Békés Megyei Hírlap, 2004. szeptember (59. évfolyam, 204-229. szám)

2004-09-13 / 214. szám

2004. SZEPTEMBER 13. HÉTFŐ - BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP SPORT 11 Négyszer villant a mezőhegyesi Gróf Tudósítóinktól Mezőhegyes - Csorvás 6-0 (2-0) Lancast megyei I. osztályú labdarú­gó-mérkőzés, 150 Mezőhegyes, néző. V.: dr. Christián. Mezőhegyes: Jakab - Csizmadia, Gróf, Faragó (Berki), Ko­vács, Árgyelán, Varga, Zsoldi, Horváth (Lacsan), Szatmári G., Ács. Edző: Rédll Tamás, Varga Péter. Csorvás: Farkas - Németh, Sütő, Szurgyl, Krámll (Sznopek), Tóth, Benyovszki, Ivanics (Kaszai K.), Kaszai N., Bellcza, Csökő. Edző: Füredi János. A minden csapatrészében jobb mezőhegyesiek könnyű győzelmet arattak az enervál- tan futballozó Csorvással szem­ben. Gróf klasszikus mester- hármasát a végén még eggyel megtoldotta. G.: Ács a 9., Gróf a 35., a 47., a 65., a 83., Varga a 78. percben. Jó: Gróf (a mezőny legjobbja), Ács, Varga, Kovács, ill. Farkas. Rédli Tamás, Varga Péten ­Az utolsó három mérkőzésen lőttünk tizenhat gólt. Reméljük, tovább tart a lendületünk. Füre­di János: - A mai mérkőzésen osztálynyi különbség volt a két csapat között. Amint elhagytuk a Csorvás táblát, sajnos elhagy­tuk az önbizalmunkat is. (Perla­ki János) Mezőberény-Mezőko- VÁCSHÁZA 3-0 (2-0) Mezőberény, 200 néző. V.: Fülöp Z. Mezőberény: Barabás - Bereczkl L. (Kiss), Gézárt, Bokor, Szűcs Zs., Szűcs Z., Raducu, Gidófalvi, Benyovszki, Wag­ner (Bereczkl G.), Kocsor (Gál). Edző: Vrbovszkl János. Mezőkovácsháza: Vígh - Papp, Zsótész, Mészáros, Szűcs L, Németh, Husvéth, Kindel, Bíró, Mujtyán (Szakái), Szabó (Metál). Edző: Szabó Ferenc. A Mező­berény az el­ső félidei jó játékával to­vábbra is százszázalé­kos. G.: Be­nyovszki a 22., Kocsor a 25., Gál a 90. percben. Jó: Bereczki L, Szűcs Z., Gál, ill. Kindel, Mészáros. Balogh Dániel elnök: - Elis­merésem a csapatnak a jó telje­sítményért. A kitűnő hozzáállás eredménye a siker. Szabó Fe­renc: - Jó iramú mérkőzésen a helyzeteit jobban kihasználó csapat nyert. (Schupkégel Ádám) Szabadkígyós-Sarkadke- RESZTÚR 0-1 (0-0) Szabadldgyós, 200 néző. V.: Rózsa. Szabadkígyós: Sődar - Süli, Burkus (Kovács G.), Bozsó Z, Kiss, Llpták, Ekker G., Ekker A., Tóth A, Bozsó A, Szalai. Edző: Kiss László, Ekker Attila. Sarkadkeresztúr: Stumpf - Gyulai, Bá­nyai, Erdei, Zimbrán, Cseke, Gimesi (Molnár), Csúz, Rózsa, Petruzsán (Ko­vács Gy.), Zsoldos (Szabó). Edző: Cser­háti István. A Szabadkígyós döntetlen- szagú mérkőzésen az utolsó pil­lanatokban fájó vereséget szen­vedett. G.: Kovács Gy. a 89. percben. Jó: Tóth A., ill. Bányai, Zimbrán, Gyulai, Rózsa. Kiss László, Ekker Attila: - Rendkívül enerváltan játszot­tunk, ennek ellenére egy pontot szereznünk kellett volna. Cser­háti István: - Nagyon küzdel­mes mérkőzést játszottunk, tel­jesen egyenlő erők küzdelme folyt a pályán. A végén nekünk sikerült gólt elérni, amivel fon­tos három pontot szereztünk. (Tóth Lajos) Vésztő-Gyomaendrődi FC 2-0 (0-0) Vésztő, 300 néző. V.: Scsitovics. Vésztő: Kiss - Pál, Rábai, Szántó (Turbucz), Lltauszki, János, Szőke, Ba­kos, Papp, Hídvégi, Czlnanő. Edző: Borgula János. Gyomaendrőd: Szabó - Dobó, Tímár, Csikós, Béla, Dinya, Sze­gedi, Kéri (Furka), Hegedűs (Szilágyi), Mátyus (Osan), Hunya. Játékos edző: Szegedi Ferenc. Az első játékrészben gyenge teljesítményt nyújtott mindkét együttes. Szünet után felgyor­sult a mérkőzés, mindkét olda­lon több gólszerzési lehetőségi is kialakult, amiből a vésztőiek kettőt értékesítettek. G.: Bakos a 66. és a 87. percben. Jó: Kiss, Pál, Bakos, Papp, Czinanó, ill. Szabó, Dobó, Szegedi. Borgula János: - A győzelem­nek örülni kell, a játékot el kell felejteni. Szabados Ferenc, a GYFC elnöke: - Csapatunk az első gólig fegyelmezet­ten és jól ját­szott. Több le­hetőségünk is volt a gól­szerzésre eb­ben az idő­szakban, de végül megér­demelten nyert a hazai csapat. (Buzgány József) Békés-Szeghalom 1-4 (1-2) Békés, 200 néző. V.: Miloila. Békés: Kollár (Hegyes) - Botyánszki (Szarvas), Sándor, Kubik, László, Sárközi, Vadas, Szabó, Fazekas, Marik (Farkas), Czinanó E. Edző: Királyvári Károly. Szeghalom: Ivicevic - Nagy K. (Komorőczkl), Elek S., Macsári (Mészá­ros), Simon, Zsigovics, Hajdú, Vámos (Elek T.), Biliari, Sáflán, Zsombok IC Edző: IQ. Zsombok János, Tar Zoltán. A gyors hazai vezetőgól után úgy festett, hogy a békési gárda magára talál, de a vendégek er­Mesterlövészek A Lancast megyei I. osztályú lab­darúgó-bajnokság góllövőlistájá­nak élmezőnye. 10 gólos: Gróf (Me­zőhegyes). 6 gplos: Málik (Magyar- bánhegyes), Ács (Mezőhegyes), Ba­kos (Vésztő). 5 gólos: Bíró T. (Mező­kovácsháza). 4 gólos: Barcsay (Méhkerék), Zsoldos (Sarkadke­resztúr), Szegedi (Gyomaendrőd). re nem adtak alkalmat. Helyze­teiket jól kihasználva megérde­melt győzelmet arattak a szeg­halmiak. G.: Fazekas az 5., ill. Vámos a 30., Macsári a 62., Bi­hari a 76., Elek T. a 80. percben. Jó: Sándor, ill. Macsári, Zsigo- vics, Bihari. Királyvári Károly: - Sajnos úgy néz ki, hogy a mérkőzése­ken csak a gólkülönbség volt kérdéses. Ifj. Zsombok János, Tar Zoltán: - A mai mérkőzést teljesen megérdemelten nyer­tük meg. (Sz. A.) Z. Méhkerék: Patka - Semjénl, Martyin (Tapasztó), Lukucz (Rúzsa), Bondár, Hajdú, Czlczerl, Gajdács (Uhrin), Ko­csis, Barcsay, Csotye. Edző: Boka Deme­ter. Nagyszénás: István - Boér (Uhlár), Hatfaludi (Brachna), Sárosl, Boros, Kiszely, Szkalonai, Horváth, Lakatos (Nagy), Janis, Gulyás. Edző: Pólyák László. A hazai csapat végig kullo­gott az eredmény után. Az első félidő elején a vendégek gólt szereztek és több helyzetet ki­hagytak, amelyhez a méhkeré­kiek csak asszisz­táltak. Fordu­lás után pai, Kovács, Bobvos, Sinka (Farkas), Bakró, Virág, Pisont Edző: Varga Lász­ló. A lelkes vendégek megérde­melten nyertek a nagyon gyen­ge napot kifogó hazaiak ellen, akik még tizenegyest is hibáz­tak a mérkőzés első percében. G.: Cseke a 75., Kurilla a 80., ill. Bakró a 8., a 30., Sinka a 82. percben. Jó: Evanics, Bozsár, Cseke, ill. Bakró (a mezőny leg­jobbja), Tusjak, Melian, Gugolya. Turcsek Zoltán: - Rend­kívül bal­Vendegsikert hozott a megyei I. osztályban a Magyarbánhegyes-Bé- késszentandrás mérkőzés Tótkomlós-Orosházi MTK 0-1 (0-0) Tótkomlós, 200 néző. V.: Iványi. Tót­komlós: Bordás - Dobi, Giliczó, Czollner, Dávid, Fazekas (Somogyvári), Székely, Papp László, Zsigovics (Karasz), KaÚska (Tarján), Pásztor. Edző: Bordás Sándor. OMTK-Rákóczi: Tóth - Mátyus, Zalai, Kruzslicz (Kothencz), Papp László, Kánya, Debreczeni, Skorka, Horváth, Trungel, Godár. Edző: Kvasznovszky József. A presztízsrangadón a tót- komlósiak számtalan helyzetet kidolgoztak, de nem tudtak gólt szerezni. G.: Skorka a 83. perc­ben. Jó: Dobi, Giliczó, Czollner, Papp L, ill. Tóth, Zalai, Papp L., Godár. Bordás Sándor - Beigazoló­dott a futball törvénye: amíg nem tudjuk berúgni a helyzetet, addig nem is nyerhetünk. Kvasznov­szky József. - Harmatos produk­ciót nyújtottunk, ennek ellenére szerencsés három pontot szerez­tünk. (Tóth B. István) Méhkerék-Nagyszénás 1-1 (0-1) Méhkerék, 320 néző. V.: Benyovszki szont több gólhelyzetet alakított ki a házigazda, de csak az egyenlítésre futotta. Kiállítva: Gulyás (második sárga lap után) a 64. percben. G.: Kocsis a 71., ill. Gulyás a 10. percben. Jó: Rúzsa, Patka, ill. István, Hor­váth. Boka Demeter: - Amíg nem tanuljuk meg, hogy a mérkőzés két félidőből áll, addig mindig szenvedni fogunk. Pólyák Lász­ló: - A csapat a mai mérkőzé­sen ragyogóan küzdött és jól is játszott, több nagy helyzetet el­hibázott. Nem gondoltam, hogy pont itt, Méhkeréken szerezzük meg az első pontot, ami nagyon könnyen három is lehetett vol­na. (Árgyelán Mihály) Magyarbánhegyes- Békés- szentandrás 2-3 (0-2) Magyarbánhegyes, 250 néző. V.: Czirbuly. Magyarbánhegyes: Hajdú - Evanics (Fejes M.), Bozsár, Fejes I, Tol­nai, Pusztai, Pálfl, Kurilla, Zsibrita (Cseke), Málik, Matúz. Edző: Turcsek Zoltán. Békésszentandrás: Tusjak - Gugolya, Melian, Palotai (Mrena), Csl­szerencsések vagyunk, nem elég, hogy tizenegyest hibáz­tuk, több esetben a kapufáról nem befelé, hanem kifelé pat­tant a labda. Varga László: - A fiatalok most megmutatták ar­cuk másik oldalát, és győztesen hagyták el a pályát egy jó Bán­hegyes ellen. Mindkét csapat sportszerűen küzdött a mérkő­zésen. (Fejes Mihály) Ifjúságiak: Mezőhegyes-Csorvás ó — 1, Mezőberény-Mezőkovácsháza 5- 4, Szabadkígyós-Sarkadkeresztúr 6- 1, Vésztő-Gyomaendrődi FC 1-2, Bé­kés-Szeghalom 3-1, Tótkomlós-Oros­házi MTK 8-0, Méhkerék-Nagyszénás 2-1, Magyarbánhegyes-Békésszent- andrás 3-3. A Lancast megyei I. osztályban következik. Szeptember 18., szombat: Vésztő-Békés, 16.00. Gyomaendrődi FC-Szabadkígyós, 16.00. Sarkadke- resztúr-Magyarbánhegyes, 16.00. Bé- késszentandrás-Mezőberény, 16.00. Mezőkovácsháza-Tótkomlós, 16.00. OMTK-Rákóczi Vasas-Mezőhegyes, 16.00. Csorvás-Méhkerék, 16.00. Nagyszénás—Szeghalom, 16.00. KÉZILABDA NB I B Bugyi SE-Békéscsabai ENK 16-28 (8-14) Női mérkőzés, Dabas, 100 néző. V.: Dudás, Serfőző. Békéscsaba: Veress - Valyuch 2, Szekeres 2, Forczek 3, HAJ­DÚ 5, ZSUZSA 12, Kelemen 3. Cs.: Mike, Scholtz (kapusok), Csiffáry, Csa­pó 1, Bánszki, Deák. Edző: Gávai Fe­renc. A Bugyi legjobb dobói: Márki 5, Jelenic 4. Kiállítások: 8, ül. 6 perc. Hétmétere­sek: 1/1, a 8/6. Idegesen kezdett a nyáron ala­posan átalakult és megfiatalí­tott csabai együttes. A találkozó elején fej-fej mellett haladt a két csapat, majd a jól védekező vendégek fokozatosan növelték előnyüket. Fordulás után állva hagyta az újoncot a csabai gár­da, amely tizenhárom percig nem kapott gólt, miközben gyors indításokból és átlövé- sekből sorra lőtte góljait. Há­rom másodperccel a vége előtt kínai figurából szerezte hu­szonnyolcadik gólját az Előre. A kezdeti megilletődöttség után fokozatosan elhúzott a csabai együttes és ilyen kü­lönbséggel is megérdemelten győzött. Gávai Ferenc: - Fiatal csapa­tunk átesett a tűzkeresztsé­gen,elismerésem a lányoknak. Túrkeve-Gyulai SE 21-24 (15-11) Női mérkőzés, Túrkeve, 250 néző. V.: Szikszai, Szilágyi. Gyula: KOVÁCSNÉ - Békési 2, Madar 4, CSENDES 9, Lisztóczki 2, NEMES 5, Szabó R. 1. Cs.: Riczu, Szmka (kapu­sok), Szabó Á. 1, Szuhaj, Csicsely, Du­dás, Szabó A. Edző: Ajtony Ákos. A Túrkeve legjobb dobói: Soós 8, Kánya, Danlca 4-4. Kiállítások: 0, ül. 6 perc. Hétmétere­sek: 3/2, ül. 1/0. Az őszi szezonnyitón a jó erők­ből álló, a nyáron két külföldi átlövővel erősítő túrkeveiekhez látogatott a fürdővárosi gárda, amelynek kispadján az az Aj­tony Ákos ült, aki korábban az NB I B-ben bajnoki címhez jut­tatta a túrkevei gárdát. Az első negyedórában a hazaiak kezd­tek jobban, két-három góllal ve­zettek. A félidő hajrájában véde­kezést váltott a Gyula, ami be­vált, így sikerült az egyenlítés. Szünet után remekül védekez­tek a vendégek, tizenkét perc alatt mindössze két gólt kaptak, miközben sorra szerezték gólja­ikat A 48. percben 22-18-ra ve­zetett a Gyula, s ezután még egy gólra feljöttek a hazaiak, de a hajrában bebiztosította megér­demelt győzelmét a taktikusan játszó fürdővárosi együttes. Ajtony Ákos: - Az első félidő­ben nehezen találtuk a két ide­genlégiós játékának ellenszerét. Fordulás után jobb védekezéssel, pontos támadásbefejezésekkel szereztük meg a győzelmet Békési FKC-Cegléd 39-22 (18-10) Férfi mérkőzés, Békés, 450 néző. V.: Dudás, Seríoző. Békés: ÁRDELEÁN - GELAN 7, Pásztor 1, Nagy IC. 7, Polgár Z. 3, Moldován 5, Szatmári 3. Cs.: Domo­kos, Szikora G. (kapusok), GÁLIK, Kopcsák 3, Visi 6, Nagy T. 4, Szűcs. Edző: Zsadányi Sándor. A Cegléd leg­jobb dobója: Magyar 5. Kiállítások: 8,111. 10 perc. Hétméte­resek: 7/7, ifi. 5/3. Már a találkozó elején átvette az irányítást a hazai együttes, amely határozottan védekezett, támadásban pedig igyekezett gólra váltani lehetőségeit. A fél­idő második felében fokozato­san növelte előnyét a békési csa­pat, a vendégek csak ritkán tud­tak akciógólt szerezni. Fordulás után felváltva estek a gólok, majd a játékrész közepétől foko­zatosan fáradni látszott a ceglé­di csapat, amit a gyorsabb, ag­resszívebb házigazdák gólokkal büntettek. Az 50. percben már tizenhárom góllal vezetett a Bé­kés (32-19), és a lefújásig még növelte is az előnyt. A vasárnapi szezonnyitón könnyedén győ­zött szerény képességű ellenfe­lével szemben a hazai gárda. Zsadányi Sándor: - A vendé­gek ellen nehezen találtuk meg a saját játékunkat az elején, majd fokozatosan sikerült el­húznunk. Szegedi KKSE-Every Day Orosháza 26-25 (11-14) Férfi mérkőzés, Szeged, 200 néző. V.: Dravecz, Kovács. Orosháza: SZIKO­RA A - KRIZSÁN 4, Bakó 1, Bánfl 2, Kocsis 2, Berta, VARGA A. 4. Cs.: Mol­nár, Varga Zs. (kapusok), Bajusz 3, Ba­logh 2, Csikós 2, Kardos 4, Kovács A 1. Edző: Bajusz József. A Szeged legjobb dobói: Avar 8, dr. Szepes 5. Kiállítások: 10, ill. ló perc. Hétméte­resek: 2/1, a 3/2. Az NB IB állása 1. REAC 3­­8- 0 9 2. T.bánya 3­1 9- 3 9 3. M.óvár 3 1 9- 4 9 4. Makó 3­1 11- 7 9 5. Vác 2 1 1 8- 6 7 6. Szolnok 2 1 1 4- 3 7 7. Hévíz 2­2 8- 8 6 8. BKV Előre 1 1 2 4- 5 4 9. Dunaújváros 1 1 2 6- 8 4 10. Szeged 1 2 4- 5 3 11. Kecskemét­3 1 2- 4 3 12. Bodajk 1­3 2- 5 3 13. Haladás 1­3 3-12 3 14. Orosháza­1 3 1- 9 1 A táblázatban nem szerepel a későbbre halasztott REAC-Szeged mérkőzés. Az NB H állása 1. Vecsés 3 2 10- 4 11 2. Jászapáti 3 2­11- 7 11 3. B.lórántháza 3 2­8- 5 11 4. Dabas 3 1 1 9- 6 10 5. Gyula 3 1 1 6- 5 10 6. Bocs 3­2 24- 10 9 7. Karcag 2 3­20- 6 9 8. Szentes 2 3 17- 8 9 9. Putnok 1 2 2 10-11 5 10. Kistarcsa 1 1 3 9-11 4 11. M.szalka 1 1 3 8- 10 4 12. ESMTK 1 1 3 6- 10 4 13. Salgótarján 1 1 3 3- 7 4 14. Kiskunhalas 1 1 3 5-11 4 15. K.barcika 3 2 9-17 3 16. H.böszörmény ­5 7-24­Az NB III állása 1. Túrkeve 4­­15- 5 12 2. Algyő 4­­11- 2 12 3. Monor 3 1­11- 5 10 4. Battonya 2 1 1 16- 8 7 5. Örkény 2 1­7- 2 7 6. R.falva 2­2 12- 8 6 7. Szarvas . 2­2 7- 10 6 8. Cegléd 1 1 2 9- 9 4 9. Nagykáta 1 1 1 7- 9 4 10. Mezőtúr 1­3 6- 7 3 11. Jamina 1 * 3 5- 9 3 12. Hmv.hely 1­3 6-11 3 13. Kondoros 1 3 4- 17 1 14. Gyomaendrőd ­­4 3- 17­A táblázatban nem szerepel a későbbra halasztott Nagykáta-Örkény mérkőzés. Az állás 1. Mezőberény 5­­12- 4 15 2. Mezőhegyes 4­1 19- 10 12 3. Vésztő 4­1 12- 6 12 4. S.keresztúr 3 2 10- 6 11 5. Szeghalom 3­2 11- 7 9 6. Szabadkígyós 3­2 9- 6 9 7. Méhkerék 2 1 2 13- 7 7 8. M.bánhegyes 2 1 2 13- 9 7 9. OMTK 2­3 7- 7 6 10. Tótkomlós 2­3 6- 8 6 11. Mk.háza 2­3 9- 14 6 12. Gyomaendrődi 2 2 11-10 5 13. B.szentandrás 1 1 3 6-11 4 14. Csorvás 1 1 3 7-13 4 15. Nagyszénás 1 4 4-17 1 16. Békés 1 4 3-17 1 Az NB I B-ben következik. Szeptember 18., szombat: Bodajk-Szolnok, 16.00. Tata- bánya-Makó, 16.00. Dunaúj- város-Orosháza FC, 16.00. Vác-BKV Előre, 18.00. Szep­tember 19., vasárnap: Sze- ged-Kecskemét, 16.00. Mo- sonmagyaróvár-Haladás, 16.00. REAC-Hévíz, 16.00. Az NB n Winnert Sport csoportban következik. Szeptember 18., szombat: Salgótarján-Gyulai Termál FC, 15.00. Vecsés FC-Szen- tes TE, 16.00. Kiskunhalasi FC-ESMTK, 16.00. Baktaló- rántháza VSE-Hajdúböször- ményi TE, 16.00. Putnoki VSE-Kazincbarcikai SC, 16.00. Bőcs-Kistarcsai PFK, 16.00. Szeptember 19., va­sárnap: Karcagi SE-Máté- szalka FC, 16.00. FC Da- bas-Jászapáti VSE, 16.00. A hazaiak kezdtek jobban, majd egyenlített a vendégcsapat. A félidő közepén kétgólos előny­re tett szert az orosházi együttes (19. p.: 7-9). Ezután három gól­lal elhúztak a vendégek, és ezt tartani tudták a félidő végéig. Fordulás után 16-12-es orosházi vezetést mutatott az eredmény- jelző tábla. A rutinos volt váloga­tott Avar vezérletével az 52. perc­ben egyenlített a Szeged (21-21). Ekkor a játékvezetők sorra áUították ki az orosházi ké- züabdázókat, ennek ellenére há­romgólos hátrányt ledolgozva, 24-24-re egyenlített az Every Day. Az izgalmas végjátékban néhány másodperccel a lefújás előtt lőtte győztes gólját a Sze­ged, miközben csak öt orosházi mezőnyjátékos volt a pályán. Bajusz Józsefi - Fiatal csapa­tunk többet érdemelt volna, ám a második félidőben sok volt a tizenhat perc kiállítás. 4 É 4