Békés Megyei Hírlap, 2004. november (59. évfolyam, 255-279. szám)

2004-11-15 / 266. szám

2004. NOVEMBER 15., HÉTFŐ - BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP SPORT 13 Menekül az alsóházból a Békésszentandrás Gajdács Gábor (hajpánttal) húzna el a labdával, de a világos mezes magyarbánhegyesi védő igyekszik megakadályozni a tovább haladásban. Végül 1—1-es döntetlent hozott a Magyarbánhegyes—Méhkerék összecsapás a megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság őszi utolsó előtti fordulójában Tudósítóinktól Mezőberény- Mezőhegyes 0-2(0-1) Lancast megyei L osztályú labdarú­gó-mérkőzés. Mezőberény, 100 néző. V.: BoldoczkL Mezőberény: Barabás - Bereczld L, Kiss L, Pántya, Várhatni!, Gál (Bondár), GldóMvi, Bokor, Bereczld G., Pecze P., Szűcs Z. Edző: Vrbovszki János. Mezőhegyes: Jakab - Berki, Gróf (Faragó), Roszkos, Kovács, Árgyelán (Kiss N.), Varga, Zsoldl, Horváth, Szat­mári (Hadász), Acs. Edző: Rédll Tamás, Varga Péter. Ideális időben az öt embert nélkülöző, tartalékos mezőbe- rényi csapat nagy küzdelem­ben veszítette el a mérkőzést. G.: Ács a 8., a 80. percben. Jó: Barabás, Várhalmi, Bereczki L, ill. Ács, Varga, Horváth, Zsoldi. Vrbovszki János: - Ezzel a mérkőzéssel azoknak kell el­számolni, akik cserben hagyták a csapatot. Minden elismeré­sem a pályán küzdőknek. Rédll Tamás, Varga Péter: - Irreális körülmények között megérde­melten győztünk. (Schupkégel Ádám) Szabadkígyós-Szeghalom 4-0 (1-0) Szabadkígyós, 150 néző. V.: Hege­dűs. Szabadkígyós: Sódar - Süli (Ko­vács L), Szalal (Lipták), Bozsó Z., Bánfl A., Kiss, Ekker G., Tóth Z., Tótb A., Ekker A. (Holecska), Bánfl R. Edző: Kiss László, Ekker Attila. Szeghalom: Komá­romi - Bihari, Vámos L, Simon, Macsári (Kincses), Zsigovics (Hegyes!), Hajdú (Zsombok K-), Vámos A., Elek T., Sáflán, Komróczkl. Edző: 11). Zsombok János, Tar Zoltán. Nagyon jó iramú, sportszerű mérkőzésen a Szabadkígyós szép gólokat szerezve, magabiz­tos győzelmet aratott. G.: Ekker A. a 21., a 70., Tóth A. a 46., Ekker G. (11-esből) a 89. perc­ben. Jó: Bánfl A., Ekker A., Tóth A., Bánfl R., Bozsó Z., ill. Simon, Elek T. Kiss László, Ekker Attila: ­Fegyelmezetten játszottunk, nagyon akartuk a győzelmet, ami teljesen megérdemelt. IQ. Zsombok János, Tar Zoltán: - Kettő-nulla után eldőlt a mér­kőzés sorsa, ezért a jövő hétre gondolva, lecseréltük a két sár­ga laposunkat. Teljesen megér­demelt hazai győzelem szüle­tett, de azért az elgondolkodta­tó, hogy komoly helyzet nélkül kaptunk négy gólt. (Tóth La­jos) Vésztő-Nagyszénás 2-1 (2-1) Vésztő, 200 néző. V~ Salamon. Vész­tő: Kiss - Pál, Rábai, Szántó, Litauszki, Jánosi (Czinanó B.), Hídvégi (Turbucz), Lázár (Szőke), Bakos, Papp, Reszler. Edző: Borgida János. Nagyszénás: Ist­ván - Boér, Nagy, Sárosl, Boros, Klszely, Szkalonai, Brachna (Gyuris), Valaczkai, Janis, Uhlár (Horváth). Játé­kos edző: Horváth Zsolt A Vésztő hamar kétgólos előnyre tett szert, majd úgy tűnt, hogy ezzel meg is elég­szik a házigazda, így a nagy- szénásiak lábra kaptak, és egy kontrából szépítettek. A máso­dik játékrészben nagyobb se­bességre kapcsoltak a hazaiak, de a jól védő vendégkapus és a kapufa rendre mentettek, a vésztői csatárok is rosszul cé­loztak, így maradt a félidei eredmény. G.: Bakos a 6., Szán­tó a 8., ill. Boér a 32/ percben. Jó: Pál, Szántó, Bakos, Papp, ill. István, Sárosi. Borgula János: - Ezen a mér­kőzésen nem az ellenfélen mú­lott, hogy az eredmény így ala­kult, mért á'Tzámtalan helyzet­ből csak kettőt értékesítettünk. Horváth Zsolt: - Az első tíz percben fejben bent maradtunk az öltözőben, és ezalatt a hazai­ak eldöntötték két góllal a mér­kőzést. Ezután veszélyes kont­ráink majdnem eredményt hoz­tak. (Buzgány József) Gyomaendrődi FC-Csorvás 3-0 (1-0) Gyomaendrőd, 150 néző. V.: Kepka. Gyomaendrőd: Szabó (Bőczér) - Dobó, Tímár A., Csikós, Tímár K., Tanács, Vatal, Furka (Nagy), Béla, Mátyus (Szil­ágyi), OSMh. Edző: ^sombok Attila. Csorvás: Farkas - Hocz, Krámli, Földes!, Ivanics, Benyovszki (Szurgyl), Kaszai, Bellcza (Sütő), Csökő, Sznopek, Simon (Könyves). Edző: Füredi János. A győzelmet jobban akaró Gyomaendrőd nagyobb arány­ban is nyerhetett volna. A végig szakadó esőben a kitartó hazai közönség jól szórakozott. Kiállít­va: Ivanics (második sárga lap után) a 80. percben. G.: Mátyus a 45., az 50., Osan a 68. percben. Jó: Béla, Tanács, Tímár A., Tímár K., ill. Farkas, Hocz, Sznopek. Zsombok Attila: - Megérde­melten nyertünk. Füredi János: - Az irreális talajhoz nem tud­tunk alkalmazkodni. (Szabados Ferenc) Sarkadkeresztúr-OMTK- Rákóczi Vasas 2-0 (1-0) Sarkadkeresztúr, 200 néző. V.: Rácz. Sarkadkeresztúr: Cserháti - Cseke, Ancsin, Erdei (Rózsa), Zlmbrán, Gyulai, Kovács (Szabó), Csúz, Bányai T., Petruzsán, Zsoldos (Molnár). Edző: Cserháti István. OMTK-Rákócri: Tóth ­Mátyus, Zalai, Sebök (Iványl), Papp, Trungel (Egri), Debreczenl, Skorka, Horváth n. A., Lövei, Kruzslicz (Szukancsik). Edző: Kvasznovszky Jó­zsef. Csúszós pályán a nagy fö­lényben játszó Sarkadkeresztúr megérdemelt győzelmet aratott. G.: Bányai T. a 33., Petruzsán (11-esből) a 68. percben. Jó: Ancsin, Gyulai, Bányai T., Pet­ruzsán, ill. Tóth, Papp, Debre- czeni. Cserháti István: - Ma nem játszottunk jól, de így is sok helyzetet tudtunk kialakítani. Megérdemelten nyertük meg a mérkőzést. Kvasznovszky Jó­zsefi - A csapat hiába játszott lelkesen és fegyelmezetten, a gólszerzéssel továbbra is hadi­lábon áll. (Bakucz Péter) Békésszentandrás-Mező- kovácsháza 1-0 (1-0) Békésszentandrás, 150 néző. V.: Ró­zsa. Békésszentandrás: Tusjak - Bencsik T., Méltán, Chlebik, Juhász (Bencsik L), Galáth, Kovács, Slnka (PJevara), Bakró, Virág, Ptsont Edző: Varga László. Mezőkovácsháza: Vígh - Papp, Szűcs (Szakái), Mészáros, László (Molnár), Zsótész, Zábrák, Klndel, Bíró, Multyán, Koncz. Edző: Szabó Ferenc. A Békésszentandrás renge­teg helyzetet dolgozott ki, egy kivétellel azt mind kihagyta. G.: Bakró a 13. percben. Jó: Bencsik T., Galáth, Bakró, Chlebik, ill. Vígh T., Kindel, Mészáros, Muntyán. Varga László: - Ha nehezen is, de megérdemelten nyertünk. Ilyen sok gólhelyzetet nem sza­bad kihagyni. Szabó Ferenc: - Sajnos, a második idegenbeli mérkőzésünkön játszunk tizen­négy ember ellen. (V. L) Tótkomlós-Békés 0-0 Tótkomlós, 50 néző. V.: Kurucz. Tót­komlós: Gellai - Paksi, Karasz, Dobi (Somogyvári), Dávid, Zsigovics (Czol- lner), Fazekas, Papp, Tarján, Kallska, Pásztor. Edző: Bordás Sándor. Békés: Kollár - Ács, Kubik, László, Vadas, Sán­dor, Pősze, Borbola, Marik, Edu, Augusztái. Edző: Királyvári Károly. Az alsóházi rangadón a nagy sárdagasztásban egyik csapat sem tudta értékesíteni helyzete­it. Jó: Gellai, Paksi, Dávid, Papp, ill. Ács, Vadas, Sándor, Edu. Bordás Sándor: - Mindkét ol­dalon kimaradtak a helyzetek, így igazságos pontosztozkodás született. Királyvári Károly: - Minden tiszteletem a játékveze­tőé és a játékosoké, mindazoké, akik ilyen időben kijöttek szur­kolni a játékosoknak. (T. B. I.) Magyarbánhegyes-Méh- kerék 1-1 (0-0) Magyarbánhegyes, 180 néző. V.: Csuka. Magyarbánhegyes: Jambrlk - Vágási (Fazekas), Evanlcs (Szlanyin- kab Fejes L, Fejes M, Pusztai, Cseke, Ktímla, Pálfl, Mállk (Zsibrtta), Matúz. Edző: Turcsek Zoltán. Méhkerék: Patka Gy. - Gajdács, Semjéni, Rúzsa, Kocsis, Lukucz, Cziczerl (Hajdú A.), Barcsay, Csotye, Martyln, Forogau. Edző: Bíró Róbert A Magyarbánhegyes végigtá­madta a mérkőzést, de nem bír­ta feltörni a jól és szervezetten védekező vendégcsapat védel­mét, így a pontosztozkodás reá­lis. G.: Fejes M. (11-esből) a 73., ill. Csotye a 82. percben. Jó: Cseke, Fejes M., Pusztai, ill. Gajdács, Csotye. Turcsek Zoltán: - Irreális idő­ben reális eredmény született. Bíró Róbert - Ebből a mérkő­zésből többet nem lehetett ki­hozni. (Fejes Mihály) Ifjúságiak: Mezőberény-Mezőhe- gyes 0-1, Szabadkígyós-Szeghalom 3-4, Vésztő-Nagyszénás 6-0, Gyoma­endrődi FC-Csorvás 2-0, Sarkadke- resztúr-Orosházi MTK-Rákóczi Vasas 6-0, Békésszentandrás-Mezőkovács- háza 8-3, Tótkomlós-Békés 3-1, Ma- gyarbánhegyes-Méhkerék 2-0. Mesterlövészek A Lancast megyei I. osztályú labdarúgóbajnokság góllövőlistá­jának élmezőnye. 17 gólos: Bakos (Vésztő). 13 gólos: Gróf (Me­zőhegyes). 12 gólos: Múlik (Magyarbánhegyes), Ács (Mezőhe­gyes). 9 gólos: Bíró T. (Mezőkovácsháza), Elek T. (Szeghalom). 8 gólos: Petruzsán (Sarkadkeresztúr). 7gólos: Multyán, Szabó G. (Mezőkovácsháza). 6 gólos: Fejes M. (Magyarbánhegyes), Ja­nis (Nagyszénás), Szalai (Szabadkígyós), Belicza (Csorvás), Sze­gedi, Hunya, Osan (Gyomaendrőd), Barcsay (Méhkerék). 5 gó­los: Boér (Nagyszénás), Ekker G. (Szabadkígyós), Zsoldos (Sarkadkeresztúr). 4 gólos: Bányai T. (Sarkadkeresztúr), Wag­ner (Mezőberény), Cseke (Magyarbánhegyes), Csökő (Csorvás), Kocsis (Méhkerék), Czinanó E., Pősze (Békés), Zsombok K, Vá­mos (Szeghalom), Turbucz, Jánosi, Szántó (Vésztő), Bánfl R., Tóth A. (Szabadkígyós). VÍZILABDA „Megünnepeltették” a hazaiak edzőjét Kecskemét-TVSK Békéscsaba 11-6 (3-1, 1-2, 2-2, 5-1) OB I B-s férfi vízilabda-mérkőzés, Kecskemét, 100 néző. V.: Székely B., Hor­váth S. Békéscsaba: dr. Máté - Lukácsi 1, Balázs, dr. Szlávik 1, Laczó P., Dávid 1, Latorcai 1, Pásztor A., Berki, Borsos 2, Puha, Laczó Gy. (kapus). Játékos edző: Balázs Lajos. Az ellenfél dobói: Rátkai 3, Cslgó, Hartmann 2-2, Budai, Remete, Bácsi, Duna 1-1. Gél emberelőnyből: ló/4, ÜL 9/2. Négy inéi eredek: 0. Munkatársunktól A mérkőzést megelőzően rö­vid kis ünnepséget rendeztek abból az alkalomból, hogy a helyiek edzője, Kovács Róbert betöltötte hatvanadik életévét. Úgy tűnik, ez a játékvezetőket is igencsak meghatotta, ugyanis az első perctől kezd­ve kényesen ügyeltek arra, hogy a házigazdák „védettek” legyenek. Ugyan az első gólt a csabaiak dobták, ezt követően azonban már nem engedé­lyeztek számukra vezetést. Az is feltűnő volt, hogy a harma­dik negyed végén, amikor még 6-5-re vezetett a Kecske­mét, máris 12:6 volt a kiállítá­si arány. Vagyis a csabaiak kétszer annyi ideig voltak em­berhátrányban, mint vendég­látóik. A negyedik negyed elején is rögtön kaptak egy emberelő­nyös lehetőséget a kecskeméti­ek, amit ki is használtak. Ezt követően azonban a csabaiak­nál elszakadt a cérna, aminek végeredménye az volt, hogy egvmás után végleg cserével 7 >k játékosaikat, sot'­ll ben: Dávidot, latorcait, Lukácsit, Berkit és végül a ka­pust, dr. Máté Attilát. Még a mérkőzés ellenőre is elcsodál­kozott azon, milyen durva hi­bákat vétettek az egyébként jó nevű játékvezetők, így aztán a nem túl jó játékerőt képviselő Kecskeméttel szemben is fejet kellett hajtaniuk a vendégek­nek, akik a mérkőzés során egyébként sok ziccert kihagy­tak, de ez is a felfokozott ideg­állapotuknak köszönhető. TORNA Böczögő Dolináról szólt a hétvége a fővárosban G. P. Ahogy arra számítani lehe­tett, érmekkel megrakodva tértek haza a fővárosból a Hungarotel Torna Club Békés­csaba tornászai az ifjúsági és a kadét országos bajnokság­ról. A fiatalabb korosztály hő­se a békéscsabaiak egyik leg­nagyobb ígérete, Böczögő Dorina volt, aki megnyerte az egyéni összetettet, s ezzel ki­vívta a Mesterfokú bajnoksá­gon való részvételt, majd más­nap ugrásban, korláton és ta­lajon is a legjobbnak találta­tott. Bereczkiné Harangozó Il­dikó edző azonban nemcsak őt, hanem a többi tanítványát is dicsérte, akik közül Kéke- gyi Adrienn Böczögővel holt­versenyben ugrásban és Ké- kegyi Szandra gerendán „ara- nyozódott” be. A csabaiak örömét fokozta, hogy a csapatbajnokságot is megnyerték. A budapesti tor­nacsarnokban a kadetekkel párhuzamosan az ifik is sze­rekhez léptek, az egyetlen hungaroteles, Szoták Szandra jól megfelelt, két szeren is ér­mesként zárt. Ifjúsági országos bajnokság. Egyéni összetett ó. Szoták 28,85 pont. Szerenként! verseny. Ugrás: 2. Szoták Szandra 8,45. Gerenda: 5. Szoták 7,9. Talaj: 3. Szoták Szandra 7,9. Kadét csapatbajnokság. 3. for­duló: 1. Hungarotel Torna Club Bé­késcsaba (Böczögő Dorina, Kéke- gyi Szandra, Kékegyi Adrienn, Szalontai Mariann, Ferencz Do­rottya, Nyisztor Nikolett) 134,85 pont. Végeredmény: 1. HTC Bé­késcsaba 4 lielyezési ponttal. EgyőpJ összetett 1. Böczögő fyrrj; r I ':;v, * ? Vv^i^7V) $2őIK.r: -»oA 3. Ffiitegyi 33,45, 5. Szakmai 3i,8j, 7. Ferencz 31,4,8. Nyisztor 31,0. Sze­renként! verseny. Ugrás: 1. Böczögő Dorina és Kékegyi Adri­enn 9,0-9,0, 3. Szalontai Mariann 8,475, 6. Kékegyi Sz. 8,275. Kor­lát 1. Böczögő Dorina 8,6, 2. Nyisztor Nikolett 7,9, 3. Szalontai Mariann 7,5, 6. Ferencz 7,15. Ge­renda: 1. Kékegyi Szandra 9,45,2. Böczögő Dorina 9,35, 3. Ferencz Dorottya 8,2, 5. Kékegyi A. 8,0. Talaj: 1. Böczögő Dorina 9,25, 2. Kékegyi Adrienn 9,05, 3. Kékegyi Szandra 9,0,5. Ferencz 8,65. FOTÓ: LEHOCZKY PÉTER