Békés Megyei Hírlap, 2005. április (60. évfolyam, 75-100. szám)

2005-04-11 / 83. szám

14 SPORT BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP - 2005. ÁPRILIS 11., HÉTFŐ A hajrában egyenlített a Szarvasi FC lancast megyei i. osztályú labdarúgó-bajnokság Otthonában győzték le a listavezetőt A fekete nadrágos és lábszárvédős jaminalak nem tudták otthon tartani mindhárom pontot a lelkesen küzdő szarvasia kkal szemben a labdarúgó NB III Alföld csoportjának Békés me­gyei rangadóján, amely 1—1-re végződött Tudósítóinktól FRÜHWAID J AMINA SE­SZARVASI FC 1-1 (0-0) NB III-as labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 250 néző. V.: Gera. Ja­niina: Kollár - Szabó T., Lauri- nyecz, Jantyik, Hrabovszki - Kis- Szabó (Feuerwerker), Lábos, Nagy M., Zsibrita - Göblyös, Horváth Z. Edző: Fülöp Csaba. Szarvas: Balato­ni — Pákozdi, Kis M., Kolarovszki, Petykó - Somogyi, Bogdán, Med- vegy (Darida Zs.), Fekécs — Klimaj (Kiszel), Darida P. Szakmai tanács­adó: Petykó Márton. 60. perc: Nagy M. tizennyolc mé­terről, szabadrúgásból a bal alsó sarokba csavarta a labdát, 1-0. 86. perc: Somogyi jobb oldali szabadrúgása után Darida Zs. meg­csúsztatta a labdát, és a berobbanó Darida P. öt méterről a kapu jobb oldalába fejelt, 1-1. Az első félidő küzdelmes játékot hozott, a hazaiak többet birtokolták a labdát, de nem tudták feltörni a ven­dégek védelmét. Szünet után felpör­gette a játékot a Jamina, megérde­melten szerzett vezetést. A hajrában a Szarvas mindent megtett az egyen­lítésért - sikerrel. Jó: Szabó T., Lábos, Nagy M., ill. Pákozdi, Bogdán, Kis M. Fülöp Csaba: - Sajnálom, hogy az utolsó percekben egy figyelmet­lenség miatt elveszett a győzelem. Petykó Márton: - Küzdelmes mér­kőzésen igazságos döntetlen szüle­tett. ■ F. Cs. TÚRKEVE-GYOMAENDRŐDI VSE 4-1 (1-0) Túrkeve, 200 néző. V.: Fülöp. Túrkeve: Kormány — Tóth, Fekete, Rónyai, Varga - Sass, Szitkó, Bá­lint, Sólyom - Kormos (Angyal), Kun (Bolla). Edző: Csillag László. Gyomaendrőd: Hanyecz (Gyuricza)- Farkasinszki, Hornok, Uhrin (Ra­fael), Tímár - Beinschroth, Bende, Matus, Démusz — Kiss (Váradi), Kővágó. Edző: Ottlakán Mihály. 20. perc: Hornok röviden men­tett, Uhrin elvétette a labdát, és Kun tizenhat méterről a bal felső sarokba lőtt, 1-0. 50. perc: Kormost a védők nem tudták szerelni, aki kilenc méterről a kapu jobb oldalába lőtt, 2-0. 54. perc: A kivetődő Hanyecz üt­között Kunnal az öt és felesen belül, aki véletlenül fejbe rúgta. Hanyecz elvesztette az eszméletét, szájzárat kapott, percekbe tellett, mire sike­rült magához téríteni, majd a men­tő a mezőtúri kórházba szállította. 57. perc: A csapatot még sokkol­ta Hanyecz kapus súlyos sérülése, amikor Kővágó mellett Kormos nyolc méterről a hálóba lőtt, 3—0. 65. perc: Váradi labdát szerzett a félpályánál, egyedül vezette kapu­ra, és a kifutó kapust kicselezve, a hálóba gurított, 3—1. 93. perc: Egy bal oldalról átívelt labda átszállt Gyuricza felett, és Angyal két méterről a hálóba lőtt, 4—1. A Túrkeve végig többet birtokol­ta a labdát, de a gyomaendrődi csa­pat mezőnyben időnként ügyesen passzolva jól tartotta magát. 3-0 után nemcsak a szépítő gól, hanem még két százszázalékos ziccer is kimaradt, így tulajdonképpen a végeredmény nem tükrözi a hely­zetek arányát. Jó: Kun, Kormos, Ró­nyai, Szitkó, ill. Hanyecz, Bein­schroth, Démusz, Tímár. Csillag László: — Helyzetek soka­ságát hagytuk ki, ettől több kon­centráció kell mind a védelemben, mind a támadósorban ahhoz, hogy az előttünk álló rangadókból jól jöj­jünk ki. Ottlakán Mihály: - Sajnos, nem tudjuk egyszerűen játszani a futballt. ■ V. L KONDOROS-CEGLÉD 0-4 (0-3) Kondoros, 300 néző. V.: Pató. Kondoros: Pólyák — Kerekes, Vaj- gely (Umiljak), Sárosi, Kasik - Föl­di (Skorka), Nagy, Csicsely, Tóth R. — Pusztai, Ancsin. Edző: Somogyi János. Cegléd: Gyikó - Cseh (Sze­pes), Sápi, Abdel, Juhász - Magya- ri, Farkas, Buczkó, Kecskeméti - Szokoli (Szabó), László (Jankovics). Szakosztályvezető: Ványi Zsolt. 12. perc: Kecskeméti szabadrú­gását a hazai kapus kiütötte, éppen az érkező Cseh elé, aki kapásból a kapuba rúgta a labdát, 0-1. 16. perc: A félpályánál Szokoli elé pattant a labda, aki a kapuig ve­zette a játékszert, és higgadtan a kapuba passzolt, 0-2. 20. perc: A rosszul helyezkedő hazai védők közül kilépő Magyaii a kapuba emelt, 0-3. 56. perc: A bal oldalról élesen be­lőtt labdára Farkas érkezett, és a rövid sarokba rúgta, 0—4. A találkozó első félidejében a ha­zaiak teljesen szétesően, pontatla­nul játszottak, amit a ceglédiek gyors kontráik révén kihasználtak. A Kondoros a szerencsével is hadi­lábon állt. A második félidőben a vendégek biztos vezetésük birtoká­ban már nem játszottak teljes erő­bedobással, de így is megérdemelt ceglédi győzelem született. Jó: Sáro­si, Ancsin, ill. Kecskeméti, Cseh, Magyari, Farkas. Somogyi János: - Eddig erőn felül teljesítő csapatom a mai na­pon nyolcperces rövidzárlatának ez lett az eredménye. Bízom benne, hogy a továbbiakban jobbik arcun­kat fogjuk mutatni, és reméljük, a sérüléshullám ezután elkerül ben­nünket. Ványi Zsolt - Számunkra nagyon fontos mérkőzésen sikerült a győzelmet megszerezni. Maga­biztosan és nagy kedvvel játszot­tunk. ■ Jankovics László BATTONYAI TK-HÓDMEZŐVÁ- SÄRHFLY 1-2 (0-2) Battonya, 300 néző. V.: Wit- mann. Battonya: Szőke — Szabó, Major, Fekete, Számfira — Baukó (Nedelea), Végh (Podina), Kovács (Zsóri), Géczi - Turbucz, Gradina- riu. Edző: Juhász Zoltán, ifj. Lukács István. Hódmezővásárhely: Erdei - Huszár (Talmácsi), Antal, Pécsek, Tóth — Szűcs, Sipos (Varga), Keller, Jernei — Márton (Borbás), Ruzsin- szki. Edző: Kolozsvári János. 40. perc: A vendégcsapat gyors kontrája után Márton jó beadását Ruzsinszki gurította a hazai kapu­ba, 0-1. 43. perc: A hazai védők hibájá­ból ismét Ruzsinszki lőtt a hazai kapuba, 0-2. 80. perc: Egy előreívelt labdát Nedelea szép mozdulattal emelt a vásárhelyi kapu bal oldalába, 1—2. Az első félidőben többet táma­dott a hazai csapat, három-négy nagy helyzetet azonban kihagyott. A veszélyesen kontrázó vásárhelyi­ek kihasználták a hazai védők hi­báit és két helyzetből két gólt sze­reztek. A második félidőt is végig­támadta a Battonya, de a jól tömö­rülő vendégvédelem és a jó formá­ban védő Erdei kapus továbbra is jól állt a lábán. A hazai csapat küz­deni tudása dicsérhető, helyzetki­használása azonban továbbra is ka­tasztrofális. Jő: Szabó, Major, Tür- bucz, Gradinariu, ill. Erdei, Antal, Pécsek, Ruzsinszki. Juhász Zoltán, ifj. Lukács István: — Két perc rövidzárlat eldöntötte a három bajnoki pont sorsát, miköz­ben mi számtalanul hagytuk ki a helyzeteket. Ez már nem balszeren­cse kérdése, hanem összpontosítás hiánya. Kolozsvári János: - A mai napon Fortuna kezét fogva értük el a szép sikert. ■ if). Lukács István További eredmények: Örkény- Nagykáta 1—0, Monor-Mezőtúr 4-0, Szolnok-Rákóczifalva—Algyő 1—1. CSORVÁS-MEZŐHEGYES 1-3 (1-1) Lancast megyei I. osztályú lab­darúgó-mérkőzés. Csorvás, 130 né­ző. V: Vereska. Csorvás: Farkas — Németh, Sütő (Szurgyi), Könyves, Csökő, Benyovszki, Ivanics, Kaszai N., Belicza, Simon, Sznopek. Edző: Kovács Tibor. Mezőhegyes: Jakab - Kiss (Roszkos), Gróf, Kindel, Ko­vács, Árgyelán, Varga, Zsoldi, Hor­váth (Zsótész), Szatmári G., Ács. Edző: Rédli Tamás, Varga Péter. A tizenegyest hibázó csorvásia- kat csak a kitűnő formában lévő Farkas védte meg a nagyobb ará­nyú vereségtől. G.: Csökő a 15., ill. Gróf a 2., Acs a 48., Szatmári G. a 72. percben. Jő: Farkas, Belicza, ill. Zsoldi, Ács, Kiss, Varga. Kovács Tibor: - Megérdemelt vendéggyőzelem. Rédli Tamás, Varga Péten - Magabiztos győzfe- lem, de a rengeteg kihagyott hely­zet miatt nem lehetünk maradékta­lanul elégedettek. ■ Evanics István MEZŐKOVÁCSHÁZA-MEZŐBE- RÉNYO-1 (0-1) Mezőkovácsháza, 150 néző, V: Madácsi. Mezőkovácsháza: Vígh T. — Széli (Szűcs Károly), Dumitriu, Márkus, Bessenyei N. (Bessenyei K. ), Zábrák, Husvéth, Mészáros, Bí­ró (Zalai), Vígh Z., Németh. Edző: Szabó Ferenc. Mezőberény: Bara­bás — Bereczki, Kiss, Bondár, Szűcs L, Lakatos (Kocsor), Gidófalvi, Bo­kor (Pántya), Fejes, Wagner, Be­nyovszki. Edző: Gál András, Krcsmarik Tibor. Egyenlő erők küzdelmében a herényiek egy ajándékba kapott ta­lálattal döntötték el a három pont sorsát a gólínségben szenvedő ko­vácsháziak otthonában. G.: Wagner a 3. percben. Jó: Husvéth, Dumit­riu, Mészáros, ill. Barabás, Benyov­szki, Bereczki, Bondár. Szabó Ferenc: — Továbbra sem tudunk gólt rúgni. Gál András, Krcsmarik Tibor: — Olyan lángon égtünk, hogy most már a tűzoltó barátunk is megnézhetne minket. ■ Szabó Lajos SARKADKERESZTÚR-SZABADKÍ- GYÓS 1-2 (0-1) Sarkadkeresztúr, 300 néző. V.: Majoros. Sarkadkeresztúr: Stumpf — Fábián (Kovács), Bányai P., Erdé­lyi, Báli, Cseke, Balogh (Bányai T.), Zsoldos (Karakas), Szabó, Petru- zsán, Csúz. Edző: Cserháti István. Szabadkígyós: Sódar - Süli, Ho- lecska (Török), Bozsó Z., Bánfi A., Szalai, Ekker G., Lipták, Burkus, Bozsó F. (Tóth), Bánfi R. (Hegedűs). Edző: Kiss László, Ekker Attila. A nagyon gyengén futballozó sarkadkeresztúri csapat ezen a mérkőzésen csak futott az ered­mény után. G.: Petruzsán (11-esből) a 75., ill. Bánfi R. a 33., Tóth a 69. percben. Jó: Bányai R, Stumpf, ill. Bánfi A., Sódar, Szalai, Süli. Cserháti István: - Harcos mér­kőzés volt, ellenfelünk nagyon szervezetten védekezett és egy pontrúgás után az első félidőben megszerezte a vezetést. Szünet után kockáztattunk és ahogy lenni szokott, kontrából gólt kaptunk. Adódó lehetőségeinkkel nem tud­tunk élni. Kiss László, Ekker Attila: — Az első félidőben mi irányítottuk a játékot és a két kapufánk mellett megérdemelten szereztünk veze­tést. A második felvonásban a ha­zai csapat mezőnyfölénybe került, de így is megérdemelten győztünk. ■ Bakucz Péter GYOMAENDRŐDI FC-VÉSZTŐ 0-1 (0-0) Gyomaendrőd, 300 néző. V.: Gyekiczki. Gyomaendrőd: Szabó - Dobó, Tímár, Furka S. (Csikós), Dinya, Szilágyi, Szegedi (Tanács), Karászi, Furka L, Osan (Molnár), Béla. Edző: Zsombok Attila. Vésztő: Kiss — Pál, Rábai M., Szántó (Resz- ler), ILitauszki, Jánosi, Rábai R., Lá­zár, Bakos, Papp, Czinanó. Edző: Borg.ula János. A;: első játékrészben mindkét gárda kulturáltan, fegyelmezetten futballozott. A gyomaendrődiek előtt több lehetőség is adódott, de ezeket elhibázták. Ennek ellenére a házij gazda nem érdemelt vereséget. G.: S zántó a 81. percben. Jó: Szabó, Dinya, Dobó, ill. Lázára Szántó, Papp. Zs ombok Attila: - Amíg nem rú­gunk gólt, addig nem nyerhetünk. Borg.ula János: - Ezen a mérkőzé­sen is rengeteg rossz döntést hoz­tunk, de az utolsó tizenöt percben felül múltuk ellenfelünket. ■ Szabados Ferenc SZEGHALOM-BÉKÉS 1-0 (0-0) Szeghalom, 200 néző. V: Bol- docítki. Szeghalom: Komáromi — Nag.y, Elek S., Simon (Kiripóczki), Zsigovics, Boruzs P. (Zsombok K.), Hajdú (Kincses), Vámos A., Elek T., Sáfián, Bihari. Edző: ifj. Zsombok János, Tar Zoltán. Békés: Kesjár - Ács, Fábián, Czinanó E., Tolnai (Fa­zekas), Agustin, Vadas, Horváth, Marik, Pősze (Edu), Kéki. Edző: Ki­rályvári Károly. Ideges hangulat, csapkodó játék jellemezte a találkozót, amelyen a szeghalmiak csak nehezen hozták a k ötelező győzelmet. Kiállítva: Va­das; (szándékos rúgásért) a 82. perc­ben. G.: Elek T. az 54. percben. Jó: Eleik T., Bihari, ill. Fábián, Agustin. Itfj. Zsombok János, Tar Zoltán: - Az idei szezon leggyengébb játékát nyújtva, egy jól küzdő Békés ellen kis zenvedtük a győzelmet. Király­vári Károly: - Szégyenletes játék- vezetés. Az első félidőben a játékve­zető két tizenegyes nem ítélt meg. Úgy néz ki, hogy mi hiába próbá­lunk mindent megtenni a bentmaradásért, lehet, hogy mások nem így gondolják. ■ Zs. J. OROSHÁZI MTK-RÁKŐCZI VA­SA,S—TÓTKOMLÓS 1-1 (0-1) Orosháza, Rákóczitelep, 400 né­ző.. V.: Dumitru. OMTK-Rákóczi: Tóth - Debreczeni (Sebők), Godár, Horváth II. A., Mátyus, Szántó, Ká­nya, Papp Lajos, Dobi (Moszheim), Skorka, Boér (Havancsák). Edző: Kvasznovszky József. Tótkomlós: Binges - Juhász, Pásztor T., So­mi igyvári, Czollner (Karasz), Dávid (Zsfgovics), Giliczó, Papp Lajos, Kr átky, Bányik (Kaliska), Fazekas. Edlző: Krátky János. A rendkívül alacsony színvonalú mérkőzés egyetlen pozitívuma, hogy megtört az OMTK-Rákóczi há- romszáznegyven perce tartó gól- kéjptelensége. Kiállítva: Horváth II. A. (utánrúgásért) a 87. percben. G.: Moszheim a 70., ill. Bányik (11-es­ből) a 43. percben. Jó: Szántó, Moszheim, Bányik, Kánya, ill. Pász­tor, Papp Lajos, Bányik, Juhász. Kvasznovszky Józsefi — Az az eredmény született, ami senkinek sem jó. Sajnálatos, hogy a csapat nem érezte át a mérkőzés fontossá­gát, és csak a második félidőben futballozott. Krátky János: — Még csiszolni kell a gyémántot, de igaz­ságos eredmény született. ■ Bot Ferenc NAGYSZÉNÁS-MÉHKERÉK 0-2 (0-0) Nagyszénás, 100 néző. V.: Be­nyovszki J. Nagyszénás: István — Baki, Leszenyiczki, Gyuris, Boros, Uhlár, Schneider (Hatfaludi), Oz- gyin (Szenczi), Papp, Horváth (Gyenge), Valaczkai. Edző: Horváth Zsolt. Méhkerék: Patka - Berényi, Janis, Lukucz, Martyin, Baki, Haj­dú, Cziczeri, Kocsis, Csotye, Bar- csay (Uhrin). Edző: Bíró Róbert. Kiegyenlített első félidő után a másodikban a rutinosabb Méhke­rék eldöntötte a mérkőzést. G.: Csotye a 63., Bagi a 78.percben. Jó: Boros, Baki, Leszenyiczki, Gyuris, ill. Janis (a mezőny legjobbja), Mar­tyin, Lukucz, Bagi, Cziczeri. Horváth Zsolt: - Becsülettel küz­döttünk a jobb játékerőt képviselő vendégcsapat ellen, de azért a ti­zenegyest a gyengébb csapatnak is illene megítélni. Bíró Róbert - Ki­szenvedtük. ■ H. Zs. BÉKÉSSZENTANDRÁS-MAGYAR- BÁNHEGYES 1-1 (0-0) Békésszentandrás, 250 néző. V.: Rózsa. Békésszentandrás: Petrás - Mochnács T., Bencsik, Chlebik, Csipái (Palotai), Kovács, Bobvos, Sinka (Kiss), Bakró, Virág, Galáth. Edző: Varga László. Magyarbánhe- gyes: Jambrik — Pálfi, Bozsár, Eva­nics, Balogh, ifj. Turcsek, Fazekas 5., Kurilla (Kliment), Nagy, Málik, Cseke. Edző: Turcsek Zoltán. A Békésszentandrás második félidei játéka alapján megérdemel­te volna a győzelmet. G.: Kovács az 53., ill. Málik a 90. percben. Jó: Bencsik, Galáth, Bakró, Csipái, ill. Evanics, Pálfi, Cseke, Málik. Varga László: — Már éreztük a győzelem ízét, sajnos, a kilencvene­dik percben elvesztettük. Turcsek Zoltán: - Tartalékos csapatomtól az idegenben szerzett egy pont nagy bravúrnak számít. ■ V. L Ifjúságiak: Csorvás-Mezőhe- gyes 0—2, Mezőkovácsháza—Mező­berény 1—6, Sarkadkeresztúr—Sza­badkígyós 2—3, Gyomaendrődi FC-Vésztő 0—1, Szeghalom—Békés 3-1, Orosházi MTK-Rákóczi Va­sas-Tótkomlós 0-3, Nagyszénás- Méhkerék 1-8, Békésszentand- rás-Magyarbánhegyes 3—0. Mesterlövészek A Lancast megyei I. osztályú labdarúgáhajnokság góllövőlistá­jának élmezőnye. 17 gólos: Bakos (Vésztő). 15 gólos: Gróf (Me­zőhegyes). 14 gólos: Málik (Magyarbánhegyes), Ács (Mezőhe­gyes). 12 gólos: Fejes M. (Mezőberény, Magyarbánhegyes). 11 gólos: Petruzsán (Sarkadkeresztúr), Elek T. (Szeghalom). 10 gó­los: Bíró T. (Mezőkovácsháza). 9 gólos: Barcsay (Méhkerék), Multyán (Mezőkovácsháza), Szegedi (Gyomaendrőd). 8 gólos: Belicza (Csorvás), Wagner (Mezőberény), Ekker G. (Szabadkí­gyós), Horváth Sz. (Mezőhegyes). 4 A % A FOTÓ: KOVÁCS ERZSÉBET