Békés Megyei Hírlap, 2004. szeptember (59. évfolyam, 204-229. szám)

2004-09-21 / 221. szám

2004. SZEPTEMBER 21. KEDD - BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP SPORT 15 Nem bírt egymással a Medgyesegyháza és a Szeghalom Tudósítóinktól Medgyesegyházi SE-Szeg- halmi NKC23-23 (12-12) NB Il-es kézilabda-mérkőzés. Női. Medgyesegyháza, 50 néző. V.: Kugyela, Márton. Medgyes­egyháza: Lovászné - Gáspár, Medvegy 8, Bora, Fekete 4, Csicsely 6, Basky 5. Cs.: Ko- vácsné, Szabó (kapusok), Kiss, Hojcska, Kovács, Nagy, Dávid. Játékos edző: Dávid Szilvia. Szeghalom: Szabó G. - Sárközi 2, NAGY 10, Vargáné, SZABÓ K. 4, Búza, Hajdú 2. Cs.: Mike (ka­pus), Mészáros, Varga, Gulyás D. 5, Székely. Edző: Takács Árpádné. Magas színvonalú, küzdel­mes megyei rangadón igazsá­gos döntetlen született. Sarkadkeresztúr-Domaszék 19-28(10-17) Női. Sarkadkeresztúr, 100 né­ző. V.: Fogl, Mazzag. Sarkadke­resztúr: Borsós - Szabó A. 3, Mezei 2, Manczúr R. 3, TA­KÁCS 9, Gurzóné, Manczúr K. 1. Cs.: Nagy E. (kapus), Baracsi 1, Mundrucz, Szalazsánné, Mészárosné, Durján, Nagy J. Edző: Őri István. Küzdelmes mérkőzésen a ru­tinos Domaszék - amely a sze­rencsével sem állt hadilábon - biztosan győzte le a lelkesen ké­zilabdázó Sarkadkeresztúrt. Kisteleki KK-Újkígyósi FOSE 29-20 (16-9) Női. Kistelek, 100 néző. V.: Bennárikné, Fodorné. Újkígyós: Csatlós - Perdi 3, Bodor M. 4, Buday 2, Gazsó 1, Sódar 7, Már­ton R. 2. Cs.: Pálfi (kapus), Bo­dor A. 1, Márton B., Oláh, Béké­si, Rusznák. Edző: Buday György. A kistelekieknek minden si­került, -az újkígyósiaknak sem­mi sem. Csorvási SK-Mezőtúr 30-24(13-9) Női. Kondoros, 100 néző. V.: Kugyela, Túróczy. Csorvás: ZSOTÉR- MAJOR B. 8, Major L. 4, Fabisz 1, SÜTŐ 9, Tárnyik, GELEGONYA 8. Cs.: Csete (ka­pus), Kis, Valaczkai, Babinyecz, Könyves, Gyimesi. Edző: ifj. Baráth Lajos. A csorvási lányok erőszakos és gyors játékukkal maga­biztos és megérde­melt győzelmet arattak a Mezőtúrral szemben. Martfű-Nagyszénás-Oros- házaKSE 26-37 (15-21) Női. Martfű, 150 néző. V.: Nyé­ki, Taizs. Nagyszénás-Orosháza: GYARMATI - RAVASZ 11, BA­LÁZS 3, SZENDREI 8, BODROGI 2, Fazekas, KOVÁCS 6. Cs.: Pusz­tai (kapus), VERBŐCZI2, Forrás, KOMAROMI 4, NÉMETH 1, DE­ÁK. Edző: Mikus István. Az első félidő 20. percétől a taktikusan és fegyelmezetten játszó orosháziak irányították a játékot. Időnként sziporkázó já­tékkal, ilyen arányban is meg­érdemelten nyerték meg a mér­kőzést. Békéscsabai BDK-Kiskun- majsai SE 32-23 (14-11) Férfi. Békéscsaba, 50 néző. V.: Árokszállási, Janáky. Békés­csaba: Szász - Vaverka, Lauri­nyecz D. 3, Fel­földi 9, Dögé 8, Filadelfi 1, Latorczai 4. Cs.: Lauri- nyecz I. (ka­pus), Sajtos 5, Tobak 1, Gyöngyö­si, Szpisják, Makra 1. Játékos edző: Felföldi Gábor. Idei első hazai ösz- szecsapását döcögve kezdte a Békéscsaba, ám negyedóra után már a dudaszóig kéz­ben tartotta az irányí­Delfin KC Kecs- kemét-Kondo- rosiKK 38-27 (15-13) Férfi. Kecske­mét, 60 néző. V.: Csorba, Dobos. Kondoros: Tóth Gy. - Beliczay 2, Ja- rabek 6, Harsányi 6, Vozár 1, Polgár 8, Kasnyik 2. Cs.: Gyur- csán (kapus), Tóth G., Petrovszki P., Kis, Szenteszki 2. Edző: Volent János. A 40. percig fel­váltva estek a gólok, innentől kezdve kis bí- 32-23-ra győzött hazai környezetben a Békéscsabai rói segédlettel, vala- Belvárosi DK férficsapata a Kiskunmajsa ellen mint leindítások után elhúztak a kecskeméti­ek és megnyerték a ta­lálkozót, Tiszakécske-Oros- házi Eötvös DPSE 35-26(16-9) Férfiak. Tiszakécske, 60 néző. V.: Kuczik, Veszelovszki. Oroshá­za: Kovács - Lázár 3, Raffai 1, Nagy I. 1, CZURPÁS 13, Marton R. 6, Benkő 2. Cs.: Ko- pányi (kapus), Szoko- lai, Szili, Koncseg, Sze- beni, Szeles. Edző: Bar­na Károly. Kemény, verekedős mérkőzésen az oroshá­ziak a hajráig tartották a lépést ellenfelükkel. Ezután a játékvezetők több vendég játékost is kiállítottak, így végül biztosan győzött a baj­nokesélyes. Túri KK , Mezőtúr-Újkígyósi KC 34-34 (14-15) Férfiak. Mezőtúr, 200 néző. V.: Dudás, Serfőző. Újkígyós: Tye- tyák - Does G. 1, KATO­NA 11, Greksza 4, NAGYN. 4, Oláh 3, KOR­CSOK 9. Cs.: Ecker Zs., Ecker G. (kapusok), Fe­kete 2, Dézsi, Farkas, Harangozó B., Nagy J. Edző: Bacsa István. Kapkodó, sok hibával tarkított 'ősszorsífpáSbn igazságos eredmény született. 424 Alaplabda Egylet- Békéscsabai Villámok 6:27 NB n-es basebaB-mérkőzés, ráját­szás a 3-6. helyért, Budapest, néző. V.: Horváth. Békéscsaba: Bozó, Bíró, Mészáros, Jacomino, Csamai, Surinás, Pálvölgyi, Gyeraj, Miklós A, Miklós G. A békéscsabaiak ezúttal jobb teljesítményt nyújtottak mint legutóbb az Érd ellen. A találkozó elején még be­csúsztak hibák a vendégek­nél, de a folytatásban maga­biztosan nyerték a mérkő­zést, annak ellenére, hogy többen hiányoztak a csapat­ból. A mérkőzés támogatója: J Gyulai Várfürdő. Asztalitenisz toborzó A Békéscsabai Asztalitenisz SE (korábban Csabai Konzerv SE) toborzót tart 8-12 éves fiúk ré­szére. A sportág iránt érdeklő­dő fiatalokat Botyánszki And­rás edző várja hétfőtől-csütörtö- kig 17 és 19 óra között Békés­csabán, a Trefort Ágoston Szak- középiskola tornatermében. Bő­vebb információ kérhető Bo­tyánszki András edzőtől a (66) 447-071 vagy a (30) 6813-719-es mobilszámon. A 38. heti Totónyeremények: 13 < plusz egy találatos szelvény nem volt; 13 találatos szelvény 1 darab, nyereménye 15 millió 460 ezer 194 j forint; a 12-esek 284 ezer 478; a ll­esek 11 ezer 533, a 10-esek 2023 fo­rintot érnek. A Góltotón 6 és 5 találatos szel- i yény nem volt; a 4-esek 4077 forin­rtcrftzetjja^ >t_ A helyes tippsor: 1, 2, x, 1, x, 1, x, j 2,1, x, x, 2, 1 és 1. A Csabacsüd, kiütéses győzelmével már a negyedik helyen Tudósítóinktól Déyaványa-Békéscsabai MÁV 1-1 (1-1) BékésNet megyei ü. osztályú labda­rúgó-mérkőzés. Dévaványa, 200 néző. V.: Sáflán. Dévaványa: Végh - Czakó I., Bakos, Borbíró, Dyés, Tóth L (Kálmán), Pesztránszkl, Adamecz, Nagy (Kovács Zs.), Szakács, Zeller (Farkas). Edző: Molnár Tamás. Békéscsaba: Magda - Tóth M. (Galovicz), Nouas, Pata], Deák (Rubtis), Puskás, SusánszÚ (Szalai), Bí­ró, Szarka, Prekop, Lovas. Edző: Braun Attila. Hasonló képességű csapatok találkozóján mindkét együttes előtt számtalan gólszerzési le­hetőség adódott, ám ezekből csak egyet-egyet sikerült ki­használni. A pontosztozkodás teljesen igazságos. G.: Adamecz a 22., ill. Bíró a 30. percben. Jó: Czakó I., Adamecz, ill. Magda, Lovas, Szarka, Prekop. Molnár Tamás: - A látottak alapján értékes egy pontot sze­reztünk. Braun Attila: - Elisme­résem annak a nézőnek, aki a bemelegítéskor észrevette, hogy a kapusunk gyenge pontja a bal ficak. (Vass József) Taríios-Kamut 1-0 (0-0) Tarhos, 200 néző. V.: Laurovics. Tarhos: Kohut - Balogh Zs., Szabó, Uhrin, Kubik, Nagy Z., Kardos (Tótfalu­si), Gézárt (Fürj), Botyánszki, Püski, Gilik. Edző: Kovács György. Kamut- Pősze - Gál, Pozsár, Skumáth, Knapp, Békési (Kiss J.), Sztratyinszki, Gera, Dányt (Nagy F.), Oláh, Szarvas. Játékos edző: Szarvas János. A jobban akaró tarhosi csa­pat gólra törőbb játékával meg­érdemelt győzelmet aratott a jó erőkből álló vendégek ellen. G.: Botyánszki (11-esből) a 71. percben. Jó: Gilik, Botyánszki, Uhrin, Balogh Zs., Nagy Z., ill. Pősze, Szarvas, Gera. Kovács György: - Nehéz küz­delemben a második félidő alap­ján rászolgáltunk a három pont­ra. Szarvas János: - Jó iramú mérkőzésen megérdemelt hazai győzelem. (Pankotai István) Saritad-Telekgerendás 3-3 (1-2) Sarkad, 130 néző. V.: Rácz A. Sar­kad: Sándor - Gurzó, Alb (Kovács), Haj­dú (Germán), Ball, Zahorán, Bende (Ba­logh Zs.), Matus, Tóth, Balogh Cs., Karakas. Edző: Balogh István. Telekge­rendás: Gregovszki - Balogh A., Szász, Dömök (Szalóki), Nagy Z., Barkász, Pin­tér, Kovács T., Balogh Gy., Hrabovszki, • Makay. Edző: Szabó Attila. Az egykori sarkadi játékos, Szabó Attila együttese feladta a leckét volt csapatának, megér­demelten vitték el az egyik pon­tot. G.: Tóth a 44., Balogh Cs. az 59., Gurzó a 86., ill. föntér (11- esből) a 30., a 44., Hrabovszki a 60. percben. Jó: Gurzó, Bali, ill. Szász, Pintér, Makay. Balogh István: - A döntetlen igazságosnak mondható. Szabó Attila: - Akár a győzelmet is megszerezhettük volna. (Kiss Gábor) Csárdaszállás-Elek 3-0 (1-0) Csárdaszállás, 150 néző. V.: Kurucz A. Csárdaszállás: Rau - Geszti J., Hor­váth A., Bokor (Tóth I.), Bartyik (Ábel), Kovács I., Ulrich N., Ulrich P., Horváth L (Rózsavölgyi), Varga, Farkas. Edző: Halmost József. Elek: Takács - Sarkadi, Mócz, Mihók, Tereszán, Bakos, Szűcs, Túróczl, Kapocsán, Popucza, Kacsala. Edző: Mikulás Mihály, Resetár Zoltán. Küzdelmes, jó iramú mérkő­zésen megérdemelt csárdaszál­lási győzelem született. Kiállít­va. Ulrich P. (második sárga lap után, reklámálásért) a 89. perc­ben. G.: Bartyik a 45., Ulrich N. az 56. és a 82. percben. Jó: Hor­váth A. (a mezőny legjobbja), Ulrich N., Rózsavölgyi, Kovács I., ill. Sarkadi, Mócz, Kapocsán. Halmos! Józsefi - Meggyőző játékkal sikerült legyőzni a so­kat mozgó ellenfelet. Miloilás Mihály, Resetár Zoltán: - Igaz, hogy a mai mérkőzést elvesztet­tük, de a hitünket nem. Dolgo­zunk tovább a sikeres szereplés érdekében. (Gulyás István) Gyulai Termál FC ll.-Med- gyesegyháza 5-1 (2-1) Gyulavári, 50 néző. V.: György. Gyu­la IL: Veres - Kakas (Gergő), Tar, Cser, Csányi, Tóth, Perlaki, Vincze, Guti (Mihucz), Stir, Kurta. Edző: Szekeres Lajos. Medgyesegyháza: Homik - Vantara (Telek), Szekeres, Pintér, Göcző, Kanál, Kiss I., Holecz (Szabó), Palyik, Gubcsó, Bozsó. Edző: Temesvári Csaba, Szabó András. Mindkét oldalon rengeteg helyzet maradt kihasználatla­nul, amelyből a gyulaiak ötöt tudtak értékesíteni. G.: Tóth a 35. és a 40., Guti a 46., Perlaki a 78., Mihucz a 90., ill. Bozsó a 42. percben. Jó: Tóth (a mezőny legjobbja), Tar, Cser, Vincze, ill. Kiss I., Kanál. Szekeres Lajos: - Megérde­melten nyertünk, még ilyen arányban is. Temesvári Csaba, Szabó András: - Szégyenteljes vereség, de ennyi nem volt a két csapat között. (Alberti János) Füzesgyarmat-Körösladány 3-1(1-0) Füzesgyarmat, 200 néző. V.: Csonka. Füzesgyarmat: Dávid - Kovács Z., Várkonyi, Bere (Latyák), Varga Lajos (Baksa), Varga László (Bak), Tóth Cs., Tóth L, Vad, Novák, Boros. Edző: Lázár István. Körösladány: Sípos - Horváth, Tóth J, Danó, Papp, Szántó L, Szántó Zs. (Kovács Gy.), Keresztesi J., Fekete, Ke­resztesi K. (Molnár), Darócz (Keresztesi Zs.). Mb. játékos edző: Keresztesi János. Rangadóhoz méltó, küzdel­mes mérkőzést láthatott a kilá­togató szép számú közönség. G.: Kovács Z. a 22., Tóth Cs. a 67., Vad Z. (11-esből) a 82., ill. Tóth J. (11-esből) a 87. percben. Jó: Dávid, Kovács Z., Tóth Cs., ill. Sípos, Tóth J., Szántó Zs. Lázár István: - : A vendégegyüttes végig nyílttá tudta tenni a mérkőzést lelkes játékával. A győzelmet a hajrá­ban tudtuk csak bebiztosítani. Keresztesi János: - Jelenlegi helyzetünkben tisztességesen helytálltunk az osztály egyik legjobb csapata ellen. (L L) Békéssámson-Kunágota 0-0 Békéssámson, 150 néző. V.: Mikula. Békéssámson: Döme M. - Tarján, Kere­kes, Fekete, Fodor, Rancz (Gulyás), Dok­tor (Csávás), Krajcsovics A., Molnár, Er­dei, Csenik Edző: Újvári János. Kunágota.' Szilva - Vígh, Dumltriu, Sa­mu, Varga, Multyán L, Bessenyei K. (Ko­vács), Multyán Zs., Balogh (Körösi), Bes­senyei N., Dómján. Edző: Szilágyi János. Két nagyon gyenge napot ki­fogó csapatot láthattak azok a nézők, akik végig kitartottak. A szünetben többen is úgy gondol­ták, sokkal érdekesebb lesz, ha a falunapi eseményeket tekintik meg. Végig elképzelés nélküli mezőnyjáték folyt a pályán, gól­helyzet nem adódott egyik ka­punál sem, így a döntetlen igaz­ságos. Jó: Tarján, Fekete, Fodor, ill. Samu, Varga, Multyán Zs. Újvári János: - Két gyengén játszó csapat találkozott. Szil­ágyi János: - Megint nem tud­tunk nyerni, pedig a lehetősé­gek megvoltak. (Kutasi Ferenc) Csabacsüd-Gádoros 5-0 (1-0) Csabacsüd, 250 néző. V.: Tóth M. Csabacsüd: Adamik - Valencsik, Sechna, Gombár M., Gulyás, Fekécs (Jansik), Pillár (Gyulai L), Varga T., Urbancsok, Lénárt, Gombár Cs. (Palyov). Edző: Rétes Pál. Gádoros: Plesovszki - Szilágyi, Pisont R., Hege­dűs, Maglóczki, Pisont Z., Liszkai, Tasi, Szabó (Ozgyin), Héjjas (Csapó), Hriagyel (Tóth). Edző: Páli István, Len­gyel Krisztián. Gyenge színvonalú első félidő után a hazai csapat nagyobb energiákat mozgósítva megér­demelten szerezte meg a győ­zelmet. Kiállítva: Urbancsok (második sárga lap után) a 75., ill. Maglóczki (szövegelésért) a 63. percben. G.: Lénárt (11-es­ből) a 20., a 89., Varga T. a 65., Fekécs a 71., Jansik a 87. perc­ben. Jó: Pillár (a mezőny leg­jobbja), Varga T., Valencsik, Sechna, ill. Pisont R., Tasi. Rétes Pál: - Az első félidőben sok hibával játszottunk, bárme­lyik csapat előnyhöz juthatott volna, a másodikban viszont egy bő tíz perc kivételével meg­győző játékot mutattunk úgy mezőnyben, mint kapu előtt. Páli István, Lengyel Krisztián: - Fegyelmezetlenség, gyámolta­lanság, hiteüenség, lélektelen- ség, egyenlő végeredmény. Tisz­telet a kivételnek. (R. P.) Kunágota - Medgyesegy há­za 1-1(0-0) Az 1. fordulóból elhalasztott mérkő­zés, Kunágota, 80 néző. V.: Kepka. Kunágota: Szilva - Vígh (Pócsik N.), Dumltriu, Samu, Varga, Multyán L, Bessenyei K., Multyán Zs., Balogh (Du­dás), Bessenyei N. (Kovács), Dómján. Edző: Szilágyi János. Medgyesegyháza: Engelhardt - Vantara, Kanál, Pintér, Göcző, Telek (Szabó), Szekeres, Holecz, Mocsári (Valyuch), Kiss, Palyik. Edző: Temesvári Csaba, Szabó András. Mindkét csapat sok hibával játszott, ezért nem tudott egyik csapat sem tartós mezőnyfö­lényt kiharcolni. A két gárda hi­báit nagyobb edzéslátogatott­sággal lehet kijavítani. G.: Multyán Zs. a 46., ill. Kiss Á. a 60. percben. Jó: Szilva, Multyán Zs., Dómján, Dumitriu, ill. Engelhardt, Kanál, Kiss Á., Vantara. Szilágyi János: - Továbbra is idegesen, kapkodva játszunk. Szorítja a csapatot a győzelmi kényszer. Csak akkor nyerhe­tünk, ha mindenki a szívét teszi ki a győzelemért. Temesvári Csaba, Szabó András: - Amíg nem rúgjuk be a helyzeteinket, addig meg kell hogy elégedjünk az egy ponttal. (Sz. J.) Ifjúságiak: Kunágota-Medgyesegy- háza 3-5, Dévaványa-Békéscsabai MÁV 0-5, Tarhos-Kamut 4-0, Sar­kad-Telekgerendás 10-0, Csárdaszál­lás-Elek 1-1, Gyulai Termál FC II.-Medgyesegyháza 3-0, Füzesgyar­mat-Körösladány 8-0, Békéssám­son-Kunágota 9-0, Csabacsüd-Gádo­ros 4-4. Következik. Szeptember 25., szom­bat, 16.00.: Kunágota-Sarkad, Telekge- rendás-Tarhos, Kamut-Csabacsüd, Gá­doros Dévaványa, Körösladány-Gyulai Termál FC II., Medgyesegyháza-Csár- daszállás. Szeptember 26., vasárnap: Békéscsabai MÁV-Füzesgyarmat, 15.00. Békéssámson-Elek, 16.00. Megyei n. osztály 1. F.gyarmat 5 1­20- ó 16 2. Tarhos 5 1­12- 6 16 3. Cs.szállás 5 1 17- 3 15 4. Csabacsüd 3 1 2 16- 10 10 5. Dévaványa 3 1 2 14- 8 10 6. Bcs. MÁV 2 3 1 11- 8 9 7. Kamut 2 3 1 10- 8 9 8. Körösladány 2 2 2 10- 9 8 9. Gyula II. 2 1 3 11- 10 7 10. B.sámson 1 3 2 9- 9 6 11. T.gerendás 1 2 3 6- 11 5 12. M.egyháza 1 2 3 9- 18 5 13. Gádoros 1 2 3 5- 16 5 14. Sarkad 4 2 7- 14 4 15. Kunágota 3 3 2- 11 3 ló. Elek 1 5 5- 17 1