Békés Megyei Hírlap, 2004. augusztus (59. évfolyam, 179-203. szám)

2004-08-23 / 196. szám

12. OLDAL - 2004. AUGUSZTUS 23., HÉTFŐ SPORT Csak az Orosháza és a Szeghalom nyert otthon LANCAST MEGYEI I. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Békésszentandrás-Gyomaendr ödi FC 1-1 (1-0) Békésszentandrás, 300 néző. V.: Rácz. Békésszentandrás: Tus­jak - Melian, Gálát, Chlebik (Mrena), Csipái, Bobvos F., Ko­vács N„ Pisont (Varga), Virág, Sinka (Bobvos I.), Bakró. Edző: Varga László. Gyomaendrőd: Szabó - Dobó, Hegedűs, Furka S., Vatai (Csikós), Tanács, Szegedi (Béla), Kéri, Osan (Furka L), Szil­ágyi, Hunya. Edző: Nemes László. Ellentétes félidők, igazságos pont- osztozkodás. G.: Pisont a 40., ill. Hunya a 67. percben. Jó: Melian, Gálát, Bakró, Tusjak, ill. Furka S„ Szilágyi, Hegedűs. Varga László: - Szerencsével a végén nyerhettünk volna. Értékes pontszerzés. Nemes László: - Jól kezdtünk, sajnos a helyzeteinket ismét kihagytuk. A bekapott gól megzavarta a csapatot, de a szü­netben rendeztük sorainkat és mezőnyfölényünk góllá érett. (V. L.) Mesterlövészek A Lancast megyei I. osztályú labda­rúgó-bajnokság góllövőlistájának élmezőnye. 4 gólos: Málik (Magyarbánhegyes). 3 gólos: Barcsay (Méhkerék). 2 gólos: Elek T. (Szegha­lom), Wagner, Kocsor (Mezöberény), Kaszai N. (Csorvás), Skorka (OMTK- Rákóczi), Bakos (Vésztő), Bíró T. (Mezőkovácsháza), Zsoldos, Erdei (Sarkadkeresztúr), Tolnai (Magyarbánhegyes), Gróf (Mezőhe­gyes). Mezökovácsháza-VÉSZTŐ 1-2 (0-1) Mezökovácsháza, 250 néző. V.: Viczián. Mezökovácsháza: Vígh - Zsótész, Németh, Mészá­ros, Papp J. (Szűcs), Zábrák (László), Husvéth, Kindel, Bíró T., Multyán, Szabó G. Edző: Vágó Mi­hály. Vésztő: Kiss - Pál, Rábai, Szántó (Lázár), Czinanó, Litauszki, Jánosi, Turbucz (Tóth), Szőke (Szabó), Bakos, Papp Zs. Edző: Borgula János. A több gólhelyzetet kidolgozó ven­dégek értékes győzelmet arattak a második félidőre feljavult hazai­akkal szemben. G.: Bíró T. a 60., ill. Bakos a 10., a 77. percben. Jó: Vígh, Kindel, Husvéth, Németh, ill. Rábai, Pál, Bakos, Jánosi. Vágó Mihály: - Ötlettelenül, az előző heti játékunkhoz képest jó­val gyengébben játszottunk. Meg­érdemelt vendéggyőzelem. Bor­gula János: - Csapatom csupa­szív, lelkes játékkal győzött, de lá­tom a hibáinkat is, amit folyama­tosan ki kell javítanunk. (Szabó Lajos) Orosházi MTK-Rákóczi Va­sas-Szabadkígyós 4-2 (2-1) Orosháza, Rákóczitelep, 300 néző. V.: Kiss Cs. OMTK-Rákó- czi: Tóth I. - Debreczeni, Godár, Zalai, Horváth, Papp, Ká­nya, Skorka, Sebők, Lóvéi (Kruzslicz, Trungel), Má- tyus (Blaskó). Edző: Kvasznovszky József. Sza­badkígyós: Sódar - Bozsó Z., Bánfi A. (Lipták), Bo­zsó A., Kiss, Bánfi R„ Süli, Ekker G„ Tóth A., Ekker A., Bozsó F. (Szabó Z.). Edző: Kiss László, Ekker Attila. Szikrázóan ke­mény, sárga lapokkal és kiállítással tarkított küz­delmes mérkőzésen a fia­tal hazai csapat megérde­melt győzelmet aratott. Határo­zatlan játékvezetés. Kiállítva: Ekker A. (utánrúgásért) a 78. percben. G.: Lövei az 5., Zalai a 28., Godár (11-esből) a 80., Skorka a 84, ill. Bánfi R. a 18. Ekker G. az 51. percben. Jó: Tóti I., Skorka, Godár, Horváth, ill. Tóth A., Bozsó A., Süli. Kvasznovszky József: - Nagy iramú, kemény mérkőzésen sze­rencsés győzelmet arattunk. Csa­patunk lelkesedésének köszönhe­tő a sikerünk. Kiss László, Ekker Attila: - Az első félidőben álmo­san kezdtünk, a másodikban talp­ra álltunk, és kiegyenlítettünk. Irányítottuk a játékot, és sajnos a nagy rohanásból a hazaiak jöttek ki jobban. (Bot Ferenc) Csorvás-Magyarbánhegyes 2-2 (1-1) Csorvás, 220 néző. V.: Iványi. Csorvás: Farkas - Németh (Hocz), Sütő Zs„ Pogonyi, Szur- gyi, Tóth A. (Kaszai K.), Benyov­szki, Kaszai N„ Krámli, Belicza, Csökő (Sütő N.). Edző: Füredi Já­nos. Magyarbánhegyes: Hajdú - Szlanyinka (Vágási), Bozsár, Fejes L, Tolnai, Pusztai, Kurilla, Zsibri- ta, Málik, Matúz, Cseke (Faze­kas). Edző: Turcsek Zoltán. A já­ték iránti alázat, a küzdeni tudás meghozta a csorvásiak első pont­ját. A házigazdák jobb helyzetki­használással akár nyerhettek is volna. G.: Kaszai N. a 42. és a 80., ill. Málik a 28., és az 52. percben. Jó: Farkas, Szurgyi, Kaszai N., Krámli, Belicza, Csökő, ill. Bo­zsár, Tolnai, Málik, Zsibrita, Pusztai. Füredi János: - Ma bebizonyí­tottuk, hogy fiatal tizenhét-tizen­nyolc éves játékosokkal is lehet megyei első osztályú bajnoki mér­kőzést játszani. Turcsek Zoltán: - Csak saját magunkat okolhatjuk azért, hogy nem nyertük meg a mérkőzést, hiszen a legnagyobb helyzeteinket is elhibáztuk. (Eva- nics István) Nagyszénás-Mezőberény 1-2 (0-1) Nagyszénás, 200 néző. V.: Czirbuly. Nagyszénás: István - Boér, Hatfaludi, Szkalonai, Boros, Kiszely (Gyuris), Brachna, Hor­váth, Lakatos (Csegöldi), Janis (Nagy), Gulyás. Edző: Pólyák László. Mezöberény: Barabás - Szűcs Zs. (Kiss Z.), Gézárt, Bokor, Bereczki, Szűcs Z„ Raducu, Vár­halmi (Pántya), Benyovszki, Wag­ner, Kocsor (Gál P.). Edző: Vrbovszki János. Ha a hazaiak az első tíz percben értékesítik száz- százalékos helyzeteiket, biztos győzelmet arathattak volna. A já­tékvezetői hármas nem állt felada­ta magaslatán. Kiállítva: Szkalo­nai (ütésért) a 82. percben. G.: Ja­nis a 67., ill. Kocsor a 30., Wagner a 47. percben. Jó: Szkalonai, Kiszely, ill. Benyovszki, Kocsor, Bereczki. Pólyák László: - Az első hat percben eldönthettük volna a mérkőzést, de négy helyzetből sem sikerült gólt szereznünk. A második félidőben is mi támad­tunk, de nem tudtunk még egyenlíteni sem. Nem érdemel­tünk vereséget. Vrbovszki János:- A herényi csapat sokkal többet érdemelne, ugyanis már az eluta­zás is gondot okoz. Remélem, lesznek még szebb napok is. (H. Zs.) Szeghalom-Tótkomlós 4-0 (2-0) Szeghalom, 200 néző. V.: Mihálik. Szeghalom: Komáromi- Elek S„ Macsári, Bihari, Simon, Vámos L. (Mészáros), Hajdú, Elek T. (Kincses), Vámos A. (He- gyesi), Zsombok K., Sáfián. Edző: Tar Zoltán, ifj. Zsombok János. Tótkomlós: Ifj. Bordás - Dobi, Gi- liczó, Somogyvári, Gdovin, Zsigo- vics, Székely, Papp, Tarján (Far­kas), Kaliska (Karasz), Czolner (Arató). Edző: Bordás Sándor. Az első félidőben magabiztos hazai csapat a másodikban már nem tudta megismételni teljesítmé­nyét. Ennek ellenére megérde­melten nyertek. G.: Elek T. a 18., Hajdú a 38., Kincses a 81., Zsombok K. a 88. percben. Jó: Komáromi, Bihari, Sáfián, Zsom­bok K., ill. Somogyvári, Székely, Papp. Tar Zoltán, ifj. Zsombok Já­nos: - Az első félidőben gólokkal kellett volna vezetni, a második­ban gyenge játékunk ellenére is si­került további gólokat lőni. Bor­dás Sándor: - A tegnapi tótkomló- si búcsú megtette hatását. A má­sodik félidőben sok helyzetet hagytunk ki. (Zs. J.) Békés-Sarkadkeresztúr 1-1 (0-1) Békés, 300 néző. V.: Bodó. Bé­kés: Kollár - Kubik T. (Ásós), Ku- bik Cs., Botyánszki, Sándor, Szarvas, László, Pősze, Fazekas (Fehér), Borbola (Czinanó E.), Vadas. Edző: Királyvári Károly. Sarkadkeresztúr: Stumpf - Cseke, Bányai P., Gyulai F. (Ancsin), Zimbrán, Csúz, Erdei, Gimesi, Petruzsán, Bányai T. (Kovács Gy.), Zsoldos (Szabó). Edző: Cserháti István. A kániku­lában lejátszott találkozón in­kább a küzdelem dominált. A ha­zaiak többet birtokolták a labdát, végül megérdemelten tartottak otthon egy pontot. G.: Czinanó E„ ill. Erdei. Jó: Sándor, Botyán­szki, Fazekas, ill. Stumpf, Bányai P., Zimbrán. Királyvári Károly: - Szeren­csés egy pontot szereztünk. Cser­háti István: - Kicsit nagyobb fi­gyelemmel, jobb helyzetkihasz­nálással megnyerhettük volna a mérkőzést. (Sz. A.) Méhkerék-Mezőhegyes 7-2 (3-1) Méhkerék, 120 néző. V.: Ró­zsa. Méhkerék: Patka Gy. - Lukucz, Semjéni, Martyin, Bagi, Hajdú, Cziczeri, Kocsis (Patka J.), Barcsay, Tapasztó (Uhrin), Gajd­ács (Bálint). Edző: Boka Demeter. Mezőhegyes: Jakab - Kopócs, Gróf, Szatmári, Zsoldi, Árgyelán (Horváth), Varga, Ács, Csizma­dia, Roszkos, Kovács. Edző: Rédli Tamás, Varga Péter. A hazai csa­pat elfelejtve az elmúlt heti kudar­cot, a mai mérkőzésen remekelt. Az elért gólok mellett még szám­talan ziccer maradt kihasználatla­nul. G.: Barcsay a 23., a 26., a 45., Kovács (öngól) az 50., Gajdács az 58., Bagi a 62., Uhrin a 85., ill. Gróf a 32., Zsoldi a 88. percben. Jó: Lukucz, Hajdó, Barcsay, ill. Zsoldi. Boka Demeter: - Száznyolc­van fokos fordulat. Rédli Tamás, Varga Péter: - A gólkülönbség túlzott, a csapatunk teljesítménye elfogadhatatlan. (Árgyelán Mi­hály) Ifjúságiak: Békésszentandrás-Gyo- maendrődi FC 2-3, Mezőkovácshá­za-Vésztő 1-4, Orosházi MTK-Rákóczi Vasas-Szabadkígyós 0-8, Csorvás-Ma­gyarbánhegyes 4-1, Nagyszénás-Mező­berény 3-4, Szeghalom-Tótkomlós 4-0, Békés-Sarkadkeresztúr 5-1, Méhke­rék-Mezőhegyes 1-2. Az állás 1. Mezöberény 2 4- 2 6 Vésztő 2 4- 2 6 3. M.bánhegyes 1 1 7- 2 4 4. S.keresztúr 1 1­4- 2 4 5. Szeghalom 1 1 5- 2 3 6. Méhkerék 1 1 7- 5 3 7. OMTK-Rákóczi 1 1 5- 4 3 Mkháza 1­1 5- 4 3 9. Szabadkígyós 1­1 3- 4 3 Tótkomlós 1­1 3- 4 3 11. Mezőhegyes 1­1 3- 7 3 12. Csorvás­1 1 2- 3 1 13. Békés 1 1 1- 2 1 14. Gyomaendrőd­1 1 3- 5 1 15. B.szentandrás­1 1 2- 4 1 16. Nagyszénás­­2 1- 7 0 A Lancast megyei I. osztályú labda­rúgó-bajnokságban következik. Au­gusztus 28., szombat: Mezőhegyesi SE—Szeghalmi FC, 17.30. Mezöberény FC-Csorvás SK, 17.30. Szabadkígyósi SC-Mezőkovácsházi TE, 17.30. Vésztői SE-Hunyadi MSE Békésszentandrás, 17.30. Gyomaendrődi FC-Sarkadke- resztúri SE, 17.30. Békési FC-Méhkeré- ki SE, 17.30. Augusztus 29., vasárnap: Tótkomlósi TC—Nagyszénás SE, 17:30. Magyarbánhegyes FC-OMTK—Rákóczi Vasas, 17.30. ■ Értesítjük a tisztelt lakosságot, hogy a PRIMA-PROTETIKA Kft. orvosi rendelőjében (Békéscsaba, Gyulai út 35. sz.) 2004. augusztus 1-jétől minden kedden 17.00-18.00-ig DR. SZILÁGYI ANNAMÁRIA ortopéd orvos megkezdte magánrendelését. SZAKRENDELÉSEINK IDŐPONTJAI: Hétfő: Dr. Kellermann Márton 15.00-16.00 óráig ortopéd szakfőorvos térítésmentes tanácsadás Dr. Zahorán János 17.00-19.00 óráig ortopéd szakfőorvos magánrendelés Kedd: Dr. Varga Ákos ortopéd és mozgásszervi rehab, szakfőorvos 14.30-16.00 óráig térítésmentes tanácsadás Dr. Szilágyi Annamária 17.00-18.00 óráig ortopéd szakorvos magánrendelés Szerda: Dr. Zahorán János 17.00-19.00 óráig ortopéd szakfőorvos magánrendelés Csütörtök: Dr. Varga Ákos ortopéd és mozgásszervi rehab, szakfőorvos 15.00-16.00 óráig magánrendelés Ugyanitt: minden hétköznap 9.00-13.00 óráig mágneses elven működő VIOFORKEZELES. Bejelentkezés, bővebb infomráció: (66) 441-137. Cégünknél már kapható a Nyugat-Európában elismert és keresett RHINOBEAM allergia és megfázás elleni készülék. Emberség és technika — segít a PRIMA-PROTETIKA mar<a>,, . GUMIABRONCS lUiirjV' T«1” 66/328-588 • bekes«aba@marso.hu áruház és Siemz WWW. Akciónk az Q Olimpia jegyében (Az augusztusi Marso-lány ajánlásával) nyári abroncsaira & nokion BFCoodrich SEMPERIT <S>