Békés Megyei Hírlap, 2004. október (59. évfolyam, 230-254. szám)

2004-10-12 / 239. szám

2004. OKTOBER 12., KEDD - BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP SPORT 15 Növelte előnyét a Tarhos az üldözőkkel szemben Tudósítóinktól Kunágota-Csabacsüd 0-3 (0-2) BékésNet megyei n. osztályú labda­rúgó-mérkőzés. Kunágota, 100 néző. V.: Bodó. Kunágota: Szilva - Pécsik N., Dumitrlu, Samu, Körösi, Multyán L, Bessenyei K., Multyán Zs., Balogh, Dómján (Vígh), Dudás (Bessenyei N.). Edző: Szilágyi János. Csabacsüd: Adamlk - Sechna, Gombár M., Fekécs (Hangya), Gombár A., Palyov, Pillár, Varga, Gulyás, Lénáit, Jansik. Edző: Ré­tes PáL Nagyon jó iramú mérkőzésen a Csabacsüd az első húsz perc­ben két talált góllal elhúzott. A Kunágota mindent egy lapra fel­téve támadott, de a góllövéssel továbbra is adósak maradtak. A mutatott játék alapján akár for­dított eredmény is születhetett volna. G.: Gulyás a 7., Lénárt a 19., a 86. percben. Jó: Multyán L, Bessenyei K„ Multyán Zs., Körösi, ill. Adamik, Hangya, Jansik, Gulyás, Lénárt. Szilágyi János: - Továbbra is gólképtelenek vagyunk, pedig lehetőségeink bőven akadnak. Addig, amíg mi az ajtó-ablak helyzeteinket is kihagytuk, az ellenfél három pontrúgásból megszerezte a győzelmet. Rétes Pál: - Nehéz győzelem a me­zőnyben végig jól játszó hazai­ak ellen. A tabellán elfoglalt he­lyezésük ne tévesszen meg sen­kit. (Sz. J.) Telekgerendás-Dévaványa 0-2 (0-1) Telekgerendás, 100 néző. V.: Brusznyiczki. Telekgerendás: Gre- govszki - Balogh A. (Sipiczki), Tóth L, Restye (Balogh Gy.), Nagy Z., Szász, Pintér, Belicza (Barkász), Tóth A., Hrabovszki, MakaL Edző: Szabó Attila. Dévaványa: Darvasi - Czakó L, Bakos, Borbíró, Zeller, Bereczkl (Nagy R.), Pesztránszki (Farkas), Adamecz, Czakó L, Séllei, Szakács. Edző: Molnár Tamás. Alacsony színvonalú mérkő­zésen motiváltabban játszott a ványai csapat. A hazaiak mély­repülése tovább tart, jellemző, hogy a 77. percben adódott a vendégkapus első védenivalója. Kiállítva: Borbíró (a játékvezető megsértéséért) a 85. percben. G.: Szakács a 36., a 61. percben. Jó: Szász, ill. Adamecz, Bakos, Szakács. Szabó Attila: - Ez a csapat ár­nyéka a tavalyi önmagának. Ah­hoz, hogy előrelépjünk, hét köz­ben kellene többet tenni. Mol­nár Tamás: - Küzdelmes mér­kőzésen megérdemelt győzel­met arattunk. (Hegedűs József) Kamut-Gádoros 6-2 (4-0) Kamut, 100 néző. V.: Vereska. Ka­mut Hanyecz - Varga, Szarvas, Fehér (Orosz), Skumáth, Dányl, Lipták, Gera, Kiss, Sztratylnszkl, Kátal (Nagy F.). Já­tékos edző: Szarvas János. Gádoros: Plesovszkl - Szilágyi, Pisont R., Hege­dűs, Jámborcslk, Lengyel, Csapó, Tasi, Ozgyin, Maglóczki (Mellsik), Pisont Z. Edző: Páll István, Lengyel Krisztián. Sportszerű, gólgazdag mér­kőzésen a minden csapatrészé­ben jobb kamutiak győzelme nem forgott veszélyben a máso­dik félidőre feljavult vendégek ellen. Kiállítva: Orosz (második sárga lap után) a 80. percben. G.: Lipták az 5., a 9., a 62., Kiss a 27, az 54., Gera a 43., ill. Tasi a 75., Ozgyin a 83. percben. Jó: Varga, Szarvas, Skumáth, Lip­ták, Gera, Kiss, ill. Plesovszki, Jámborcsik. Szarvas János: - Jó játék, jó helyzetkihasználás, jó végered­mény. Páli István, Lengyel Krisztián: - Jobb lenne játékve­zetők nélkül játszani ezt a szép játékot. (Szlancsik János) Füzesgyarmat-Csárdaszál- lás 1-1 (0-1) Füzesgyarmat, 100 néző. V.: Makay. Füzesgyarmat: Dávid - Kovács Z., Latyák, Várkonyi, Bere, Gyánl, Boros, Vad, Tóth L, Novák, Tóth Cs. Edző: Láz­ár István. Csárdaszállás: Kovács A. - Geszti J. (Rózsavölgyi), Bartylk (Geszti A.), Horváth A., Horváth L, Kovács L, Ulrich (Csejtel), Balogh, Tóth I., Varga, Farkas. Edző: Halmost József. Ellentétes félidők jellemezték a mérkőzést, az első játékrész­ben a vendégek, szünet után a hazaiak akarata érvényesült. G.: Novák a 89., ill. Tóth I. a 30. percben. Jó: Dávid, Tóth Cs., ill. Horváth A., Varga, Horváth L. Lázár István: - Sajnos, az egy pontnak is örülnünk kellett. Halmosi Józsefe - Utolsó perc­ben ajándékoztunk egy pontot a Füzesgyarmatnak. (L L) Medgyesegyháza-Sarkad 4-3 (0-2) Medgyesegyháza, 100 néző. V.: Benyovszkl J. Medgyesegyháza: Engel­hardt - Vantara, Pintér, Holecz, Göcző, Kiss IL Á., Szekeres (Telek), Zsurzsucz, Mocsári n. A. (Gubcsó), Szabó (Bozsó), Palyik. Edző: Temesvári Csaba, Szabó András. Sarkad: Sándor - Bende, Ball, Zahorán, Gurzó (Farkas), Tóth, Matus, Germán, Démusz (Kovács), Karakas, Balogh Cs. Edző: Balogh István. Az első félidőben a két ven­déggólon kívül még többször kellett bravúrt bemutatnia a ha­zai kapusnak, de a második fél­idő már a Medgyesegyházáról szólt, így győzelmük megérde­melt. G.: Holecz az 54., Palyik az 57, Szabó az 59., Gubcsó a 79., ill. Tóth a 19., a 65., Karakas a 40. percben. Jő: Engelhardt, Sze­keres, Vantara, Palyik, Göcző, ill. Bali, Démusz, Tóth. Temesvári Csaba, Szabó And­rás: - Gólgazdag mérkőzésen egy góllal többet tudtunk sze­rezni, ami elég volt a győzelem­hez, de még mindig sok gólt ka­punk. Balogh István: - Az első félidőben gólokkal kellett volna nyernünk a mérkőzést, ennek ellenére a második félidőben öt perc alatt fordítottak a hazaiak egyéni hibákból. (Uhrin Pál) Békéscsabai MÁV-Gyulai Termál FC II. 2-0 (0-0) Békéscsaba, 100 néző. V.: Deme. Bé­késcsaba: Krasznal - Szarka, Deák (Rubus), \N»uas, Lovas, Szálai, Su- sánszki (Puskás), Bíró, Tóth (Pálfl), Pataj, Prekop. Edző: Braun Attila. Gyula IL: Veres - Csányl (Mihucz), Stír, Cser, Tar, Bállá, Vlncze, Perlaki, Kurta, Ka­kas, GutL Edző: Szekeres Lajos. A jól védekező gyulaiak het­ven percen keresztül ellenálltak a hazaiak támadásainak. G.: Pataj a 70., Nouas a 90. percben. Jó: Lovas, Pataj, ill. Cser, Tar. Braun Attila: - Könnyűnek tűnő győzelem, bár a valóság­ban ez meglehetősen izzadtság- szagúra sikeredett. Szekeres Lajos: - Szervezetten játszot­tunk, sajnos két hibánk eldön­tötte a mérkőzés sorsát. A játék alapján rászolgáltunk volna a döntetlenre. (B.A) Elek-Tarhos 2-4 (2-2) Elek, 100 néző. V.: Boldoczkl. Elek: Takács - Sarkad!, Korcsok, Mócz, Mi­hók, Márk, Pintér, Szűcs, Kapocsén, Kacsala, Popucza (Tereszán). Edző: Mi­kulás Mihály, Resetár Zoltán. Tarhos: Vári - Balogh Zs., Szabó, Uhrin (Varjú), Püski (Cilik), Tóthfalusl, Nagy Z., Botyánszki, Nagy L, Für), Kubik R. (Ba­logh G.). Edző: Kovács György. Mesterlövészek A BékésNet megyei K osztályú labdarúgóhajnokság góllövőlis­tájának élmezőnye. 8 gólos: lénárt (Csabacsüd). 7gólos: Ba­logh Cs. (Sarkad), Botyánszki (Tarhos), Tóth M. (Bcs. MÁV). 6 gólos: Nouas (Bcs. MÁV), Tóth Cs. (Füzesgyarmat), Tasi (Gádo­ros), Pesztránszki (Dévaványa), Ulrich N. (Csárdaszállás). 5 gó­los: Pintér (Telekgerendás), Karakas (Sarkad), Tóth L, Novák (Füzesgyarmat), Sztratyinszki (Kamut), Horváth I. (Körösla- dány). 4 gólos: Popucza (Elek), Kiss (Kamut), Szakács (Oévavár nya), Molnár (Békéssámson), Tóth (Sarkad), Tóth R. (Gyulai TFCII), Kardos (Tarhos), Ulrich P, Tóth I. (Csárdaszállás). Az első félidő egyenlő erők fo­ciját hozta, a másodikban kidom­borodott a vendégcsapat na­gyobb rutinja és jobb erőnléte. G.: Popucza a 11., Szűcs a 14., ill. Botyánszki az 1., Nagy Z. az 5., Fürj a 47, Nagy I. a 78. percben. Jó: Korcsok (a mezőny legjobbja), Pintér, Sarkadi, ill. Botyánszki, Fürj, Tóthfalusi, Püski. Mikulás Mihály, Resetár Zol­tán: - Jobb csapattól nem szé­gyen kikapni, de ne szorulja­nak a mi segítségünkre. Kovács György: - A nehezített körül­mények ellenére a második fél­időre elfáradó hazaiakkal szem­ben végül is biztosan nyertünk. (Hotya Mihály) Békéssámson-Körösladány 3-2(1-1) Békéssámson, 80 néző. V.: Klembucz. Békéssámson: Döme M. - Tarján, Doktor (Hajdú), Fekete B., Fo­dor, Rancz, Csenki, Nagy L, Krajcsovlcs A., Molnár T., Csávás (Kerekes Cs.). Edző: Újvári János. Körösladány: Sipos - Horváth T. (Molnár R.), Botos, Papp, Dankó, Keresztesi K., Szántó L, Fekete L, Keresztesi J. (Szántó Zs.), Darócz, Horváth L Mb. edző: Keresztesi János. A csúszós, mély talajú pálya ellenére gyors iramú, változatos mérkőzésen a vendégek kezdtek jobban, ám egy ártalmatlan hely­zetből a hazaiak szereztek veze­tést, amit a 30. percben a ladányiak kiegyenlítettek. Fordu­lás után nagyobb sebességre kapcsoltak a sámsoniak, ezúttal a gólhelyzeteiket kihasználták, így megérdemelt győzelmet arat­tak. G.: Krajcsovics A. a 13., a 83., Csenki a 73., ill. Horváth I. a 30., Szántó Zs. a 90. percben. Jó: Dö­me M., Nagy L, Krajcsovics A., Molnár T., ill. Horváth T., Darócz. Újvári János: - Lelkes és he­lyenként jó játékkal értékes há­rom pontot szereztünk, amiért elismerés illeti a fiúkat. Keresz­tesi János: - Megérdemelt a ha­zai győzelem. (Kutas! Ferenc) Ifjúságiak: Kunágota-Csabacsüd 2-4, Telekgerendás-Dévaványa 1-4, Kamut-Gádoros 3-2, Füzesgyarmat- Csárdaszállás 6-0, Medgyesegyháza­Sarkad 2-5, Békéscsabai MÁV- Gyulai Termál FC II. 2-3, Elek-Tarhos 4-1, Bé­késsámson- Körösladány 2-1. A BékésNet megyei IL osztályú lab­darúgó-bajnokságban következik. Októ­ber 16., szombat: Kamut-Békéscsabai MÁV, 14.30. Gádoros-Telekgerendás, 14.30. Dévaványa-Kunágota, 14.30. Tarhos-Medgyesegyháza, 14.30. Sarkadi Kinizsi-Körösladány, 14.30. Csárdaszállás-Gyula Termál FC II., 14.30. Október 17., vasárnap: Békés- sámson-Füzesgyarmat, 14.30. Csaba- csüd-Elek, 14.30. A megyei IL osztály állása 1. Tarhos 8 1 24-10 25 2. Csárdaszállás 7 1 i 23- 6 22 3. Füzesgyarmat 6 2 i 26-11 20 4. Dévavánva ó 1 2 22-10 19 5. Bcs. MÁV 5 3 1 19-10 18 6. Csabacsüd 5 1 3 25-13 16 7. Kamut 4 3 2 18-13 15 8. Körösladány 3 2 4 13-14 11 9. Medgyesegyháza 3 2 4 18-25 11 10. Békéssámson 2 4 3 14-15 10 11. Sarkad 2 4 3 18-20 10 12. Gyulafl. 2 1 6 11-17 7 13. Telekgerendás 1 2 ó 9-21 5 14. Gádoros 1 2 ó 10-28 5 15. Kunágota 3 6 2-21 3 16. Elek 2 7 10-28 2 Aerobik tanfolyam Aerobik tanfolyam indul kezdő és haladó lányok részére a Hungarotel Torna Clubban. A tanfolyam időpontjai: hétfő és szerda 14.30 órától, valamint péntek 18 órától. Elsősorban felső tagozatos és középiskolás diákok jelentkezését várja Beraczka Krisztina okleveles aerobik edző. Jelentkezés és ér­deklődés: Hungarotel Torna Club, Békéscsaba, Kórház u. 6., tel.: (66) 446-228. Szarvas és Radnai is dobogós Hódmezővásárhelyen rendez­ték meg a napokban a Csomorkány Kupa országos újonc vívóversenyt. Leány pár­bajtőrben huszonhármán ne­veztek, s itt kellemes meglepe­tésre Szarvas Rita bronzérmes lett a gyulai Radnai Emesével holtversenyben. Jól szerepelt Fajzi Anna is, aki nyolcadik, míg karácsonyis klubtársa, Aszódi Hédi tizennegyedik, Galli Réka tizenhatodik lett. A fiúknál huszonnyolc indulót je­gyeztek, ahol Bernáth Barna, a Békéscsabai Vívó Sport Egye­sület reménysége a remek ötö­dik helyet szerezte meg, míg Andreaszjan Péter a tizennyol­cadik pozíciót könyvelte el. Nem jöttek a vendégek Elmaradt a hét végére kisorsolt Békéscsabai Villámok-424 Alaplabda Egylet NB Il-es base- ball-mérkőzés, miután a vendé­gek nem utaztak el Békéscsa­bára. A találkozó két pontját 9:0-al a Villámok együttese kapta. Október 16-án, szombaton 12 órakor az NB II3-6. helyéért fo­lyó rájátszásának rangadóját játssza a békéscsabai csapat a Vandháti úti pályán a jó erők­ből álló Nemesvámos II. együt­tese ellen. Siker a Cívis Kupán Folytatta jó szereplését Hegyi Norbert, a Békéscsabai Előre TK fiatal teniszezője. A Mester­versenyre készülő diák a deb­receni Cívis Kupán remekelt legutóbb: a tíz éveseknél győ­zött, a két évvel idősebbeknél a harmadik helyen végzett. Barátságos teniszverseny Kilenc páros indult az Oroshá­za Városi Tenisz Klub napok­ban megrendezett viadalán, az I. Barátság Kupán. A Bagosi Zsolt és Vacsora István által kezdeményezett tornán értékes díjak találtak gazdára. Vég­eredmény: 1. Párkány Mihály, Rétes Zoltán (Nagyszénás, Orosháza), 2. ifj. Bagosi, Sza­kács, 3. dr. Tóth S., ifj. Németh (mindkét páros Orosháza). Zárás vereséggel Orosházi Városi TK-Codex TC 2:7. OB III-as férfi tenisz csa­patbajnoki-mérkőzés, Oroshá­za. Orosházi győztesek: Bau- dermann, Balogh J. A többszö­rösen elhalasztott csapatbajno­kira a fővárosi Codex legerő­sebb keretével érkezett. Egyé­niben szoros volt a küzdelem, ám a párosokban kijött a kü­lönbség a vendégek javára. Az orosháziak ezzel a hatodik he­lyen végeztek és jövőre is az OB Ill-ban folytathatják. Idegenben nyert a Békés II. Kisújszáliás-Békési TE IL 5:13. NB Il-es férfi asztalitenisz-mér­kőzés, Kisújszállás. Békési győz­tesek: Sebestyén S. 4, Lukács, dr. Csenki 3-3, Botyánszki 2, a Botyánszki, dr. Csenki páros. Orosháza Hungarotel ASE IL-Harangi Imre SE 17:1. NB II, női, Orosháza. Orosházi győztesek: Fórizs, Tóth K., Tóth V. 4-4, Komádi 3, a Fórizs, Tóth K. és a Komádi, Tóth V. páros. Debreceni ABE-Orosháza Hungarotel ASE Dl. 18:0. NB II, női, Debrecen. Eötvös DPSE Orosháza- Szen­tesi Kinizsi 10:8. NB Hl, férfi, Orosháza. Orosházi győztesek: Gondos 4, Sándor 3, Roszik 2, a Gondos, Sándor páros. A Gyulai AC-Lakítelek NB III-as férfi találkozó elmaradt, mert a vendégek nem érkeztek meg Gyulára, így a két pontot 18:0-ás eredménnyel a fürdővá­rosiak kapják. Délben játszik a Rákóczi Szombaton délután két bajnoki labdarúgó-mérkőzést is ren­deznek Orosházán. Mivel ere­detileg azonos időben kezdő­dött volna a két találkozó, a Lancast megyei I. osztályú OMTK-Rákóczi Vasas kitért az NB I B-s Orosháza FC elől, és így 12 órakor kezdődik Rákó- czitelepen a Csorvás elleni baj­nokijuk. Mindez azt jelenti, hogy a szurkolók átérnek a Mátrai-stadionba, ahol 14.30 órakor kezdődik az Orosháza FC-Szeged FC NB I B-s dél-al­földi rangadó. FOTÓ: VERESS ERZSI ii iHi* I WSsmL ­Az eteki játékos (balról) a labdát vezeti. A jóiramú találkozót a listavezető Tarhos nyerte 4-2-fe