Békés Megyei Hírlap, 2004. szeptember (59. évfolyam, 204-229. szám)

2004-09-06 / 208. szám

14. OLDAL - 2004. SZEPTEMBER 6., HÉTFŐ SPORT Magabiztos hazai győzelem Horvátország-Magyarország 3-0 (1-0) Jobbról a hazaiak első góljának szerzője, Dado Prso, akit Juhász Roland és Molnár Balázs igyekszik szerelni CSFOTÓ: EPA/ANTONIO BAT Világbajnoki selejtező labdarúgó-mérkőzés, Zágráb Maksimir-stadion, 35 ezer néző. V.: Michael Riley (angol). Horvátország: Butina - R. Kovac, Tudor, Simunic - Srna (Mornar), Vranjes, N. Kovac, Babic - Kranjcar (Leko) - Klasnic, Prso (Olic). Magyarország: Király - Juhász R„ Stark (Gyepes), Tóth A. (Kovács P.) - Bodnár, Rósa D., Molnár B„ Huszti - Simek (Lőw), Gera - Szabics. Gólszerző: Prso a 32., Klasnic az 57., Gyepes (öngól) a 81. percben. Kiállítva: Huszti a 11. percben. ZÁGRÁB A magyarok sikerrel, azaz kapott gól nélkül átvészelték a mindig kritikus első 10 percet, ám mielőtt megnyugodhattak volna Husztit könyöklésért kiállította a játékve­zető. A horvátok így többnyire nagy mezőnyfölényben futballoz­hattak, de jól zárt a vendégek vé­delme, ezért nem alakult ki ko­molyabb lehetőség Király kapuja előtt. A második félidő elején el­maradtak a horvát rohamok, de Klasnic klasszis megmozdulása révén a hazaiak mégis megdup­lázták előnyüket. A találkozó gya­korlatilag már a 11. percben el­dőlt, amikor Huszti a kiállítás sor­sára jutott. Az eredmény igazsá­gosnak mondható. Zlatko Kranjcar, horvát szö­vetségi kapitány: -Elégedett va­gyok a játékosaimmal, mert sike­rült a gyakorlatban megvalósítani­uk azt, amit elterveztünk. Gyorsa­ságban azonban még javulnunk kell, míg a játék szervezésével és a hosszú indításokkal teljesen elé­gedett lehettem. Köszönjük a szurkolóknak a biztatást, nagyon sokat segítettek. Lothar Matthä­us, a magyar válogatott szövetsé­gi kapitánya: - Egyes játékosok képességeik alatt teljesítettek, rá­adásul a piros lap kizökkentett minket, és ettől kezdve nem tud­tunk támadólag fellépni. Vélemé­nyem szerint a játékvezető nem ugyanúgy bírálta el a horvátok szabálytalanságait, mint a miein­ket. A legnagyobb bajunk azon­ban az volt, hogy a középpályán pontatlanul játszottunk, így nem jutottunk el az ellenfél kapujáig. m Kulacsik egyenlített Kula SPC Hajdúk Kula-Békéscsabai Előre FC 1-1 (1-1) Felkészülési labdarúgó-mérkőzés, Szerbia és Montenegro, Kula, 200 né­ző. Békéscsaba: Simunic (Fekete R.) - Kovács N., Vilotics, Grujics, Udvari - Balog Zs., Vasziljevics, Onhaus (Po- zsár), Hrkac (Bujáki) - Kulacsik (Hoffmann), Pribisalic (Bozovics). Szakmai igazgató: Vágó Attila. 35. perc: a hazaiak egy 19 mé­teres szabadrúgásból Petrovac ré­vén betaláltak a csabai kapu bal felső sarkába, 1-0. 42. perc: Vasziljevics ugratta ki remek ütemben Kulacsikot, aki 14 méterről a jobb sarokba lőtt, 1-1. Kihasználva a forduló nélküli 15 hét végét, a békéscsabaiak a szomszédos Szerbia és Monte­negróba utaztak, a Szabadkától ötven kilométerre található Kulá- ba, ahol a helyi első osztályú SPC Hajdúk csapatával játszottak egy felkészülési mérkőzést. A találko­zó jó iramú és sportszerű volt, amelyen végül igazságos ered­mény született. A viharsarkiak egyébként egy meglehetősen tartalékos csapattal utaztak ki, ugyanis számos játé­kos (éppen egy csapatra való, az­az tizenegy) sérültet, beteget je­lentett, amiben alighanem az is benne van egyeseknél, hogy hó­napok óta nem kapnak fizetést - legjobb esetben némi előleget - a csabai lila-fehérek labdarúgók. így aztán nem utazott Paróczai (a derekát fájlalja), Lázok (a térdét fájlalja), Miculescu (bokasérü­lés), Grúz (egy ütközés után a sípcsontját fájlalja), Funk (dere­kában idegbecsípődés van), Brlázs (részleges izomszakadás), Rubint (combizom-húzódás), Po­temkin (bokasérülés), Schindler (combizom-húzódás), Tóth Gy, (megfázás), Simon (bokasérü­lés), Ursz (bokasérülés). Egyéb­ként Vágó Attila szakmai igazgató sem tartott a csapattal, ugyanis a viharsarkiak mestere Horvátor­szágba kapott meghívót a váloga­tott vb-selejtező meccsére. így az­tán a kapusedző, Hanyecz János irányításával kelt útra a csapat a szomszédos országba. m Elvesztette veretlenségét a listavezető Vecsés FC-Gyulai Termál FC 2-0 (1-0) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Vecsés, 300 néző. V.: Horváth 11. G. (Nagy 1., Bóna). Vecsés: Elbert - Ács, Hungler, Herczku, Balogh - Búzás, Pisont, Töre­ki, Schiller - Fekete, Kun. Edző: Csábi József. Gyula: Steigerwald - Szeverényi, Czipó, Futaki - Papp, Tamási, Laurinyecz, Ótott - Michael, Okos - Balázs. Edző: Pásztor József. Csere: Herczku helyett Moll a 40., Michael h. Boruzs a 46., Búzás h. Kádár az 56., Kun h. Csirinyi a 68., Papp h. Dobray a 69., Okos h. Oláh a 77. percben. Sárga lap: Szeverényi (buktatásért) a 25., Tamási (lerántásért) a 82., Boruzs (lökésért) a 84., Futaki (buktatásért) a 85. percben. Szögletarány: 8:4 (5:3). Vecsés 15. perc: Pisont bal oldalról sza­badrúgást nyesett be, a labda Fu­taki hátán irányt változtatott, így a bal kapufa tövére került, onnan a hálóba pattant, 1-0. 86. perc: A tizenhatosra betörő Feketét Futaki buktatta. A meg­ítélt büntetőt a sértett a jobb alsó sarokba vágta, 2-0. A nyáron volt NB I-esek sorát le­igazoló vecsésieknél a harminc­egyszeres válogatott Pisont István volt a csapatkapitány. Mindkét együttes főként a védekezésre töre­kedett, a hazaiak többet birtokol­ták a labdát. Amikor már kiegyenlí­tetté vált a játék, szerencsés góllal szerezték meg a hazaiak a veze­tést. Enyhe nyomás alatt tartották a vendégeket a vecsésiek, a fürdővá­rosiak előtt ritkán adódott ígéretes lehetőség. Fordulás után ismét ki­egyenlítetté vált a játék, meddő ha­zai fölénnyel. Hiába cseréltek a csa­patok, sok változás nem volt ta­pasztalható. A hajrában élénkebbé vált a vendéggárda, de a második gól kapitulálásra kényszerítette őket. A vecsésiek megérdemelten tartották otthon a három pontot. Jó: Hungler, Töreki, Pisont, ill. Stei­gerwald, Ótott, Okos. Csábi József: - A nagy taktikai csatát jogosan nyertük meg a jól szervezett gyulaiak ellen. Pásztor József: - Az első gól eldöntötte a mérkőzést. Utána már csak eről­ködtünk. Az utolsó percekben már több sérültünk is volt. OLÁH FERENC További eredmények: Kiskunhalas- Salgótarján 2-0, Baktalórántháza- Szentes 2-2, Karcag-Hajdúböször- mény 10-1, Putnok—ESMTK 2-2, Bőcs-Kazincbarcika 8-2, Jászapá- ti-Kistarcsa 3-1, Dabas-Mátészalka 1-0. Az NB 11 állása 1. Jászapáti 3 1 11- 7 10 2. Bőcs 3 1 23- 8 9 3. Gyula 3 1 6- 5 9 4. Karcag 2 2­19- 5 8 5. Vecsés 2 2­8- 4 8 6. B.lórántháza 2 2­6- 4 8 7. Dabas 2 1 1 7- 5 7 8. Szentes 1 3­11- 8 6 9. Kiskunhalas 1 1 2 5- 5 4 10. Kistarcsa 1 1 2 8- 9 4 11. Salgótarján 1 1 2 3- 5 4 12. ESMTK 1 1 2 5- 8 4 13. Putnok 2 2 7-10 2 14. K.barcika­2 2 8- 16 2 15. M.szalka 1 3 6- 9 1 16. H.böszörmény­­4 6-21­Már csak a Mezőberény százszázalékos Méhkerék: Patka - Gajdács (Ta­pasztó), Martyin, Kocsis, Lukucz, Cziczeri, Barcsay, Hajdú A. (Rúzsa), Csotye, Bagi (Bálint), Semjéni. Edző: Boka Demeter. A szeghalmiak az osztály színvona­lát meghaladó mérkőzésen a kitű­nő játékerőt képviselő méhkeré­kiek ellen jobb helyzetkihaszná­lással nagyobb arányú győzelmet is arathattak volna. G.: Elek S. a 3. percben. Jó: Nagy, Macsári, Haj­dú S„ Sáfián, Zsombok K„ ill. Patka, Cziczeri, Semjéni. Ifj. Zsombok János, Tar Zol­tán: - Ma valamennyi pályára lé­pő játékos képessége legjavát nyújtva küzdött a győzelemért. A remek csapat kétvállra fektetése biztató lehet a jövőre nézve. Bíró Róbert technikai vezető: - Saját magunknak köszönhetjük a vere­séget. (Zs. J.) Mezőkovácsháza-Magyarbán- HEGYES 3-2 (2-2) Mezőkovácsháza, 400 néző. V.: Makay. Mezőkovácsháza: Vígh - Papp (Sipos), Zsótész, Mé­száros, László (Marócsik), Né­meth (Szűcs), Husvéth, Kindel, Bíró T., Multyán, Szabó G. Edző: Szabó Ferenc. Magyarbánhe- gyes: Hajdú - Evanics (Matúz), Bozsár, Fejes I., Pusztai, Pálfi, Ku- rilla, Zsibrita, Málik, Cseke (Szla- nyinka), Fejes M. (Fazekas). Edző: Turcsek Zoltán. A mezőko­vácsháziaknál edzőváltás történt a hét közepén: Vágó Mihály he­lyét a korábbi tréner, Szabó Fe­renc vette át. A házigazdák hatal­mas csatában vesztes állásból for­dítottak és megérdemelten nyer­tek a második félidőben veszély­telenül játszó vendégekkel szem­ben. G.: Bíró T. a 18., a 20. és 11- esből a 49., ill. Málik a 12., Kurilla a 15. percben. Jó: Kindel (a me­zőny legjobbja), Husvéth, Bíró T„ Szabó G., Papp, László,, ill. .Kurilla, i^ibrita, klálik. . , Szabó Ferenc: - A gyors két bekapott gól után hamar talpra álltunk, és óriási csatában sike­rült legyőzni a jó erőkből álló ven­dégeket. Turcsek Zoltán: - Saját magunkat vertük meg, mert nul­la-kettőnél már azt hittük, hogy megnyertük a mérkőzést. (Szabó Lajos) Ifjúságiak: Gyomaendrődi FC-Békés 1-1, Sarkadkeresztúr-Vésztő 1-1, Bé- késszentandrás-Szabadkígyós 1-4, OMTK-Mezőberény 0-3, ' Nagyszé­nás-Mezőhegyes , Csórvás-Tótkomlós 1-4, Szeghalom-Méhkerék 7-1, Mező- kovácsháza-Magyarbánhegyes 2-2. Az állás 1. Mezőberény 4 9- 4 12 2. Vésztő 3 1 10- 6 9 3. Szabadkígyós 3 1 9- 5 9 4. Mezőhegyes 3 1 13- 10 9 5. S.keresztúr 2 2­9- 6 8 6. M.bánhegyes 2 1 1 11- 6 7 7. Méhkerék 2­2 12- 6 6 8. Szeghalom 2­2 7- 6 6 9. Tótkomlós 2­2 6- 7 6 10. Mk.háza 2 2 9-11 6 11. Gyomaendrőd 1 2 1 11- 8 5 12. Csorvás 1 1 2 7- 7 4 13. OMTK-Rákóczi 1 3 6- 7 3 14. B.szentandrás 1 3 3- 9 1 15. Békés 1 3 2- 13 1 16. Nagyszénás­4 3- 16 Következik. Szeptember 11., szom­bat, 16.30: Mezőhegyes-Csorvás, Me- zőberény-Mezőkovácsháza, Szabad- kígyós-Sarkadkeresztúr, Vésztő-Gyo- maendrődi FC, Békés-Szeghalom. Szeptember 12., vasárnap, 16.30: Tót­komlós—OMTK, Méhkerék—Nagyszé­nás, Magyarbánhegyes—Békésszent­andrás. A Totó 36. heti eredményei í. Horvátország-Magyarország .......... ..........3-0 1 2. É szak-írország-Lengyelország .... ..........0-3 2 3. O roszország-Szlovákia ...................... ..........1-1 X 4. A zerbajdzsán-Wales ........................ ..........1-1 X 5. I zland-Bulgária .................................... ..........1-3 2 6. T örökország-Grúzia ........................ ..........1-1 X 7. L ettország-Portugália ...................... ..........0-2 2 8. D ánia-Ukrajna.................................... ..........1-1 X 9. S zlovénia-Moldova............................. ..........3-0 1 10 . Ausztria-Anglia.................................. ..........2-2 X 11 . Málta-Svédország ................................ ..........0-7 2 12. Al bánia-Görögország........................ ..........2-1 1 13. Ol aszország-Norvégia ...................... Pl usz egy mérkőzés: ..........2-1 1 14 . Peru-Argentína .................................. ..........1-3 2 i-ANCAST MEGYEI I. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Gyomaendrődi FC-Békés 6-1 (1-0) Gyomaendrőd, 250 néző. V.: György. Gyomaendrőd: Szabó G. - Dobó, Tímár (Furka L), Csikós, Béla, Tanács (Dinya), Szegedi, Kéri, Hegedűs, Mátyus (Osan), Hunya. Megbízott játékos edző: Szegedi Ferenc. Békés: Kollár - Sárközi, Kubik Cs., László, Faze­kas (Szarvas), Sándor, Pősze, Fe­hér (Porcelán), Vadas, Szabó L„ Botyánszki (Czinanó E.). Edző: Királyvári Károly. Hét közben Ne­mes László váratlanul lemondott edzői posztjáról, akinek helyét er­re a mérkőzésre a csapat rutinos játékosa, Szegedi Ferenc vette át. A hazaiak szempontjából ismét nehezen kezdődött a mérkőzés, de a második félidőre felőrölték a vendégek ellenállását, és ilyen arányban is megérdemelten nyer­tek. G.: Szegedi a 42., Bela a 48., a 88., Hunya a 67., a 72., Kéri a 82., ill. Czinanó E. a 70. percben. Jó: Dobó, Béla, Szegedi, ill. Kollár. Szegedi Ferenc: - Elismeré­sem a fiúknak az idei első győze­lemért. Királyvári Károly: - Ma csak egy csapat volt a pályán. (Szabados Ferenc) Mesterlövészek A Lancast megyei I. osztályú labdarú­gó-bajnokság góllövőlistájának él­mezőnye. 6 gólos. Gróf (Mezőhegyes), Málik (Magyarbánhegyes). 5 gólos: Bíró T. (Mezőkovácsháza), Ács (Mezőhe­gyes). 4 gólos: Bakos (Vésztő), Barcsay (Méhkerék), Zsoldos (Sarkadkeresztúr), Szegedi (Gyomaendrőd). 3 gólos: Pet- ruzsán (Sarkadkeresztúr), Wagner (Me- zőberény), Hunya (Gyomaendrőd), Tok nai (Magyarbánhegyes). Sarkadkeresztúr-Vésztő 3-2 M-2) Sarkadkeresztúr, £5,0 néző. V.;. Pataki. Sarkadkeresztúr: Stumpf - Gyulai, Bányai P., Erdei, Zimbrán, Cseke, Gimesi (Szabó), Csúz (Molnár), Bányai T., Petru- zsán, Zsoldos (Papp). Edző: Cser­háti István. Vésztő: Kiss - Pál, Rá­bai, Litauszki, Jánosi, Turbucz (Szántó), Lázár (Tarsoly), Bakos, Pap, Hídvégi, Czinanó. Edző: Borgula János. Rangadóhoz illő, nagy iramú mérkőzésen megér­demelt hazai győzelem született. G.: Zsoldos a 2„ Petruzsán (mind­kettőt 11-esből) a 47., a 74., ill. Ba­kos a 19., Jánosi a 45. percben. Jó: Stumpf, Bányai R, Bányai T., Cseke, Petruzsán, Gyulai, ill. Hídvégi, Bakos, Pál. Cserháti István: - Az első fél­időben két hibánkat az ellenfél ki­használta, így vezetéshez jutott. A második félidőben igazi csapat­ként nagyot küzdve és jól játszva, meg tudtuk fordítani a mérkő­zést. Elismerésem a csapatnak. Borgula János: - Igazságos ered­mény született, de a két megadott 11-es jogosságát megkérdőjele­zem. (Bakucz Péter) Békésszentandrás-Szabadkí­GYÓSO-1 (O-O) Békésszentandrás, 250 néző. V.: Salamon. Békésszentandrás: Tusjak - Melian, Gugolya, Palo­tai, Csipái (Kiss T.), Bobvos, Bak­ró, Pisont, Kovács N., Virágh (Molnár), Sinka (Farkas). Edző: Varga László. Szabadkígyós: Só- dar - Süli, Bánfi (Holecska), Bo- zsó Z„ Kiss, Lipták (Hajdú), Ek- ker G. (Burkus), Kovács, Tóth, Bozsó A., Szalai. Edző: Kiss Lász­ló, Ekker Attila. Egyenlő erők küzdelméből a szerencsésebb vendégcsapat került ki győztesen. G.: Szalai a 67. percben. Jó: Gugo­lya, Bakró, Kovács N„ ill. Bozsó A., Tóth, Bozsó Z. Varga László: - Gyenge csatár­játék. Az eredmény nem is lehet más, mint vereség. Kiss László, Ekker Attila: - Sok helyzetünk volt, amelyből egyet értékesíteni tudtunk, ami végül győzelmet je­lentette. (V. L.) Orosházi MTK-Rákőczi Va- sas-Mezőberény 0-1 (0-1) Orosháza, Rákóczitelep, 250 néző. V.: Gulyás. OMTK-Rákó- czi: Tóth - Debreczeni, Zalai, Skorka, Horváth II. A., Papp, Kruzslicz, Sebők, Trungel (Blas- kó), Kánya, Mátyus. Edző: Kvasz­novszky József. Mezőberény: Ba­rabás - Bereczki, Gézárt, Raducu, Gidófalvi, Szűcs Zs. (Pántya), Wagner, Szűcs Z„ Bokor, Benyov- szki, Gál (Kiss). Edző: Vrbovszki János. A vendégcsapat alibifut- ballja egy hazaiak által eladott lab­dából eredményes volt. Az oros­háziak még a legbiztatóbb helyze­teket is kihagyták. Az orosháziak­nak tovább tart a 0-1-es herényi átok. G.: Gál a 40. percben. Jó: Horváth II. A„ Papp, Zalai, ill. Gál, Bereczki, Benyovszki, Raducu. Kvasznovszky József: - Egy igen komoly problémánk akad ezzel a játékkal, nevezetesen, hogy gólra játsszák. Vrbovszki János: - Ezen a mérkőzésen a já­tékvezetővel is meg kellett küzde­ni. (Bot Ferenc) Nagyszénás-Mezőhegyes 2-6 (1-1) Nagyszénás, 200 néző. V.: Madácsi. Nagyszénás: István - Boér, Csegöldi (Hatfaludi), Sárosi (Uhlár), Boros, Brachna (Tra- bak), Kiszely, Horváth Zs., Laka­tos, Janis, Gulyás. Edző: Pólyák László. Mezőhegyes: Jakab - Csizmadia, Gróf, Faragó, Kovács R., Árgyelán, Varga, Zsoldi, Szabó (Berki), Szatmári G„ Ács. Edző: Rédli Tamás, Varga Péter. A nagyszénási együttes tizenöt percig tar­totta a lépést a jól kontrázó Mezőhegyessel. G.: Janis (11-esből) a 13., Hatfaludi a 84., ill. Ács a 48., a 70., a 86., Gróf a 8., az 58., Berki a 65. percben. Jó: Csegöl­di, Kiszely, ill. Zsoldi, Acs, Gróf, Varga. Pólyák László: - A gyor­sabb játékosokkal rendel­kező Mezőhegyes több futással megérdemelten nyerte meg a mérkőzést. Rédli Tamás,, Varga Péter: - Nehéz mérkőzésre szá­mítottunk, nagyszerű győzelem lett a vége. Sikerült a múltkori kisklást feledtetnünk. (H. Zs.) Csorvás-Tótkomlós 3-0 (1-0) Csorvás, 250 néző. V.: Alberti. Csorvás: Farkas - Szurgyi, Sütő Zs. (Kun), Pogonyi (Németh), Krámli, Tóth, Benyovszki, Iva- nics, Kaszai N., Belicza (Simon), Csökő. Edző: Füredi János. Tót­komlós: Ifj. Bordás - Dobi, Gili- czó (Tarján), Karasz, Dávid, Ara­tó (Czollner), Székely (Juhász), Papp, Zsigovics, Kaliska, Pásztor. Edző: Bordás Sándor. Ideges han­gulatú mérkőzésen a labdarúgás­sal többet foglalkozó hazai csapat megérdemelten nyert. G.: Belicza a 27., Csökő az 55., a 78. percben. Jó: Tóth, Csökő, Benyovszki, Ka­szai N„ ill. Karasz, Pásztor, Papp. Füredi János: - Szikrázóan ke­mény mérkőzésen a helyzetek jobb kihasználásával sikerült megszerezni az idei első győzel­met. Bordás Sándor: - Nem tud­tunk mit kezdeni az ellenfél ag­resszív játékával, de sajnos, csa­patomban sem volt átütő erő. (Evanics István) Szeghalom-Méhkerék 1-0 (1-0) Szeghalom, 300 néző. V.: Kepka. Szeghalom: Komáromi - Nagy (Hegyesi), Elek S. (Mészá­ros), Simon, Macsári, Zsigovics, Hajdú S„ Vámos A. (Kincses), Bi­hari, Sáfián, Zsombok K. Edző: ifj. Zsombok János, Tar Zoltán.