Békés Megyei Hírlap, 2004. szeptember (59. évfolyam, 204-229. szám)

2004-09-06 / 208. szám

2004. SZEPTEMBER 6., HÉTFŐ — 15. OLDAL SPORT Gólzáporos mérkőzések , Jakuza” visszatért Labdarúgó NB Ili, Alföld csoport Battónyai TK—Nagykáta 6-3 (4-0) Battonya, 300 néző. V.: Gera. Battonya: Szőke - Szabó, Roczkó, Fekete (Pilán), Baukó - Putnoki, Vígh (Podina), Nedelea (Zsóri), Géczi - Turbucz, Gradi- nariu. Edző: Juhász Zoltán, ifj. Lukács István. Nagykáta: Bak - Fejős, Ofella, Majzik, Tóth (Sze­keres) - Túróczi, Győrfi, Czakó N. (Kaszás), Schlachtovszki - Josephus (Czakó G.), Bori. Edző: Fejős Pál. 25. perc: Turbucz ívelt be sza­badrúgást a jobb oldalról, Putno­ki nyolc méterről, remekül csúsz­tatott a kapuba, 1-0. 30. perc: Turbucz jobb oldali szögletét Nedelea fejelte a vendé­gek kapujába, 2-0. 32. per: Vígh remek labdával ugratta ki Nedeleát, aki a kifutó kapus mellett a bal alsó sarokba helyezett, 3-0. 43. perc: Putnoki cselezte ki a vendégvédelmet, pontos beadását Géczi helyezte a kapuba, 4-0. 46. perc: Vígh egyéni játék után tizenhat méterről lőtt a bal alsó sarokba, 5-0. 52. perc: Győrfi jobb oldali be­adását Túróczi passzolta a hazai kapuba, 5-1. 60. perc: Szabó futott el a jobb oldalon, Géczivel játszott össze, akinek beadását Podina fejelte a vendégek kapujába, 6-1. 80. perc: Egy beadásra Szőke rosszul mozdult ki, és Schlach­tovszki fejelte az üresen maradt kapuba, 6-2. 85. perc: Az elalvó hazai védők között Schlachtovszki lőtte a vendégek újabb gólját, 6-3. Az első félidőben egymás után dolgozta ki a helyzeteket és lőtte a gólokat a remekül játszó hazai csapat, ekkor akár nagyobb arányban is vezethettek volna. A második játékrészben már nem erőltették a góllövést a hazai csa­tárok, és a csapat védelmi hibáit a lelkes vendégek kihasználták. Összességében még ilyen arány­ban is teljesen megérdemelt a bat- tonyai győzelem. Jó: Szabó, Put­noki, Vígh, Nedelea, Géczi, Tur­bucz, ill. Bak, Fejős, Schlachtov­szki. Juhász Zoltán, ifj. Lukács Ist­ván: - Ijedtünkben kiütöttük a jó erőkből álló Nagykáta csapatát. Fejős Pál: - Elismerésem az újonc hazaiakrtak. Sajnos, az első félidőben már elment a mérkő­zés. (Lukács István) Túrkkve-Szarvasi FC 6-1 (4-0) Túrkeve, 250 néző. V.: Kecs­kés. Túrkeve: Kiss Cs. - Tóth I„ Fekete (Szitkó), Sass (Vajda I.), Debreczeni - Varga, Sólyom, Bá­lint, Horváth - Kormos, Kun (Vaj­da G.). Edző: Csillag László. Szar­vas: Kondacs - Kolarovszki, Pety- kó, Steigler, Darida Zs. (Fehér) - Rohony, Klimaj, Bogdán,-Kiss M. - Rónyai (Terhes), Kajtár (Darida P.). Edző: Somogyi János. 5. perc: A Kondacsról kipattant labdát Tóth I. öt méterről értéke­sítette, 1-0. 21. perc: Bálint átadása után Kun az üres kapuba lőtt, 2-0. 33. perc: Kormos tíz méterről a bal alsó sarokba vágta a labdát, 3- 0. 34. perc: Kormos ezúttal a bal felső sarokba rúgta a pettyest, 4- 0. 53. perc: Közvetett szabadrú­gásból Klimaj átadását követően Petykó lőtt a kapuba, 4-1. 54. perc: Terhes kezezett a 16- oson belül, a büntetőt Kormos ér­tékesítette, 5-1. 75. perc: Vajda I. tizenhárom méterről beállította a végered­ményt, 6-1. A hazaiak nagy lendülettel kezdtek, a gyors gól megfogta a vendégeket. A félidő közepén ki­egyenlítettebbé vált a játék, a túrkeveiek két kontrából növelték előnyüket. Szünet után a vendé­gek mindent megtettek a szépíté­sért, ám a jobb erőkből álló Túr­keve növelte az előnyt. Jó: Tóth I., Varga, Bálint, Kormos, ill. Petykó, Bogdán, Steigler. Csillag László: - Megérdemel­ten nyertünk. Somogyi János: - Az első félidőbeli fegyelmezetlen­ségeinket kihasználták a hazaiak. A gólarány túlzott, de a jobb já­tékerőt képviselő Túrkeve győzel­me megérdemelt. (K. Gy.) Frühwald-Jamina SE—Mezőtúr 2-5 (1-3) Békéscsaba, 200 néző. V.: Mó­zes. Jamina: Susánszki - Szabó T„ Jantyik, Horváth, Hrabovszki - Balogh (Friderikusz), Nagy M„ Varga, Sajben, Kis-Szabó - Ker­tész, Katona (Zsibrita). Edző: Fü- löp Csaba. Mezőtúr: Tőke - Sző­ke, Sőrés, László (Panyik), Nagy G. - Gergely, Gonda, Békési (Kiss), Rimóczi - Moldván, Bar­na. Edző: Csanálosi Miklós. 2. perc: Jobb oldali szöglet után a hazai védők nem tudtak felszabadítani, László háttal állva a kapuba lőtt, 0-1. 10. perc: Szöglet után Gergely a jobb felső sarokba fejelt, 0-2. 25. perc: Sajben beadása után Kertész tíz méterről a hálóba fe­jelt, 1-2. 40. perc: Békési huszonötmé­teres szabadrúgása a kapus lába között jutott a hálóba, 1-3. 70. perc: Horváth átadása után Friderikusz tizenkét méterről szépített, 2-3. 86. perc: Egy gyors kontra után Barna a bal alsó sarokba lőtt, 2-4. 89. perc: A hazaiak elvesztet­ték a labdát, Rimóczi góllal fejez­te be a támadást, 2-5. Rémálomszerűen kezdett a ha­zai csapat, akik nehezen tértek magukhoz a két gyors gól után. A szépítést követően erőre kapott a Jamina, de egy potyagól visszave­tette őket. A második félidőben fölénybe került a hazai gárda, is­mét sikerült a szépítés, ám figyel­metlenségek miatt kontrákból nö­velte előnyét a Mezőtúr. Jó: Hor­váth, Kertész, ill. Tőke, Gergely, Békési, Rimóczi. Fülöp Csaba: - A végére telje­sen szétestünk, igyekszünk ren­dezni a sorokat. Csanálosi Mik­lós: - A látottak alapján megérde­melten nyertünk. (F. Cs.) Aloyö-Gyomaendrődi VSE 3-1 (0-1) Algyő, 200 néző. V.: Rácz B. Algyő: Ábrahám - Krisztin, Pálinkó, Sümeghy (Juhász), Krajczár - Kurucsó, Rau, Kot- hencz (Sebők), Vass - Daróczi (Szlabonyik), Kui. Edző: Lóczi István. Gyomaendrőd: Hanyecz - Farkasinszki, Varga, Mázán, Kő­vágó - Beinschroth (Fekécs), Pa- lyusik, Rafael, Hornok - Papp, Tóth Cs. (Váradi). Edző: Ottlakán Mihály. 21. perc: Farkasinszki-Tóth összjáték után a jobb szélen Far­kasinszki beadását a 11-es pont­ról az érkező Papp a bal sarokba továbbította, 0-1. 56. perc: Kui kilépett a védők közül, és a kapust kicselezve az üresen maradt kapuba gurított, 1-1. 60. perc: Kapu előtti kavarodás után a kapufáról lepattanó labdát Kui a hálóba fejelte, 2-1. 75. perc: Egy lepattanó labdát Kui tizenhét méterről kapura küldte, ami a 11-es pontnál egy fűcsomón megpattant, és a kapu jobb oldalába vánszorgott, 3-1. Összességében enyhe hazai mezőnyfölénnyel kezdődött a mérkőzés, majd a vendégkontrák rendre veszélyesek voltak, amely a félidő közepén eredménnyel is járt. Az első félidőben még akad­tak gólszerzési lehetőségek mind a két csapat előtt. Fordulás után a rutinos algyői csapat kihasználta a fiatal endrődiek rutintalanságra utaló hibáit. Jó: Kui, Krajczár, Krisztin, ill. Hanyecz, Hornok, Tóth Cs. Lóczi István: - Szenvedtünk a szervezetten védekező és ügye­sen kontrázó endrődiekkel szem­ben. Ottlakán Mihály: - Sajnos a fiatalságunk miatt buktunk. Könnyen meglepetést okozhat­tunk volna, a fiúk ügyesen ját­szottak. Rákóczifalva—Kondorosi TE 5-2 (1-1) Rákóczifalva, 250 néző. V.: Pallai. Rákóczifalva: Kupeczki - Lippai R., Boda, Fedor (Zakar), Ludasi - Sárkány, Draskóczi, Hor­váth, Ruskó - Szeberényi (Né­meth L.), Hegedűs (Pataki). Edző: Gömöri Béla. Kondoros: Nagy G. - Kerekes, Vajgely, An- csin, Kasik P. - Sztvorecz (Dián), Nagy, Hrabovszki, Rómer - Ben­czúr, Pusztai. Edző: Sztvorecz Sándor. 13. perc: Bal oldali vendég­szögletet követően a berobbanó Kerekes a kapuba fejelte a labdát, 0-1. 35. perc: A lesről kilépő Sár­kány a hálóőr mellett a kapuba helyezte a labdát, 1-1. 37. perc: Benczúr megkapta második sárga lapját, így a kiállí­tás sorsára jutott. 59. perc: Az elalvó vendégvé­dők között kilépő Sárkány a rö­vid felső sarokba vágta a labdát, 2-1. 76. perc: A kondorosiak kezez­tek a 16-oson belül. A megítélt li­est Ruskó értékesítette, 3-1. 78. perc: Dián szabadrúgására Pusztai emelkedett a legmaga­sabbra, és a kapuba csúsztatta a labdát, 3-2. 83. perc: Ludasi remek labdá­val ugratta ki Horváthot, aki a ki­lépő kapus alatt a hálóba helye­zett, 4-2. 86. perc: Óriási védelmi hibát követően a hazaiak újabb gólt ér­tek el Zakar révén, 5-2. Az első játékrész elején a ha­zaiak nagyon beszorították a vendégeket, de próbálkozásaik nem vezettek eredményre. A Kondoros egy szöglet után meg­szerezte a vezetést. A félidő vé­gére emberhátrányba kerülő vendégek nem bírták ki szüne­tig. A folytatásban az emberhát­rányban játszó vendégek csak a védekezésre helyezték a hang­súlyt, a játékvezető támogatását élvező hazaiak kihasználták az emberelőnyt és lassan felőrölték a vendég védelmet és megszerez­ték a győzelmet. Jó: Boda, Ludasi, Sárkány, Horváth, ill. Ancsin, Pusztai, Rómer. Gömöri Béla: - Jó kezdés után a gyorsan bekapott gól kicsit megzavart bennünket, de fokoza­tosan átvettük a játék irányítását, s ez gólokban is megmutatkozott. Sztvorecz Sándor: - A jobb ké­pességű hazai csapatnak ilyen mértékű támogatásra nincs szük­sége, erőnkhöz mérten jól teljesí­tettünk, s legalább fél pontnyi se­gítséget mi is megérdemeltünk volna. (Jankovics László) További eredmények: Ör­kény-Cegléd 3-1, Monor-Hód- mezővásárhely 5-2. Az NB III állása 1. Túrkeve 3 ■ ­11­3 9 2. Algyő 3 ■ ­9­2 9 3. Battonya 2 1 ­15­6 7 4. Monor 2 1 ­10­5 7 5. Örkény 2 1 ­7­2 7 6. R.falva 2 ■ 1 12­6 6 7. Nagykáta 1 1 1 7­9 4 8. Mezőtúr 1- 2 6­6 3 9. Jamina 1- 2 5­8 3 10. Szarvas 1 ■ 2 6— 10 3 11. Cegléd- 1 2 4­8 1 12. Kondoros- 1 2 3­12 1 13. Hmv.hely- ■ ■ 3 4­10­14. Gyomaendrőd- ' 3 1­13­Az NB III-as labdarúgó-baj­nokság Alföld csoportjában kö­vetkezik. Szeptember 11., szom­bat: Algyő-Rákóczifalva, 16.30. Gyomaendrődi VSE—Túrkeve, 16.30. Szarvas—Frühwald-Jami­na, 16.30. Mezőtúr-Monor, 16.30. Cegléd-Kondoros, 16.30. Szeptember 12., vasárnap: Hód- mezővásárhely-Battonya, 16.30. Nagykáta-Örkény, 16.30. ■ Kick-box semi-contact országos bajnokság, második forduló A Tisza-parti városban, Sze­geden rendezték meg a kick­box semi-contact országos bajnokság idei második fordu­lóját, amelyen szinte minden szabályrendszerből ízelítőt kaphattak a szurkolók. Szeged Bemelegítés­képpen a fehér és sárga öves gyermek és ser- [dülő korosztály I mérkőzött meg. |A helyi Tigers |SE által szerve­zett rendezvé- * nyen érdekes módon az indulók több mint fele Békés megyei volt, a Battónyai Tömegsport Egyesület, a Mezőberényi Sportcsarnok DSE és az Újkígyósi SzSE utánpótlása vívott nagy csatákat a többiekkel. A junior light-contactosok ring- ben próbálhatták ki magukat. Déltájban megkezdődött a nap fő műsorszáma. A ringben egymást követték a full-contact, low-kick- full és WAKO thai-box mérkőzé­sek, a három küzdőtéren pedig a felnőtt semi-contact országos baj­nokság második fordulóját ren­dezték meg, aminek a tétje az ok­tóbert 16-ai, kondorosi döntőbe jutás volt. Többen előző eredmé­nyeik alapján már biztos résztve­vői a finálénak, s ez meglátszott a résztvevők létszámán is. A hölgyeknél 50 kg-ban a battónyai színekben induló Bá- lint-testvérek, Ibolya és Mariann próbálkoztak. Az inkább folyama­tos szabályrendszerben otthonos lányoknak még nagyon szokatlan volt ez a fajta küzdelem, így nem lettek dobogósok életük első fel­nőtt országos bajnoki fordulóján. A 65 kg-os súlycsoportban Szabó Edina és Csehi Katalin a bronz­éremért küzdött meg, Szabó győ­zött. A két sportolón nem látszott meg, hogy klubtársak, ugyanis nem kímélték egymást. A férfi mezőnyben aztán fősze­rephez jutottak a Békés megyei­ek: 57 kg-ban a most is edzőtá­borban tartózkodó, még junior korú Kondacs György Debreczeni Dezső távollétében Aburkó Gá­borral döntőzött, és rendkívül szoros csatában nagy meglepetésre nyert. A világbaj­nok Debreczeni Dezső most 63 kg- ban próbálta ki a mezőnyt. Nagy fö­lénnyel nyerte mérkőzéseit, s ha nem is ilyen köny- nyen, a döntőben a válogatott Hirsch Viktort is legyőzte. Az ob-döntőben természetesen 57 kg-ban indul majd. 69 kg-ban a belá­zasodott Szabó At­tila távolléte ellené­re ismét Békés me­gyei sportoló dön- tőzhetett: az újkí­gyósi Korcsog László, aki a junior vb felkészítő edző­táborából „ugrott le” Szegedre, meg­győző és látványos küzdelmekkel jutott döntőbe, ahol sokáig versenyben volt a vá­logatott Olasz Attilával szemben, ami nem akármilyen és biztató teljesítmény. 74 kg-ban a mezőberényi Göblyös Tibor har­cossága és jó technikája a bronz­éremhez volt elegendő. 79 kg- ban, tehát a megszokott súlycso­portjától eggyel feljebb indult a Lakótelepi SE egyik élversenyző­je, Dohányos András (kis képün­kön). Magabiztosan, nagy kedv­vel küzdve nyerte mérkőzéseit, s a döntőben a válogatott Juhász Gergely sem tudta megállítani. Si­ma győzelme hatalmas meglepe­tés. 94 kg-ban sok év kihagyás után, eredeti súlycsoportjától négy súlycsoporttal feljebb a 36 éves Hortobágyi, Jaku-za” János villogott. A battónyai színekben induló - ott edzősködik - egykori világbajnoki és kétszeres Európa- bajnoki bronzérmes még most is megcsillogtatta kivételes rúgó­technikáját. Egy mérkőzést vesz­tett el, egy ponttal, a sokszoros nehézsúlyú válogatott beremendi Tóth István ellen. A bronzéremért vívott küzdelmet viszont Horto­bágyi technikai K. O.-val nyerte. Békés megyei eredmények. Felnőtt kick-box semi-contact stop. Nők. 65 kg: 3. Szabó Edina (Bcs. Lakótelepi SE), Debreczeni Dezső és Csehi Katalin D-FOTÓ: VERESS ERZSI 4. Csehi Katalin (Bcs. Lakótelepi SE). Férfiak. 57 kg: 1. Kondacs György (Bcs. Lakótelepi SE-Körös Volán). 63 kg: 1. Debreczeni Dezső (Bcs. Lakótelepi SE). 69 kg: 2. Korcsog László (Újkígyós). 74 kg: 3.Göblyös Tibor (Mezőberény). 79 kg: 1. Dohányos András (Bcs. Lakótele­pi SE). 94 kg: 3. Hortobágyi János (Battonya). Bécsi Kávéház Kupa ifjúsági light- contact országos verseny. Lányok: 45 kg: 2. Rétlaki Renáta (Újkígyós). Fiúk. 59 kg: 2. Piti László (Újkígyós). +69 kg: 2. Varga Gábor (Újkígyós). Kezdő szintű területi verseny. Lá­nyok. Gyermek. 25 kg: 1. Káli Enikő (Battonya), 2. Borsos Afrodité (Batto­nya). +32 kg: 3. Kádas Adrienn (Mező­berény). Serdülők. 37 kg: 1. Alexa Anett (Battonya). Fiúk. Gyermek: 25 kg: 1. Lipták Attila (Battonya), 2. Olej Tamás (Mezőberény). +32 kg: 3. Schupkégel Miklós (Mezőberény). Ser­dülők. 32 kg: 2. Pertich Ákos (Batto­nya), 3. Sárkány Balázs (BattonyaJ. 37 kg: 2. Kinyó Attila (Battonya), 3. Gomb­kötő Dániel (Battonya). 42 kg: 2. Olasz Máté (Battonya). 52 kg: 2. Bugyás Gá­bor (Battonya), 3. Ötvös Csaba (Batto­nya). +52 kg: 1. Kovács János, 2. Schupkégel János (mindkettő Mezőbe­rény), 3. Létai Attila (Újkígyós). A Békéscsabai Lakótelepi SE ver­senyzőinek versenyzését támogatta: Békéscsaba önkormányzata, Csaba- Sped Kft., Secret-Őr Kft., Körös Volán Rt.; A Battónyai TE versenyzését Batto­nya polgármesteri hivatala támogatta; a Mezőberényi Sportcsarnok DSE ver­senyzését Mezőberény önkormányza és a Berényi Tégla; az Újkígyósi SzSE versenyzését Újkígyós önkormányzata és a Nikó Gyermeicdivat támogatta. ■ Megvan az első pont Orosháza FC-Kecskeméti TE 0-0 NB I B-s labdarúgó-mérkőzés, Orosháza, Mátrai-stadion, 600 néző. V.: Mészá­ros I. (Makk, Agócs). Orosháza: Such - Molnár, Szrenka, Serban, Gellér - Búza, Szabó N„ Závoda, Jakab - Dobi, Baranyai. Vezetőedző: Belvon Attila. Kecskemét: Tóth - Babos, Kurucsai, Barna, Farkas - Dávid, Burzi, Horváth, Sallai - Ulrich, Kiss. Vezetőedző: Glázer Róbert. Csere: Ulrich helyett Dani a szünetben, Dávid h. Nyúl az 57., Búza h. Lovas a 62., Závoda h. Pardi a 76., Babos h. Szoboszlai a 83., Dobi h. Toldi a 86. perc­ben. Sárga lap: Horváth (gáncsolásért) a 18., Szabó N. (lerántásért) az 57., Baranyai (labdaelrúgásért) a 63. percben. Szögletarány: 4:6 (2:2). bat: Haladás-REAC, 16.30. Bodajk-Kecskemét, 16.30. Oros­háza FC-Szolnok, 16.30. Szep­tember 12., vasárnap: Ma- kó-Vác, 16.30. Hévíz-Tatabánya, 16.30. Szeged-Mosonmagyaró- vár, 16.30. BKV Előre-Dunaújvá- ros, 16.30. Az NB IB állása 1. T.bánya 3­8- 0 9 2. M.óvár 3­7- 1 9 3. Vác 2 1 6- 3 7 4. REAC 2­5- 0 6 5. Makó 2­1 8- 5 6 6. Szolnok 1 1 1 3- 3 4 7. Dunaújváros 1 1 1 5- 6 4 8. Kecskemét 3 2- 2 3 9. Hévíz 1 2 5- 7 3 10. Haladás 1 2 3- 9 3 11. BKV Előre 1 2 2- 4 1 12. Orosháza­1 2 1- 8 1 13. Szeged 2 1- 3 14. Bodajk 3 0- 5 A táblázatban nem szerepel a későbbre halasztott REAC-Sze- ged mérkőzés. A labdarúgó NB II Winner Sport csoportjában következik. Szeptember 11., szombat: Salgó­tarján-Vecsés, 15.00. Mátészal- ka-Bőcs, 16.30. Kazincbarci- ka-Karcag, 16.30. Kistarcsa-Da- bas, 16.30. Szeptember 12., vasárnap: Gyulai Termál FC-Jászapáti, 16.30. Szentes-Kis­kunhalas, 16.30. Hajdúböször- mény-Putnok, 16.30. ESM- TK-Baktalórántháza, 16.30. ■ Orosháza Nagy lendülettel kezdte a mérkő­zést a hazai csapat. Percekig ka­pujukhoz szegezték a vendége­ket, már a harmadik percben Tóth minden tudására szükség volt, hogy Gellér lövését szögletre mentse. Továbbra is a hazaiak irányították a játékot, a 28. perc­ben egy korszerű orosházi táma­dás után - Závoda-Dobi-Ba- ranyai volt a labda útja - ismét Tóth hárított nagy bravúrral. Eb­ben a játékrészben a játékvezető téves ítéleteivel borzolta a kedé­lyeket, amelyekkel rendre a haza­iakat sújtotta. A félidő hajrájára a kecskemétiek is feljöttek és ki­egyenlített játékkal ért véget az első negyvenöt perc. A második félidőben szintén a hazaiak lép­tek fel támadólag, állandóan a vendégek térfelén pattogott a lab­da, a kecskemétiek sokszor kímé­letlen belemenésekkel széttördel­ték a folyamatos játékot, amely­ben méltó partnerre találtak az igen indiszponált játékvezető személyében. Összességében a látottak alapján a nagy akarással küzdő és jó teljesítményt nyújtó hazaiak győzelmet érdemeltek volna. Jó: Szabó N., Baranyai, Serban, Szrenka, Gellér, ill. Tóth, Kurucsai, Sallai. Belvon Attila: - Játékban és akaratban maximálisan felülmúl­tuk ellenfelünket, ha a kapu előtt jobban összpontosítunk, a három pontot is megszerezhettük volna. Glázer Róbert: — Nagyon küzdel­mes mérkőzésen sajnos gólt nem tudtunk rúgni, mindkét csapat a védekezésre fektette a fő hang­súlyt. GUTI FERENC Az NB I B-s labdarúgó-baj­nokság további eredményei: Szolnok-BKV Előre 2-1, Ma- kó-Hévíz 5-1, Vác-Dunaújváros 4-2, Mosonmag-yaróvár-Bodajk 2-0, Tatabánya-Haladás 5-0. A REAC-Szeged találkozót később rendezik. A labdarúgó NB I B-ben kö­vetkezik. Szeptember 11., szom-