Békés Megyei Hírlap, 2004. november (59. évfolyam, 255-279. szám)

2004-11-02 / 255. szám

2004. NOVEMBER 2., KEDD - BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP SPORT 13 A Szabadkígyós megtréfálta a Mezőhegyest Tudósítóinktól Mezőberény-Békés 1-0 (1-0) Lancast megyei I. osztályú labdarú­gó-mérkőzés. Mezőberény, 200 néző. V.: Czirbuly. Mezőberény; Barabás - BereczkI, Kiss, Várhalml, Gézárt, Raducu, Gidófalvi, Wagner, Szűcs Z. (Pántya), Benyovszkl, Szűcs Zs. Edző: Vrbovszkl János. Békés: Kollár - László, Ács, Kubik, Fazekas, Sándor, Szarvas, Vadas, Pősze, Czlnanó E., Marik (Czlnanó A.). Edző: Királyvári Károly. A mérkőzést és a három pon­tot a Mezőberény kapusa jó tel­jesítményének köszönheti. Ki­állítva; Czinanó E. (beszédért) a 69. percben. G.: Várhalmi a 37. percben. Jó: Barabás (a mezőny legjobbja), Várhalmi, ill. Szar­vas. Vrbovszkl János: - Az idény leggyengébb játékával némi szerencsével sikerült itthon tar­tani a három pontot. Királyvári Károly: - Nem nyilatkozom. (Schupkégel Ádám) Szabadkígyós-Mezőhegyes 3-1(1-0) Szabadkígyós, 180 néző. V.: Majoros. Szabadkígyós: Sódar - Süli (Bozsó Z.), Szalai, Burkus (Llpták), Bánfl A., Kiss, Ekker G., Ekker A, Tóth A, Bozsó A, Bánfl R. (Tóth Z.). Edző: Kiss László, Ekker Attila. Mezőhegyes: Jakab - Szat­mári L. (Roszkos), Gróf, Kovács Zs. (Szabó), Kovács R., Árgyelán, Berki, Zsoldl, Horváth, Szatmári G., Ács. Edző: Rédll Tamás, Varga Péter. A rendkívül nagy kedvvel és ötletesen futballozó Szabadkí­gyós két szögletből elért fejes góllal és egy pazgr megoldást követően háromgólos előnyre tett szert. A vendégeknek csak a szépítésre futotta. G.: Szalai a 15., a 63., Ekker A. a 64., ill. Horváth a 87. percben. Jó: Bozsó A., Süli, Szalai, Bánfl A., Ekker A., ill. Zsoldi, Berki. Kiss László, Ekker Attila: - Gólratörően és fegyelmezetten játszó csapatunk megérdemel­ten tartotta itthon a három baj­noki pontot. Rédll Tamás, Var­ga Péten - Rendkívül gyenge napot fogtunk ki, a nagyon mo­tivált hazai csapat megérdemel­ten győzött. (Tóth Lajos) Vésztő-Méhkerék 3-1 (1-0) Vésztő, 400 néző. V.: Benyovszkl Z. Vésztő: Kiss - Pál, Rábai, Szántó, Litauszld, Jánosi (Tóth), Turbucz (Sző­ke), Lázár, Bakos, Papp, Czlnanó B. Edző: Borgula János. Méhkerék: Patka Gy. - Gajdács (Uhrln), Semjéni, Rúzsa, Kocsis, Lukucz, Cziczerl, Barcsay, Haj­dú (Csotye), Bagi (Faragó), Martyin. Edző: Bíró Róbert. Az első félidőben egyenrangú csapatok küzdelmét láthatta a publikum, de itt egy széf) fejes góllal a vésztőiek jutottak előnyhöz. A második játékrész­ben túlnyomórészt a házigazda akarata érvényesült, ezért a kétgólos győzelem reális. G.: Bakos a 13., a 72., Szántó a 60., ill. Kocsis a 87. percben. Jó: Láz­ár (a mezőny legjobbja), Rábai, Szántó, Bakos, ill. Semjéni, Lukucz, Cziczeri. Borgula János: - Küzdelmes mérkőzésen megérdemelt győ­zelmet arattunk a végig sport­szerűen játszó ellenféllel szem­ben. Bíró Róbert: - A helyzetek alapján minimum döntetlent érdemeltünk volna. (Buzgány József) Gyomaendrődi FC-Szeghalom 1-1 (1-1) Gyomaendrőd, 300 néző. V.: Fehér. Gyomaendrőd: Szabó - Dobó, Tímár A, Csikós, Tímár K. (Kéri), Vatal, Szilágyi, Béla, Mátyus (Furka L), Kovács (Osan), Hunya. Edző: Zsombok Attila. Szegha­lom: Komáromi - Nagy, Elek, Simon, Vámos (Hajdú Cs.), Zsigovics, Hajdú S, Kincses (Hegyesl), Komróczkl, Sáflán, Zsombok K. (Macsári). Edző: tfj. Zsombok János, Tar Zoltán. Az első játékrészben ki­egyenlített küzdelemben a gyomaendrődiek több gólszer­zési lehetőséget is elpuskáztak. A folytatásban mindkét csapat gólszerzési kísérletei hiábava­lók voltak. G.: Hunya a 31., ill. Komróczki a 15. percben. Jó: Szabó, Bela, ill. Komróczki, Zsigovics. Zsombok Attila: - Sajnos a második félidőre elfáradtunk, így igazságos a döntetlen. If). Zsombok János, Tar Zoltán: - Az első játékrészben a gyomai csapat játszott jobban, a máso­dik félidőben óriási helyzeteink voltak, de végül reális az ered­mény. (Szabados Ferenc) Sarkadkeresztúr-Nagyszé- nás 3-0 (0-0) Sarkadkeresztúr, 200 néző. V.: Daj­ka. Sarkadkeresztúr: Cserháti - Cseke, Bányai P., Erdei, Zlmbrán, Ancsln, De­ák (Rózsa), Molnár (Szabó), Bányai T., Kovács, Zsoldos (Gyulai). Edző: Cserhá­ti István. Nagyszénás: Pólyák - Valaczkal, Hatfaludi, Szkalonai, Boros, Kiszely, Csegöldi, Nagy, Gyuris (Uhlár), Janis, Gulyás. Játékos edző: Horváth Zsolt A helyzeteit jobban kihaszná­ló Sarkadkeresztúr megérde­melt győzelmet aratott. G.: Deák a 46., Gyulai a 76., Bányai T. a 89. percben. Jó: Cseke, Zimb- rán, Szabó, Erdei, ill. Pólyák, Hatfaludi, Nagy, Szkalonai. Cserháti István: - Az első fél­időben lendület és akarat nél­kül próbáltunk nyerni, a máso­dik félidőben szerencsére ész­revettük, hogy így nem lehet. Horváth Zsolt - A második fél­idő eleji rövidzárlat döntőnek bizonyult. (Bakucz Péter) Békésszentandrás-Csorvás 4-2(0-0) Békésszentandrás, 250 néző. V.: György. Békésszentandrás: Tusjak - Mellan, Bencslk T., Palotai (Szabó A), Galáth (Pisont), Csipái, Kovács, Slnka, Bakró, Chlebik, Kiss T. (Bencslk L). Edző: Varga László. Csorvás: Faikas - Németh (Kaszai IC), Sznopek, Sütő, Pogonyl, Szurgyi (Könyves), Simon (Hocz), Ivanics, Krímii, Kaszai N., Cső­ké. Edző: Füredi János. A sok helyzetet kihagyó békés- szentandrási csapat ha nehezen is, de otthon tartotta a három pontot G.: Palotai a 48., Kiss T. a 62., Bencsik I. a 87., a 91, ill. Csö- kő a 73, Könyves a 70. percben. Jó: Bakró, Bencsik T, Bencsik I, Kovács, Csipái, ill. Krámli, Né­meth, Sznopek, Csökő. Varga László: - Ebben a hely­zetünkben a győzelem volt a fontos, amit ha nehezen is, de sikerült elérnünk. Füredi János: - Az égiek is ellenünk vannak, mert sokadik idegenbeli mér­kőzésünkön is sérülések miatt kellett cserélnem, így nem azo­kat tudtam leváltani, akik gyen­gén játszottak. Ezen a találko­zón két gödörben lévő csapat közül a helyzeteit jobban ki­használó hazaiak nyertek. (V. L) Mezőkovácsháza-OMTK- Rákóczi Vasas 1-2 (0-2) Mezőkovácsháza, 200 néző. V.: Ju­hász. Mezőkovácsháza: Vígh - Papp, Szakái, Mészáros, Zsótész, Németh, Husvéth (Zábrák), Kindel, Biró T, Multyán, Szabó G. (Szűcs). Edző: Szabó Ferenc. OMTK-Rákóczi: Tóth - Moszheim (Szukancsik), Zalai, Sebők, Papp (Iványi), Kánya (Horváth I.), Trangel, Skorka, Horváth IL, Lövei, Godár. Edző: Kvasznovszky József. A hazaiak több mint egy fél- időnyi előnyt adtak a vendégek­nek, akik könyörtelenül kihasz­nálták a tálcán kínált lehetősé­get. G.: Zábrák a 88, ill. Lövei a 14, Moszheim a 33. percben. Jó: Vígh, Németh, Szakái, ill. Ká­nya, Godár, Horváth II, Zalai. Szabó Ferenc: - A rendkívül agresszív vendégcsapat játéka ellen nem találtuk meg az ellen­szert. Kvasznovszky József: - A játék alapján győzelmünk min­denképpen megérdemelt a jól küzdő hazaiak ellen. (Szabó La­jos) Magyarbánhegyes-Tótkom- lós 3-0 (0-0) Magyarbánhegyes, 250 néző. V.: Makay. Magyarbánhegyes: Jambrik - Pálfl (Zsibrita), Bozsár (Szlanyinka), Evanlcs, Fejes M. (Fazekas), Pusztai, Vágási, Kurilla, Cseke, Málik, Matúz. Edző: Turcsek Zoltán. Tótkomlós: Gellai - Czollner, Karasz, Juhász, Dávid, Zsigovics, Fazekas (Somogyvári), Papp, Tarján (Paksi), Kallska, Pásztor. Edző: Bordás Sándor. A második félidő teljesítmé­nye alapján megérdemelten nyert a Magyaránhegyes, amely azt is megtehette, hogy tizenegyest hibázzon. G.: Málik az 53, Cseke az 55. és a 83. percben. Jó: Cseke, Málik, Eva- nics, Vágási, ill. Papp, Tarján. Turcsek Zoltán: - Az első fél­időben álmosan és öregurasan játszott a csapat, a másodikban felpörgettük a játékot és ez már gólokban is megmutatkozott. Bordás Sándor: - Becsülettel küzdöttünk, helyzeteket dol­goztunk ki, de ezek ki is marad­tak, így törvényszerű lett a ve­reségünk. (Fejes Mihály) Ifjúságiak: Mezőberény-Békés 5-3, Szabadkígyós-Mezőhegyes 2-0, Vész­tő-Méhkerék 5-1, Gyomaendrődi FC-Szeghalom 2-5, Sarkadkeresztúr- Nagyszénás 5-2, Békésszentandrás- Csorvás 3-3, Mezőkovácsháza- Orosházi MTK-Rákóczi Vasas 2-0, Ma- gyarbánhegyes-Tótkomlós 0-2. Mesterlövészek A Lancast megyei I. osztályú labdarúgőbajnokság góllövőlistá­jának élmezőnye. 15 gólos: Bakos (Vésztő). 13 gólos: Gróf (Me­zőhegyes). 11 gólos: Málik (Magyarbánhegyes). 10 gólos: Acs (Mezőhegyes). 9 gólos: Bíró T. (Mezőkovácsháza). 8 gólos: Elek T. (Szeghalom). 7gólos: Petruzsán (Sarkadkeresztúr). 6 gólos: Szalai (Szabadkígyós), Multyán, Szabó G. (Mezőkovácsháza), Belicza (Csorvás), Szegedi, Hunya (Gyomaendrőd), Barcsay (Méhkerék). 5 gólos: Zsoldos (Sarkadkeresztúr), Janis (Nagyszé­nás), Fejes M. (Magyarbánhegyes). 4 gólos: Cseke (Magyarbán­hegyes), Csökő (Csorvás), Kocsis (Méhkerék), Osan (Gyomaend­rőd), Czinanó £ (Békés), Zsombok K., Vámos (Szeghalom), Tur­bucz, Jánosi (Vésztő), Bánfi R. (Szabadkígyós). javított a hét végi fordulóban (folytatás a 12. oldalról) Molnár Tamás: - Ha helyze­teinket jobban kihasználjuk, akár két számjegyű is lehetett volna az eredmény. Temesvári Csaba, Szabó András: A kiállí­tás megpecsételte sorsunkat, de azért a gólarány túlzott. (Vass József) Tarhos-Füzesgyarmat 6-1 (2-0) Tarhos, 250 néző. V.: Zsurka. Tarhos: Vári - Balogh Zs, Szabó Z, Für) (Balogh G.), UJtrin (Varjú), Nagy Z, Botyánszki, Nagy L, Gézárt, F*üski, Kubik (Boldizsár). Edző: Kovács György. Füzesgyarmat Dávid - Ko­vács, Klripóczki, Várkonyi (Iatyák), Varga L, Novák, Varga L, Tóth Cs. (Pardi Zs.), Boros, Tóth L, Vad. Edző: Lázár István. A remek, igazi ősz végi labda­rúgó időben lejátszott megyei másodosztályú rangadón meg­érdemelt hazai siker született. Az eredmény a vendégekre néz­ve hízelgő. G.: Botyánszki a 23, a 90, Boldizsár az 51, az 55, Szabó Z. a 60, Nagy I. a 33, ill. Latyák a 80. percben. Jó: Botyánszki (a mezőny legjobb­ja), Boldizsár, Balogh Zs, Szabó Z, Nagy I, Nagy Z, ill. Kiripóczki. Kovács György: - Ezt a mér­kőzést ilyen arányban is megér­demelten nyertük, remélem, ez a forma kitart az őszi szezon vé­géig. Lázár István: - Megköny- nyítettük a hazai csapat dolgát. (Pankotai István) Sarkad-Gyulai Termál FC II. 2-0(1-0) Sarkad, 90 néző. V.: Sárközi. Sarkad: Sándor - Zahorán, Ball, Hajdú (Kovács), Gurzó, Balogh Zs, Matus, Démusz, Tóth S, Karakas, Balogh Cs. (Farkas). Edző: Balogh István. Gyula IL: Veres - Stfr, Szelei, Cser, Tar, Bállá, Mihucz, Perlaki (Medve), Guti, Csányi, Kurta (Vincze). Edző: Szekeres Lajos. A szezon utolsó hazai mérkő­zésén a sarkadiaknak nehezen ment a játék a jól védekező, sportszerűen játszó Gyula el­len. G.: Balogh Cs. a 3, Karakas a 79. percben. Jó: Báli, Gurzó, Karakas, Matus, ill. Veres, Cser, Perlaki. Balogh István: - Megérde­melt hazai győzelem, a játékve­zető annyit sípolt, hogy belefá­radt, és ez a sárga lapokban is megmutatkozott. Szekeres La­jos: - Az akaratra nem lehet pa­naszom, de sajnos, tovább foly­tatódott gólképtelen játékunk. (Kiss Gábor) Békéssámson-Csárdaszál- lás 0-1 (0-0) Békéssámson, 150 néző. V.: Viczián. Békéssámson: Döme - Tarján, Kerekes, Fekete, Fodor, Csávás, Katona, Krajcsovlcs, Molnár, Csenkl, Doktor. Edző: Újvári János. Csárdaszállás: Ko­vács A - Geszti J, Bokor, Horváth A (Csejtei), Bartylk, Kovács L, Ulrich, Ábel (Sztraka), Tóth L, Varga, Farkas. Edző: Halmost József. Kiegyenlített mérkőzésen a szerencsésebb csapat győzött. G.: Sztraka a 85. percben. Jó: Katona, Döme, ill. Bartyik, Sztraka Újvári János: - A vendég csa­pat jobban akarta a győzelmet. Halmos! József: - Gyenge játék, fontos győzelem. (Kutas! Fe­renc) Csabacsíid-Körösladány 3-0(2-0) Csabacsüd, 250 néző. V.: Dajka. Csabacsüd: Adamik - Valencslk (Bracsok), Sechna, Gombár M., Nagy, Hangya (Gyulai I.), JTllár, Varga, Gu­lyás, Lénáit, Palyov (Lestyán). Edző: Ré­tes PáL Körösladány: Sipos - Horváth T., Horváth L, Botos, Papp, Keresztesi K., Szántó L, Keresztesi L, Fekete (Szántó Zs.), Darócz, Molnár. Mb. edző: Keresztesi János. A mérkőzésre kilátogató né­zők csak a számos kidolgozott helyzetnek, illve a három rú­gott gólnak tapsolhattak, a csa­patok a jó játékkal adósok ma­radtak. G.: Gulyás az 5., a 30. és a 47. percben. Jó: Valencsik, Gombár M., Hangya, Gulyás, ill. Horváth I., Keresztesi J., Darócz. Rétes Pál: - Nem játszottunk jól, ennek ellenére újra sok gól­helyzetet dolgoztunk ki. Né­hány játékos motiváltsága pél­daértékű. (R.P.) Ifjúságiak: Telekgerendás-Békéscsa­bai MÁV 1-6, Kamut-Kunágota 9-1, Gádoros-Elek 5-2, Dévaványa-Med- gyesegyháza 6-0, Tarhos-Füzesgyar­mat 1-2, Sarkad-Gyulai Termál FC U. 5-1, Békéssámson-Csárdaszállás 3-1, Csabacsüd-Körösladány 1-1. y. FOTÓ: KOVÁCS ERZSÉBET Eg y aprócska góllal nyert a megyei I. osztályú labdarúgó bajnokságban a világos nadrágos Mezőberény hazai környezetben a Békés ellen