Békés Megyei Hírlap, 2004. október (59. évfolyam, 230-254. szám)

2004-10-26 / 250. szám

14 SPORT BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP - 2004. OKTÓBER 26., KEDD ERŐEMELÉS Kánya Roland országos junior csúccsal nyert V.L. Győrszentivánban rendez­ték meg a hét végén a fel­nőtt magyar erőemelő csa­patbajnokságot. A viadalon Békés megyéből csak a Gyu­lai SE-Atlasz indított csapa­tot, az Orosházi Toldi ezút­tal nem. A szövetség vezetőinek dön­tése értelmében 100 kg-ban az orosházi Kánya Rolandnak a felnőtt világbajnoki kiutazá­sért meg kellett küzdenie Kupcsik Lászlóval (Top Gym SE) és Schulteisz Gáborral (Álba Régia). Mint Kánya edzője, Musztafa Imre - aki egyben a magyar felnőtt válo­gatott szövetségi edzője is - el­mondta: tanítványa remek tel­jesítményt nyújtott hiszen az összetettben negyven kilo­grammos előnnyel győzött Schulteisz előtt. Kánya 805 kg-os új junior országos csúccsal nyert, miközben gug­golásban is új országos junior rekordot ért el, 303 kg-mal. Mindez azt jelenti, hogy Ká­nya kivívta a jogot a novembe­ri világbajnokságon való indu­lásra, az egyetlen bökkenő, hogy még csak a költségek fe­le van meg, így szponzorokat keres a kiutazáshoz a huszon­három éves sportoló. A világ- bajnokságot a Dél-Afrikai Köz­társaságban, Capetown-ban rendezik november 9 és 14 kö­zött és még egy orosházi, a 110 kg-os Czégény Csaba is dobogóra lép. A Gyulai SE-Atlasz felnőtt csapata a férfiaknál ötödik lett. Mint Lovász György veze­tőedző elmondta: érzékenyen érintette a csapatot az orszá­gos bajnok, Szikora Olivér tá­vozása, aki Mosonmagyaró­várra igazolt. A hét végi viada­lon nem indulhatott sérülés miatt Szentpéteri János sem, így a csapatversenyben elért ötödik helyezéssel elégedet­tek. A fürdővárosiak közül Fábry János ezüstérmes lett, Kőszegi János és Kurlik Péter bronzérmes. Férfiak. A gyulaiak eredményei. 82,5 kg: 2. Fábry J. 645 kg (Guggolás: 240, Fekvenyomás: 135, Felhúzás: 270), 3. Kurlik 630 (225,175,230). 90 kg: 3. Kőszegi 662,5 (245,185,232,5), 6. Moldován 562,5 (200, 157,5, 205). 110 kg: 5. Kasza L. 640 Kg (230,180, 230). Az orosháziak eredmények 100 kg: 1. Kánya Roland 805 kg - új orszá­gos junior csúcs, (Guggolásban 303 kg - új országos junior csúcs, 230, 272,5). Nehezen nyert a Békéscsabai KKI. Tudósítóinktól Békéscsabai KK l.-Békési SZSK 82:73 (19:17,20:17, 29:17,14:22) NB H-es kosárlabda-mérkőzés. Férfi. Békéscsaba, 100 néző. V.: Szugylczkl, Borgula. Békéscsaba I.: PELLE (16), CZIFRÁK (15), PAPY (19/3), Seres (2), Korcsok (6). Cs.: SZŰCS (12/3), Megye­ri (4), Vakulya (8/3), Bagdi (-), Rajnai (-). Edző: dr. Papy Lajos. Békés: BÁ­NYAI (18/9), TAKÁCS (14), OLÁH (15/9), Füredi (8), Korcsog (12/6). Csj Győrfl 82), Csapó (2), Székely (2), Szálát (-), Balogh (-). Edző: Balog Vil­mos. A sok hibával tarkított mér­kőzésen mindkét gárdában so­kat cseréltek az edzők. A békés­csabaiak a végére tetemes előnyt adtak le a jól küzdő béké­siekkel szemben. Békéscsabai KK ll.-Mezö- berényiSSE 66:86 (8:18, 20:26,17:13,21:19) Férfi. Békéscsaba, 100 néző. V.: Szugylczkl, Borgula. Békéscsaba H: MOLNÁR (18), Tóth (9/3), Kotroczó (10), Bunta (2), Szárklszján (6). Cs.: Zsuzsa (6), Ltppai (8/6), Maiatyinszld (6), Szalai (2), Erdős (2), Nagy (-). Edző: Papy Zsolt Mezőberény: IGNÁCZ (23/12), GÁL (21/9), BALOGH (16/12), Petries (13/3), Honhalmi (10/3). Csj Bátort (3/3), Bálint (-), Frey (-). Játékos edző: Erey Tibor. A dicséretesen küzdő békés­csabaiak méltó ellenfelei voltak a rutinos mezőberényieknek. Kiskunfélegyházi KC-Gyulai Color KC 100:93 (24:21, 25:18,24:22,11:23,16:9). Férfi. Kiskunfélegyháza, 50 néző. V- Budai, Földi. Gyula: BARÁTH (27/3), STEFANOVITS (19/9), Gyarmat (7), Czakó (6), BAK (27). Cs.: Marschal (-), Schneider (5), Hajdú (2). Edző: Tövishá­ti József. A végig vezető félegyháziak ellen a jól hajrázó gyulaiak az utolsó percben megfordították az eredményt és a dudaszó pil­lanatáig győztesnek is látszot­tak. A hazaiak azonban egy há­rompontossal egyenlítettek, majd a hosszabbításban a lélek­tani helyzetet kihasználva a győzelmet is megszerezték. Kosaras toborzó A Békéscsabai Kosárlabda Klub utánpótlás szakága a „Viharsarki Farkasok” tehet­ségkutató akciót tart az 1992-1996 között született fi­úk számára. A magas termet előny. A tehetségkutató akció időpontja: október 30a, szombat, 9. óra az 1994- 1996 között születetteknek és 10.30 óra az 1992-1993-ban születetteknek, a helyszín: Békéscsaba, József Attila Ál­talános Iskola tornaterme. Az érdeklődőket Vágvölgyi Árpád edző várja, akinél te­lefonon is lehet érdeklődni a (30) 383-5590<is számon. A sötétebb mezes békéscsabaiak nyerték a megyei rangadót a Békés ellen a kosárlabda NB ll-ben A Békéscsabai MÁV megállította a Csárdaszállást Tudósítóinktól Kunágota-Gádoros 3-5 (1-0) BékésNet megyei fi. osztályú labda­rúgó-mérkőzés. Kunágota, 100 néző. V_- Rózsa Kunágota Szilva - Pécsik N. (Pécsik T.j, Dumitriu, Vígh (Kovács), Körösi, Multyán L (Léié), Dómján, Multyán Zs., Balogh, Bessenyei N., Du­dás. Edző: Szilágyi lános. Gádoros: Plesovszki - Szilágyi, Pisont R., Hege­dűs, Tóth (Maglóczkl), Jámborcslk, Iiszkal, Tasi, Ozgyln (Mellsik), Pisont J., Pisont Z. Edző: Páli István, Lengyel Krisztián. A két csapat gólgazdag mér­kőzést játszott, de ehhez kellet­tek a kunágotai védelemnek az óriási hibái és csatársorának gólszegény helyzetkihasználá­sa. G.: Bessenyei N. a 15., az 51., Kovács a 48., ill. Ozgyin a 8., a 36., a 38., Pisont I. a 32, Szil­ágyi a 80. percben. Jő: Besse­nyei N., Dudás, Multyán Zs., ill. Ozgyin, Pisont Z., Szilágyi, Liszkai, Tasi. Szilágyi János: - Jó volt, szép volt, elég volt. A szezon végén visszavonulok. Hátha más töb­bet tud segíteni a csapaton, bár ahhoz jobb személyi feltételek szükségeltetnek. Páll István, Lengyel Krisztián: - Szerencsé­re a mai napon a csatársorunk volt gólképesebb, mint a védel­münk. (Sz. J.) Telekgerendás-Kamut 2-4 (1-2) Telekgerendás, 100 néző. V.: Dajka. Telekgerendás: Gregovszki (Kiss R.) - Gvebnár (Dömök), Tóth L, Szász, Nagy, Barkász, Pintér, Hrabovszki L (Slplczki), Tóth A., Hrabovszki I., Belicza. Edző: Szabó Attila. Kamut: Pősze - Békési (Kátal), Zahorán (Var­ga), Skumáth, Sztratylnszkl, Gera, Kiss L, Dányt, Oláh, Kiss J, Szarvas. Játékos edző: Szarvas lános. A telekgerendásiak gólja után nagyobb sebességre kap­csoltak a vendégek, aminek eredményeként előnnyel for­dulhattak. A második felvonás­ban kitámadó, de sokat hibázó vendéglátók ellen veszélyes kontrákat vezetett a Kamut és végül megérdemelten vitte el a három pontot. G.: Pintér a 14., Sipiczki a 87., ill. Szarvas a 4L, Kiss I. a 43., Sztratyinszki a 63., Oláh a 84. percben. Jó: Belicza, Hrabovszki J., ill. Kiss I., Kiss J., Gera, Varga. Szabó Attila: - A védelmünk minden héten más összeállítás­ban játszik, hibát hibára hal­moz. Rengeteg helyzetet kiha­gyunk, amit nem lehet büntet­lenül megtenni. Szarvas János: - Nehéz, küzdelmes mérkőzés, remek győzelem. (Hegedűs Jó­zsef) Füzesgyarmat-Sarkad 4-2 (2-0) Füzesgyarmat, 100 néző. V~ Frey. Füzesgyarmat Kiss - Kovács Z., Varga László, Várkonyl, Novák, Bére (Klri- póczki), Varga Lajos, Tóth Cs., Boros, Tóth L, Vad (Pardi). Edző: Lázár István. Sarkad: Sándor - Bende, Ball, Démusz, Hajdú, Matus, Zahorán, Balogh Zs. (Ko­vács L), Karakas, Balogh Cs., Farkas (Gurzó). Edző: Balogh István. Mindkét csapat gólra törően játszott, így jó és változatos mérkőzést láthattak a kilátoga­tó szurkolók. Kiállítva: Bende (második sárga lap után) a 82. percben. G.: Novák a 8. a 82., Varga Lajos a 14., Vad a 77., ill. Bende az 54., Gurzó a 65. perc­ben. Jó: Kovács Z., Várkonyi, Novák, Varga Lajos, ill. Sándor, Bende, Démusz. Lázár István: - A nehéz talaj el­lenére az utóbbi hetek legjobb já­tékával tudtuk itthon tartani a három pontot Kár a kihagyott helyzetekért Balogh István: - Null-kettő után felálltunk és nem érdemeltünk vereséget (L L) Körösladány-Tarhos 2-3 (1-0) Körösladány, 100 néző. V.: Viczián. Körösladány: Sípos - Horváth T., Tóth, Danő, Keresztesi Zs. (Gál), Keresztesi J., Keresztesi K. (Botos), Fekete (Szántó Zs.), Szántó L, Molnár, Horváth L Mb. edző: Keresztesi lános. Tarhos: Vári - Szabó, Für) (Boldizsár), Gézárt, Balogh, Nagy L, Botyánszki, Nagy L, Glllk, Kubik, Uhrin (Püski). Edző: Kovács György. A körösladányi csapat őszi legjobb teljesítményét nyújtva megszorította a listavezetőt. Egy ajándék tizenegyes fosztot­ta meg a házigazdát a pontszer­zéstől. G.: Keresztesi J. a 43., Molnár az 55., ill. Nagy I. a 67., (11-esből) a 85., Nagy Z. a 78. percben. Jó: Tóth, Danó, Szántó L., ill. Balogh, Boldizsár, Nagy L, Nagy Z. Keresztesi János: - Sajnos a mérkőzés kilencven percig tart. Nem érdemeltünk vereséget. Kovács György: - Az óriási elánnal küzdő hazai csapat el­len a második félidőben nyúj­tott játékunk némi szerencsé­vel győzelmet eredményezett. (Ponta Sándor) Medgyesegyháza-Csaba- csüd 2-2 (1-1) Medgyesegyháza, 50 néző. V.: IványL Medgyesegyháza: Engelhardt - Vantara, Pintér, Gőcző, Holecz, Szeke­res (Gubcsó), Zsurzsucz, Telek, Kiss II., Szabó (Bozsó), Palyik. Edző: Temesvári Csaba, Szabó András. Csabacsüd: Adamlk - Lestyán (Szilágyi), Hangya, Gombár A, Nagy, Janslk, Pfilár, Palyov, Varga (Bracsok), Lénáit, Gulyás (Gyu­lai). Edző: Rétes Pál. A gyors medgyesegyházi gól után a vendégek átvették az irá­nyítást, mezőnyben tetszetősen játszottak, és egy kis hátszél­nek köszönhetően meg is fordí­tották a mérkőzést. A hazaiak mindent megtettek a győzele­mért, de csak az egyenlítésre futotta. G.: Telek a 8., a Palyik a 80., ill. Lénárt (11-esből) a 45., Varga a Ó0. percben. Jó: Holecz, Zsurzsucz, Telek, Palyik, ill. Pillár, Varga, Palyov, Adamik. Temesvári Csaba, Szabó And­rás: - Az első félidőben simán hozni kellett volna a mérkőzést. A döntetlen reális, viszont nem érdemiünk ilyen játékvezetést. Rétes Pál: - Mindkét csapat megszerezhette volna a győzel­met. Talán mi valamivel több helyzetet dolgoztunk ki. Az ösz- szeállítás miatt magyarázkodás helyett inkább a fiataljaink tel­jesítményét dicsérem. (Ulirin Pál) Békéscsabai MÁV-Csárda- szállás 2-0 (2-0) Békéscsaba, 200 néző. V.: Gyeklczki. Békéscsaba: Magda - Zalai, Prekop, Szarka, Lovas, Susánszkl (Pálfl), Nouas, PataJ, Puskás, Bíró (Galovlcz), Tóth M. (Méhes). Edző: Braun Attila. Csárda- szállás: Kovács - Bokor (Geszti), Hor­váth A., Ulrich P., Horváth L, Bartylk, Ulrich N., Balogh, Tóth L, Varga, Far­kas. Edző: Halmost József. A nagy akarással és jól játszó csabaiak már az első félidőben eldöntötték a mérkőzés sorsát. G.: Bíró a 26., Nouas a 34. perc­ben. Jó: Magda, Nouas, Pataj, Lovas, ill. Varga L, Horváth A. Braun Attila: - Ha a kapu­sunk feleségét köszönteni kell, akkor borítékolható a három pont. Halmost Józsefi - Gyenge első félidei játékunknak kö­szönhetjük a vereségünket. (B. A.) Elek-Dévaványa 0-3 (0-0) Elek, ÍOO néző. V.: Flinta. Elek: Ta­kács - Sarkad!, Korcsok, Márk, Kapocsán, Pintér, Szűcs, Laczkó, Popucza, Kacsala, Tereszán. Edző: Mi­kulás Mihály, Resetár Zoltán. Dévaványa: Darvast - Czakó I., Bakos, Zeller (Tagat), Ilyés, Bereczki, Pesztránszkl (Nagy), Adamecz, Czakó L (Kovács), SéUel, Szakács. Edző: Mol­nár Tamás. A jobb erőnlét a második fél­időben kidomborodott, így meg­érdemelt vendégsiker született. G.: Nagy a 60., Szakács a 75., Séllei a 82. percben. Jó: Sarkadi, Korcsok, ill. Czakó I., Bakos, Szakács. Mikulás Mihály, Resetár Zol­tán: - Hatvan percig jól tartot­tuk magunkat, de két súlyos vé­delmi hiba eldöntötte a mérkő­zést Aki hétköznap firkál, az hétvégén sem tud szépen írni. Molnár Tamás: - Győzelmünk nagyobb arányú is lehetett vol­na, ha helyzeteinket berúgjuk. (11). Hotya Mihály) Békéssámson-Gyulai Ter­mál FC II. 2-0 (1-0) Békéssámson, 150 néző. V.: Fehér. Békéssámson: Döme M. - Tarján, Kere­kes Cs. (Nagy L), Csávás, Fodor, Fekete, Csenkl, Rancz, Doktor, Molnár, Krajcsovlcs A. Edző: Újvári lános. Gyula fi.: Klu - Stir (Periaki), Szelei, Cser, Tar, Balta (Csányl), Mlhucz, Vlncze, Kurta, Kakas, GutL Edző: Szekeres Lajos. Harminc percnyi mezőnyjá­ték után Krajcsovlcs egy jól el­talált lövéssel vezetést szerzett a sámsoniaknak. A gól mind­két csapatnak jót tett, gyor­sabb, változatosabb lett a játék. Fordulás után a vendégek min­dent egy lapra feltéve támad­tak, de a hazai kontrák veszé­lyesek voltak, amit egy kiha­gyott 11-es és Csávás óriási ka­pufája is jelzett. Végül egy vé­delmi hiba döntötte el a három pont sorsát. G.: Krajcsovics A. a 35., Tarján a 90. percben. Jó: Fodor, Csenki, Krajcsovics A., ill. Kiu, Perlaki. Újvári János: - Ritka sport­szerűtlen csapat ellen több gól­lal is nyerhettünk volna. Szeke­res Lajos: - Az idény leggyen­gébb játékát nyújtottuk, így megérdemelt hazai siker szüle­tett. (Kutast Ferenc) Ifjúságiak: Kunágota-Gádoros 2 4, Telekgerendás-Kamut 1-2, Füzesgyar­mat-Sarkad 2-3, Körösladány-Tarhos 2-1, Medgyesegyháza-Csabacsüd 0-1, Békéscsabai MÁV-Csárdaszállás 8-0, Elek-Dévaványa 2-1, Bé-késsámson Gyulai Termál FC fi. 3-1. A megyei fi. osztály állása 1. Tarhos 10 1 30-14 31 2. Dévaványa 8 1 2 27-11 25 3. Csárdaszállás 8 1 2 24- 8 25 4. Füzesgyarmat 7 2 2 31-16 23 5. Bcs. MÁV 6 4 1 22-11 22 6. Csabacsüd 6 2 3 30-15 20 7. Kamut 5 4 2 23-16 19 8. Békéssámson 4 4 3 19-16 16 9. Sarkad 3 4 4 24-25 13 10. M.egyháza 3 3 5 22-30 12 11. Körösladánv 3 2 6 16-21 11 12. Telekgerendás2 2 7 15-28 8 13. Gádoros 2 2 7 18-35 8 14. Gyula II. 2 1 8 11-20 7 15. Kunágota 3 8 6-28 3 16. Elek 2 9 10-34 2 A BékésNet megyei fi. osztályú labdarú- gó-bajnokságban következik. Október 30., szombat: Telekgerendás-Békéscsa bai MÁV, 14.30. Kamut Kunágota, 14.30. Gádoros-Elek, 14.30. Dévaványa-Med- gyesegyháza, 14.30. Tarhos-Füzesgyar mat, 14.30. Sarkadi Kinizsi-Gyula Tér mái FC II., 14.30. Október 31., vasárnap: Békéssámson Csárdaszállás, 13.30. Csa- bacsüd-Körösladány, 13.30. Mesterlövészek A BékésNet megyei U. osztályú labdarúgóbajnokság góllövőlis­tájának élmezőnye. 10 gólos: Lénárt (Csabacsüd). 9 gólos: Ba­logh Cs. (Sarkad). 8 gólos: Tasi (Gádoros), Tóth M. (Bcs. MÁV), Botyánszki (Tarhos). 7gólos: Nouas (Bcs. MÁV), Novák (Füzes­gyarmat), Sztratyinszki (Kamut), Pintér (Telekgerendás), Ulrich N. (Csárdaszállás). 6 gólos: Karakas (Sarkad), Tóth Cs. (Füzes­gyarmat), Pesztránszki, Szakács (Dévaványa). 5gólos: Nagyi. (Tarhos), Kiss I. (Kamut), Ozgyin (Gádoros), Tóth L, Vad (Füzesgyarmat), Horváth I. (Körösladány). 4 gólos: Bíró (Bcs. MÁV), Popucza (Elek), Gulyás (Csabacsüd), Czakó I. (Dévavá­nya), Molnár (Békéssámson), Tóth (Sarkad), Tóth R. (Gyulai TFCII.), Kardos (Tarhos), lílrich R, Tóth I. (Csárdaszállás). FOTÓ: LEHI