Békés Megyei Hírlap, 2004. november (59. évfolyam, 255-279. szám)

2004-11-22 / 272. szám

14 SPORT BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP - 2004. NOVEMBER 22., HÉTFŐ _____________________:-------------------------1 I £1311 I Az NB IB állása 1. REAC 10 2 i 29-11 32 2. Tatabánya 9 2 2 29- 9 29 3. Vác 8 1 4 23-19 25 4. Bodajk 7 1 5 20-15 22 5. Kecskemét 5 5 3 24-16 20 6. Dunaújváros 6 2 5 17-17 20 7. Szolnok 5 4 4 15-16 19 8. M.óvár 5 2 6 16-17 17 9. Hévíz 5­8 23-30 15 10. Haladás 5­8 14-22 15 11. Szeged 4 1 8 16-20 13 12. BKV Előre 3 3 7 16-24 12 13. Makó 3 2 8 20-29 11 14. Orosháza 2 3 8 13-31 9 Az NB H állása 1. B.Iórántháza 10 5­35-12 35 2. Vecsés 10 5 30- 9 35 3. Jászapáti 8 6 i 26-15 30 4. Szentes 8 4 3 39-21 28 5. M.szalka 7 2 6 30-18 23 6. K.barcika 6 5 3 39-30 23 7. Bocs 7 1 7 46-30 22 8. Gyula 6 4 4 19-15 22 9. Dabas 6 4 5 27-27 22 10. Karcag 6 3 6 38-27 21 11. Kistarcsa 6 2 7 23-28 20 12. ESMTK 4 3 8 18-30 15 13. Salgótarján 3 210 14-29 11 14. Putnok 2 4 9 19-40 10 15. Kiskunhalas 2 1 12 18-46 7 16. H.böszörmény2 1 12 14-50 7 A táblázatban nem szerepel a félbesza kadt Kazincbarcika-Gyula mérkőzés. A megyei I. osztály őszi végeredménye t. S.keresztúr 10 3 2 33-14 33 2. Vésztő 10 2 3 37-15 32 3. M.bánhegyes 9 2 4 32-17 29 4. Mezőhegyes 9 2 4 38-24 29 5. Szabadkígyós 9­6 32-22 27 6. Mezőberény 8 2 5 19-20 26 7. Szeghalom 7 2 6 30-24 23 8. Méhkerék 6 3 6 25-18 21 9. Mk.háza 7­8 33-33 21 10. B.szentandrásó 3 6 19-22 21 11. OmYk 6 1 8 19-22 19 12. Gyomaendrőd5 3 7 28-25 18 13. Békés 3 3 9 17-41 12 14. Csorvás 3 2 10 18-42 11 15. Tótkomlós 3 2 10 10-35 11 16. Nagyszénás 2 4 9 22-38 10 FTT 5 ál Hétfőn este Békéscsabára érkezik a Vasas __________ Mu nkatársunktól A futsal NB I-ben hétfőn 19.30 órakor az eddig négy pontot gyűjtött Csaba FC együttese a békéscsabai vá­rosi sportcsarnokban a Vasas csapatát fogadja. Huszka Já­nos a házigazdák technikai vezetője így vélekedik a esé­lyekről: - A fővárosi gárda egy fiatalokból álló, egyéni­leg jól képzett labdarúgókat felvonultató együttes. A ven­dégek tizenkét ponttal a ta­bella hatodik helyén állnak és ők a találkozó esélyesei. Ha nálunk mindenki tudása legjavát nyújtja hétfőn, akkor hazai környezetben pontot szerezhetünk a Vasastól, a győzelem pedig nagy bravúr lenne. Mindenesetre nem fel­tartott kézzel lépünk pályára. A mérkőzés előtt 17.45 órakor a futsal NB II-ben a Csaba FC II. gárdája a lista­vezető Gödöllőt fogadja. TOTO A 47. heb eredmények 1. Györ-Újpest 1-1 X 2. ZTE-Ferencváros 1-5 2 3. B. München-Kaiserslautem 3-1 1 4. Bielefeld-Werder Bremen 2-1 1 5. Dortmund-Freiburg 2-0 1 6. Hertha BSC-Rostock 1-1 X 7. Leverkusen-Schalke 0-3 2 8. Mainz-Bochum 1-0 1 9. VfB Stuttgart-Mönchengl. 1-0 1 10. Hamburg-Wolfsburg 3-1 1 11. Lecce-Udinese 4-5 2 12. Fiorentina-Parma 2-0 1 13. Cagliari-Lazio 2-1 1 Plusz egy mérkőzés: 14.Palermo-AC Milan 1-2 2 Bravúr a javából Somogyországban Nabi Kaposvár-Békéscsabai Előre FC 1-2 (0-1) Munkatársunktól Az NB I-ben eddig tízszer találko­zott egymással a két csapat, és a kaposváriak nevéhez mindössze egyetlen siker fűződik, mégpedig 1981. március 25-ei keltezéssel, amikor egy öngóllal hazai kör­nyezetben legyőzték a lila-fehé­reket. Igaz, azóta sok víz lefolyt a Kapóson és a Körösökön, de a két gárda tizenhat esztendeje bajnoki mérkőzésen nem talál­kozott egymással. így a mérleg sokat aligha árult el, az viszont jelentős előzményként könyvel­hető el, hogy a somogyi gárda legutóbbi hazai két találkozóját elvesztette. Igaz, a csabaiak sem villogtak az elmúlt időszakban, viszont edzőcsere történt a csa­patnál, s mint tudott, ilyenkor azért megfrissül az érintett gár­Percről percre 8. perc: Hoffmann tűnt el a jobb oldalon, reme­kül belőtt a hazaiak kapujának előterébe, Miculescu pedig az ötösről a földre fejelte a lab­dát, ami onnan a jobb felső sarok fölé pattant. 19. perc: Máté a bal oldalról laposan belőtte a labdát, a 11-es táján Oláh bal lábbal rosszul találta el, így Simunicnak még csak le sem kel­lett hajolnia, könnyedén kirúgta a labdát. 20. perc: szabadrúgáshoz ju­tottak a békéscsabaiak, amit Balog Zsolt a jobb összekötő he­lyéről ívelt a kapu elé, Udvari pedig az ötösön felugorva a bal alsó sarokba bólintott, 0-1. 25. perc: egy szögletet köve­tően Finta kilenc méterről a léc fölé fejelt 32. perc: Funk balról átívelt a túloldalra, a labda Lázok elé pattant, aki kapásból megcé­lozta Balajcza kapuját, de a labda egy lehelettel a kapufa mellett zúgott el. 38. perc: Tóth Balázs Viloticsot kicselezve la­posan belőtt a 16-oson belülre, ahol Farkas Nor­bert 14 méterről a kapu mellé durrantott. 39. perc Oláh megiramodott a jobb oldalon, mivel nem kísérték társak, ezért éles szögből lövésre vállalkozott, ám a tíz méterről leadott nagy löketét Simunic remek ütemben kiütötte, majd a csabai védők szögletre mentettek. 49. perc Kardos a jobb összekötő helyéről át­ívelt a csabai kapu előterébe, a hazai védők megpróbáltak felszabadítani, de Finta előreve­tődve, becsúszva, közelről a bal alsó sarokba pöckölte a labdát, 1-1. 52. perc: Hoffmann hozta helyzetbe Simont, aki 12 méterről megcélozta a kaput, de Balajcza nagy bravúrral hárított. 60. perc: Nagypál balról a kapu elé kanyarí- totta a labdát, Tóth Balázs pedig hét méterről, éles szögből megcsúsztatta a kapu felé a lab­dát, Simunic ismét bravúrral védett. 62. perc: Tóth Balázs labdájából Oláh 12 mé­terről a jobb alsó sarok mellé gurított. 80. perc: szabadrúgáshoz jutottak a hazaiak Simunic kapujától 26 méterre, a labda mögé Nagypál állt és nagy lövése a jobb alsó sarok mellett zúgott el. 81. perc Simon 16 méterről kísérletezett, de a labda a felső léc fölött hagyta el a játékteret. 85. perc: Vasziljevics átemelt balról a túloldalra, Balajcza ki­futott a kapujából, eközben Ba­log Zsolt is a labdára sprintéit, s látva, hogy kimozdult a haza­iak hálóőre, a 16-os jobb sarká­ról a jobb alsó sarokba lőtt, 1-2. 90. perc Tóth Balázs jobb ol­dali beadását Oláh közelről kapura fejelte, de Simunic a gólvonalon védett. 91. perc: Zahorecz nyolc méteres fejese a bal kapufa mellett szállt el. Jenei Kálmán A november végi időpont ellenére a csapatok bár hűvös, de ideálisnak mondható időben és pá­lyán küzdhettek meg egy­mással. A hazaiak nagy elánnal kezdtek, majd ké­sőbb kiegyenlítődött a já­ték, egyenrangú partne­rek küzdöttek nagyobb 700 000 Ft 60 hónapra havi 19 000 Ft 0% kezelési költség Citibank Személyi Kölcsön Citibank Hitelvonal: 06-40-40-30-40 5600 Békéscsaba, Munkácsy Mihály u. 3. (Európa Há2) A Citibank sohasem pihen citibank Rí. - j Clxjrot« és« Ti8$«xr-;:á<3: Citibwk csorcrt ta$s Az akció 2004. november i t<S 2004. december 31-kj tart. Az akciós tóótartam tekintetében a kölcsön igénylésének a Citibank informá­ciós rendszerében történő rögzítési időpontja irányadó. A Citibank Személyi Kölcsönök felhasználási célhoz nem kötött fogyasztási kölcsönök. A Citibank a kölcsönt a hitelbírálati feltételei alapjan. a szerződéskötést követően nyújtja. Az akció részletes feltételei hozzá­férhetőek a banktiókokban, a Citibank Hltetvonalcn és a www. citibank *■<_ internetes oldalon. A Citibank Rt. a feltételek egyoldalú módosításának jogát lenntartia. THM: 21,88%-5t,59% *232378* helyzetek nélkül a pá­lyán. A második játék­részt egy lesgóllal kezdték a vendégek, majd hullám­zó játék következett, amely során csak a nyolc­vanadik percben adódott igazán veszélyes helyzet a hazai kapu előtt. A végig jó iramú, bár nem mindig magas színvonalú mérkő­zésen rendkívül sportsze­rű, de éles küzdelmet láthatott a kevés szá­mú néző. Az eredmény mindkét csapat részé­ről igazságosnak mondható. A hazaiak jövő héten még túl­óráznak Kazincbarci­kán (vasárnap 13 óra), és csak ezután követ­kezik számukra a téli pihenő. Jő: Czipó, Futa­ki, Szeverényi, ill. Sze­■ nes, Bodnár, ' Karkusz, ’ Gdovin. Pásztor Józsefi i - Igazságos dön­tetlen született, bár inkább a küzdelem, mint a játék dominált. Madali- na György: - A hazai csa­pat félt tőlünk, mi féltünk tőlük, így a döntetlen igazságos, bár most a mérkőzés után van egy kis hiányérzetem. A labdarúgó NB EL Winner Sport csoportjának további ered­ményei: Mátészalka-Kazincbar- cika 0-1, Putnok- Kiskunhalas 3- 0, Bocs-Salgótarján 2-2, Kistarcsa -Hajdúböszörmény 4- 1, Karcag-Vecsés 0-2, Da- bas-Szentes 4-2, Jászapáti- ESMTK 2-2. A sötét mezes békéscsabaik nagyszerű fegyvertényt hajtottak végre Kaposvárott, amikor legyőzték a házigazdákat da - miként történt most Kapos­várott is, ahol a viharsarkiak megérdemelten nyertek. Bár a mérkőzés nem volt va­lami magas színvonalú, de az is tény, hogy az első játékrészben jobbára a csabaiak uralták a mezőnyt, középpályásaik job­ban muzsikáltak, és nem csak jól szedték össze a labdát, ha­nem eredményesen hozták helyzetbe társaikat is. Olyany- nyira, hogy a 21. percben már a vendégeknél volt az előny. Ezt követően sem tudott fölgyorsí­tani a Kaposvár, így megérde­melt volt a csabai előny. A fordulás után a hazaiak edzője cserékkel próbált frissíte­ni együttesén, de a következő 45 percben sem lehetett felfedezni igazi átütő erőt a házigazdáknál. A csabaiak viszont ott folytatták, ahol az első játékrészben: szer­vezettebben futballoztak, védel­mük jól muzsikált, és egyre in­kább a kontrákra építettek. An­nak ellenére, hogy hamar egyen­lített a házigazda, ugyanis attól még nem zuhant össze a lila-fe­hér egylet. Bár a Kaposvárnak is egyre több lehetősége adódott, a csabaiak helyzetei mégis sokkal veszélyesebbnek bizonyultak. Egyre inkább úgy tűnt, aki „talál” még egy gólt, az akár meg is szerezheti a három pon­tot. Nos, a csabaiak Balog Zsolt révén a finisben újra betaláltak Balajcza kapujába, így hosszú szünet után ismét győzelmet kasszírozhattak ebben a bajnok­ságban és „nem tört meg” a ka­posváriak elleni mérlegük sem. A látottak alapján győzelmük egyáltalán nem érdemtelen. Jó: Balajcza, Finta, ill. Simunic, Ba­log Zs., Udvari, Simon, Funk. Prukner László: - A korábbi két hazai vereségünk miatt el­bizonytalanodott a csapat. Bár győzelemre játszottunk, ami ki­váltotta a békéscsabaiak kont­ralehetőségeit, mégsem sike­rült javítani mérlegünkön. A csabaiak viszont kihasználták a lehetőséget. Dajka László: - Na­gyon örülök, hogy idegenben si­került győznünk. Szervezetten és fegyelmezetten játszott a csa­pat, így megérdemelten nyer­tük meg a mérkőzést. Gyulán nem bírt egymással a két csapat, így a gólnélkü­li döntetlen igazságosnak mondható FOTÓ: KOVÁCS ERZSÉBET Gó l nélküli döntetlen Gyulai Termál FC-Baktalórántháza 0-0 NB D-es labdarúgó-mérkőzés, Gyula, 200 néző. V.: Varga L L (Fehér, Szigetvári) Gyula: Steigerwald - Ótott, Czlpó, Futaki - Dobray, Szeverényi, Okos, Karda, Papp - Balázs, Boruzs. Edző: Pásztor József. Baktalórántháza: Petranics - Szenes, Bőd nár, Mlnyln, Kozma - Karkusz, Gdovin, ülés - Rákóczi, Pálvölgyi, Szilágyi. Edző Madalina György. Csere: Ótott helyett Laurlnyecz a 45., Boruzs h. Tamási a 60., Dobray h. Czira a 70, ülés h. Török a 80. percben. Szögletarány: 2:7 (1:1).