Békés Megyei Hírlap, 2004. november (59. évfolyam, 255-279. szám)

2004-11-09 / 261. szám

14 SPORT BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP - 2004. NOVEMBER 9., KEDD tíUii m Jön a Topolcsány A hét végi horvátországi ETTU Kupa középdöntő után nem sok pihenője maradt az Orosháza Hungarotel ASE női asztaliteniszezőinek, ugyanis kedden 17 órakor az Eötvös- téri sportcsarnokban a szlo­vák Topvar Topolcsány gárdá­ját fogadják a Szuper liga ke­retében. Viski Ákos az oros­háziak technikai vezetője el­mondta: az első találkozón a szlovákok otthonában is nyer­ni tudtak, ezúttal is győzni szeretnének. A vendégeknél várhatóan a felnőtt válogatott Kmotorkova az ifjúsági válo­gatott, balkezes Bálázóvá, va­lamint a rutinos Frtalova áll asztalhoz, de elképzelhető Hippikova játéka is. A házigazdáknál a szerb- montenegrói válogatott, a leg­újabb felnőtt világranglista száznyolcvannyolcadik he­lyén álló Erdélyi Annamária, a román légiós Cojocaru Geor- getta, valamint Vass Tímea és Viski Tímea alkotja a keddi ta­lálkozóra készülő keretet Totónyeremények A 45. heti Totónyeremények a jö­vedelemadó levonása után a követ­kezők: 13 plusz egy találatos szel­vény nem volt; 13 találatos szelvény 1 darab, nyereménye 3 millió 714 ezer 900 forint; a 12-esek 89 ezer 877; a 11-esek 5629; a lOesek 1089 forintot fizetnek. A Góltotó 6 találatos szelvény nem volt; az 5-ösök 20 ezer 943; a 4- esek 874 forintot érnek. A helyes tippsor: 1,1,1, x, 1, x, 1, x, 1,2,1,1, x és x. Szigorúan büntettek a szeghalmiak Tudósítóinktól Újkígyósi FDSE-Szeghalmi NKC 27-28 (14-16) NB ü-es kézilabda-mérkőzés. NőL Új­kígyós, 150 néző. V- Gyuris, Kiss J. Új­kígyós: Kimpián - Cslemlk 3, Bodor M. 3, Gazsó, Buday 3, SÓDAR 12, Márton R. 3. Cs.: Csatlós, Pálfi (kapusok), Bodor A, Békési, Márton B. 2, Perdi 1, Rusznák. Edző: Buday György. Szegha­lom: SZABÓ G. - Sárközi 1, SZABÓ K. 7, Hajdú 6, Vargáné 3, Nagy 4, BONDÁRNÉ 6. Cs.: Mike (kapus), Szé­kely, Búza 1. ZsadányL Edző: Takács Árpádné. A 40. percig a kígyósi lányok sorozatban hagyták ki helyzete­iket, amit a vendégek szigorúan büntettek. Hiába hajrázott a ha­zai társulat, a hatgólos hátrányt már nem tudta behozni. Martfűi NKE-CsonrásiSK 37-25 (15-13) NŐL Martfű, 100 néző. V- Kuczik, VeszelovszkL Csorvás: CSETE - Major B. 5, Kis 2, Fablsz 1, Sütő 7, Támylk 4, Gelegonya 2. Cs.: Neller (kapus), Major L 1, Greksza, Babinyecz 1, Simon 2. Edző: IQ. Baráth Lajos. A második felvonásban szét­eső játékot produkáló csorvási- ak ellen rászolgált a bajnoki pontokra a vendég Martfű gár­dája. Sarkadkeresztúri NKSE-Makói KC 22-40 (8-20) NőL Sarkadkeresztúr, 50 néző. Vj Buru, NIka. Sarkadkeresztúr BORSÓS- Takács 3, Baracsi 1, Szalazsánné 1, Mezei, Nagy J. 5, SZABÓ A. 9. Cs.: Nagy E. (kapus), Durján 3, Sajti. Edző: őri Ist­ván. Dávid és Góliát harca folyt a pályán. Tisztességesen küzdött a hazai gárda, ám többre nem tellett erejéből a bajnokjelölt el­len. Domaszék-Nagyszénás- Orosháza KSE19-23 (8-14) NŐL Domaszék, 100 néző. V.: Korpo- nal, Rácz. Nagyszénás-Orosháza: GYARMATI - RAVASZ 6, BALÁZS 5, SZENDREI 5, Bodrogi 3, Szuhaj 1, Ko­vács 1. Cs.: Mizó, Pusztai (kapusok), Németh, Deák, Verbőczi 2, Fazekas, Kránltz A. Edző: Mikus István. A fegyelmezetten kézilabdá­zó Nagyszénás-Orosháza végig vezetve, magabiztos játékkal megérdemelten hozta el a két pontot. Szeged-Algyői NKC-Medgyesegyházi SE 31-19(13-6) NőL Szeged, 50 néző. V- Bennarik- né, Fodomé. Medgyesegyháza: LO- VASZNÉ - Nagy, BORA 7, Gáspár 1, MOSONYI 10, Basky 1, Csicsely. Csz Szabó (kapus), Kiss, Kovács. Edző: Dá­vid Szilvia. Az első félidő elején még tar­totta magát a több kulcsembe­rét nélkülöző Medgyesegyháza, de az igazságtalan játékvezetői ítéletek eldöntötték a találkozót Nem volt ekkora különbség ezen a napon a két csapat kö­zött. Tiszakécskei VSE-Békés­csabai Belvárosi DK 40-36 (19-16) Férfi. Tlszakécske, 150 néző. V.: Árokszállási, Janáky. Békéscsaba: Laurinyecz L1 - Vaverka 3, Laurinyecz D. 1, PETROVSZKI 12, Felföldi 7, LATORCZAI5, SZPISJÁK 6. Cs.: Balázs,' Gyöngyösi 1. Játékos edző: Felföldi Gá­bor. A bajnoki aranyra is esélyes házigazdák ellen a tartalékos vendég csapat tisztességesen helytállt. Berettyó MSE-Újkígyósi KC 30-30(15-16) Férfi. Berettyóújfalu, 200 néző. V.: Kugyela, Márton, újkígyós: Tyetyák - Harangozó V. 7, Oláh 7, Nagy 1, Kor­csok 5, Katona 2, Dócs 4. Cs.: Bús (ka­pus), Kiss 2, Fekete 2, Harangozó B., Dézsl, Greksza, Darida. Edző: Bacsa Ist­ván. Az újkígyósiak egy nyerhető mérkőzésen veszítettek egy pontot Martfűi KKKE-Orosházi Eötvös DPSE 36-22 (10-16) Férfi. Martfű, 180 néző. V.: Dzsipoff, Vörös. Orosháza: Tatai - Marton Gr 5, Lázár 5, Czurpás 8, Marton R. 2, Benkő, Bábel 1. Cs.: Kovács (kapus), Szebenl, Támylk 1, Szeles, Andó, Gura. Edző: Barna Károly. A második félidőben a 40. és az 50. perc között szinte végig kettős emberhátrányban ját­szott a vendég csapat és ez meg­pecsételte a sorsát A világos mezes sarkadkeresztúriaknak fejet kellett hajtaniuk a szom­szédos megye, a Csongrád megyei Makó előtt, ugyanis a vendégek 40— 22-re nyertek a női kézilabda NB ll-ben Sarkadkersztúron Nagy skalpot szerzett a Körösladány Tudósítóinktól Kunágota-Telekgerendás 0-1 (0-0) BékásNet megyei E osztályú Labda­rúgómérkőzés. Kunágota, 200 néző. Vz Szabó Z. Kunágota: Kovács - Pócsik (Vlgh), Dumltriu, Varga, Kőröst, Multyán L, Bessenyei K. (Dómján), Multyán Zs., Balogh K., Bessenyei N, Dudás. Edző: Szilágyi János. Telekge­rendás: Kiss - Gyebnár, Tóth L, Makai, Nagy, Szász (Barkász), Pintér (Restye), Belicza, Tóth A, Hrabovszkl, Balogh Gy. (Slplczkl). Edzó: Szabó Attila. A Kunágota végigtámadta a kilencven percet, helyzetek so­kaságát dolgozta ki és hagyta ki. Ezen a csapaton átok ül, hi­szen ez idáig egy csapat sem tu­dott játékban fölé nőni, és még­is vesztesen kell elhagyni a pá­lyát. G.: Barkász a 78. percben. Jó: Varga, Dudás, Balogh K., ill. Kiss, Hrabovszki, Belicza. Szilágyi János: - Hetek óta úgy veszítünk el meccseket, hogy az ellenfél hem hogy hely­zetig, még helyzet közeli álla­potba sem tud eljutni, s mégis talál gólt. Szabó Attila: - Na­gyon nehéz, küzdelmes mérkő­zésen szereztünk nagyon érté­kes három pontot. (Sz. J.) Csárdaszállás-Sarkad 0-0 Csárdaszállás, 150 nézó. Vz Sünön József. Csárdaszállás: Kovács A - Gesz­ti J., Bokor, Sztraka, Horváth A, Hor­váth L, Ulrich N. (Bartyik), Balogh L, Tóth L, Varga, Farkas. Edző: Halmost Jó­zsef Sarkad: Sándor - Bende, Zahorán, Ball, Hajdú, Alb, Balogh Cs. (Kovács), Matus, Démusz, Tóth, Karakas. Edző: Balogh István. A durván játszó Sarkad szét­tördelte a játékot, így nem ala­kulhatott ki folyamatos játék. Ennek ellenére számtalan hely­zetet hagyott ki a Csárdaszállás, és győzelmet érdemelt volna. Jó: Bokor, Varga, ill. Hajdú, Báli, Démusz. Halmost József: - Fölényünket nem tudtuk gólra váltani. Ba­logh István: - A két csapat talál­kozóján csak a játékvezetők vol­tak a gyengék. (Gulyás István) Gyulai Termál FC ll.-Tarhos 1-3(0-0) Gyulavári, 100 néző. Vz Alberti. Gyula Ez Veres - Cser, Stir, Kakas, Kurta, Bállá, Tóth, Oláh (Csányl), Sze­lei, Vincze (Nacsa), GutL Edző: Szeke­res Lajos. Tarhos: Vári - Balogh Zs., Mesterlövészek A BékésNet megyei R. osztályú labdarúgóbajnokság góllövőlis­tájának élmezőnye. 10 gólos: Lénárt (Csabacsüd), Botyánszki (Tarhos), Balogh Cs. (Sarkad). 9 gólos: Szakács (Dévaványa). 8 : Kiss I. (Kamut), Tasi (Gádoros), Tóth M. (Bcs. MÁV). 7 s? Nagyi. (Tarhos), Gulyás (Csabacsüd), Karakas (Sarkad), Nouas (Bcs. MÁV), Novák, Tóth Cs. (Füzesgyarmat), Sztra- tyinszki (Kamut), Pintér (Telekgerendás), Ulrich N. (Csárda- szállás). 6 gólos; Horváth I. (Körösladány), Popucza (Elek), Tóth L (Füzesgyarmat), Ozgyin (Gádoros), Pesztránszki (Déva­ványa). 5 gólos: Bíró (Bcs. MÁV), Czakó L (Dévaványa), Tóth R. (Gyula II), Vad (Füzesgyarmat). 4 gólos: Kanál, Palyik (Med­gyesegyháza), Pataj (Bcs. MÁV), Adamecz, Nagy, Czakó I. (Dé­vaványa), Molnár (Békéssámson), Tóth (Sarkad), Kardos (Tar­hos), Ulrich P, Tóth I. (Csárdaszállás). Szabó, Püskl, Boldizsár (Balogh L.), Für), Nagy Z., Varjú (Djabbar), Botyánszki, Nagy L, GüliL Edző: Kovács György. A vendégcsapat nem igazolta a táblázatban elfoglalt helyét Kiállítva: Bállá (második sárga lap után) a 60. percben. G.: Tóth a 70., ill. Szabó az 56., Nagy I. a 76., Balogh L. a 85. percben. Jó: Cser, Veres, Tóth, Vincze, ill. Nagy I., Szabó, Balogh Zs., Ba­logh L, Botyánszki. Szekeres Lajos: - Nehéz hely­zetünket egyéni fegyelmezet­lenségekkel súlyosbítottuk, de még így is sikerült tíz emberrel egyenlítenünk. Az ellenfél ki­használta egyéni hibáinkat. Ko­vács György: - Kiszenvedtük. (Alberti János) Füzesgyarmat-Csabacsüd 2-0 (0-0) Füzesgyarmat, 100 néző. Vz Rózsa. Füzesgyarmat: Kiss - Kovács (Várkonyi), Kirlpóczki, Vad (Bére), Novák (Pardl), Varga László, Latyák, Varga Lajos, Tóth Cs., Boros, Tóth L Edző: Lázár István. Csabacsüd: Edző: Ré­tes PáL Csabacsüd: Adamlk - Valencslk, Sechna, Gombár A (Nagy), Gombár M, Hangya, Varga T., Plllár, Jansik, Lénárt, Gulyás (Fekécs). Rétes FÚL A füzesgyarmatiak mérsékelt teljesítményt nyújtottak az első félidőben, a szünet után rúgott két góllal azonban eldöntötték a mérkőzés sorsát. G.: Tóth L. a 47., Tóth Cs. a 80. percben. Jó: Kiripóczki, Varga Lajos, Tóth L., Tóth Cs., ill. Adamik, Pillár, Var­ga T. Lázár István: - Fontos három pontot szereztünk. Rétes Pál: - Ma még a helyzetek kialakítá­sáig sem jutottunk el, így a ha­zaiak győzelme teljesen megér­demelt Játszottunk már rosz- szul, de a ma mutatott teljesít­ményt alulmúlni nem lehet. (L L) Körösladány-Dévaványa 2-1(0-0) Körösladány, 150 néző. V.: Petrusán. Körösladány: Sípos - Horváth T, Tóth, Papp, Keresztesi Zs., Fekete (Szántó Zs.), Keresztesi K., Szántó L, Molnár, Daíúcz, Horváth L (Botos). Edző: Zolnai PáL Dévaványa: Darvas! - Czakó L, Ba­kos Z., Zeller (Tagal), Hyés, BereczkJ (Kálmán), Nagy (Kovács Zs.), Adamecz, Czakó L, Sáliéi, Szakács. Edzó: Mohiár Tamás. Jól sikerült az új edző, Zolnai Pál bemutatkozása, mivel a régi rivális ellen vezetésével győzel­met aratott a körösladányi csa­pat. Kiállítva: Bakos Z. (szöve­gelésért) a 81. percben, Czakó L. (a mérkőzés után a bíró sérte­getéséért) a mérkőzés után. G.: Horváth I. a 49., Szántó L. az 53., ül. Czakó L. a 47. percben. Jó: Papp, Sipos, Szántó L, Tóth, ill. Czakó I., Séllei, Ilyés. Zolnai Pál: - Csupa szív já­tékkal rukkoltunk ki, remélem, hogy a hasonló lelkesedés ké­sőbb jobb játékkal is párosul. Molnár Tamás: - A helyzetki­használásunknál csak a játék­vezető volt a gyengébb. (Ponta Sándor) Medgyesegyháza-Gádoros 1-1(1-0) Medgyesegyháza, 20 néző. V.: Sáflán. Medgyesegyháza: Engelhardt - Vantara, Kiss L A, Holecz, Göcző, Telek (Szekeres), Kanál, Zsurzsucz, Kiss E A, Szabó A (Bozsó), Palyik. Edző: Te­mesvári Csaba, Szabó András. Gádoros: Plesovszkl - Jámborcsik, Plsont Z., Szfl- ágyl (Maglóczkl), Hegedűs, Csapó, Úszkál, Tasi, Plsont ]., Ozgyin, Plsont E Edző: Páll István, Lengyel Krisztián. A szezon legrosszabb mérkő­zésén inkább az indulatok és a kimaradt hazai helyzetek domi­náltak. A vendégek két kapura tartó lövéséből egy pontot ért számukra. Kiállítva: Kiss I. Á. (rúgásért) a 89. percben. G.: Palyik a 16., ill. Pisont R. az 55. percben. Jó: Holecz, Kanál, Zsurzsucz, ill. Pisont Z., Pisont R., Hegedűs. Temesvári Csaba, Szabó And­rás: - Tovább tart a rossz széria, be kell rúgni a helyzeteket és még egy kis plusz is kell. Páli István, Lengyel Krisztián: - Igazságos eredmény született. (UhrinPál) Béjcéssámson-Békéscsabai MÁV 1-3 (0-2) Békéssámson, 150 néző. V.: BrusznylczkL Békéssámson: Döme - Tarján, Rancz, Fekete, Fodor, Csávás (Kerekes), Doktor, Nagy L, Csenki (Gu­lyás), Molnár, Krajcsovics. Edzó: Újvári János. Békéscsaba: Magda - Tóth M. (Galovlcz), Nouas, Szalai, Pataj, Prekop, Lovas, Puskás, Szarka, Bíró (Méhes), SusánszkL Edzó: Braun Attila. A gyors kontrákat vezető vendégek az első félidőben meglepték a házigazdákat, két­gólos előnyre tettek szert. A sámsoniak lelkesen, de elkép­zelés nélkül futballoztak, míg a csabaiak az eredmény tartá­sára törekedtek. Győzelmük megérdemelt. Kiállítva: Tarján, ill. Pataj (kakaskodásért) mindkettő a 80. percben. G.: Gulyás a 90., ill. Bíró a 20., Pataj a 23. és a 60. percben. Jó: Fodor, ill. Susánszki, Bíró, Lo­vas, Nouas. Újvári János: - Gyengén ját­szottunk, megérdemelt vendég- győzelem született. Braun Atti­la: - Minden nehézséggel meg­birkóztunk. (Kutas! Ferenc) Elek-Kamut 1-2 (1-0) Elek, 100 nézó. V: Bodó. Elek: Ta­kács - Resetár, Márk, Korcsok, Kapocsán, Sarkadl, Bányai (Mózer), Szűcs, Nagy, Túróczl (Kacsala), Popucza. Edző: Mikulás Mihály, Resetár Zoltán. Kamut: Hanyecz - Gál (Nagy), Varga, Skumáth, Kiss, Békési, Sztratytnszki, Gera, Kátai (Fehér), Oláh, Szarvas. Játékos edző: Szarvas János. Két ellentétes félidőt láthatott a publikum, az első egyértel­műen az Eleké volt, míg a má­sodik félidőben némi fölényben játszottak a vendégek, így kis szerencsével sikerült a mérkő­zést megfordítaniuk. G.: Márk a 40., iU. Varga a 60., Kiss a 65. percben. Jó: Korcsok, Márk, Szűcs, ill. Hanyecz, Varga, Kiss, Gera, Szarvas. Mikulás Mihály, Resetár Zol­tán: - Elismerésünk a játékve­zetőt küldő bizottságnak, mert olyan asszisztenst küldött, aki futballozott az egyik pályán lé­vő csapatban. Szarvas János: - Küzdelmes mérkőzés, neliéz győzelem. (IfJ. Hotya Mihály) Ifjúságiak: Kunágota-Telekgerendás 3-3, Csárdaszállás-Sarkad 1-4, Gyulai Termál FC II.-Tarhos 3-4, Füzesgyar­mat-Csabacsüd 4-0, Körösladány-Dé- vaványa 1-1, Medgyesegyháza-Gádo­ros 2-1, Békéssámson-Békéscsabai MÁV 1-1, Elek-Kamut 2-2. A megyei E osztály állása 1. Tarhos 12 1 . 39-16 37 2. Cs.szállás 9 2 2 25- 8 29 3. Dévaványa 9 1 3 35-14 28 4. F.gyarmat 8 2 3 34-22 26 5. Bcs. MÁV 7 4 2 25-14 25 6. Kamut 7 4 2 27-17 25 7. Csabacsüd 7 2 4 33-17 23 8. Sarkad 4 5 4 26-25 17 9. Békéssámson 5 4 4 20-20 ló 10. Körösladány 4 2 7 18-25 14 11. T.gerendás 4 2 7 18-28 14 12. M.egyháza 3 4 6 24-38 13 13. Gádoros 2 3 8 20-38 9 14. Gyula 11. 2 1 10 12-25 7 15. Elek 1 2 10 13-37 5 16. Kunágota­3 10 6-31 3 A BékésNet megyei D. osztályú labdarúgó-bajnokságban következik. November 13., szombat: Kunágota-Bé- késcsabai MÁV, 13.30. Telekgerendás- Elek, 13.30. Kamut-Medgyesegyháza, 13.30. Gádoros-Körösladány, 13.30. Dé- vaványa-Füzesgyarmat, 13.30. Tarhos- Csárdaszállás, 13.30. November 14., vasárnap: Békéssámson-Sarkad, 13.30. Csabacsüd-Gyulai Termál FC II., 13.30. FOTÓ: KOVÄCS ERZSÉBET