - Pálfi, Bozsár, Evanics, Balogh, Pusztai, Turcsek (Lantos), Kurilla, Nagy (Kli­ment), Málik, Matúz. Edző: Turcsek Zol­tán. Mezőberény: Barabás - Bereczki, Kiss (Maczkó), Pántya, Szűcs, Kocsor, Várhalmi (Pecze), Gidófalvi, Bokor (La katos), Wagner, Benyovszki. Edző: Gál András, Krcsmarik Tibor. Az első félidő egyenlő küzdelmet ho­zott, a másodikban viszont a Magyar­bánhegyes több formás támadást veze­tett és így megérdemelten nyerte meg a rangadót. G.: Nagy a 70., Kurilla a 78., ill. Gidófalvi a 85. percben. Jő: Pálfi, Ba­logh, Kurilla, ill. Kocsor, Benyovszki, Pántya. Turcsek Zoltán: - Egy jó csapatot si­került legyőznünk nagy küzdelemben megérdemelten, mert jobban akartuk a győzelmet, mint az ellenfél. Gál András, Krcsmarik Tibor: - Eddig együtt nevet­tünk, most közösen sírunk. Remélem, legalább a harmadik félidőt mi nyerjük. ■ Fejes Mihály OROSHÁZI MTK-RÁKÓCZI VASAS­BÉKÉS 0-2 (0-0) Orosháza, Rákóczitelep, 300 néző. V.: Hegedűs. OMTK-Rákőczl: Tóth - Papp, Godár, Sebők (Debreczeni), Horváth II. A., Mátyus, Kánya, Szántó, Skorka, Boér (Nagy), Lövei. Edző; Kvasznovszky József. Békés: Kollár - Ács, Czinanó E., Kubik, Kéri, Tolnai, Agustin, Vadas, Pősze, Horváth S., Marik. Edző: Király­vári Károly. Gyengén játszottak az orosháziak, így a békésiek elvitték a három pontot. Kiállítva: Marik (második sárga lap után) a 83. percben. G.: Tolnai az 55., Vadas a 69. percben. Jó: Godár, Szántó, ill. Kollár, Tolnai, Kubik, Vadas, Agustin. Kvasznovszky József: - Bízom ben­ne, hogy kijózanító pofon volt ez a vere­ség. Korábbi erényeinket az öltözőben hagytuk, nem elég a mezt kiküldeni a pályára, mert akkor csak ez lehet az eredmény. Királyvári Károly: - Egy pontért jöttünk, de nagyon örülök, hogy három lett belőle. ■ Bot Ferenc Ifjúságiak: Vésztő-Mezőhegyes 1—0, Mezőkovácsháza—Csorvás 6—3, Békés- szentandrás-Nagyszénás 7—2, Sarkad- keresztúr-Szeghalom 7-5, Szabadkí­gyós-Tótkomlós 2-3, Gyomaendrődi FC-Méhkerék 2-0, Magyarbánhe- gyes-Mezőberény 2-4, Orosházi MTK- Rákóczi Vasas-Békés 1-5. Példát mutattak BÉKÉSCSABAI ELŐRE FC- KAPOSVÁR 2-10 (1-4) Ligabajnoki labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 50 néző. V: Némethi A Békéscsaba: Andó — Borbély (Varga P.), Ottlakán (Telek), Kovács P., Fabulya - Rubus, Germán T., Ta­máska, Sirkó - Bozsovics (Zelman), Szabó T. Edző: Jakab Péter. Kapos­vár: Szűcs (Gludár) - Simon G. (Salekovics), Kővári, Finta, Kollega - Farkas (Hock), Hegedűs, Szakály, Körösi - Kardos (Egle), Halmos (Fa­zekas). Edző: Meksz Gyula. Az első gólt a hazai fiata­lok szerezték a 12. percben, majd a több NB I-es játékost szerepeltető vendégek fordí­tottak. Szünet után is a ka­posváriak akarata érvénye­sült, az utolsó gólt a csabaiak szerezték. A békéscsabai fia­talok példát mutattak klub­hűségből. G.: Bozsovics, Sza­bó T., ill. Kardos 3, Egle 3, Farkas, Fazekas, Körösi, Szakály. Jó: Kovács P., Fabulya, Szabó T., ill. Finta, Farkas, Kardos, Egle, Körösi. Mesterlövészek A Lancast megyei I. osztályú labdarúgóóajnokság góllövőlistá­jának élmezőnye. 25 gólos: Bakos (Vésztő). 20 gólos: Gróf (Me­zőhegyes). 19 gólos: Acs (Mezőhegyes). 16 gólos: Elek T. (Szeg­halom), Málik (Magyarbánhegyes). 15 gólos: Fejes M. (Mezőbe­rény, Magyarbánhegyes), Bíró T. (Mezőkovácsháza). 13 gólos: • Szegedi (Gyomaendrőd). 12 gólos: Petruzsán (Sarkadkeresz­túr). 11 gólos: Ekker G. (Szabadkígyós). 10 gólos: Horváth Sz. (Mezőhegyes), Szántó (Vésztő), Janis (Méhkerék, Nagyszénás), Hunya (Gyomaendrőd). 9 gólos: Cseke (Magyarbánhegyes), Wagner (Mezőberény), Barcsay (Méhkerék), Multyán (Mezőko­vácsháza). 8 gólos: Osan (Gyomaendrőd), Vámos (Szeghalom), Belicza (Csorvás), Kocsis (Méhkerék). 7 gólos: Bagi (Méhke­rék), Nagy K. (Szeghalom), Zsoldos (Sarkadkeresztúr), Csökő (Csorvás), Boér (OMTK-Rákóczi, Nagyszénás), Bánfi R., Szalai (Szabadkígyós), Szabó G. (Mezőkovácsháza), Lövei (OMTK-Rá- kóczi), Marik (Békés). 6 gólos: Horváth (Békés), Ekker A., Tóth A. (Szabadkígyós), Bányai I, Deák (Sarkadkeresztúr). 5 gólos: Gidófalvi (Mezőberény), Kurilla (Magyarbánhegyes), Turbucz (Vésztő), Komróczki (Szeghalom), Béla (Gyomaendrőd), Skorka (OMTK-Rákóczi), Czinanó E., Vadas (Békés), Bakró (Békés­szentandrás), Szatmári G. (Mezőhegyes). A FOTÓ: VERESS ERZSI