Békés Megyei Hírlap, 2005. április (60. évfolyam, 75-100. szám)

2005-04-04 / 77. szám

14 SPORT BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP - 2005. ÁPRILIS 4., HÉTFŐ Hatpontos mérkőzésen győzött a Keresztúr Tudósítóinktól Békés-Gyomaendrődi FC 2-1(0-0) Lancast megyei L osztályú labdarúgó- mérkőzés. Békés, 300 néző. V.: György S. Békés: Kesjár - Fábián (Edu), Czlnanő, Ács, Agustin, Kéri, Tolnai, Va­das, Horváth, Marik, Pősze. Edző: Ki­rályvári Károly. Gyomaendrőd: Szabó - Dobó, Tímár Á., Csikós, Tímár K., Sze­gedi, Karászi (Furka L), Mátyus, Furka L. (Molnár), Béla (Nagy), Szurovecz. Edző: Zsombok Attila. Az első játékrész kiegyenlí­tett küzdelmethozott. A máso­dik félidő elején egy szép táma­dást követően vezetést szerzett a hazai csapat, amit gyorsan nö­velni tudott. Hiába támadtak a gyomaiak, egyenlíteni nem tud­tak A békésiek sikere megérde­melt. G.: Vadas a 62., Horváth a 65., ill. Szegedi (11-esből) a 89. percben. Jó: Kesjár, Vadas, Hor­váth, Tolnai, ill. Szabó, Dobó. Királyvári Károly: - Végre győztünk! Zsombok Attila: - Ma csak én akartam a győzel­met. ■ Szarvas András Vésztő-Sarkadkeresztúr 0-1(0-0) Vésztő, 600 néző. V.: Dajka. Vésztő: Kiss - Pál, Rábai M., Szántó, Hídvégi, Jánosi, Turbucz, Lázár, Bakos, Rábai R. (Szőke), Czlnanő. Edző: Borgida János. Sarkadkeresztúr: Stumpf - Amcsin (De­ák), Bányai P., Erdei, Ball, Cseke, Mol­nár, Csúz, Bányai T. (Karakas), Petru- zsán (Szabó), Zsoldos. Edző: Cserháti István. Kiegyenlített első felvonás után rákapcsoltak a vésztőiek, szinte végigtámadták a hátralé­vő időt, a finisben mégis az éllo­vas szerzett gólt. Jellemző, hogy a hazaiak az utolsó másodper­cekben még az üres kapuba sem tudtak betalálni. Gj Karakas a 89. percben. Jó: Rábai M., Jánosi, Lázár, Rábai R., ill. Stumpf, Bá­nyai R, Cseke, Molnár. Borgula János: - Végigtámad­tuk a mérkőzést, de a kapura veszélytelenek voltunk. Tipi­kus egygólos rangadó volt. Cserháti István: - Nagyon bol­dog vagyok, hogy egy igazi rangadót - annak minden kel­lékével együtt - megnyertünk. Újra bebizonyítottuk, hogy iga­zi csapat vagyunk. ■ Buzgány József Szabadkígyós-Békésszent- andrás 4-0 (1-0) Szabadkígyós, 200 néző. V.: Bartucz. Szabadkígyós: Sódar - Süli, Holecska (Szalai), Bozsó Z., Bánfi A., Kiss L, Ekker G. Upták (Bánfi R.), Burkus, Bozsó F., Kovács P. (Tóth A.). Edző: Kiss László, Ekker Attila. Békésszentandrás: Petrás - Pisont (Kiss T.), Melian, Chlebik, Csipái (Pjevara), Kovács N., Bobvos F., Sinka, Bakró, Virág, Palotai (Juhász). Edző: Varga László. A végig mezőnyfölényben fut­ballozó kígyósi csapat megérde­melten tartotta otthon a három pontot. G.: Ekker G. a 29., az 50. és (11-esből) a 88., Bánfi R. a 81. percben. Jó: Ekker G., Burkus, Bozsó F., Kovács R, ill. Pisont, Bakró. Kiss László: - Langyos mér­kőzésen lassan pörgött fel a csa­pat, de a végére meggyőző já­tékkal nyertünk. Varga László:- Az első két góllal megajándé­koztuk a hazaiakat, ezután csa­patom játéka összeomlott. ■ Tóth Lajos Mezőberény-OMTK- Rákóczi Vasas 1-0 (1-0) Mezőberény, 200 néző. V.: Flinta. Mezőberény: Barabás - Bereczld, Kiss, Bondár, Szűcs, Lakatos (Pántya), Gidófalvi, Somlyai (Bokor), Fejes (Pecze P.), Wagner, Benyovszld. Edző: Gál András, Krcsmarlk Tibor. OMTK- Rákóczl: Tóth - Boér (Havancsák), Iványi (Skorka), Sebők, Nagy, Kánya, Debreczeni, Moszheim, Szántó, Lövei, Godár. Edző: Kvasznovszky József. A sok szabálytalansággal tar­kított mérkőzésen csak egy gól esett. G.: Fejes a 38. percben. Jő: Bereczki, Lakatos, Szűcs, Bo­kor, ill. Tóth, Godár, Szántó. Gál András, Krcsmarik Tibor:- Egy gól és más semmi. Sajnál­juk, hogy megint itthon játszot­tunk rosszul. Kvasznovszky Jó­zsefi - Lerendeztek bennünket. ■ Schupkégel Adóm Mezőhegyes-Nagyszénás 6-0(1-0) Mezőhegyes, 150 néző. V.: Gyekiczld. Mezőhegyes: Jakab - Kiss (Szatmári L), Gróf, Roszkos, Kovács, Árgyelán, Var­f i, Zsoldi, Szabó (Kindel), Szatmári G., cs. Edző: Rédli Tamás, Varga Péter. Nagyszénás: István - Baki, Leszenyiczki, Gyuris, Bojtos, Uhlár, Schneider (Szenczi), Ozgyin, Papp (Burján), Horváth (Gyenge), Valaczkai. Játékos edző: Horváth Zsolt Idő kérdése volt, hogy Mezőhegyea mikor töri meg a sportszerű és lelkes fiatal szé- násiak védekezését. Az ered­mény a vendégekre nézve hízel­gő. G.: Szabó a 40., Varga a 48., Ács a 72., Gróf a 74., Szatmári G. a 82., Kindel a 86. percben. Jó: Ács, Varga, Zsoldi, Árgyelán, Szabó, ill. István, Horváth. Rédli Tamás, Varga Péter: - Nagy nyomásunk alatt a végére a vendégek összeomlottak. Örü­lünk, hogy Gróf újra megtalálta góllövőcipőjét. Horváth Zsolt Védekező taktikánk hatvan per­cig működött, utána a hazai csa­pat felőrölt bennünket. ■ Perlaki János Magyarbánhegyes-Mező- kovácsháza 2-0 (2-0) Magyarbánhegyes, 400 néző. V.: Mihálik. Magyarbánhegyes: Jambrlk - Pálfl, Bozsár, Evanics, Balogh, ifl. Turcsek, Fazekas (Faraga), Kurilla, Nagy (Óment), MáUk, Matúz. Edző: Turcsek Zoltán. Mezőkovácsháza: Vígh - Széli, Dumitriu, Márkus, Bessenyei N. (Bessenyei K.), Zábrák, Husvéth, Mé­száros (Szűcs), Bíró, Koncz (Zalai), Né­meth. Edző: Szabó Ferenc. A magyarbánhegyesiek meg­érdemelten nyerték a szom­szédvárak rangadóját. Ezt a győzelmet Zsibrita János mi­előbbi felgyógyulására ajánlja fel a hazai csapat. Kiállítva: Matúz (második sárga lap után) az 55. percben. G.: Fazekas a 3., Nagy a 40. percben. Jó: Balogh, Bozsár, Kurilla, Fazekas, ill. Husvéth, Koncz, Zábrák. Turcsek Zoltán: - Ennek a győzelemnek azért van nagy ér­téke, mert a második félidőt emberhátrányban játszottuk. Szabó Ferenc: - Az első félidei jó játékunk után nem tudtunk élni az emberelőnnyel. ■ Fejes Mihály Méhkerék-Szeghalom 2-0 (0-0) Méhkerék, 360 néző. V.: Hegedűs. Méh­kerék: Patka - Berényi, Martyin, Lukucz, Kocsis (Séllei), Hajdú, Gajdács, Uhrin (Janis), Faragó (Bagi), Csotye, Cziczeri. Edző: Bíró Róbert Szeghalom: Mesterlövészek A Lancast megyei I. osztályú labdarúgóbajnokság góllövőlistá­jának élmezőnye. 17 gólos: Bakos (Vésztő). 14 gólos: Gróf (Me­zőhegyes). 13 gólos: Acs (Mezőhegyes), Múlik (Magyarbánhe­gyes). 12 gólos: Fejes M. (Mezőberény, Magyarbánhegyes). 10 gólos: Bíró T. (Mezőkovácsháza), Petruzsán (Sarkadkeresztúr), Elek T. (Szeghalom). 9 gólos: Barcsay (Méhkerék), Multyán (Mezőkovácsháza), Szegedi (Gyomaendrőd). 8 gólos: Belicza (Csorvás), Ekker G. (Szabadkígyós), Horváth Sz. (Mezőhegyes). 7 gólos: Vámos (Szeghalom), Wagner (Mezőberény), Szabó G. (Mezőkovácsháza), Janis (Nagyszénás). 6 gólos: Szántó (Vész­tő), Szalai, Bánfi R. (Szabadkígyós), Kocsis (Méhkerék), Zsol­dos (Sarkadkeresztúr), Hunya, Osan (Gyomaendrőd). 5 gólos: Csökő (Csorvás), Cseke (Magyarbánhegyes), Boér (Nagyszé­nás), Tóth A. (Szabadkígyós), Bányai T. (Sarkadkeresztúr). A szeghalmiaknak (az előtérben) nem sok esélyük volt Méhkeréken, ahol a hazai csapat 2—O-ra nyert a ven­dégek ellen Komáromi - Zsigovics, Zsombok (Elek), Kiripóczki, Macsári, Boruzs, Hajdú, Vá­mos (Komróczki), Elek T., Sáflán (Kin­cses), Bihari. Edző: ifj. Zsombok János, Tar Zoltán. Gyenge első félidő után, a másodikban a feljavuló hazai együttes tetszetős játékkal győ­zött. G.: Csotye az 51., Bagi a 74. percben. Jó: Csotye (a mezőny legjobbja), Cziczeri, Lukucz, Martin, ill. Hajdú, Elek T. Bíró Róbert - Rémes első, csodálatos második félidő. Mi­nél hamarabbi felépülést a bánhegyesi Zsibrita Jánosnak. Ifj. Zsombok János, Tar Zoltán: - Azt hittük, hogy a megyében a miénk a legrosszabb pálya, de csak ezüstérmesek vagyunk. A három pontot megérdemelte a hazai csapat. ■ Árgyelán Mihály Tótkomlós-Csorvás 3-2 (3-2) Tótkomlós, 200 néző. V.: Gulyás. Tót­komlós: Binges - Somogyvári (Karasz), Juhász (Dávid), Krátky T., Giliczó, Pász­tor, Fazekas, Papp, Zsigovics (Kaliska), Bányik, Czollner. Edző: Krátky János. Csorvás: Farkas - Németh (Szurgyi), Sznopek, Pogonyi, Könyves, Tóth, Benyovszld, Ivanics, Kaszai, Belicza, Csökő (Simon). Edző: Kovács Tibor. A két alsóházi gárda össze­csapásán a komlósiak sok hibá­val futballoztak, de végül sike­rült megszerezniük a három pontot. G.: Papp a 10., Zsigovics a 18., Bányik a 44., ill. Csökő a 35., Belicza a 46. percben. Jó: Juhász, Fazekas, Papp, Zsigo­vics, Bányik, ill. Sznopek, Köny­ves, Kaszai, Belicza. Krátky János: - Sok hibával, de „megírtuk” a házi feladatot. Kovács Tibor - A helyzetek alapján a döntetlen reálisabb lett volna. Végre láttam a csapa­tot küzdeni, és időnként már jól is játszottunk. ■ Tóth B. István Ifjúságiak: Békés-Gyomaendrődi FC 2-3, Vésztő-Sarkadkeresztúr 2-0, Szabadkígyós-Békésszentandrás 0-0, Mezőberény-OMTK-Rákóczi Vasas 2-1, Mezőhegyes-Nagyszénás 6-2, Magyar­bánhegyes-Mezőkovácsháza O-ó, Méh­kerék-Szeghalom 1-3, Tótkomlós- Csorvás 2-1. A 13. heti mérkőzések eredményei: 1. Nyíregyháza-Újpest 2-2 X 2. Vasas-Sopron 0-1 2 3. Bielefeld-Leverkusen 1-0 1 4. Bremen-VfB Stuttgart 1-2 2 5. Freiburg-Hamburg 1-1 X 6. Kaisersl.-Hannover 0-2 2 7. Schalke-Nürnberg 4-1 1 8. Wolfsburg-B. München 0-3 2 9. Dortmund-Hertha BSC 2-1 1 10. Fiorentina-Juventus törölve, megállapított eredmény 2-1 1 11. Bologna-Internazionale törölve, megállapított eredmény 0-0 X 12. Cagliari-Sampdoria törölve, megállapított eredmény 3-3 x 13. Udinese-Roma törölve, megállapított eredmény 1-1 x Plusz egy mérkőzés: 14. MTK-FTC 3-1 1 A totó fogadás részvételi szabályzat alapján a tárgy heti műsorban szereplő (1. Lazio-Livorno, 2. Milan-Brescia, 3. Atalanta-Chievo, 4. Palermo-Messina) pótmérkőzések is elmaradnak, ezért tö­rölve lettek, így - a Szerencsejáték Rt. tájékoztatása szerint - a 10-13. főmér­kőzések eredményeinek meghatározása az I. rész 11. paragrafus (15) bekezdése alapján történt. Hét kick-boxos a döntő felé Szolnokon rendezték meg az Aranykrajcár Kupa kick-box versenyt, ami az idei light- contact ob első fordulója volt, s amelyen 23 klub 74 résztvevő­je állt küzdőtérre. A hölgyek­nél a battonyai Bálint testvé­rek közül Ibolya volt most az eredményesebb, a második he­lyen végzett, míg Mariann ki­esett. Szabó Edina (Bcs. Lakó­telepi SE) szintén ezüstérem­mel térhetett haza. Schaffer Katalin (Mezőberény) harma­dik lett. A férfiaknál 57 kg-ban ismét a Békés megyeieké lett a fősze­rep. Kondacs György (Bcs. LTP SE) az első mérkőzését nehezen nyerte, de utána a beremendi Aburkó megállította, majd a bronzéremért vívott megyei rangadón Bartó Róbert (Mező­berény) győzött, akit a döntőbe jutástól a világbajnok Debrecze­ni Dezső (Bcs. Lakótelepi SE- KWON) ütött el. Debreczeni a döntőben Aburkó Gáborral csa­pott össze, s győzött a csabai vá­logatott versenyző. 63 kg-ban az újonc Benedek Zsolt (Bcs. LTP SE) vereséget szenvedett a jó formában érkező, későbbi győz­tes esztergomi Hirsch Viktortól. Klubtársa, Hricsovinyi Dávid vi­szont egy győzelem és egy vere­ség után a harmadik helyen végzett. A kondorosi Gáspár Pé­ter megtett mindent, de a világ- és Európa-bajnoki ezüstérmes Szántó Sándor nagy falatnak bi­zonyult. 74 kg-ban Göblyös Ti­bor felvette a kesztyűt még a ve- rekedős stílusú ellenfelekkel szemben is és a negyedik he­lyen kötött ki. 89 kg-ban a gyu­lai Szabó István nem járt sze­rencsével, kikapott fővárosi el­lenfelétől. A Békés megyei ver­senyzők közül így hét verseny­ző kezdett biztatóan az országos bajnoki döntő felé vezető úton. A Békéscsabai Lakótelepi SE verseny­zését támogatta: Békéscsaba önkor­mányzata, Ma-Fa Centrum; Secret-Űr Vagyonvédelmi Kft.; Körös Volán Rt.; Csaba-Sped Kft.; Holsten kisvendéglő. A mezőberényieket a városi önkormány­zat; a Tappe; a Berény Tégla; Mezőberé- nyi sportcsarnok; a kondorosiakat Kon­doros önkormányzata és a Lak-Alarm Bt.; a battonyaiakat Dombegyház és Bat- tonya önkormányzata támogatta. A második negyedet nem bírták vízilabda A centerek döntötték el a találkozót Tipo VSC-TVSK Békéscsaba 12-6 (2-2, 4-0,3-2,3-2) OB I B-s férfi vízilabda-mérkőzés, Budapest, 100 néző. V.: Mamicz, Petik. Békéscsaba: dr. Máté - LUKÁCSI 2, Balázs, dr. Szlávik, Laczó P. 1, DÁVID 2, Latorcai, Pásztor A, Ber­ki, Borsos, Puha 1, Laczó Gy. (kapus). Játácos edző: Balázs Lajos. Az ellenfél dobói: dr. Ugrin 3 (1), Simon 2, Pszota 2, Bánhegyi 2, Szabóid 1, Homolya 1, dr. Vörös 1 (1). Gól emberelőnyből 5/3, ifi. 9/2. Négyméteresek: 2/2, fii. 0/0. A tabellán éppen a fővárosi csapat áll a békés­csabaiak előtt, igaz, négy pont előnnyel, így nem is az volt a tét, hogy a vendégek utolérik- e ellenfelüket, hanem az, hogy föl tudnak-e zár­kózni. Annál is inkább mert az őszi szezonban nagyon szoros csatát játszott a két csapat. Most viszont a békéscsabaiak meglepődve tapasztalhatták, hogy a téli időszakban alapo­san kicserélődött a Tipo VSC gárdája. Persze ez ekkor még nem zavarta meg őket, hiszen Lu­kácsi lőtte az első gólt, amire ugyan jött még válasz, de ezt követően is a békéscsabaiaknál volt az előny. Ám a második negyedben minden helyzetü­ket kihagyták a vendégek, míg a fővárosi egy­let lefordulásokból négyszer betalált. Ez tulaj­donképpen eldöntötte a találkozó sorsát, hi­szen túl nagy lett a Tipo előnye. A második félidőben ismét kiegyenlített lett a játék, de a hosszabb cserepaddal rendelkező és sokat is cserélő fővárosiakat már nem tud­ták utolérni a viharsarkiak. A két csapat között elsősorban az döntött, hogy a centerek milyen gólerősek voltak, s bi­zony a házigazdáknál dr. Ugrin és Bánhegyi együtt öt gólt szerzett, ami meghatározta a pontok leosztását a hét végi vízilabda OB I B-s rangadón. 1 FOTÓ: VERESS ERZSI