Békés Megyei Hírlap, 2005. május (60. évfolyam, 101-125. szám)

2005-05-09 / 107. szám

2005. MÁJUS 9., HÉTFŐ - BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP SPORT 13 lancast békés megyei i. osztályú labdarúgó-bajnokság A Mezőberény nyerte Vésztőn a rangadót, a méhkerékiek idegenben négy gólt lőttek a Békésszentandrásnak, Gyomaendrődön hét gól esett, amiből hatot a Tótkomlós bánt NB III: A SEREGHAJTÓ BRAVÚRJA BATTONYAI TK-ALGYŐ 0-0 NB III-as labdarúgó-mérkőzés, Battonya, 300 néző. V.: Rácz. Batto- nya: Szőke - Számfira (Putnoki), Major, Oláh, Géczi - Baukó, Végh, Kovács (Fekete), Nedelea - Podina (Miklós), Gradinariu. Edző: Juhász Zoltán, ifj. Lukács István. AJgyő: Dénes - Krisztin, Zakar, Sümeghy, Krajczár - Krucsó, Rau, Pataki (Se­bők), Vass - Daróczi (Pálinkó), Kui. Edző: Lóczi István. Nagy iramban kezdődött a rang­adó, elsősorban a középpályán ala­kult ki nagy küzdelem, ekkor még kiegyenlített játékkal. A második félidőben átvette a játék irányítását a hazai csapat, szinte kapujához szegezte az Algyőt. A vendégek so­rozatos szabálytalanságokkal vétet­ték magukat észre, szinte csak a vé­dekezéssel voltak elfoglalva. Hiába volt azonban a nagy hazai mezőny- fölény, a kevés adódó helyzetek ki­maradtak. A színvonalas mérkőzé­sen a battonyai csapat győzelmet érdemelt volna. Az Algyő szeren­csével szerzett egy pontot. Jó: Sző­ke, Major, Oláh, Géczi, Baukó, Végh, ill. Krisztin, Rau, Vass. Juhász Zoltán, Iff. Lukács István: - Két gólra törően játszó csapat mérkőzésén olyan eredmény szüle­tett, mely egyiknek sem jó. Lóczi István: — Nagyon jó mérkőzésen egy nagyon jó csapattól szereztünk egy pontot. ■ if). Lukács István SZOLNOK-RÁKÓCZIFALVA— FRÜHWALD JAMINA SE 2-2 (0-0) Szolnok, 200 néző. V.: Solymosi. Szolnok: Móga - Földi, Boda, Ba- bella, Horváth Cs. — Zakar, Draskó- czi, Albert, Pataki (Szeberényi) — Ruskó, Kohári. Edző: Gömöri Béla. Jamina: Kollár - Lábos, Laurinyecz, Varga, Hrabovszki — Szabó (Kere- peczki), Sajben, Jantyik, Feuerwer­ker - Göblyös (Fehérvári), Horváth Z. Edző: Fülöp Csaba. 48. perc Egy hazai bedobást kö­vetően a védők nem tudtak felsza­badítani, s a szemfüles Ruskó öt méterről a jobb alsó sarokba bom­bázott, 0-1. 50. perc Jantyikot gólhelyzetben fellökték a 16-oson belül. A meg­ítélt büntetőt Lábos a kapu bal olda­lába lőtte, 1—1. 58. perc Sajben nagyszerűen ment el a bal oldalon, középre adá­sát az érkező Göblyös az ötösről a kapu közepébe lőtte, 1-2. 82. perc A hazaiak előreívelését követően, egy fejpárbaj után Pataki a földre került, a játékvezető érthe­tetlen módon 11-est ítélt, amit Ruskó biztosan értékesített, 2—2. A találkozó egy vendéghelyzettel kezdődött, ezt követően azonban jobbára a két 16-os között folyt a já­ték, a kapuk nem kerültek veszély­be. A második félidő nagyon élve­zetes játékot hozott, felváltva estek a gólok. A hajrában mindkét csapat megszerezhette volna a győztes gólt. Jó: Babella, Boda, Draskóczi, ill. Kollár, Lábos, Varga, Sajben, Göblyös. Gömöri Béla: - Sajnálom, hogy nem tudtuk megnyerni a mérkő­zést, a döntetlen reális. Fülöp Csa­ba: — Számunkra a mai mérkőzé­sen nagyon fontos volt a pontszer­zés, örülök, hogy a csapat minden tagja maximális odaadással ját­szott. ■ F. Cs. ÖRKÉNY-GYOMAENDRŐDI VSE 1-1 (0-0) Örkény, 150 néző. V: Szeles Á. Örkény: Malecz - Batta, Tusa, Ulicska, Demeter — Szolcsánszki (Béres), Viták, Katona, Szécsi - Farkas, Boda. Edző: Farkas Tibor. Gyomaendrőd: Hanyecz — Mázán, Démusz, Varga, Rafael (Papp) - Uhrin, Bede, Matus, Koncz — Gellai, Kővágó. Szakmai vezető: Pelyva Miklós. 10. perc Egy hazai szögletet vé­geztek el, az elalvó védelem mellett Boda védhetetlenül fejelt a bal alsó sarokba, 1-0. 65. perc Kővágó kitört, a kapus elkaszálta, a bíró azonnal 11-est ítélt, amit Varga védhetetlenül lőtt a bal alsó sarokba, 1—1. 67. perc: A hazaiak 11-est hibáz­tak, Hanyecz kapus nagy bravúrral megfogta a labdát. Az Örkény félvállról vette a mér­kőzést, és ez megbosszulta magát. A fiatal gyomaendrődi gárda jó tel­jesítményt nyújtott, ez példa lehet minden edző számára. Jó: Tüsa, ill. Tóth, Hanyecz, Démusz. Farkas Tibor: - Egy-egy után észrevettük, hogy nagy baj lehet, és ez be is következett. Pelyva Miklós: - Az egy pontért jöttünk, amit tel­jesítettünk. ■ V. 1. További eredmények: Cegléd- MezőtúrO—1, Monor—Túrkeve 1-1, Nagykáta—Hódmezővásárhely 1—1. Hétközben játszották: Kondorosi TE—Szarvasi FC 1—0. SARKADKERESZTÚR- MEZŐHEGYES 0-0 Lancast megyei I. osztályú labda­rúgó-mérkőzés. Sarkadkeresztúr, 300 néző. V.: Benyovszki J. Sarkad­keresztúr: Stumpf - Molnár, Bá­nyai P., Erdei, Báli, Cseke, Deák, Csúz (Balogh), Bányai T. (Kovács Gy.), Petruzsán, Zsoldos (Karakas). Edző: Cserháti István. Mezőhegyes: Jakab - Zsótész, Gróf, Roszkos, Ko­vács G., Szatmári L, Varga, Zsoldi, Kiss (Tóth), Szatmári G., Acs. Edző: Rédli Tamás, Varga Péter. Küzdelmes mérkőzésen egyenlő erők küzdelmében igazságos dön­tetlen. Kiállítva: Petruzsán (rekla­málásért) a 90. percben. Jó: Stumpf, Cseke, Bányai R, Deák, ill. Ács, Gróf, Zsótész, Roszkos. Cserháti István: - Nehéz mérkő­zés volt. Tudtuk, hogy nem lesz egyszerű kivédekezni az ellenfél tá­madásait. Ezt megoldottuk, ám tá­madásainkban nem volt benne a gól, így igazságosnak tartom a dön­tetlent. Rédli Tamás, Varga Péten - Reális a döntetlen, felkészültünk a Keresztár játékára. ■ Bakucz Péter VÉSZTŐ-MEZŐBERÉNY 0-1 (0-1) Vésztő, 250 néző. V.: Flinta. Mesterlövészek A Lancast megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság góllövőlistá­jának élmezőnye. 21 gólos: Bakos (Vésztő). 19 gólos: Gróf (Me­zőhegyes). 17 gólos: Acs (Mezőhegyes). 15 gólos: Elek T. (Szeg­halom), Málik (Magyarbánhegyes). 14 gólos: Fejes M. (Mezőbe- rény, Magyarbánhegyes). 12 gólos: Petruzsán (Sarkadkeresz­túr). 10 gólos: Szegedi (Gyomaendrőd), Bíró T. (Mezőkovácshá- za), Horváth Sz. (Mezőhegyes). 9 gólos: Ekker G. (Szabadkí­gyós), Wagner (Mezőberény), Barcsay (Méhkerék), Szántó (Vész­tő), Multyán (Mezőkovácsháza). 8 gólos: Osan (Gyomaendrőd), Vámos (Szeghalom), Belicza (Csorvás), Kocsis (Méhkerék), Ja­nis (Méhkerék, Nagyszénás). 7 gólos: Cseke (Magyarbánhe­gyes), Hunya (Gyomaendrőd), Bánfi R. (Szabadkígyós), Szabó G. (Mezőkovácsháza). 6 gólos: Nagy K. (Szeghalom), Bagi (Méhkerék), Boér (OMTK-Rákóczi, Nagyszénás), Szalai, Tóth A. (Szabadkígyós), Csökő (Csorvás), Zsoldos, Bányai T. (Sarkadke­resztúr). 5 gólos: Lövei (OMTK-Rákóczi), Marik, Czinanó E. (Bé­kés), Bakró (Békésszentandrás), Szatmári G. (Mezőhegyes), De­ák (Sarkadkeresztúr). 4 gólos: Gajdács (Méhkerék), Béla (Gyo­maendrőd), Kaliska (Tótkomlós), Bozsár (Magyarbánhegyes), Varga (Mezőhegyes), Gidófalvi, Kocsor (Mezőberény), Lukucz (Méhkerék), Pősze (Békés), ZsombokK, Mocsári (Szeghalom), Thrbucz, Jánosi, Hídvégi (Vésztő), Skorka (OMTK-Rákóczi). A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban a sötét mezes szeghalmiak egy góllal elvitték a három pontot Mezőkovácsházáról Vésztő: Kiss I. — Pál, Rábai M., Hidvégi, Litauszki (Szántó), Jánosi, Turbucz (Papp), Lázár, Bakos, Rá­bai R., Czinanó B. Edző: Borgula Já­nos. Mezőberény: Barabás - Be- reczki, Kiss L, Bondár, Szűcs, Pán- tya, Gidófalvi, Bokor (Kocsor), Fejes (Pecze R), Wagner, Benyovszki. Edző: Gál András, Krcsmarik Tibor. Az első félidő öreguras, csapko­dó játékkal telt el, amiben a vendé­gek egy szerencsés góllal vezetést szereztek. A második játékrészben felpörögtek az események, felvált­va kerültek a kapuk veszélybe. Itt már a vésztőieknek volt több lehe­tőségük, de nem bírták bevenni a jól védő Barabás kapuját. G.: Wag­ner a 18. percben. Jó: Hidvégi, Láz­ár, Rábai R., ill. Barabás, Bereczki, Szűcs, Pántya, Gidófalvi. Borgula János: - Mérkőzésről mérkőzésre a nyerési kényszert nem bírja a csapat elviselni. Remé­lem, hogy ezzel a vereséggel a nagy teher lement a vállunkról, és ezután felszabadultabban játszha­tunk. Gál András, Krcsmarik Ti­bor - Taktikusan és fegyelmezet­ten játszottunk, bár mindkét csa­patnak voltak lehetőségei, gólt csak mi rúgtunk. Le a kalappal a fiúk előtt! ■ Buzgány József GYOMAENDRŐDI FC- TÓTKOMLÓS 6-1 (4-0) Gyomaendrőd, 250 néző. V.: Al­berti. Gyomaendrőd: Szabó - Dobó, Tímár A., Dinya (Csikós), Tímár K., Tanács, Szegedi (Szilágyi), Karászi (Mátyus), Béla, Osan, Hunya. Edző: Zsombok Attila. Tótkomlós: Binges - Giliczó (Czollner), Juhász, Somogyvári, Dávid, Horváth, Faze­kas, Papp, Karasz, Bányik, Zsigovics. Edző: Krátky János. Az első játékrészben régen lá­tott, ötletes, lendületes játékkal, szebbnél szebb gólokkal jelentős előnyt szereztek a gyomaendrődi- ek. Szünet után a helyzetek sokasá­gát kidolgozó házigazdák ilyen arányban is megérdemelten nyer­tek. G.: Tímár K. a 3., Osan a 10., Bela a 30., Tanács a 43., Hunya a 60., Szegedi a 71., ill. Czollner a 75. percben. Jó: Osan, Béla, Tímár A., Hunya, ill. Papp. Zsombok Attila: - Ezzel a jó és eredményes játékkal már régen tartoztunk szurkolóinknak. Krátky János: - Ilyen gyenge produkcióért még a cirkuszból is kirúgják az embert. Csak testben jöttek el a fi­úk, fejben otthon maradtak. ■ Szabados Feren MEZŐKOVÁCSHÁZA— SZEGHALOM 0-1 (0-0) Mezőkovácsháza, 150 néző. V: Hegedűs. Mezőkovácsháza: Vígh T. - Vígh Z., Dumitriu, Márkus, Bes­senyei N. (Kiss), Zábrák, Németh, Mészáros, Pócsik, Szűcs (Zalai), Bessenyei K. (Bíró). Edző: Szabó Fe­renc. Szeghalom: Komáromi - Nagy, Elek S. (Kincses), Simon, Zsi­govics, Boruzs, Hajdú, Vámos, Elek T. (Zsombok), Sáfián, Bihari. Edző: ifj. Zsombok János, Tar Zoltán. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen a szervezetten játszó szeghal­miak biztosan nyerték a találkozót G.: Nagy az 50. percben. Jó: Vígh T., Vígh Z., Zábrák, ill. Nagy, Boruzs, Hajdú, Komáromi. Szabó Ferenc: — Góllövőt kere­sünk! Ifj. Zsombok János, Tar Zol­tán: - Az egy-null ellenére azért biztosabban nyertünk. ■ Szabó Lajos CSORVÁS-BÉKÉS 1-2 (0-0) Csorvás, 145 néző. V.: Tompa. Csorvás: Farkas - Kun (Csökő), Ivanics, Hocz, Sznopek, Szurgyi, Németh (Könyves), Benyovszki, Kaszai N., Belicza, Tóth A. Edző: Kovács Tibor. Békés: Kollár - Ács (Fazekas), Kubik, Vadas, Tolnai, Sándor, Edu, Horváth (Földi), Czi­nanó, Kovács, Kéri. Edző: Királyvá­ri Károly. Két azonos képességű csapat mérkőzésén a rutinosabb békésiek szerezték meg a három pontot. G.: Kaszai N. az 54., ill. Horváth a 64., Czinanó a 78. percben. Jó: Farkas, Szurgyi, Kaszai N., Németh, ill. Sándor, Kollár, Czinanó, Horváth, Edu. Kovács Tibor - Az idény legjobb játéka is kevés volt a győzelemhez. Királyvári Károly: - Keserves győ­zelem. ■ Evanics István BÉKÉSSZENTANDRÁS- MÉHKERÉK 0-4 (0-2) Békésszentandrás, 300 néző. V.: Rácz A. Békésszentandrás: Tusjak - Melian (Sinka), Bencsik, Chle- bik, Bordács (Juhász), Csipái (Kiss), Galáth, Bakró, Kovács, Vi­rág, Bobvos. Edző: Varga László. Méhkerék: Patka Gy. — Gajdács, Lukucz, Berényi, Cziczeri (Ulrich), Barcsay, Hajdú, Csotye (Bondár), Bagi, Nagy, Janis (Patka J.). Edző: Bíró Róbert. A kényelmesen futballozó Méh­kerék megérdemelt győzelmet ara­tott a kishitűen játszó Békésszent­andrás ellen. G.: Túsjak (öngól) a 7., Gajdács a 14., Janis a 75., Uhrin a 83. percben. Jó: Galáth, Bencsik, Bakró, ill. Gajdács, Hajdú, Berényi, Janis, Uhrin. Varga László: - Nem nagyon tu­dunk felállni a gödörből. Bíró Ró­bert — Sima győzelem. ■ V. L. SZABADKÍGYÓS-MAGYARBÁN- HEGYES 1-1 (0-0) Szabadkígyós, 150 néző. V.: Kepka. Szabadkígyós: Sódar- Süli, Szalai (Bozsó F.), Bozsó Z., Bánfi A., Kiss, Ekker G., Lipták (Bánfi R.), Tóth A. (Tóth Z.), Burkus, Kovács. Edző: Kiss László, Ekker Attila. Magyarbánhegyes: Jambrik - Pálfi, Bozsár, Nagy (Horváth), Ba­logh, Pusztai, Matúz, Kurilla, Túrcsek, Málik, Cseke. Edző: Tűr­ések Zoltán. Alacsony színvonal, csapkodó já­ték, és a mérkőzés hajrájára ideges hangulat jellemezte a két gárda ta­lálkozóját. Kiállítva: Bozsár (máso­dik sárga lap után) a 18., Jambrik (a játékvezető megsértéséért) a mér­kőzés után. G.: Ekker G. (11-esből) a 86., ill. Cseke a 81. percben. Jő: Ekker G., Bozsó Z., Süli, ill. Cseke, Pusztai, Balogh. Kiss László, Ekker Attila: - Med­dő mezőnyfólényben játszottunk az egész mérkőzésen. Pontatlanul és körülményesen szövögettük táma­dásainkat, s ahogy lenni szokott, a vendégek első kontrájából gól szü­letett. Csak harcosságunknak kö­szönhető, hogy az utolsó pillanat­ban egyenlíteni tudtunk. Turcsek Zoltán: - A második félidőben már nem voltak egyenlőek a feltételek, meg kellett elégednünk az egy ponttal. ■ Tóth Lajos OROSHÁZI MTK RÁKÓCZI VA­SAS-NAGYSZÉNÁS 2-0 (2—0) Orosháza, Rákóczitelep, 400 né­ző. V.: Viczián. OMTK-Rákóczi: Tóth I. - Debreczeni, Godár, Hor­váth II. A., Mátyus (Skorka), Papp L., Szántó, Sebők, Lövei (Horváth I. A.), Moszheim (Nagy D.), Boér. Edző: Kvasznovszky József. Nagy­szénás: István - Leszenyiczki, Hatfaludi, Gyuris, Szenczi (Tóth R.), Uhlár, Boros, Horváth Zs., Bur­ján (Schneider), Papp R, Baki. Játé­kos edző: Horváth Zsolt. Sportszerű mérkőzésen a hazai együttes magabiztos győzelmet aratott a fiatal Nagyszénás ellen. A hazaiaknál Moszheim János egy rossz mozdulat következtében sú­lyos sérülést szenvedett. G.: Sebők a 19., Lövei a 27. percben. Jó: Hor­váth II. A., Sebők, Papp L., ill. Hor­váth Zs., Gyuris. Kvasznovszky Józsefi - Két gól és más semmi... Horváth Zsolt: - A lelkes hazai csapat már az első fél­időben eldöntötte a mérkőzést. ■ Bot Ferenc Ifjúságiak: Sarkadkeresztúr— Mezőhegyes 6—3, Vésztő—Mezőbe­rény 1—0, Gyomaendrődi FC—Tót­komlós 2—1, Mezőkovácsháza- Szeghalom 0-3, Csorvás-Békés 0-2, Békésszentandrás-Méhkerék 2-1, Szabadkígyós-Magyarbánhe- gyes 3-0, OMTK-Nagyszénás 5-3. * t FOTÓ: KISS ZOLTÁN